PDA

View Full Version : FM 2012 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Pages : [1] 2

leventb12
22.Ekim.2011, 15:22
Zaten geçen yıl olan bir konuydu bu yılda ben açayım dedim, malum oyunda yeni özellikler mevcut.

uaemrah
22.Ekim.2011, 22:17
ilk soru benden olsun çünkü bulamıyorum...

fm 2011 de konuşmaları asistana veriyorduk...genç takim sözleşmelerini falanda asistana yükleyebiliyorduk....
fm 2012 de orayı bulamadım...bulan arkadaşlar tarif ederse sevinirim..

Teşekkürler

Joseemre
22.Ekim.2011, 22:41
ilk soru benden olsun çünkü bulamıyorum...

fm 2011 de konuşmaları asistana veriyorduk...genç takim sözleşmelerini falanda asistana yükleyebiliyorduk....
fm 2012 de orayı bulamadım...bulan arkadaşlar tarif ederse sevinirim..

Teşekkürler

Üstteki sekmeden takımın ismine tıklıyorsun.sonrada Team Policy e tıklıyorsun.

uaemrah
22.Ekim.2011, 22:42
teşekkürler " Joseemre "

leventb12
22.Ekim.2011, 22:57
Oyun karışık oyunun yapısı olarak böyle çok soru geleceğinin kanaatindeyim :)

Ralph
22.Ekim.2011, 23:02
En çok merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Bu alt yapıya gelecek olan gençleri biz seçiyoruz ya artık, onu nasıl ve ne zaman yapıyoruz?

Deus Dominus
22.Ekim.2011, 23:55
Benden de bir soru, kalecilere nasıl positioning antremanı yaptırabiliriz? :D
hata mı bilmiyorum ama positioning çok önemli bir özellik kaleciler için ve antremanda göremedim. defending, attacking, shooting antremanları yok zaten kalecilerin, invidual training içinde de göremedim...

Ralph
23.Ekim.2011, 14:18
Bu maç esnasında sağ üstte kayıt tuşu varya. Onda bir gol kaydettim 20 saniyelik flan. Onu youtube'a atmak istiyorum. nasıl yaparım?

asg23
25.Ekim.2011, 18:15
premier leagude kıralık kuralları varya

maximum of four domestic-based players allowed on long-term loans in a season

maximum of two domestic-based players allowed on long-term loans at one time

bu ikisi arasındakı fark nedir
mesela 3 kıralık transfer ettım
machedayı kıralayacaktım 4.olraak ıptal ettı anlasmıstık.neden

Suicider
25.Ekim.2011, 18:38
Benim anladığım ilkinde bir sezon içinde maksimum 4 tane yerel oyuncu kiralayabilirsin diyor.
Diğerindede bir kerede(yada bir transfer döneminde) maksimum 2 tane yerel oyuncu kiralayabilirsin diyor.

asg23
25.Ekim.2011, 18:49
evet ben de ikisinin farkını anlayamadım iste...

martymcfly
25.Ekim.2011, 20:03
Emin değilim ama şöyle galiba.
Kendi ülke takımlarından 4 oyuncu kiralayabilirsin,
ve kendi ülkendeki aynı takımdan 2 oyuncu kiralayabilirsin en fazla.

lexoqe
25.Ekim.2011, 22:52
En çok merak ettiğim bir şeyi sormak istiyorum. Bu alt yapıya gelecek olan gençleri biz seçiyoruz ya artık, onu nasıl ve ne zaman yapıyoruz?

Sezon başı. Takıma ilk geldiğin günler bu seçim olmadıysa muhtemelen seneye olacaktır.

nannar
25.Ekim.2011, 23:01

bu olay çok iyiymiş,oyunu edinince bakıcam buna mutlaka :D

premier leagude kıralık kuralları varya

bu ikisi arasındakı fark nedir
mesela 3 kıralık transfer ettım
machedayı kıralayacaktım 4.olraak ıptal ettı anlasmıstık.neden

(1 sezonda 4 kiralık oyuncu alabiliyorsun)

(1 seferde en çok 2 kiralık alabiliyorsun. 1 seferden kasıt aynı transfer dönemi içinde olabilir)

dragunov78
25.Ekim.2011, 23:07
Emin değilim ama şöyle galiba.
Kendi ülke takımlarından 4 oyuncu kiralayabilirsin,
ve kendi ülkendeki aynı takımdan 2 oyuncu kiralayabilirsin en fazla.

ben de böyle biliyorum FM 2011 den:u:

Suicider
25.Ekim.2011, 23:08
evet ben de ikisinin farkını anlayamadım iste...

Farkı şu yaz transfer döneminde 2,ara transfer dönemindede 2 kiralık oyuncu alabilirsin.Daha fazla oyuncu kiralayamazsın ülkedeki takımlardan.

connesione
27.Ekim.2011, 00:25
bir sıkıntı da şu mudur sizce:

oyuncunun ismine tıkladıktan sonra profilinde gezdikten sonra "back" tuşuna basıyoruz ve oyuncunun isminin olduğu yere dönmesini beklerken profilinde en son baktığımız yere dönüyor ve birkaç kez back back demek zorunda kalıyoruz.ben mi yanlış anlamışım yoksa olay bu mudur.diğer serilerde öyle değildi sanırım.

ua_anil
27.Ekim.2011, 00:56

oyuncunun ismine tıkladıktan sonra profilinde gezdikten sonra "back" tuşuna basıyoruz ve oyuncunun isminin olduğu yere dönmesini beklerken profilinde en son baktığımız yere dönüyor ve birkaç kez back back demek zorunda kalıyoruz.ben mi yanlış anlamışım yoksa olay bu mudur.diğer serilerde öyle değildi sanırım.

Yeni özellikler arasında söylemişlerdi bunu, her sayfa kaydediliyor eski serilerdeki gibi oyuncu bölümü tek sayfa olarak görülmüyor. Back tuşuna sağ tıklayınca daha önceki sayfalar görülebiliyor.

ua_anil
27.Ekim.2011, 15:12
Benden de bir soru, kalecilere nasıl positioning antremanı yaptırabiliriz? :D
hata mı bilmiyorum ama positioning çok önemli bir özellik kaleciler için ve antremanda göremedim. defending, attacking, shooting antremanları yok zaten kalecilerin, invidual training içinde de göremedim...

Sorununa çözüm geldi hocam 12.0.3 yaması ile :)

Training
========
- Included positioning training to goalkeeper shot stopping training

brknesta
27.Ekim.2011, 16:08

benım gıbı eskıye alısmıssın bıraz alısmamız zor olacak :)

Deus Dominus
28.Ekim.2011, 01:42
Sorununa çözüm geldi hocam 12.0.3 yaması ile :)

Training
========
- Included positioning training to goalkeeper shot stopping training

iyi yapmışlar ya, kalecilerin positioning düşmeye başlıyordu ilk yıl sonlarına doğru :D

nikootinn
28.Ekim.2011, 02:04
Beyler hangi menü görünümlerini eski görünüme çevirebilirim ? Yeniye alışamadım bir türlü

fotosuki
28.Ekim.2011, 02:18
takım ekranında squad, oyuncu ekranında profil gelsin istiyorsan preferences sekmesinde sag ustte player section olanı attributes yap. team section olanı squad yap.

lamba
28.Ekim.2011, 02:23
yeni görünüm daha iyi back e bası önceki sayfalara gitmek istiyorsanız back e basılı tutun geliyor zaten alta önceki sayfalar. bence yeni mod daha iyi

kral_67
31.Ekim.2011, 19:18
maç içinde attığım bir gol videosunu kayıt ettim...
o videoya nasıl ulaşabilirim?

ibo
02.Kasım.2011, 02:46
Arama bölümünde Minumum Serbest kalma maddesi olan oyuncuları listeleyebileceğim bir seçenek var mı?

kareem1987
02.Kasım.2011, 03:30
Giresunspor 'a başlar başlamaz transfere ambargo koyuyor.gerçekte bu durum mevcut mu bilgim yok.bulamadım da.bilgisi olan?

amorti
02.Kasım.2011, 14:43
Lig Ekleme konusuyla ilgili sormak istedigim bir sey var;

Sonradan lig ekleyebilme ozelligi cok guzel gorunmekle birlikte ben oyunumu kastirmamasi acisindan bir ligi basta degil de ileride gorev almak istedigim bir donemde acsam daha mi mantikli olur?

Soyle aciklayayim, karisik ifade etmis olabilirim...

Oyuna tek ligle baslayip oyundaki akiciligi saglasam, ve ileride gorev yapmayi planladigim bir ligi yarim sezon onceden acsam daha mi iyi olur? Sonradan actigim ligin gecmisiyle ilgili problem olur mu? Ya da bu dusunce oyunu gereksiz yere baslardan kastirma problemine cozum olur mu?

Tesekkur ederim.

Crazycat
02.Kasım.2011, 15:31
Oyunu simge haline getirdiğimizde oyun ilerlemiyor, diğer serilerde böyle bir şey yoktu bunun bir ayarı var mı acaba?

Heroon
02.Kasım.2011, 15:33
Lig Ekleme konusuyla ilgili sormak istedigim bir sey var;

Sonradan lig ekleyebilme ozelligi cok guzel gorunmekle birlikte ben oyunumu kastirmamasi acisindan bir ligi basta degil de ileride gorev almak istedigim bir donemde acsam daha mi mantikli olur?

Soyle aciklayayim, karisik ifade etmis olabilirim...

Oyuna tek ligle baslayip oyundaki akiciligi saglasam, ve ileride gorev yapmayi planladigim bir ligi yarim sezon onceden acsam daha mi iyi olur? Sonradan actigim ligin gecmisiyle ilgili problem olur mu? Ya da bu dusunce oyunu gereksiz yere baslardan kastirma problemine cozum olur mu?

Tesekkur ederim.
Arkadasın sorusuna ek olarak normalde seçmediğimiz liglerde bütün oyuncular çıkmıyor, bu çıkmayan oyuncuların yerine regen oyuncular mı geliyor?

utkuciftci
02.Kasım.2011, 16:35
Benim oyuncularıma kafalarına göre preffered moves özelliği ekleniyor. Antremanlardaki çalışmaları neticesinde bu özelliği kaptığına dair haber alıyorum. Fakat daha önceden bunu biz çalıştırıp oyuncuya istediğimiz özelliği çalışmasını rica edebiliyorduk. Bu seride böyle bir şey yok mu? Preffered Moves mantığı nedir bu seride?

ozaniel
03.Kasım.2011, 00:22
Maçlarda oyunu alta alınca maç otomatik olarak duruyor, bunu engellemenin bir yolu var mı?

futureless
03.Kasım.2011, 00:27
Maçlarda oyunu alta alınca maç otomatik olarak duruyor, bunu engellemenin bir yolu var mı?

Preferences - Display and Sound kısmından Windowed yani pencere modunda oynayın.

ozaniel
03.Kasım.2011, 00:30
Sağolun, eski serilerde böyle bir şeye gerek yoktu ama artık pencere moduna sık sık geçmem gerekecek.

ua_anil
03.Kasım.2011, 01:49
Yeni yamalarda düzeltilecek deniyordu SIgames forumlarında.

RodRiGOtELLo14
03.Kasım.2011, 15:57
Arkadaşlar kornerleri ayarlarken 1'den fazla oyuncuya aynı komutu verince biri o komutu alıyor diğeri Default oluyor. Bazı taktikleri indirip bakıyorum adam 6 oyuncuya bile aynı komutu vermiş bir sorun yok. Acaba bunu nasıl yapabilirim ?

Kısaca kornerleri ayarlarken aynı komutu 1'den fazla oyuncuya nasıl veririm.

osmannuriguzel
03.Kasım.2011, 16:46
Yaşı emekliye yaklaşan oyuncular için "coach ol" dediğimizde adam "hazırım şimdi olayım mı?" diyor. Peki beklemek mi daha mantıklı hemen coach olmasını istemek mi? Çünkü oyuncuya "bekle daha değil" diyebiliyoruz ama neden? Teşekkürler.

RasAnt
04.Kasım.2011, 18:33
Hiddink 5 maç sonunda kovuldu :D oyun bile biliyor bu işi ya

narakan1969
04.Kasım.2011, 18:50
Fikstüre ne zaman girsem en tepede görüntü. Her seferinde kendim indiriyorum aşağı. Ya da maçın ayrıntılarını öğrenmem için maçın üzerine tıklamam gerekiyor. Bunun var mıdır başka bir yolu ?

Bir şu lig ekleme olayını deneyen var mı ? Sorun çıkmıyor değil mi ? Çünkü sonra açarım diye tek lig açtım, bir problem çıkarsa tek lig ile gitmez kariyer :)

Time Cris
04.Kasım.2011, 22:54

Benim oyunumda ikinci sezonun ortasında türkiye sıralamada 14. falan oldu

sarianet
04.Kasım.2011, 23:03
carvalhal bende şubatta fatih terim mayısta kovuldu :D

Canales
04.Kasım.2011, 23:37
oyuncu özelliklerinde olan artışı veya düşüşü fm 11 de görebiliyorduk , burada bulamadım :D

sarianet
04.Kasım.2011, 23:40
oyuncu özelliklerinde olan artışı veya düşüşü fm 11 de görebiliyorduk , burada bulamadım :D

http://img810.imageshack.us/img810/2392/2h2jn.jpg

Kawaguchi
05.Kasım.2011, 18:41
mach phroperition bölümü yokmu bulamadım

Homer J.S
05.Kasım.2011, 18:45
Fikstüre tıkladım mı sürekli ortadan açılıyor, onu sürekli yukarı çıkartmak zorunda kalıyorum çok sinir bozucu. Yok mudur yahu bir çözümü?

narakan1969
05.Kasım.2011, 19:19
Fikstüre ne zaman girsem en tepede görüntü. Her seferinde kendim indiriyorum aşağı. Ya da maçın ayrıntılarını öğrenmem için maçın üzerine tıklamam gerekiyor. Bunun var mıdır başka bir yolu ?

Fikstüre tıkladım mı sürekli ortadan açılıyor, onu sürekli yukarı çıkartmak zorunda kalıyorum çok sinir bozucu. Yok mudur yahu bir çözümü?

Al benden de o kadar.

futureless
05.Kasım.2011, 19:21
mach phroperition bölümü yokmu bulamadım

Tactics kısmında o.En solda.

Bekq
05.Kasım.2011, 20:22
Bende de kovuldu fakat 2 ay sonra Arsenal'in başına geçti. :p

Kawaguchi
05.Kasım.2011, 20:58
Tactics kısmında o.En solda.

teşekkür ederim

nikootinn
06.Kasım.2011, 18:56
Oyuncularım çok fazla uzaktan şut atıyor,bunu nasıl azaltabilirim ?

futureless
06.Kasım.2011, 21:13
Oyuncularım çok fazla uzaktan şut atıyor,bunu nasıl azaltabilirim ?

Oyuncunuzun uzun şut ayarı "rarely" ( nadiren ) olmasına rağmen uzaktan çok şut atıyorsa , yapacak birşey bulamadığından oluyor.Yani araya adam kaçmıyor mesela , veremiyor topu o da şut atıyor.Forvet ve kanat oyuncularınızda run from deep seçeneği sonda olursa düzelebilir , aralara kaçarlar.Deneyin derim.

nikootinn
06.Kasım.2011, 22:06
Oyuncunuzun uzun şut ayarı "rarely" ( nadiren ) olmasına rağmen uzaktan çok şut atıyorsa , yapacak birşey bulamadığından oluyor.Yani araya adam kaçmıyor mesela , veremiyor topu o da şut atıyor.Forvet ve kanat oyuncularınızda run from deep seçeneği sonda olursa düzelebilir , aralara kaçarlar.Deneyin derim.

Bu secenekleri nereden ayarlayabilirim ?

futureless
06.Kasım.2011, 22:47
Bu secenekleri nereden ayarlayabilirim ?

Player Instructions kısmından forvet ve kanatlara deneyin.

any0ne19o7
07.Kasım.2011, 23:09
Selamlar. Benim merak ettiğim şu evimizde mutlak favori olduğumuz bir maça çıkarken eğer kendi oyunumuzu oynarsak bu maçı alırız dediğimizde oyuncuların hepsi seemed relaxed diyor.Bunun takıma etkisi yeşil gözükmesine rağmen sizce iyi mi yoksa bir rehavet yaratıyormu ? Tam emin olamadım

futureless
07.Kasım.2011, 23:12
Seemed relaxed dediğine göre üstünden baskı kalkmış gibi oluyor rahatlamış görünüyor yani malumunuzdur ki . Olumsuz bir etkisi olacağını düşünmüyorum.

Bekq
08.Kasım.2011, 01:04
Selamlar. Benim merak ettiğim şu evimizde mutlak favori olduğumuz bir maça çıkarken eğer kendi oyunumuzu oynarsak bu maçı alırız dediğimizde oyuncuların hepsi seemed relaxed diyor.Bunun takıma etkisi yeşil gözükmesine rağmen sizce iyi mi yoksa bir rehavet yaratıyormu ? Tam emin olamadım
Üstlerindeki baskıyı atmış oluyorlar ve kesinlikle etkisi oluyor(iyi yönde).

RasAnt
09.Kasım.2011, 14:00
Oyuncu geçmişi karmançorman bazılarında yaw neden öyle 2006 dan 2010 a geçiyor sonra tekrar 2007 ye geçiyor falan transfer olduğu takım sıralamaları yanlış vs sizlerdede böylemi

Deus Dominus
09.Kasım.2011, 17:56
Benim oyuncularıma kafalarına göre preffered moves özelliği ekleniyor. Antremanlardaki çalışmaları neticesinde bu özelliği kaptığına dair haber alıyorum. Fakat daha önceden bunu biz çalıştırıp oyuncuya istediğimiz özelliği çalışmasını rica edebiliyorduk. Bu seride böyle bir şey yok mu? Preffered Moves mantığı nedir bu seride?

Yanlışım varsa düzeltin ama benim bildiğim kadarıyla bu kısımda bir değişiklik yok. Kafalarına göre öğrenmezler. Gençse ve daha tecrübeli birisinden özel eğitim alıyorsa onun hareketlerini kapabilir, birde oyuncu ile birebir konuşup belli bir özelliği edinmesini, geliştirmesini talep edebiliyoruz. Ufak bir değiişiklik var tabiiki, fm2011'de bunu oyuncuyla birebir konuşup yapmasını istiyorduk, antrenörlerimizden birisi bile tavsiye etse oyuncununda kabul etmesi gerekiyordu, ikna etmek gerekiyordu :) Şimdi biraz değişmiş, mesela kulüp personeliyle yapılan toplantıda bir antrenör herhangi bir oyuncu için tavsiyede bulunursa preffered move ile ilgili ve sen kabul edersen oyuncuyla konuşmana gerek kalmadan hemen başlıyor özel antrenmanlara.

http://i1120.photobucket.com/albums/l499/Deus_Dominus/KorayKurtHistory_Conversations.png

Resimde de göründüğü gibi antrenöre söylemişim, eğitimi tamamlayınca olumlu yanıtı bana vermiş :)

Arkadaşlar kornerleri ayarlarken 1'den fazla oyuncuya aynı komutu verince biri o komutu alıyor diğeri Default oluyor. Bazı taktikleri indirip bakıyorum adam 6 oyuncuya bile aynı komutu vermiş bir sorun yok. Acaba bunu nasıl yapabilirim ?

Kısaca kornerleri ayarlarken aynı komutu 1'den fazla oyuncuya nasıl veririm.

Her komut verilemiyor. Default, stay back, stay back if needed ve go forward komutları hariç diğerleri sadece bir oyuncuya verilebiliyor. Tüm takımın kalecinin üstüne çıkmayı denemesi, ya da herkesin ön direkte beklemesi garip olurdu zaten :) Ha şöyle bir şey var, eski serilerden birinde yapılmış bir taktiği fm2012'ye import ettiğimizde dediğin durum olabilir bir ihtimal.

http://i1120.photobucket.com/albums/l499/Deus_Dominus/BandirmasporTactics_SetPieces.png

Yaşı emekliye yaklaşan oyuncular için "coach ol" dediğimizde adam "hazırım şimdi olayım mı?" diyor. Peki beklemek mi daha mantıklı hemen coach olmasını istemek mi? Çünkü oyuncuya "bekle daha değil" diyebiliyoruz ama neden? Teşekkürler.

Oyuncuna bağlı :) Hala faydalanabileceğin bir oyuncuysa biraz daha beklemen normal olur ama mental açıdan coşmuşken fizik olarak sahada yürüyecek hali olmayan futbolcunun saha kenarına gelme vakti gelmiştir :)

__________________________________________________ ________________________________________

Benimde bir sorum olacak sizlere. FM 2010'da yardımcı antrenörümüzden seçtiğimiz bir mevki için kiralık oyuncu raporu alabiliyorduk. Aslında bu seride de var ama nereden yapacağımı bulamadım. Sezon başında ilk toplantıda gördüm, sonrasında her yere baktım ama ilgili bir bölüm göremedim. Bulan, gören varsa söylesin bana da :)

osmannuriguzel
09.Kasım.2011, 21:55
Oyuncuna bağlı :) Hala faydalanabileceğin bir oyuncuysa biraz daha beklemen normal olur ama mental açıdan coşmuşken fizik olarak sahada yürüyecek hali olmayan futbolcunun saha kenarına gelme vakti gelmiştir :)

Öncelikle cevap verdiğin için teşekkürler ama ben oyuncu özellikleri açısından sormamıştım. Yani coach özellikleriyle ilgili olarak sormuştum. Daha açıklayıcı olarak: 30 yaşında açılıyor o "coach ol" kısmı, o halde hemen açarsam coach özelliğini iyi mi olur yokda beklersem mi daha iyi hoca olur.

(biliyorsundur ki hoca özellikeri de verdiğin görevlere göre artıyor onlarında PA-CA durumu var.)

Time Cris
09.Kasım.2011, 23:46
Kiralık oyuncu raporu şu an oyunu açamıyorum ama sol da üst taraflarda baş antrenör yazar.Oradan yapabilirsin.

kiwi21
10.Kasım.2011, 16:26
maç esnasında etrafı kurcalarken shout tarzı bişey gördüm. işte kanatlardan yardırın bilmem ne yapın tarzı kenardan direktifler oluyor galiba. 11'de yoktu ya da ben hiç denk gelmemiştim. o özelliği nasıl kullanıyoruz ve verimli oluyor mu?

narakan1969
10.Kasım.2011, 17:13
Taktik kısmında en sağda olması lazım. Benim anladığım kadarıyla, yenik durumdayken falan tek tek seçmek yerine direk shout seçiyorsun. Taktikte de görürsün zaten shoutun ayarlamasını

TheWizard
12.Kasım.2011, 03:06
http://img708.imageshack.us/img708/3210/kayserisporbyksehirbldf.png (http://imageshack.us/photo/my-images/708/kayserisporbyksehirbldf.png/)

Yeni bir özellik mi arkadaşlar ?

aytun
12.Kasım.2011, 04:11
hazırladığımız shout özelliğini nasıl aktif hale getiriyoruz maç esnasında

Deus Dominus
12.Kasım.2011, 04:45
http://img708.imageshack.us/img708/3210/kayserisporbyksehirbldf.png (http://imageshack.us/photo/my-images/708/kayserisporbyksehirbldf.png/)

Yeni bir özellik mi arkadaşlar ?

Önceki seride de görmüştüm rövaşata deneyen oyuncular ama bu 2012'de bir garip :) alakasız yerlerde rövaşata paslar deneyen oyuncular oluyor :)

caner485
12.Kasım.2011, 11:42
arkadaşlar bu taktık ekrarını nasıl eskiye çevirebiliyouz?

Bekq
12.Kasım.2011, 17:45
Önceki seride de görmüştüm rövaşata deneyen oyuncular ama bu 2012'de bir garip :) alakasız yerlerde rövaşata paslar deneyen oyuncular oluyor :)
Bana hiç denk gelmedi valla. :)

any0ne19o7
21.Kasım.2011, 20:26
Arkadaşlar bazı kariyerlerde görüyorum taktik ekranında oyuncu rollerinde atak destek defans seçmek yerine eskisi gibi oklarla ne yapacaklarını göstereceğimiz alternatif bir taktik ekranı dahamı var ? Karıştırdım ama bulamadım.

NikolaiBelinski
23.Kasım.2011, 20:19
http://b1111.hizliresim.com/r/r/pyhr.jpg

Beyler bunu Türkçe'ye çevirebilecek ve yapılması gerekenin ne olduğundan bahsedebilecek birileri varmı? :s7:

nannar
23.Kasım.2011, 20:49
disiplin eksikliğinden dolayı mutsuzmuş eleman :) formsuz ya da maçlarda gereksiz kart gören oyunculara uygun cezaları verirsen sanırım sorun çözülür.

NikolaiBelinski
23.Kasım.2011, 20:59
disiplin eksikliğinden dolayı mutsuzmuş eleman :) formsuz ya da maçlarda gereksiz kart gören oyunculara uygun cezaları verirsen sanırım sorun çözülür.

Teşekkürler, aynı oyuncu şimdi ülkeye alışamadığını söyledi. Galiba yolları ayıracağım adamla :icon_smile:

NikolaiBelinski
27.Kasım.2011, 13:14
Arkadaşlar maçlara başlamadan önce seçilmemiş ilk takım oyuncularımın rezerv takımının maçına gittiğini görüyorum, mesela Semih cezalı durumdaydı ve seçemiyordum. Cezası bittikten sonra seçilebilir hale geldi, Bienvenu maç öncesi sakatlandı. Bir baktım ki Semih rezerv takım karşılaşmasında ve forvet kalmadı. Rezerv takım maçı için hangi ayarları yapmamız gerek veya kimin gidip gitmediğini nerden öğrenebiliriz? :s7:

sarianet
27.Kasım.2011, 13:17
bu tiki kaldırırsan yedek takımda oynamaz

http://img210.imageshack.us/img210/5224/adszdnz.jpg

SacrificeGGTC
27.Kasım.2011, 13:17
Arkadaşlar birşey soracağım. Benim Blyth Spartans takımı Semi-Professional, Professional hale nasıl getiririm bu takımı?

sarianet
27.Kasım.2011, 13:18
tabiiki maç kazanarak lig atlayarak falan :)

SacrificeGGTC
27.Kasım.2011, 13:24
Şampiyon oldum, bulunduğum ligte (Blue Square Bet Premier) professional takımlar var. Kafamı karıştıranda bu olay zaten.

NikolaiBelinski
27.Kasım.2011, 14:00
bu tiki kaldırırsan yedek takımda oynamaz

http://img210.imageshack.us/img210/5224/adszdnz.jpg

Teşekkürler hocam.

Fietra 10
30.Kasım.2011, 20:57
bir önceki seride ''Boardroom''a girdiğimizde sol altta personel sayısı yazıyordu..En fazla kaç adet personel bulunduracağımız ve mevcut personel sayısı..Bu seride göremedim kaldırıldı mı yoksa ben mi bulamadım ?

El Barto
30.Kasım.2011, 21:01
bir önceki seride ''Boardroom''a girdiğimizde sol altta personel sayısı yazıyordu..En fazla kaç adet personel bulunduracağımız ve mevcut personel sayısı..Bu seride göremedim kaldırıldı mı yoksa ben mi bulamadım ?

Kaldırılmadı hala mevcut.

http://i.imgur.com/bAJRW.jpg

Kullandığın skin ile alakalı bir durum olabilir diye geldi aklıma.

Fietra 10
30.Kasım.2011, 22:14
Kaldırılmadı hala mevcut.

http://i.imgur.com/bAJRW.jpg

Kullandığın skin ile alakalı bir durum olabilir diye geldi aklıma.

yeni farkettim..Sorun, tam ekranda değil de pencere modunda oynamam..Çok ilginç tam ekranda sol taraf 3 bölme (Confidence-Scouting-Personel) pencere modunda Personel bölümü iptal :) teşekkürler bu arada..

kalemci
30.Kasım.2011, 22:22
Pencere modunda bende de sürekli bi eksilik çıkıyor. Bu çözülürse süper olur.

man_in_black21
01.Aralık.2011, 01:20
Selam arkadaşlar ,

Devam eden oyunuma Fransa ligini eklemek istiyorum.Ama fransadan takım yönetmek için değil kaliteli regenleri yakalamak için eklemek istiyorum.Bunun için, ligi sadece "view only" şeklinde açabiliyor muyum ? "view only şeklinde açarsam regen sayısı artar mı fransada ?

ozaniel
03.Aralık.2011, 23:38
Arkadaşlar birşey soracağım. Benim Blyth Spartans takımı Semi-Professional, Professional hale nasıl getiririm bu takımı?

Ben oyuncuların kontratları ile alakalı diye biliyorum, part-time kontratı olan varsa yarı-profesyonel gözükebilir.

osmannuriguzel
04.Aralık.2011, 02:38

Yönetimden isteklerde bu da var sanırım ama tıklanamıyor olabilir. Sende açıktır belki bi bak bence.

playeray
14.Aralık.2011, 20:02
Ya beyler finansı nasıl kontrol edebiliriz? Malagayla oyun başlangıcı 90 milyon eurom vardı. Sezon bitince 40 milyon euroya düştü. Yine gelirlerle falan 60 milyona çıktı para ama diğer sezon 30a kadar yine düştü. Aylık kaybım 2 milyon euro falan. Eski serilerde Beşiktaşla oynarken bu kadar para kaybetmiyordum. Bir çözümü var mı?

wolffather
14.Aralık.2011, 21:11
Ya beyler finansı nasıl kontrol edebiliriz? Malagayla oyun başlangıcı 90 milyon eurom vardı. Sezon bitince 40 milyon euroya düştü. Yine gelirlerle falan 60 milyona çıktı para ama diğer sezon 30a kadar yine düştü. Aylık kaybım 2 milyon euro falan. Eski serilerde Beşiktaşla oynarken bu kadar para kaybetmiyordum. Bir çözümü var mı?

Suç senden öncekilerin :) Mesela ben Adnan Polat'ın kirli çamaşırlarını temizliyorum öde öde bitmiyor:icon_lol:

playeray
17.Aralık.2011, 22:18
Suç senden öncekilerin :) Mesela ben Adnan Polat'ın kirli çamaşırlarını temizliyorum öde öde bitmiyor:icon_lol:

Malaga'yı Katarlı bi şeyh satın aldı. Rahatça temizlenmesi gerekirdi :icon_evil:

Dennis Bergkamp
26.Aralık.2011, 00:56
Semi-Pro bir takımın Boardroom'undaki "Professional Status" isteğini aktif hale getirmek için ne yapmak gerekiyor?North'tan Premier'e çıktım şimdi de lider gidiyorum ama hala kapalı o istek.

kalemci
26.Aralık.2011, 01:00
Ben Premiere çıkınca otomatikman pro yapmışlardı.

Dennis Bergkamp
26.Aralık.2011, 01:07
Reputation'un kaç yıldızdı?Benim hala yarım yıldız ondan olabilir diye düşünüyorum ben.

nannar
26.Aralık.2011, 01:47
benim malta liginde herkes semi-pro. :) en üst liginde yani biz ne zaman pro oluruz? ya da olurmuyuz? :D

Cengo
26.Aralık.2011, 03:13

Bilica :icon_smile:

Addolorato
26.Aralık.2011, 23:55
http://img829.imageshack.us/img829/7193/quere.jpg

3 milyon € para saydım aldım takıma. Bu adamı ne oynatsam karar veremedim Haziran'da takıma katılacak deep lying falanmı oynatsam yoksa ball winning support'mu yoksa box to box'mı ?

martymcfly
26.Aralık.2011, 23:59
Yaşına göre oldukça iyi hangi görevde ihtiyacın varsa onda oynat her şeye gider.

eng1n
27.Aralık.2011, 15:41
Central Mid- Support oynatsan daha çok verim alırsın sanki. Güzel paslar da atar o rolde.

wolffather
31.Aralık.2011, 19:05
Central Mid- Support oynatsan daha çok verim alırsın sanki. Güzel paslar da atar o rolde.

aynen katılıyorum :icon_wink:

Cr1minaL
08.Ocak.2012, 19:20
Beyler klasik taktik ekranına nasıl geçiyorduk?

Oghuse
09.Ocak.2012, 18:51
Junior Coaching hakkında bir bilgisi olan var mıdır arkadaşlar?

wolffather
09.Ocak.2012, 20:28
Junior Coaching hakkında bir bilgisi olan var mıdır arkadaşlar?

Junior Coaching: Genç oyuncular senin karşına çıkmadan önce CA sının ne kadar olacağı ile ilgili bir özelliktir. Örneğin; Şöyle de düşünebilirsin mesela senin karşına çıkan genç oyuncular -yani genç kontratı imzalamak için- 14-15-16 yaşlarında oluyorlar. Ama bu çocuklar 9-10-11-12-13 yaşlarında da senin alt yapındalar ve eğer junior coaching iyi olur ise o yıllarda bu çocuklar daha iyi çalıştırılarak daha iyi bir oyuncu oluyorlar CA bakımından. Verdiğim örnek tamamı ile junior coaching olayınıı kavraman içindir ;;)

wolffather
09.Ocak.2012, 20:35
Bunu söylemişken şunu da belirteyim CA ve PA olayı karıştırılıyor bazen karışıklık olmaması için PA sı yüksek oyuncuların nasıl olacağını da belirteyim;

Youth Recuitment Network (Borad request ---> Networking) ve youth facilities yüksek olur ise de PA sı yüksek oyuncular çıkıyor. :icon_wink:

Ek not: Youth Recuitment PA sı yüksek genç oyuncuların gelmesi ile ilgili. youth facilities ise onların takımınıza kattıktan sonra ki gelişimi ile ilgili ;;)

Trabzonspor
09.Ocak.2012, 20:54
Sadri başkan reddetti sanırım isteğimi.

wolffather
10.Ocak.2012, 17:05
Sadri başkan reddetti sanırım isteğimi.

hangi isteği?

Heroon
10.Ocak.2012, 18:37
Junior Coaching: Genç oyuncular senin karşına çıkmadan önce CA sının ne kadar olacağı ile ilgili bir özelliktir. Örneğin; Şöyle de düşünebilirsin mesela senin karşına çıkan genç oyuncular -yani genç kontratı imzalamak için- 14-15-16 yaşlarında oluyorlar. Ama bu çocuklar 9-10-11-12-13 yaşlarında da senin alt yapındalar ve eğer junior coaching iyi olur ise o yıllarda bu çocuklar daha iyi çalıştırılarak daha iyi bir oyuncu oluyorlar CA bakımından. Verdiğim örnek tamamı ile junior coaching olayınıı kavraman içindir ;;)
Vay bunu öğrendiğim iyi oldu ben junior coaching i youth coach sanıyodum :D youth coach da kullanmadığımdan hiç istek yapmamıstım.

Oghuse
10.Ocak.2012, 19:49
Bende Junior Coaching isteğim kabul edildi merakla bekliyorum..

ozgenoc
12.Ocak.2012, 18:44
Malagaya kimi alsam? Damiao, Doumbia, Sow?

Joe Barbaro
16.Ocak.2012, 19:07
ARkadaşlar bir şey soracam Wide mid ne oluyor ? Geniş ortasaha falan çıktı anlam olarakta tam anlayamadım.

Joe Barbaro
17.Ocak.2012, 15:00
Kimse bilmiyormu dünden beri cevap verilmemiş ?

wolffather
17.Ocak.2012, 19:22
http://e1201.hizliresim.com/t/k/1vvt3.jpg

Wide Midfielder (kenar orta saha)= Kenar orta saha oyuncularının hem defansif hemde ofansif görevleri mevcuttur. Forvete, Orta sahaya ve defansa da gerektiğinde yardım ederler.

Genel de kanat oyuncularında bulunması gereken dribbling özelliği ve hız konusuna gereksinim duymazlar . Kenar orta saha oyuncuları defansif sorumluluklarını riske atmadan hücum veryasyonlarına katılırlar ve bunda takım oyununa güvenirler.

Hücum ataklarında Kenar orta saha oyuncuları 3. bölgeden hızlı bir şekilde tehlikeli bölgelere orta yapmak için fırsat kollarlar.

Umarım yardımcı olmuşumdur ;;)

MeliksahAydogan
18.Ocak.2012, 01:04
Arkadaşlar uzun vadeli Ankaragücü kariyeri düşünüyorum tekrardan yayınlayacağım İnşallah , Allah izin verirse ...

Yardımlarınıza ihtiyacım var ...

Sözleşmesini sezon sonu bitenlerden hiçbiri yenilemiyor sözleşmesini çok kez denedim yeni oyun açarak olmuyor ...

Bende sezon başında göreve gelir gelmez sözleşmesi sezon sonunda bitecek olanların hepsini gönderip yerlerine oyuncular almayı planlıyorum hem kulüp para kazanır yaklaşık 3 MN € civarında hemde maaş yükünden kurtuluruz daha az maaşa bağlarız alacağımız oyuncuları bana bu noktada yardımlarınız gerek ...

Göndereceğim adamların yerine kimleri alabilirim serbestten kimler onların yerini doldurur ...

Gönderilecekler (Sözleşme Dolayısıyla)

Stefan Senecky
Edis Bahtijarevic
Aydın Toscalı
Uğur Uçar
Hürriyet Güçer
Murat Duruer
Serdar Özkan
Jaroslav Cerny (En büyük sıkıntı burda :icon_frown:)
Ergin Keleş

Bu adamların yerine alınabilecek en iyi alternatifleri yazarsanız çok sevinirim.Liste halinde yaparsan ayrı bi mutlu olurum şunu gibi :

Senecky -- X adamı
Edis Bahtijarevic -- Y adamı

gibi yaparsan sevinirim birde yabancı ve yerli olarak değerlendirirseniz çok makbule geçer mesela

Senecky'nin yerine yabancı kaleci olur

Ama Edis'in veya Aydın Toscalı'nın yerine yabancı kesinlikle olmaz yerli yabancı statüsüne dikkat ederseniz sevinirim.

Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler.

sarianet
18.Ocak.2012, 01:17
ilk defa başkana bi oyuncu aldırabildim çok mutluyum :D

Trabzonspor
18.Ocak.2012, 11:11
hangi isteği?

Junior Coaching istedim ama kabul etmedi.Genç antrenmanı ıstedim kabul etti anlamadım nasıl çelişki.Birine para yok diyor diğerini yapıyor

wolffather
18.Ocak.2012, 12:37
Junior Coaching istedim ama kabul etmedi.Genç antrenmanı ıstedim kabul etti anlamadım nasıl çelişki.Birine para yok diyor diğerini yapıyor

Çıkan seçeneklerden hangisini seçtin bilmiyorum ama asağıda ki seçenekleri seçmemen gerekiyor. Bu arada oyununun ingilizce olduğunu en azından bu kısmının böyle olduğunu varsayıyorum. Aşağıda ki seçenekler de ikisi de aşağı yukarı aynı şeyi söylüyor. Yani youth recruitment network gelişimini bir alta indirerek oradan para kazanıyorsunuz eğer mali durumunuz çok kötü ise. Belki karşınıza çıkmıştır oyun esnasında. Ankaragücü para kaynağı yaratmak için trainning facilities veya junior coachingi veya youth recruitmenti satmaya karar verdi diye. İşte bu satışları yapmak için bu seçenekleri kullanıyoruz. Cümlelerin 2. ve 3. kelimelerinin SHOULD CUT olması gerekiyor.;;)

Diğer taraftan bunları yükseltmek için cümlenin içinde improve, improving, improved gibi kelimelerin 1 tanesinin olması gerekiyor. Trainning facilitiese şimdi baktım da orada daha çok seçenek var ama siz dediğim gibi sadece improve kelimeleri ve türevlerine dikkat edin.

Başka bir seçenekte oynadığın takımın junior coaching özelliği belki iyidir şu an ondan dolayı da kabul etmemiştir. istersen facilities kısmını bir SS le bakalım ;;)

http://e1201.hizliresim.com/t/l/1wg7l.jpg

Trabzonspor
18.Ocak.2012, 12:50
Trabzonspor ile oynuyorum.Kulübün finansı çok iyi durumda.Eve gittiğimde buraya finans ve tesisleri eklerim.Daha detaylı konuşmuş oluruz.

wolffather
18.Ocak.2012, 13:40
Trabzonspor ile oynuyorum.Kulübün finansı çok iyi durumda.Eve gittiğimde buraya finans ve tesisleri eklerim.Daha detaylı konuşmuş oluruz.

. ;;)

Trabzonspor
18.Ocak.2012, 13:59
Öncelikle şu kulübün finansı

http://www.netteresim.com/pictures/bde2a91283c8b3db8d26abfef4802ac9.png (http://www.netteresim.com)

http://www.netteresim.com/pictures/3de7d0a9360a66b45a41ec5504f81128.png (http://www.netteresim.com)

Tesislerle ilgili

http://www.netteresim.com/pictures/3a779549ea6dfa519ed9ce0994e88380.png (http://www.netteresim.com)

http://www.netteresim.com/pictures/f3ecd996b8a6ecd4b15a5a770f1c2979.png (http://www.netteresim.com)

http://www.netteresim.com/pictures/067afb022aad5bae28b30d883a74f3f8.png (http://www.netteresim.com)

wolffather
18.Ocak.2012, 14:20
Öncelikle şu kulübün finansı

http://www.netteresim.com/pictures/3a779549ea6dfa519ed9ce0994e88380.png (http://www.netteresim.com)

http://www.netteresim.com/pictures/f3ecd996b8a6ecd4b15a5a770f1c2979.png (http://www.netteresim.com)

Tahmin ettiğim gibi arkadaşım. Eğer yukarıda ki yazıma bakar isen senin karşına çıkan bu seçeneklerin ne olduğunu anlayacaksın ;;) biraz bekle hafta da 1 aralıklar ile bak belli bir süre sonra seçenekler yenilenilecek ve bu seçeneklerin dışında başka seçeneklerde gelecek. İçersinde improve ve türevi kelimelerin geçtiği seçeneği seç ondan sonra olacaktır ;;) Bir de imzam kısmında Sarıyer ile ilgili kariyerim var orada 6. sayfa 157. Post# a bakar isen benim ne söyleyerek junior coaching ve youth recruitment networku yükselttiğimi görebilirsin ;;)

Trabzonspor
18.Ocak.2012, 14:39
Tamam teşekkür ederim bakacam zamanla artık yaparız herhalde.Aslında şuandada altyapıdan idare eder oyuncular cıkıyor ama daha iyilerini bekliyoruz.

wolffather
18.Ocak.2012, 14:59
Tamam teşekkür ederim bakacam zamanla artık yaparız herhalde.Aslında şuandada altyapıdan idare eder oyuncular cıkıyor ama daha iyilerini bekliyoruz.

Rica ederim ;;)

Joe Barbaro
18.Ocak.2012, 15:43
http://e1201.hizliresim.com/t/k/1vvt3.jpg

Wide Midfielder (kenar orta saha)= Kenar orta saha oyuncularının hem defansif hemde ofansif görevleri mevcuttur. Forvete, Orta sahaya ve defansa da gerektiğinde yardım ederler.

Genel de kanat oyuncularında bulunması gereken dribbling özelliği ve hız konusuna gereksinim duymazlar . Kenar orta saha oyuncuları defansif sorumluluklarını riske atmadan hücum veryasyonlarına katılırlar ve bunda takım oyununa güvenirler.

Hücum ataklarında Kenar orta saha oyuncuları 3. bölgeden hızlı bir şekilde tehlikeli bölgelere orta yapmak için fırsat kollarlar.

Umarım yardımcı olmuşumdur ;;)

Teşekkürler iyi anlatmışsın :)

LeqenDary
18.Ocak.2012, 18:55
Takım konuşmalarında ne yaparsam yapıyım adamlarda tık yok, insan bi etkilenir yahu her maçta 1 bilemedin 2 kişi etkileniyor o da 'switch off' .Çözümü var mıdır bu olayın ?

MeliksahAydogan
18.Ocak.2012, 19:41
Arkadaşlar uzun vadeli Ankaragücü kariyeri düşünüyorum tekrardan yayınlayacağım İnşallah , Allah izin verirse ...

Yardımlarınıza ihtiyacım var ...

Sözleşmesini sezon sonu bitenlerden hiçbiri yenilemiyor sözleşmesini çok kez denedim yeni oyun açarak olmuyor ...

Bende sezon başında göreve gelir gelmez sözleşmesi sezon sonunda bitecek olanların hepsini gönderip yerlerine oyuncular almayı planlıyorum hem kulüp para kazanır yaklaşık 3 MN € civarında hemde maaş yükünden kurtuluruz daha az maaşa bağlarız alacağımız oyuncuları bana bu noktada yardımlarınız gerek ...

Göndereceğim adamların yerine kimleri alabilirim serbestten kimler onların yerini doldurur ...

Gönderilecekler (Sözleşme Dolayısıyla)

Stefan Senecky
Edis Bahtijarevic
Aydın Toscalı
Uğur Uçar
Hürriyet Güçer
Murat Duruer
Serdar Özkan
Jaroslav Cerny (En büyük sıkıntı burda )
Ergin Keleş

Bu adamların yerine alınabilecek en iyi alternatifleri yazarsanız çok sevinirim.Liste halinde yaparsan ayrı bi mutlu olurum şunu gibi :

Senecky -- X adamı
Edis Bahtijarevic -- Y adamı

gibi yaparsan sevinirim birde yabancı ve yerli olarak değerlendirirseniz çok makbule geçer mesela

Senecky'nin yerine yabancı kaleci olur

Ama Edis'in veya Aydın Toscalı'nın yerine yabancı kesinlikle olmaz yerli yabancı statüsüne dikkat ederseniz sevinirim.

Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler.

Bekq
18.Ocak.2012, 19:50
@MeliksahAydogan

Dostum bence kendi başına birşeyler yapmalısın. Yanlış anlama sana kesinlikle birşey söylemiyorum fakat bu yaptığın şey oyundan hiçbir zevk vermez. Ha ilk 11'i ve taktiği başkalarından almışsın ha editör'e girip bütün oyuncuları yükseltmişsin aynı şey. Bu hiç zevk vermez.

Oyna oyununu bitir 1-2 sezon. İlla her sezon şampiyon olacaksın diye birşey yok ki.

MeliksahAydogan
18.Ocak.2012, 19:52
@MeliksahAydogan

Dostum bence kendi başına birşeyler yapmalısın. Yanlış anlama sana kesinlikle birşey söylemiyorum fakat bu yaptığın şey oyundan hiçbir zevk vermez. Ha ilk 11'i ve taktiği başkalarından almışsın ha editör'e girip bütün oyuncuları yükseltmişsin aynı şey. Bu hiç zevk vermez.

Oyna oyununu bitir 1-2 sezon. İlla her sezon şampiyon olacaksın diye birşey yok ki.

Yanlış anlama falan olmadı merak etme ...

Tavsiye için teşekkürler belkide öyle olmalı çok hırs yaptım memleket takımı işte ne yapacaksın birde şimdiki hali malum ortada en azından oyunda başarıdan başarıya koşsun istiyorum ...

Bekq
18.Ocak.2012, 21:10
Yanlış anlama falan olmadı merak etme ...

Tavsiye için teşekkürler belkide öyle olmalı çok hırs yaptım memleket takımı işte ne yapacaksın birde şimdiki hali malum ortada en azından oyunda başarıdan başarıya koşsun istiyorum ...
Aç editörü bütün özellikleri 20 yap oyuncuların. Ne farkı var şu olaydan. :)

MeliksahAydogan
18.Ocak.2012, 22:21
Aç editörü bütün özellikleri 20 yap oyuncuların. Ne farkı var şu olaydan. :)

Tamam bilader yüklenme Allah Allah ...

ALEN MARKARYAN
20.Ocak.2012, 16:41
Ne zaman taktik yapmaya aklksam diğer özellikleri düşüyor nasıl dengeli ve oyuncuları çok yormadan bir taktik yapabilirim biraz genel bir soru sordum kusura bakmayın

Joe Barbaro
21.Ocak.2012, 22:47
Play through defence anlamı nedir arkadaşlar ? defansa doğru oyna gibi bir anlamı var galiba.

Joe Barbaro
30.Ocak.2012, 19:29
arkadaşlar bir sorum daha olacak Corporate facilities anlamı nedir ve bunu nasıl yükseltebiliriz.yardım ederseniz çok sevinirim.

eng1n
30.Ocak.2012, 23:06
Play through defence anlamı nedir arkadaşlar ? defansa doğru oyna gibi bir anlamı var galiba.

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2132007&postcount=3

Gannicus
30.Ocak.2012, 23:22
Arkadaşlar Galatasaray ile ilk sezonum bitti sene başında Baros'un yerine Wilfried ve Quintero ile anlaştım ilk sezon bitti her ikisine de talipler var sizce hangisini takımda tutmalıyım iyi bir regen çıktı altyapıdan keza Elmander'i de yolluyorum Fierro+regenim+Sercan ile hangisi uyum sağlar

Joe Barbaro
01.Şubat.2012, 19:12
arkadaşlar bir sorum daha olacak Corporate facilities anlamı nedir ve bunu nasıl yükseltebiliriz.yardım ederseniz çok sevinirim.
Yok mu cevap verebilecek kimse ?

Önder HOCA
03.Şubat.2012, 16:45
Yabancı transferinde şu 18 yaş sınırı hakkında ne düşünüyorsunzu gerçektede hem bizim ligte hemde avrupa liglerinde böyle bir sınırlama varmı ?

BaGa TaRKaN
03.Şubat.2012, 16:53

Bu Yönetimsel Bir Yapıdır, Kulübün Statüsü Değiştiğinde Bu da Değişir

Rakip Defansın Arkasına Ara Pasları At Komutudur. Poacher Oyuncularını Kaçırmak İçin Çok Kullanılan Bir Komuttur

Joe Barbaro
03.Şubat.2012, 17:00
Bu Yönetimsel Bir Yapıdır, Kulübün Statüsü Değiştiğinde Bu da Değişir

Rakip Defansın Arkasına Ara Pasları At Komutudur. Poacher Oyuncularını Kaçırmak İçin Çok Kullanılan Bir Komuttur

Cevaplar için teşekkürler :) Kulübün statüsü derken kıtasal dünya çapı falan değilmi ? onuda artık başarı kazanarak yükseltmeye çalışacağız :)

HeracLes
05.Şubat.2012, 05:43
Arkadaşlar FMRTE'nin dışında bir editor daha mı var yoksa Steamdeki aynı mı ? Bulamadım Steam içinde.

Edit: Tamam buldum. Gece gece gözüm görmemiş. :D

Cr1minaL
06.Şubat.2012, 17:45

Stad içinde ki firmaların kalitesi. bu ne kadar iyi olursa maç günü gelirde artar

sanırım stadı geliştirdikçe buda bir artış gösterir

NikolaiBelinski
11.Şubat.2012, 21:45
http://i.imgur.com/Kghyr.jpg

Buradaki metin hakkında Türkçe bilgi verecek birileri varmı acaba? Benim anladığım Turgutluspor finansına çelme taktığım söyleniyor ama sezon başında yüksek maaş alan oyuncuları takımdan sattım, uygun maaşlı adamlar transfer ettim finans statüsü OKAY olduğu halde son 2 aydır edilen zararlar yüzünden tekrar Insecure seviyesine düştü. Yönetim kaynaklarının yetersiz olması benim suçum mu? Bu durumdan kurtulmak için neler yapmamız gerekli?

http://i.imgur.com/5iQHk.jpg

Yukarıdaki resimde Allowed bölümü o statüdeki oyuncuların toplamının 950 olması gerektiğini gösteriyor yoksa tek bir oyuncuya mı en fazla 950 vermemiz gerektiğinden bahsediyor. Eğer ilk dediğim gibiyse kadro kurmak gerçekten zorlaşır, ikinci dediğim gibiyse pek bir problem yok gibi...

Neyse özet olarak bir takımın finansını yükseltmek için neler yapılmalıdır? (Kısa vadede değil uzun vadede.)

Deus Dominus
12.Şubat.2012, 02:05
Çok iyi anlamadım ama sanırım finansal durumu düzeltmek için kadroyu hafifletttiğini yazmışlar. Kaleci Süleyman Küçük'ün transferini buna bağlamışlar.
İkinci resimde de oyuncu başına kulübün belirlediği ortalama değer görünüyor allowed kısmında. Key player için 950 €'yu tavan maaş olarak belirlemiş kulübün. Sende en düşük 400 €, maksimum 975 € maaş alan anahtar oyuncu var.

Uzun vadede yükseltmek için öncelikle transferde dikkatli olmak lazım. Hani ucuza oyuncu bulup maaşını fazla vermek, ya da bonuslarını yüksek tutmak sıkıntı yaratabiliyor. Üst liglere çıkana kadar (özellikle Süper lige) ben kiralık oyunculara ağırlık vermeni tavsiye edebilirim. Hem maaşlarını sen ödemeyeceksin ya da belli bir kısmını, hemde maç başı, gol-asist bonusları da senin cebinden çıkmayacak. Genç milli takımları takip etmeni tavsiye edebilirim, Türkiye ve özellikle Almanya u19, u 21 takımlarında oynayıp kulübünde oynayamayan, kiralanmaya uygun genç yetenekler oluyor. Hatta serbest kalabiliyorlar :) Finansı yükseltmenin yolu da başarıdan geçiyor, maç kazanıcaksın, oyuncu satacaksın. Başka türlü olmaz. O da en güzel Süper Lig'te olur.
Bandırmaspor'la kariyer yaparken Süper Lig'e çıktığımda takımın aylık maaşını bir galibiyetle çıkarıyordum :D

NikolaiBelinski
13.Şubat.2012, 12:54
Çok iyi anlamadım ama sanırım finansal durumu düzeltmek için kadroyu hafifletttiğini yazmışlar. Kaleci Süleyman Küçük'ün transferini buna bağlamışlar.
İkinci resimde de oyuncu başına kulübün belirlediği ortalama değer görünüyor allowed kısmında. Key player için 950 €'yu tavan maaş olarak belirlemiş kulübün. Sende en düşük 400 €, maksimum 975 € maaş alan anahtar oyuncu var.

Uzun vadede yükseltmek için öncelikle transferde dikkatli olmak lazım. Hani ucuza oyuncu bulup maaşını fazla vermek, ya da bonuslarını yüksek tutmak sıkıntı yaratabiliyor. Üst liglere çıkana kadar (özellikle Süper lige) ben kiralık oyunculara ağırlık vermeni tavsiye edebilirim. Hem maaşlarını sen ödemeyeceksin ya da belli bir kısmını, hemde maç başı, gol-asist bonusları da senin cebinden çıkmayacak. Genç milli takımları takip etmeni tavsiye edebilirim, Türkiye ve özellikle Almanya u19, u 21 takımlarında oynayıp kulübünde oynayamayan, kiralanmaya uygun genç yetenekler oluyor. Hatta serbest kalabiliyorlar :) Finansı yükseltmenin yolu da başarıdan geçiyor, maç kazanıcaksın, oyuncu satacaksın. Başka türlü olmaz. O da en güzel Süper Lig'te olur.
Bandırmaspor'la kariyer yaparken Süper Lig'e çıktığımda takımın aylık maaşını bir galibiyetle çıkarıyordum :D

Çok teşekkürler hocam. Zaten bonservisle adam transfer etmedim daha, sürekli bedelsiz ve kiralık oyunculara yöneldim.Sezon sonunda Bank Asya'ya çıkarsak bir nebze daha rahatlarız diye düşünüyorum.

COLMAN20
13.Şubat.2012, 16:43
Almanya Liginden oyun açmayı düşünüyorum tekrar ama Dortmund ile Gladbach arasında kararsız kaldım. Gladbach yanım biraz daha ağır basıyor, Dortmund nede olsa son şampiyon konumu iyi ama Gladbach 20 küsür yıldır şampiyonluk ve gözle görülür bi başarı yok. Efsane'yi diriltmek amaçlı Gladbach ihtimali biraz daha fazla.

Ya sizce?

Deus Dominus
13.Şubat.2012, 20:59
Türkiye Ligi dışında pek oynadığım söylenemez ama Bundesliga'da Nurnberg ve Hoffenheim ile oynamışlığım var ve gerçekten çok zevk aldığım oyunlar olmuştu. Dediğin gibi Dortmund'u alırsan şampiyonluğun en büyük adayı olursun, daha çekişme istersen Gladbach güzel seçim olur :) Onun dışında Hertha kariyeri de güzel olabilir bence. Kadroları ne durumdadır bilemiyorum ama son zamanlarda ciddi düşüşteler. Skibbe'den daha iyi yöneteceğine %100 eminim :)

COLMAN20
13.Şubat.2012, 21:56
Türkiye Ligi dışında pek oynadığım söylenemez ama Bundesliga'da Nurnberg ve Hoffenheim ile oynamışlığım var ve gerçekten çok zevk aldığım oyunlar olmuştu. Dediğin gibi Dortmund'u alırsan şampiyonluğun en büyük adayı olursun, daha çekişme istersen Gladbach güzel seçim olur :) Onun dışında Hertha kariyeri de güzel olabilir bence. Kadroları ne durumdadır bilemiyorum ama son zamanlarda ciddi düşüşteler. Skibbe'den daha iyi yöneteceğine %100 eminim :)

Teşekkür ederim. :)

Dediğin gibi büyük ihtimalle Gladbach olacağım. Hoffenheim ile 3 sezon oynadım çok zevkli bir serüven olmuştu. Skibbe Hertha'yı perişan etti resmen ama Hertha oyunda da en büyük düşme adayı. Finansal olarak çook berbat durumdalar kadroda Bundesliga için pek yeterli sayılmaz bu seride 1 sezon oynadım Ligde kalacağımı söyledim sezon başı yönetimeçok süpriz bir şekilde ligi 8. bitirdim daha sonra yeni sezonda ilk 3 maçta yenildik ve göreve son verdiler bu sebepten dolayı kendilerine olan bir sempatim kalmadı. :)

Genç Gladbach ile yola koyulacağız. :)

Önder HOCA
13.Şubat.2012, 23:38
oyuncu transferinde agent in yani managerin ne derece önemi vardır arkadaşlar?Yani demk istediğim bir oyuncunun managerinde dislike gözüküyorum bu o oyuncu transferinde zorluk çıkarıyormu aynı şekilde like olsak kolaylık sağlarmı?

lofthei
14.Şubat.2012, 00:36
oyuncu transferinde agent in yani managerin ne derece önemi vardır arkadaşlar?Yani demk istediğim bir oyuncunun managerinde dislike gözüküyorum bu o oyuncu transferinde zorluk çıkarıyormu aynı şekilde like olsak kolaylık sağlarmı?

Tabii ki.

Dislike da olsa agent fee'ye parayı daya derim ben. Paranın açamayacağı kilit yoktur :D

Önder HOCA
14.Şubat.2012, 01:01
yok bazıları sozlesmeye yanasmıyor dedım dıslıke tan dolayımı para konusuna gırılse ısı cozucem

Deus Dominus
14.Şubat.2012, 19:46

Kesinlikle etkiliyor. Dislike olduğunda bazen masaya bile oturmuyorlar, hiçbir şekilde anlaşmaya yanaşmıyorlar. Tam tersi durumda favourite kişileri arasındaysan normalde seninle anlaşmaya yaklaşmayacak bir oyuncuyu bile getirebilir takımına :) Hila sayılabilir ama istediğin bir oyuncu varsa ve menajerini kendi safına çekmek istiyorsan o menajerin listesinde ucuz ya da boşta olan oyuncular vardır büyük ihtimalle, onlara teklif yap, 2-3 oyuncusuna. Sözleşme önerirken menajer payını yüksek tut. Atıyorum 100bin istiyorsa al 150bin-200bin sana de :) Transferi bitirmene gerek kalmadan o kişinin favorileri arasına giriyorsun. İşini hallettikten sonra transfer tekliflerini iptal edebilirsin. :)

wladcas
15.Şubat.2012, 15:01
Galatasaray ile 2.sezonumdayım.Transfer konusunda kararsız kaldım ve sizlere danışmak istedim.
Orta sahada sıkıntı yaşıyorum fakat para saçmak istemiyorum.
1-)Jucilei(20mn) ve Mohammed Cissokko(4mn) arasında kaldım.Arada büyük bir fiyat farkı var.Jucilei'nin profili çok iyi fakat 20 mn eder mi bilmiyorum.Başka oyuncu da önerebilirsiniz.Mücadeleci bir oyuncu arıyorum da.

2-)Moritz Leitner(8mn) veya Mateo Kovacic(10mn) arasında kaldım.Arada fiyat farkı çok az.Sizce 2 oyuncuyu da almayı mıyım?Birini seçeceksem de hangisini seçmeliyim?

Yardım ederseniz sevinirim :)

Önder HOCA
15.Şubat.2012, 19:42
Kesinlikle etkiliyor. Dislike olduğunda bazen masaya bile oturmuyorlar, hiçbir şekilde anlaşmaya yanaşmıyorlar. Tam tersi durumda favourite kişileri arasındaysan normalde seninle anlaşmaya yaklaşmayacak bir oyuncuyu bile getirebilir takımına :) Hila sayılabilir ama istediğin bir oyuncu varsa ve menajerini kendi safına çekmek istiyorsan o menajerin listesinde ucuz ya da boşta olan oyuncular vardır büyük ihtimalle, onlara teklif yap, 2-3 oyuncusuna. Sözleşme önerirken menajer payını yüksek tut. Atıyorum 100bin istiyorsa al 150bin-200bin sana de :) Transferi bitirmene gerek kalmadan o kişinin favorileri arasına giriyorsun. İşini hallettikten sonra transfer tekliflerini iptal edebilirsin. :)

cevabın için sağol aklımdan da geçmedi değil de bu kdr etkili olduğunuda bilmiyordum..

Önder HOCA
15.Şubat.2012, 19:48
Galatasaray ile 2.sezonumdayım.Transfer konusunda kararsız kaldım ve sizlere danışmak istedim.
Orta sahada sıkıntı yaşıyorum fakat para saçmak istemiyorum.
1-)Jucilei(20mn) ve Mohammed Cissokko(4mn) arasında kaldım.Arada büyük bir fiyat farkı var.Jucilei'nin profili çok iyi fakat 20 mn eder mi bilmiyorum.Başka oyuncu da önerebilirsiniz.Mücadeleci bir oyuncu arıyorum da.

2-)Moritz Leitner(8mn) veya Mateo Kovacic(10mn) arasında kaldım.Arada fiyat farkı çok az.Sizce 2 oyuncuyu da almayı mıyım?Birini seçeceksem de hangisini seçmeliyim?

Yardım ederseniz sevinirim :)

kovacic in 3. sezon profılı
http://i.imgur.com/wj8Wk.png
ayrıca dmc ıcın ıtalya lıgınde kume dusme potasındakılere dusenlere fılan bakarsan ıyı oluyor naınggolan ı 12.5 mılyon dolara almıstım dmc antremanı yaptırdım bayaa ıı oldu sıssokko fılan hikaye kalır

Bekq
15.Şubat.2012, 21:35
http://img571.imageshack.us/img571/1161/clausnielsengenelbakpro.png

Bu adamı Poacher olarak oynatıyorum fakat verim alamadım 2 maçta(İngiltere 3. ligindeyim). Sizce ne olarak oynatmalıyım bu oyuncuyu çift forvette? Yanındaki adam Geriye Dönük Forvet rolünde.

tosyalinl
17.Şubat.2012, 18:31
Ilk sezonda Türkiye Liginde galibiyete 400 bin civarinda para ödülü verilirken ikinci sezonda bu 277 bine düstü. Bunun sebebini bilen varmi? Önceki oyunumda 2030lara geldim ve galibiyette 500 bin üzerinde ödül veriliyordu(Türkiye ligine daha sonra geldigim için öncesinde kaç para verildigini bilmiyorum)

martymcfly
17.Şubat.2012, 18:45
Ligin itibarı düşerse para da düşüyor.

tosyalinl
17.Şubat.2012, 21:54
Ligin itibarı düşerse para da düşüyor.
Anladim, evet düsmüstü geçen sezon..

Önder HOCA
18.Şubat.2012, 13:40
sizce fiziksel, mental yoksa teknik özelliklermi önce gelir?

serkan1520
18.Şubat.2012, 16:23
arkadaşlar bana atl.madrid için bir ortasaha önerecek var mı

kalemci
18.Şubat.2012, 16:24
Leroy Fer, Asamoah

Deus Dominus
18.Şubat.2012, 23:09

Her özellik yerine göre önemlidir ama önem sırası yapılması gerekirse önce mental gelir, sonra fizik, en son teknik. Kafası çalışmayan, ayakta duramayan adamın passing'i, finishing'i 20 olsa da bir işe yaramaz yani :)

Bekq
18.Şubat.2012, 23:42
Mental'e bakarım bende önce. Sonra teknik, sonra fiziksel.

lofthei
19.Şubat.2012, 00:23

Gerçekte ne kadar mental özelliklerin olmazsa olmaz olduğunu ve bir oyuncuda bakılacak ilk kısım olduğunu düşünsem de, Fm'nin oyun motoru vasat bir mentale sahip olan çok hızlı oyunculara muazzam bir avantaj sağlıyor. Bu bakımdan ''Fm'de'' bir oyuncuyu değerlendirirken önce fiziksel, sonra mental, en son da teknik özelliklerine bakarım.

Önder HOCA
19.Şubat.2012, 00:48
bende once mental sonra teknık en son fızıksel ozellıklere bakıyorumda aslında oynamak ıstedın oyuna gorede onem kazanıyor kanımca mesela kontra atak oynayan bı takım da fızıksel once gelır kanımca lakın baskı ve ofans agırlıklı bı oyunda mental ve teknık daha one cıkıyor bence

NikolaiBelinski
27.Şubat.2012, 21:10
Arkadaşlar oyuna başlarken amatör statüde bir klüp ile başladınız, bu takım ile şampiyonluklar yaşadınız diyelim. Örnek verirsem San Marino liginde oynayan birisi olarak alacağım şampiyonluklar ile takımın statüsünü profesyonele taşıyabilir miyim? Eğer taşınabiliyorsa neye bağlıdır bu?

ReaList
29.Şubat.2012, 01:37
Elinizde böyle bir oyuncu olursa, bu oyuncuyu antrenmanlarda ve bireysel olarak nasıl bir yol izleyerek geliştirirsiniz ?

http://e1202.hizliresim.com/u/w/33gzk.jpg

berfin
29.Şubat.2012, 03:24
Elinizde böyle bir oyuncu olursa, bu oyuncuyu antrenmanlarda ve bireysel olarak nasıl bir yol izleyerek geliştirirsiniz ?

Çok acccayip geldi bana :) 1.90 boyunda ve hız/hızlanma 18/17 pivot görünümlü poacher

Ketchaup
29.Şubat.2012, 11:10

gözlükleri çıkartırdım ilk :D :D

ReaList
29.Şubat.2012, 13:18
Çok acccayip geldi bana :) 1.90 boyunda ve hız/hızlanma 18/17 pivot görünümlü poacher

Almedia'nın formlu hali gibi düşünün :D Gerçi 18/17 Almeida için biraz fazla olabilir ama uzun boylu bir atlet boyunun avantajını iyi kullanırsa her zaman avantajdır, adımları daha uzun atmak gibi
bkz. ussain bolt :D

gözlükleri çıkartırdım ilk :D :D

ahahahah :D

Şimdi oyuncuya özel bir antrenman programı uygulamak istiyorum ama ağırlık noktası olarak teknik özellikleri mi öncelik olarak versem yoksa fiziksel özellikleri öncelik olarak versem karar veremedim. Bir de "Indıvidual Training Focus" seçeneğinde böyle bir forvet için hangi özelliğin öncelikli olarak geliştirilmesi lazım sizce ?

berfin
29.Şubat.2012, 21:33
Almedia'nın formlu hali gibi düşünün :D Gerçi 18/17 Almeida için biraz fazla olabilir ama uzun boylu bir atlet boyunun avantajını iyi kullanırsa her zaman avantajdır, adımları daha uzun atmak gibi
bkz. ussain bolt :D

ahahahah :D

Şimdi oyuncuya özel bir antrenman programı uygulamak istiyorum ama ağırlık noktası olarak teknik özellikleri mi öncelik olarak versem yoksa fiziksel özellikleri öncelik olarak versem karar veremedim. Bir de "Indıvidual Training Focus" seçeneğinde böyle bir forvet için hangi özelliğin öncelikli olarak geliştirilmesi lazım sizce ?

Almeida 16 yaşındayken böyle miydi :D Gerçek Futbolda hem uzun hem de hızlı futbolcular çok iyi iş yapar Çünkü genelde bi forvet ya kısa ve hızlı ya da uzun ve güçlü oluyor böyle mix futbolcular pek nadirdir

nouma16
17.Mart.2012, 15:00
klübün borçlarını nereden görebiliriz?

Trabzonspor
17.Mart.2012, 15:31
Kulübün bilgiler ekranında 'değer' kısmının yanında parantez içinde yazar.

http://www.netteresim.com/pictures/4933f2058bf92ff4e4846d8b62b246fb.png (http://www.netteresim.com)

nouma16
17.Mart.2012, 15:46
Kulübün bilgiler ekranında 'değer' kısmının yanında parantez içinde yazar:

http://www.netteresim.com/pictures/4933f2058bf92ff4e4846d8b62b246fb.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.netteresim.com )

teşekkürler

nouma16
18.Mart.2012, 14:19
ben bu borcu nasıl ödeyebilirim?
göreve geldiğimde £182M borcu vardı klübün ilk sezon beşiktaş'la double yaptım. avrupa ligi'nde grupdan çıktım ve ilk turda elendim. sezon sonunda futbolcuları satıp £40,5M kazandım, yerlerine aldığım futbolcularada £11,75M verdim(bonservislerine). Ekim ayına girdik ama borcumuz £179M oldu.
Aynı şekilde oyuna başladığımda Galatasaray'ın £131M borcu vardı. £1,6M değerinde oyuncu satıp £3,9M bonservis verip oyuncu almışlar. Ama borçları £109M'ya düşmüş. İlk sezonda bi başarıları yok. Avrupa Ligi'ne katılabilmişler(5-8 play-off'una kalmışlardı.). Birde bana göre maaş giderleri daha fazla. Onlar £35,19M ödüyorlar, ben ise sadece £20,33M.
Bütün bu verilerin ışığında ben bu borcu ne zaman bitiririm?

martymcfly
18.Mart.2012, 14:23
Her ay taksitlerle ödeniyor o borç. Kulübün finans bilglerine bakarsan görürsün.

Harun Aslan
20.Mart.2012, 22:39
merhaba arkadaşlar, napoli'yi yönetiyorum 4-2-4 taktiğiyle oynuyorum 2 kanat şeklinde. forvetlerim lavezzi ve cavani. Lavezzi'yi advanced olarak denedim iyiydi ama poacher olarak daha fazla verim aldım. Cavani'yi Target Man olarak başlattım 22 maçta 19 gol attı ama 22 maçta 50 gol bile olabilirdi. Bildiğiniz dünyaları kaçırıyor her maç en az 3-4 kere karşı karşıya kalıyor ama atamıyor. Hep kalecinin üstüne falan vuruyor. Çoğu maç 7-8 tane CCC görüyorum ama 2 tane gol zor atıyorum. Bu Cavani'ye bi çözüm bulamazmıyız talimatlarımda şöyle;

http://g1203.hizliresim.com/v/n/3pzg1.png

airness
21.Mart.2012, 18:42
Son çıkan update'i yüklediğimden beri takım konuşmalarında hiçbir oyuncum etkilenmiyor konuşmalarımdan. Hatta ve hatta çoğu zaman olumsuz tepki verdiklerini bile söyleyebilirim.

Aynı direktifleri bu güncelleme gelmeden önce yaptığımda genelde gaza gelirlerdi vs. Bu problemi yaşayan var mıı?

Edit: Yeni kariyer açmanız gerek yalnız. Bu arada secon nationality English olarak ayarlı.

serwan
22.Mart.2012, 00:35
ben kariyerime iki farklı bilgisayarda devam ediyorum. hall of fame ayrı ayrı kaydoluyo dolayısıyla. bu 2 hall of fame'i birleştirmek mümkün müdür?

NikolaiBelinski
24.Mart.2012, 13:57
Arkadaşlar oyuna başlarken amatör statüde bir klüp ile başladınız, bu takım ile şampiyonluklar yaşadınız diyelim. Örnek verirsem San Marino liginde oynayan birisi olarak alacağım şampiyonluklar ile takımın statüsünü profesyonele taşıyabilir miyim? Eğer taşınabiliyorsa neye bağlıdır bu?

Arkadaşlar şu soruya cevap bilecek var mı acaba? Buna göre tekrar bir San Marino yolculuğu yapmak istiyorumda hayırlısıyla :)

bonuce123
24.Mart.2012, 16:50
ben takımımın kac pas yaptığına nersen bakabilrim

playeray
24.Mart.2012, 22:41
Bazı oyuncularımda "istenenden fazla antrenman yaptırılmasından şikayetçi" şeysi oluyor. Gerçi bu, oyuncunun performansını etkilemiyor. Yine de nasıl giderebilirim? Antrenman düzeyim normal.

Deus Dominus
24.Mart.2012, 23:28
Oyuncunun kadrondaki durumuna göre yaklaşım gösterebilirsin. Önemli, kilit bir oyuncunsa ve üzülmesini istemiyorsan ayrı bir antrenman programı yap daha düşük yoğunluklu. Ben genelde önem verdiğim oyunculara ayrı antrenman programı yaparım. Her ay başında kontrol ederim antrenman durumlarını. Mutlu olana biraz daha yükleme yaparım. Kafa ütüleyenin antrenmanını aşağı çekerim :D Hiçbiri kâr etmiyorsa yol veririm...

ozzymanborn
25.Mart.2012, 02:23

Arkadaşlar şu soruya cevap bilecek var mı acaba? Buna göre tekrar bir San Marino yolculuğu yapmak istiyorum da hayırlısıyla

oyunda hard-coded değil ise her takım bulunduğu ligin ihtiyaçları ve takımın özelliklerine göre profesyonel olabilir.

Mesela SAL'da başlayan bir takım büyük ihtimalle 3. ligde profesyonel olacaktır. Bunun sebebi çevresindeki takımlar ile mücadele etmektir.

San marino gibi en üst ligi amatör olan ülkelerde ise koşullar seyirci sayısı, antrenman tesisleri vb. gibi şeylerle ve şampiyonlar ligi gibi organizasyonlarla orantılı yani biraz süründükten sonra önce semi-pro sonra tam pro olunuyor.

Lim10
25.Mart.2012, 14:44
Duran toplarda nasıl bir savunma yapıyorsunuz?Bu sezon ligde geride kalan 12 haftada 9 korner golü yedim ve çözüm bulamıyorum.Edit:10 oldu.

zalim0773
25.Mart.2012, 14:47
Duran toplarda nasıl bir savunma yapıyorsunuz?Bu sezon ligde geride kalan 12 haftada 9 korner golü yedim ve çözüm bulamıyorum.

Ben bekleri ön ve arka direge tutturuyorum.Uzun futbolcumu uzun adamlarını tutturuyorum geri kalan futbolcularmın adam markajı biri de ceza sahası üstünde duruyo

Bekq
25.Mart.2012, 14:52
Duran toplarda nasıl bir savunma yapıyorsunuz?Bu sezon ligde geride kalan 12 haftada 9 korner golü yedim ve çözüm bulamıyorum.Edit:10 oldu.

20 küsür maçta 20 küsür korner golü, 10 küsür frikikten yedim(orta-kafa-gol). Sonrasında kariyeri bıraktım. İngiltere alt liglerindeydim.

Bence bunun bir çözümü yok. Rakip sizden üstünse ve favoriyse tüm maç ezseniz bile tek kornerden gol atıp sizi yeniyorlar. FM'in muhteşem maç motorunun bize hediyesi :)

Lim10
25.Mart.2012, 16:34
Ben bekleri ön ve arka direge tutturuyorum.Uzun futbolcumu uzun adamlarını tutturuyorum geri kalan futbolcularmın adam markajı biri de ceza sahası üstünde duruyo

Bu şekil zaten klasik savunma dizilimi.Bence bir nokta yanlış.Neresi?Bek oyuncuları savunma oyuncuları.Doğal olarak savunma özellikleri diğer bölgelerdeki oyunculardan daha iyi.E sen bu adamları ön ve arkada direğe kitleyeceğine savunma özellikleri daha zayıf olan diğer oyuncular yerine adam markajı versen daha iyi değil mi?Ben böyle yapıyorum:)Kanat adamlarına direkleri tutturuyorum.Stoperlere ve hava topları genelde iyi olduğu için ön liberoma uzun adamları.2 kişi ileride 1 kişi ceza yayında bekliyor, diğerlerine adam markajı veriyorum.Adam paylaşımında sıkıntı yok.Sıkıntı Heading, Jumping gibi özellikleri stoperimden çok daha düşük olan dandik bi oyuncunun çıkıp dan diye golü atması.Liverpool maçını evimde 3-1 kaybediyorum adamlar 3 golüde kornerden atıyor.Doumbia bile kornerden gol atıyor.Bu nedir ya?İnsanın asabını bozuyor bu oyun bazen.

zalim0773
25.Mart.2012, 16:43
Bu şekil zaten klasik savunma dizilimi.Bence bir nokta yanlış.Neresi?Bek oyuncuları savunma oyuncuları.Doğal olarak savunma özellikleri diğer bölgelerdeki oyunculardan daha iyi.E sen bu adamları ön ve arkada direğe kitleyeceğine savunma özellikleri daha zayıf olan diğer oyuncular yerine adam markajı versen daha iyi değil mi?Ben böyle yapıyorum:)Kanat adamlarına direkleri tutturuyorum.Stoperlere ve hava topları genelde iyi olduğu için ön liberoma uzun adamları.2 kişi ileride 1 kişi ceza yayında bekliyor, diğerlerine adam markajı veriyorum.Adam paylaşımında sıkıntı yok.Sıkıntı Heading, Jumping gibi özellikleri stoperimden çok daha düşük olan dandik bi oyuncunun çıkıp dan diye golü atması.Liverpool maçını evimde 3-1 kaybediyorum adamlar 3 golüde kornerden atıyor.Doumbia bile kornerden gol atıyor.Bu nedir ya?İnsanın asabını bozuyor bu oyun bazen.

Ben pek kornerden yemiyom zatn ortasaha oyuncularımın fernandes hariç savunma yönü agırlık bastıgı için sorun yaşamıyorum

playeray
05.Mayıs.2012, 18:40
Taktik ekranında sol altta Match Preparation var değiştiriyorum ama geri baktığımda tekrar eskisi gibi oluyor yani değişmiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?

Deus Dominus
05.Mayıs.2012, 19:16
Team Policy isminde bir bölüm var, üst menüde takım adına tıkladığında görürsün o seçeneği. Orada asistan menajere vermişsin bu görevi. Hazırlık maçlarının ayarlanması, yönetilmesi, genç takım seçmeleri, maç konuşmaları gibi opsiyonları belirlediğimiz bölüm.

GeanyGS
05.Mayıs.2012, 19:29
Arkadaşlar sol üst köşede ki arama çubuğu bende kayboldu, tema falanda yüklemedim nasıl ve ne zaman oldu farkında değilim ama yeni kariyer açtığımda da yok. Bilgisi olan var mı bu konuda?

Deus Dominus
05.Mayıs.2012, 19:30
Oyunun orjinal ise steam'den eksik dosyaları tekrar yükleyebilirsin.

Lim10
07.Mayıs.2012, 05:04
Öyle bir kariyer yaşıyorum ki henüz sezon bitmemesine rağmen en az 15 korner golü yedim, 4-5 kez kendi kaleme gol attım, 5 kez kırmızı kart gördüm ki bu benim için çok yüksek bir rakam.Ligin en fazla gol atan 3. takımıyken, en fazla gol yiyen 4. takımıyım.Kalecim bir maç panter kesilirken, ertesi maç auta giden topu içeriye alıyor.Kısacası rezilliğin bini bir para ve bu durum aşırı derecede canımı sıkıyor!

martymcfly
07.Mayıs.2012, 15:09
Ben de hiç tad alamıyorum bu oyundan.
Transferinden maç motoruna kadar çok can sıkıcı işler oluyor.
15 yaşında regen alacağım diye 25 milyon euro para mı vermem gerekiyor ?
Ben defans çizgisini en geriye çekmişim, kalecim aut atışı kullanacak benim defans santra civarında dolanıyor. Kaleci de topu gidip rakip forvete yolluyor gol pozisyonu görüyoruz kalede.
Barcelona'ya karşı evimde 4 deplasmanda 5 yiyorum. Barca'nın savunmasında Barta ve Henrique var. Sol beke Puyol'u koymuşlar. Götze, Llorente ve Valencia'ya adım attırmıyor bu çakma defans.
Resmen stoperdeki 2 dandik adam Llorente hayvanını sindirdi.
Millet Türk takımlarıyla 2. sezon şampiyonlar ligini alıyorum diyor şaşıp kalıyorum. Demek ki ben anlamıyorum bu oyundan.

playeray
08.Mayıs.2012, 21:17
Ben Beşiktaş'ta 2 sezon boyunca Match Preparation'ı Defending Set Pieces yaptım. Duran toplardan yediğim goller yok denecek kadar az. Duran top taktikleri falan default.

Ha bu arada Deus Dominius sağolasın değiştirdim sonunda.

Deus Dominus
09.Mayıs.2012, 02:43
Benimde bir sorum olacak, kısmen oyunla ilgili. Bizim süper ligin statüsüne benzer bir lig var mı dünyada? Yani hem şampiyonluk grubu, hem 5-8 grubu olan...
Editörden yanına bile yaklaşamadım şu anki durumun, manual yapayım dedim, içinde kayboldum .xml dosyasının. 5-8 play-off'unu şampiyonluk grubu gibi yapmayı becerdim bir şekilde ama bu kezde 5-8 arası tüm takımlar şampiyonlar ligi'ne katılma hakkı kazandı :D Çıkamadım işin içinden elimde bir örnek olması lazım. O sebeple soruyorum bizim lig gibi başka lig var mı?

mertayasava
10.Mayıs.2012, 03:11
Benimde bir sorum olacak, kısmen oyunla ilgili. Bizim süper ligin statüsüne benzer bir lig var mı dünyada? Yani hem şampiyonluk grubu, hem 5-8 grubu olan...
Editörden yanına bile yaklaşamadım şu anki durumun, manual yapayım dedim, içinde kayboldum .xml dosyasının. 5-8 play-off'unu şampiyonluk grubu gibi yapmayı becerdim bir şekilde ama bu kezde 5-8 arası tüm takımlar şampiyonlar ligi'ne katılma hakkı kazandı :D Çıkamadım işin içinden elimde bir örnek olması lazım. O sebeple soruyorum bizim lig gibi başka lig var mı?

Belçika'da şampiyonluk grubu var.İlk 6 kalıyor puanlar aynen yarıya bölünüyor.5-5 10 maç oynandıktan sonra sıralamaya göre şampiyon ve Avrupa Kupaları'na gidenler belli oluyor.En kısa zamanda Belçika'da oynamayı düşünüyorum,Anderlecth,Liege,Brugge,Genk,Gent gibi denk takımlarda var keyfili olması muhtemel.

Lim10
10.Mayıs.2012, 15:01
Belçika Ligi 11 yıllık Fm-Cm hayatımda sanırım oynadığım en iğrenç ligdi, kesinlikle tavsiye etmiyorum.Ekonomik gelir 0.Türkiyedeki gibi yarı yarıya bölünmesede Rusya Liginde de bu yıl Play of sistemi uygulanmaya başladı.Play ofa girdiğin puanla aynen devam ediyorsun.Lig 8-8 bölünüyor.Ama oyna oyna bitmiyor sezon.Rusya Ligini seven biri olarak 1 sezon bile bitiremedim, daha da oynamam bu düzende.Birde İskoçya Liginde Play of sistemi var.Ama orda da 2 seridir oynamadığım için tam hatırlamıyorum.Puanlar ya tamamen sıfırlanıyordu yada aynen devam ediyordu emin değilim.Belçika Liginden 10 kat daha zevklidir İskoçya mesela.Hoş sen başka hangi ligde oynayayım dememişsin ama ben içimdekileri dökmek istedim:0:İstediğin örneği arkadaşımızın belirttiği şekildeyse Belçika Liginden alabilirsin ama sakın oynama:D

Deus Dominus
10.Mayıs.2012, 23:03
FM 2010'da oynamıştım Belçika liginde, 2 yıl Standard Liege ile iki uefa finali oynamıştım, ikisini de kaybetmiştim hey gidi günler... :D Ama eğlenceliydi, kadroda güzeldi, Defour, Witsel, Mbokani takımda :) Bulamadım bizim sözde süper ligdeki gibi ülke. Yunanistan'a bakıcam şimdi, orada anladığım kadarıyla 1. şampiyon oluyor, 2-3-4-5 play off grubunda mücadele ediyor.

hakan769
12.Mayıs.2012, 11:42
Yeni oyun açarken oyuncu özelliklerini göstermeyi aktif hale getir demeyi unuttum şimdi tanınmayan oyuncularun coğu özelliği gözükmüyor, bunu oyuna devam derken çözmemiz mümkün mü ?

martymcfly
12.Mayıs.2012, 13:11
Gözlemcine izletmekten başka çaren yok. Böylesi daha gerçekçi bence, Türkiye'de çalışırken Afrika ormanlarındaki oyuncunun özellikleri bilmemiz saçma.

bySperman
12.Mayıs.2012, 13:14
Gözlemcine izletmekten başka çaren yok. Böylesi daha gerçekçi bence, Türkiye'de çalışırken Afrika ormanlarındaki oyuncunun özellikleri bilmemiz saçma.
Peki sence Türkiye'de çalışırken Afrika ormanında futbolcu olduğunu bilmen saçma değil mi ?:D

martymcfly
12.Mayıs.2012, 15:03
Peki sence Türkiye'de çalışırken Afrika ormanında futbolcu olduğunu bilmen saçma değil mi ?:D

Olur mu canım 2 ağaç arasını kale yaparsın bi tane de tropikal meyve bulup onu da top niyetine kullanırsın :D futbol heryerde :schaf:

GeanyGS
15.Mayıs.2012, 23:02
Arkadaşlar bu editörden bu play-offu nasıl kaldıracaz, bulamadım bi türlü. Yardımcı olursanız sevinirim.

europeanconquer
19.Mayıs.2012, 03:08
Beyler Pastore'yi 13-14 sezonunun başında 17m dolar a Galatasaray'a aldım,14/15 sezonunun başında 64m dolar a Manchester City'ye sattım.Aslında satamayacaktım ama kulüpte mutsuzdu ondan sattım.Sizce doğru mu yaptım ?

ReaList
19.Mayıs.2012, 03:16
Arkadaşlar bu editörden bu play-offu nasıl kaldıracaz, bulamadım bi türlü. Yardımcı olursanız sevinirim.

"Add Nation Rules" yazan kısımdan sıfırdan Türkiye ayaları kurar istediğin düzende ayarlayabilirsin fakat bu işlem uzun ve meşakatli bir yol.

Beyler Pastore'yi 13-14 sezonunun başında 17m dolar a Galatasaray'a aldım,14/15 sezonunun başında 64m dolar a Manchester City'ye sattım.Aslında satamayacaktım ama kulüpte mutsuzdu ondan sattım.Sizce doğru mu yaptım ?

64>17 fazlasıyla iyi bir iş çıkarmışsın : )

europeanconquer
05.Haziran.2012, 12:53
Yahu ne şanssız adamım ben :D Selçuk 8-9 ay sakatlandı düzeldiğinde de verim alamayacağım kesin.Kim oynayacak şimdi onun yerine veya kimi alacağım.Selçuk gibi adam bulmak zor.

ReaList
05.Haziran.2012, 14:46
Mustafa Sarp'ı geri getir : )

GALATAS4R4Y
05.Haziran.2012, 17:40
Arkadaşlar Bek-Geri Kanat arasında ne fark var mesela eboue atağa sıkca yardım eden fiziğiyle ön plana çıkan bir isim ne oynatmak gerekli şu an bende bek otomatik + sol bek ve sağ bek oyuncularını farklı görevlendirsem bi sorun çıkarmı

birde defansın ortasındaki iki oyuncudan birini hızı çevikliğine göre koyup açıkları kapatan oyuncu yapıyorum yanına stoper olarakda güçlü kafa toplarında ve zıplama özelliği iyi bi isim koyuyorum sizce doğrumu yapıyorum ?

merak ettiğim bişeyi daha sorayım scout personeli alırken sadece 2 şeye dikkat ediyorum ben oyuncu potansiyeli kavrama,oyuncu yeteneği kavrama böyle arattıdım sixtho alfonso diye bi adam var bu iki özelliğide 20 seviyesinde yetenekli oyuncuları bulurmu hiç bilinmedik ?

sarianet
05.Haziran.2012, 22:10
benim gözlemciler hep 4 en fazla 4 yıldızlı elemanlar buluyor daha kaliteli elemanlar bulmalarını nasıl sağlarız talimatı cartı curtu var mı ?

lofthei
05.Haziran.2012, 22:26
Judging playet ability ve judging player potential özelliklerinin yanında determination ve adaptability özellikleri de yüksek scout'lar bulabilirseniz 4,5-5 yıldızlı oyuncuları bulma şansınız artar.

sarianet
05.Haziran.2012, 22:57
kardeşim birde türkçesini yazsan ne anlatmak istedin :D

Deus Dominus
05.Haziran.2012, 23:09
benim gözlemciler hep 4 en fazla 4 yıldızlı elemanlar buluyor daha kaliteli elemanlar bulmalarını nasıl sağlarız talimatı cartı curtu var mı ?

O yıldızlar senin takımının seviyesine göre belirleniyor. Aynı gözlemci Gençlerbirliği'ne oyuncunun 5 yıldız potansiyeli var derken, Fenerbahçe'ye 4 yıldız diyebilir. Gözlemcilikle ilgili özelliklerin yanında level of discipline(disiplin seviyesi) ve determination(kararlılık) gözlemcinin daha verimli çalışmasını sağlar. Daha sağlıklı bilgi verir.

Kafayı taktım dünya yıldızı olacak oyuncu bulmak istiyorum dersen belirli aralıklarla bak ülkelerin u19, u20, u21 takımlarına. Dikkatini çeken profiller için rapor iste gözlemcinden.

europeanconquer
06.Haziran.2012, 05:41
Beyler,sanırım korner kullanamayan,penaltı atamayan,frikik yeteneği olmayan yeni Selçuk İnan'ı buldum.Ne dersiniz iş yapar mı ?
Tamam vazgeçtim Selçuk İnan'la alakası yok bu adamın :D
http://img140.imageshack.us/img140/9544/joeallenoverviewprofile.png

attirson
06.Haziran.2012, 05:56
Bende bu adamı büyük umutlarla almıstım ama pek bir varlık gösterememisti.

europeanconquer
06.Haziran.2012, 06:00
Bakalım bende ne yapacak.Sezon sonu istatistiklerini koyarım sezon bitince :D

attirson
06.Haziran.2012, 06:26
9a aldım ben 6.97 ile mi ne oynadı koca sezon 1 gol 1 asist saçma top kayıpları filan. :D Ama sezon sonu 10a sattım. :D

lofthei
06.Haziran.2012, 10:56
Valla profiline göre iş yapmazsa sende bir sorun varmış gibi duruyor, bayıldım çünkü elemana :D

europeanconquer
11.Haziran.2012, 11:37
Beyler 4.sezon başındayım 3 yıldır Türkiye'de almadı kupa bırakmadım.İkinci yıl ŞL'de 1.tur üçüncü yıl çeyrek final gördüm.Ama gelin görün ki oyunun başında sanırım 7190 olan ün 6978'e düştü.Nedeni ne ki acaba ?

ReaList
11.Haziran.2012, 12:18
Beyler 4.sezon başındayım 3 yıldır Türkiye'de almadı kupa bırakmadım.İkinci yıl ŞL'de 1.tur üçüncü yıl çeyrek final gördüm.Ama gelin görün ki oyunun başında sanırım 7190 olan ün 6978'e düştü.Nedeni ne ki acaba ?

Team Reputation (İtibar) çok karmaşık bir sistem üzerine kurulmuş durumda, Örneği Ligde mücadele ederken itibarı sizden yüksek bir takımı yendiğinizde puan kazanırsınız ama itibarı düşük takımı yenince alamıyorsunuz. Aksi durumda itibarı düşük bir takıma yenilince kaybediyorsunuz. -Tam emin olmamakla beraber- Sezon başında medya ve bahis görüşlerine göre 1. olan takım olarak Lig Şampiyonu olursan kazandığın itibar fazla olmaz.

Türkiye Kupasına gelince buradaki en büyük getiri yine çok düşük itibarlı veya alt lig takımlarının başarılarına gidiyor. Urfasporla kazanmak 400-500 civarı itibar sağlarken, Galatasaray ile kazanmak pek etki etmiyor.

Avrupa maçlarında sizden yüksek itibarlı takımları yenmek yine ligde olduğu gibi size puan kazandırır ama senin söylediğin gibi -1. Tur, Çeyrek Final vs- tur atlamak size itibar kazandırmıyor. Kupayı kazanmanız durumunda 600 civarı bir itibar getirisi mevcut. Sistem üç aşağı beş yukarı böyle büyük takımlarla oynamak bu bakıma dezavantaj gibi görünüyor.

Edit: Yaptığınız dünyaca ünlü transferler, Kulüp bağlantıları (feedeer club vs.), kulübün kazandığı ödüller (fair play vs) itibar üzerinde diğer etkili olan etkenler.

europeanconquer
11.Haziran.2012, 12:29
Abi geçen yıl koca bir sezon sadece Trabzon,Man Utd ve Bayern'e yenildim.Üçünü de kendi evimde yendim ama deplasmanda yenildim.Man Utd'ı eledik Bayern'e elendik.Gruplarda yenilmedik bile Real Madrid'i deplasmanda yendik evimizde berabere kaldık.Marsilya'yı deplasmanda yendik evimizde berabere kaldık Apoel'i her iki maçta da yenerek grup birincisi olduk.Ligde 24 puan farkla şampiyon olduk.Türkiye Kupası zaten cepte.Her yıl böyle gideceğimizi varsayarsak avrupada bir kupa kazanana kadar itibarım düşecek mi benim ?

ReaList
11.Haziran.2012, 12:33
200 civarı bir itibar kaybın olmuş bundan fazla düşüş olacağını zannetmiyorum, Bundan sonra tekrar yükselecektir. Eski Fm serilerinde başkanlar bizden dünyaca ünlü oyuncu isterdi, kulüplerin şanına yakışan. 1-2 oyuncu kazandırma yoluna gidebilirsin.

europeanconquer
11.Haziran.2012, 13:11
http://img812.imageshack.us/img812/9853/europeclubscoefficients.png

Abi şimdi bu Avrupa sıralamalarında son 5 yılın ortalaması alınıyor ya acaba bu itibar düşüklüğü 10/11 ve 11/12 de Avrupa'da olmadığımız için olabilir mi ? Diğer yıllara bakında gerçekten çok düşük getirisi var o yılların.

Dünyaca ünlü oyuncuya gelince , kimse istemiyor ki gelmeyi.Para var ama gelecek adam yok.

ReaList
11.Haziran.2012, 13:19
http://img812.imageshack.us/img812/9853/europeclubscoefficients.png

Abi şimdi bu Avrupa sıralamalarında son 5 yılın ortalaması alınıyor ya acaba bu itibar düşüklüğü 10/11 ve 11/12 de Avrupa'da olmadığımız için olabilir mi ? Diğer yıllara bakında gerçekten çok düşük getirisi var o yılların.

Dünyaca ünlü oyuncuya gelince , kimse istemiyor ki gelmeyi.Para var ama gelecek adam yok.

10/11 değil de 11/12 etki etmiştir.
Alabileceğin en popüler oyuncuyu al o zaman yüksek bir itibar getirisi olmaz ama iş görür. Ayrıca Çin piyasasına da el atmanı tavsiye ederim. Hem popülarite kazandırır hem de ekonomik anlamda kısmi bir gelişim kaydedilir.

europeanconquer
11.Haziran.2012, 13:47
10/11 değil de 11/12 etki etmiştir.
Alabileceğin en popüler oyuncuyu al o zaman yüksek bir itibar getirisi olmaz ama iş görür. Ayrıca Çin piyasasına da el atmanı tavsiye ederim. Hem popülarite kazandırır hem de ekonomik anlamda kısmi bir gelişim kaydedilir.

Tamam abi dediklerini deneyeceğim.

Chivalry
11.Haziran.2012, 21:04
Mario Gotze yi 60 milyon euro ya aldığımda kulüp itibarın birden 8350 den 8650 ye çıktı o uefa yı alsam o kadar etki etmezdi heralde :)

Yani kulübünüze bir yıldız alırsanız diğer yıldızları da alabilme şansınız artar oyuna güzel yansıtılmış.

Lim10
17.Haziran.2012, 03:02
Şu hususta yardımcı olabilecek var mı?Maaş bütçemde 2.5M kadar bir boşluk var ama Key playere sadece 230K verebiliyorum ki şuan kadromda 490K yıllık maaşı olan oyuncuda var.Sırf bundan dolayı şuan sözleşmesi biten oyuncularla anlaşamıyorum.Nasıl artar maksimum ücret.Var mı fikri olan?

http://img820.imageshack.us/img820/5061/maabtce.png

http://img43.imageshack.us/img43/7320/kontrat.png

GeanyGS
17.Haziran.2012, 03:09
Bende de çok sık oluyor, her oyuncuya ve her antrenöre aynı parayı öneremiyorum. Çok işime yarayacak antrenöre 100k bütçe veriyor salak saçma adama 200k önerebiliyorum. Sanırım küçük takımlarda alacağın kişinin popülaritesine bağlı bi kısıtlama var.

europeanconquer
17.Haziran.2012, 03:15
Transfer bütçesini olduğu gibi maaş bütçesi yaparsan büyük ihtimal rahatlarsın o yönden ama bu da doğal olarak yapacağın transferleri engeller.

Deus Dominus
17.Haziran.2012, 03:17
Oyuncu ya da personelin reputation'ı ile ilgili diye düşünüyorum Geany gibi. Bende karşılaşıyorum bazen. aynı seviyede iki farklı kişiye aynı miktarda para teklif edemediğim oluyor.

Lim10
17.Haziran.2012, 03:21
Bütün transfer bütçemin maaşa aktarılmış hali bu maalesef.Oyunu ilerletmiyorum sırf belki bir çözümü vardır da, biri çıkar söyler diye:)Ya gül gibi Osvaldo'yu eller kapacak yoksa.Eğer rep ile alakalıysa zaten hayatta başarılar.Neyse biraz daha bekliyelim bakalım:)

europeanconquer
17.Haziran.2012, 03:23
Bütün transfer bütçemin maaşa aktarılmış hali bu maalesef.Oyunu ilerletmiyorum sırf belki bir çözümü vardır da, biri çıkar söyler diye:)Ya gül gibi Osvaldo'yu eller kapacak yoksa.Eğer rep ile alakalıysa zaten hayatta başarılar.Neyse biraz daha bekliyelim bakalım:)

Son çare olarak başkandan maaş bütçesi iste çok zor ama belki verir :D

Edit:Benim bildiğim son çare diyeyim.

GeanyGS
17.Haziran.2012, 03:35
Şimdi aklıma geldi Deportivo kariyerimde çok genç harika bi Rus bulmuştum ama yıllık 16k falan önerebildim elemanda 50k ya fitti alamadım. Küçük takımlarda scout için izin verilen ülkelerin dışında ki oyuncu ve antrenörlere fazla para verilmiyor. Yönetimle bunun hakkında konuşma varmıydı tam hatırlamıyorum.

ReaList
17.Haziran.2012, 03:49

Eğer tranfer bütçesini tamamen aktarmış durumdaysan 2 çaren var.
Yönetim ile görüşmek (Pek kabul edeceklerini zannetmem)
Oyuncuya ekstra primler vererek kandırmak ama en başta bu primleri maksimum tutma, istediği parada bir miktar düşüş olacaktır. Her görüşmede makul bir seviye arttır. 3-4 görüşme sonra elde birşey edebilirsen ne ala.

Night_Mare17
17.Haziran.2012, 03:58
Bir oyuncuyla sözleşme fesh et maaş artar.

Lim10
17.Haziran.2012, 04:07
SS'leri koymadan evvel önerilerinizin hepsini yapmıştım.Olmadı, olmuyor.Can sıkıcı bir durum.Param var kardeşim ver işte.Kaptırdık adamları, sağolun yorumlarınız için.

Lim10
18.Haziran.2012, 01:04
Beyler yatıcam acil fikirlerinizi bekliyorum.Rosenborg hocasını kovdu beni istediler.Gidip gitmemekte karasızım.Kadroları benden daha iyi takdir edersinizki.

http://img846.imageshack.us/img846/9036/asfaga.png

lofthei
18.Haziran.2012, 01:11
Git hocam ya naapıcaksın Viking'de :D Save al kötü giderse oyunun Viking'e dönersin :D

Night_Mare17
18.Haziran.2012, 01:28
Transfer bütçesi kötü gitme :D

ardaskoc
18.Haziran.2012, 01:45
Git. Keyifli olabilir kariyer. Hem 2. sıradalar şampiyonluk mücadelesi verirsin.

alpi1925
19.Haziran.2012, 16:33
Beyler yatıcam acil fikirlerinizi bekliyorum.Rosenborg hocasını kovdu beni istediler.Gidip gitmemekte karasızım.Kadroları benden daha iyi takdir edersinizki.

http://img846.imageshack.us/img846/9036/asfaga.png

Hocam yeri değil ama hep senin tema arıyorum adını varsa linkini verebilir misin rica etsem ? :)

bySperman
19.Haziran.2012, 17:04
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=107432
buna bir bak.

ardaskoc
19.Haziran.2012, 17:48
O değil sanırsam. Lim10, orada o temayı sevmediğini yazmış.

semih99999
19.Haziran.2012, 19:46
Hocam yeri değil ama hep senin tema arıyorum adını varsa linkini verebilir misin rica etsem ? :)

tema dilenmeye geldim :D bu temanın adını bilen varmı yav
edit : flex olabilir beyler

Lim10
19.Haziran.2012, 20:15

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103693

flex 12

wladcas
21.Haziran.2012, 22:00
Beyler ben amatör kulüp yönetiyorum.San Marino liginden.
Finansı falan baya bi geliştirdim fakat takım yarı-profesyonel olmadı 4.sezonda olmama rağmen.
Sizce ileride yarı-profesyonel olur mu takım ?
Finansım :
http://i.imgur.com/1KLeg.png

ReaList
21.Haziran.2012, 23:51
Beyler ben amatör kulüp yönetiyorum.San Marino liginden.
Finansı falan baya bi geliştirdim fakat takım yarı-profesyonel olmadı 4.sezonda olmama rağmen.
Sizce ileride yarı-profesyonel olur mu takım ?

Tabi ki olabilir, Sportif başarıların elde edilmesi, Kulübün ekonomisinin yükselmesi ve akabinde popülarite artarak itibarın yükselmesi, kulübün statüsünü yükseltir. Bu yönetimin alacağı bir karar olduğundan süre ile ilgili bazı tutarsızlıklar söz konusu.

Chivalry
22.Haziran.2012, 12:56
İlk defa şampiyonlar ligini kazandım akabinde 50 milyon euro civarı bi parayla ödüllendirileceğimi tahmin ediyordum o da ne tur atlamanın getirdiği 3'er 5'er milyon euro lar dışında hiçbir ödülü yok mu kupayı almanın?

ReaList
22.Haziran.2012, 14:49
İlk defa şampiyonlar ligini kazandım akabinde 50 milyon euro civarı bi parayla ödüllendirileceğimi tahmin ediyordum o da ne tur atlamanın getirdiği 3'er 5'er milyon euro lar dışında hiçbir ödülü yok mu kupayı almanın?

Ekonomik anlamda TV Geliri ve Para Ödülü vardır.
Para ödülü, girişte, grup aşamasında beraberlik ve galibiyet başına, üst turları geçtikçe (veya elendiğin noktada) ve son olarak kupayı kazandığında şekillenir. TV geliri ise geldiğin üst noktaya göre şekillenir.

martymcfly
22.Haziran.2012, 14:53
İngiliz takımların final oynandıktan sonra 25 er milyon euro veriliyor, İtalya ve İspanya takımları için de böyledir heralde. Türk takımlarına 7 milyon civarı.

kajmeran48
25.Haziran.2012, 17:03
Mbaye Niang, Welbeck kadar iyi bir oyuncu olurmu?
Yedek olarak almayı düşünüyorum.

doncarlo
25.Haziran.2012, 17:34

Biraz sabırlı olman gerek hangi yıldasın şuan ?

kajmeran48
25.Haziran.2012, 18:09
Biraz sabırlı olman gerek hangi yıldasın şuan ?

14-15 sezonu.

ReaList
25.Haziran.2012, 18:17

İnter'i yönetirken almıştım, 2020'lerden sonra.
Edit: Kendin geliştirirsen daha fazlasını da verebilir, potansiyeli yüksek bir oyuncu.

http://c1202.hizliresim.com/u/d/2nrvd.jpg

martymcfly
25.Haziran.2012, 18:21
Niang'ın potansiyeli eksili diye biliyorum her zaman bu kadar gelişmez ama Welbeck :yildiz:

kajmeran48
25.Haziran.2012, 20:07
http://img818.imageshack.us/img818/7563/mbayeniangprofil.jpg

kajmeran48
26.Haziran.2012, 21:31
Bu İgnacio Camacho nun numarası ne arkadaş?

Yönetim güven güncellemesinde oyuncuyu sattığım için sezon başından beri hayal kırıklığı yaşıyorlar.

Bedavaya alıp 5m £ a sattım.
Sezon boyunca yedek oturdu. Yedekten oyuna girdi.

Trabzonspor
29.Haziran.2012, 02:09
Gözlemcileri göreve yollayamıyorum yahu yıl 2020 oldu bir sorun mu varki anlamadım.Güney Amerikayı araştırtacama ama o kısma gelince hiçbirşey seçilmiyor.

europeanconquer
29.Haziran.2012, 21:48
Beyler Baros'u 2015 yılında efsane yaptım :D :D

Bir yılda Lig,kupa,süper kupa,ŞL'de 71 gol atarsa olacağı o dur tabi ki :D

Universal
29.Haziran.2012, 22:39
Hernan Crespo ilk sezon iş yapar mı? Profili pek kötü sayılmaz. :)

bySperman
29.Haziran.2012, 23:39
Hernan Crespo hala futbol mu oynuyor :D

ReaList
29.Haziran.2012, 23:56
@Trabzonspor

Yönetimın izin verdiği ölçülerde araştırma alanı belirleniyor. Araştırmacı -diğer personellerde dahil- alımında da söz hakkı onlarda. Ülkenin ve kulübün gözlem bilgisi kadar araştırmacinin da gözlem bilgisi diğer etkenler. Tabi yıl olmuş 2020 ve hala bu seçenek kapalıysa bir sorun var. Az biraz kurcalayayim bakayım ekstra bisey bulabilirmiyim.

@Universal

Oynatacagin lige, takıma, sisteme göre değişir. Özel bir oyuncu mutlaka iş yapar.

ReaList
30.Haziran.2012, 01:39
@Trabzonspor

Biraz kurcaladım ve şuanlik tek çözüm yönetimle görüşüp gözlem alanınin genişlemesini istemek, kabul ettirirken ikna edici ol (:

Universal
30.Haziran.2012, 07:48
Hernan Crespo hala futbol mu oynuyor :D

Oyunda ilk sezon bedavada ve talipliside çok, profiline göre de iyi. :) Robert Pires gibi bir yılda da boştaymış. :)

@Trabzonspor

Yönetimın izin verdiği ölçülerde araştırma alanı belirleniyor. Araştırmacı -diğer personellerde dahil- alımında da söz hakkı onlarda. Ülkenin ve kulübün gözlem bilgisi kadar araştırmacinin da gözlem bilgisi diğer etkenler. Tabi yıl olmuş 2020 ve hala bu seçenek kapalıysa bir sorun var. Az biraz kurcalayayim bakayım ekstra bisey bulabilirmiyim.

@Universal

Oynatacagin lige, takıma, sisteme göre değişir. Özel bir oyuncu mutlaka iş yapar.

Türkiye'ye getirsem mi dedim. :) Bu özelliklerle çoğu oyuncudan zaten iyi. :)

kasım akdemir
10.Temmuz.2012, 16:13
wilfried , quintero , lacina traore , sercan yıldırım elimdeki forvetler arkadaşlar. ikili forvet sisteminde birini target man diğerinide ileri uç forvet yapıcam sizce en uygun ikili hangisi olur?

Robeck
10.Temmuz.2012, 16:24
Wilfried "Target Man" olabilir. Quintero ve Lacina Traore dende iyi ADV olur tahminim.Ama poacher öneririm.

Ronielfayed9
10.Temmuz.2012, 20:20
Beyler Southampton'a DM arıyorum.5.5 € bütçem var.Ama work rate i iyi
tackling ve pozisyon alması iyi bir oyuncu bulamadım. Elinde olan varsa yardımlarını beklerim :)

Lim10
10.Temmuz.2012, 20:41
Yılı yazmamışsın, Kara (eğer transfer olmadıysa), Maxime Biset, Karim Guede, Mate Simao ligini bilmediğim için gelirmi bilmiyorum ama Samba Sow'u da bazen iyi fiyata bırakıyorlar.

Ronielfayed9
10.Temmuz.2012, 21:17
Yılı yazmamışsın, Kara (eğer transfer olmadıysa), Maxime Biset, Karim Guede, Mate Simao ligini bilmediğim için gelirmi bilmiyorum ama Samba Sow'u da bazen iyi fiyata bırakıyorlar.

Hiçbiri gelmeye yanaşmıyor.İkinci yılımdayım.

Lim10
10.Temmuz.2012, 21:37
Hiçbiri gelmeye yanaşmıyor.İkinci yılımdayım.

Nick Montgomery.Yaşını sorun etmezsen.

Deus Dominus
11.Temmuz.2012, 00:16
Boca'dan ön libero Sebastian Battaglia olabilir. İsmi yanlış hatırlıyor da olabilirim, yaşı da 30'larda olmalı ama çok kaliteli adam.

Lim10
11.Temmuz.2012, 00:36
Üstte dediğim adamlar gitmiyorsa o hayatta gitmez Saints'e.

Robeck
11.Temmuz.2012, 12:33
Kamohelo Mokotjo olabilir Feyenoord'da 3.8£'e almıştım ben.

Lim10
13.Temmuz.2012, 02:46
2014 Dünya Kupası sonrası bir milli takımda çalıştırmak istediğim için hepsine teklif yapmıştım.Bunlardan önce İspanya ve Rusya'nın tekliflerini geri çevirdim.Sebebi Rusya'nın malum kadrosu, İspanya'nın ise kadrosunun yaşlanmış olması.Velhasıl ssnin altında Arjantin'in de teklifi yer alıyor ve resimde görünen ülkeler.Kamerun ve Uruguay umrumda değil açıkçası:)Nainggolan, Fellaini, Witsel, Defour, Boyata, Kompany, Alderweireld, Hazard ve Lukaku'lu genç ve taş gibi kadrosuyla Belçika acaip aklımı çeliyor.Diğer tarafta Hulk, Pato, Neymar, Damiao ve diğerleri.İngiltere'yi de fazla düşünmüyorum.Ben böyle durumlarda çok kararsız kalıyorum ve birilerinin telkinlerine ihtiyacım oluyor:DNe diyorsunuz Belçika mı, Brezilya mı?

http://img528.imageshack.us/img528/3205/afsdfgsfgdfg.png

C h A o S
13.Temmuz.2012, 19:36
Beyler şu milli maçları arka planda görmemenin yolu var mı?U21,hazırlık maçları felan baya bekletiyor.

martymcfly
13.Temmuz.2012, 20:18
Tam yerini hatırlamıyorum ama sağ üstteki fm butonuna basınca orda detay ayarları mı ne vardı, ordan kapatabiliyorsun galiba bir de haber abonelikleri var tabi. Bunları kapatırsan biraz toparlar ama o maçlar illa oynanacak kesin bir çözüm olmaz.

ReaList
13.Temmuz.2012, 22:11
Beyler şu milli maçları arka planda görmemenin yolu var mı?U21,hazırlık maçları felan baya bekletiyor.

Detay ayarları var, oyunun genel ayarlarının bulunduğu sekmede oradan detay seviyesini minumum'a indirerek çözebilirsin ancak Eğer A veya U21 milli takımlarda oynayan oyuncuların varsa o ulusal takımların mücadele sonuçları için yine bekletecektir. Ayrıca bir Milli Takım yönetiyorsan mücadele ettiğin turnuva sonuçlarını da mutlaka gösterir.

ReaList
13.Temmuz.2012, 22:13
2014 Dünya Kupası sonrası bir milli takımda çalıştırmak istediğim için hepsine teklif yapmıştım.Bunlardan önce İspanya ve Rusya'nın tekliflerini geri çevirdim.Sebebi Rusya'nın malum kadrosu, İspanya'nın ise kadrosunun yaşlanmış olması.Velhasıl ssnin altında Arjantin'in de teklifi yer alıyor ve resimde görünen ülkeler.Kamerun ve Uruguay umrumda değil açıkçası:)Nainggolan, Fellaini, Witsel, Defour, Boyata, Kompany, Alderweireld, Hazard ve Lukaku'lu genç ve taş gibi kadrosuyla Belçika acaip aklımı çeliyor.Diğer tarafta Hulk, Pato, Neymar, Damiao ve diğerleri.İngiltere'yi de fazla düşünmüyorum.Ben böyle durumlarda çok kararsız kalıyorum ve birilerinin telkinlerine ihtiyacım oluyor:DNe diyorsunuz Belçika mı, Brezilya mı?

http://img528.imageshack.us/img528/3205/afsdfgsfgdfg.png

Belçika cazip görünüyor. Brezilya'da kazanılacak bir başarı ne kadar tatmin eder bilemem. Nijerya fanteziye kaçar ama neden olmasın : )

C h A o S
13.Temmuz.2012, 22:19
Tam yerini hatırlamıyorum ama sağ üstteki fm butonuna basınca orda detay ayarları mı ne vardı, ordan kapatabiliyorsun galiba bir de haber abonelikleri var tabi. Bunları kapatırsan biraz toparlar ama o maçlar illa oynanacak kesin bir çözüm olmaz.

Detay ayarları var, oyunun genel ayarlarının bulunduğu sekmede oradan detay seviyesini minumum'a indirerek çözebilirsin ancak Eğer A veya U21 milli takımlarda oynayan oyuncuların varsa o ulusal takımların mücadele sonuçları için yine bekletecektir. Ayrıca bir Milli Takım yönetiyorsan mücadele ettiğin turnuva sonuçlarını da mutlaka gösterir.

Detay seviyesini indirdim minumuma.Ama dediğiniz gibi oyuncularım olduğu için bekliyormuşum.Bekle bekle bitmiyor.Bundan sonra kadrodan çekicem oyuncuları:D

leventb12
13.Temmuz.2012, 22:21
Beyler ben çıldırıcam yahu biri yol göstersin 2 sezon deli gibi top oynattığım taktik deli gibi işliyordu şimdi ise hiç galibiyet yok 7.haftada

ForCimbom
13.Temmuz.2012, 23:34
Beyler ben çıldırıcam yahu biri yol göstersin 2 sezon deli gibi top oynattığım taktik deli gibi işliyordu şimdi ise hiç galibiyet yok 7.haftada

normal :)

artık şöyle bir şey var, yapay zeka, yani rakibiniz olan takımlar sizin taktiğinize zamanla bir panzehir üretiyorlar, amiyane tabirle bağışıklık kazanıyorlar. eskiden bu taktiğiniz sayesinde bulduğunuz açıkları rakipler artık ürettikleri panzehirle kapatıyorlar.

değişikliğe gitmeniz gerekiyor. bu taktik değişikliği olur, taktiğin tamamının değil de bazı bölümlerinin revize edilmesi olur vs vs.

ForCimbom
13.Temmuz.2012, 23:36

detaylardan(detail level sekmesi, fm butonuna bastıktan sonra açılan sütun) maçların içinde olduğu competition ların detay ayarını değiştirirsin, mesela komple kaldırırsın, olur biter :)

byariff
13.Temmuz.2012, 23:50

alla alla :D benim 4-4-2 taktigim vardi forumdada var onla 8-10 yil oynadim tikir tikir isledi valla :D

leventb12
14.Temmuz.2012, 00:30
normal :)

artık şöyle bir şey var, yapay zeka, yani rakibiniz olan takımlar sizin taktiğinize zamanla bir panzehir üretiyorlar, amiyane tabirle bağışıklık kazanıyorlar. eskiden bu taktiğiniz sayesinde bulduğunuz açıkları rakipler artık ürettikleri panzehirle kapatıyorlar.

değişikliğe gitmeniz gerekiyor. bu taktik değişikliği olur, taktiğin tamamının değil de bazı bölümlerinin revize edilmesi olur vs vs.

Birşeyleri değiştirincede takımda inanılmaz derecede uyum sorunu oluyor. Oyuncu panikliyor sağa sola develleniyor sonra top kaybı ardından gol geliyor. Aslında istediğim şey takıma oturacak bir taktik yaratmak.

C h A o S
14.Temmuz.2012, 16:58
Yıl 2014 ama Brezilya'da 26 yaşında 2 tane profili üst düzey regen buldum.Var mı karşılaşan böyle oyuncularla?

Lim10
14.Temmuz.2012, 17:02
Yıl 2014 ama Brezilya'da 26 yaşında 2 tane profili üst düzey regen buldum.Var mı karşılaşan böyle oyuncularla?

Bende 2014'de Rusya'da denk geldi böyle bir regen.Profili oldukça iyiydi ama adam 27 yaşındaydı.

C h A o S
14.Temmuz.2012, 17:13
Bende 2014'de Rusya'da denk geldi böyle bir regen.Profili oldukça iyiydi ama adam 27 yaşındaydı.

Demekki ara sıra orta yaşlı iyi regenlerde çıkıyormuş.Şaşırdım valla 26 yaşında regen görünce.

Lim10
14.Temmuz.2012, 17:18
Demekki ara sıra orta yaşlı iyi regenlerde çıkıyormuş.Şaşırdım valla 26 yaşında regen görünce.

25'miş pardon.Hatta SS atayım lige göre kalitelide profili var.Yani oyun dbsine dahil olduğunda 22 yaşında falanmış.Bana böyle büyük regenler daha önce denk gelmişti açıkçası.Ama profiller genelde vasat oluyordu.Bu iyi.

http://img560.imageshack.us/img560/8089/asdafsadgfsgsdg.png

http://img6.imageshack.us/img6/4390/asdafsdg.png

leventb12
14.Temmuz.2012, 17:23
Beyler çok komik olucak ama biri bana taktik yapmayı öğretebilirmi ?

C h A o S
14.Temmuz.2012, 17:28
Bunlarda bana oyunun hediyesi.Kaçırmıyacağım valla çok iyiler:DBrezilya'da döktürmüşler zaten.

http://i.imgur.com/gRVlD.jpg

http://i.imgur.com/6BDXa.jpg

http://i.imgur.com/WfCno.jpg

ReaList
14.Temmuz.2012, 22:21
Özellikle oyunu ilk kurduğunuz zaman data genişliğine göre oyuncu (örneğin 9000) kurduğunuz oyunla beraber oyunda yer alır. Oyun içerisinde lig eklemeniz durumunda yeni oyuncular oyuna eklendiğinden 26+ regen oyuncularla karşılaşmak mümkün. Ayrıca takımın itibarına ve gençlik akademilerinin durumuna göre bu oyuncular çok kaliteli olabiliyor.

C h A o S
14.Temmuz.2012, 22:33
Özellikle oyunu ilk kurduğunuz zaman data genişliğine göre oyuncu (örneğin 9000) kurduğunuz oyunla beraber oyunda yer alır. Oyun içerisinde lig eklemeniz durumunda yeni oyuncular oyuna eklendiğinden 26+ regen oyuncularla karşılaşmak mümkün. Ayrıca takımın itibarına ve gençlik akademilerinin durumuna göre bu oyuncular çok kaliteli olabiliyor.

Aynen Brezilya ligini sonradan ekledim sonra çıktı bu oyuncular.İyikide eklemişim ne cevherler var:D

Gannicus
15.Temmuz.2012, 17:30

Lafı ağzımdan almışsın :)
Eklemek isterim ki oyun bu şekilde pek eğlenceli olmuyor.Zira bu oyuncuları tüm takımlar transfer edebiliyor ve özelliklede Real Barca MANU gibi kulüplerde bitiriciliği 20,marking 20 passing 20 olan adamlarla doluyor

enesemin53
15.Temmuz.2012, 18:14
Oyun devam ederken lig ekleniyor mu?:)

leventb12
15.Temmuz.2012, 18:17
Uyuyomusun sen hocam :zuhaha

enesemin53
15.Temmuz.2012, 18:23
Ne bileyim 10 senedir öyle bir ihtiyacım olmadı muhabbetine de ilk defa denk geldim.:) Editörle filan mı yapılıyor diye düşündüm.:) Şimdi kayıtlı oyun devam ederken yeni ligler açabiliyoruz öyle mi alalaa:D

leventb12
15.Temmuz.2012, 18:34
açılabiliyor :)

feneraydin
16.Temmuz.2012, 16:49
Ben oyuna 3. ligden bir takımla başladım. iki sene de play off ile lig atladım bank asyaya çıktım. İki senedir as oynattığım kaleciyi satmak istediğimde kimse teklif yapmıyor. bedevaya bile. İyi de oynadı ama neden teklif gelmiyor anlamıyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mı? Aynı zamanda bu durum diğer oyuncular için de geçerli.

leventb12
16.Temmuz.2012, 16:52
Bu durum banada oluyor ya anlamadım gitti

ReaList
16.Temmuz.2012, 17:15
Ben oyuna 3. ligden bir takımla başladım. iki sene de play off ile lig atladım bank asyaya çıktım. İki senedir as oynattığım kaleciyi satmak istediğimde kimse teklif yapmıyor. bedevaya bile. İyi de oynadı ama neden teklif gelmiyor anlamıyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mı? Aynı zamanda bu durum diğer oyuncular için de geçerli.

Oyunda genel bir sıkıntı var. Potansiyeli yüksek, kaliteli ve popüler oyuncuları satışa koyarken ve elden çıkarırken pek problem yaşanmaz ama kalitesi orta düzey olmasına rağmen iyi performans/hatta daha iyi performans sergileyen bir oyuncuya karşı transfer teklifleri gerçekçilikle ters orantılı. Milli takımlara çağrılma durumunda da bu durum böyle.

Örneğin Orta düzeyli takımımdaki Kanat oyuncum En üst ligde sezonu 35 maçta 16 gol ve 14 asistle tamamlayıp 7 ve üzeri oynama oranıyla bir performans sergilemesine rağmen Yüksek düzeyli bir takımda, aynı mevkide onun göstermiş olduğu performansın yarısını dahi göstermeyen ama daha popüler olan oyuncular daha kolay Milli takıma çağrılıyor. Şimdi diyebilirsiniz gerçekte de böyle oluyor, Doğrudur ama her zaman değil. Oyunda sürekli bu durum böyle olunca can sıkıyor tabi.

feneraydin
16.Temmuz.2012, 17:31
Kalecinin son senesi bi de sözleşme de imzalamıyor. elimde patlayacak anlaşılan :D boşta kalınca bi takıma gider herhalde yoksa cıvtmış olur oyun, gerçekçilik kapsamında.

Crazycat
19.Temmuz.2012, 16:50
Defans'ı nasıl kurguluyorsunuz arkadaşlar? Adam, alan markajı denedim, defanstaki rolleri değiştirdim fakat gol yemeye engel olamıyorum. Takım defansı ile de mi ilgisi var acaba?

Ronielfayed9
20.Temmuz.2012, 15:50
Exceptional Junior Coaching?

Beyler sezon başında yönetime Junior Coachingi yükseltmesini söyledim ve kabul ettiler.Ancak Kasıma geldik Excellent olan Junior Coaching herhangi bir değişikliğe uğramadı.
Exceptional Junior Coaching'e geçmemesinin sebebi Youth Recruitment olabilir mi?

http://d1207.hizliresim.com/z/n/9whjd.jpg

fenerli94
23.Temmuz.2012, 14:28
Krasiçin profilini paylaşırmısınız? Şimdiden teşekkür ederim...