PDA

View Full Version : Kart ve sakatlik sacmaliklari

KanaKe
23.Ekim.2011, 20:59
Acaba oyunun bana özel yaptigi birsey mi diye düsünmedim degil, her macta en az 4-5 oyuncum sari kart görüyor 3-4 macta 1 de sürekli 1 oyuncum kirmizi kart görüyor hadi onlari gectim 2 macta bir oyuncularim mac icinde sakatlaniyor sizdede ayni sorun varmi yoksa bana has bir olay mi? si bir an önce güncelleme cikarmali 1 senedir üstünde calistiklari oyunda bu tür sorunlari nasil görmezden geliyorlar anlamiyorum oyunu test ederken hic mi dikkat etmediler

Universal
23.Ekim.2011, 21:01
Taktikten kaynaklanıyor olabilir, eğer takımı agresif, hücüm ve bol pres yaptırıyorsan bunlar yaşanıyor. Birde oyuncuların hırçın ve sinirli ise doğaldır.

BaGa TaRKaN
23.Ekim.2011, 21:01
4-5 Sarı Kart Bence Normal Hatta Az Bile :)

Kaka Leite
23.Ekim.2011, 21:03
Açıkçası sorun sanırım sana özel bende böyle birşey olmuyor :0:
Yoksa sorun bende mi :n:

KanaKe
23.Ekim.2011, 21:03
Taktikten kaynaklanıyor olabilir, eğer takımı agresif, hücüm ve bol pres yaptırıyorsan bunlar yaşanıyor. Birde oyuncuların hırçın ve sinirli ise doğaldır.

pres default takim stratejisi ise kontrolde.. tackling de default ayrica.. anlamadim gitti bir türlü oyun bana özel yapiyor galiba zorlamak icin cidden sinir bozucu olmaya basladi.

BaGa TaRKaN
23.Ekim.2011, 21:04
Default Yapman Tercihi Oyuncuya ve Taktiğin Doğal Akışına Bırakmandır. Oyuncuda Hırçınsa Normaldir :D

nikootinn
23.Ekim.2011, 21:05
Bence normal bu kadar sarı kart çıkması

KanaKe
23.Ekim.2011, 21:11
Default Yapman Tercihi Oyuncuya ve Taktiğin Doğal Akışına Bırakmandır. Oyuncuda Hırçınsa Normaldir :D

yok anlatamadim galiba oyunculara ben pres ve tackling görevlerini kendim verdim takim stratejisinde ise pres ve tacklingi default olarak biraktim

perf
23.Ekim.2011, 21:12
İngiltere Premier Ligi maç başına çıkan 3.22 sarı kartla en az kart çıkan lig. Onu 3.34 ortalama ile Bundesliga takip ediyor. İtalya ligi maç başına 3.86'lık ortalama ile üçüncü sırada. Spor Toto Süper Lig'de ortalama 4.45 ve dördüncü sıradayız. Bu alanda lider İspanya liginde ise ortalama olarak her maç 5.55 sarı kart çıkıyor. gayet makul ve gerçekçi görünüyor bence bir alkış daha sigamese

uaemrah
23.Ekim.2011, 22:58
bende sağ ve sol bek çok kart görüyor...her maç 1 tanesi sari görürken 5-6 maçta 1 ise kirmizi kaçınılmaz oluyor...

şuan göztepe ile maçım var ve sağ ve sol bek ikisi birden kirmizi yedi :S

hakan balta ve sabri

BaGa TaRKaN
23.Ekim.2011, 23:32
bende sağ ve sol bek çok kart görüyor...her maç 1 tanesi sari görürken 5-6 maçta 1 ise kirmizi kaçınılmaz oluyor...

şuan göztepe ile maçım var ve sağ ve sol bek ikisi birden kirmizi yedi :S

hakan balta ve sabri

Çok Normal Değil mi Zaten :zuhaha

eXcitinG
24.Ekim.2011, 00:03
VaLLa geçen seriLere göre kart ve sakatLık probLeminin en az oLduğu seri bu sanırım. Ben şahsen o kadar abartı sakatLık ve kart probLemi yaşamadım. Hatta kart konusunda sezonun bitmesine 10 hafta feLan var ve böyLe devam edersem en fair takım oLacağım.

Universal
24.Ekim.2011, 00:16
Sakatlık konusuna gelince, oyuncular çok kısa süreli sakatlanıyor. Bu konu çok iyi olmuş. Bizleri üzmeyecek gibi düşünmüşler.

Kart'a tekrar gelirsek, ben oyuncu yapısı ve taktik olarak düşünüyorum. Default olması tamamen oyunculara bırakmıktır, eğer her maç başı takımına kazanmak zorundasınız derseniz, oyuncularınız strese bağlı kartta görecektir.

Çok kart gören oyunculara disiplin antremanı verip, kart görmeme kısaca hakem ile tartışmama opsiyonu ekleyebilirsiniz.

byariff
24.Ekim.2011, 00:21
Hakemler Kartlari cok kolay cikartiyor, Takim Talimatlarinda Agrefislik Orta derece yani.

dragunov78
24.Ekim.2011, 11:21
VaLLa geçen seriLere göre kart ve sakatLık probLeminin en az oLduğu seri bu sanırım. Ben şahsen o kadar abartı sakatLık ve kart probLemi yaşamadım. Hatta kart konusunda sezonun bitmesine 10 hafta feLan var ve böyLe devam edersem en fair takım oLacağım.

sevindirici haber,daha FM12 ye başlamadım ama FM11 de sakatlıktan yıldım resmen,
sakatlanan da 4-5 haftadan aşağıya da sakatlanmıyor :icon_eek:

perpetua
24.Ekim.2011, 15:34
pres default takim stratejisi ise kontrolde.. tackling de default ayrica.. anlamadim gitti bir türlü oyun bana özel yapiyor galiba zorlamak icin cidden sinir bozucu olmaya basladi.

Oynadiginiz rakibin oyununa ve hakeme de bagli bu durum.

Rakibin taktigi, sizin taktiginizde aciklar buluyorsa oyunculariniz fazla veya dengesiz faul yaparak rakibi durdurmak zorunda kaliyor ve size sari kart gostertiyor olabilir.

brknesta
26.Ekim.2011, 17:52
dıkkat ettımde normalden daha hızlı ıyılesebılıyor oyuncular

martymcfly
26.Ekim.2011, 18:00
İngiltere Premier Ligi maç başına çıkan 3.22 sarı kartla en az kart çıkan lig. Onu 3.34 ortalama ile Bundesliga takip ediyor. İtalya ligi maç başına 3.86'lık ortalama ile üçüncü sırada. Spor Toto Süper Lig'de ortalama 4.45 ve dördüncü sıradayız. Bu alanda lider İspanya liginde ise ortalama olarak her maç 5.55 sarı kart çıkıyor. gayet makul ve gerçekçi görünüyor bence bir alkış daha sigamese

İspanya ortalamasını o hafta ki Barcelona'nın rakibi arttırıyordur heralde.

exe_genesis
26.Ekim.2011, 18:01

4-5 oyuncusu kart görüyormuş. Diğer takımda 4-5 tane gördüğünü varsayarsak ortalamanın neredeyse 3 katı. Pek normal sayılmaz (:

perpetua
27.Ekim.2011, 02:25
İspanya ortalamasını o hafta ki Barcelona'nın rakibi arttırıyordur heralde.

Ispanya'da hakemler yetenekli oyuncularin oynayabilmesini saglamak icin kolay kart gosteriyor.

Bizde fiziksel mucadeleye izin veren ve oldukca zor kart cikartan cok hakem var ama buna ragmen kart ortalamasi yuksek. Bunun nedeni biraz da kartlarin cogunun itiraza verilmesi. Sert fouller cezalandirilsa mac basina 7-8 kart cikar bizde. :)

4-5 oyuncusu kart görüyormuş. Diğer takımda 4-5 tane gördüğünü varsayarsak ortalamanın neredeyse 3 katı. Pek normal sayılmaz (:

Yapay zeka ile yapay zeka oynadiginda normal sonuc cikiyor.

Insan ile yapay zeka oynadiginda anormal sonuclar cikiyorsa, burada biraz da insan etkisini sorgulamak lazim bence. Yani insanin takimina verdigi veya vermedigi bazi direktifler kart sayisinin cogalmasina neden oluyordur herhalde.