PDA

View Full Version : Aynı DVD'yle farklı makinelerde oynama durumu

rnwy190777
24.Ekim.2011, 15:18
Aynı DVD'yle farklı makinelerde oynama durumu nedir ?Eski serilerde 5 kez kullanım hakkı oluyordu,arkadaşlarla ortak almıştım o zamanlar.Aynı şey devam ediyor mu yine?

serwan
24.Ekim.2011, 15:26
Aynı DVD'yle farklı makinelerde oynama durumu nedir ?Eski serilerde 5 kez kullanım hakkı oluyordu,arkadaşlarla ortak almıştım o zamanlar.Aynı şey devam ediyor mu yine?

ortak bi steam hesabı lazım. herkes aynı hesapla oyunu aktive ediyor. ve herkes offline modda oynamak zorunda. ama olabiliyor yani. vardı bi başlık detayların yer aldığı

brknesta
24.Ekim.2011, 15:55
1 tanesı harıc cevrım dısı olmak kaydı ıle ıstedıgın pc lerde oynayabılırsın :)

murat taşlı
24.Ekim.2011, 16:56
Ortak Dana ya girebiliriz:) pardon fm ye diyecektim.

narakan1969
24.Ekim.2011, 17:32
ortak bi steam hesabı lazım. herkes aynı hesapla oyunu aktive ediyor. ve herkes offline modda oynamak zorunda. ama olabiliyor yani. vardı bi başlık detayların yer aldığı

Aynı anda oynamak için oyuncuların interneti kesmesi gerek diye biliyorum.

brknesta
24.Ekim.2011, 17:41
Aynı anda oynamak için oyuncuların interneti kesmesi gerek diye biliyorum.

hayır gerek yok yanlıs bılıyorsun ınternet olsada olmasada offlıne modu oynanabılır.

sui generis
24.Ekim.2011, 17:44
guncellemeleri yapabiliyor musun ?

brknesta
24.Ekim.2011, 17:46
sanırım yapamıyorsun cunku steam update otomatık dedıgı ıcın guncelleme net ıle alakalı.

narakan1969
hayır gerek yok yanlıs bılıyorsun ınternet olsada olmasada offlıne modu oynanabılır.

Bende sormuştum aynı soruyu şöyle bir yanıt aldım.

şöyle yapmanız gerekir;

1-oyunu ortak kullanacağınız bir hesaba kaydedersiniz.

2-önce sen ortak hesapla oturum açar oyunu kurarsın ve internetini kesersin.steam i kapatmak yeterli değil,internet olduğu sürece oyunu açmak istediğin zaman steam otomatik çalışır,bu yüzden interneti tamamen kesmelisin.

3-arkadaşın ortak hesaptan giriş yapar,steam İP farklılığını algılar ve hesap açılırken girilen mail adresine doğrulama kodu yollar,arkadaşın o kodu girer ve ortak hesapla oturum açar,oyunu kurar ve internetini keser.

4-arkadaşın ve sen steam ayarlarından otomatik çalışmayı kapatmalı ve manuel olarak çalıştırmalısınız,aynı anda yada farklı zamanlarda oturum açtığınızda sürekli doğrulama kodu girmek durumundasınız.o yüzden birinizde steam açıkken diğerinde kapalı olmalı ve aynı anda oyun oynayacağınız zaman interneti kesmelisiniz.

serwan
guncellemeleri yapabiliyor musun ?

her şeyi yapabilirsin. normal bir kullanıcının yaptığı her şeyi. tek sıkıntı 2 kişinin aynı anda online olmaması. sırayla yapılırsa hiç sıkıntı çıkmaz.