PDA

View Full Version : FM 2012 Spor-Toto 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig

perpetua
24.Ekim.2011, 16:36
Spor Toto 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig'i oynanabilir yapar.

Bilinen Sorunlar:

Takımlar gerçekte oldukları gruplarda değildir.
BAL'de takımların kadroları boştur. Oyuna başlarken "Add key staff" ve "Add Players to Playable Teams" seçeneklerini tercih etmeniz tavsiye edilir.
BAL'de bazı takımların renkleri, veritabanında henüz girilmemiş olduğu için mavi gözükmektedir. Bu takımların renklerini veritabanına ekleme konusunda yardımcı olmak isterseniz lütfen Araştırma Forumlarını ziyaret ederek eksik bilgileri eklememize yardımcı olabilirsiniz.
BAL'de 13 grup yerine 9 grupta mücadele yapılmaktadır. Bu bir üst lige çıkışın sorunsuz işlemesi için yapılmıştır. Yine bu nedenle playoff sistemi eklenememiştir.
BAL'de her grupta sadece bir takım ligden düşmektedir. Bunun nedeni alt liglerdeki araştırmanın eksik olmasıdır.

İndireceğiniz dosyayı
/Belgeler/Sports Interactive/Football Manager 2012/Editor Data/
klasörüne yerleştirmeniz ve yeni oyun açmanız gereklidir.

İyi oyunlar.

İndir (http://dosya.turksportal.net/disco_files/Turksportal_FM2012_12.0.0_3Lig_ve_BAL.dbc)

caner9292
25.Ekim.2011, 13:20
teşekkürler.bi deneyelim.

sheva177
25.Ekim.2011, 18:39
Hemen deneyelim,harikasınız !!!

sheva177
25.Ekim.2011, 18:48
Edremitspor yok,haydaaa :)

perpetua
25.Ekim.2011, 20:14
Edremitspor yok,haydaaa :)

BAL'e cikamadi henuz. :)

sheva177
26.Ekim.2011, 00:28
Önceki sene BAL'da mücadele etmiyor muydu gurbetteyim ben netten takip ediyorum da kaçırdığım yerler mevcut herhalde :S Araştırma kısmındaki konu fazlalık o zaman onu da silerseniz sevinirim...

certay
27.Ekim.2011, 12:54
BAL'da mücadele eden takımlardan biri var, Hakkari İOİS diye bir takım. Bu takım BAL'a katılırken ismini Hakkari Zap Spor olarak değiştirmiş. Birde Şenobaspor diye bir takım bulamadım BAL'da. Onun yerine Yeni Şırnakspor katılmış lige.Yine birşeyler görürsem belirtirim.

certay
27.Ekim.2011, 13:56
Bir de bu spor toto 2.lig takımlarının grupları yanlış çıkıyor, bunu düzeltmek için bir yama gelecek mi? teşekkürler.

dragunov78
27.Ekim.2011, 14:17
bir istek de benden.
sadece 3.lig için şöyle afilli bir eklenti çıkarsanız valla büyük sevaba girersiniz:smismileyiw2:

:D

William Rookwood
27.Ekim.2011, 18:15
3. Ligdeki oyuncular regen mi yoksa izlenim doğrultusunda mı girildi profilleri?

TheWizard
27.Ekim.2011, 18:19
Teşekkürler..

leventb12
27.Ekim.2011, 20:51
Karamanspor varmı beyler ? Bir bakarsanız çok makbule geçer :) Bu arada yama için teşekkürler :).

ozzymanborn
28.Ekim.2011, 14:48
Oyun yeni elime geçti. Hemen statüye bir bakayım dedim ben de editöre dalacağım da.
http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/0002012/Ligler/BAL/statu/BAL-statu-2011-12.pdf

27 yaş sınırı gelmiş BAL'a da ama editörde sanırım bu sınırı yansıtmak mümkün değil. (4 tane 28'den büyük sporcu oynatılabilecek)

Takım kadrolarına 24 kişilik bir sınır gelmiş. (En azından sigorta açısından)

Yabancı sayısı aynen korunmuş. (2 tane) (2)

Bu arada henüz sizin yaptığınız editör datayı kontrol edemedim. 3. lig yaş sınırını koydunuz mu merak ediyorum. Veya koyduysanız ne şekilde yerleştirdiniz.

Bu arada alt liglerle ilgili bir bilinen sorun da ben ekleyeyim (Oyunda kutuda mevcutlu gelen 2. Lig dahil) Bir yabancı oyuncuyu trial şeklinde denemeye alırsanız. 2. Ligdeki resmi maçlarda oynayabiliyor alınan oyuncu.

Bu arada ilerde oyunculardan ve koçlardan kurtulmayı düşünecekseniz "Add key staff" ve "Add Players to Playable Teams"ı eklemeyin o zaman gereksizlerden kurtulmak zor oluyor. Üst liglerde yeterli kiralık oyuncu potannsiyeli var.

perpetua
28.Ekim.2011, 16:02
BAL'da mücadele eden takımlardan biri var, Hakkari İOİS diye bir takım. Bu takım BAL'a katılırken ismini Hakkari Zap Spor olarak değiştirmiş. Birde Şenobaspor diye bir takım bulamadım BAL'da. Onun yerine Yeni Şırnakspor katılmış lige.Yine birşeyler görürsem belirtirim.

Bunlari duzelttim. Senobaspor'un ismi Yeni Sirnakspor oldu. BAL'a katilacak takimlarin aciklanmasi ile ligin baslamasi arasinda bu tip isim degisiklikleri oluyor. Cikacak bir sonraki yamada hepsi dogru olur.

perpetua
28.Ekim.2011, 16:03
Bir de bu spor toto 2.lig takımlarının grupları yanlış çıkıyor, bunu düzeltmek için bir yama gelecek mi? teşekkürler.

Mumkun degil maalesef. SI'in duzeltmesi lazim.

perpetua
28.Ekim.2011, 16:06
bir istek de benden.
sadece 3.lig için şöyle afilli bir eklenti çıkarsanız valla büyük sevaba girersiniz:smismileyiw2:

:D

3. Ligdeki oyuncular regen mi yoksa izlenim doğrultusunda mı girildi profilleri?

3. Lig hemen hemen tamamen rassal. Maalesef 3. ligi arastirmak icin yeterli kaynagimiz yok.

perpetua
28.Ekim.2011, 16:11
Oyun yeni elime geçti. Hemen statüye bir bakayım dedim ben de editöre dalacağım da.
http://www.tff.org/Resources/TFF/Documents/0002012/Ligler/BAL/statu/BAL-statu-2011-12.pdf

27 yaş sınırı gelmiş BAL'a da ama editörde sanırım bu sınırı yansıtmak mümkün değil. (4 tane 28'den büyük sporcu oynatılabilecek)

Takım kadrolarına 24 kişilik bir sınır gelmiş. (En azından sigorta açısından)

Yabancı sayısı aynen korunmuş. (2 tane) (2)

Yukaridaki yamada herhangi bir kisitlama eklenmedi.

Bu arada henüz sizin yaptığınız editör datayı kontrol edemedim. 3. lig yaş sınırını koydunuz mu merak ediyorum. Veya koyduysanız ne şekilde yerleştirdiniz.

Bu arada alt liglerle ilgili bir bilinen sorun da ben ekleyeyim (Oyunda kutuda mevcutlu gelen 2. Lig dahil) Bir yabancı oyuncuyu trial şeklinde denemeye alırsanız. 2. Ligdeki resmi maçlarda oynayabiliyor alınan oyuncu.

Bu arada ilerde oyunculardan ve koçlardan kurtulmayı düşünecekseniz "Add key staff" ve "Add Players to Playable Teams"ı eklemeyin o zaman gereksizlerden kurtulmak zor oluyor. Üst liglerde yeterli kiralık oyuncu potannsiyeli var.

3. Lig'de yas siniri:
24 yas ustunde 6 oyuncu takim kadrosunda bulunabiliyor.
Bu 24 yas ustu oyunculardan 4 tanesi sahada olabiliyor.

Trial oyunculari bu yamanin duzeltmis olmasi lazim. SI'dan gelecek 2. yama icin de duzeltildi.

certay
28.Ekim.2011, 16:17
Mumkun degil maalesef. SI'in duzeltmesi lazim.

yanlış mı hatırlıyorum, geçen seneki yamada 2.lig grup düzeltme vardı.

smithykingdom-selçuk
30.Ekim.2011, 00:49
Edirnespor GK'nin renkleri mavi siyah ve edirne 25 kasimda oynuyor...

bearyn
30.Ekim.2011, 02:24
Geçen seneki gibi fikstür bozulması olmuyor di mi? Galatasaray falan süper ligin yanında bi de bal maçlarına çıkıyordu ilk seneden sonra.

leventb12
30.Ekim.2011, 13:06
Bir soru sorduğumu hatırlıyorum.

perpetua
02.Kasım.2011, 11:47
yanlış mı hatırlıyorum, geçen seneki yamada 2.lig grup düzeltme vardı.

Dogru hatirliyorsun da tekrar bozdular. Su anda veritabaninda ilk sezon icin hangi takimin, hangi grupta olacagini belirleyemiyoruz. Bunun belirlenmesi icin veritabanina yeni bir ekleme yapilacak.

perpetua
02.Kasım.2011, 11:47
Geçen seneki gibi fikstür bozulması olmuyor di mi? Galatasaray falan süper ligin yanında bi de bal maçlarına çıkıyordu ilk seneden sonra.

Ben 3 sezon oynattim ve karsilasmadim.

perpetua
02.Kasım.2011, 11:49
Karamanspor varmı beyler ? Bir bakarsanız çok makbule geçer :) Bu arada yama için teşekkürler :).

Amator Lig'de var. Oynanabilir lig seviyesinin bir kademe altinda.

sarianet
02.Kasım.2011, 13:32
emeğinize sağlık :)
kapsamlı bi türkçe yama çıkarsa bi afyonkarahisar kariyeri açarık :)

certay
02.Kasım.2011, 15:00
Dogru hatirliyorsun da tekrar bozdular. Su anda veritabaninda ilk sezon icin hangi takimin, hangi grupta olacagini belirleyemiyoruz. Bunun belirlenmesi icin veritabanina yeni bir ekleme yapilacak.

en kısa sürede bekliyoruz o zaman:) bi de her mesajı cevap veriyorsun, teşekkürler.

gfbcagatay
02.Kasım.2011, 20:30
Acaba 12.0.3 e uyumlu mu ?

SaSaJaY
07.Kasım.2011, 02:49
Arkadaşlar öncelikle ellerinize sağlık. bence fm için çok önemli bir çalışma. futbolun özü ve esas zevki bence amatör liglerde daha fazladır. Benim en zevk aldığım kariyerler her zaman çok düşük profilli takımlarla olmuştur. Bu açıdan yaptığınız çalışma için sizlere teşekkür ediyorum. Keşke tüm liglerin gerçek oyuncular yansıtılabilse. o zaman herkes kendi ilçesinin takımını yönetir. Mesela ben Denizli Acıpayamlıyım. Acıpayamspor galiba yamada yok.

mad butcher
11.Aralık.2011, 18:58
ben yapamadım zzz. editör data isminde dosya oluşturup atıyorum ama oyunda nasıl açılıyor

Rules
20.Aralık.2011, 00:56
keçiören varmı acep :)

BaGa TaRKaN
20.Aralık.2011, 07:02
keçiören varmı acep :)

Hem Sportif Hemde Keçiörengücü İkisi Birlikte Var :) Zaten İkiside 3.Ligde ;;)

Rules
21.Aralık.2011, 00:31
yabancı sınırlaması yok bi bakarsanız sevinirim :)

Jaswege
23.Aralık.2011, 15:13
Evet 3. Lig'de yabancı sınırlaması yok görünüyor.

eXeKurnaz
24.Aralık.2011, 01:05
Benim amatör olarak oynadıgım kulup varmı acaba :)

ozzymanborn
24.Aralık.2011, 13:31
Evet 3. Lig'de yabancı sınırlaması yok görünüyor.

sanırım perpetua'nın hazırladığı versiyonda unutulmuş. Benim hazırladığım versiyonda mevcut o kural. #23. mesajdakini indirirseniz doğru gruplar ile oynayabilirsiniz.
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103816

cnyt57
26.Şubat.2012, 19:31
Önceki sene BAL'da mücadele etmiyor muydu gurbetteyim ben netten takip ediyorum da kaçırdığım yerler mevcut herhalde :S Araştırma kısmındaki konu fazlalık o zaman onu da silerseniz sevinirim...

edro balıkesir süper amatörde malesef. geçen sene düştü onun yerine balıkesir belediyespor yükseldi

caseytuva
09.Mart.2012, 01:53
Benim bi sorum olucak bu yamayla BAL den başladığımı bir takımla Süper Lige kadar çıkabiliyormuyuz hatta abartıp şampiyonlar ligine kadar çıkabiliyor muyuz?

BaGa TaRKaN
09.Mart.2012, 02:00
Benim bi sorum olucak bu yamayla BAL den başladığımı bir takımla Süper Lige kadar çıkabiliyormuyuz hatta abartıp şampiyonlar ligine kadar çıkabiliyor muyuz?

Neden Olmasın, Çıkabilirsin :icon_wink:

World Hollow o1
09.Mart.2012, 02:02
Merhabalar.. :)

Tabii ki eğer o kadar futbol bilgine güveniyorsan yapabilirsin..

Şuan ben 3.lig takımını 2.lig'e yükselttim hedef bank asya :)

Jaswege
09.Mart.2012, 14:42
sanırım perpetua'nın hazırladığı versiyonda unutulmuş. Benim hazırladığım versiyonda mevcut o kural. #23. mesajdakini indirirseniz doğru gruplar ile oynayabilirsiniz.
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103816

Çok teşekkürler. :)

cabir48
27.Ağustos.2012, 16:39
Teşekkürler Deneyeceğim :)