PDA

View Full Version : Tekrarlanan Ürün Kodu Uyarısı Aldım!

narakan1969
25.Ekim.2011, 23:26
Elektroworld'den almış olduğum ve ürün kodunu steame girdikten sonra aldığım uyarı!

http://c1110.hizliresim.com/q/t/4w2l.png (http://goo.gl/MP0cr)

serwan
25.Ekim.2011, 23:35
Evet şimdi ne olacak? Direkt gidip SI'dan almak lazım heralde. Rus keylerinden ne farkı kaldı risk açısından

perpetua
25.Ekim.2011, 23:37
Steam ile irtibata gecin ve bununla karsilastiginizi soyleyin.

Onlar size yol gosterecektir.

ua_anil
25.Ekim.2011, 23:37
Steam'de kütüphane içerisinde görünüyor mu oyun? Kutulu oyunda böyle bir olay olması çok saçma, tekrar deneyin olmazsa kutu açık ve kod görünecek şekilde fotoğrafını çekip Steam'e bildirin.

nannar
25.Ekim.2011, 23:41
kutulu oyun almak da riskli hale geldiyse , steam üzerinden aktivasyonun dezavantajları daha çok gibi alıcılar açısından...

narakan1969
25.Ekim.2011, 23:48
Steam'de kütüphane içerisinde görünüyor mu oyun? Kutulu oyunda böyle bir olay olması çok saçma, tekrar deneyin olmazsa kutu açık ve kod görünecek şekilde fotoğrafını çekip Steam'e bildirin.

Hayır oyun gözükmüyor. Resmini çekip göndereceğim şimdi.

narakan1969
26.Ekim.2011, 00:07
Hocam tam olarak nereye göndericeğim ben bunları ? Bulamadım bakındım ama steam'de..

vedat1987
26.Ekim.2011, 00:11
Elektroworld'den almış olduğum ve ürün kodunu steame girdikten sonra aldığım uyarı!

http://c1110.hizliresim.com/q/t/4w2l.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fgoo.gl%2FMP0cr)
Sanırım ucuz key satışlarının nereden, nasıl yapıldığı belli oldu. Bence peşini bırakma yeni key verseler bile tüketici hakem heyetine başvur. Başka insanların mağdur olmaması için.
Ayrıca Aral Game çıkartması olmalıydı kutunun açılacağı yerde. Aldığında var mıydı?

narakan1969
26.Ekim.2011, 00:14
Evet aral game çıkartması vardı kendim yırttım.

fotosuki
26.Ekim.2011, 00:15
Aral etiketli olması muhtemel.Türkiye'de oyunlar çoğunlukla Aral yoluyla edinilir. Aral'a da bir mail at istersen.

narakan1969
26.Ekim.2011, 00:16
Evet ilk onlara gönderdim mail.

LaigLeNoiR
26.Ekim.2011, 00:22
Bir arkadaşın bir tanıdığın senden önce kodu girmiş olabilir mi ?

narakan1969
26.Ekim.2011, 00:23
Bir arkadaşın bir tanıdığın senden önce kodu girmiş olabilir mi ?

Yok hocam ben aldım açtım ve denedim.

Bu arada steame nereden ulaşacağım ben ? Sitede herhangi bir iletişim yazısı falan göremedim.

Bursaspor
26.Ekim.2011, 00:31
"Ucuz Keyler" adlı konuda bunu konuşmuştuk en azından ben sormuştum ülkemizde başımıza gelip gelmeyeceğini nereden bilebiliriz diye, arkadaşın başına gelmiş.

https://support.steampowered.com/ üzerinden destek isteyebilirsin diye düşünüyorum.

ua_anil
26.Ekim.2011, 00:31
support.steampowered.com

narakan1969
26.Ekim.2011, 00:40
"Ucuz Keyler" adlı konuda bunu konuşmuştuk en azından ben sormuştum ülkemizde başımıza gelip gelmeyeceğini nereden bilebiliriz diye, arkadaşın başına gelmiş.

https://support.steampowered.com/ üzerinden destek isteyebilirsin diye düşünüyorum.

Okumuştum bende dün bütün yazılanları. Bana denk geleceği aklıma gelmedi tabi.

support.steampowered.com

Çok teşekkürler hocam.

Gönderdim mail ve çeşitli resimler..

narakan1969
26.Ekim.2011, 01:00
Peki bu keyi önceden el altından verildiyse, bu işi kim yapmış olabilir ?

el altından bir internet satış sitesinden satılıyor sanırım. buraya yazmayım ama yönetici arkadaşlar isterse özel mesaj atabilirim. bir işe yarar mı ? tam anlamadım ama cd key satıyorlar sanırım.

vedat1987
26.Ekim.2011, 01:09
Peki bu keyi önceden el altından verildiyse, bu işi kim yapmış olabilir ?

el altından bir internet satış sitesinden satılıyor sanırım. buraya yazmayım ama yönetici arkadaşlar isterse özel mesaj atabilirim. bir işe yarar mı ? tam anlamadım ama cd key satıyorlar sanırım.
Evet cd key satan bir sürü insan var saçma sapan sitelerde. Hepsinin forumda konusu geçti ucuz key başlığı altında oradan sende bakabilirsin.

Bunun dışında bende kutulu olarak aldığım için öncelikle aral game stickerını sordum sana. Eğer o sticker zarar görmediyse -ki sen öyle diyorsun- sorun Electroworld'den öncesinde yaşanmıştır. yani ya aral paketlerken yada araldan önceki kısımda. Tabi küçükte olsa teknik sorun yaşanma ihtimalide mevcut. Steam'ın bu konudaki araştırmasıyla ortaya çıkacaktır.

narakan1969
26.Ekim.2011, 01:12
Evet cd key satan bir sürü insan var saçma sapan sitelerde. Hepsinin forumda konusu geçti ucuz key başlığı altında oradan sende bakabilirsin.

Bunun dışında bende kutulu olarak aldığım için öncelikle aral game stickerını sordum sana. Eğer o sticker zarar görmediyse -ki sen öyle diyorsun- sorun Electroworld'den öncesinde yaşanmıştır. yani ya aral paketlerken yada araldan önceki kısımda. Tabi küçükte olsa teknik sorun yaşanma ihtimalide mevcut. Steam'ın bu konudaki araştırmasıyla ortaya çıkacaktır.

Bende öyle düşündüm. Ya aralda yada araldan önce meydana geldi bu olay.

Umarım steam çabuk cevap verebilir.

uaemrah
26.Ekim.2011, 02:32
üzüldüm dostum durumuna....bende DVD aldım ama D&R'dan...

fatura ve dvd sende olduğu sürece sorun yok demektir...

ama seninde dediğin gibi umarım çabuk dönerler ve yeni key ile aramıza katılırsın...

pek bi talihsiz başladı fm 2012 olayın ama yinede orjinal oyunun Hayırlı olsun....

pappi
26.Ekim.2011, 15:16
evt jelatinli,hiç bir oyunu jelatinsiz sürmezler piyasaya,aptal değil ya bu adamlar.büyük ihtimalle teknik bir sorun vardır ya da büyük bir hackerlık vakası:D

martymcfly
26.Ekim.2011, 15:53
Ucuz key satanlar oyunun paketini açıp keyi resim çekip yolluyorlar onlarla alakası yok bence.

fotosuki
26.Ekim.2011, 16:34
Jelatin kaplamadan önce olmuş ne olduysa. Düşük bir ihtimal key generator dolayısıyla olabilir fakat daha oyun kırılmadığı için bu ihtimal çok düşük.

narakan1969
26.Ekim.2011, 17:29
üzüldüm dostum durumuna....bende DVD aldım ama D&R'dan...

fatura ve dvd sende olduğu sürece sorun yok demektir...

ama seninde dediğin gibi umarım çabuk dönerler ve yeni key ile aramıza katılırsın...

pek bi talihsiz başladı fm 2012 olayın ama yinede orjinal oyunun Hayırlı olsun....

Biraz öyle oldu evet. Yapacak bir şey yok artık. Sağolasın.

Bu kadar uzulecek bir durum yok. Sen orjinal dvdnin resmini kitapcik kodunu faturani verilen linke yolla. sana yeni kodu yolluyacaklardir digerinin sebebini sor aciklarlar. araldan iriside alamaz. cunku dvdnin disi jelatinli diye biliyorum.

Dün gece gönderdim resimleri fakat henüz bir cevap gelmedi.

narakan1969
26.Ekim.2011, 17:40
Resmi çekip gönder. Sana yenı kod verecekler. Faturanıda çek gönder.

Hocam maksimum cevap verme süreleri nedir acaba ? Bir bilginiz var mı ?

Vieri
26.Ekim.2011, 17:46
bence ARAL Game veya ElectroWorld ile iletişime geç

martymcfly
26.Ekim.2011, 18:02
Aynısı geçen sene de bir arkadaşın başına gelmemiş miydi ? Başlık vardı ama bulmak lazım, yeni key vermişlerdi galiba.

Evet sabit başlıkmış hatta
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92917

aliCHaN_FM
26.Ekim.2011, 18:28
Geçmiş olsun kardeşim umarım biranönce çözerler sorunu

serwan
26.Ekim.2011, 19:26
çok çok yüksek ihtimalle çözülecektir. ama niye o kadar para verip üstüne bi de beklesin, uğraşsın insan. düşünsenize o heyecanla gidip oyunu alıyorsunuz ama saçma ve sizinle hiç alakası olmayan tamamen üretici-dağıtıcı kaynaklı bi sebep yüzünden oynayamıyorsunuz. akıllarınca çözüm üretiyorlar korsana karşı. yine çıkacak korsan. yine isteyen ulaşacak. burda önemli olan "isteyen" kavramı. gerçekten insanların beklentilerini karşılarsanız onlar da ellerinde olduğu ölçüde destek olacaktır size. bakın bu sene yenilikler yapıldı. oyunda gelişmeler var. demoyu oynayanlar hep iyi yorum yapıyordu. az önce baktım sırf 200 tane kadar gittigidiyorda satılmış oyun sadece key olarak. tahminim o ki bu yıl 10bin sınırına çok yaklaşacak belki de geçecek orijinal satışlar. demek ki işinizi iyi yapınca karşılık alabiliyorsunuz. ısıtıp ısıtıp aynısını sunmayınca insanlar da hakkınızı vermeye çalışıyormuş.
sorun şu işte korsan koruması yapıyorsanız böyle yüzünüze gözünüze bulaştırmayacaksınız ki para verip alan adam da mağdur olmasın. ayrıca madem yapıyorsunuz öyle yapacaksınız ki kırılmasın.kırıldıktan sonra geç kırılmış olması anlamsız zira. ubisoft'un drm için harcadığı çabayı hatırlayanlar vardır. skidrow'un cr.ck dosyasına eklediği ayarı da: "bi dahaki sefere kopya korumasına zaman harcamak yerine oyunu geliştirmeye odaklanın" bence bütün mesele bu.

narakan1969
26.Ekim.2011, 23:54
Her geçen gün kendilerini geliştirirler herhalde. Daha yeni bir uygulama çünkü.

Bu arada destek olup yorum yazan bütün arkadaşlara teşekkürler. Telefonla aralı arayıp durumu bildirdim. Benden kodu istediler -sanırım kontrol ettikten sonra- oyunu aldığım yere götürüp değiştirmemi istediler. Öylede yaptım ve yeni oyunu alıp yüklüyorum. Bir problem çıkmadı.

nikootinn
26.Ekim.2011, 23:58
Her geçen gün kendilerini geliştirirler herhalde. Daha yeni bir uygulama çünkü.

Bu arada destek olup yorum yazan bütün arkadaşlara teşekkürler. Telefonla aralı arayıp durumu bildirdim. Benden kodu istediler -sanırım kontrol ettikten sonra- oyunu aldığım yere götürüp değiştirmemi istediler. Öylede yaptım ve yeni oyunu alıp yüklüyorum. Bir problem çıkmadı.

Sevindim senin adına :icon_biggrin:

aliCHaN_FM
27.Ekim.2011, 00:38
iyi o zaman hayırlı uğurlu olsun

narakan1969
27.Ekim.2011, 00:42
Teşekkürler arkadaşlar :)

fotosuki
27.Ekim.2011, 02:11
Güle güle oyna. :)

perpetua
27.Ekim.2011, 02:19
çok çok yüksek ihtimalle çözülecektir. ama niye o kadar para verip üstüne bi de beklesin, uğraşsın insan.

Sen de haklisin ama bir elektronik cihaz alip, eve geldiginde calismasi gerektigi gibi calismadigini gorup hic geri goturmek zorunda kalmadin mi?

Benim basimda bir cok defa geldi acikcasi. Bazen hatalar oluyor, kalite kontrol alinan her urunun calismasi gerektigi gibi calismasini saglayamiyor. Kalite kontrol'un %100 basarili olmasini bekliyorsaniz da maliyet ve bu nedenle de fiyat artiyor.

Tek tuk 3-5 bin kisinin arasinda 1-2 kisinin basina geliyorsa, bu kabul edilebilir bir hata orani. Ama tabii yuzlerce kisinin basina geliyorsa cok buyuk bir hata vardir ortada. :)

Sevindim. Iyi oyunlar. :)

LaigLeNoiR
27.Ekim.2011, 04:06
Turksportal olarak gerçekten senin bu yaşadığın sıkıntı canımızı sıkmıştı ancak sorunun halledilip mağdur olmadığını görmek de bizleri sevindirdi.

İyi oyunlar diliyorum kendi adıma :)

uaemrah
27.Ekim.2011, 04:38
sorunun çözülmesine sevindim...çözüleceğinden hiç birimizin şüphesi olmadı zaten ama tahminimce stress'li ve sinir bozucu bir bekleyiş olmuştur senin adına...

Neyse geçmişe mazi diyelim ve sana iyi oyunlar...

narakan1969
27.Ekim.2011, 16:46
Teşekkürler arkadaşlar. Sorunu aral hemen çözdü gerçekten.

Steam'de bana vermiş olduğum kodudun steam tarafından aktive edilemeyeceğini söyledi ve oyunu aldığım yer ile bağlantıya geçmemi söyledi.

eXcitinG
28.Ekim.2011, 14:02
Arkadaşı bu sakin tavırLarından doLayı da kutLamak gerek. Gerçekten oLayLara çok sakin yakLaştı ve en doğru çözüm yoLLarını aradı. Sonunda sorununu çözmesine bende gerçekten çok sevindim.

Açıkcası benim başıma geLseydi herhaLde bu kadar sakin oLmazdım :)

narakan1969
28.Ekim.2011, 18:42
Sonuçta oyun orjinal ve elimde faturası vardı. Yeni oyunun elime geçeceğinden emin gibiydim :).

Ama steam'in neden böyle bir cevap verdiğini anlamadım. Çünkü yukarıda ki bana steamin yeni kod vereceği söylendi ama steam pek umursamadı :D

lexoqe
28.Ekim.2011, 21:20
STEAM'in yapacağı hiç bir şey yok ki bu durumda. Ben sana key satacağım, bu key'de daha önce kullanılmış yada geçersiz olacak, ee sende gidip STEAM'e şikayet edeceksin. Mantıksız.

GeNç KaRTaL
30.Ekim.2011, 13:55
Oyunu Vatan'dan alan birisi daha bu hatayla karşılaşmış.

cnsuff
31.Ekim.2011, 13:14
Arkadaşlar merhaba.

Bilmem kaç yıllık bir FM fanatiği olarak oyunumu dün Vatan Bilgisayar'dan aldım. Geldim eve ve yüklemeye çalıştım ancak cd-key in daha önceden aktive edildiği uyarısını aldım. Aral'a mail attım gece ama sonra bu forumu gördüm ve ben de az önce telefon açtım Aral'a...

CD-key imi istedi görevli. Verdim. İnceledi ve 1 dk sonra bana telefonda yeni cd key imi verdi. Aktivasyonu sağladım, steam hesabıma yüklendi oyun. Onu kullanarak kurulumumu yapıyorum.

Bundan daha hızlı ve pratik bir çözüm olamazdı. 5dk sürdü toplam.

Durumu çok hızlı bir şekilde çözüm getiren, müşterisini helak etmeyen Aral İthalat'a teşekkür ediyorum.

narakan1969
31.Ekim.2011, 18:28
Beni niye yürüttüler o kadar :D

Vieri
31.Ekim.2011, 19:18
şimdi merak ettiğim bir konu var. bu KEY ler nasıl oluyorda başkaları tarafından kullanılıyor? Orijinalini satın aldığın kutunun arkasında yazan KEY'i başkası aktive ettiyse, bu kişilerde oyunu acaba orijinal mi aldı? Nasıl bir çözüm kuruyorlar çok merak ediyorum.

lexoqe
31.Ekim.2011, 19:42
Şirket yeni bir KEY gönderiyor, eski KEY i STEAM şirketine bildiriyor. Çalan kişinin KEY i inaktif oluyor.

Vieri
31.Ekim.2011, 19:51
Şirket yeni bir KEY gönderiyor, eski KEY i STEAM şirketine bildiriyor. Çalan kişinin KEY i inaktif oluyor.

bende öyle tahmin ediyorum da işte oluyor mu acaba veya bildiriyorlar mı? :-)

lexoqe
31.Ekim.2011, 20:27
bende öyle tahmin ediyorum da işte oluyor mu acaba veya bildiriyorlar mı? :-)

Ki bence çalınmamış o KEY ler. STEAM in hatası. Hatalı KEY yada başkaları tarafından defalarca denenmiş ve tutmuş olan KEY ler.

cnsuff
31.Ekim.2011, 23:31
Ki bence çalınmamış o KEY ler. STEAM in hatası. Hatalı KEY yada başkaları tarafından defalarca denenmiş ve tutmuş olan KEY ler.

Olabilir.. Mesela benim çalışmayan CD key de bir I karakteri vardı. Acaba dedim 1 olabilir mi, I yi 1 yaptım denedim, yine duplicate key hatası vardı. Oysa yanlış algoritma dahilinde sallarsanız, invalid key diye kestirip atıyor direk.

Bu da demek oluyor ki, benim 1 olarak denediğim key de aslında gerçek bir key imiş ancak daha önce kullanılmış veya çalınmış vs..

cnsuff
31.Ekim.2011, 23:33
Beni niye yürüttüler o kadar :D

Demek ki her geçen gün yöntemlerini sadeleştiriyorlar :icon_biggrin:

Baksanıza geçen sene Steam e bildirirken, bu sene siz dükkana gidip değiştirerek çözmüşsünüz. Ben telefonla hallettim.
Artık seneye internete gireriz çalışmayan keyi, sistem yenisini okur bize :icon_razz:

Şaka bir yana, bu işin bu kadar kısa sürede çözülmesi ve oyunuma kavuştuğum için çok mutluyum. Henüz oynayamadım. Bu akşam bir iki saat bakarım artk:icon_biggrin:

ozguraktas1992
01.Kasım.2011, 21:42
Aynı olay benim de başıma geldi şimdi. Tekrarlanan ürün kodu. :S İşin içinden çıkamadım bir türlü. Moralim bozuldu nedir bu paramızla rezil oluyoruz. :( Desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar.

GeNç KaRTaL
01.Kasım.2011, 22:21
Aynı olay benim de başıma geldi şimdi. Tekrarlanan ürün kodu. :S İşin içinden çıkamadım bir türlü. Moralim bozuldu nedir bu paramızla rezil oluyoruz. :( Desteklerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Moralini bozma,aşağıdaki linkleri oku mutlaka hallolacaktır.:)

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2119451&postcount=45

http://forum.turksportal.net/vb/showpost.php?p=2116264&postcount=32

snaru
03.Kasım.2011, 02:06
niyetim aralı kötülemek değil ama kaşınıyor:) geçen sene araldan kutulu almak gibi bi hata yaptım ve cd çalışmadı her türlü denedim olmadı iyiki kod sağlamdıda steamden indirdim bu senede buyüzden steamden aldım oyunu

ozguraktas1992
03.Kasım.2011, 02:17
AralGame'ye mail yoluyla ulaştım ve sorun halloldu neyseki.

reddman
03.Kasım.2011, 19:45
bugün d&r'dan oyunu aldım tüm hevesimle. şimdi macbook'a yüklemeye çalışıyorum. duplicate cd key hatası veriyor. ne yani şimdi benim cd keyim daha önce kullanılmış demek mi bu? nasıl çözebilirim bu sorunu?

narakan1969
04.Kasım.2011, 00:08
Üst mesajları okursan çözebilirsin sorununu. Aralı telefonla ara.

MoisHaLe
21.Kasım.2011, 20:30
C.tesi günü oyunu aldım. Malesef 2 gündür beklemedeyim. D&R'den almıştım. Önce orayı aradım. bana oyunu teknik servise göndermem gerektiğini söylediler. bu bir oyun böyle iş mi olur dedim yapacak bir şeyleri yokmuş lisanlıymış. ben oyunu korsan alsaydım şimdiye sezon biterdi. Bugün artık son çare Aral'ı aradım. Kod yokmuş ellerinde gün içinde geri dönülcek dendi hala daha beklemedeyim. O kadar para verip orijinal oyun alıyorsun ve oynamak yerine hala uğraşıyorsun.

lexoqe
21.Kasım.2011, 23:19
C.tesi günü oyunu aldım. Malesef 2 gündür beklemedeyim. D&R'den almıştım. Önce orayı aradım. bana oyunu teknik servise göndermem gerektiğini söylediler. bu bir oyun böyle iş mi olur dedim yapacak bir şeyleri yokmuş lisanlıymış. ben oyunu korsan alsaydım şimdiye sezon biterdi. Bugün artık son çare Aral'ı aradım. Kod yokmuş ellerinde gün içinde geri dönülcek dendi hala daha beklemedeyim. O kadar para verip orijinal oyun alıyorsun ve oynamak yerine hala uğraşıyorsun.

Merak ediyorum da acaba siz başka bir oyun alsaydınız ve aynı şeyler olsaydı bu kadar tepki gösterirmiydiniz.

MoisHaLe
21.Kasım.2011, 23:30
Merak ediyorum da acaba siz başka bir oyun alsaydınız ve aynı şeyler olsaydı bu kadar tepki gösterirmiydiniz.

Nasıl yani anlamadım? tepki göstermeyelim mi?

elges
26.Kasım.2011, 01:15
arkadaşım geçtiğimiz sene dr'dan aldığım fm 2011'de aynı sorunu yaşamıştım. hatta burda konu açıp sorunu çözene kadar anlatmıştım. http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=92917 bu linkten konuya ulaşabilirsin..
bende dr ve aral'la irtibata geçtim ancak çözüme ulaşamadım.. daha sonra steam support üzerinden steam yetkilileri ile irtibata geçtim.. oyun kutusunun, faturasının ve kutu üzerinde bulunan keyin fotoğraflarını çekerek kendilerine gönderdim.. aynı gün oyun steam hesabıma eklendi ve indirdim.. bu şekilde halledebilirsin diye düşünüyorum..
birde senin sorununu da gördükten sonra bu arada bir daha dr'dan oyun almayı düşünmüyorum. kolay gelsin

lexoqe
26.Kasım.2011, 02:17
Bu tür hatalar olur, yabancılarda olmuyor sadece bizdemi oluyor sanıyorsunuz. Kimimiz GTA aldı kimimiz COD aldı yada kimimiz PES aldı da bu sorunlar oldu. Hacker arkadaşlar bu işe el attıkca bu tür hatalar olur belkide hatalı KEY olabilir. Ben bugüne kadar satın alıpta oyununu oynayamayan kimseyi göremedim. Sizde olay DR'ye patlamış bende ise ARALGAME. Yani bu ARALDAN almam yada DR'den almam kişisel görüştür. Ama bu sorunu oyunun sorunu olarka yansıtırsanız bence yanlış bir stem etme olur.