PDA

View Full Version : This game is currently unavailable please try again at another time

beko13
27.Ekim.2011, 11:12
Arkadaşlar Football Manager 2012'ye girerken bu hatayı alıyorum. Ne yapmalıyım?

europeanconquer
27.Ekim.2011, 11:32
Anladığım kadarıyla ''Bu oyuna şimdilik erişilemiyor lütfen başka bir zaman deneyin'' diyor.Steam kapalı olabilir mi acaba ?Belki kapalı olduğu içindir.Bu konularda pek bir bilgim yok varsayımlarda bulunuyorum.

Vieri
27.Ekim.2011, 11:36
Merhaba bu hatayı nerede alıyorsunuz? hangi aşamada? bu bilgileride verirsen çok güzel olur.

Öncelikle tahminlerimden yola çıkarak, oyunu çalıştıran uygulamada bir sorun olabilir. Uygulama dosyasının silinmesi gibi bir durum söz konusu ise bunu kontrol etmenizi öneririm.

aşağıdaki klasörü kontrol edin ve içerisinde fm.exe olup olmadığını teyid edin.

C:\Program Files\Steam\SteamApps\Common\Football Manager 2012\

Eğer ilgili alanda fm.exe bulunmuyorsa virus programınız var mı ? Bu programlar zaman zaman bu uygulamaları zararlı bir uygulama olarak görebiliyor ve silebiliyor. Virus programınıza bu uygulamayı güvenilir olarak tanımlamanız gerekmekte.

Bu exe dosyası silindiği için tekrar kurulum yapmanızı tavsiye ederim ve virus programınıza fm klasörünü güvenilir alan olarak eklemenizi.

beko13
27.Ekim.2011, 11:41
Merhaba bu hatayı nerede alıyorsunuz? hangi aşamada? bu bilgileride verirsen çok güzel olur.

Öncelikle tahminlerimden yola çıkarak, oyunu çalıştıran uygulamada bir sorun olabilir. Uygulama dosyasının silinmesi gibi bir durum söz konusu ise bunu kontrol etmenizi öneririm.

aşağıdaki klasörü kontrol edin ve içerisinde fm.exe olup olmadığını teyid edin.

C:\Program Files\Steam\SteamApps\Common\Football Manager 2012\

Eğer ilgili alanda fm.exe bulunmuyorsa virus programınız var mı ? Bu programlar zaman zaman bu uygulamaları zararlı bir uygulama olarak görebiliyor ve silebiliyor. Virus programınıza bu uygulamayı güvenilir olarak tanımlamanız gerekmekte.

Bu exe dosyası silindiği için tekrar kurulum yapmanızı tavsiye ederim ve virus programınıza fm klasörünü güvenilir alan olarak eklemenizi.

Hatayı Football Manager 2012 Play'e takladığımda alıyorum. Bu arada tarif ettiğiniz C:\Program Files\Steam\SteamApps\Common\Football Manager 2012\ bölümündeki fm.exe görünmüyor. Oyunu yeniden yüklesem sorunu çözebilirmiyim?

Vieri
27.Ekim.2011, 11:48
birde şunu dener misin

Steam uygulamasını tamamen kapat (saatin orada bile gözükmesin)

C:\Program Files\Steam klasörüne git.

ClientRegistry.blob dosyasını bul ve ismini ClientRegistryOld.blob yap

STEAM'i tekrar çalıştır.

Burada yer alan dokümandan da faydalanabilirsin.
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=4595-WEXN-6831 (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=https%3A%2F%2Fsupport.steampowe red.com%2Fkb_article.php%3Fref%3D4595-WEXN-6831)

Kayıtlı oyunun varsa yedeğini al :)

halen hata almaya devam ediyorsan;

1- Steam'i tamamen kapat
2- Steam'i aç
3- View > View My Game Library
4- FM 2012 üzerine sağ tıkla > Properties
5- Local files sekemsine gelip ‘VERIFY INTEGRITY OF GAME CACHE…’ düğmesine ba.
6- STEAM işlem yapacak ve işlem tamamlandığında pencere kapanacak.
7- STeam'i kapat
8- STEAM'i aç ve oyunu çalıştırmayı dene

Bol şans

Vieri
27.Ekim.2011, 12:34
Sports Interactive'den belirtildiğine göre problem güncellemeden kaynaklanıyor.
Konu hakkında düzenleme yapıldığı bilgisi iletildi.

ejder20284
27.Ekim.2011, 14:12
Sports Interactive'den belirtildiğine göre problem güncellemeden kaynaklanıyor.
Konu hakkında düzenleme yapıldığı bilgisi iletildi.

aynı sorun bende de oldu bugün sorun düzeltildi diyorsunuz ama oyuna giremiyorum ne yapmam lazım yardımcı olursanız sevinirim

Vieri
27.Ekim.2011, 14:15
1- Steam'i tamamen kapat
2- Steam'i aç
5- Local files sekmesine gelip ‘VERIFY INTEGRITY OF GAME CACHE…’ düğmesine tıkla
7- STeam'i kapat

sui generis
27.Ekim.2011, 14:22
bende de oldu ama giriyorum oyuna..

ejder20284
27.Ekim.2011, 14:48
1- Steam'i tamamen kapat
2- Steam'i aç
5- Local files sekmesine gelip ‘VERIFY INTEGRITY OF GAME CACHE…’ düğmesine tıkla
7- STeam'i kapat

çok teşekkürler dediğin gibi yaptım ve oldu.:director:

aliCHaN_FM
27.Ekim.2011, 15:20
Bu hata da neyin nesi Orjinal oyun dedik sorun çıkmaz dedik. Ama bakıyorum saçma sapan sorunlar vermeye şimdiden başladı.

http://c1110.hizliresim.com/q/v/5mjm.png

aliCHaN_FM
27.Ekim.2011, 15:23
1- Steam'i tamamen kapat
2- Steam'i aç
7- STeam'i kapat

İngilizce olan yerleri Türkçe yazarsan sevinirim

aliCHaN_FM
27.Ekim.2011, 15:41
ok sorun çözüldü teşekkür ederim

thebizkit
27.Ekim.2011, 19:24
bu sorunu bende alıyorum ve ben daha dün aldım oyunu, cdden kurdum. daha doğrusu stream üzerinden kurdu yine ama benim library kısmında fm2012 yok.

fm2012 data editor ve resource arshiver kurmustum sadece. dolayisiyla gosterdiginiz yolu takip edip 'cache' ile ilgili butona basamiyorum. ben ne yapmaliyim acaba?

Vieri
27.Ekim.2011, 20:31
bu sorunu bende alıyorum ve ben daha dün aldım oyunu, cdden kurdum. daha doğrusu stream üzerinden kurdu yine ama benim library kısmında fm2012 yok.

fm2012 data editor ve resource arshiver kurmustum sadece. dolayisiyla gosterdiginiz yolu takip edip 'cache' ile ilgili butona basamiyorum. ben ne yapmaliyim acaba?

oyunu DVD den kurabilmeniz için içerisinde gelen (kullanma klavuzunun arkasıda yazan) ürün anahtarını STEAM'e eklediğinizde bu işlem sonrasında oyun kütüphanenizde (game library) Football Manager 2012 mutlaka yer almalıdır. Herhangi bir filreye takılmaması için Library > All Games yapınız.

thebizkit
27.Ekim.2011, 20:47
evet şimdi gördüm, teşekkürler .)

El Barto
29.Ekim.2011, 03:39
1- Steam'i tamamen kapat
2- Steam'i aç
7- STeam'i kapat

1- Steam'i tamamen kapat
2- Steam'i aç
3- Görünüm > Oyun Listesi
4- FM 2012 üzerine sağ tıkla > Özellikler
5- Yerel Dosyalar sekmesine gelip ‘OYUNUN İÇERİK DOSYALARINI DOĞRULA…’ düğmesine tıkla
7- STeam'i kapat

Hank
29.Ekim.2011, 07:08
Arkadasta aynı sorunu almıstık sayende cozduk Vieri Tesekkurler.

eXcitinG
04.Kasım.2011, 14:17
Steam ayarLara girin, orada Oyun dosyaLarını, Steam dosyaLarını doğruLama diye seçenekLer var. Hepsini sırayLa doğruLatın. Steam oyunu tarıyor ve eksik dosya varsa tekrar indirip, biLgisayarınıza kuruyor. Dün akşam benimde başıma geLdi ve o şekiLde çözdüm.

ahendil
04.Kasım.2011, 19:41
çok teşekkürler vieri=)