PDA

View Full Version : Forvetler

batuhany7
28.Ekim.2011, 13:09
Yine çok sıkıntı çekiyorum forvetlerden karşı karşıya birtürlü atamıyorlar ama rakip geldiğinde 2 şutun birisi gol tek ben mi karşılaşıyorum bu olayla gerçekten çok can sıkıcı :icon_neutral:

ejder20284
28.Ekim.2011, 13:17
Merak etme aynı sorun bende de var :D

batuhany7
28.Ekim.2011, 13:19
Merak etme aynı sorun bende de var :D

Gerçekten canımı çok sıkıyor çok pozisyona giriyorum atamıyorum onlar 2 atak yapıyor biri gol :D

eXcitinG
28.Ekim.2011, 13:53
Benim ALmeida, HoLosko ve Pektemek LebLebi gibi goL atıyor maşaLLah. Hatta en büyük özeLLikLeri de buLdukLarını atıyorLar. Çok nadir böyLe aşırı kaçırdıkLarı oLuyor ki, o da normaL herhaLde.

Sanırım taktikte ince ayar çekmek gerek.

ejder20284
28.Ekim.2011, 14:27
Benim ALmeida, HoLosko ve Pektemek LebLebi gibi goL atıyor maşaLLah. Hatta en büyük özeLLikLeri de buLdukLarını atıyorLar. Çok nadir böyLe aşırı kaçırdıkLarı oLuyor ki, o da normaL herhaLde.

Sanırım taktikte ince ayar çekmek gerek.

Taktikle alakalı olduklarını sanmıyorum neticede karşı karşıya pozisyonların taktikle nasıl bir ilgisi var? varsa bizede söylermisin bizde atalım :icon_biggrin:

Okan Kalo
28.Ekim.2011, 18:41
Benim forvet hattı Hulk, Aguero, Dzeko ve Tevez ama 10 maçın 5'i 0-0 bitti. Var bi iş.

caglayanmert
28.Ekim.2011, 19:02
Man City de var bi sıkıntı bende de öyle...

William Rookwood
28.Ekim.2011, 19:47
birde geçen sene ki taktikler niye işe yaramıyor anlamadım. aklımda ki futbol anlayışını geçen sene ki düzenimi bu seneye yansıtamıyorum

Kaka Leite
28.Ekim.2011, 20:02
Aynı sorunu yaşıyordun Bienvenu'da yeni forvet maşallah lük diye atıyor :)

Legendary
28.Ekim.2011, 20:11
Ben Bienvenu'den gayet memnunum.Tek forvetli sistem kullanıyorum.Ligde 7 maçta 2 gol 3 asist ile oynuyor.

Kaka Leite
28.Ekim.2011, 20:25
ep;2117592']Ben Bienvenu'den gayet memnunum.Tek forvetli sistem kullanıyorum.Ligde 7 maçta 2 gol 3 asist ile oynuyor.

Bunların aynısını hatta fazlasını yaptı bende 7 haftada ancak çok kaçırıyor bunu söylüyoruz :)

Legendary
28.Ekim.2011, 20:27
Bunların aynısını hatta fazlasını yaptı bende 7 haftada ancak çok kaçırıyor bunu söylüyoruz :)

Onun fazlasını yaptıysa daha ne istiyorsun yahu ?Daha da fazlasını yapabilse zaten Barcelona'da oynar. :n:

Kaka Leite
28.Ekim.2011, 20:29
ep;2117603']Onun fazlasını yaptıysa daha ne istiyorsun yahu ?Daha da fazlasını yapabilse zaten Barcelona'da oynar. :n:

7 haftada 4 gol 4 asist'i mi ne vardı :)

Ama çok fazla kaçırıyor çoğu maç 2 pozisyon gidiyordu onun yüzünden :icon_biggrin:

brknesta
28.Ekim.2011, 20:39
taktıkle alakalı ben cok atıp cok yıyorum :)

Okan Kalo
28.Ekim.2011, 22:04
Bu kadar dengesiz bir taktik (yada oyun) olabilir mi yahu?

İlk mac 6-0
ikinci mac 0-0
Ucuncu mac 4-3
dorduncu mac 0-0
besinci mac 0-0
altıncı mac 5-1

diye gidiyor.

batuhany7
28.Ekim.2011, 23:56
Keşke az pozisyona girip girdiğimizi atsak gercekten hic zevkli olmuyor.Oyunumu kapadım bu sebepten dolayı.

uaemrah
29.Ekim.2011, 00:12
3D tutkusu yüzünden oyundan uzaklaşmalar bence normal...

en iyi fm, yazı modundaki fm'dir...Ne zaman ki safi maç motoru için bir DVD'lik yazılım yapalir işte o zaman maç motoru kullanmaya değer bir hale gelir,yani pes versiyonu...

KanaKe
29.Ekim.2011, 16:31
ayni olay bendede mevcut ayrica korner bug i da aynen devam ediyor kafa ve sicrama özelligi 16 ve üzeri olan adaminizi ön direge yönlendirin iyi korner kullanan oyuncunuz varsa her mac kornerden gol geliyor.

esauton
29.Ekim.2011, 16:34
Bende Servet Gol krallığına koşuyor o kornerler sayesinde forvetlerimden çok gol attı şu ana kadar :)

KanaKe
29.Ekim.2011, 16:42
Bende Servet Gol krallığına koşuyor o kornerler sayesinde forvetlerimden çok gol attı şu ana kadar :)

ayni durum bendede mevcut tottenham dan bassongu aldim adam hücum oyuncularimdan cok gol atti.. sigamesin yaptigi resmen vurdumduymazliktir hem millete orjinal almalari icin baski yapiyorlar hemde beta sürümü full sürüm olarak kullaniciya sunuyorlar her sene 20 adet güncelleme geliyor bir kere de islerini tam yapip bize sorunsuz bir fm sunamadilar.

Kaka Leite
29.Ekim.2011, 17:09
ayni durum bendede mevcut tottenham dan bassongu aldim adam hücum oyuncularimdan cok gol atti.. sigamesin yaptigi resmen vurdumduymazliktir hem millete orjinal almalari icin baski yapiyorlar hemde beta sürümü full sürüm olarak kullaniciya sunuyorlar her sene 20 adet güncelleme geliyor bir kere de islerini tam yapip bize sorunsuz bir fm sunamadilar.

Bu golleri atmak istemiyorsan adamını yakın direkten çek :)

Bilgisayar zaten kornerden pek atamıyor atsa dahi önleyebilirsin o ayrı :)

Turnuvalarda bu olay çok sıkıntı oluyor ama kariyerden bahsediyosun yakın direkten çek adamı :)

KanaKe
29.Ekim.2011, 21:45
Bu golleri atmak istemiyorsan adamını yakın direkten çek :)

Bilgisayar zaten kornerden pek atamıyor atsa dahi önleyebilirsin o ayrı :)

Turnuvalarda bu olay çok sıkıntı oluyor ama kariyerden bahsediyosun yakın direkten çek adamı :)

cektim zaten :) oyunun aciklariyla mac kazanmayi sevmem fakat deneme amacli 4 mac o sekil oynattim 3 ü lig maci 1 i sampiyonlar ligi maciydi 4 macin dördünde de gol atti dia ile stoch ise bu maclarda toplamda 4 gol attilar..

TheWizard
29.Ekim.2011, 23:25
Bence oyun motoru senin çoğu pozisyonunu gösterirken, rakibin sadece çok net pozisyonlarını gösteriyor ve sanada rakip her geldiğinde gol atmış gibi gözüküyor.Mesela rakiple aynı derecede topla oynayıp aynı pozisyonlara girmemize rağmen %70-80 oranla benim pozisyonlarımı gösteriyor..

qwert1992
30.Ekim.2011, 01:11
Düşük ve orta halli takım yöneten arkadaşlara sesleniyorum Burak Çalık özellikleri iyi ollmasada boş geçmiyor..

aliCHaN_FM
30.Ekim.2011, 12:26
Galatsaray'la 4-4-2 oynuyorum ve Gol yöllerinde sıkıntım yok. İlk 3 hafta

Gençlerbirliği 3-0
Beşiktaş 2-1
Trabzonspor 5-3

Not: Sercan'dan müthiş bir verim alıyorum.

0xjasaitis
30.Ekim.2011, 16:28
Tek forvetli sistem de zamanında az yaşamadım bu durumu.Ama uzunca bi süredir 3 lü forvet hattım var.Forvetlerim den biri oyunu kurup takımı yöneten adam.Birini de bitirici forvet yaptım.Son olanı da geriye gelip topları alarak arkadaşlarına servis ediyor.Forvetlerin gol kaçırması bana göre taktiğe bağlı bir durum.Sonuçta eğer oyuncularınızın ince ayrıntılarını doğru şekilde yaparsanız ve doğru komutları verirseniz istediğiniz verimi alırsınız.Yoksa 4-5-1 de iş yapmayan bir forvetin 4-3-3 ün ortasına koyduğunuzda iş yapmasını açıklamak olanaksız olur.

bozoo1903
30.Ekim.2011, 19:42
Çift forvet oynatıyorum takımı. Target man Hugo Almeida, Complate ise Pektemek. Fenerbahçe maçında en az 7 pozisyonda nasıl becerdiyse Almeida Volkanın üzerine vurdu. Pektemek kaleyi denk getiremedi. Uzaktan şutlar minimumda. Kanatlar sürekli ortalar ve paslar ile forvet hattını destekliyor. Fenerbahçe maçı sadece örnek az önce oynadığım için fakat Almeida 4, Pektemek 4 gol attı. Simap 19 gol şuan. İnşallah becereksiz benimdir de oyundan soğumam.

hally
30.Ekim.2011, 19:50
forvetlerinizin moralleri başka takımların onlarla ilgilenme durumu ve kontratlarındaki gol atma maddelerini bir gözden geçirin derim ayrıca antremanlarda da şutlarını sonuna kadar high yapmanız bitiriciliği 20 olan bir adamda bile kaşrı karşıya kaldığında formda olmasını sağlıyor. Bunun yanında fiziksel özelliklerden denge ve güç de karşı karşıya kalan adamın bitiriciliği 20 olsa bile çok isabetli ve sert şut atamamalarında etkili özellikler.Ayrıca taktiğe göre kaşrı karşıya gol atabilme durumuna çok fark ediyor city ile oynayan arkadaşa tavsiyem maç 0 0 iken hücum futbolu değilde normal bir futbol ile oynayıp kontra atak oynaması öne geçtiğinde kontra atağı kapayıp hücum futboluna geçmesidir. eğer mağlup durumda iseniz ve özellikle de güçlü bir rakiple oynamıyorsanız sadece defansı öne getirin ve kısa paslarla ortadan oynatın. Yok güçlü bir rakip varsa karşınızda defans çizgisini normale getirip konta atağı ve ofsayt taktiğini açıp hücum futbolu oynamanız etkili olur. Tabi tüm bunların yanında biraz da şansa ihtiyacınız var