PDA

View Full Version : En zevkli lig?

yigitbjk
30.Ekim.2011, 01:53
Evet arkadaşlar takım önerisi diye bir başlık mevcut ancak takım değil lig olarak aktif ve sezon boyunca zevkli,zorlu mücadeleler yaşayabileceğimiz fm 2012'nin en zevkli ligi hangisidir sizce?

Okan Kalo
30.Ekim.2011, 01:55
Premier League :)

ToRoSKaPLaNı
30.Ekim.2011, 01:56
Bank Asya yı tek geçerim.Güçlü takım zayıf takım yok.Her takım birbirine denk

europeanconquer
30.Ekim.2011, 01:56
Bank Asya yı tek geçerim.Güçlü takım zayıf takım yok.Her takım birbirine denk

Katılıyorum.Bank Asya çok çekişmeli oluyor.

Zekirdek
30.Ekim.2011, 11:08
İngiltere alt ligleri çok güzel oluyor. Sonra Bulgaristan ligi çok çekişmeli.

ErayEbil
30.Ekim.2011, 15:55
Mozambik Ligi olsa tek geçerdim ama her türlü Almanya Ligi. 5 Takım şampiyonluk adayı.

0xjasaitis
30.Ekim.2011, 16:20
Kesinlikle Bundesliga derim.O kadar çekişmeli oluyor ki maçlar.Bir de her takımın vefakar taraftarı var neredeyse.En küçük takımın dahi stadı doluyor neredeyse.Bundesliga dan sonra benim açımdan en zevkli lig Seri A.

Universal
30.Ekim.2011, 16:23
İngiltere'de üst seviye takım yönetmek çok zevkli, çok rahat transfer yapıp ligi domine edebiliyorsunuz, Almanya'da ise orta seviye bir takım ile iki yıl içinde şampiyonluğun en büyük adayı olabiliyorsunuz. Bu iki ligi oynamak gerçekten çok zevkli. :)

Goofy
30.Ekim.2011, 23:09
İngiltere bir başka :)

sarianet
30.Ekim.2011, 23:13
ingiltere haftada en az üç maç yapıyosun :D

eXcitinG
30.Ekim.2011, 23:32
Premier League gibisi yok hakikaten.

pappi
30.Ekim.2011, 23:52
premier lig'de çalışma izni mevzusu canımı sıkıyor,seri A'da senede 1 EU dışı oyuncu transferine izin veriyor. La Liga'da kadroya en fazla 3 EU dışı oyuncu alınabiliyor ve yabancı oyuncu 2 yada 3 senede ispanya vatandaşı oluyor,yani 16 yaşında aldığınız bir yabancı oyuncu hazır hale geldiğinde EU vatandaşı olarak oynatabiliyorsunuz. lig puanı yüksek olduğu için parlak kariyer yapma imkanı mevcut. La Liga en favori lig benim için.

thebizkit
31.Ekim.2011, 01:06
Hiçbir maçın garantisi olmadığından İngiltere Ligi çok keyifli oluyor. Ama tabi büyük takımlarla oynuyorsanız yada belli bir takımla artık 5-6 sene oynadıktan sonra. Her ligi domine etmeniz normal oluyor.

İspanya ligi bahsedildiği gibi rahatlığı bakımından kulağa hoş gelsede Real Madrid ve Barcelona ile uğraşmak çekici değil. Yada onlardan birini alıp direkt 2 sene içinde dünyayı domine etmek...

Almanya ligi benim için uzak biraz ama merak etmedim değil açıkcası. Her takımın seviyesi yakın birbirine, altyapılar iyi, her zaman fm'de ilerleyen yıllarda güney amerika ve fransa kadar olmasada iyi oyuncular çıkartıyorlar. Düşünmek gerekir.

KaRaEaGLe
02.Kasım.2011, 17:49
İtalya en alt ligden takım aldım serie A'ya çıkana kadar EU dışı alamıyorsun, serie A'da da sezonda 1 tane alabiliyoruz, aslında bu çok da kötü değil(sonuçta bir süre sonra takımı full brezilyalı yapabiliyorsun) ancak alt italya alt liglerde takımların gelirleri rezalet serie B'yi kazanana kadar(onun altındaki bütün kupaları kazandım, en fazla aldığım para 80bin euro, ki bunun daha fazlasını zaten takıma dağıtıyorsun :P ) doğru düzgün para kazanamıyorsun.

İngiltere 6. lig'inde bile birçok italya alt liginden daha fazla para kazanabiliyorsun(en azından kupa maçlarını kazandığın zaman 3-5 birşeyler geliyor. Eminim birkaç üst ligde yayın gelirleri falan da italya'dan fazladır. Ama burada work permit olayı çok can sıkıcı hiçbir zaman EU dışında keşfedilmemiş birini transfer edemiyorsun, bu da zaten fm'nin (Bence) en zevkli yanı.

Şu aralar İspanya'da bir takım alayım diyorum ama orada durum nasıl bilen var mı? alt liglerindeki takımların gelirleri nasıl(lig, sponsorluk, kupa, yayın geliri) ? EU dışı transfer hangi ligden itibaren var?

TheWizard
03.Kasım.2011, 18:40
En zevklisi kendi memleketinin takımını yönetmektir.EtimesgutŞekerspor ortalardan kaybolduğu için 90 km uzaklıktaki BeypazarıŞekerspor'la idare ediyorum :)

barahir
03.Kasım.2011, 19:05
Fransa Lig 1

defective1907
04.Kasım.2011, 01:23
Türkiye Ligleri hiç şüphesiz...

RasAnt
04.Kasım.2011, 14:55
Türkiye ligleri

amorti
04.Kasım.2011, 15:33
Ingiltere alt ligleri cekisme acisindan oldukca keyifli.. Teknik oyunculara dayali kurdugum kadromu hizli genclerle dagitiyorlar ama olsun :icon_biggrin:

Nerdeyse hic bir macin garantisi yok, zira domine edebilen pek cikmiyor, Premier Lig gormus bir kac takim istisna.

ogsusam11
04.Kasım.2011, 16:04
1- İngiltere
2- Almanya ve İtalya

sivaslizoro
04.Kasım.2011, 17:08
Rus ligini severim ben

tosyalinl
07.Kasım.2011, 20:10
Rus ligi güzel evet. Sampiyonluga aday takim fazla(Spartak, CSKA, Rubin, Lokomotiv, Zenit).
Ama sahsen sonradan eklenen liglerle oynuyorum. 2011'de Özbekistan ligiyle oynamistim, simdide Azerbaycan liginde basladim, Kazak, Özbek, Iran, Japonya gibi ligleride ekledim, ilerde onlarida oynayabilirim. Ayrica Türkiye 3. lig ve BAL'da var, ileride memlekete tasinabilirim :D

Gansoo
07.Kasım.2011, 21:06
Hollanda ligini hem oyunda hemde gerçekte çok ama çok severim ben. Bol gollü maçlar,genç yetenekler,ismi duyulmayıp ta ertesi sene süper işler yapabilen isimler. PSV ve Ajax`ın her ne kadar hegomanyası varsa da. İyi bir kadro yapıp 1-2 sene içinde orta sıralardaki takımları bile şampiyon yapabilirsiniz.

BleedingMoon
07.Kasım.2011, 21:31
ingiltere şampiyonşip

Giallorossi
10.Kasım.2011, 10:11
Brezilya Serie A. 8 takım şampiyonluk adayı.

edwardweo
10.Kasım.2011, 12:07
Rus ligi güzel evet. Sampiyonluga aday takim fazla(Spartak, CSKA, Rubin, Lokomotiv, Zenit).
Ama sahsen sonradan eklenen liglerle oynuyorum. 2011'de Özbekistan ligiyle oynamistim, simdide Azerbaycan liginde basladim, Kazak, Özbek, Iran, Japonya gibi ligleride ekledim, ilerde onlarida oynayabilirim. Ayrica Türkiye 3. lig ve BAL'da var, ileride memlekete tasinabilirim :D

fm 2012 için azeri , iran , japonya , özbek , kazak liglerinin dosyaları varsa elinde paylaşabilir misin??

Kaka Leite
10.Kasım.2011, 12:17
Premier League çok eğlenceli :)
Orta halli bir takım aldığınızda dahada zevkli bir hal alıyor :n:

SkyCaptain
10.Kasım.2011, 21:40
Geçen sene İspanya 2. liginden Betis'i alıp güzel bir kariyer yapmış ve zevk almıştım.

Bu sene de yine İspanya ikinci liginden Deportivo'yu alıp uzun soluklu bir lig yapmak istiyorum.