PDA

View Full Version : Oyuncular İçin En Uygun Roller

aliCHaN_FM
31.Ekim.2011, 02:49
FM 2011'de olduğu gibi bu senede oyuncular için roller çok önemli. Oyuncular için verdiğimiz rolleri hangi oyuncudan hangi rolü verirsek daha iyi verim alabiliriz.
Hepsini bu başlık altında paylaşalım istedim.
İlk olarak ben başlıyım...

Felipe Melo, Selçuk İnan ve Engin Baytar

Hangi mevkide hangi rolde iyi oynar.

ua_anil
31.Ekim.2011, 07:32
Melo: Ball Winning Midfielder.
Selçuk: Deep Lying Playmaker.

pappi
31.Ekim.2011, 12:44
her oyuncunun rapor sayfasında yardımcı antrenör belirtiyor mevkisini ve rolünü.kendiniz bakmak isterseniz "attributes" fiziksel özelliklerin üzerinde bulunan menüden rolleri seçip oyuncunuzun özelliklerinin hangisine daha uygun olduğunu görebilirsiniz.

KanaKe
31.Ekim.2011, 18:17
Sezer Öztürk: Advanced Playmaker Attacking olarak oynatin fakat running with ball yani topla hareket etmeyi en düsük seviyeye getirin cok yararli oluyor..

alwer
03.Kasım.2011, 12:21
İssiar Dia : Winger

fakakte
03.Kasım.2011, 18:19
aslında bu vesileyle bu konuyla alakalı kendimce bir soru işaretini dile getirmek isterim, malum asistan menajerin söz konusu rol ve görevlerle ilgili önerilerini oyunda artık görebiliyoruz. fakat bu önerilerin 'en doğrusu' olup olmadıgı konusunda şüpheliyim. acaba manuel olarak tek tek kendimiz incelesek daha uygun sonuçlar ortaya çıkabilir mi? ya da daha üstün nitelikleri olan başka bir menajerin konuyla alakalı saptamaları daha dogru olabilir mi, bilemiyorum..

amorti
03.Kasım.2011, 18:35
aslında bu vesileyle bu konuyla alakalı kendimce bir soru işaretini dile getirmek isterim, malum asistan menajerin söz konusu rol ve görevlerle ilgili önerilerini oyunda artık görebiliyoruz. fakat bu önerilerin 'en doğrusu' olup olmadıgı konusunda şüpheliyim. acaba manuel olarak tek tek kendimiz incelesek daha uygun sonuçlar ortaya çıkabilir mi? ya da daha üstün nitelikleri olan başka bir menajerin konuyla alakalı saptamaları daha dogru olabilir mi, bilemiyorum..

bu durum da muhtemelen scout gibi, asistanin yetileri ne kadar yuksekse isabetli tespitlerde bulunmasi da o kadar olasi. tabi, yetenekleri yuksek dahi olsa takima yeni katimis bir asistanin takim hakkinda dogru fikirlere sahip olmasini beklememek lazim.

yani asistan yeterince iyi degilse manuel olarak kendimizin tespit etmesi daha dogru.

fakakte
03.Kasım.2011, 18:49
bu durum da muhtemelen scout gibi, asistanin yetileri ne kadar yuksekse isabetli tespitlerde bulunmasi da o kadar olasi. tabi, yetenekleri yuksek dahi olsa takima yeni katimis bir asistanin takim hakkinda dogru fikirlere sahip olmasini beklememek lazim.

yani asistan yeterince iyi degilse manuel olarak kendimizin tespit etmesi daha dogru.

anladım, fikirlerinizle aynı doğrultuda düşünmüştüm ben de, teşekkür ederim yanıt için.

muratzihni
04.Kasım.2011, 23:01
arkadaşlar man city ile sezona harika bir başlangıç yaptım ama dzeko hala istenilen performansta değil SIFIR çekti :) Lescottun bıle daha fazla golu var .. Dzekonun performansını arttırmk ıcın hangı rolu kullanmalıyım ?

TheWizard
05.Kasım.2011, 16:12
arkadaşlar man city ile sezona harika bir başlangıç yaptım ama dzeko hala istenilen performansta değil SIFIR çekti :) Lescottun bıle daha fazla golu var .. Dzekonun performansını arttırmk ıcın hangı rolu kullanmalıyım ?

Komple Forvet..

batuhany7
05.Kasım.2011, 16:49
Rizespor'daki Bikoko ve Wilfried...hangi rolde oynarlar ? :)

TheWizard
05.Kasım.2011, 17:45
Rizespor'daki Bikoko ve Wilfried...hangi rolde oynarlar ? :)

Bazı oyuncular 1 den fazla rolde oynayabilir.Bu yüzden taktiğe göre oyunculara rol vermek çok önemli..Wilfried advanced forvard veya poacher.Bikoko'nun özellikleri bende tam çıkmıyor ama 185 boyu olduğuna göre Target Man verilebilir..

OnuldinhoHizmet
07.Kasım.2011, 19:25
Arkadaşlar orta sahada melo ve selçuktan yeterince verim alamıyorum hangi komutta oynatırsam daha verim alabilirim?

hakankor
08.Kasım.2011, 00:42
..........................................

cris king
08.Kasım.2011, 00:58

kesinlikle uç santrafor yani advanced forward

cris king
08.Kasım.2011, 01:00

selçuk advanced playmaker-support'da daha iyi değilmi fm 11'de o rolde fırtına gibi esiyordu...

muratzihni
11.Kasım.2011, 03:02
arkadaşlar merhba .. Napoli ile yeni bir kariyere başladım ama Hamsik'in yanına oynatıcak adam bulamadım .. yardımcı olursanız sevinirim ...

kalemci
11.Kasım.2011, 03:05
Tercih meselesi tabiki ama ben en çok Miguel Veloso'yu severim o mevkide.

gokay06
11.Kasım.2011, 03:40
lacina traore(raporda target support) ve odion ighalo(poacher) yu hangı pozizyonda oynatmak daha yararlı olur? ben traore yi advenced forward ve ighaloyuda deep lying forward oynatıyorum hangisi daha yarrlı olur sizce ?

prceXtu
14.Kasım.2011, 16:27
Fernando Torres , Essien ?

yakamoz0347
14.Kasım.2011, 18:09
soldado en iyi ne oynar

cris king
15.Kasım.2011, 04:34
Fernando Torres , Essien ?

torres advanced forward
essien ball winning

perpetua
15.Kasım.2011, 12:33

Asistan'in isabeti etki etmiyor. Bir formule gore en iyi roller belirleniyor ama o formulun yeterince dusunmeden yaratildigini dusunuyorum cunku forvetlerin hemen hemen tamami ya poacher ya da target man. Orta sahada central midfielder oynayacak adam bulmak cok zor cunku formul central midfielder cikmasinin onune geciyor.

Ileride duzelir ama simdilik asistan'a pek guvenmemek lazim bence.

omrcanjc
03.Aralık.2011, 13:34
oyuncuların en iyi özelliklerini hangi rol özetliyerek alıyorsa o rolü seçmelisiniz bence... forvetler için adamın bütün özellikleri dolgun değilse sadece finishing dribling first touch ve teknik iyiyse poacher olur.. diğerlerinden bi kaçı dolgunsa advanced forward falan seçilebilir... ama şuna dikkat edilmeli complete forward te forvetin neredeyse bütün teknik ve atak özelliklerinin iyi olması beklenir .. torres dzeko gibi adamların özellikleri uçuk oldugundan dolayı insanın gözüne complete gibi geliyor ama diğer messi veya david villa gibi forvetlere göre daha uzun boyları ve daha yavaş oldukları için bunlara complete denmesi biraz yanlış gibi bu adamlar sadece iş bitirici olmalı poacher veya target man gibi

david villa messi tarzındaki forvetler (kısa teknik hızlı bitirici olanlar) complete olmaları bence daha çok verim verebiliyor

wolffather
13.Aralık.2011, 15:56
Arkadaşlar orta sahada melo ve selçuktan yeterince verim alamıyorum hangi komutta oynatırsam daha verim alabilirim?

Hocam DMC li bir taktik te oynuyorsan Selçuk'u koy oraya ve Deep Lying Playmaker olarak ayarla ama önünde ki adamların herhangi biri playmaker olmayacak yani ya BWM olacak ya da CM olacak o zaman bende baya iyi oynamıştı... 2. seçenek ise CM pozisyonunda oynatmak CM pozisyonunda onu ne zaman DLP oynattıysam hiç bir verim alamadım ama CM pozisyonunda 1. sezonumda yaklaşık olarak 20 asist yapmıştı... Tabii bunları yazıyoruz ama senin oynadığın taktik oyunculara verdiğin görev v.s bunlarda etkili oyuncuların performansları açısından:icon_wink:

malpince
06.Nisan.2012, 18:43
soldado ne oynar?

Mamadou
06.Nisan.2012, 20:00
soldado ne oynar?

Advanced Forward oynatabilirsin

Robeck
15.Mayıs.2012, 18:50
Macheda'yı çift forvette Poacher hariç hangi tarzda kullanabilirim?