PDA

View Full Version : Kelebek Etkisi

pappi
31.Ekim.2011, 05:19
Hazırladığım yeni antrenman programını beta olarak sunuyorum arkadaşlar.Yeni hazırladım ve deneme fırsatım olmadı.Kadromdaki oyuncuların rollerine göre ayrı ayrı program hazırladım,eksik yada yanlış olduğunu düşündüğünüz yerleri paylaşırsanız sevinirim.

Verim alabilmeniz için 3 altın kural

1-İyi antrenman tesisleri
2-İyi antrenörler
3-İyi antrenman programı

Açıklamalar

Mid. = Midfielder kısaltması,orta sahanın ortasında oynayan oyuncular için.

Def.= Defender kısaltması,defansın ortasında oynayan oyuncular için.

Fulback = Sağ ve sol defans.

DLF = Deep Lying Forward

DLP = Deep Lying Playmaker

Sormak istedikleriniz olursa yardımcı olacağım.

İndirmek için tıklayın: Kelebek Etkisi (http://dosya.turksportal.net/disco_files/Kelebek_Etkisi_Antreman_Programi.rar)

İlave: Hazırladığım antrenman programları tek paket halinde yüklenemediği için ayrı ayrı export yapıp upload ettim.isteyen arkadaşlar ihtiyacı olan antrenman programını import edip kullanabilir.Unutmayın ki oyun içinde en fazla 25 tane antrenman programı kullanabiliyorsunuz ve bunun 6 tanesi oyunun kendi programı ve değiştirilemiyorlar,dolayısı ile en fazla 19 antrenman programı yükleyebilirsiniz.

Açıklamalar:

Oyunda kanat oyuncuları için de Advenced Playmaker rolü yer alıyor,Advenced Playmaker rolündeki bir oyuncu için gerekli özelliklere bakınca fiziksel olarak sadece Stamina yani dayanıklılık özelliğini gösteriyor.o yüzden Advenced Player programına alınan bir kanat oyuncusunun hız,hızlanma,çeviklik gibi özelliklerinde biraz düşüş olabilir,bununla beraber teknik ve mental özelliklerinde artış olacağından oyuna yansıttığı performans yine yüksek olacaktır.

aşağıda hangi programın hangi oyuncu rolüne uygun olduğu belirtilmiştir.siyah renkli olanlar antrenman programının adı kırmızı olanlar ise oyuncuların profillerinde yazan "role" lerdir.

Advenced Playmaker = Advenced Playmaker (Orta saha-Ofansif Orta saha-Kanat)
Advenced Forward = Advenced Forward (Forvet)
Att.Mid-Attack = Attack Mdifielder - Attack (Ofansif Orta saha)
Box to Box-Mid = Box to Box Midfielder (Orta saha)
C.Def-Stopper = Central Defender-Stopper (Defans)
Central.Mid-Def =Central Midfielder-Defender (Orta saha)
Def.Mid-Anchor =Anchor Man (Defansif Ortasaha)
Def.Mid-Support =Defansive Midfielder-Support (Defansif Ortasaha)
Defender-Cover = Central Defender - Cover (Defans)
Dfndr.BPD-Cover =Ball Playing Defender - Cover (Defans)
F.Back-Attack =Fullback - Attack (sağ ve sol defans)
Fulback-Support =Fullback - Support (sağ ve sol defans)
İnside Fw-Spprt =İnside Forward (Kanat)
Lim.Def-Cover =Limited Defender - Cover (Defans)
Mid.DLP-Support =Deep lying Playmaker - Support (Orta saha)
Poacher =Poacher-Attack (Forvet)
ST-DLF-Attack =Deep lying Forward-Attack (Forvet)
Targetman-Atak =Targetman-Attack (Forvet)
Trequartista =Trequartista-Attack (Ofansif orta saha-gerektiğinde targetman rolündeki oyuncu bu programa alınabilir.denendi faydası görüldü.)
WideMid-Support =Wide Midfielder - Support (sağ ve sol ortasaha,gerektiğinde defansif kanat oyuncuları bu programa alınabilir)

GeNç KaRTaL
31.Ekim.2011, 09:07
Paylaşım için teşekkürler.

Kaka Leite
31.Ekim.2011, 13:19
Teşekkürler,indirmek için Kelebek Etkisi Kısmını kalın yaparsan daha iyi belli olur diğer arkadaşlar için :)

nannar
31.Ekim.2011, 15:38
sen görebildiysen herkes görür merak etme :)

paylaşım için teşekkürler.

pappi
31.Ekim.2011, 16:27
koyulaştırdım biraz daha seni mi kıracam:)

Kaka Leite
31.Ekim.2011, 20:15
sen görebildiysen herkes görür merak etme :)

paylaşım için teşekkürler.

Foruma yeni üye olanlar oluyor anlamayabilir diye demiştim her neyse :)

Heroon
02.Kasım.2011, 17:04
kanat oyuncuları için hangisini seçicez?

pappi
02.Kasım.2011, 17:40
oyuncunun rapor sayfasında pozisyonun yanında rolü yazar,orada ne yazıyorsa aynı isimli antrenman programını seçeceksin. kanat oyuncuları "Wide midfielder" "İnside Forward" "Advenced Playmaker" gibi rollere sahip olabiliyorlar,ikisinin ortak özellikleri olduğu gibi birbirinden ayrı özellikleri de var.bu yüzden her ikisine de ayrı program hazırlamak durumunda kaldım. eğer oyuncunuzun özelliğine uygun antrenman programı göremiyorsanız bildirin,çünkü ben elimdeki oyuncu rollerine göre program hazırladım.

rameryem
03.Kasım.2011, 22:19
amr aml mr ml için n asıl program uyugulayacağız

pappi
04.Kasım.2011, 12:36
rameryem elindeki kanat oyuncularının rollerine bakacaksın,mesela der ki; Right Winger (Wide Midfielder - Attack) bu oyuncuyu "Wide Midfielder" adlı antrenman programına koyacaksın. ve ya der ki; Right Winger (Advenced Playmaker - Attack) bu oyuncuyu "Advenced Playmaker" adlı antrenmana koyacaksın.bunların dışında bir oyuncu modelin varsa ve aynı isimde antrenman programı yoksa bunlardan uygun birine koyabilirsin.

tammy
07.Kasım.2011, 13:09
teşekkrler güzel açıklama

Heroon
07.Kasım.2011, 14:15
Sanırım her rol için program yok galiba çünkü oyuncu raporlarındaki her role karşılık program bulamadım örnek olarak poacher programı yok. Ben poacher olarak tanımlanan oyuncuları advanced forwarda koydum her rol için sonra program yapıcakmısınız, yoksa benim yaptığım gibi benzer programlaramı yerleştirecez eğer öyleyse açıklayıcı olarak hangi oyuncuyu nereye koyucağımızı yazarmısınız? umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir :)

pappi
08.Kasım.2011, 23:37
Heroon çok iyi anlattın,oyunda şöyle bir özellik var;oyun en fazla 25 antrenman programına izin veriyor.6 tane antrenman programı oyunla birlikte gelen ve silinemeyen programlar,bize kalan antrenman programı 19 tane.oyuncu rolleri çok olduğu için hepsini oyuna dahil edip paket olarak kaydetmek mümkün olmuyor.programdaki eksiklerin farkındayım,bunların sebebi dediğim gibi oyunun 19 dan fazla program hazırlamaya imkan vermemesi.ben de bir kaç oyuncu modelini tek bi programa alarak çalıştırıyorum mecburen.

advenced forvet uygun olur diye düşünüyorum mevcut durumda.

Marquinh0s
10.Kasım.2011, 14:11
Benim bir sorum olacak.Kendi antreman programımı oluşturdum bende.Youth takım içinde yapmayı düşünüyorum fakat youth training ile normal training'in arasında ne gibi farklar var?Anlatamadım galiba ama neyse:DTeşekkürler.

pappi
10.Kasım.2011, 16:11
gençlerin antrenman programı biraz daha hafif oluyor,genç antrenörü kullanıyorsan özellikleri yüksek olmalı,eğer antrenör kullanıyorsan gençlerle çalışma özelliği yüksek olmalı.

JohnConner
12.Kasım.2011, 20:19
bir sorum olucak mamaev i transfer ettim de ball wining midfielder support diyor hangi programa dahil ediyim midfield defend uygun mudur ?

pappi
12.Kasım.2011, 21:52
Hazırladığım antrenman programları tek paket halinde yüklenemediği için ayrı ayrı export yapıp upload ettim.isteyen arkadaşlar ihtiyacı olan antrenman programını import edip kullanabilir.Unutmayın ki oyun içinde en fazla 25 tane antrenman programı kullanabiliyorsunuz ve bunun 6 tanesi oyunun kendi programı ve değiştirilemiyorlar,dolayısı ile en fazla 19 antrenman programı yükleyebilirsiniz.

Antrenman programını indirmek için TIKLAYINIZ (http://dosya.turksportal.net/disco_files/Kelebek_Etkisi_Antreman_Programi.rar)

Açıklamalar:

Oyunda kanat oyuncuları için de Advenced Playmaker rolü yer alıyor,Advenced Playmaker rolündeki bir oyuncu için gerekli özelliklere bakınca fiziksel olarak sadece Stamina yani dayanıklılık özelliğini gösteriyor.o yüzden Advenced Player programına alınan bir kanat oyuncusunun hız,hızlanma,çeviklik gibi özelliklerinde biraz düşüş olabilir,bununla beraber teknik ve mental özelliklerinde artış olacağından oyuna yansıttığı performans yine yüksek olacaktır.

aşağıda hangi programın hangi oyuncu rolüne uygun olduğu belirtilmiştir.siyah renkli olanlar antrenman programının adı kırmızı olanlar ise oyuncuların profillerinde yazan "role" lerdir.

Advenced Playmaker = Advenced Playmaker (Orta saha-Ofansif Orta saha-Kanat)
Advenced Forward = Advenced Forward (Forvet)
Att.Mid-Attack = Attack Mdifielder - Attack (Ofansif Orta saha)
Box to Box-Mid = Box to Box Midfielder (Orta saha)
C.Def-Stopper = Central Defender-Stopper (Defans)
Central.Mid-Def =Central Midfielder-Defender (Orta saha)
Def.Mid-Anchor =Anchor Man (Defansif Ortasaha)
Def.Mid-Support =Defansive Midfielder-Support (Defansif Ortasaha)
Defender-Cover = Central Defender - Cover (Defans)
Dfndr.BPD-Cover =Ball Playing Defender - Cover (Defans)
F.Back-Attack =Fullback - Attack (sağ ve sol defans)
Fulback-Support =Fullback - Support (sağ ve sol defans)
İnside Fw-Spprt =İnside Forward (Kanat)
Lim.Def-Cover =Limited Defender - Cover (Defans)
Mid.DLP-Support =Deep lying Playmaker - Support (Orta saha)
Poacher =Poacher-Attack (Forvet)
ST-DLF-Attack =Deep lying Forward-Attack (Forvet)
Targetman-Atak =Targetman-Attack (Forvet)
Trequartista =Trequartista-Attack (Ofansif orta saha-gerektiğinde targetman rolündeki oyuncu bu programa alınabilir.denendi faydası görüldü.)
WideMid-Support =Wide Midfielder - Support (sağ ve sol ortasaha,gerektiğinde defansif kanat oyuncuları bu programa alınabilir)

pappi
12.Kasım.2011, 21:58
bir sorum olucak mamaev i transfer ettim de ball wining midfielder support diyor hangi programa dahil ediyim midfield defend uygun mudur ?

Ball Wining Midfielder rolü orta saha oyuncuları için geçerli olduğu için Central Midfielder - Defend rolüne yakın özellikleri var, Central.Mid-Def proframına alınabilir.

efeibrahim
21.Kasım.2011, 23:01
içeriğinde kaleciler için program yok mu acaba yada ben mi atladım ? teşekkürler

pappi
22.Kasım.2011, 13:01
ilk mesajımda paylaştığım programda kaleciler için antrenman programı var,ayrı ayrı paylaştığım programların içine koymayı unutmuş olabilirim:)

kert00
09.Aralık.2011, 23:06
En çok faydasını gördüğüm program budur teşekkürler ellerin dert görmesin uğraşıp hazırlamışsın :)

pappi
10.Aralık.2011, 18:14
Faydasını gördüysen ne mutlu bana,memnuniyetini belirttiğin için ben teşekkür ederim.

Jaswege
10.Aralık.2011, 20:47
Oyuncular antrenman'ın ağırlığından şikayetçi. :/

pappi
11.Aralık.2011, 21:30
oyuncular hep şikayetçi :P

şikayet gelen antrenman programını biraz hafifleterek sorunu çözebilirsin.ben bi iki şikayeti pek umursamam,oyuncunun gelişimine bakarım,sakatlanma vs oluyorsa ayarı düşürüyorum.her oyuncunun fiziği aynı olmuyor.

JohnConner
16.Ocak.2012, 23:06
hangi antreman programını kullanırsam kullanayım oyuncuların profilindeki bütün özelliklerinde düşmeler oluyor aynı problemi yaşayan var mı