PDA

View Full Version : Dil Problemi

Nightwalker314
31.Ekim.2011, 21:27
Merhaba arkadaşlar, Şuan da Rusya'da ikamet etmekteyim. Oyunu bu sabah alabildim. Cd olarak aldım. Oyunu kurdum, steamden kayıt oldum. Oyun normal olarak çalışıyor, fakat 2005 yılından beri oyunu ingilizce oynuyorum hiçbir zaman türkçe pakette indirmedim. Dil olarak Oyun seçeneklerinden İngilizceyi seçemiyorum. Sadece rusça. Ne yapabilirim? "squad" sayfasında oyun bana bakıyor ben oyuna bakıyorum. Rusça iyi derecede biliyorum fakat iğrenç geliyor. Ayrıca çeviri hataları var. Yani kısacası bir şekilde bu oyunu ingilizce oynamam lzm. Yani dilin bir çözümü şuanlık olmasa ilerde olabilir mi? Yoksa çöpe mi atıyım cdyi? Lütfen arkadaşlar bilen arkadaşlar bilgilendirirse çok sevinirim.

byariff
31.Ekim.2011, 21:35
Dil ayarlarindan degisterebilirsin ingilizcede preferences - предпочтения ruscada boyle buraya girerek degistirebilirsin

Nightwalker314
31.Ekim.2011, 21:41
ordan zaten değiştirmeye çalışıyorum fakat başka seçim yok malesef.. sadece rusça seçilebiliyor.

Vieri
31.Ekim.2011, 21:46
oyunu rusyadan aldığınız için rusya pazarında sadece rusça dili mevcuttur.

kalemci
31.Ekim.2011, 21:49
Peki Mustafa Abi ben arkadaşa ingilizce dil dosyasını atsam kullanabilir değil mi ?

Vieri
31.Ekim.2011, 21:52
denebilir, language klasörüne atsın bakalım.

Nightwalker314
31.Ekim.2011, 21:58
Sayın Vieri, Yani bunu değiştirebilme ihtimali hiç yok mu? Rusyada herkes rusça mı oynamak mecburiyetinde? Yani oyunu böyle gerçekten oynayamam yani.. Box to Boxu bile özgür ortasaha diye çevirmişler. Çeviri gerçekten rezil. Türkçe paketlerindeki gibi tüm oyuncu özellikleri değişik.

pappi
31.Ekim.2011, 22:26
iyi de bu oyunu rusçaya çeviren de sigames değil mi? nasıl kötü olabiliyor?

Nightwalker314
31.Ekim.2011, 22:43
Rusca cevirisine kucuk ornek veriyorum gerisini tahmin edebilirsiniz herhalde.. Advanced Forward - Temiz Forvet (temiz - saf anlamında) Poacher - Hızlı Forvet, Target Man - Guclu forvet, Complete Forward - Evrensel Forvet. Tequarista şimdi ingilizce yazılışlını unuttum, özgür ressam... Şaka mıdır nedir?

pappi
31.Ekim.2011, 23:56
google translate'ten mi çevirmişler:D şaka gibi:)

bozoo1903
01.Kasım.2011, 00:59
Eğer ki çeviri SIGames' tarafından yapıldıysa; Bu firmadan utanmadan Türkçe istedik biz :D

Eğer ki çeviri SIGames kontrolünde taşeron bir firmaya yaptırıldıysa; Rus FM severler ile dalga geçmek değil midir?

Eğer ki çeviri 3. parti bir grup tarafından yapıldıysa; Nasıl olur da Steam-SIGames izin veriyor oyuna eklenmesine?

brknesta
01.Kasım.2011, 17:18
:D keske bızde turkıyeden alsakta sadece turkce olsada forumda bu tur konular acsak

Vieri
01.Kasım.2011, 17:20
Nightwalker314 ingilizce dil dosyasını temin edip, language klasörüne yüklemeyi deneyebilirsin.

Bu çalışma büyük ihtimalle çeviri grubu tarafından yapılmıştır.

SI Türkiye nasıl bizimle çalışıyorsa, Rusya içinde bir çevirmen grubuyla anlaşmıştır.

sarianet
01.Kasım.2011, 17:21
özür diliyorum SIye bu kadar laf ettiğim için TÜRKÇE FMYE HAYIR :D
nedir bu çeviriler arkadaş:D

GeNç KaRTaL
01.Kasım.2011, 19:34
Nightwalker314 ingilizce dil dosyasını temin edip, language klasörüne yüklemeyi deneyebilirsin.

Bu çalışma büyük ihtimalle çeviri grubu tarafından yapılmıştır.

SI Türkiye nasıl bizimle çalışıyorsa, Rusya içinde bir çevirmen grubuyla anlaşmıştır.

Abi dün dil dosyasını atmıştım,yine olmadı.

Nightwalker314
02.Kasım.2011, 15:33
Herkese iyi gunler dilerim. Denediğim yollar ve Sonuç hakkında herkesi bilgilendirmek istedim. Dil dosyasını yükledim fakat oyun içinde Preferences'tan Ingilizce dil çıkmadı. Cache'yi silerek aynı işlemi denedim olmadı. En son English.ltc dosyasını yeniden adlandır diyerek Russian.ltc yaptım. ve gerçek russian.ltcyi silerek yükledim. Gene hiçbirşey değişmedi. Sağlık olsun. Yardım edenler arkadaşlar ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.