PDA

View Full Version : Ferguson gibi 4-4-2 oynamak: 2. Sezon istikamet CL

nessus
03.Kasım.2011, 18:51
Merhaba arkadaşlar. Kariyerin hikayesine geçmeden önce kariyer hedeflerimden bahsedeyim. Yıllardır tam manasıyla 4-3-3 şablonu hayranı biri olarak, Alex Ferguson'ın Man Utd'ını izlemenin keyfinden asla geri kalmam. Hayatım boyunca rakip gördüğüm bir takıma (Liverpool'dan ötürü) son iki sezondur hayli sempatiyle bakmamın nedeni bana kalırsa Barça ile dünyanın en iyi futbolunu oynamalarıdır.

FM11'de çok oynama fırsatı bulamadım ama Barça'nın oyun şablonunu sahaya başarıyla yansıtmıştım. West Ham ile ilk sezon dördüncülük, FB ile rahat bir şampiyonluk ve Celta Vigo ile ilk yarısı lider kapatılan (ve sonra oyunu bıraktım) ikinci lig macerası yapabildim sadece. Eğer fırsat olursa "Barça" gibi oynamaya çalışacağım bir kariyer daha açacağım.

Juventus dünyada sempatizanı olduğum takımlardan biri. Seri A favori ligim, Ferguson ilham kaynağım. Başından sonuna kadar 4-4-2 'nin içini dışına, altını üstüne getirerek "çok başarılı" olmaya çalışacağız.

Bakalım ne olacak?

(Kariyer hikayesi ve taktik analizi gelecek maçta)

GeNç KaRTaL
03.Kasım.2011, 19:12
Kariyerinizde başarılar dilerim.Umarım uzun soluklu ve zevkli bir kariyer olur.

Firat1907
03.Kasım.2011, 19:23
Başarılar :)

esauton
03.Kasım.2011, 19:27
Başarılar ilginç bir kariyer bizi bekliyor :D

nessus
03.Kasım.2011, 19:36
http://thetacticianblog.com/wp-content/uploads/2011/06/Juventus-icon1.png

Juventus Hakkında

Juventus Football Club Torino'da kurulmuş ve İtalyan futbolunun en başarılı ve en büyük kulüplerinden biri olarak bilinir. Toplamda 54 resmi şampiyona kupasıyla, diğer tüm İtalyan takımlarından daha fazla kupaya sahiptir. Bu kupaların 40'ı İtalya'da alınmıştır ve bu başarı da kendi başına bir rekordur. FIFA tarafından Avrupa'nın en başarılı üçüncü, dünyanın en başarılı altıncı kulübü olarak gösterilmiştir. Anlam olarak Latince gençlik anlamına gelen Juventus, İtalya'da en geniş taraftar tabanına sahip kulüptür. Dünyadaki taraftar sayısı 10,5 milyonun üzerindedir.

Yeni stad: Juventus Arena

http://www.youtube.com/watch?v=jBj9IAzvii8

Yaşayan Efsane

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTMLoHqt1K2nfGZuKAWiQgo-dNsb5EJ1zeqGdYsmJlkcXzGOPWNLqbCZA538A

Onun varolmadığı bir Juventus kadrosu düşünmek gerçekten çok zor. O gün geldiğince sanırım gözyaşı dökeceğim.

Düşmanlarımız

http://2.bp.blogspot.com/-ihuwSRRixaw/TZgbqnZlz1I/AAAAAAAAAAo/vw1-9aII76M/s1600/milan-fire-on-the-curva-02.jpg

Torino maçları derbi olsa da hem aynı ligde değiliz hem de Torino bize rakip olacak güçte değil. Şampiyonluğumuzu elimizden alan Inter ve geçmişten bugüne şampiyonluk için çekiştiğimiz Milan ile bu sene KANA KAN mücadele edeceğiz :icon_wink:

nessus
03.Kasım.2011, 19:47
Juventus Erdem Capello ile anlaştı!

Geçtiğimiz sezon Luigi Del Neri ile hayalkırıklığı yaşayan Juventus yeni sezona herkes şaşırtan sürpriz bir isimle girmeye hazırlanıyor. Türk asıllı menajer geçmişte Torino'da forma giymiş ve yine bir süre bu kulüpte yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra Novara'yı Serie B'den Serie A'ya çıkarmıştı. Hırslı bir isim olarak tanınan Erdem Capello atılan imza sonrası basın mensuplarına "Size tek bir şey söyleyeceğim, iyi oynayacağız!" diyerek basın toplantısını terk etti.

Moggi: Erdem Juventus çapında değil!

Juventus'un devrik lideri Luciano Moggi Juvenin her transferinden sonra olduğu gibi yine eleştirilerle dolu bir açıklama yaptı. Erdem Capello gibi tecrübesiz bir hocanın Juventus gibi büyük bir kulübün başına getirilmesinin hata olduğunu belirten Moggi, "Ben olsam kimleri kimleri alırdım" dedi.

E. Capello: Moggi işine baksın!

Moggi'nin kariyerini küçümseyen açıklamalarından sonra antreman öncesi basın mensuplarına konuşan Erdem Capello "Ben öyle bir Juventus kuracağım ki, Moggi gibi adamların hakemleri aramasına gerek kalmayacak" diyerek tartılmayı alevlendirdi.

nessus
03.Kasım.2011, 20:00
Başarılar ilginç bir kariyer bizi bekliyor :D

Başarılar :)

Teşekkürler beyler :)

berkay123456
03.Kasım.2011, 20:09
Başarılar güzel bir kariyer olcağına benziyor.

nessus
03.Kasım.2011, 20:27
2012/2013 KADRO

http://img502.imageshack.us/img502/6936/juvekadro.jpg

Kadroda her mevkinin kaliteli bir alternatifi olması çok iyi. Belki büyük bir yıldızımız yok ama (haksızlık etmeyelim Buffon-Chiellini-Pirlo) kadromuz iyi oyunculardan kurulu. Alternatifli kadro transfer yapmayı da gereksiz hale getiriyor.

- Kale Buffon'a emanet.

- Stoperde Chiellini vazgeçilmez. Teknik ve mental yeteneği üst düzeyde. Stoperde Tackling-Marking gibi değerlerden daha fazla Mental özelliklere yönelirim. Örneğin kendime futbolunu sevdiğim bir stoper bulur (Puyol) ve belirgin özelliklerine bakarım. Puyol gibi canavarlara tecrübe abidesi denmesinin nedeni oyunda da görebileceğiniz gibi mental özelliklerinin tavan yapmış olmasıdır.

Eküri olarak Bonucci ilk tercihim olacak. Bonucci'nin mental özellikleri biraz zayıf. Barzagli mental açıdan iyi fakat fazla ağır. Sorensen'in özellikleri iyi. O da genç olduğu için bir stoperde olmazsa olmaz mental özellikler bakımından sınıfta kalıyor.

- Bek tercihlerim hazırlık maçlarına göre şekillenecek. Sol taraf için De Ceglie ve Grosso, sağ taraf için Motta ve Lichstenier.

- Orta saha da tam istediğimiz gibi mücadele gücü yüksek, sert fakat top oynamayı, pas yapmayı bilen oyuncu alternatiflerimiz var. Maestromuz Pirlo'nun yanında Marchisio - Vidal - Pazienza alternatiflerimiz iyi.

- Kanatlar da oldukça dolu. Kişisel hayranlık duyduğum Krasic sağ kanat için en büyük aday. Elia - Krasic - Estigarribia üçlüsü çok hızlı. Pepe de kaliteli. Sağ-sol kanat için kıyasıya bir mücadele olacak. Formda olan oynar.

- Komple forvetimiz Matri olacak. Yedeği Iaquinta. Quagliarella ve Vucinic "W. Rooney" rolü biçeceğimiz adamlar.

Juve genç Fierro'yu kaptı!

http://img214.imageshack.us/img214/3395/carlosfierrooverviewatt.png

Sezon sonu takımımıza katılacak bu genç yetenekten "Süper Yıldız" olmasını bekliyoruz. Sessiz ama etkili bir transfer.

Yaşlı kadromuzu ucuz yolla gençleştirmeye çalışacağım. Her mevki için böyle Fierro gibi çocuklar bulmaya çalışacağım. Kenarda bulunsun :)

TheWizard
03.Kasım.2011, 20:28
Başarılar..

lofthei
03.Kasım.2011, 20:50
Güzel bir kariyer olacağa benziyor. İnşallah ikinci olup Şampiyonlar Ligine gitmeye hak kazanırsın. (Avanti Lazio :D)

eXeKurnaz
03.Kasım.2011, 21:53
Başarılar kardeşim. Juventusu görmek istediğimiz yerlerde görürüz İnşallah

nessus
03.Kasım.2011, 22:08
Taktiği Hazırlıyoruz: 4-4-2 Fergie

Man United'ın izlediğiniz maçlarını hayal edin. Evvela hızlı oynuyorlar değil mi? Yüksek pas yüzdesine sahipler ama topu hızlı ve efektif (direkt sonuca götürecek şekilde) çevirmeyi hedefliyorlar.

Yani elde var iki: Tempo/Quick - Passing/Direct.

Bununla birlikte oyuncular çok hareketliler. Pozisyonlarını koruyorlar ama, kompakt bir oyun neticesinde yer değiştirmeler, yaratıcı hareketler de yapılıyor.

Yine elde var iki: Fluid felsefe ve More Roamig.

Ve elbette Alex Ferguson gibi hücumu seviyoruz: Attacking!

Ana hatlarıya 4-4-2 'miz hayata geçti. Fakat şeytan ayrıntılarda gizlidir!

Oyuncu Tercihleri

Orta İkili

Man Utd orta sahası Anderson - Cleverley / Anderson - Carrick / Giggs - Carrick / Fletcher - Anderson gibi ikililerden kuruluyor. Giggs'i ayırırsak hareketli, çalışkan, top kapabilen, pas yeteneği olan iki yönlü (hastası olduğum!) modern MC'ler.

Giggs ve eskiden Scholes beyin gücünü oluşturuyor orta sahanın. Onlar yoksa da orta saha beyinsiz değil ha keza. Elimizdeki kadro

Vidal - Marchisio gibi benzer bir ikili kurmaya olanak tanıyor. Ama elimizde Pirlo var! O yüzden bu sezonun Manchester United'ından farklı olarak:

Deep Lying Playmaker (Support) - Pirlo
Central Midfielder (Support) - Marchisio/Vidal

kullanacağız.

Ekstra bir ince ayar ile Pirlo Closing Down değerini "Own Area" yapıyoruz. Hem 32 yaşındaki oyun kurucumuzun fazla yorulmasını istemiyoruz, hem de Alex Ferguson'dan aldığımız ilhamla MC'lerin biraz daha defansif bırakıyor, pres için çok fazla öne çıkarak yerini boşaltmamasını engelliyoruz.

Diğer ince ayar CMc için. Marchisio ya da Vidal. Dedik ya Man Utd'da MC'ler biraz daha defansif diye. Bu oyuncunun mentalitesini "Normal" seviyeye çekiyoruz. Bütün saha boyunca (Whole on pitch) pres yapmasına karşmıyoruz bu sefer. Genç adam, koşsun :)

Wayne Rooney

Evet olmazsa olmaz! Wayne Rooney Man Utd'ın ikinci forveti, oyun kurucusu, takım savunmasında yardımcı rollerini başarıyla yürütüyor. Biz Quagliarella ve Vucinic ile bu etkiyi yakalamaya çalışacağız :)

Şimdilik bu rolü Deep Lying Forward - Support olarak işaretliyorum. Mentalite'yi Normal seviyeye çekip daha fazla geride kalmasını, topu diğer forvetten önce almasını ve belki takım savunmasına yardımcı olmasını istiyorum.

Quagliarella, Work Rate ve Passing gibi özellikleri yüksek olduğu için Wayne Rooney çakması olmakta ilk adayım.

Lafı daha fazla uzatmayalım ve taktiğimizi kaydedelim. İlk maçlardan sonra Fergie nasıl oynuyor biz nasıl oynuyoruz ona bakacağız. Değişiklikleri de ona göre yaparız.

Central Defender (Defend)
Central Defender (Defend)

Full Back (Auto)
Full Back (Auto)

Deep Lying Playmaker (Support)
C.Midfielder (Support)

Winger (Attack)
Winger (Attack)

Deep Lying Forward (Support)
Complete Forward (Attack)

http://img824.imageshack.us/img824/6074/juventustacticsteaminst.png

nessus
03.Kasım.2011, 22:08
Güzel bir kariyer olacağa benziyor. İnşallah ikinci olup Şampiyonlar Ligine gitmeye hak kazanırsın. (Avanti Lazio :D)

Heheh şampiyon olup gitmeyi düşünüyoruz ama senin dediğin de olur :)

nessus
04.Kasım.2011, 01:57
İlk Hazırlık Maçları

Juventus 7 - 2 Juventus Reserves

Evet takımın başında ilk maçımıza çıktık. Reserve kadroda Iaquinta ve Amauri'yi görünce kimseye çaktırmadım ama "Aa doğru ya bu adamlar da bizdeydi!" diye şaşırdım :) Iaquinta bize iki gol çakarak as kadroya çıkış biletini aldı. Iaquinta >in Luca Toni out<

Juventus 3 - 1 Sassuolo

Daha ciddi bir maç. Serie B ekibi karşısında durgun bir ilk yarı oynadık. İlk yarısı 1-1 biten maçta ikinci yarı oyuna giren Vucinic ve Kral Del Piero'nun golleri geldi.

İki maç şunu gösterdi: Topa sahip oluyoruz, bol bol pozisyona giriyoruz fakat gol de yiyoruz.

Bir sonraki maç Berlusconi Kupası. En büyük rakibimiz Milan ile San Siro'da oynamaya gittik.

AC Milan 3 - 6 Juventus

http://img253.imageshack.us/img253/8615/acmilanvjuventusinforma.png

E. Capello "Juve her maç böyle olacak!"

San Siro'da etkileyici bir galibiyet alan Juventus'un yeni patronu "Milan pek hazır görünmüyordu ve maçın her dakikasında onlardan daha iyiydik. Ve öyle sanıyorum ki önümüzdeki tüm sezon boyunca da bu böyle olacak!" dedi.

Sezon başı bile olsa Milan'ı böyle güzel yenmek çok keyif vericiydi. İlk yarıyı 2-1 geride kapatırken Matri ile kaçan pozisyonlar, topa ve oyuna hakimiyet vardı. Devre arasında oyunculara iyi oynadıklarını, iyi oyunlarının karşılığını skor olarak almaları gerektiği söyledim.

Hemen 49'da Vucinic ile beraberliği yakaladık. Nesta gole giden Matri'yi indirdi ve atıldı. Sonra golleri atanın Chiellini olması sizi şaşırtmasın kornerden değil fakat duran toplardan goller buldu Chiellini :) 10 kişi kalan Milan iyice darmadağın olmasına rağmen, bencilce hareketler yüzünden 6-3 kazandık ama daha fazlasını kaçırdık.

Bu maçta beklerimizin pas ayarlarını Direct yerine Mixed yaptık. Böylece lüzumsuz uzun toplar atmalarını ve macera arayışlarını bir nebze engelledik.

Spartak Moskova 1 - 4 Juventus

Yine oyuna tam anlamıyla hakim olduğumuz bir maç oldu. Bu maçta faydalı bir deney yaparak Winger Elia'nın çizgi boyunca değil (Hug Toucline) içeri katederek (Cut Inside) oynamasını istedim ve karşılığını birçok pozisyon ve süper bir golle aldım. Diğer kanattaki Krasic aynı ayarla oynadı.

S. Moskova kondisyonu düşük bir takımdı. Tam adının karşılığı değildi. Ama bu maç iyi yolda olduğumuzun göstergesi.

Juve vs Man Utd 4-4-2

http://img404.imageshack.us/img404/7164/juvetaktik.jpg

Sağdaki görüntü Man Utd bu sezonki Tottenham maçından alınma. Diğeri de biziz. Rooney olması gereken adam bizde sağ tarafta 10 numaralı Quagliarella. Onu pek geri çekemedik. Ama şimdilik işler yolunda gidiyor.

Sol kanadı Cut Inside Sağ kanadı Hug Toucline kullanmakta ısrar edeceğim. Denemelerle göreceğiz.

Real Salt Lake 1 - 4 Juventus

Vancouver 0 - 2 Juventus

Amerika turnemiz de böylelikle bitti. Şimdiye kadar gol yemediğimiz tek maç Vancouver maçı oldu :)

Elia kendisine verdiğimiz Cut Inside komutuyla coştu, metrelerce dribbling yaparak son üç maçta harika üç gol attı.

26 gol atıp 8 gol yedik. İyi mi dersiniz?

Marquinh0s
04.Kasım.2011, 02:09
Abi harikasın gerçekten.Kariyerini takip ederken büyük zevk aldım.Devamını bekliyoruz.

Canales
04.Kasım.2011, 02:14
çok eğlenceli güzel bir kariyer hep takip edeceğim başarılar dilerim :)

nessus
04.Kasım.2011, 02:21
Abi harikasın gerçekten.Kariyerini takip ederken büyük zevk aldım.Devamını bekliyoruz.

çok eğlenceli güzel bir kariyer hep takip edeceğim başarılar dilerim :)

Arkadaşlar çok sağolun, mesajlar da motive etmiyor değil hani :0:

juricevic
04.Kasım.2011, 03:06
Guzel kariyer. Yalnız Vidal cm support degil de ball winning support oynar sanki :)

ahendil
04.Kasım.2011, 05:50
güzel kariyer olacağa benziyor başarılar

esauton
04.Kasım.2011, 14:23
Dediğim gibi gerçekten ilginç ve eğlenceli bir kariyer bizi bekliyor :D

nessus
04.Kasım.2011, 16:31
E Capello "Tevez harika bir oyuncu"

Juventus'un teknik patronu E. Capello kulübü Man. City ile sorunlar yaşayan ve ayrılmak isteyen Tevez hakkında açıklamalar yaptı. Tevez'in kulübü tarafından maruz kaldığı davranışı haketmediğini belirten E. Capello, "Eğer Tevez gibi harika bir oyuncuya sahipseniz onun sizi mutlu ettiği maçları düşünerek siz de onu mutlu etmelisiniz" diye konuştu.

Juventus Tevez'i kiralamak istiyor!

Yeni teknik patronunun açıklamasının ardından harekete geçen Juventus yönetimi Man City için Tevez ile görüşmelere başlandığını bildirdi. Juventus yönetimi Tevez'i ilk etapta kiralık olarak düşünüyor.

Juventus'a gençlik aşısı!

Menajer Ercem Capello ile anlaşmadan önce önemli transferlerini yapmış olan Juventus, Erdem Capello ile birlikte transfer tercihini gençlerden yana kullanmaya devam ediyor. Daha önceden meksikalı genç forvet C. Fierro'yu kadrosuna katan Juventus, üç oyuncuyla birden anlaştı.

Alexandre Coeff (MC) - Lens 1.8M
Raphael Guerreiro (WBL) - Caen 1.7M
Xulu Siyanda (DC) - Sundowns 180K

-> Coeff eskiden beri tanıdığım bir oyuncuydu. Gelecek vaadettiğini biliyorum. Onu yeni Pirlo yapmaya çalışacağım :) Kiralık falan gitmek yok, sık sık şans bulacak. Guerreiro, eğer kendini geliştirirse harika olacak, zaten dünya futbolunda solbek sıkıntısı var.

Juventus 3 - 0 Fiorentina

Son hazırlık maçımızı Fiorentina ile yaptık ve çok rahat kazandık. Anlayamıyorum gerçekten iyi bir ekip miyiz yoksa rakiplerimiz güçsüz veya hazır mı değillerdi?

Gerçekleri lig başlayınca göreceğiz. Bana kalırsa oyun şablonumuzdan tam verim alamıyoruz. Oynadıkça, denemeler yaptıkça iyi olmayı başarırız sanıyorum. Yönetime şampiyonluk sözü verdim, ilk sezondan kovulmak istemem :icon_smile:

Serie A serüvenimiz başlıyor.

nessus
04.Kasım.2011, 16:32
Guzel kariyer. Yalnız Vidal cm support degil de ball winning support oynar sanki :)

Bunu deneyebilirim ama ben oyuncuların benim istediğim gibi oynamasını tercih ederim, oynayamayanlar da gider :) Öneri için sağol, dediğim gibi deneyeceğim.

semih99999
04.Kasım.2011, 16:40
başarılar dilerim hocam favori klüplerimden birisidir ona göre yani :D bu arada hocam iki sene içinde gelecegin altyapısında oluşturursan süper olur
ben yazana kadar 3 tane bulup getirmişsin :D

nessus
04.Kasım.2011, 16:50
başarılar dilerim hocam favori klüplerimden birisidir ona göre yani :D bu arada hocam iki sene içinde gelecegin altyapısında oluşturursan süper olur
ben yazana kadar 3 tane bulup getirmişsin :D

Sağ ve sol kanat için bulamadık, oraya da adam bulursak geleceğin altyapısı hazır :)

Benim için F.Bahçe'den sonra Juventus gelir, nedenini tam bilemiyorum ama bu çocukluğumdan beri böyledir :) Ona göre yani :icon_wink:

nessus
04.Kasım.2011, 19:22
http://u.goal.com/114100/114106hp2.jpg

E. Capello: "İlk maçlar her zaman zordur"

Juventus'un teknik patronu sezonun ilk maçı öncesinde değerlendirmeler de bulundu. İyi bir hazırlık döneminin ardından Chievo deplasmanı için hazır olduklarını belirten E. Capello "Her şeye rağmen ilk maçlar daima zor olmuştur. Deplasmanda kazanarak başlarsak, takım olarak kendimize daha fazla güveneceğimize inanıyorum" dedi. Carlos Tevez transferine de açıklık getiren E. Capello "Ne yazık ki Man. City ile kiralık sözleşme üstünde anlaşma sağlayamadık, belki ileride bu transferi gerçekleştirebiliriz" diye konuştu.

Chievo 0 - 2 Juventus

http://img718.imageshack.us/img718/3269/chievovjuventusinformat.png

Ligin ilk maçında güzel, temiz, rahat bir galibiyet aldık! Elia gol+asistiyle bu sezon benim için vazgeçilmez olacağını gösterdi. Sol kanattan ters ayakla içeri girmesi çok faydalı oluyor. Maç sonrası soyunma odasında tüm oyuncuların gözlerinde parıltıyı gördüm. Hazırlık maçlarındaki skorlar ve bu galibiyet moralleri oldukça arttırdı. Bu sinerjiyi tüm sezon boyunca yüksek tutma görevi bana düşüyor.

Juventus 5 - 0 Napoli

http://img714.imageshack.us/img714/8785/juventusvnapoliinformat.png

Pehaaa! Mazzari'nin gözlükleri buğulandı bu maç! Aslında çekindiğim bir maçtı haliyle, yeni stadımızda ilk resmi maçımıza çıktık. Fakat 11 dakikada bitti Napoli'nin işi. Resmen fırtına gibiydik. Napoli 10 kişi kaldıktan sonra maç iyice kolaylaştı. Elia dememe gerek var mı? Bu maç soyunma odasındaki moralleri büsbütün arttırdı. Ama sezon çok uzun...

Ranieri: "Juventus'un şampiyonluk şansı var

Tuttosport'a açıklamalarda bulunan Inter teknik patronu C.Ranieri Juventus'un toparlandığına ve bu sezon zirveyi zorlayacağını düşünüyor musunuz sorusuna "Evet, kadroları ve teknik ekibi yeni olmasına karşın onlar kazanmaya alışkın bir kulüp. Lige iyi başladılar ve ben şampiyonluk yarışında olacaklarına inanıyorum" dedi.

Atalanta 0 - 1 Juventus

http://img339.imageshack.us/img339/6799/atalantavjuventussplitv.png

Durgun olmamıza rağmen pozisyonlar bulduk. Atalanta uzaktan şutlar dışında pek sahada yoktu. Fakat 1-0 giden maç son dakikalarda pis bir gol yiyeceğiz diye endişelendirdi. Neyse ki kazandık. Matri ne yazık ki sakat. Tam olarak yeri dolmayacak :icon_neutral:

Juventus 0 - 1 Fiorentina

http://img685.imageshack.us/img685/7308/juventusvfiorentinainfo.png

Hazırlık maçında Fiorentina'yı rahat yenmemiz beni rehavete soktu. Rahat kazanırız diyordum ama Fiorentina çetin ceviz çıktı. Maçın hemen başında bu sezon ki yıldızımız Elia sakatlandı. Üstüne bir de Marchisio. Uzaktan vurduk, yakından vurduk bir türlü gol atamadık.

Lazio 1 - 2 Juventus

http://img207.imageshack.us/img207/8633/laziovjuventusinformati.png

Forvetleri Poacher - Complete Forward olarak oynatmaya başladım. Sakat Elia yerine bir türlü iyi oynadığını görmediğim Pepe yerine kaptan Del Piero ile sahaya çıktım. Kaptan sağolsun yaşlı sol ayağıyla kornerden gol atmamızı sağladı. Lazio golden sonra biraz yüklenir gibi oldu hemen golü attı. Maç boyunca başka numaralarını da görmedik.

Del Piero - Estigarribia değişikli ikinci golümüzde etkili oldu. Bu değişiklikle birlikte Cut Inside'dan Hug Toucline'a döndü sol kanat. Gol de Estigarribia'nın sıfıra inerek yaptığı ortadan geldi. Iaquinta-Target Man, Pirlo-Central Midfielder'a dönüş yaptı. Gol için bir çok şey denedik yani ;)

Hücuma katkısının çoğalması bakımından Pirlo Deep Playermaker'dan Central Midfielder'a dönebilir. Göreceğiz.

nessus
05.Kasım.2011, 01:54
Juventus 2 - 0 AC Milan

http://img205.imageshack.us/img205/2268/juventusvacmilaninforma.png

Matri ve Elia gibi bizim için önemli eksikliklere rağmen Milan'a pozisyon vermeden bu stres dolu maçı galip bitirdik. (b)

Lecce 1 - 3 Juventus

http://img338.imageshack.us/img338/5893/leccevjuventusinformati.png

Juventus 2 - 0 Bologna

http://img207.imageshack.us/img207/2945/juventusvbolognainforma.png

Matri'nin döndüğü maç. Elia'nın yokluğunda tıpkı onun gibi ters ayaklı Vucinic'i solda oynatmak yeni aklıma geldi :)

Juventus 5 - 2 Cagliari

http://img263.imageshack.us/img263/2737/juventusvcagliariinform.png

Üç gün sonraki Genoa deplasmanını düşündüm ve kendi sahamda rahat kazanabileceğimi hesaba katıp risk alarak yedeklerle çıktım. Hepsinin maç kondisyonu eksikti, zaten üç sakat verdik bu yüzden. İyi oldu hem 3 puan hem kondisyon kazandık :) Elia da döndü bu maç.

Genoa 0 - 2 Juventus

http://img718.imageshack.us/img718/6052/genoavjuventusinformati.png

Ferguson stili 4-4-2 operasyonumuz iyi başladı, sonu getirebilirsek seneye yanındayız Fergie (::)

http://celebrityhousegossip.com/wp-content/uploads/2011/04/Alex-Ferguson.jpg

Mamadou
05.Kasım.2011, 02:07
Gerek sunum olarak ve yaptığın yorumlarla gayet başarılı bir kariyer sürdürüyorsun. Kalan süreçte başarılar dilerim. Juve iyi bir tercih olmuş.

nessus
05.Kasım.2011, 02:09
Gerek sunum olarak ve yaptığın yorumlarla gayet başarılı bir kariyer sürdürüyorsun. Kalan süreçte başarılar dilerim. Juve iyi bir tercih olmuş.

Dediğim gibi gerçekten ilginç ve eğlenceli bir kariyer bizi bekliyor :D

güzel kariyer olacağa benziyor başarılar

Güzel dileklere teşekkür :icon_redface: :icon_cool:

esauton
05.Kasım.2011, 12:44
Fiorentina maçı dışında gayet iyi gidiyorsun..O maçda nazar boncuğu olur artık sana :D

nessus
05.Kasım.2011, 22:28
Juventus 3 - 0 Parma

http://img153.imageshack.us/img153/1481/juventusvparmainformati.png

Vidal'in aptalca kırmızı kartına rağmen Parma'yı rahat geçtik. Yılların parmasını daha iyi yerde görmek istiyor insan. Maçtan önce büyük golcü Hernan Crespo ile tokalaşarak basına poz verdik. Juventus eskisi Giovinco sanılanın aksine her zaman yaptığı gibi bu sefer başımıza bela olamadı :icon_wink:
__________________________________________________ __________________________________________________ _______________________________________________

Juve'den harika dönüş 1 - 3 !

ligin yeni ekibi Novara deplasmanında sahada gezinen Juventus 1-0 kapattığı ilk yarı sonrası ikinci yarıya Chiellini'nin muhteşem füzesiyle golle başladı! Matri ve sonradan oyuna giren Vucinic'in golleriyle Juve galibiyet serisini sürdürdü!

http://img403.imageshack.us/img403/1641/chiellininovara.jpg

__________________________________________________ __________________________________________________ _______________________________________________

Juventus 1 - 2 Siena

http://img847.imageshack.us/img847/1107/juventusvsienainformati.png

http://img337.imageshack.us/img337/2200/buffonnovara.jpg

http://img43.imageshack.us/img43/4631/romajuvecopy.jpg

Luis Enrique'nin son şansı olabilir!

Ligde sekizinci sırada yer alarak sezon başında henüz umduğunu bulamayan Roma'da yaklaşan Juventus maçı Luis Enrique için kritik bir önem taşıyor. Kulübe yakın çevreler Juventus ve AZ Alkmaar maçlarında alınacak kötü sonuçların Luis'i biletinin kesmeye yeteceğini vurguladılar.

E. Capello: "L. Enrique kadrosunun kıymetini bilmeli!"

Roma deplasmanı öncesi Tuttosport'a konuşan Juventus menajeri E. Capello, "Roma'nın iyi bir kadrosu var ve bu kalite şu an ligde bulundukları durumu haketmiyor" diyerek suyu iyice ısınan meslektaşına bir darbe de o vurdu.

http://img268.imageshack.us/img268/6134/romavjuventusinformatio.png

Maçtan önce daima atak oynarız diye basına havamı attım ama özellikle 2-0'dan sonra bir önceki maçı göz önüne alarak kontra-atak moduna geçtim :) Ayrıca Roma deplasmanında bile Attacking-Fluid mentalite ile oynuyoruz, Alex Ferguson bile bizim kadar cesur değil :icon_wink:

http://img835.imageshack.us/img835/2360/juveintercopy.jpg

İtalya derbisinde nefesler tutuldu!

Ligin sürpriz lideri Juventus ile namağlup ikincisi Inter kozlarını Juventus stadyumunda paylaşacaklar! Tecrübesiz teknik direktörü E. Capello ile büyük çıkış yakalayan Juve, sahasında aldığı iki mağlubiyete rağmen 4 puan farkla Inter'in önünde. Fakat Ranieri kendine güveniyor:

http://img16.imageshack.us/img16/74/raniericopy.jpg

Biz asla beraberlik için oynamayız!

Avrupa'da haftanın maçı öncesi Juventus patronu E. Capello, Inter'in 14 maçlık yenilmezlik rekoru hakkında "Evet öyle, fakat hala bizim gerimizdeler, çünkü çok fazla berabere kalıyorlar. Juventus asla beraberliğe oynamaz!" dedi. G. Pazzini'yi öven E. Capello bu oyuncu için özel önlem alacaklarını sözlerine ekledi.

JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ JJJJJJJJJJ
http://img526.imageshack.us/img526/4426/juventusvinterinformati.png

Geri dönüş! İlk yarı boyunca dengeli bir oyun olmasına rağmen yine de Inter'in gücünü iliklerime kadar hissettim. Maçları kazanıyoruz ama birçok özellikte rakiplerimizin gerisindeyiz. Devre arasında oyuncularımla sinirli bir şekilde (Aggressive) konuşarak, ikinci yarı kazanma adına daha fazla şey yapmalarını söyledim. İşe yaradı ve beraberlik içinde sahay çıktılar. Sonuç maç sonrası Ranieri somurturken ben basında onun "Mind-Games" ile alay ettim :icon_biggrin:

Gece devreyi bitireceğiz. Tabi o maçlar bu kadar süslü olmayacak. Özel maçlara, özel ayar çekiyoruz ;) Hadi Juventus ve 4-4-2 fanatikleri, destek bekliyoruz!

nessus
06.Kasım.2011, 03:44
Catania 0 - 2 Juventus

http://img406.imageshack.us/img406/8093/cataniavjuventusinforma.png

__________________________________________________ ________________________________________

Juventus 3 - 0 Palermo

http://img705.imageshack.us/img705/854/juventusvpalermoinforma.png

__________________________________________________ ________________________________________

J
J
J

http://img833.imageshack.us/img833/1892/transferforvetcopy.jpg

__________________________________________________ _________________________________________

J
J
J

Udiniese 2 - 3 Juventus

http://img5.imageshack.us/img5/1204/udinesevjuventusinforma.png

Geri dönüş yapmayı alışkanlık haline getirdik. İlk devrelerini hımbılca geçirdiğimiz maçların devre arasında Aggressive ses tonuyla oyuncuları haşlıyorum, çok iyi geliyor.

__________________________________________________ ______________________________________

J
J
J
J

Damiao Juventus'da!

Tevezle maaş konusunda anlaşamayan Juventus Brezilyalı 22 yaşında forvet Leandro Damiao ile 25M Euro bonservis bedeli karşılığında anlaştı.

http://www.transfersezonu.com/wp-content/uploads/2011/10/Leandro-Damiao-Internacional-Gremio-Prudente_ACRIMA20100905_0128_13.jpg

JJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ
j
j
j
j
j
j
j
j

Juventus 1 - 0 Cesena (Kupa)

http://img263.imageshack.us/img263/2614/juventusvcesenainformat.png

Evet kupa maçı diye yedek ağırlıklı kadroyla çıktık. Damiao'da ayağının tozuyla ilk maçına çıktı. Udiniese maçından sonra Scoutların gazına gelip aldım fakat 25M az para değil içim cız ediyor. Tevez hayvanı senelik 14milyon maaş isteyince başka çarem kalmadı. Kadrom belki süper değil ama harika bir ambians yakaladık, takıma gelecek oyuncu ya genç olacak ya da süper yetenekli. Damiao ilk maçında golü attıran adamdı ama o kadar. Ah Matri kıymetini bilmedik kuzum (11)

__________________________________________________ ________________________________

Juventus 3 - 1 Cesena

http://img84.imageshack.us/img84/2614/juventusvcesenainformat.png

J
J
J
J

http://img528.imageshack.us/img528/8048/serieaoverviewstages.png

Tek kelimeyle muhteşem bir ilk yarıyı geride bıraktık. Ne yalan söyliim bu kadarını ben de beklemiyordum :) Ligin ilk yarısıyla ilgili röportajımızı Tuttosport'a vereceğimizden şimdilik susuyorum :icon_wink:

Ama bakalım üstad ne diyor?

J
J
J
J

http://img202.imageshack.us/img202/7813/fergusonilk.jpg

nessus
06.Kasım.2011, 14:59
Tüm menajerlere iyi bayramlar :)

nessus
07.Kasım.2011, 01:36
Devre arasında -ki aslında devre arası olmadı- bazı oyuncularımıza önemli kulüplerden teklif geldi.

Man City ilk yarının kahramanlarından Elia için 20M önerdi ben 40 istedim :)
Chelsea Krasic için taksitli 25M önerdi ben 45 istedim :)

Asıl sürpriz sezon başında transfer ettiğimiz ve henüz U20 maçlarında şans bulan R. Guerriero'ya R.Madrid'in ısrarlı transfer teklifleriydi. Geleceğin sol bekini tabi ki Mourinho'ya verecek değilim. Sert bir dille kınadım!

Juventus'un ikinci yarı maçları birazdan.

nessus
07.Kasım.2011, 02:22
Juventus 1-0 Chievo

Damiao hakkında hata yaptığımı hemen anlamıştım, şimdilik dil problemi var Matri'yle devam. Ben Target Man ayarında birini aldım ama aslında bize agility-pace-flair sahibi biri lazımdı. 25M içerdeyiz bakalım nasıl çıkarıcaz meblayı :D

http://img195.imageshack.us/img195/9752/juventusvchievoinformat.png

j
j
j

Juventus 2-1 Napoli (Kupa)

Dört gün sonra deplasmanda lig maçına çıkacağımız Napoli ile kadroda rotasyona giderek çıktık maça. Ligdeki maçı evimizde 5-0 kazanmıştık bu sefer o kadar kolay olmadı.

http://img560.imageshack.us/img560/1143/juventusvnapoliinformatc.png

j
j
j

Napoli 0-0 Juventus

Rakip erkenden 10 kişi kalmasına rağmen gol atmayı başaramadık! Takımın üstünde ikinci yarı rehaveti çökmüş olabilir. Halbuki ilk yarının bitiminde takım toplantısında (Team Meeting) başarımızın harika olduğunu fakat sonuna kadar sürdürmemiz gerektiğini söylemiştik! Napoli bizden puan kopararak kendi sahasında bizden puan alan ilk takım oluyor. Yani bu şu demek: Deplasmanda ilk kez puan kaybettik! Muhteşem :icon_wink:

http://img508.imageshack.us/img508/3351/napolivjuventusinformat.png

Vidal kadrodışı!

Napoli maçında gördüğü kırmızı kart sonrasında t.direktör E.Capello tarafından cezalandırılan A. Vidal'in cezasına itiraz ettiği ve ikili arasında sert tartışma yaşandığı bilgisi sızdı. Cezalı olmasına rağmen takımla birlikte antreman yapmasında mahsur bulunmayan Vidal'in reserve takımla antremanlara çıkması bu kavganın en büyük kanıtı gibi.

j
j
j
Juventus 0-0 Atalanta

İlk yarıyı 13 puan farkla bitiren her liderin başına gelecek düşüşü yaşıyoruz. Aslında pozisyon falan var ama bizi gören Beşli savunma yapmaya başladı. Düşük konsantrasyon da buna eklenince puan farkı eriyor. 4-4-2 sistemine bağlı kalmayıp bazı değişiklikler mi yapmalı? Ama takımı bundan daha hücum oynatmam mümkün değil, yok öyle bi ayar :D Kupa maçını düşünerek rotasyon yaptık ama bu bir özür değil.

http://img833.imageshack.us/img833/1904/juventusvatalantainform.png

j
j
j

Juventus 2-2 AC Milan (Kupa Yarı Final ilk maç)

Avrupa maçı oynamamıza rağmen sıkışır bir fikstür denk geldi. Milan daha iyi gibiydi, sonra meşhur geri dönüşlerimizden birini yaptık. Son 5dk oyuna soktuğum Vidal gerizekalısının hatasıdır 90+5'de yediğimiz gol.

http://img97.imageshack.us/img97/2268/juventusvacmilaninforma.png

j
j
j

Juventus 3-0 Lazio

http://img23.imageshack.us/img23/3033/juventusvlazioinformati.png

j
j
j
Fiorentina 3-2 Juventus

İlk deplasman mağlubiyetimiz hayırlı uğurlu olsun. Fiorentina bu sene iki maçta da yenebilen tek takım olmayı garantiledi böylelikle. Hata bende, takım düşüyor biz hala aynı oyunu oynatmaya çalışıyoruz.

http://img820.imageshack.us/img820/8769/fiorentinavjuventusinfo.png
j
j
jj
j
j

AC Milan - Juventus

Derbi günü geldi çattı (İtalya derbisi). Bu maçta alışılan atak formatımızla değil, Pirlo'yu DMC oyuncu kurucu yaparak iki MC ve tek forvet kurgusuyla çıkmaya karar verdim.

Allegri: "Juventus'u yeneceğiz!"

E. Capello "Hazırlıklıyız, sürprizlerimiz var!"

j
j
j
FM'nin yeni taktik ekranına alışamadığım için ilk 15 dakikayı alışıldık formatta oynadık, fakat önemli bir farkla Pirlo ikinci santrofor gözüküyordu! :) Ben olayı biraz geç fark ettim, o ara Milan dalga dalga üstümüze geliyordu ve ben bu işe yaramadı galiba diye hayıflanıyordum. Acımasız TV-gazete eleştirmenleri napıyor bu adam dedikleri anda her şeyi düzelttim. Ve ondan sonra ne olduysa oldu, üçlenen orta saha toparlandı, Milan baskısı kırıldı goller üstüne geldi! Elia harika bir açık, harika! :icon_cool:

http://img405.imageshack.us/img405/8615/acmilanvjuventusinforma.png

j
j
j
Juventus 1-0 Lecce

Bu maçta da 4-4-1-1 denedik. Bunlar hep sir Alex'in cebinde olan sistemler. Hatta kendisi hiçbir zaman tam manasıyla 4-4-2 oynamadıklarını söylemiştir. Ben de elimden (ve oyunun elinden!) geldiğince özgür-efektif-kompakt bir oyun formatı oluşturmaya çalıştım. Nispeten başardık aslında :/a)

http://img408.imageshack.us/img408/4554/juventusvlecceinformati.png
j
j
j

Bologna 0-1 Juventus

Deplasmanlarda bir önceki maç denediğimiz anlayış kurtarıyor artık. İkinci yarı papuç pahalı.

http://img803.imageshack.us/img803/757/bolognavjuventusinforma.png

hakankor
07.Kasım.2011, 02:28
Sunum çok güzel. Puan durumu alabilirmiyim :)

Giallorossi
07.Kasım.2011, 02:32
Başarılar. Kariyerin bayağı eğlenceli, takipteyim. :)

Kawaguchi
07.Kasım.2011, 02:37
çok güzel gidiyorsun takımların isimlerini yazacağını ligin haftasını yaz zaten ss lerde takım isimleri var
bence böyle daha güzel olabilir

TeNaciOUS MidFieLdeR
07.Kasım.2011, 02:42
Sunumun cok hos, takip edenler icin keyif verici. Ozellikle basina yansiyanlar kismi icin gosterdigin emek harika, devamini bekleriz.
Fergie mantalitesiyle basarisizlik yasamazsin, senden sampiyonluk bekliyorum. Kendi kariyerimden firsat buldukca burayi takip edicem.

nessus
07.Kasım.2011, 02:42
Gece vakti ilgi gösterdiğiniz için sağolun beyler. Puan durumunda işler yolunda. Inter'le deplasmanda oynayacağız. Roma-Inter ve biraz da Udiniese-Palermo maçları zor olabilir. Puan kaybı her maçta mümkün tabi. Ama şampiyon olacağız gibi ;)

http://img828.imageshack.us/img828/8048/serieaoverviewstages.png

nessus
08.Kasım.2011, 16:48
Cagliari 0-1 Juventus

http://img856.imageshack.us/img856/5619/cagliarivjuventusinform.png

J
J
J
J

Juventus 2-1 Genoa

http://img43.imageshack.us/img43/5679/juventusvgenoainformati.png

J
J
J
J
AC Milan 1-1 Juventus (Kupa Y.Final İkinci maç)

Kupayı da almak istiyorduk ama ne yazık ki deplasman gol farkıyla Milan'a elendik.

http://img148.imageshack.us/img148/8615/acmilanvjuventusinforma.png

J
J
J
J

Parma 1-0 Juventus

Pek yenilmeyi haketmedik ama dikkatsiz davrandım meğer Parma galibiyet serisi içersindeymiş, formda olmalarına rağmen şansa kazandılar. Yine de ilk yarıdaki Parma'dan daha iyilerdi tabi.

http://img812.imageshack.us/img812/1859/parmavjuventusinformati.png

J
J
J
J

Juventus 5-1 Novara

İkinci yarıda takımda tutukluk var. Hem rehavet, hem rakiplerin bize bakış açısı üst üste. Bir de forvet beceriksizliği var. Leandro Damiao trnaferi tam hayal kırıklığı. Hatırlarsanız daha ilk maçta yazmıştım, yanlış karakterli adam aldım diye. Zarar etmeden nasıl elden çıkaracağım bilmiyorum. Novara maçı ilk yarı boyunca her gelene uyguladığımız tarifeyle bitti.

http://img215.imageshack.us/img215/8678/juventusvnovarainformat.png

J
J
J
J

Siena 0-1 Juventus

http://img846.imageshack.us/img846/2814/sienavjuventusinformati.png

J
J
J
J

Juventus 3-2 Roma

http://img511.imageshack.us/img511/8975/juventusvromainformatio.png
J
J
J
JJ
J
J
J

Şampiyonluk maçı için Guiseppe Meazza Deplasmanına gidiyoruz!

Büyük gün geldi çattı. Onca puan kaybı olmasa bu maça kalmadan şampiyonluğumuzu ilan edecektik. Fakat Inter deplasmanında 1 puan dahi bizi şampiyon yapacak. İkinci sıradaki düşmanımızın stadında şampiyonluk yaşamak harika olacak!

http://img521.imageshack.us/img521/2360/juveintercopy.jpg

J
J
J
JJ
J
J
J

Inter 1-0 Juventus

Bu sezon boyunca bu kadar bedava bir yenilgi almamıştım! Stankoviç'in uzaktan şutuyla gelen gol dışında ortaya pek bir şey koyamayan son dakikalarda vakit geçirmek için topu sağa sola vuran bacakları titreyen bir Inter! Oyuncularım oldukça iştahla mücadele etmelerine rağmen bir türlü bitirici vuruşu gerçekleştiremeyerek şampiyonluk sevincini evimize bıraktılar.

E. Capello: "Ranieri böyle maç kazanarak mutlu oluyorsa, şampiyonun nasıl oynadığını görmek için haftaya bizi izlesin!

http://img846.imageshack.us/img846/1073/ranieritek.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/1023/intervjuventusinformati.png

J
J
J
J

ŞAMPİYON JUVENTUS!!!

Üstad Ferguson'dan tkatiksel ilham alarak çıktğımız bu yolda, ilk sezonumuzda 3 hafta kala açık ara şampiyonluğumuzu ilan ettik! Maç öncesi agresif bir şekilde oyuncularıma galibiyet beklediğimi söylüyorum. Stadımızda büyük bir iştahla alıyoruz şampiyonluk maçını.

Bu maçtan sonra kalan üç maçımızı yedek-genç oyuncular ve "Rahat oynayın" komutuyla bitiriyoruz.

http://img707.imageshack.us/img707/776/juventusvcataniainforma.png

J
J
J
JJ
J
J
J

Palermo 1-1 Juventus

http://img811.imageshack.us/img811/9384/palermovjuventusinforma.png

Juventus 2-2 Udiniese

http://img511.imageshack.us/img511/1941/juventusvudineseinforma.png

Cesena 0-1 Juventus

http://img204.imageshack.us/img204/6251/cesenavjuventusinformat.png

nessus
08.Kasım.2011, 16:53
2011-2012 Serie A Puan Drumu

http://img210.imageshack.us/img210/4007/serieaoverviewstages3.png

2011-2012 Serie A Oyuncu İstatistikleri

http://img830.imageshack.us/img830/1538/serieastatsplayerstats.png

Sezonu eğlenceli şekilde değerlendirmesini daha sonra yapacağım. şimdilik şampiynluğumuzu kutlayıp oyundan biraz kopma vakti! :icon_cool:

hakankor
08.Kasım.2011, 16:54
Tebrikler :)

nessus
08.Kasım.2011, 17:25
Tebrikler :)

teşekkürler hakan :0:

lofthei
08.Kasım.2011, 22:26
Tebrik ederim, gerçekten kariyerini okurken zevk alıyor insan. Transferlerini dört gözle bekliyoruz ^^

Namzet
09.Kasım.2011, 00:56
Usta bende uzun süredir 4-4-2 gibi bir taktik yapmak istiyordum kariyerde öyle bir anlatmışsın ki 4-4-2 hevesim 1'se 5'e çıktı,takipte olacağım :)

nessus
09.Kasım.2011, 01:12
Tebrik ederim, gerçekten kariyerini okurken zevk alıyor insan. Transferlerini dört gözle bekliyoruz ^^

Aklımda bazı isimler var fakat önce Damiao'yu 25'e aldık en kötü 20'ye satmam lazım :) Nasıl olacak bilmiyorum, önerisi olan varsa beri gelsin.

Usta bende uzun süredir 4-4-2 gibi bir taktik yapmak istiyordum kariyerde öyle bir anlatmışsın ki 4-4-2 hevesim 1'se 5'e çıktı,takipte olacağım :)

Teşekkür ederim, birazdan taktik ve sezon özeti geçicem hevesin biraz daha artabilir ;;)

nessus
09.Kasım.2011, 02:02
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/it/8/83/TuttoSport_logo.png

Şampiyonluğun Öyküsü

Şike skandalından bu yana zirveden uzak kalan zirvelerin takımı, kulübün başına çok fazla tecrübesi ve başarısı bulunmayan E. Capello'yu getirdiğinde taraftarlar dahil birçok kesim, Juve'nin bu sezon da şampiyonluk potası içinde olmayacağını düşünüyordu. Yönetim E. Capello'nun gelişinden önce A. Conte ile anlaşmış, hatta birçok transfer yaparak kadroyu oluşturmuştu. Fakat Conte ile çıkan anlaşmazlıklar sonucu liglerin başlamasına kısa bir süre kala genç teknik adam E. Capello ile anlaşıldı. Yapılan transferler yüzünden kıt olan bütçeyi birkaç genç oyuncu alarak takviye ettiler. Artık Juve sezona hazırdı.

Berlusconi kupasında sezona etkileyici bir Milan galibiyetiyle giriş yapan Juventus, deplasmandaki Chievo maçından sonra kendi sahasında Napoli'yi 5-0 yenerek tüm dikkatleri üzerine çekti. Takım çok hızlı ve iştahlı oynuyordu. Napoli maçı sonrası Serie A yorumcu Antonio Minelli "Bu takım gerçekten çok hızlı oynuyor" diyerek şaşkınlığını gizleyemedi.

Henüz üçüncü haftada kendi sahasında Fiorentina karşısında ilk yenilgisini aldı Juventus. Fakat bu maçtan sonra Milan'ın da dahil olduğu sekiz maçlık galibiyet serisi yakaladılar. 2-0 kazanılan maçta Milan sahadan silinince sinirleri bozulan Milan'lı oyunculardan Gattuso Krasic'in üstüne yürürken, Krasic'i neredeyse bütün takımın korumaya kalkışması, takım içindeki birliğin ve morallerin ne seviyede olduğunun göstergesiydi adeta.

Sallantılı geçen Inter maçının ikinci yarısında harika oynayıp maçı 1-0 'dan 2-1 ' e getirdiklerinde saha kenarında çılgınca sevinen E. Capello maqç sonrası röportajında "Bugün çok iyi oynadık, yarınsa harika oynayacağız ve bu tür heyecanlara gerek kalmadan kazanmaya başlayacağız" derken gör kırpıyordu kameralara...

İlk yarı açık farkla lider geçildikten sonra herkes şunu düşünüyordu: Juventus bu sene şampiyon olur. Fakat ikinci yarı bu düşüncenin takıma getirdiği rehavet, ilk yarı gibi etkili bir futbol oynanmasının önüne geçti. Ayrıca ilk yarıyı üstün performansla geçen futbolcular, tatil yapmadan devam ettikleri ligde yüksek formlarını devam ettirme sorunu çektiler. Bir ara dört maçta tek galibiyet aldıkları kötü seride Atalanta maçında kırmızı kart gören Vidal ile E. Capello tartışmış, bu tartışmanın sonucunda ceza yiyen Vidal, Rezerv kadroyu boylamıştı.

AC Milan maçından önce yapılan toplantıda kaptan Del Piero aldı sözü: "Evet ilk yarı gerçekten harikaydık, fakat kariyerim boyunca ilk yarılarda iyi oynadığım için kupa kaldıramadım. Eğer şampiyon olmak istiyorsak, aynı arzuyu sezon sonuna kadar sürdürmeliyiz!"

Milan maçı E. Capello'nun da sisteminden taviz vererek daha güçlü bir orta sahayla tek forvet başladığı bir maç oldu. Allegri bunu bilmiyordu ve gafil avlandı. Juventus maçı domine ederek 3-1 kazandı ve şampiyonluğa olan inancını tazeledi. Takip eden Parma yenilgisine rağmen üç maçlık bir galibiyet serisi yakalayan Juve, şampiyonluk için bir puanın yeteceği Inter deplasmanına çıkmaya hazırdı.

Fakat ikinci yarı baş gösteren gol sıkıntısı bu maçın sonucunda birincil etken oldu ve Inter Stankovic'in uzaktan attığı şutla gelen golle maçı 1-0 kazanarak belki şampiyonluk umudunu arttırmadı ama rakibini bir hafta bekletti. Maçtan sonra Ranieri'nin defansif futbolunu eleştiren E.Capello "İyi oynayan takım görmek istiyorlarsa, haftaya şampiyonun maçını izlesinler" diyerek gelecek hafta oynanacak Catania maçını işaret etti.

Catania maçı E.Capello'nun bahsettiği gibi büyük bir hırsla oynandı ve 3-0'lık net galibiyetle şampiyonluk geldi. Juventus uzun bir aradan sonra şampiyon olurken tecrübeli kaleci Buffon gözyaşlarını tutamıyordu "Futboldan kopmadan bunu bir kez daha yaşadığım için çok mutluyum!"

Sezonun kahramanlarından Elia'nın Lazio maçından sonra söylediği söz sezonun özetiydi aslında: "Biz hızlı oynamak ve oyunu tamamen domine etmek istiyoruz, sanırım bunda iyiyiz çünkü puan durumu bunu fısıldıyor"

http://img534.imageshack.us/img534/9380/juvesampcopy.jpg

nessus
09.Kasım.2011, 02:22
[4-4-2 Fergie

Kariyere girerken, genel olarak üçlü orta saha sevgimden ötürü 4-3-3 sevdalısı olduğumu, geçen sezon taktiklerimde Barca'yı kopyaladığımı fakat asıl mevzunun "iyi oynamak" olduğunu (belki bu sonuncusunu söylememişimdir :) ) söylemiştim. Man United'ı izlerken keyif alıyordum ve FM2012 çıktığında kesinlikle onların sitilinde oynamaya çalışacağım diyorudum. Kariyeri de bu hikaye çerçevesinde açtık. İlk mesajlarda ayrıntısını vermiştim, bu sefer sonuçlarını vereceğim.

Ender, getir ekrana yavrum :icon_cool:

http://img253.imageshack.us/img253/5651/442fergiecopy.jpg

Tempoyu şunu bunu verdik eyvallah. Man Utd'yi izlerken A.Young ve Nani'nin çizgiye indikleri kadar, içeri girdiklerini de görüyoruz. Onlar topla veya topsuz içeri girerken bekler de hücuma katkıda bulunuyorlar. Boşalttıkları alana giriyorlar, ya da pas yapabilmeleri için destek oluyorlar. Bu ikiliye orta sahadan bir kişi daha katılıyor ve üçgen kuruluyor. Üçüncü kişi bazen forvetlerden biri (çoğunlukla Rooney) oluyor.

Nani her iki ayağını da iyi kullandığı için maşallah pek sorun yok, A. Young sağ ayakla solda oynuyor dikkat ederseniz. Ben de sol açıkta oynamaya müsait sağ ayaklı Elia'nın pozisyonu Winger olmasına rağmen müdahale ederek, onu çakma Inside forward'a çevirdim. Fazla orta yapma, yaparsan da illa çizgiden olmasın ve en önemlisi taç çizgisi boyunca değil içeri katederek (Cut Inside) oyna dedim.

İkinci adamımız Krasic sol ayağını kullanamadığı için normal Winger olarak kaldı. Ha kullanabilseydi de "cut inside" verecek miydim, hayır!

Neden hayır sorusunun cevabı ikilinin istatistiklerinde gizli. İçeri katederek inside forward misali oynayan Elia 15 gol atıp 4 asist yaparken (8 MoM), Krasic 9 gol atıp 11 asist yaptı.

Yani biri golleriyle diğeri asistleriyle yardım etti. Sağolsun Krasic gol de attı :) Fakat Elia'nın yerinde daha bitirici bir adam olsa 15 golde kalmayabilirdi.

Bir diğer detay Quagliarella'da yaratmak istediğimiz Rooney efektiydi. Onu Complete Forward Support olarak oynattım. Rooney'de her şeyi yapıyor United'ta, iki haftadır orta saha oynamak da buna dahil! Quag'ın Rooney rolü şu sonucu doğurdu: 13 gol ve artı en önemlisi 12 asist.

Bunun dışında Matri'nin pozisyonu için bir türlü doğru ayarı bulamadım. Ya oyuncunun özellikleri yetmiyor ya da ben yanlış yapıyorum. Matri ayarları bozulmuş Complete Forward Attack olarak oynuyor. Leandro Damiao bu pozisyona uymadı, aslında Matri'den daha yetenekli ama maçlarda hep kötü dereceler aldı, gol desen zaten yok. Anlıyorum ki bana orası için hızlı ve teknik bir adam lazım, Tevez'in peşinde koşuyorduk, haklıymışız demek ki.

şimdilik ilk sezon böyle geldi geçti beyler, mesaj atanlara okuyanlara teşekkür ederim. Transfer sezonu hareketli geçecek, benden söylemesi (::)

hakankor
09.Kasım.2011, 02:24
Sunum çok çok çok iyi.

Namzet
Bomba patlat transferde usta:)

nessus
Ulan şunu da hiç denemedim ha, kanatları ileri çek birini Inside oynat birini Winger :D Yuh yani...

lofthei
09.Kasım.2011, 04:45
Valla Damiao başarılı olmadıysa hangi forveti önerelim ki biz şimdi, bilemedim :D

nessus
09.Kasım.2011, 13:33
Valla Damiao başarılı olmadıysa hangi forveti önerelim ki biz şimdi, bilemedim :D

Bu yeni oyunda uyum süreci eskiye nazaran daha etkili olabilir mi? Sonuçta bu herif iletişim sorunları çekiyor. Acaba toparlaması mümkün olur mu? Ben böyle komple özellikli heriflere hastayımdır ondan aldım (hem hava topu-hem hız)

Matri de çok gol atmadı ama Damiao'nun 10maç ilkobnir artı sonradan oyuna girmeler attığı gol 1. O da kontra atak da boş kaleye :)

canter55
09.Kasım.2011, 14:04
Takipteyim abi. Sunumun çok çok çok güzel. İnsan okurken bayağı zevk alıyor. Şampiyonluk da yakışmış Juve gibi takıma. Ayrıca taktiklerini de açık açık anlatman oyuna yeni başlayanlar için bir rehber gibi olmuş. Tebrikler :)

nessus
10.Kasım.2011, 01:17
http://www.image-share.com/upload/1045/287.jpg

Bir defans oyuncusu ve belki bir orta saha oyuncusu arayışlarımız olacak. Tevez olayının sonuçlarını göreceğiz :)

Tshabalala
10.Kasım.2011, 02:17
Sunumun gerçekten çok hoş.
İlk sezondaki şampiyonluk için tebrik ederim.
Dikkatimi Fiorentina çekti, onlara şansın tutmamış lig maçlarında...

nessus
10.Kasım.2011, 02:21
http://3.bp.blogspot.com/_Qr-khXC0-Hk/S9QJxeL3D6I/AAAAAAAACew/vKc7BlUAACk/s1600/TuttoSport%2520logo%5B1%5D.jpg

Guiseppe Rossi Juventus'da!!!

Tevez'le maaş konusunda anlaşamayan Juventus transfer rekoru kırarak 40milyon euro karşılığında Villareal'in İtalyan forveti Guiseppe Rossi ile anlaştı. Rossi, Nicolas Gaitan'dan sonra sezonun ikinci transferi oldu.

http://forzaitalianfootball.com/wp-content/uploads/2011/03/Giuseppe-Rossi.jpg

Otamendi olmuyor!

Juventus kulübü Porto ile anlaşmasına rağmen defans oyuncusu Otamendi ile bir türlü anlaşmay sağlayamadı. E. Capello'nun bu sezon için Barzagli'nin yerine düşündüğü Arjantinli stoperin Juventus'un teklifine nazlanması otoriteleri ve Juventus'lu yöneticileri şaşırttı. Juventus'un ikinci hamle olarak Phil Jagielka ile görüşmesi bekleniyor.

Melo'ya teklif yağıyor!

Galatasaray ile kiralık sözleşmesi bitiren Felipe Melo bir kez daha kiralık olma yolunda. E. Capello'nun kadrosunda düşünmediği Melo'yu bonservisiyle almak isteyen kulüp çıkmazken, kiralık olarak kulübe gelen başvurular oldukça fazlaydı. Melo gelen teklifler içersinde Valencia ile anlaşabilir.

Ekdal yuvaya dönebilir

Geçtiğimiz sezonu Cagliari'de tamamlayan 22 yaşındaki İsveçli orta saha Albin Ekdal için hak sahibi Juventus bonservisi için teklif yaptı. Yeni sezonda orta saha oyuncusu transfer etmek yerine eldeki oyuncularla birlikte Coeff, Marrone gibi gençleri kullanmak isteyen E.Capello'nun üçüncü adayı Albin Ekdal. Eğer Juve bu girişiminde ısrarcı olursa Ekdal yeniden yuvaya dönebilir.

Sorensen ve Siyanda Xulu yolcu

Juventus iki genç stoperini kiralama kararı aldı.

nessus
10.Kasım.2011, 02:37
Sunumun gerçekten çok hoş.
İlk sezondaki şampiyonluk için tebrik ederim.
Dikkatimi Fiorentina çekti, onlara şansın tutmamış lig maçlarında...

Evet beni her iki maçta yenebilen tek takım oldular. 2010'da Lens ile Fransa ligini domine ederken Lille sürekli beni yenerdi. En sonunda adamları şimdi hatırlayamadığım 3-2-2-3 falan gibi absürt bir taktikle yenmiştim. Fiorentina'dan o havayı aldım ben :) Bakalım ne olacak.

nessus
10.Kasım.2011, 02:44
Bomba patlat transferde usta:)

Bir ara kimseyi alamıyordum. Compare yapıyorum alacağım adamlar üç aşağı beş yukarı benim futbolcular gibi. Elim transfere gitmiyordu :) Ama ulan bir daha mı gelicez dünyaya dedim, senin de gazınla bastım Rossi'ye 40milyonu. Özellikleri manyak. Sezonu 25 golle tamamlamazsa ayıp olur.

+
Damiao-Matri-Quag-Vucinic.

Forvet hattı acayip şişti. Matri İtalyan diye kıyamıyorum, Vucinic tam bir joker Quag zaten bankom. Damiao'ya 25 milyon veren de yok :icon_cool: Bu çocuğu hiç değilse yarım yıl kiralayabilirim. Rossi transferi mahvetti bütçe mütçe bırakmadı kulüpte :)

nessus
10.Kasım.2011, 17:56
http://3.bp.blogspot.com/_Qr-khXC0-Hk/S9QJxeL3D6I/AAAAAAAACew/vKc7BlUAACk/s1600/TuttoSport%2520logo%5B1%5D.jpg

Seria A'da bir İngiliz!

http://www.evertonfc.com/assets/_files/images/oct_08/efc__1223365552_phil-jagielka.jpg

Otamendi ile kontrat konusunda anlaşma sağlayamayan Juventus, 14 milyon euro'luk bonservis bedeli karşılığında Everton'ın İngiliz savunma oyuncusu Phil Jagielka'yı transfer etti. Anlaşma sonrası basın karşısına çıkan Jagielka "Bir defans oyuncusu için en olgun yaşımda, kariyerim açısından önemli bir adım atarak İtalya'ya geldim. Menajer E.Capello'nun bana olan ilgisi için teşekkür ederim, ben de karşılık olarak üst seviyede oynamaya hazır olduğumu tüm futbol kamuoyuna göstermek istiyorum" diye konuştu.

J
J
J

Juve Hollanda seferine başladı

Rezerv takımla yapılan maçtan sonra kamp çalışmalarını sürdürmek ve hazırlık maçları oynamak üzere Hollanda'ya giden Juventus, Willem II, ADO Den Haag ve Ajax ile hazırlık maçları oynayacak.

J
J
J

Damiao'ya Dortmund kancası

Henüz resmi bir başvuru olmasa dahi, ortada dolanan dedikodular dahi Dortmund taraftarını heyecanlandırmaya yetti. Geçtiğimiz sezon devre arasında büyük umutlarla transfer edilen Damiao Juve'de bekleneni verememişti. Yeteneklerinden kimsenin şüphe etmediği Damiao, E.Capello'nun gelen bir soru üzerine "Evet yeterli teklif yapılırsa satabiliriz" demesinden sonra Dortmund'a transfer olabilir.

J
J
J

Gaitan'dan hoşgeldin hediyesi 3-0

Willem II ile çıkılan hazılık maçında yeni transfer Gaitan golle tanışırken, iki golün asistini yapan flaş transfer Rossi maçın adamı seçildi.

J
J
J
Daha iyisini yapana kadar en iyisi bu 5-0

ADO Den Haag karşısında neredeyse tüm oyuncularına şans veren Juve maçı izleyenlere keyif verdi. İlk 45 dakika sahada kalan Rossi yine iki gole asist yaparken 68. dakikada oyuna giren Gaitan muhteşem bir füzeyle ağları deldi! Bu kısa süre içerisine 2 de asist sığdıran Gaitan izleyenlerden tam not aldı. İkinci yarı oyuna giren Matri attığı gol ve güzel futboluyla L. Damiao'yu kulübeye hapsedecek gibi.

J
J
J
Sıradaki! 6-2

Juve'nin Hollanda turunda son rakibi Ajax oldu. İki takımın da açık futbolu tercih ettiği mücadele birçok pozisyona sahne oldu. Orta ikilide yer alan Pirlo'yu eskiye nazaran daha fazla hücuma çıkma serbestliği tanıyan E.Capello bunu semeresini Pirlo'nun ilk golü atmasıyla aldı. İlk yarı sakatlanan Rossi'yi riske etmeyen E.Capello oyuna giren Matri'nin performansından oldukça memnun olduğunu basın toplantısında dile getirdi. Goller Pirlo-Rossi-Quagliarella-Matri-Chiellini-Vucinic.

J
J
J

Namzet
11.Kasım.2011, 01:27
Rossi transferi harika,maliyetli bir oyuncu ama verdiğin paraya değecek:D

hakankor
11.Kasım.2011, 15:54
Transferler güzel.

EndoplazmiK RetikuluM
11.Kasım.2011, 16:12
Başından sonuna kadar okudum, tebrik ederim. Ben geçen sene JM'nin oyun düzenini yansıtmaya çalışmıştım. Sonuna kadar git bu amacında gerçekten çok zevkli oluyor :) Sunumunda çok güzel bu arada.

eglocc
11.Kasım.2011, 17:10
Açıkcası ilginç, hoş, keyif veren ve bir o kadar da oyun hakkında düşündürten bir kariyer olmuş gerçekten. Kariyerini okurken sunumun sayesinde hem keyif aldım hem de oyunun genel yapısı, taktik kurgusu, oyuncu seçimi hakkında düşünme imkanı buldum. Tebrik ederim, elimden geldiğince takip etmeye çalışacağım:icon_cool:

nessus
11.Kasım.2011, 17:36
Başından sonuna kadar okudum, tebrik ederim. Ben geçen sene JM'nin oyun düzenini yansıtmaya çalışmıştım. Sonuna kadar git bu amacında gerçekten çok zevkli oluyor :) Sunumunda çok güzel bu arada.

Açıkcası ilginç, hoş, keyif veren ve bir o kadar da oyun hakkında düşündürten bir kariyer olmuş gerçekten. Kariyerini okurken sunumun sayesinde hem keyif aldım hem de oyunun genel yapısı, taktik kurgusu, oyuncu seçimi hakkında düşünme imkanı buldum. Tebrik ederim, elimden geldiğince takip etmeye çalışacağım:icon_cool:

Beğenmenize sevindim beyler, güzel dilekler için teşekkürler. Juve gibi güçlü kulüplerle oynamak pek adetim değildir, fakat sevgi bağı ve her yeni versiyonda yarım sezon bile olsa açılışta böyle takımlar alırım.

Aslında mümkün olsa hangi oyun şablonu için hangi özelliklerde oyuncu baktığımı vesair de paylaşmak isterdim.

Fakat en kestirmeden şunu söyleyebilirim. Eğer taktiğiniz için dünyada hemen gözünüzün önüne gelen bir futbolcu varsa mutlaka onun profilinde baskın özellikleri inceleyin. Bir orta saha için gözünüz illa ki Passing ve Creativity'de olmasın, böyle oyuncular Arabistan'da da var. Mutlaka ya fiziksel ya da mental özelliklerine başka ekstralar vardır. Pirlo'yu Pirlo yapan tamamlayıcı unsurlar neler ona bakın.

Bir örnek vereyim. Kaç versiyon önceydi bilmiyorum. Mourinho zamanı Maicon'a hepimiz hayrandık değil mi? Bana Maicon gibi bir bek lazımdı. (Küçük bir takım için) Acc-PAce-Crossing_dribbling falan tamam bunlar klasik. Peki başka? Hayvan gibi Work Rate vardı Maicon'da. Çok belirleyici baskın bir özellikti. Maicon'u böyle ileri geri çalıştıran, başarılı bindirmelerinin arkasında kilit özellik Work Rate olmalıydı.

Düşünsenize İbrahim Üzülmez'i senelerce gözden düşmeden Beşiktaş'ta tutan üstün teknik özellikleri miydi yoksa çalışkanlığı mı? Work Rate'i sayesinde o kadar çok bindirme yapıyor ve rakip kovalıyordu ki, mental eksikliklerini görmezden geliyordunuz.

A.Santos W.Rate bulamazsınız fakat G.Gönül tam aksidir. (kaç bilmiyorum ama en az 17 olmalı oyunda)

Puyol'a bakarak Otamendi'yi
Iniesta'ya bakarak Conca'yı bulmuştum geçen sezon.

Rooney'nin profiline bakın, teknik özellikler bakımından ona benzer adam bulabilirsiniz ama fiziksel ve mental açıdan hemen hemen benzersiz olduğunu görürsünüz.

Böylece ben transferden de oynadıgım oyundan da daha çok keyif alıyorum. Zaten hayatım da bir FM var onu da bırakamadık gitti :)

Alicanfmfan
13.Kasım.2011, 03:56
Kariyerin akışı gerçekten çok hoş , başarılar :)

nessus
13.Kasım.2011, 16:53
tüm iyi dilekler için teşekkürler beyler. Fakat daha önce de belirttiğim gibi büyük takımlarla oynamak pek adetim değildir, rahat bir şampiyonluk alınca biraz hevesim kaçtı. 40milyonu bastırıp forvet alıyoruz baksanıza :)

Yöneticilerden bu kariyeri kapamasını rica edeceğim, daha ufak ülkelerde daha büyük hayaller kurmaya çalışacağız. bu aralar hazır vaktim varken oyunu oynayayım sonra fırsatımız olmayacak :)

İnşaallah yeni kariyer de bunun kadar eğlenceli olur.

nessus
13.Kasım.2011, 17:01
youtube videosu ekleyemedim gitti :)

/çözdüm