PDA

View Full Version : Oyun Biraz Kolay Mı?

capkin84
04.Kasım.2011, 11:49
Önceki serilere göre oyun biraz kolay geldi bana.. Fenerbahçeyi seçtim.. Transfer olarakda man.united dan Machedayı . ve Tolga ciğerciyi kiraladım.. 16 da 16 yaptım şuanda... ve 1-0 kazandığım maç yok... 16 maç 35 gol atıp... 3 gol yedim.. Türkiye ligi olduğu için böyle olduğunu düşünüyorum... Diğer ligleri deneme şansım henüz olmadı..

PaVLeNKo
04.Kasım.2011, 11:53
Türkiye Liginden kaynaklanıyor bence,oyunda 3.sezonum mesela ingilterede man city 3 yıldır 3.4. oluyor :) almanyada bayern,dortmund,schalke,italyada milan,napoli,juventus,ispanyada real madrid,barcelona,fransada lyon,rennes,psg şampiyonluk yasadılar..

ozzymanborn
04.Kasım.2011, 12:17
Üst liglerde oyunun kolaylaştığı ve alt liglerde zorlaştığına dair bir inanç var bu sene genel çerçevede. Bunu da üst liglerden oyuna başlayanların hemen sonuç almak isteyen bir kitle, alt liglerden oyuna başlayanların da işkenceyi seven bir kitle olduğunun oyunu yaparken düşünüldüğü teorisi ile açıklayanlar var. Ayrıca az lig açmak ile ilgili bir durum da sözkonusu tüm oyuncuların yüklenmesi datada açık olmayan ülkeleri de zenginleştiriyor.

Time Cris
04.Kasım.2011, 13:56
Şimdi şöyle söyliyeyim.Seriye daha ısınamadım fakat bana pek kolay gibi gelmedi.Bir türlü istediğim başarıları elde edemedim.Bu seri güzel tasarlanmış gerçekten.

eXcitinG
04.Kasım.2011, 13:59
İLk sezon Beşiktaş iLe daha iLk pLay-off maçında ŞampiyonLuğumu iLan ettim. İkinci sezonumdayım. ŞL de Çeyrek FinaLde, Ligde ise 28 maç 27 G 1 B iLe gidiyorum. Çok zorLanmıyorum açıkcası. ÖyLe transfer feLan da yapmadım fazLa.

yakamoz0347
04.Kasım.2011, 14:22
villareali aldım iş durumum sürekli güvensiz 10unculuktan yukarı çıkamadım ne yapsam olmuyor :)

Addolorato
04.Kasım.2011, 14:23
Galatasaray ile ilk sezonu zorlanarak şampiyon tamamladım normal sezonu 4 puan farkla lider bitirmiştim fakat play-off'ta puanlar ikiye bölününce fark 2'ye indi. Son 2 haftaya kadar 1 puan gerideydim ama deplasmanda Fenerbahçe ile berabere kalıp İnönü'de Beşiktaş'ı yenince epey zor bir şampiyonluk kazandım. Bu sene kadromu epey güçlendirdim bakalım ne olacak.

BleedingMoon
04.Kasım.2011, 15:18
bana da kolay geldi. play off'larda tek maç kazanınca şampiyonluğu garantilemiştim. hemen oyuna yüklenmeden bir ingiltere ligi'ni de denemek lazım.

Zekirdek
04.Kasım.2011, 20:17
Çekişme isteyene İngiltere alt ligleri ve Fransa ligini öneririm.

Estranged
04.Kasım.2011, 20:24
Fenerbahçeyle oynamak çok kolay, bu kesin. Diğer takımları daha deneyemedim.

sui generis
04.Kasım.2011, 22:16
ilk sezonda Fener ile play off a kalmadan şampiyonluğu garantiledim. hatta tatile gitmesem tek maç bile berabere kalmazdım. 17 maçta 58 gol attım 7 gol yedim 51 puan :) 2.yıl CL yi aldım :) anlayacağınız bu oyun bana çok kolay gibi geldi. transferde ilk yıl hiç yapmadım. 2.yıl 2-3 oyuncu aldım..

uaemrah
05.Kasım.2011, 01:17
ilk sezonda Fener ile play off a kalmadan şampiyonluğu garantiledim. hatta tatile gitmesem tek maç bile berabere kalmazdım. 17 maçta 58 gol attım 7 gol yedim 51 puan :) 2.yıl CL yi aldım :) anlayacağınız bu oyun bana çok kolay gibi geldi. transferde ilk yıl hiç yapmadım. 2.yıl 2-3 oyuncu aldım..

2.sezon'da şampiyonlar liginimi aldın ? fenerbahçe ile öyle mi,şaka mı bu ? editörsüz bu söylediğin bence oyunu yapan kişiler tarafından bile başarılması hayal bir durum...

CeNTeR_TR
05.Kasım.2011, 01:43
Kolay olduğunu düşünüyorum..Samsunspor ile 2.yarıda liderle aramdaki puan farkı 5 ve 4.sıradayım.

Bu seri biraz kolay oldu sanki.

attirson
05.Kasım.2011, 01:51
Fenerbahçeyle kariyerimde 7de7 yaptım daha gol yemedim çok rahat gidiyorum ligde biraz kolay gibi geldi ama daha öbür ligleri denemedim.

hailsatan
05.Kasım.2011, 02:01
Türkiye Ligi oyunun Kolay seviyesi gibi.

Asıl heyecan, İngiltere Liglerinde falan oluyor. Araştırmacılara suç yüklemek gibi derdim yok yanlış anlaşılmasın ama bunun nedenini de merak ediyorum.

Mamadou
05.Kasım.2011, 02:14

Hocam sen aşmışsın :D İkinci sezonda şampiyonlar ligini kazanmışsın. Bide fazla transfer yapmadım diyorsun. Tabi bu yaptığın transferlere de bağlı

Sheriff
05.Kasım.2011, 02:24
Bende Fenerle gelene geçen 5-6 atıyodum devre arasından sonra en iyi oyuncularım sakatlandı biraz zorlanmaya başladım 5-6 değilde 2-3 atıyorum.

Bekq
05.Kasım.2011, 02:25
Ben Fm oynamayı bilmiyorum herhalde. Neden bu dedikleriniz bende olmuyor. :D:D

hasanamca
05.Kasım.2011, 02:32
turkıye lıgınde ılk dort degımsıyor 2 3trasnferle play off akdar gs fb bjk trab sıralama aynı bunlara bursa İBB gırıyorr turkıye lıgıde cekısmelı oluyorr bence kolay degıl bence bu srı dıgerıne gore beyaaa ıyı olmuss benım gorusumm dıger lıglerıde denemk laım tabıı herkeze ıyı fm lı gunler

Vassili Zaitsev
06.Kasım.2011, 01:00
Fenerbahçe'nin bizim menajerlik yeteneğimize ihtiyacı yok ki bende ilk sezon açık ara şampiyon oldular. 2. sezonda 22. haftada 2. ler :DD

Dennis Bergkamp
06.Kasım.2011, 01:11
2.sezon'da şampiyonlar liginimi aldın ? fenerbahçe ile öyle mi,şaka mı bu ? editörsüz bu söylediğin bence oyunu yapan kişiler tarafından bile başarılması hayal bir durum...

Geçen seride ilk sene şampiyonlar ligi finali ikinci sene şampiyonlar ligi kupası almıştım bu seride ise ilk kariyerimde ikinci sene yarı final oynadım o kadarda zor bir olay değil sadece biraz kura şansı gerektiriyor.

barahir
06.Kasım.2011, 01:16
2011 de ikici sezonda CL'yi almıştım.. haya değil gerçek :)

Corpus
06.Kasım.2011, 02:41
Barnsley takımını aldım. Medya tahmini 22. ilk 10 hafta sonunda ligde 2.yim ve hemen hemen hiç transfer yapmadım. Hazırlık maçında as kadrosuyla oynayan Tottenham' ı 1-0 dan gelip 2-1 yendim. Lig kupasında Blackburn takımını yine 1-0 dan 2-1 yenerek eledim. Gereğinden fazla kolay olmuş sanki...

bozoo1903
06.Kasım.2011, 02:41
Yok arkadaş. Ben artık bu oyunu biliyorum demeye utanıyorum. Yanlış anlaşılmasın ya tam konsantre olamıyorum yada gerçekten zor oyun. Olmadık adamlar 30-40 metreden sallıyorlar, 0-10 dk'da yediğim gollerin haddi hesabı yok, bir taktik oturtamadım. Herkes Almedia, Pektemek 20-25 gol atıyor diyor fakat bende Simao 20 gol attı diğerleri 10'a bile ulaşmadı. Quaresma'da, Almedia'da Holosko'da bitiricilik denen özellik 0 (sıfır). Oyunu suçlamak kolay ama bende ve taktiğimde bir sıkıntı olduğuna inanıyorum.

BleedingMoon
06.Kasım.2011, 03:24
şl'de 2. sezonda 7 puanla grup sonuncusu oldum. büyük konuşmamak lazımmış demek ki. son maçı kazansam liderim!?

Bekq
06.Kasım.2011, 03:28
Yok arkadaş. Ben artık bu oyunu biliyorum demeye utanıyorum. Yanlış anlaşılmasın ya tam konsantre olamıyorum yada gerçekten zor oyun. Olmadık adamlar 30-40 metreden sallıyorlar, 0-10 dk'da yediğim gollerin haddi hesabı yok, bir taktik oturtamadım. Herkes Almedia, Pektemek 20-25 gol atıyor diyor fakat bende Simao 20 gol attı diğerleri 10'a bile ulaşmadı. Quaresma'da, Almedia'da Holosko'da bitiricilik denen özellik 0 (sıfır). Oyunu suçlamak kolay ama bende ve taktiğimde bir sıkıntı olduğuna inanıyorum.
Birazda şans işi bu. Bir kariyerde bir oyuncu gol kralı olurken başka birinin kariyerinde yokları oynuyor. Ama eğer 10'un altında kaldıysa bu oyuncular taktiğinizi ve oyunculara verdiğiniz rolleri tekrar gözden geçirin. Hala bir sorun yoksa 2. sezon satın o oyuncuları takımı baştan kurun.

Jaswege
06.Kasım.2011, 14:59
Biraz değil acayip kolay.

eXcitinG
06.Kasım.2011, 15:10

HoLosko bende iLk sezon 35, ikinci sezonun çoğunda sakat oLmasına rağmen 22 goL attı ve 3.Sezon başında 9 miLyon Euro ya sattım. ALmeida ise her yıL bende 20-25 goL 20-25 asist ortaLaması iLe oynuyor.

Deus Dominus
06.Kasım.2011, 15:21
Bana da kolay geldi, oyuncuların moral motivasyonunu yüksek tuttukça taktik konusunda da çok saçmalamadıkça skoru elde ediyorsunuz :) Gerçi yeni başladım, alt ligten bir takımda olsa bulunduğu gruba göre güçlü bir takım Bandırmaspor'la oynuyorum ama benim ilk dönemim çok zorlamadı beni. Özellikle duran toplar doğru kullanıldığında büyük kolaylık sağlıyor.

Trabzonspor
06.Kasım.2011, 15:46
Oyun gerçekten çok basit.Yani hiç keyif alamdım.Trabzonspor ile başladım.Her maç maks 12 şut çekiyoruz ama kesin gol atıyoruz.Oyun kötüü ama bir şekilde gol oluyor.Gördüğüm herkeste başarılı.Başka liglerde de biraz oynamak istiyorum işallah oralarda zorluk çekeriz.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
06.Kasım.2011, 15:53
Quintero 46 Maç 54 Gol,Fernandes 38 Maç 6 Gol 44 Asist.

Klavooz
06.Kasım.2011, 16:05
Bienvenu 40 gol 19 asistle oynadı :D

kamilakar
06.Kasım.2011, 16:52
Ya ben bu oyundan anlamıyorum, ya da siz çok iyi biliyorsunuz. Nasıl kolay yahu ? Kockoca Liverpool'u adam etmek için resmen sabah akşam uyumadan oynuyorum. Taktiğinden, antremanına, koçundan, doktoruna kadar tek tek inceleyerek oynuyorum, her maçın analizlerini okuyorum. İki sezondur sinir krizleri geçirdim resmen. İlk sezon zorla ilk 4'e girdim. İkinci sezon o kadar transfer yaptım (2G, 1B, 4M) ile oyuna başladım.
Bakıyorum da Fenerbahçe işe CL kazananlar var. Gerçekten başta söylediğim iki etmenden birisi var.

Trabzonspor
06.Kasım.2011, 17:20
Ya ben bu oyundan anlamıyorum, ya da siz çok iyi biliyorsunuz. Nasıl kolay yahu ? Kockoca Liverpool'u adam etmek için resmen sabah akşam uyumadan oynuyorum. Taktiğinden, antremanına, koçundan, doktoruna kadar tek tek inceleyerek oynuyorum, her maçın analizlerini okuyorum. İki sezondur sinir krizleri geçirdim resmen. İlk sezon zorla ilk 4'e girdim. İkinci sezon o kadar transfer yaptım (2G, 1B, 4M) ile oyuna başladım.
Bakıyorum da Fenerbahçe işe CL kazananlar var. Gerçekten başta söylediğim iki etmenden birisi var.

İlk yıllar cl kazanmak biraz saçma olur genelde.Ben geçen sene ts ile oynadığımda 6.sezonda almıştım ilk şampiyonlar ligi kupamı ama ondada kadroda istikrar sağlayıp oynadığımda oldu.Her yıl 10 transfer yapıp da büyük başarılar almak zor olur.

Hem taktikte hemde kadroda istikrar önemlidir.

kamilakar
06.Kasım.2011, 17:58
İlk yıllar cl kazanmak biraz saçma olur genelde.Ben geçen sene ts ile oynadığımda 6.sezonda almıştım ilk şampiyonlar ligi kupamı ama ondada kadroda istikrar sağlayıp oynadığımda oldu.Her yıl 10 transfer yapıp da büyük başarılar almak zor olur.

Hem taktikte hemde kadroda istikrar önemlidir.

cm01-02 döneminden bu yana bu oyunu oynarım. istisnalar dışında.(çocukça hileler falan) hiç orta seviye bir takımla cl kazanamadım. ancak arsenal, liverpool seviyesinde cl kazandım. tek başarım belki celtic ile kazanmamdı.
o yüzden arkadaşların fenerbahçeyle ikinci senede hem de transfer yapmadan şampiyon olmasın hayretlerle izliyorum. gerçekten çok garip.

Chinatown
06.Kasım.2011, 18:00
oyun gerçekten basit. üzücü derecede hatta. oyuna başlarken üç istanbul takımına sugar dady yapıp 150 milyon transfer bütçesi, 9500 reputation verdim ve playoff 2. maçında şampiyon oldum. dahası şu anda Beşiktaş'ın başında Wenger, Galatasaray'ın başında Mourinho var. ne olursa olsun rakipleriniz 65 puan üzerine çıkamıyor yine. her seride bu sorun vardı bunda da var.

benim transferlerim Bony, Tolga Ciğerci (Kiralık) ve Vitaliy Vernub. Bony 40 gol attı resmen her defans arkasına atılan top gol, akıl almaz gerçekten.

Steamden ortak aldığımız arkadaş eski Spartak'lı Alex'i almış. adam 41 asist yapmış bir sezonda. 6 gol yiyerek sezonu bitirmiş.

yani bu sezon biraz kötü oldu bu mesele.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
06.Kasım.2011, 18:16
HoLosko bende iLk sezon 35, ikinci sezonun çoğunda sakat oLmasına rağmen 22 goL attı ve 3.Sezon başında 9 miLyon Euro ya sattım. ALmeida ise her yıL bende 20-25 goL 20-25 asist ortaLaması iLe oynuyor.
Abi Holosko'dan nasıl o kadar verim aldın yahu ? Ben AMR Inside Forward oynattım bir sezon boyunca ve sadece 8 gol,3 asist yapabildi,ben de Dortmund'a 4.7 MN €'ya sattım. :/

martymcfly
06.Kasım.2011, 18:23
Bende hiç böyle abartı rakamlar olmuyor. Hatta 2005 den beri bütün fm serilerinde 1 sezonda ligde 42 gol atan bir Nistelrooy olmuştu o da FM 2006 da. Genel olarak gol ve asistler bütün oyuncularıma yayılmış durumda.

Anarcho
07.Kasım.2011, 00:01
oyun gerçekten basit. üzücü derecede hatta. oyuna başlarken üç istanbul takımına sugar dady yapıp 150 milyon transfer bütçesi, 9500 reputation verdim ve playoff 2. maçında şampiyon oldum. dahası şu anda Beşiktaş'ın başında Wenger, Galatasaray'ın başında Mourinho var. ne olursa olsun rakipleriniz 65 puan üzerine çıkamıyor yine. her seride bu sorun vardı bunda da var.

benim transferlerim Bony, Tolga Ciğerci (Kiralık) ve Vitaliy Vernub. Bony 40 gol attı resmen her defans arkasına atılan top gol, akıl almaz gerçekten.

Steamden ortak aldığımız arkadaş eski Spartak'lı Alex'i almış. adam 41 asist yapmış bir sezonda. 6 gol yiyerek sezonu bitirmiş.

yani bu sezon biraz kötü oldu bu mesele.

Benim için türkçe olması mesele değil, bu mesele yüzünden bu oyuna para vermek istemiyorum. Bu oyunda türk ligi iyice katar ligi muamelesi görmeye başlamış öyle yada böyle futbolumuz belki şu anda çok iyi düzeyde değil ama takımlara gelen oyuncularda çok sıradan değiller.

Orion61
07.Kasım.2011, 00:06
Oyun kolay filan değil arkadaşlar. Türkiye ligi basit sadece.Fener galatasaray beşiktaş bunları ligde şampiyon yapmak basarı bile sayılmaz. Oyunda biraz çekişme istiyorsanız ingiltereye gidin orta halli bir takım alın.3-6 sezon ugrasırsınız şampiyon olmak icin.

sui generis
07.Kasım.2011, 00:31

Hocam sen aşmışsın :D İkinci sezonda şampiyonlar ligini kazanmışsın. Bide fazla transfer yapmadım diyorsun. Tabi bu yaptığın transferlere de bağlı

beyler Fener in ilk yılki kadrosu da fena değil. avrupada olsa çeyrek final falan gelir. yaptığım transferler sol beke H.ali kaldırım stopere biyik diye bir adam :) forvete emenike :)

vego
07.Kasım.2011, 00:33
STSL aşırı kolay.İngiltere ise tam sıkıntı :)

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
07.Kasım.2011, 01:13
Harbiden kolaylığından bıkıp sildim Beşiktaş save'mi 12.0.3'teki. Ve 12.0.4 yükledim Beşiktaş ile açtım tekrar,bakalım inşAllah bunda biraz zorlanırım yahu :D Hakikaten STSL Çok basit.

Time Cris
07.Kasım.2011, 01:17

Hocam al benden o kadar.Giresunspor ile 3 sene bank asyada kaldım.2 taktik denedim 4 senede yok.Kadromda çok kaliteli.Ama olmuyor.Uzun şutu 6 olan adam bizim kaleciyi(Ferhat Odabaşı-Volkan Babacan) avlarken bizim 15 olan adam kaleyi tutturamıyor.Zor zar kümede kaldım.Bana zor geldi oyun.12.0.2 oynuyordum.Şimdi 12.0.4 yükledim,tekrar bir takım deneyeceğim bakalım.

Edit:Bank asya ve alt liglerde zorlanan galiba bir tek ben varım

BleedingMoon
07.Kasım.2011, 01:19
son güncelleme ingiltere'deyim. hadi bakalım.

Corpus
07.Kasım.2011, 01:24
Hocam al benden o kadar.Giresunspor ile 3 sene bank asyada kaldım.2 taktik denedim 4 senede yok.Kadromda çok kaliteli.Ama olmuyor.Uzun şutu 6 olan adam bizim kaleciyi(Ferhat Odabaşı-Volkan Babacan) avlarken bizim 15 olan adam kaleyi tutturamıyor.Zor zar kümede kaldım.Bana zor geldi oyun.12.0.2 oynuyordum.Şimdi 12.0.4 yükledim,tekrar bir takım deneyeceğim bakalım.

Edit:Bank asya ve alt liglerde zorlanan galiba bir tek ben varım

Full attack oynamayı dene birde bakalım nasıl sonuç verecek. Barça'nın gerçekteki gibi olmasını sağlamak için mi nedir baskı kurmayı çok kolaylaştırmışlar ve defans arkasına çok az top yiyorsun bence bu sene. Push-up oynuyorum ve defans oyuncularımın çok yavaş ve dandik olmasına rağmen 10 maçta 1 bilemedin 2 kez defans arkasına top yedim.

perpetua
07.Kasım.2011, 01:52
Bunlari okuyunca, demek ki Fenerbahce'nin yeterince iyi yapilmadigi, diger takimlarin cok abartili oldugu yorumlari bosuna yapilmis demekten kendimi alamiyorum. (::)

eXcitinG
07.Kasım.2011, 02:05
Abi Holosko'dan nasıl o kadar verim aldın yahu ? Ben AMR Inside Forward oynattım bir sezon boyunca ve sadece 8 gol,3 asist yapabildi,ben de Dortmund'a 4.7 MN €'ya sattım. :/

4-4-2 de sağ forvette Poacher oynatıyorum ve o berbat profiLi iLe resmen goL makinası oLdu adam. 29 yaşında müthiş bir paraya da satarak ciddi kar eLde ettim.

eXcitinG
07.Kasım.2011, 02:06
Bunlari okuyunca, demek ki Fenerbahce'nin yeterince iyi yapilmadigi, diger takimlarin cok abartili oldugu yorumlari bosuna yapilmis demekten kendimi alamiyorum. (::)

TakımLarın yapıLma tarzLarı iLe değiLde daha çok oyunLa iLgiLi sıkıntı var. Fenerbahçe iLe de GaLatasarayı yöneten, Beşiktaşı yöneten ve Trabzonsporu yöneten arkadaşLarın eLde ettiği başarıLarı çok rahat eLde edebiLiyorsunuz.

Oyun öyLe birşey ki CheLsea, City depLasmanLarına gidiyorum ama gram tırsmıyorum. Hatta o kadar rahatım ki 90 dakika sonunda da istediğim puanLarı aLmış oLuyorum. Daha da garibi eze eze aLıyorum.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
07.Kasım.2011, 02:42
Yine zorlanmıyorum :) İngiltere'ye gidelim bakalım.

kalemci
07.Kasım.2011, 05:04
Korner taktiği kullanmayım derim. Bide 48 ay tabiki. Eğer bunlar kullanılıyorsa normal :)

Bekq
07.Kasım.2011, 12:28
Korner taktiği kullanmayım derim. Bide 48 ay tabiki. Eğer bunlar kullanılıyorsa normal :)
Fenerbahçe kariyerimde korner taktiği kullanmadan senede kornerden 10-12 gol buluyorum :p

Giallorossi
07.Kasım.2011, 12:49
İşkence çekmek istiyorsanız TFF 2. Lig'de oynayın.

E.Cartman
07.Kasım.2011, 12:55
Korner taktiği olmadan Kemal Tokak ve Ujfalusi min 2 maçta 1 tane atıyorlar kornerden. Korner ayarlarına falan da dokunmadım hiç bi de. STSL gereğinden fazla kolay olmuş bence. Ama diğer ligleride denemek lazım.

sui generis
07.Kasım.2011, 13:17
Mardinspor la sıfırdan başlıyorum. bakalım :)

atakan42
07.Kasım.2011, 19:57
ben gs ile 2 sezondur küme savaşı veriorum. bu 3. sezonum 2 kere kovldm menager ekleden devm ediorm. bu sene 4. sıradaym lider ile aramda 2 puan var. oyun demiymde süper lig gerçktn çok kolay. şunun şurasında en kötü 4-5 sezon sabrettiktn sonra ligi domine ediosnz. ben fm 2011 de ilk 3 sezon kümeye oynadm. snra üs üste 20-30 puan farklarla ligi şampion bitrdm. dünya karması yptm takımı ama şl yi alamadım hiç alamadm. geçen seri gs ile şl yi almadan bşka takım yönetmcm dedim alamadım yönetemedim. diğer ligler nasıl bilmiorm. fm 2012 de gs ile şl yi alabilrsm almanya yada ingiltere düşünüorm. yada ispanyada madrid ve barçaya karşı bi rüya takım olşturmak.

ktoid
07.Kasım.2011, 21:03
oyunun kolaylaştığı doğru değil, oyuncularınızın moral durumu çok daha önemli eski serilere göre. maç motoru da oyuncuların morallerini ve verdikleri reaksiyonları daha çok yansıtıyor maçlara. bir maçı yenilip kötü bir takım konuşması yaparsanız 4-5 maç üst üste yenilebiliyorsunuz.

myres
08.Kasım.2011, 01:01
son anda şampiyon oldum.birde kolay diyorsunuz ya:) başkasının taktiğini kullanmadan kendi taktiğinizle oynayın.bakın ne kadar çok zorluyor.

eXcitinG
08.Kasım.2011, 01:05
son anda şampiyon oldum.birde kolay diyorsunuz ya:) başkasının taktiğini kullanmadan kendi taktiğinizle oynayın.bakın ne kadar çok zorluyor.

Ben her zaman kendi taktiğim iLe oynadım. Hatta hiç bir zaman korner taktiğide yapmam. HaLa çokta zorLanmadığımı rahatLıkLa söyLerim. Abartı kadrom da yok.

Beşiktaş ta 3.sezon kadrom.

Cenk-İsmaiL-Mariano-Ersan-Egemen-Shaqiri-Quaresma-Fernandes-Necip-Pektemek-C.Fierro

Bu kadro iLe kafa tutamadığım takım yok şu anda.

futureless
08.Kasım.2011, 01:14
Biraz daha kolay olduğunu düşünüyorum ben de maalesef.3 kez kariyer değiştirdim şimdiye kadar başarıya çabuk ulaştığımdan.Fenerbahçeyle 3 sezon oynadım 2. sezon UEFA'yı aldı takım 3. sezon ŞL. yarı final gördü.Yaptığım iki yabancı transferi oldu sadece Alex yerine Badelj Bienvenu yerine Vossen.Türk transferler de oldu tabi 4-5 tane.

hailsatan
08.Kasım.2011, 01:31
İnanılmaz kolay olmuş Türkiye Ligi. Fenerbahçe kariyerimde, 12 maçta sadece bir beraberlik aldım. Kadro aynı. Beşiktaş' ı deplasmanda 1-7, Manisa' yı 2-7, Gençlerbirliği' ni, 0-8 yendim.

Yani bir sezon içerisinde bu kadar kısa süreçte üstelik bu sonuçlar oluyorsa, anormallik var demektir.

Corpus
08.Kasım.2011, 01:52
Konu ile ilgili SI forumlarında konu açılmış mı veya bununla ilgili bir gelişme var mı acaba ? Oyunu gelen patch ile zorlaştıracaklar mı yoksa tüm seri böyle mi devam edecek ?

RaSenGan
08.Kasım.2011, 01:54
Acayip kolay olmuş.2-3 dakikada baştan savma bir taktik yaptım herkese 3-4 atıyorum.Bir iki maç berabere kaldım yarım sezonda.Hiç zorlamıyor takımlar heyecanı da kalmıyor pek.Maçları izlemiyorum doğru düzgün bir heyecan olmuyor umarım giderilir bu sorun.

bozoo1903
08.Kasım.2011, 02:00
Acayip kolay olmuş.2-3 dakikada baştan savma bir taktik yaptım herkese 3-4 atıyorum.Bir iki maç berabere kaldım yarım sezonda.Hiç zorlamıyor takımlar heyecanı da kalmıyor pek.Maçları izlemiyorum doğru düzgün bir heyecan olmuyor umarım giderilir bu sorun.

Peki konuşmaları (maçtan önce ve maç içerisindeki) kim yapıyor?

yakamoz0347
08.Kasım.2011, 03:32
demekki neymiş tr ligini oynamayacakmışız ben hem villarealden hem liverpooldan kovuldum yarım sezonda baya zor :)

Mamadou
08.Kasım.2011, 04:03
Ben her zaman kendi taktiğim iLe oynadım. Hatta hiç bir zaman korner taktiğide yapmam. HaLa çokta zorLanmadığımı rahatLıkLa söyLerim. Abartı kadrom da yok.

Beşiktaş ta 3.sezon kadrom.

Cenk-İsmaiL-Mariano-Ersan-Egemen-Shaqiri-Quaresma-Fernandes-Necip-Pektemek-C.Fierro

Bu kadro iLe kafa tutamadığım takım yok şu anda.

Hocam senin ilk 11'de bug (http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103396) var normal zorlanmaman :)

GeNç KaRTaL
08.Kasım.2011, 04:23
İngiltere milli takımı ile oynuyorum.İspanya hegemonyasına henüz son verebilmiş değilim.Euro 2012'de finalde,Olimpiyatlar'da yarı finalde,Konfederasyon Kupası'nda yine yarı finalde İspanya'ya kaybettim.Acayip hırs yapmış durumdayım.:icon_smile: 2008'den beridir ilk defa bu kadar süre oynuyorum Fm'yi.Bence o kadar da kolay değil.Tabii kulüp takımı yönetsem,nasıl olur henüz fikrim yok.

hailsatan
08.Kasım.2011, 14:05
İngiltere milli takımı ile oynuyorum.İspanya hegemonyasına henüz son verebilmiş değilim.Euro 2012'de finalde,Olimpiyatlar'da yarı finalde,Konfederasyon Kupası'nda yine yarı finalde İspanya'ya kaybettim.Acayip hırs yapmış durumdayım.:icon_smile: 2008'den beridir ilk defa bu kadar süre oynuyorum Fm'yi.Bence o kadar da kolay değil.Tabii kulüp takımı yönetsem,nasıl olur henüz fikrim yok.

Bence oyunun diğer ligleri falan normal ve heyacanlı ama Türkiye ligi aşırı kolay üç büyüklerle. 11 hafta içersinde 3 deplasmanda toplam 22 gol attım. Skorlar 0-8, 2-7, 1-7. Üstelik bu 1-7 lik galibiyet İnönü' de Beşiktaş' a karşı. Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray zirveye oynar ama bu kadarı fazla geldi bana.

Öyle detaylı bir taktik de yapmadım. Oyuncu rollerini belirledim sadece detay olarak. Sonuç 12 maç 11 galibiyet 1 beraberlik.

yakamoz0347
08.Kasım.2011, 14:29
demkki tr liginden uzak duracakmışız ben liverpool ve villarealden kovuldum :)

eXcitinG
08.Kasım.2011, 14:32

Benim kariyerimde İspanya Avrupa Şampiyonasında gruptan çıkamadı. Dünya kupası eLemeLerinde baraja takıLdı ve baraj maçında ÇekLere eLenerek Dünya kupası vizesini aLamadı. :)

Addolorato
08.Kasım.2011, 14:41
QPR ile ligin ilk maçında Manchester United'ı 4-1 yenmemle acaba dedim ama sonraki maçta Chelsea 5 tane attı geçti lafımı geri aldım :D.

Mike Shinoda
08.Kasım.2011, 15:13
Üst liglerde oyunun kolaylaştığı ve alt liglerde zorlaştığına dair bir inanç var bu sene genel çerçevede. Bunu da üst liglerden oyuna başlayanların hemen sonuç almak isteyen bir kitle, alt liglerden oyuna başlayanların da işkenceyi seven bir kitle olduğunun oyunu yaparken düşünüldüğü teorisi ile açıklayanlar var. Ayrıca az lig açmak ile ilgili bir durum da sözkonusu tüm oyuncuların yüklenmesi datada açık olmayan ülkeleri de zenginleştiriyor.

Çok hoş bi yorum :) Son cümleyi anlamadım yalnız onu biraz daha açabilir misiniz? Az lig açmak daha mı iyi transfer açısından?

aykutbagci
08.Kasım.2011, 15:43
Bence takıma uygun taktiği oturtunca hakikaten işler çok kolay oluyor.Ama kafanızda bir taktik var ve illa o taktiği uygulamak için uğraşırsanız daha çok zorlanıyorsunuz.Misal 4-2-3-1 le şampiyon olduğum Spurs'le ikinci sezon 4-4-2 deneyince çok gerilerde kaldım.

KanaKe
08.Kasım.2011, 16:42
türkiyede 4 büyükler ile oyun tabi kolay gelir avrupa liglerinde düsmeye aday takimlardan birini alip oyna bak ne kadar zorlanacaksin :) yada bu bana yetmez ben daha zor olsun istiyorum diyorsan amatör kümelerden basla oyuna :)

ozaniel
08.Kasım.2011, 20:42
Oyun kolay diyen arkadaşları Kocaeli'yi öneriyorum, ilk onla başlamayı düşündüm ama kadroya ve borçlara bakıp korkup bıraktım, oyuna alışınca başlama kararı aldım.

RaSenGan
08.Kasım.2011, 21:12
Peki konuşmaları (maçtan önce ve maç içerisindeki) kim yapıyor?

Ben yapıyorum.Konuşmalarım her zaman aynı oluyor.I expect a win maç başlarken.Good win boys maç sonunda :)

Giallorossi
08.Kasım.2011, 21:34
Oyun kolay diyen arkadaşları Kocaeli'yi öneriyorum, ilk onla başlamayı düşündüm ama kadroya ve borçlara bakıp korkup bıraktım, oyuna alışınca başlama kararı aldım.
Kocaeli şu anda benim kariyerde 1 beraberlik 8 mağlubiyetle son sırada. Ve ne ilginçtir ki o 1 puanı lider olan Turgutluspor'dan aldı.

Oyun kolay diyen arkadaşlara ek olarak ben de Körfez FK'yı öneriyorum. FM 11'de Kocaelispor benzer bir kadroya sahipti ve 1. sırada Bank Asya'ya çıkmayı başarmıştım. Şu anda benzer bir kadro ve taktikle oynuyorum fakat 10. sıradayım.

Üst liglerde durum nedir bilemem ama, alt liglerde oyun bayağı zor.

bozoo1903
08.Kasım.2011, 21:41
Ben yapıyorum.Konuşmalarım her zaman aynı oluyor.I expect a win maç başlarken.Good win boys maç sonunda :)

Kötü giden bir maçta ne diyorsun mesela? Maç başında 1 yada 2 kişi motive oluyor. Kimse tatmin olmuyor. Maç sonu "Delight" ama bir sonraki maç Karamürsel sepeti oluyoruz.

BleedingMoon
08.Kasım.2011, 22:15
yenilince agresif konuşun. fired-up oluyorlar.

eng1n
08.Kasım.2011, 22:35
Zor kariyer isteyenlere önerim Fransadan Sochaux sezona başı transfer bütçesi 0 maaş bütçesi de 1 oyuncuya harcanacak kadar. takımda defans berbat zaten tek transfer yapabiliyorsunuz onu da M. Diarra'ya harcadım ama adam yokluğundan DC oynatıyorum.

Corpus
08.Kasım.2011, 23:08
türkiyede 4 büyükler ile oyun tabi kolay gelir avrupa liglerinde düsmeye aday takimlardan birini alip oyna bak ne kadar zorlanacaksin :) yada bu bana yetmez ben daha zor olsun istiyorum diyorsan amatör kümelerden basla oyuna :)

İngiltere Championship'te 22. olur diye gösterilen bir takım ile başladım. Şampiyonluğa oynamak yine sorun olmadı. Hala kolay olduğu kanısındayım.

Bu konuyla ilgili SI forumlarında açılmış konu var mı diye tekrar soruyorum :)

FenoMachine
08.Kasım.2011, 23:27
Fazla ıvır zıvır kullanıyorsunuz bence o kadar kolay bir oyun değil 2. sezonda cl kazanamazsınız
Süperligde FB GS BJK TS BUR Gibi takımlarla şampiyon olabilirsiniz doğal fakat anadolu takımlarıyla şamp. olmak ta zor ya fazla save aç kapa yapıyorsunuz yada fazla yardımcı program kullanıyorsunuz. yani hileyle bile 2.Sezonda cl kazanmak zor ken siz kazanıyorsunuz helal diyim

RaSenGan
09.Kasım.2011, 00:52
Kötü giden bir maçta ne diyorsun mesela? Maç başında 1 yada 2 kişi motive oluyor. Kimse tatmin olmuyor. Maç sonu "Delight" ama bir sonraki maç Karamürsel sepeti oluyoruz.

Kötü giden bir maçım olmuyor ki :D İlk yarıyı en kötü berabere kapatıyorum.Zaten maç öncesi ve devre arası söylediklerimden sonra takımda bir değişme olmuyor ne gaza gelen oluyor ne stres yapan :) Şanssızdık diyorum veya memnunum böyle devam edin diyorum zaten bir şekilde gol atıyoruz (: Şunu yazarken bir yandan maç yapıyorum mesela deplasmanda ilk yarıda 3 atmışım Eskişehir'e.Gol atamadığım bir iki maç vardır.Onda da kaleyi tutan şutum yok yoksa onlar da gol olacak.Takıma bir sadece 32'lik bir stoper aldım öyle oynuyorum ekstra bir şey yaptığım yok yani bu oyunun kendi şeyi derken 5 olmuş Eskişehir maçı :icon_biggrin:

eXcitinG
09.Kasım.2011, 01:20
Fazla ıvır zıvır kullanıyorsunuz bence o kadar kolay bir oyun değil 2. sezonda cl kazanamazsınız
Süperligde FB GS BJK TS BUR Gibi takımlarla şampiyon olabilirsiniz doğal fakat anadolu takımlarıyla şamp. olmak ta zor ya fazla save aç kapa yapıyorsunuz yada fazla yardımcı program kullanıyorsunuz. yani hileyle bile 2.Sezonda cl kazanmak zor ken siz kazanıyorsunuz helal diyim

2. sezon sonunda aç-kapa yapmadan, başkaLarının taktiği kuLLanmadan ve abartı transferLer yapmadan BJK iLe ŞL yi aLdım arkadaşım.

GeNç KaRTaL
09.Kasım.2011, 01:27
2. sezon sonunda aç-kapa yapmadan, başkaLarının taktiği kuLLanmadan ve abartı transferLer yapmadan BJK iLe ŞL yi aLdım arkadaşım.

Abi sen oyunun ustası olmuşsun.Seni kıstas almamak lazım kolay olup olmadığı konusunda.:)

eXcitinG
09.Kasım.2011, 01:29
Abi sen oyunun ustası olmuşsun.Seni kıstas almamak lazım kolay olup olmadığı konusunda.:)

Yok yahu. Eski seriLerde min.3 sezonda aLmışLığım var ama bu yıL rekorumu kırdım sanırım. Bu kadar erken Beşiktaş iLe ŞL aLmamıştım daha önce :)

DisCo
09.Kasım.2011, 02:12
Ustalığını benle yaptığı kariyerde gördük. Neyse...

Oyun her seride kolay olarak karşımıza çıkıyor. Güçlü takım olursak tüm kupaları oyun bozulana kadar üst üste topluyoruz, güçsüz takım alırsak kabul edilebilir bir zamanda güçlü hale getiriyoruz.

Artık oyunun mantığını anladığımız için bunları yapmak kolay oluyor. Bunun yanında hep bilindik oyuncularla oynuyoruz ve ek olarak oyuncu potansiyelini gösteren programlar kullanıyoruz. Herşey bu kadar lehimize çalışırken, işlerin kolay gelmesi bana göre normaldir.

Bu seride iş daha da kolaylaşmışsa hiç çekilmez.

RaSenGan
09.Kasım.2011, 02:23
Her maçtaki senaryodan sadece bir örnek :icon_biggrin: Maç sonu Carvalhal kovuldu orası ayrı :D

http://img256.imageshack.us/img256/1613/89598096.png (http://imageshack.us/photo/my-images/256/89598096.png/)

Bekq
09.Kasım.2011, 12:23
Her maçtaki senaryodan sadece bir örnek :icon_biggrin: Maç sonu Carvalhal kovuldu orası ayrı :D

http://img256.imageshack.us/img256/1613/89598096.png (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fph oto%2Fmy-images%2F256%2F89598096.png%2F)
Banada 3-0 yenilince Beşiktaş Carvalhal'ı kovuldu. :p Sonra oyun crash dumps hatası verdi ve kapandı. O maçtan sonra save yapmamıştım ve tekrar oynamak zorunda kaldım. Ondada 2-0 kazandım Carvalhal yine kovuldu. :D

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
09.Kasım.2011, 17:02
Premier League iyi seviyede olmuş. :) QPR'da 28.haftada kovulunca gördüm kolay oyunu :p

martymcfly
09.Kasım.2011, 17:16
demekki neymiş tr ligini oynamayacakmışız ben hem villarealden hem liverpooldan kovuldum yarım sezonda baya zor :)

Benim oyunda Villareal ilk sene şampiyon oldu Real 2. Barça 3.
ss atardım ama crash dump verdiği için save i sildim.

eng1n
09.Kasım.2011, 17:45
Avrupa liglerinde orta sıra takımları alırsanız zor olduğunu görürsünüz oyunun Türkiye ligi biraz kolay olmuş.

RaSenGan
09.Kasım.2011, 22:44
Play off acayip zor olmuş yalnız lig ile arasında uçurum var:) Ligte 34 maçta bir kez yenilirken playoff'ta FB,Bursa,Antep varken 5 maçta 3 kez yenildim.

edwardweo
09.Kasım.2011, 23:30
Guam U19'u aldım Japonya'dan 26-0'ın intikamını almak için uğraşıyorum. Oyun inanılmaz eğlenceli ve zor şu an benim için.

Bence sizler oyuna yanlış yerden başlıyorsunuz. CM/FM serilerinin en büyük yanlışı kafadan FB , Liverpool , Barça gibi takımların başına geçebilmektir. Alırsanız trilyonluk takımları tabi başarılı olursunuz. Ama alın bakalım SAL'dan (Super Amatör Lig) veya Blue Square N/S'dan bir takım 10 sezonda premier lige ya da süper lige çıkartmaya çalışın işte o zaman eğlenebilirsiniz..

Bekq
10.Kasım.2011, 03:02
Guam U19'u aldım Japonya'dan 26-0'ın intikamını almak için uğraşıyorum. Oyun inanılmaz eğlenceli ve zor şu an benim için.

Bence sizler oyuna yanlış yerden başlıyorsunuz. CM/FM serilerinin en büyük yanlışı kafadan FB , Liverpool , Barça gibi takımların başına geçebilmektir. Alırsanız trilyonluk takımları tabi başarılı olursunuz. Ama alın bakalım SAL'dan (Super Amatör Lig) veya Blue Square N/S'dan bir takım 10 sezonda premier lige ya da süper lige çıkartmaya çalışın işte o zaman eğlenebilirsiniz..
Fm 09'da Fenerbahçe'den 3. sezon sonunda kovuldum. Aynı taktik, aynı komutlar, çoğu aynı oyuncular Fm 12'de ligi domine ettim. Bizim demek istediğimizde bu zaten. Ha farklı liglerde ayrıdır orasını bilemem ama STSL inanılmaz kolay olmuş.

CeNTeR_TR
10.Kasım.2011, 03:08
STSL'nin kolay olduğun kanısını değiştirip STSL'de takımlarını yöneten menajerlerin çok kaliteli menajerler olduğunu düşünerek olaya farklı bir bakış açısı getiriyorum :D

12.bilmem kaç versiyonunda bizim başarısız olabilmemiz için oyuna bir iki takviye yaparlar umarım :)

Lestad
10.Kasım.2011, 10:30
Ben oyunu bilmiyorum ama arayüz baya bir zor olmuş :) 8-9 yıldr manager oynuyorum ama bu arayüz beni oyundan soğuttu.

ErayEbil
16.Kasım.2011, 23:14
Arkadaşlar bu aralar birşey farkettim hangi arkadaşımla , kardeşimle konuşsam ya da siz değerli üyelerin yazdıklarına baksam , hep 2. ve ya 3. sezonda gelenbir ŞL Şampiyonluğunu ve ya üstüste kazanılmış 5 6 lig şampiyonluğu onu da geçtim Bank Asya düzeyi takımı 2 senede UEFA yarı finali oynatanları görüyorum , duyuyorum. Biraz resime uzaktan baktığımızda bir FB ve ya GS nin ŞL de 2 -3 sezon içinde Final oynaması nasıl bir ihtimaldir ki? Ya da büyük oyuncular getirilmesi? Kimse de çıkıp demiyor ki arkadaş ben alt lige düştüm , yok ŞL gruptan çıkamadım falan:) Bunları yaşadıkça oyunun gerçeklikten gittikçe uzaklaştığını ve sıradanlaştığını düşünüyorum. Ya bu ülkede herkes birer 'Rıdvan Dilmen' ya da oyun çok sanal ve gerçeklerden uzak .. :)

Çocukluğumuzdan beri bağlandığımız bu oyundan bu şekilde kopmak isemiyorum , bilmem aynı fikirde misiniz benimle ama sadece paylaşmak istedim:(

kalemci
16.Kasım.2011, 23:17
Eğer bug denilecek oyuncuları alırsan, 48 ay taksit kullanırsan, korner taktiğide yaparsan her seride olduğu gibi bu seride de iki bilemedin üç yıl içinde başarı gelir. Bunları yapmadan zayıf bir takımla başlarsan daha gerçekçi olur ve daha zevkli olur diye düşünüyorum.

europeanconquer
16.Kasım.2011, 23:21
Eğer bug denilecek oyuncuları alırsan, 48 ay taksit kullanırsan, korner taktiğide yaparsan her seride olduğu gibi bu seride de iki bilemedin üç yıl içinde başarı gelir. Bunları yapmadan zayıf bir takımla başlarsan daha gerçekçi olur ve daha zevkli olur diye düşünüyorum.

Aynen katılıyorum.

Ben şu an İngiltere'nin en alt liginde Woking diye bir takımı yönetiyorum.Burada aldığım mağlubiyetler büyük takımlardayken aldığım galibiyetlerden daha zevkli.Çünkü burada bir amaç var ama büyük takımlar zaten büyük takım.Bir amacı yok.

alper3
16.Kasım.2011, 23:29
Hocam birde şöyle düşün, adam kötü bir kariyerini buraya niye yazsın. Tabi ki en iyisini yazacak. Gidipte süperlig den düştüğüm bir kariyeri buraya yazmam ben. Emin ol bütün açılan kariyerler 4 4lük olmuyor. Ben mesela hiç 2 yada 3. sezonumda Champ. League kupasını alamadım. En fazla UEFA aldım.

RaSenGan
17.Kasım.2011, 00:08
Galatasaray ile 2.Sezonda ŞL Yarı Finali'nde Barcelona'yı penaltılarda eleyerek Finale kaldım.Son maçta gruptan çıktım.Ardından Lyon ve Benfica'yı eledim.Barcelona gelince bitti rüya dedim ama finale kaldım.Ben Milan'la 3 sezonda finale kalamıyordum önceki serilerde :icon_biggrin: Finalde ManU veya Tottenham ile oynıycam.Bu seri sayesinde kendimi taktik dehası zannetmeye başladım :D

yakamoz0347
17.Kasım.2011, 01:55
juventusta süper kadrom var cl 2.turda psg ye elendim ligde 34. hafta milanla puan puanayız :)

fotosuki
17.Kasım.2011, 03:28
Hocam birde şöyle düşün, adam kötü bir kariyerini buraya niye yazsın. Tabi ki en iyisini yazacak. Gidipte süperlig den düştüğüm bir kariyeri buraya yazmam ben.

Kariyerler eş zamanlı yazılmıyor mu? Yani oynadığın kariyer bittikten sonra mı burada paylaşıyorsun? Kariyeri yazıp yazmamak o kariyerin sonucuna mı bağlı? :icon_eek:

Ayrıca korner taktiğiyle her kupayı alabilirsiniz. Sırf bu yüzden oyuncuların korner komutlarına hiç dokunmam. Gol olursa olur, olmazsa olmaz. Senede 10 gole ulaşan bir defans oyuncusu görmek mümkün değilken,oyunda 20'li gollere ulaşan defans oyuncusu kariyerin gerçekliğini baltalamaktan başka işe yaramaz bence.

meddah
17.Kasım.2011, 03:52
Sanırım, "başarısız bir kariyeri kimse yayınlamaz" derken kastedilen "başarısız bir kariyeri kimse yayınlamak istemez" olmalı. Üye kariyerini sitede yayınlıyorsa, başarısız görünmemek adına, save-load da yapar, çaktırmadan korner taktiği de uygular, kerameti kendinden menkul oyuncuları da transfer eder.

antiochia
17.Kasım.2011, 10:24
valla ben küçük takım aldım.Transfer yapmakta zorlanıyorum(iyi ve kaliteli oyuncu).Şu anda zevk alıyorum.Önemli olan küçük takımları bü-yütebilmek....

ErayEbil
17.Kasım.2011, 12:13
Arkadaşlar korner taktiği ne desem? :)

narakan1969
17.Kasım.2011, 16:31
Bana tuhaf gelen Bank Asya'ya yeni çıktım Kırklarelispor ile aldığım adamlar süper. Şili'den falan çok iyi adamlar geldi. Sonra Almanya'da yetişen Türk oyunlar bilhassa. Nasıl geldiler bu kadar çabuk şaşırdım bende

Gncl1905
17.Kasım.2011, 17:40
Bir bana kolay gelmiyor oyun heralde :)

alper3
17.Kasım.2011, 18:07
Sanırım, "başarısız bir kariyeri kimse yayınlamaz" derken kastedilen "başarısız bir kariyeri kimse yayınlamak istemez" olmalı. Üye kariyerini sitede yayınlıyorsa, başarısız görünmemek adına, save-load da yapar, çaktırmadan korner taktiği de uygular, kerameti kendinden menkul oyuncuları da transfer eder.

Demek istediğim buydu...

brknesta
17.Kasım.2011, 18:08
burada zaten fm den anlamayan adamın ne ısı var. yıllarını verıp artık oyunu bılen kısıler var bence. ama sunu soluyeyım gercek basarı oyunu tekrar kapa ac yapmadan basarı kazanmaktır ben mesela asla yapmıyorum bu seneden ıtıbaren basarılıyım fakat kardesım yapıyor yakaladım kendısını :D

ErayEbil
18.Kasım.2011, 00:24
burada zaten fm den anlamayan adamın ne ısı var. yıllarını verıp artık oyunu bılen kısıler var bence. ama sunu soluyeyım gercek basarı oyunu tekrar kapa ac yapmadan basarı kazanmaktır ben mesela asla yapmıyorum bu seneden ıtıbaren basarılıyım fakat kardesım yapıyor yakaladım kendısını :D

Kardeşin genç yetenek abisi böyle yapa yapa yapmamayı öğrencek :D

ozziee
18.Kasım.2011, 21:43
işte bu yüzden ben bu oyunu bıraktım maalesef

SAİT71
18.Kasım.2011, 23:46
Valla açtığım kariyerleri okuyabilirsin. Sayılıdır. Pekte üstad olduğum söylenemez bu oyunda. Kariyerlerimde çok büyük başarılarım yok. Avrupa şampiyonlukları görmedim daha. Çünkü alt liglerdeki yada makul sayılacak bir takımla kariyerlerimi yayınlıyorum. Buda başarıyı zorlaştırıyor. Oyunu olduğu gibi akışına bırakınca insan sıkılmıyor çünkü henüz doyamıyorsun. Elde ettiğin bir başarı olmayınca başarıyı yakalamak için oyuna dahada ısınıyor ve hırslanıyorsun. Birazda macera olsun diye fantastik şekilde oynarsan bana göre oyundan soğumak mümkün değil. Çok başarılı olan arkadaşlarda da bu oyunu gerçek hayattaki gibi analizle taktikle bir çok şeye kafa yorarak oynayanlarda var. Oda daha farklı bir oynayış şekli.

Dennis Bergkamp
19.Kasım.2011, 15:00
Gerçekte de oyuncuların her özelliğinin ayrı ayrı gösterildiği bir program olsa ve bu bir tıkla görülebilse emin ol 2-3 sene içinde tüm takımlar şu anki seviyelerinden en az 2 seviye üste çıkar. :)

cembaba1992
19.Kasım.2011, 15:59
Oyunu bende kolay buluyorum, ancak diğer avrupa takımlarının oyuncuya hiç tekfilte bulunmaması, (3 sezondur oynuyorum, Şl çeyrek finalim var, 2 Süper lig 1 TR kupası kazandım) isimli ve kaliteli oyuncuları getirmenin çok zor olması oyunun zevkini azaltıyor. Üstüne TR ligindeki kaliteli oyuncularında ilk sezonun sonunda hemen kapılması ile oyun tamamen monotonlaşıyor. İlk defa bir Fenerbahçe kariyerimden zevk almıyorum, takımı bırakacağım ancak teklif yok.

Eskiden karyerden sıkılınca gençleştirme operasyonu, hedef yükseltip yıldız transferi ve en kötü ihtimalle kötü durumdaki bir avrupa takımına gidip, adam etmeyi denerdik sıkılınca, şimdi bunları yapamıyorsunuz.

Monaco bile başına geçmek istediğimde gülüyor...

DenizlispoR
19.Kasım.2011, 16:09
Valla banada o kadar kolay gelmiyor. 3 sezondur yönetiyorum Heracles'i hiç taksit yapmadım ve korner taktiği yok,en büyük başarım 8.lik daha.

nannar
19.Kasım.2011, 19:13
:) Ben hayallerimle oyunu gerçekçi hale getiemeyi seviyorum. alt liglerden aldığım takımda yönetim+taraftar ve oyuncularla sürekli diyaloglara giriyorum. Takımın kendine özgü bir futbol ekolü olması için özel antreman sistemi ayarlayıp,transferlerimi de ona göre ayarlıyorum.Acele etmiyorum. Uzun vadede planlar yapıyorum. Mesela 48 ay taksitle 30 yaşında bir yıldız almak yerine 12 ay taksitle 4 tane 17-18 yaşında genç alıp onları yetiştirmeye çalışıyorum.Sadece sportif başarının yanısıra seyirci,stad ve altyapı tesisleri gibi farklı alanlarda kendime hedefler belirliyorum. Diğer türlü zaten oyun size sportif başarı konusunda yardım ediyor ;)

gorkem35
19.Kasım.2011, 20:32
Evet bu oyun gerçekten çok kolay olmuş. Her sene Galatasaray la bir başlangıç yapardım. Hemen başarı gelmezdi yine bir 4 sezon sürerdi Şamp Ligi. Bu sefer 2. seneden yarı final geldi. Alt liglerden takım alıp başlıcam tekrar bir kariyere fakat sanırım ondada belli bir süre sonra üst lige çıkınca en fazla 2 sezon sürecek en iyi adamları toplayıp ligde fark atmaya başlamak

yakamoz0347
20.Kasım.2011, 02:16
http://img411.imageshack.us/img411/5/sacma.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/411/sacma.png/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://imageshack.us/photo/my-images/411/sacma.png/

oyun çok kolay hangi takımı alırsan al şampiyonsun

Bekq
20.Kasım.2011, 02:23
Valla en son FM 09 oynamıştım uzun süre. 2010'u yarım sezon, 2011'i hiç oynamamıştım.

Fm 09'da 3. sezonda Fenerbahçe'den kovulmuştum. Evet bildiğiniz kovuldum. Fakat FM 12'de İlk 2 sezon şampiyon oldum. 3. Sezon'a girdik yönetim bana tapıyor neredeyse. Aynı şekilde taraftarlarda öyle. :D Ama ben oynadığım ligin kalitesinden diyorum. Diğer takımlar baş edemiyor. Fakat sadece ben değil Beşiktaş'ta çok sağlam gidiyor(kadrosunda çok sağlam adamlar var).

Avrupada ise ilk sezon yoktuk zaten 2. sezon ŞL'de 3. olup UEFA'ya gittim. Everton'ı eledim, Dnipro'ya elendim. 0-0, 0-0 maçlardan sonra penaltılarla. 5 as oyuncum sakattı. :)

3. Sezon'a yeni başladım. İnanılmaz bir takım olduk. Resmen Türkiye'nin Barça'sı gibi birşey. Kim gelirse 3'ten aşağı atmıyoruz. Ama akabinde Beşiktaş'ta aynı şekilde 4-5 sallıyor rakiplerine. Çok çok iyi oyuncuları var. 1 M $'a oyuncu alıp 1 sene oynatıp 8-9'a avrupaya satıyorlar. :p

Flawless Victory
20.Kasım.2011, 05:16
Para kazanmak daha zor, çünkü oyuncular sözleşme yenilerken astronomik rakamlar istiyor ama sportif başarı hemen gelebiliyor. Galatasaray ile ilk 17 maçı kaybetmedim, şu anda 6 puan öndeyim ve futbolcularımdan ilk 11 oyuncularından 3-4 tanesi 5-6 ay sakat. Baros dışında forvet yok diyebilirim ama yine kaybetmiyorum. İyi bir taktikle böyle oluyor kolaylıkla.

gorkem35
20.Kasım.2011, 14:51
İlk başlarda güzel geliyor kazandıkça fakat 2 sezon sonunda sıkmaya başlıyor. Şamp Liginde bile kaybetmiyorsunuz. Ne anladım ben bu işten. Hani dünya starları olsa kadromda tamamda her maçı kazanan takıma takviye bile yapamıyorum bozmamak için sabri sağ bek yani o derece. Nerde kaldı oyunun heyecanı aksayan bölgeye takviyeler.. üstüne üstlük o kadar başarı elde ediyorsun menejer profilin hala ülkesel ve türkiye ligi hala 3 yıldız

nikootinn
20.Kasım.2011, 15:11
Herkes oyun çok zor diye spekülasyon yapıyor,yeni yapılacak bir yamayla sigames oyunu zorlaştıracak diye korkuyorum

Flawless Victory
20.Kasım.2011, 15:31
Kornerlerde yakın direğe atın, uzun oyuncuyu yakın direğe koyun her maç gol atıyorsunuz kornerlerden. Dolayısıyla oyun da kolaylaşıyor. Trabzon ile 3 maç yaptım 3'ünü de kazandım, ayrıca tüm derbileri kazandım, Beşiktaş'a 3, Trabzon'a 3, Fenerbahçe'ye 5 attım, Beşiktaş maçında 2 penaltı kaçırmasam o da 5 olacak. Yani oldukça kolay olmuş oyun. Tabi ben her halükarda zevk alıyorum. Çünkü ayrıntılar tat veriyor zaten. Ama keşke zor olsaydı.

Bir de sakatlık problemi çok fazla, düşük yoğunluklu bir antrenman programı uygulamama rağmen oyuncular 5-6 aylık sakatlıklar yaşıyor sürekli.

fifacan
20.Kasım.2011, 15:47
bencede takımı alt ligden alıp ilerlemek cok daha zevkli ve eğlenceli oluyor ben fm 09 da amasyasporu 3.lige alıp ordan o takımla ilerlemiştim ama ne para ne güçlü oyuncular koymuştum sadece oyunun verdikleriyle ilerledim bu sitedede takip edildi bayada heycanlı bir kariyer olmuştu 4.sezonda küme düştüm 5 de cıktım 6.sezonda TSL'de üst sıralara oynayan takım yapmıştım iyi paralar biriktirmiş ama data bozulunca oyunda gitti heves'de :)

Bekq
20.Kasım.2011, 18:57
Kornerlerde yakın direğe atın, uzun oyuncuyu yakın direğe koyun her maç gol atıyorsunuz kornerlerden. Dolayısıyla oyun da kolaylaşıyor. Trabzon ile 3 maç yaptım 3'ünü de kazandım, ayrıca tüm derbileri kazandım, Beşiktaş'a 3, Trabzon'a 3, Fenerbahçe'ye 5 attım, Beşiktaş maçında 2 penaltı kaçırmasam o da 5 olacak. Yani oldukça kolay olmuş oyun. Tabi ben her halükarda zevk alıyorum. Çünkü ayrıntılar tat veriyor zaten. Ama keşke zor olsaydı.

Bir de sakatlık problemi çok fazla, düşük yoğunluklu bir antrenman programı uygulamama rağmen oyuncular 5-6 aylık sakatlıklar yaşıyor sürekli.
Ben korner taktiği kullanmadığım halde kornerden 1. sezon 14, 2. sezon 17 gol buldum.

perpetua
20.Kasım.2011, 19:39
1. Yamayi bekleyin. :)

2. Oyuna baslarken kendinize zayif itibar verin. Oyuna ne kadar yuksek itibarla baslarsaniz, oyuncular size o kadar cok inanir ve onlari motive etmeniz kolaylasir. Ne kadar dusuk itibarla baslarsaniz, oyunculari motive etmek icin o kadar fazla ugrasmaniz gerekir.

SAİT71
20.Kasım.2011, 19:58
Yahu bende hangi seride takım alsam şöyle 2 maç kazansam mutlaka 5 maç kazanamıyorum. Nasıl oluyorda kolay oluyor çözemedim valla :)

Flawless Victory
21.Kasım.2011, 12:02
Hiçbir derbiyi kaybetmedim. Beşiktaş'a bu kez de 5 attım. 2011'de bu kadar kolay değildi.

Galatasaray SK 5 - 0 Besiktas JK (Premier Division)

A close-fought game at Ali Sami Yen Spor Kompleksi T�rk Telekom Arena ended in a one-sided result as Galatasaray SK defeated Besiktas JK 5 - 0. A brace from Sercan Yildirim helped Galatasaray to victory.

Striker Sercan Yildirim got Galatasaray SK off to a flyer by scoring a finish executed with aplomb on 5 minutes. Striker Milan Baros doubled Galatasaray SK's lead with a powerful effort from the edge of the area on 13 minutes.

Sercan Yildirim added his 2nd goal of the game with a fierce shot on 22 minutes. Sercan Yildirim had a chance to score from the penalty spot on the 44 minute mark but his spot-kick was well saved.

An error from Besiktas JK's Cenk G�nen allowed strong centre-back Tomas Ujfalusi to score a good header from just inside the six-yard box. Winger Aydin Yilmaz completed the rout with a finish executed with aplomb on 65 minutes.

Galatasaray have notched up four straight wins and the title contenders occupy 1st place in the Turkish Premier Division.

Man of the Match: Fernando Muslera (Galatasaray)
Attendance: 51.227

.

slayer34
22.Kasım.2011, 04:40
bu olaya 2 acidan yaklasmak istiyorum

1.kıme sorarsanız sorun kımse kolay kolay takımdan kovulsa bıle kovuldum demez aynı askerlıkte kı gıbı herkez komutanla ya arkadastır ya da en rahat askerlıgı o yapmıstır arkadaslarımızın ya da etrafımızda kı ınsanların bu tarz konusmalarını yadırgamıyorum olabılır normaldır

2. artık oyunu her gecen sene gozumuzde daha da abarttıgımızı dusunuyorum alternatıfsızlık oyunun sıkıntıları olsada bunları gormezden gelmemızı saglıyor
2. sezon oyunda cıkmaya baslayan regen ler yok artık daha neler dedırtıyor ınsana ozellıkler 15-16 arasında degısen 15 yasındakı cocuklar gırınce oyundan tat alamamaya basladım yanı anlatmak ıstedıgım oyunun cok eksık yonu var ama napalım ıste oynuyoruz modundayız...

gorkem35
22.Kasım.2011, 14:01
bu olaya 2 acidan yaklasmak istiyorum

1.kıme sorarsanız sorun kımse kolay kolay takımdan kovulsa bıle kovuldum demez aynı askerlıkte kı gıbı herkez komutanla ya arkadastır ya da en rahat askerlıgı o yapmıstır arkadaslarımızın ya da etrafımızda kı ınsanların bu tarz konusmalarını yadırgamıyorum olabılır normaldır

2. artık oyunu her gecen sene gozumuzde daha da abarttıgımızı dusunuyorum alternatıfsızlık oyunun sıkıntıları olsada bunları gormezden gelmemızı saglıyor
2. sezon oyunda cıkmaya baslayan regen ler yok artık daha neler dedırtıyor ınsana ozellıkler 15-16 arasında degısen 15 yasındakı cocuklar gırınce oyundan tat alamamaya basladım yanı anlatmak ıstedıgım oyunun cok eksık yonu var ama napalım ıste oynuyoruz modundayız...
Çok doğrusun aslında çıkan regenlerin en azından 2-3 sene özelliklerinin düşük olması lazım bencede.Gs kariyerimde 2 tane türk regen çıktı 2.senemde bir DC bir AML ilk senelerinde koydum 11e ikinci sene şampiyonlar ligi geldi sonra bıraktım zaten oynamayı bir amacım kalmadı artık. Ama oyun cidden çok kolay. Kofloks Goal Galore match preparation sezon başı high team blend sezon başladımı average. Bu kadar yani namağlup şamp ligi şampiyonu oluyorsun.Üstelik Sabri sağ bek o derece kolay yani.Artık İngiltere 3. liginden hiç başarısı olmayan bir takım alıcam. Ama hata bizdede var kendimizi durduramıyoruz mutlaka alıyoruz o regenlerden birkaç tane :)

nessus
22.Kasım.2011, 15:00

2. Oyuna baslarken kendinize zayif itibar verin. Oyuna ne kadar yuksek itibarla baslarsaniz, oyuncular size o kadar cok inanir ve onlari motive etmeniz kolaylasir. Ne kadar dusuk itibarla baslarsaniz, oyunculari motive etmek icin o kadar fazla ugrasmaniz gerekir.

hmm şaşırdığım bir noktayı açıklamış oldun. Juventus ile bir sezon oynamıştım oyuncular neredeyse her söylediğimden etkileniyordu, D. Bükreş ile zayıf itibarlı bir karakter yaptım fakat oyuncular aynı konuşma tarzına hiç cevap vermemeye başladı. Ben de alt ligin oyuncuları laftan da anlamıyor diye yormuştum mevzuyu :) Güzel özellikmiş.

Yeni yama da neler olacak?

Flawless Victory
22.Kasım.2011, 15:12
Sezon sonu namağlup şampiyonum. 2. Fenerbahçe'ye 20 puan fark attım. Baros 29 gol attı, Elmander 11 maçta 10 gol atmıştı ki sezonu kapadı, yoksa Baros'tan çok atardı. Wilfried ve Fleck'i kadroma katınca lig çok kolay oldu. Bir de sağlam bir oyuncu alsam ne olurdu çok merak ediyorum. :) Tek maç kaybettim, o da Türkiye Kupası'nda G.Antep'e ve elendim.

gorkem35
22.Kasım.2011, 16:22
Sezon sonu namağlup şampiyonum. 2. Fenerbahçe'ye 20 puan fark attım. Baros 29 gol attı, Elmander 11 maçta 10 gol atmıştı ki sezonu kapadı, yoksa Baros'tan çok atardı. Wilfried ve Fleck'i kadroma katınca lig çok kolay oldu. Bir de sağlam bir oyuncu alsam ne olurdu çok merak ediyorum. :) Tek maç kaybettim, o da Türkiye Kupası'nda G.Antep'e ve elendim.
Aynı kadroları kurmuşuz ve aynı sonuçları almışız :) Bir de sağlam oyuncu alsam nolurdu demişsin bende bir sonraki sezon biraz sağlam oyuncular aldım sağlam dediysemde Kadlec Fierro Kara.. Şampiyonlar Ligi geldi o zamanda :) Eski oyunlara benzemiş biraz 2005te Guarinle Aduyu alırdık hemen başarı gelirdi biraz o oyunlara benzemiş

PaVLeNKo
22.Kasım.2011, 16:59
Tuhafıma gidiyor vallahi çok basit oyun olmuş demeler,eğer size oyun basit geliyor ise editörden lig konumunu zorlaştırın bakalım sürpriz şampiyonluklar ortaya çıkıyormu?Normalde Spor Toto Süper Ligde şampiyon olabiliriz ama avrupa kupalarında şampiyonluk zor bana kalırsa..

gorkem35
22.Kasım.2011, 17:56
Tuhafıma gidiyor vallahi çok basit oyun olmuş demeler,eğer size oyun basit geliyor ise editörden lig konumunu zorlaştırın bakalım sürpriz şampiyonluklar ortaya çıkıyormu?Normalde Spor Toto Süper Ligde şampiyon olabiliriz ama avrupa kupalarında şampiyonluk zor bana kalırsa..
Zaten önemli olan editörsüz hilesiz hurdasız oynamak değilmi? Editör kullandıktan sonra ne anlamı kalıyor orjinal oyunun? Ben en son Fm 2005te 2 senede şampiyonlar ligi şampiyonu olmuştum birde bu oyunda oldum.

doncarlo
22.Kasım.2011, 18:15
Fener ve Galatasaray gibi takımlar zaten Türkiiye liginin 1 üst kumaş kalitesinde takımlar birkaç yıldız transfer edince taktiğe falanda gerek kalmıyor topluyorsunuz zaten kupaları.Oyun kolay diyen arkadaşlar hemen yeni oyun açsın ve Türkiye'den küme düşme adayı olan bir takımı ilk senesinde şampiyon yapsın.O zaman oyun kolaydı denebilir.

murat taşlı
22.Kasım.2011, 19:24
bu seri çok kolay gerçekten 3.sezonda 34 de 34 yaptım 134 gol atıp 6 gol yedim:)

Flawless Victory
22.Kasım.2011, 22:38
Fener ve Galatasaray gibi takımlar zaten Türkiiye liginin 1 üst kumaş kalitesinde takımlar birkaç yıldız transfer edince taktiğe falanda gerek kalmıyor topluyorsunuz zaten kupaları.Oyun kolay diyen arkadaşlar hemen yeni oyun açsın ve Türkiye'den küme düşme adayı olan bir takımı ilk senesinde şampiyon yapsın.O zaman oyun kolaydı denebilir.

Galatasaray normal sezonda 2. ye 20 puan fark atıyorsa, namağlup play-off oynuyorsa oyuna kolay demenin nesi yanlış? Küme düşme hattındaki takımı şampiyon yapan varsa zaten söylesin bu oyunu hiç oynamayalım.

Time Cris
22.Kasım.2011, 23:15
Aynı kadroları kurmuşuz ve aynı sonuçları almışız :) Bir de sağlam oyuncu alsam nolurdu demişsin bende bir sonraki sezon biraz sağlam oyuncular aldım sağlam dediysemde Kadlec Fierro Kara.. Şampiyonlar Ligi geldi o zamanda :) Eski oyunlara benzemiş biraz 2005te Guarinle Aduyu alırdık hemen başarı gelirdi biraz o oyunlara benzemiş

Junior Khanye yi unutmamak lazım

eXcitinG
23.Kasım.2011, 00:52
CarLos Tevez 2014-2015 sezonunda City tarafından serbest bırakıLdı. O kadar takım takip etmesine rağmen kimse ona tekLif yapmadı. Ben geL benimLe idmanLara çık, seni bir deneyeLim dedim ve 2 haftaLık deneme tekLifi yaptım ve kabuL etti. HazırLık maçLarında resmen kendinden geçerek oynadı ve kendisine çok cuzi bir miktarda sözLeşme önerdim ve 4 yıLLığına kadromuza kattık. 30 yaşında bana geLdi. 17 maç 15 goL 14 asisti var ve değeri 22M Euro. Peşinde İnter, MiLan ve Manu gibi takımLar var ve 45M Euro verdiLer satmadım.

Tevez den bahsediyoruz. Başka bir adamdan değiL. Adam o kadar boşta gezsin, tekLif yapıLmasın, deneme tekLifini biLe kabuL etsin ve sonra 45M Euro tekLif aLsın. Türk FiLmi gibi.

Bekq
23.Kasım.2011, 01:45
CarLos Tevez 2014-2015 sezonunda City tarafından serbest bırakıLdı. O kadar takım takip etmesine rağmen kimse ona tekLif yapmadı. Ben geL benimLe idmanLara çık, seni bir deneyeLim dedim ve 2 haftaLık deneme tekLifi yaptım ve kabuL etti. HazırLık maçLarında resmen kendinden geçerek oynadı ve kendisine çok cuzi bir miktarda sözLeşme önerdim ve 4 yıLLığına kadromuza kattık. 30 yaşında bana geLdi. 17 maç 15 goL 14 asisti var ve değeri 22M Euro. Peşinde İnter, MiLan ve Manu gibi takımLar var ve 45M Euro verdiLer satmadım.

Tevez den bahsediyoruz. Başka bir adamdan değiL. Adam o kadar boşta gezsin, tekLif yapıLmasın, deneme tekLifini biLe kabuL etsin ve sonra 45M Euro tekLif aLsın. Türk FiLmi gibi.
Valla bende Feyenord'un serbest bıraktığı bir regen aldım. Stoper oynuyor adam. Anında çok az bir miktara sözleşme yaptım ve 4 ay sonra 10 M $'a teklif geldi Manu'dan. Kabul ettim şuan anlaşmalarını bekliyorum oyuncuyla. Onun yerine başka bir regen buldum 3 M $'a alacağım şimdi. Sözleşme imzalamak üzereyim. Oda 17 yaşında regen bir stoper. Onuda 1 seneye büyük kulüpler istemeye başlar.

Ayrıca birçok ünlü oyuncu oyunda serbest kalıyor ve aylarca hiçbir takımla anlaşmıyorlar. Scout'larınıza sürekli görev verirseniz kaliteli boşta olan oyuncuları bulur hemen.

CeNTeR_TR
23.Kasım.2011, 01:47
Valla kim ne derse desin bu sene oyun aşırı kolay ..

Klasik Samsunspor kariyerimle oyuna başladım başarı çok çabuk geldi.

Profilimi en düşük yapıp işsiz başladım İspanya 2.Lig takımlarından birinin başına geçtim 15. sıradayken ligi 2. bitirdim.

Oyun kolay o yüzden açıkçası 2011'in son demleri gibi oyun simgesine bile tıklamak gelmiyor içimden.

Korner taktiği yapmasak da , taksit kullanmasak da bu seri aşırı kolay.

Ömer abi'nin dediği yama inşAllah oyunu zorlaştırır ve en azından 3-5 haftamızı oyuna ayırabiliriz :)

ReaList
23.Kasım.2011, 01:58
Oyunun kolay görünmesinin sebebi rakip menajerlerin maç içinde fazla etkin olmamasından kaynaklanıyor, siz geriye düştüğünüz anda veya maç berabere devam ederken gol atmak adına farklı farklı sistemler ve varyasyonlar denerken aynı durumda rakip maçın sonlarına kadar hep belli oyun anlayışına göre devam ediyor, sistem değiştirse bile oyun anlayışı değişmediğinden çoğu zaman etkisiz kalıyor. Yani iş rakip takım menajerlerinin maç içi etkisizliğinden kaynaklanıyor.

Ee tabi sıkılmak istemiyorsanız ve oyunu gerçekçi bakış açısıyla oynamak istiyosanız özellikle save load olayını kısmak da gerekli (:

Deus Dominus
23.Kasım.2011, 02:17
Birde ezbere oynamayın ya :D Bakıyorum herkes aynı oyuncuları almış, benzer kadroları kurmuş. Bu mudur yani :) bul Kara'yı al parayı, çek kredi kartından peşin fiyatına 48 ay 0 faiz. Taktikler zaten hazır, kayıtlı oyun editörleri birer süper scout :)
Oyunu kolay ya da zor yapan biraz da bakış açınız, oynayış tarzınızdır. Bu üstte dediklerimi yapıp ta
''oyun çoook kolay'' diyenler olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi? Ha diyebilirsiniz para veriyorum bu oyuna istediğim gibi oynarım, doğrudur. Güzel vakit geçirmek, eğlenmek için oynuyoruz oyunları. Ama abartmayalım, alt tarafı bir 'oyun' olduğunu da unutmayalım derim ben. Gerçek hayatla kıyaslama da yapmayalım çünkü gerçek hayat yapay zekaya benzemiyor :)

Flawless Victory
23.Kasım.2011, 02:32
Birde ezbere oynamayın ya :D Bakıyorum herkes aynı oyuncuları almış, benzer kadroları kurmuş. Bu mudur yani :) bul Kara'yı al parayı, çek kredi kartından peşin fiyatına 48 ay 0 faiz. Taktikler zaten hazır, kayıtlı oyun editörleri birer süper scout :)
Oyunu kolay ya da zor yapan biraz da bakış açınız, oynayış tarzınızdır. Bu üstte dediklerimi yapıp ta
''oyun çoook kolay'' diyenler olduğunu hepimiz biliyoruz değil mi? Ha diyebilirsiniz para veriyorum bu oyuna istediğim gibi oynarım, doğrudur. Güzel vakit geçirmek, eğlenmek için oynuyoruz oyunları. Ama abartmayalım, alt tarafı bir 'oyun' olduğunu da unutmayalım derim ben. Gerçek hayatla kıyaslama da yapmayalım çünkü gerçek hayat yapay zekaya benzemiyor :)

8 milyona Wilfried Bony'yi aldim bu adami alabilecekken gidip de niye dandik adamlari alayim, sacmalik olur bu. Bir yerden sonra zaten ezbere oynuyorsun. İsimizi zorlastirmasi gereken oyunun kendisi, biz degil. Oyunun bu haliyle kabul edilmesi mumkun degil. 3D saka gibi. 2D ye donuyorum ben.

Deus Dominus
23.Kasım.2011, 02:41
E sen biliyorsun Wilfried Bony'i, yapay zeka bilmiyor. Burada paylaşılıyor o adam ucuz, wonderkid oluyor, bu böyle oluyor, şu şöyle. Ondan sonra oyundan zevk bekleniyor. Ben anlamıyorum bu mentaliteyi. Bende sevmiyorum 3d'yi senin gibi. 2d işimi görüyor fazlasıyla.
Ayrıca SIGames'in savunmasını falan yapmaya çalışmıyorum, oyun bence de kolay, ama bu tür şeyleri buraya yazıp ondan sonra oyun çok kolaaay öyle cacık böyle fıs diyenlere sinir oluyorum. Beğenmiyorsan oynama diyesim geliyor.

slayer34
23.Kasım.2011, 03:22
Çok doğrusun aslında çıkan regenlerin en azından 2-3 sene özelliklerinin düşük olması lazım bencede.Gs kariyerimde 2 tane türk regen çıktı 2.senemde bir DC bir AML ilk senelerinde koydum 11e ikinci sene şampiyonlar ligi geldi sonra bıraktım zaten oynamayı bir amacım kalmadı artık. Ama oyun cidden çok kolay. Kofloks Goal Galore match preparation sezon başı high team blend sezon başladımı average. Bu kadar yani namağlup şamp ligi şampiyonu oluyorsun.Üstelik Sabri sağ bek o derece kolay yani.Artık İngiltere 3. liginden hiç başarısı olmayan bir takım alıcam. Ama hata bizdede var kendimizi durduramıyoruz mutlaka alıyoruz o regenlerden birkaç tane :)

hocam ben bu match preparation u asistana bırakıyorum o da sadece defensive positioning calıstırıyor ve hıc bır sekılde dıger seyler calıstırılmıyor mısal team blend gıbı ne zaman match preparation u manuel ayarlasam bu zamanda diger koclar ''hacı ben bu match preparations dan endıselenıyorum'' dıyorlar yokmu bunun bır cozum yolu?

William Rookwood
23.Kasım.2011, 03:23
Hazır böyle bir konu açılmışken 1,5 saat önce başıma gelen ilginç olayını anlatayım şuraya. Freiburg ile bir kariyer açtım bundesliga açıldı ilk maçımı wolfsburg ile yaptım 1-0 yeniliyordum 1-1 yaptım maçı 87. dakika 90+5 te wolfsburg attı 2-1 yenildik. Olur böyle şeyler futbolda diyip ertesi maçımı Bayern Münih ile yaptım. 2-0 yenilirken maçı 2-2'ye getirdim bayern münih 90+2 de 3-2 yaptı yine yenildim. Bir daha ki maç olmaz dedim leverkusen 90+1 de maçı 2-2'ye taşıyınca sinirlenip oyunu kapadım. Futbolda son dakika golleri elbette sıkıcıdır ama böyle üst üstede yaşanmaz ki. :)

slayer34
23.Kasım.2011, 03:36
arkadaslar bılen bı arkadasımız bana su match preparation ıle ilgili yardımcı olursa sevınırım dedıgım gıbı manuel e alınca takımdakı hocalar endıselenıyo bıt bıt yapıyo asistana bırakınca sadece defending calıstırıyo ben sadece defending calısmasını ıstemıyorum

alper3
23.Kasım.2011, 03:58
arkadaslar bılen bı arkadasımız bana su match preparation ıle ilgili yardımcı olursa sevınırım dedıgım gıbı manuel e alınca takımdakı hocalar endıselenıyo bıt bıt yapıyo asistana bırakınca sadece defending calıstırıyo ben sadece defending calısmasını ıstemıyorum

Tactic seçerken sol altta var preparation. Ordan ne istiyorsan seçiyosun. Atack movement var defendig setler filan var. Ordan istediğini seçersin.

besiktas1903
23.Kasım.2011, 03:59
Takim konusmalarida çok önemli. iyi bir konusma yaparsan zor takimlari yenebiliyorsun.

slayer34
23.Kasım.2011, 04:08
Tactic seçerken sol altta var preparation. Ordan ne istiyorsan seçiyosun. Atack movement var defendig setler filan var. Ordan istediğini seçersin.

ordan seciyorum ama bisey degismiyor ki seciyorum tekrardan o sayfaya gelıyorum bakıyorum asistan gene defending calıstırıyor

gorkem35
23.Kasım.2011, 05:37
ordan seciyorum ama bisey degismiyor ki seciyorum tekrardan o sayfaya gelıyorum bakıyorum asistan gene defending calıstırıyor
Takım ayarlarından asistant manager in ayarlamasını kaldır. Sen kendin manuel olarak yap taktik kısmından. Sezon başında ilk 2 maça kadar full team blend çalıştır ondan sonra average a getirmeni öneririm.Şahsen benim kariyerimde çok işe yaradı takım oyununu çok iyi oynuyorlar takım kaynaşıyo resmen

slayer34
23.Kasım.2011, 06:29
Takım ayarlarından asistant manager in ayarlamasını kaldır. Sen kendin manuel olarak yap taktik kısmından. Sezon başında ilk 2 maça kadar full team blend çalıştır ondan sonra average a getirmeni öneririm.Şahsen benim kariyerimde çok işe yaradı takım oyununu çok iyi oynuyorlar takım kaynaşıyo resmen

peki hocalarin bu muhabbeti mauel yaptigimiz icin kaygi dolu mesajlarindan bir sıkıntı olmuyor mu?

alper3
23.Kasım.2011, 13:18
Benim automatic olarak ayarlı asistan yapıyor yani. Ama ben ne ayarladıysam onu yapıyor kendi kendine değiştirmiyor.

Ralph
23.Kasım.2011, 13:33
Evet, bu bana da inandırıcı gelmiyor bazen. Ama FM 12'nin çıkışına 1-2 ay kala açtığım FM 11 kariyerimde 2. senemde Beşiktaş ile Şampiyonlar Ligi'ni alıyordum az kalsın. Üstelik Barcelona'yı Tottenham'ı elemiştim önceki turlarda. Kendime bile inanamamıştım. O sezon Ganso'yu 98 MN'ye Barcelona'ya satmıştım. İnanılmaz zevk almıştım oyundan. Hayatımda kazandığım en çabuk başarı oldu FM'de. Ve en pahalıya sattığım oyuncu oldu Ganso.

Bekq
23.Kasım.2011, 14:53
Valla ben genelde burda paylaşılan hiçbir oyuncuyu almıyorum. Her seride bu böyledir. Her seride kendi oyuncularımı kendim bulurum. Kara falan çok iyi oyuncu olabilir fakat almam. Onu alırsam ne zevki kalırki oyunun? Onun yerine avrupada orta düzey oynayan ya da altyapıdan oyuncu çıkarırım. Ha belki %10'u kadar bile başarılı olamaz Kara'nın fakat en azından oyundan zevk alırsın.

Ayrıca benim kariyerimde Beşiktaş inanılmaz bir takım oldu. 2-3 M $'a oyuncuları alıp 20-25'e Chelsea'ye falan oyuncu satıyorlar. Sürekli genç oyuncular alıp yetiştirip satıyorlar. Şok oldum gerçekten :D Beşiktaş scoutları resmen TSI oyuncu paylaşım alanına girmiş gibi. Orda söylenen her oyuncuyu alıp satmışlar. :D

xvyzozan
23.Kasım.2011, 18:34
Valla ben genelde burda paylaşılan hiçbir oyuncuyu almıyorum. Her seride bu böyledir. Her seride kendi oyuncularımı kendim bulurum. Kara falan çok iyi oyuncu olabilir fakat almam. Onu alırsam ne zevki kalırki oyunun? Onun yerine avrupada orta düzey oynayan ya da altyapıdan oyuncu çıkarırım. Ha belki %10'u kadar bile başarılı olamaz Kara'nın fakat en azından oyundan zevk alırsın.

Ayrıca benim kariyerimde Beşiktaş inanılmaz bir takım oldu. 2-3 M $'a oyuncuları alıp 20-25'e Chelsea'ye falan oyuncu satıyorlar. Sürekli genç oyuncular alıp yetiştirip satıyorlar. Şok oldum gerçekten :D Beşiktaş scoutları resmen TSI oyuncu paylaşım alanına girmiş gibi. Orda söylenen her oyuncuyu alıp satmışlar. :D

karayı milan alıyo baba zaten senin oyundan zevk alman için :D:D

iko37
23.Kasım.2011, 19:40

kerameti kendinden menkul ne demek?

iko37
23.Kasım.2011, 19:41
kerameti kendinden menkul ne demek?

ona keramet değilde yetenek desek kerametin dini bir anlamı var ya

CeNTeR_TR
23.Kasım.2011, 21:02
Save Load , Taksit ve Korner Bug'u denilmiş yukarılarda ..

Fakat bunların hepsini çıkarın aklınızdan oyun yine yine yine ve yine kolay arkadaş ..

xvyzozan
23.Kasım.2011, 21:05
Save Load , Taksit ve Korner Bug'u denilmiş yukarılarda ..

Fakat bunların hepsini çıkarın aklınızdan oyun yine yine yine ve yine kolay arkadaş ..

korner bugu yalan zaten hiç ayar yapmadan tek stoper 10 tane atıyor benim sezonda

gerçektende çok kolay zorlaşması için epey zorlu kariyer seçmek lazım alt ligler değilde borç batağında felan olması lazım anca zevk verir

nannar
23.Kasım.2011, 21:09
Yahu bu başlığa baktıkça açık olan kariyeri de kapatıp bu sezon hiç kariyer yapmamak,sadece online lig ve turnuvalara katılmak istiyorum..

CeNTeR_TR
23.Kasım.2011, 21:54
Yahu bu başlığa baktıkça açık olan kariyeri de kapatıp bu sezon hiç kariyer yapmamak,sadece online lig ve turnuvalara katılmak istiyorum..

Abi bende öyle yaptım ama başlıktan önce :)

Hatta son gittiğim kariyerden sonra kendi kendime lan birde alt ligleri işsiz olarak deneyeyim dedim ve baktım sonuç yine oyun basit kapadım zorlaşana kadar bekleyecem :) yoksa simgeye mouse gitmek bile istemiyor.

DenizlispoR
23.Kasım.2011, 22:01
Abi lütfen sen yorum yapma. Samsun'da kim ve ne olursa olsun sen o takımı ilk 3'e sokarsın. :n:

nannar
24.Kasım.2011, 01:00
Eee, zorlaşmazsa ne yapıcez ? :D

semih99999
24.Kasım.2011, 01:06
burayı okuduktan , kendime editorden 18 takımlı dünya ligi kurdum ilk 8 için ugraşıyoz galatasarayla lyon sonuncu ligde :D kim demiş oyun kolay

yakamoz0347
24.Kasım.2011, 01:58
zevk falan bırakmadınız adamda oynamıom :)

GeNç KaRTaL
24.Kasım.2011, 01:58
Kariyerimde İngiltere milli takımı ile 3 turnuvaya katıldım (Euro12,Olimpiyatlar,WC14) daha şampiyonluk kazanamadım.:icon_smile: Benden güçsüz milli takımlara karşı evet pek zorlanmıyorum (ki bu normal zaten) ama eşit güçteki milli takımlara karşı baya zorlanıyorum.Ve acayip zevk alıyorum.Sınavlar dolayısıyla biraz uzaklaştım oyundan.Araya turnuva falan da girince daha oynayamadım.Zaten oynayamamaktan dolayı bir soğukluk var.Bu tarz yorumları görünce daha bir soğuyorum.Zorlu maçlarda ecel terleri dökünce geçer umarım bu soğukluk.:icon_smile: Bir de ilk 2 turnuvada kendi yaptığım taktikle oynadım.Son turnuvada şu milletin gol rekorları kırdığı tackiller'ı denedim.Kendi taktiğimle elde ettiğim başarılar daha iyi olduğu için WC'den sonra yine kendim bu sefer başka bir taktik yaptım.Gruplarda fırtına gibiydim ama büyük takımlarla yaptığım hazırlık maçları yine çok zor geçti.Bakalım Euro16'da ne yapacağız.

Cengo
24.Kasım.2011, 03:06

Ömer abi taktik ve motivasyon çok önemli ama oyuncu kalitesi doğrudan etki ediyor bence.

Sunday League Player olarak açtım kendimi ama sezona FB ile (GS,TS,BJK dahil) 9/9 galibiyet ile başladım. :icon_cool:

Oyunun zorlaştırılmasını bekleyenler oyunu çok bilenler, taktik konusunda uzmanlaşanlar. Lakin maç motorunun artık eskidiği, ciddi revize edilmesi gerektiği de bir gerçek bence.

slayer34
24.Kasım.2011, 03:58
ben 48 ay taksıtle alınan oyuncuların hile olduguna inanmıyorum misal buyuk takımlar oyun ıcınde cok buyuk paralara transferler yapıyolar 20-30 mılyonlar havalarda ucusuyor ama bı bakıyosunuz canlı para 2 mılyon gerı kalan yok mınımum lıg macı lıg golu vs vs vs olmus 20-30 mılyonlar bu sekılde transferler gercek hayatta da var bu kadar abartılıcak bı olay degıl bence

iko37
24.Kasım.2011, 17:46

ne kredi kartı oyunda kredi kartı yok ki normal taksit yapıyolar işte senet filan yapıyolardır herhlade.taabi faiz olmuycak

Deus Dominus
24.Kasım.2011, 21:04
ne kredi kartı oyunda kredi kartı yok ki normal taksit yapıyolar işte senet filan yapıyolardır herhlade.taabi faiz olmuycak

Evet bende sen söyleyince farkettim şimdi...Büyük eksikliği oyunun :0: Banka kartım geçiyor, kredi kartını kabul etmiyor. Nerde bu devlet?! Nerde SI Games!?!:s7:

ozaniel
24.Kasım.2011, 22:15
Halbuki Buca kredi kartıyla transfer yapmıştı.

perpetua
25.Kasım.2011, 01:34
Ömer abi taktik ve motivasyon çok önemli ama oyuncu kalitesi doğrudan etki ediyor bence.

Sunday League Player olarak açtım kendimi ama sezona FB ile (GS,TS,BJK dahil) 9/9 galibiyet ile başladım. :icon_cool:

Oyunun zorlaştırılmasını bekleyenler oyunu çok bilenler, taktik konusunda uzmanlaşanlar. Lakin maç motorunun artık eskidiği, ciddi revize edilmesi gerektiği de bir gerçek bence.

O yuzden ilk once yamayi bekleyin yazmistim. :)

Su anda oyuncularla konusarak morallerini yukseltmek cok kolay. Cikacak yamada bu duzelecekmis.

Korner meselesini de cozduler galiba.

Esas bunlardan sonra oyuncu kalitesi biraz daha belirleyici olur. Ben de Genclerbirligi ile ikinci sezon Turkiye kupasini aldim, ucuncu sezon ligi 2. bitirince biraktim. Biraktiktan sonra oyuncu CA'larina bakayim dedim. Kadroda 125 CA'nin ustunde adam yokmus. :D

bozoo1903
27.Kasım.2011, 02:17
Reel futbol taktiğimi oyuna yansıtamıyorum yani oyun içerisinde taktik bilgim çok değil. Oyunda uzmanlaştığım söylenemez fakat tek bir konuşmayla lig, ulusal kupa ve süper kupa alınacak ise bu işe müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sallama bir taktik ve transfersiz bir kadro ile (Beşiktaş sağ bek ve forvet zayıf) nasıl bu başarıları rahatça elde ediyorum. Rakiplerin üstün çabaları olmasa yine eyvallah ama garip. Bu serinin sadece tema değişimi olduğuna inanıyorum.

berk9
28.Kasım.2011, 14:42
Ben editörden değiştiriyorum fm2011de büyük kulübülere 100M euro küçük klüplerede 60M euro vermiştim.Tabi bunu yaparken takımımın hiçbirşeyine dokunmadım.Türkiyenin popülerliğini fln en üst düzeye çıkarmıştım.Zorluk olarak fena olmuyor ozaman :) ama Kayseride robinho fln görmek ilginç oluyor.Gerçekçilikten uzak ama zevkli bir türkiye ligi oluyor :D

sarianet
28.Kasım.2011, 17:26
Arkadaşlar bu aralar birşey farkettim hangi arkadaşımla , kardeşimle konuşsam ya da siz değerli üyelerin yazdıklarına baksam , hep 2. ve ya 3. sezonda gelenbir ŞL Şampiyonluğunu ve ya üstüste kazanılmış 5 6 lig şampiyonluğu onu da geçtim Bank Asya düzeyi takımı 2 senede UEFA yarı finali oynatanları görüyorum , duyuyorum. Biraz resime uzaktan baktığımızda bir FB ve ya GS nin ŞL de 2 -3 sezon içinde Final oynaması nasıl bir ihtimaldir ki? Ya da büyük oyuncular getirilmesi? Kimse de çıkıp demiyor ki arkadaş ben alt lige düştüm , yok ŞL gruptan çıkamadım falan:) Bunları yaşadıkça oyunun gerçeklikten gittikçe uzaklaştığını ve sıradanlaştığını düşünüyorum. Ya bu ülkede herkes birer 'Rıdvan Dilmen' ya da oyun çok sanal ve gerçeklerden uzak .. :)

Çocukluğumuzdan beri bağlandığımız bu oyundan bu şekilde kopmak isemiyorum , bilmem aynı fikirde misiniz benimle ama sadece paylaşmak istedim:(

lig şampiyonluğu konusunda haklısın ama ben 5.sezondayım ilk defa şl gruplarından çıktım :D
diğer sezonlarda ya uefaya gittim ya da sonuncu oldum lig sıksa da avrupa konusunda türk takımalrı bana gerçekçi geliyor

48 ay gerçekçidir bence kimse gidip de 20 m tiko olarak vermez:D

BHARISH
28.Kasım.2011, 19:54
Hayatımda ilk kez oyuna Barcelona gibi saçma sapan aşmış bir takımla başlayacam şimdi. Bakalım ne olacak. Hatta uyuzluğuna Kara'yı da alacam takıma :)
Bu arada geçen sene reelde Ferguson Kara'yı alıyordu hani ne oldu? Hatta Milan gidip Gana'lı forveti aldı da kiralık verdi Norveç'den...

kalemci
28.Kasım.2011, 20:07
lig şampiyonluğu konusunda haklısın ama ben 5.sezondayım ilk defa şl gruplarından çıktım :D
diğer sezonlarda ya uefaya gittim ya da sonuncu oldum lig sıksa da avrupa konusunda türk takımalrı bana gerçekçi geliyor

48 ay gerçekçidir bence kimse gidip de 20 m tiko olarak vermez:D

48 ay taksitle eski serilerde Neymar, Pastore bile Fenere Beşiktaşa geliyordu. Oyunda çok rahat bug gibi kullanılabiliyor. Mesela oyunda bir takım senin satılık listesine koymadığın ve önermediğin bir adama direk 48 ay taksitle teklif yapmıyor. Bir kısmı peşin bir kısmı taksitle teklif yapıyor yada hepsini peşin öneriyor.

Gerçekte 10 transferin belki 1i sadece 48 ay taksitle oluyor. Genelde yarısı peşin yarısı 24 ay 36 ay taksitle anlaşılıyor. Yani hiç peşin para almadan yapılan transfer pek duymadım yapıldığı durumlar ise takımların illa ki elden çıkarması gereken oyuncular varsa ve bunu da diğer kulüpler biliyorsa o zaman peşin para pek kullanılmıyor. Bonservisi bildirilenlerden bildiğim kadarıyla durum böyle.

Bekq
28.Kasım.2011, 23:34
48 ay taksitle eski serilerde Neymar, Pastore bile Fenere Beşiktaşa geliyordu. Oyunda çok rahat bug gibi kullanılabiliyor. Mesela oyunda bir takım senin satılık listesine koymadığın ve önermediğin bir adama direk 48 ay taksitle teklif yapmıyor. Bir kısmı peşin bir kısmı taksitle teklif yapıyor yada hepsini peşin öneriyor.

Gerçekte 10 transferin belki 1i sadece 48 ay taksitle oluyor. Genelde yarısı peşin yarısı 24 ay 36 ay taksitle anlaşılıyor. Yani hiç peşin para almadan yapılan transfer pek duymadım yapıldığı durumlar ise takımların illa ki elden çıkarması gereken oyuncular varsa ve bunu da diğer kulüpler biliyorsa o zaman peşin para pek kullanılmıyor. Bonservisi bildirilenlerden bildiğim kadarıyla durum böyle.
Bende tamamını taksit yapmam hiç. Oyuncu 5 M $ değerinde ise 3 M $ peşin, 2 M $ 24 ay taksit yapıyorum. 24 ayın üstünüde hiç yapmıyorum. 36 M $ transfer bütçem var zaten. Yıldız oyunculara yüksek paralar vermek yerine sözleşmesi biten oyuncuları takip edip takıma kazandırıyorum. Takımın finansı müthiş durumda şuan.

iko37
29.Kasım.2011, 21:50
Evet bende sen söyleyince farkettim şimdi...Büyük eksikliği oyunun :0: Banka kartım geçiyor, kredi kartını kabul etmiyor. Nerde bu devlet?! Nerde SI Games!?!:s7:

banka kartı da yok kart dilan yok oyunda

leave_992
30.Kasım.2011, 04:32
arkadaşlar 12.0.2 ile oynuyorum 2016 dayım galatasaray ile çok iyi bi kadrom ve taktiğim var ancak avrupada yemiyor bu iş,bana gayet zor geliyor yani oyun :)

şl de guruplardan 1,2 kere çıkabildim,hemen akabindeki eleme maçında afalladık zaten.

uefa da en fazla çeyrek final oynayabildim,yani kolay felan değil sizde bi anormallik var bence,bi taraflarım yırtılıyor antremandır,doğru taktiktir carttır curttur diye... :)

lig maçlarının hepsi çekişmeli geçiyor(team speak car curt kullanmama ragmen)...8 maç kazanamadıgım bile oldu zamanında.

5 sezonda 2 kez ligi şampiyon olarak tamamlayabildim
2 kez 2. bitirdim(playoff)
1 kez playoff a dahi kalamadım.

başlığı okudukça simgeye tıklayasım gelmiyor,yapmayın etmeyin beyler! (:

anayol
30.Kasım.2011, 10:57
udineseyle ilk sezon şampiyonlar ligi yarı finali 2 oyuncu alarak bayern e elendim:)

sarianet
30.Kasım.2011, 12:20
arkadaşlar 12.0.2 ile oynuyorum 2016 dayım galatasaray ile çok iyi bi kadrom ve taktiğim var ancak avrupada yemiyor bu iş,bana gayet zor geliyor yani oyun :)

şl de guruplardan 1,2 kere çıkabildim,hemen akabindeki eleme maçında afalladık zaten.

uefa da en fazla çeyrek final oynayabildim,yani kolay felan değil sizde bi anormallik var bence,bi taraflarım yırtılıyor antremandır,doğru taktiktir carttır curttur diye... :)

lig maçlarının hepsi çekişmeli geçiyor(team speak car curt kullanmama ragmen)...8 maç kazanamadıgım bile oldu zamanında.

5 sezonda 2 kez ligi şampiyon olarak tamamlayabildim
2 kez 2. bitirdim(playoff)
1 kez playoff a dahi kalamadım.

başlığı okudukça simgeye tıklayasım gelmiyor,yapmayın etmeyin beyler! (:

stsl hariç avrupa benimde aynı
burdaki arkadaşlar işin kurdu olmuşlar o yüzden kolay geliyo seni tebrike derim zevkle oynuyosundur :)

ErayEbil
30.Kasım.2011, 17:59

Aynen abi başlığı ben açtım bide düşün açtığımdan beri sezona dokunmadım sadece Online Turnuva bekliyorum abi..

leave_992
02.Aralık.2011, 03:01
stsl hariç avrupa benimde aynı
burdaki arkadaşlar işin kurdu olmuşlar o yüzden kolay geliyo seni tebrike derim zevkle oynuyosundur :)

teşekkür ederim,gayet eğlenceli gidiyordu ancak vize arası vermek zorunda kaldım,devam edeceğim bakalım neler olacak.He şimdi avrupa da başarı gelirse,(-ki gönülden inanıyorum olacak)gelen bu başarı oyunun kolaylığı ile alaklı bir durum olmaz,çünkü gerçekten 5 yılda kaliteli kadro kurdum.

Bir şeyi gerçekten çok merak ediyorum arkadaşlar,Türkiye ligini bir kenera atın,avrupa nın kalite liglerinden herhangi bir orta sınıf takımı 2 sezon içinde şampiyon yapan çok çok nadir çıkar. :) Yapmayın etmeyin yahu,çok abartmışsınız siz :)

Neye göre kolay diyorsunuz anlamadım,yada ben 12.0.2 ile oynuyorum ondan kaynaklanıyor.Bir açıklar mısınız kolaylık derecesini(elbette sadece kendi kariyerinizi değerlendirerek)?

can89a
19.Ocak.2012, 22:07
Mrb FM 2012 kendini ne kadar geliştirirse geliştirsin oyunun zorluk sevisyesi ayarlayamadıkça oyunu cazip hala getiremeyecek. Bu yılki Fm2012 aşırı derecede kolay birçok arkadaşdım bu yüzden oyunu oynamıyor bunla ilgili yapımcılar bir yama çıkarsa çok iyi olacak...

nannar
19.Ocak.2012, 22:10
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=104134

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103651

arasam 3-5 tane daha başlık bulurum bu konuyla ilgili. kolaysa girin o zaman izlanda ligine ve oradan bir UEFA şampiyonu çıkarın... Oyunun kolaylık derecesi ayarlanamayabilir ama siz zor hedef belirleyerek bunu aşabilirsiniz. bırakın artık şu tarz başlıkları lütfen :)

MeliksahAydogan
19.Ocak.2012, 22:18
http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=104134

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=103651

arasam 3-5 tane daha başlık bulurum bu konuyla ilgili. kolaysa girin o zaman izlanda ligine ve oradan bir UEFA şampiyonu çıkarın... Oyunun kolaylık derecesi ayarlanamayabilir ama siz zor hedef belirleyerek bunu aşabilirsiniz. bırakın artık şu tarz başlıkları lütfen :)

Noktasından virgülüne kadar katılıyorum ...

Nannar reisi örnek alın :D

Ralph
19.Ocak.2012, 22:18
Mrb FM 2012 kendini ne kadar geliştirirse geliştirsin oyunun zorluk sevisyesi ayarlayamadıkça oyunu cazip hala getiremeyecek. Bu yılki Fm2012 aşırı derecede kolay birçok arkadaşdım bu yüzden oyunu oynamıyor bunla ilgili yapımcılar bir yama çıkarsa çok iyi olacak...

Bu tarz bir oyunun zorluk ya da kolaylık gibi bir seçeneği olmaz, olamazda. Bu kişisel beceriye bağlı bir oyun. Oyuncularını özelliklerine göre seçip, "kendi taktiğini, kendi antrenmanını" oluşturup oynayacağın bir oyun bu. Hüseyin abinin de dediği gibi sen gider de iyi bir takımın başına geçersen tabi ki başarı kolay gelir. Eğer gerçekten zor istiyorsan bir çok lig seç. 2. ve 3. liglerde dahil. Tanınmışlığını en kötü yap ve 3. ligden başla oynamaya. O zaman zor mu değil mi paylaş bizimle :]

nannar
19.Ocak.2012, 22:22
Bak biz 4 sezondur sürünüyoruz Malta adasında ve Avrupa'da daha gruplara 1 kere kalabildik onda da avaraj takımı olduk,son maçta balına 1 puan aldık döndük :n: keyif istiyorsan da acı istiyorsan da küçük lig seç.

Zekirdek
19.Ocak.2012, 22:22
Taktik ve antremanlarınızı kendiniz oluşturun. Hazır almak çok daha kolaylaştırıyor.

can89a
20.Ocak.2012, 01:10
küçük bir lig ve takım seçmek belki çözüm olabilir ama ismini cismini bilmediğim takımları almak zorunda olmam beni oyundan soğutuyor. Ayrıca hiç bilinmeyen bir takımı alıpta avrupada başarı elde etmek zaten imkansız... izlanda veya vb liglerde gerçek hayatta ön eleme bile oynayabilen takım varmı bilemiyorum... geçmiş yıllarda zorluk seviyesini yakalayabiliyorlardı ama bu yıl çok başarısızlar...

yakamoz0347
20.Ocak.2012, 22:54
kolay falan deil oyun

merhaba917
20.Ocak.2012, 23:40
nannar haklı zaten senin aldığın takımlar genellikle gerçekte de başarılı takımlardır git dandik takımları al oyna. Zaten senin bildiğin takımlarla oynarsan oyun kolay olur.

muratzihni
20.Ocak.2012, 23:54
Fenerbahçe'ye Türkiye Kupasını aldır yeter . Gerek yok izlandaya filan :D

narakan1969
21.Ocak.2012, 00:37
Bana daha kolay gelemedi :D

can89a
21.Ocak.2012, 01:36
ben gerçekte başarılı takım almıyorum 1.liglerde düşmemeye oynayan takımlarla başlarım her sene ben bu oyunu cm 2001 den beride oynuyorum... dandik takım al diyorsun ama şuan yönettiğin takım villareal olarak gözüküyor :)

sarianet
21.Ocak.2012, 02:16
Fenerbahçe'ye Türkiye Kupasını aldır yeter . Gerek yok izlandaya filan :D

ya şampiyonlar ligini aldı plaly offtan şampiyon çıktım türkiye kupasını alamadım arkadaş :D
bi önerim sezon başında lig primlerini düşük yapın farkı göreceksiniz
prim kısmı bence oyunun leveli gibi yükselttikçe kolaylaşıyor :)

muratzihni
21.Ocak.2012, 02:30
ya şampiyonlar ligini aldı plaly offtan şampiyon çıktım türkiye kupasını alamadım arkadaş :D
bi önerim sezon başında lig primlerini düşük yapın farkı göreceksiniz
prim kısmı bence oyunun leveli gibi yükselttikçe kolaylaşıyor :)

Bende Türkiye ligini namğlup kazandım ama turkıye kupasında eskısehıre yenıldım :D gerçekçi bence oyun :D