PDA

View Full Version : FM Hile İtiraf Bölümü

ErayEbil
05.Kasım.2011, 02:38
Arkadaşlar çoğumuz yıllardır FM oynuyoruz , şimdi kimse kalkıp ben hile yapmadım demesin elbet hepimizin bir final maçında aç kapa yapmışlığı vardır :) Ha az yapmışsınızdır çok yapmışsınızdır canımız sağolsun kol kırılıp yen içinde kalmasın herkes ufak ufak FM 2012 deki itiraflarını yapsın diyorum buraya :)

Ben başlatayım hatta ilk hilemi 2005 de Robinho yu Fenere getirmek için yapmıştım sırf bu yüzden Brezilya Ligini açmıştım neredeyse her maç aç kapa yapıyodum çocuktum tabi :) Küçük yaşta başladık hileye. Bu sene henüz yapmadım ama yaparım yakında.

Sizin hile anılarınızı alalım beyler umarım eğleniriz ;)

Kaka Leite
05.Kasım.2011, 02:42
Madem öyle bende söyliyim bi tane :n:

2010'da Beşiktaş ile Uefa finalinde 12 kez aç kapa yapmıştım anca yenmiştim :n:

William Rookwood
05.Kasım.2011, 02:50
2007 yılında taktik oturtamamıştım bir türlü sinirden bütün lig boyunca rakip takımların başına geçip farklı skorlarla yenmiştim. :D

OnuldinhoHizmet
05.Kasım.2011, 03:50
fm 2007 den beri hile yapmıyorum oyunda ondan önce 2006 da kayserisporla 2 sezonda şampiyonlar ligi şampiyonu olmuştum ama o sezon bitmemişdi kaç maçı tekrarladım hatırlamıyorum :)

Time Cris
05.Kasım.2011, 04:00
2007 yılında taktik oturtamamıştım bir türlü sinirden bütün lig boyunca rakip takımların başına geçip farklı skorlarla yenmiştim. :D

2008 serisinde aynısını yaptım :D

CeNTeR_TR
05.Kasım.2011, 04:04
İlk başladığım zamanlardı heralde hile yaptığım zamanlar..

CM 01-02 ile başlamıştım fenerde Aygün Kemalettin falan vardı :n:

Ama özellikle Final maçlarından önce save bile almam bi an hırsıma yenik düşerim çıkarım falan diye.Finalden baya önce savelerim geri dönüş yapmayacağım bi tarihe göre yani.

Yoksa zevk alma kısmı hiç mi hiç olmuyor.

He 12 ye gelecek olursak ; Takım bomba gibi gerek kalmaz :0:

canavar77
05.Kasım.2011, 13:17
Ben hiç fm de hile yapmadım ciddiyim ancak CM 08 de Türkiye ile Euro 2008'i kazanmak için gruplar çeyrek final yarı final maçını aç kapa yapmıştım ancak Final maçını 1-0 kazanmıştım hilesiz.
:D

leventb12
05.Kasım.2011, 13:33
Ben Karaman ile ŞL Finali'nde yapmıştım :) ama 2007'de :)

attirson
05.Kasım.2011, 13:38
Fm 2010da Antalyaspor'la uefa finalinde yapmıstım. :D

SyNdRoMe23
05.Kasım.2011, 13:46
ben cm'yi ilk oynarken barcelona'dan real madrid'e adam yollamıştım menajer ekleyip :D

TheWizard
05.Kasım.2011, 13:47
fm 2010'da fenerbahçe ile şampiyonlar ligi finalinde yapmıştım.Ama hileyle olduğu için zevk almadım moralim o kadar bozulduki neredeyse içmeye gidecektim :).Kariyeri kapattım 4 sezonluk emek boşa gitti..Hileli oynanan oyun fazla sürmüyor..

Universal
05.Kasım.2011, 13:49
Hangi seri hatırlamıyorum; ama gerçek zamanlı editör kullanarak Fenerbahçe'yi inanılaz zengin bir kulüp yapıp dünyanın en iyi oyuncularını par karşılığı satın almıştım; ama oyunu fazla oynayamadım; çünkü hata vermişti. :)

C h A o S
05.Kasım.2011, 13:53
Ben en kötü oyuncumu Fenerbahçe'ye felan menejer olup en yüksek fiyatla satardım.Bu oyuncu satma olayını eskiden çok yapardım.:)

ErayEbil
05.Kasım.2011, 16:59
Ben en kötü oyuncumu Fenerbahçe'ye felan menejer olup en yüksek fiyatla satardım.Bu oyuncu satma olayını eskiden çok yapardım.:)

Aynen küçükken onu bende aşırı yapardım :D

ozaniel
05.Kasım.2011, 17:40
Geçen seneye kadar ara ara çok sinirlenip çıkardım, Dardanelspor kariyerinden sonra o olayı bıraktım, alt liglerden takım alıp uğraşmak insanın sabrını arttırıyor.

antiochia
05.Kasım.2011, 18:12
Benim en sinir kaptığım şey.Rakibin her kaleyi tutan şutunun gol olması bir kalecinin kale atışı sırasında rakibe topuvurdurtup gol yenilmesi.Eğer çok aşırı olursa yeniden başlarım

Ralph
05.Kasım.2011, 18:46
İngiltere liginin en alt ligindeki bir takımı alıp bütün gençleri wonderkid yapıp oynamıştım. Birinci lige kadar gelmiştim. Zevk vermedi o ayrı tabi. Gelene gidene 5 attım :)

burc ugur
05.Kasım.2011, 19:22
Sık yaparım bunu ben hangi seri olursa olsun önemli bir organizasyonun final maçından önce kaydeder çıkarım sonra yenene kadar aç-kapa yaparım .

Corpus
05.Kasım.2011, 19:57
Şuana kadar aç kapa yapmışlığım veya hile ile transfer yapmışlığım yok :) Şampiyonlar Ligi finalinde son dakikada verdiğim maçın zevkini değişebileceğim çok az şey vardır bu Dünya'da.Bu yüzden her maçı 1 kere oynamanızı şiddetle tavsiye ederim :)

t3st
05.Kasım.2011, 20:03
bende cm02 serisinde çok yapardım aç-kapa ama maçı oynamazdım, yenene kadar tatile çıkardım 1 günlük :D bi de istediğim futbolcuyu alamadığım zaman o takıma yeni menejer ekleyip 1$'a almışlığımda vardı 02 serisinde. Ah ahhhh todorov geldi aklıma birden, ne topçuydu Anatoli Todorov.

cris king
05.Kasım.2011, 20:43
maç tekrarlamaları hile sayılmaz :D

lakin1907
06.Kasım.2011, 04:50
4 sene uğraşıp Toulouse ile ŞL finaline zar zor çıkıp finalde 1-0 yenilmeme rağmen hile yapmadım, üstelik golü atan oyuncu 16 yaşında alıp 3 sezon geliştirdiğim ve sözleşmesindeki madde sayesinde yok pahasına Inter'e giden eski oyuncumdu.

chuckTR
06.Kasım.2011, 12:46
Bu sefer farklı birşey denedim Türkiye ligindeki tüm takımların bütçelerini 150mil. euro yaptım repulationlarını yükselttim ve sugar dady ekledim lig acaip zevkli oldu :)

qwert1992
06.Kasım.2011, 13:15
Hayatta 3 sebep yüzünden hile yaparım:).
1.) Ligde sonra sıralarda olup tüm takımlardan 5-6 yiyip benle berabere veya yenerse çıkıp tekrar girerim.
2.)Herhangi bir maçta çok iyi oynayıp çok pozisyon kacırark rakibin kaleye bulan tek sutunun gol olması ve bu yüzden yenilirsem çıkıp tekrar girerim.
3) Önceki verdiğim 2 secenekleri kendı taktıgımle yenemıyorsam yenene kadar cıkıp girerim :).
Benim tek hilem çıkıp girme :D.He bişey daha var ama ona ben hile demek istemiyorum.Bazı oyuncuları Tr vatandası yapmak zorunda kalıyorum.Malum yabancı kontenjanı :):)

tgun89
06.Kasım.2011, 19:02
ben 2011'e kadar tamamen değil ama genelde hileli oynadım. 2012'de hilesiz gidiyorum. oyun zevkim 5 kat arttı.

myres
06.Kasım.2011, 21:50
hileli en son 09da yapmıştım.bir zevk alamadığım için ondan sonra hile yapmadım.hile yapıpta yenince ne anlamı kalıyor.gol atınca içindeki o kıpırtıyı hissetmen için hileye hayır :) geçen maç beşiktaşı deplasmanda 3-0dan 3-4 yendim gs ile.hileli olsa şimdiye kapamıştım oyunu :)

merhaba917
07.Kasım.2011, 00:04
bu merete küçük yaşta başladım. İlk hilemi fm 2008'de yaptım yeni menejer ekleyerek. Bazı şirketlerin bunla ilgili programları var siz izleyin yapmayın başlamayın bu merete ben zor bıraktım :D :D :D

0xjasaitis
07.Kasım.2011, 02:05
Kardeşimle çok sık tartıştığım bi konudur.Israrla hile yapmakta diretiyor.Bense Fm 08 den beri oynuyorum şu ana kadar tek bir kere yanılmıyorsam Fm 10 daydı ŞL finalinde yenilgiyi hazmedememiştim.Kapatıp açmıştım sonra.Bu oyundan zevk almamızın sebebi her an ne olacağı belli olmayışıdır.(En azından benim açımdan bu böyle.) Mesela Penaltısı 20 olan bi oyuncunuz Şl finalinde penaltı kaçırıp sizi kupadan edebiliyor ki bizzat yaşadım.Bunu daha nice örneklerle güçlendirebiliriz.Bence başlamadan bırakın bu hile olaylarını oyundan çok çok daha fazla tad alıcaksınız...

SAİT71
07.Kasım.2011, 13:28
Sanırım 2005 yada 2006'da olması lazımdı editorden dünyanın en iyi oyuncularını tr alt ligindeki bir takıma alıp türk vatandaşlığı felan eklemiştim. Ronaldinho felan o zamanın MEssi'siydi o yıllardaydı. Önüme gelene zorlanmadan 7-8 tane sallayıp üst lige çıkmıştım...

BleedingMoon
07.Kasım.2011, 16:49
fm 2008'de hak etmeden yenildiğimi düşündüğüm maçlarda sadece bir kez maç tekrarı yapardım. ikinci maçta sonuç ne olursa olsun, canınız sağ olsun gençler deyip önüme bakardım. fm 2009'da çok fazla sakatlık olurdu. özellikle yıldız oyuncularım aylarca sakatlanınca en son kaydettiğim yerin başından başlardım.

artık oyunun açıklarından yararlanmak için ufak tefek hileler yapıyorum. yaptığım tek hile eğer sözleşme yenileyeceğim ya da imzalayacağım oyuncu menajerinin disliked person'ıysam menajerin başka bir oyuncusuyla sözleşme imzalayıp iptal ediyorum. böylece disliked person'lıktan çıkıyorum. param yoksa da 48 ay taksit yapıyorum. kimine göre hile ama bana göre normal bir durum. çünkü benim oyuncularımı da 48 ay taksitle alan takımlar var. onlar da mı hile yapıyor?

martymcfly
07.Kasım.2011, 17:25
Taksit hile değildir bence de. Oyuncumu 1 milyona öneriyorum parası iyi olan takımlar bile utanmadan 48 ay taksitle teklif yapıyorlar yada chelsea real gibi takımlar oyuncuma teklif verirken en az 30 ay taksitle geliyor karşıma.

sarianet
07.Kasım.2011, 17:42
cm 03 04 te yaptım beckhımı falan fenere almıştım karşı takım menejeri olup adam kadro dışı falan bırakıyodum sonra fenerden bi teklif beckhım fenerde :D

Lestad
10.Kasım.2011, 10:23
Hile yapmıyorum ama sinirlenince oyundan çıkıp kariyeri siliyorum :D

europeanconquer
10.Kasım.2011, 10:36
FM 10 da Tokatspor'daki bütün oyuncuların özelliklerini 20 yapmıştım.Gelene 10 gidene 20 atıyordum :n: Tabi ilk sezon bitti sıkıldım sildim :0:

BaGa TaRKaN
10.Kasım.2011, 12:53
Sanırım 2005 yada 2006'da olması lazımdı editorden dünyanın en iyi oyuncularını tr alt ligindeki bir takıma alıp türk vatandaşlığı felan eklemiştim. Ronaldinho felan o zamanın MEssi'siydi o yıllardaydı. Önüme gelene zorlanmadan 7-8 tane sallayıp üst lige çıkmıştım...

Bunu Bir Yerden Hatırlıyorum :) Kendimden Evet Hatırladım :D Ama 2008 ve 2009 Versiyonunda Yapmıştım

europeanconquer
10.Kasım.2011, 13:01
cm 03 04 te yaptım beckhımı falan fenere almıştım karşı takım menejeri olup adam kadro dışı falan bırakıyodum sonra fenerden bi teklif beckhım fenerde :D
Beckham yazışına kurban abi :D :n:

uaemrah
11.Kasım.2011, 00:18
En önemli hilem TR'deki yabancı statüsü !

vatandaşlik yılını 3 e düşürüp gençleri alip pilot takimlarima kiraya verip 3.yilinda iyi bir seviyeye geldiğinde ya takimda tutardim yada türk olana kadar pilotta devam ettirirdim...

Real time editör kullandığımda ise, fener bjk ts gibi takimlar kötü gidiyorsa aldıkları kötü yabancıların sözleşmesini ilk transfer döneminde bitecek şekle getirip takima transfer bütçesi verir daha iyi yabancılar almasını sağlarım...

eraser26
12.Kasım.2011, 15:57
eskiden transfer bütçesi için dandik oyuncuları büyük kulüplere satardım e tabi birde aç-kapa :D FM 10 dan beri hilesiz oynuyorum. sadece bu sene kontrat yenilemelerini unuttum oyuncular serbest kalıp kulübe gelmek istemeyince en son save i açtım yaklaşık 2 ay geri götürdü o kadarcık o da hile sayılmaz :D

alper3
13.Kasım.2011, 01:51
2009'a kadar bir kariyerimde mutlaka takıma para kazandırmak için yeni menejer ekleyip kendimden dandik bir oyuncuyu parası iyi olan takıma satardım, takımın bütün parasını alırdım. Hatta beğendiğim oyuncu varsa onuda bedavaya kendi takımıma satardım. Birde madem yeni menejer açmışım bari maçlarda da rakip takımın başına geçeyim derdim. Bütün adamlarını ileriye alırdım. Her maç 8-10 atıyodum. Lig sonu attığım gol 250-300 arasındaydı :D 2010 ve sonraki yıllarda bıraktım tabi :D

edwardweo
13.Kasım.2011, 11:34
CM 01-02'den beri hile yaparım. Bugüne kadar hilesiz oynadığım oyun sayısı bir elin parmaklarını geçmez. (Hilesiz olarak Man Utd. ile 1 premier lig şampiyonluğum ve Denizlispor ile 1 adet süper lig ikinciliğim var.) CM 03-04 zamanlarında editorle aldıgım küçük takımların butun futbolcularının ozellıklerını 20 yapardım ve oyle oynardım. Sezon ortasına kadar o hileli oyuncularımın hepsi takımdan ayrılır bende dımdızlak kalırdım. :D Allahtan gerçek zamanlı editorler çıktıda bu sorundan kurtuldum. Şimdi FM 2012 de ise Faroe Adaları 3. Ligi'nden bir takımla UEFA kupası'nı kaldırmaya çalışıyorum. (Butun maçları assitana oynattıgım için yenilebiliyorum bazen :D ) Bu seneki hedefim Faroe Adaları , Andorra , San Marino , Malta , Luxenburg gibi ülkeleri UEFA sıralamasından üst basamaklara taşımak..

atakan42
13.Kasım.2011, 16:05
ben de o kdr çk hile yaptıki. ztn yukarda yazılanların hpsini zamanında yptm. fm 2011 den beri en ufak bi hilem olmadı. sadece bi tane çok ufacık bi hilem vardı. o da neymar 7-8 ay sakatlanmştı fmrte den onu düzeltmştm . :)

Bekq
13.Kasım.2011, 17:22
Fenerbahçe kariyerimde 2. sezon Bjk ile maçım vardı. Maçı 3-0 kazandım fakat maç sonrası crash dump verdi. Bende Allah'tan maç öncesi oyunu kaydetmiştim. Maçı tekrar oynadım ve bu sefer 0-1 kaybettim. Bende kazandığım maçı neden kaybedeyim diyip tekrar oyundan çıkıp save'i açtım ve 2-0 kazandım.

Bu hile sayılır mı? :p

andresalih7
13.Kasım.2011, 17:42
Bence sayılmaz :)

sarianet
13.Kasım.2011, 17:54
Beckham yazışına kurban abi :D :n:

bekım yazmadıma dua et :D

Klavooz
13.Kasım.2011, 18:50
Bienvenu'nun özel yeteneğini 16 yaptım :)

Dia'nın bitiricilik özelliğini de 10 yaptım.

2011 serisinde ise manu ile karşılaşmadan önce takımın morali çok kötüydü ve çoğu sakat ve kondisyonsuzdu :D hepsini %100 kondisyon ve süper moralle başlattım oyuna.

2-0 yendik manu'yu ^^

hileye girer mi bilmiyorum

sarianet
13.Kasım.2011, 19:10

2011 serisinde ise manu ile karşılaşmadan önce takımın morali çok kötüydü ve çoğu sakat ve kondisyonsuzdu :D hepsini %100 kondisyon ve süper moralle başlattım oyuna.

2-0 yendik manu'yu ^^

girer mihiç canım bişi yapmamışın ki:D

Flawless Victory
13.Kasım.2011, 19:33

2-0 yendik manu'yu ^^

Dünyanın bütün doktorlarını seferber etmişsindir, adam hemencik iyileşmiştir, hile sayılmaz. :p

Klavooz
14.Kasım.2011, 02:00
Dünyanın bütün doktorlarını seferber etmişsindir, adam hemencik iyileşmiştir, hile sayılmaz. :p
aslında son sözümün yanına smiley koyacaktım ama unutmuşum :D

semih99999
14.Kasım.2011, 03:56
bende yapamadıgımı yazıyım :p sivasla kariyer açmıştım hilesiz ligi 2.bitirmiştik şampiyonlar ligine gidecektik para lazımdı :D add new manager a başvurduk real madrid i aldık musa aydına 40 milyon teklif ettik :D musa konratı kabul etmesine ragmen sivasdan ayrılmayı istemedigi için teklifi reddetti bende o günden beri hileye tövbe ettim :)

leave_992
14.Kasım.2011, 05:19
ben fm2005 de çok yapardım,ahh ahh eski günler :))

Bekq
14.Kasım.2011, 11:35
bende yapamadıgımı yazıyım :p sivasla kariyer açmıştım hilesiz ligi 2.bitirmiştik şampiyonlar ligine gidecektik para lazımdı :D add new manager a başvurduk real madrid i aldık musa aydına 40 milyon teklif ettik :D musa konratı kabul etmesine ragmen sivasdan ayrılmayı istemedigi için teklifi reddetti bende o günden beri hileye tövbe ettim :)
Çok iyiymiş bu. :D:D

bobobobo
14.Kasım.2011, 16:07

2-0 yendik manu'yu ^^

iyi güzel de oyuncuları yüzde yüz kondisyon nasıl yapıyorsun :D ilk defa duydum valla :D

bende fm2010 da cok hıle yapardım ama editorle duzenlemeler yapıyordum
fm2011 de hile yapmayacagım dıye yemın ettım oyun felaket zevklı oldu
2012 de play off a 5 puan onde girdim ama sadece 1 galibiyet alınca liderden 5 puan geride 3. bitirdim yine de hile yapmadım onun için oyun daha zevkli gidiyor

PaVLeNKo
14.Kasım.2011, 16:09
:) Genelde her seride olduğu gibi kendi ismimde bir oyuncu oluşturup Şimdiki yeteneğini 130 la potansiyelini 200 yapıp 17 yasında kariyerine başlatıyorum..Yerli koçların yetenekleri ile oynayarak dünya çapında antrenör yapıp en az pot'u 180 ve üstü regenleri kadroma doldurup hem geliştiriyorum hemde onları satıp para kazanıyorum..

HeracLes
14.Kasım.2011, 17:23
Ciddi söylüyorum şimdiye kadar 1 tane aç-kapa yapmadım ama editörü bolca kullandım :) Özellikle Beşiktaş'ı seçtiğim zamanlar Rüştü ve İbrahim Üzülmez'i legend ayarlıyordum ve bütün özellikleri 20 oluyordu. Ama artık yapmıyorum. :D

Bekq
14.Kasım.2011, 18:07
iyi güzel de oyuncuları yüzde yüz kondisyon nasıl yapıyorsun :D ilk defa duydum valla :D

bende fm2010 da cok hıle yapardım ama editorle duzenlemeler yapıyordum
fm2011 de hile yapmayacagım dıye yemın ettım oyun felaket zevklı oldu
2012 de play off a 5 puan onde girdim ama sadece 1 galibiyet alınca liderden 5 puan geride 3. bitirdim yine de hile yapmadım onun için oyun daha zevkli gidiyor
Oyun içi editör programları var. Onlarla sözleşme uzatabiliyorsun, sakatlığını geçirebiliyorsun vs. vs.

Nerden biliyorsun diye sormayın Fm 08'de editör açmak için min 1 GB ram istiyordu sanırsam :D 512'de olabilir o sebeple o tarz programlar kullanmıştım ben de. :D Eski bilgisayarım sağolsun az sövmemişimdir kendisine. :p

ErayEbil
14.Kasım.2011, 22:13
Vay bee herkes dökülüyor maşallah bir bir ne güzel gurur kaynağımızsınız gençler! :D

FenoMachine
14.Kasım.2011, 22:35
Hocaların ismini değiştirip tüm sülanenin isimlerini yazmıştım :D sonra Futbolcuları hep Genie Scoutla kullanırdım eskiden Oyuncuların benim takımıma gelebilmeleri için kendimi sevdirirdim menejerinide sevdirirdm sonra adam Milana romaya GS Ye Fb ye geliceğine bana gelirdi :D

Shelf
14.Kasım.2011, 23:06
RTE ile önemli oyuncularımın sakatlıklarını düzelttiğim olmuştur :D

omrcanjc
02.Ocak.2012, 19:33
transfer yaparken araştırmak için çok çık gir yaparım alabilcek en iyi oyuncuları almak için maçlarda yapmamaya çalısıyorum ama bi şeye kafam atarsa monitörü falan kıracak noktaya gelirsem çıkarım .... (o zamanda en büyük tesellim...silahlı oyunlarda mermi tasarrufu için çıkıp giriyosak FM de de yapabiliriz... gibi bir düşünce oluyor)

omersal
02.Ocak.2012, 19:52
ben de fm 2005te yapmışımdır tüm hilelerimi..her türlüsünü yaptım..fb yi seçip tüm rakiplerimin paralarını çalardım , iyi oyuncuları varsa maaş cezası verip kendi takımıma gelmelerini sağlardım :D ama şimdi hileli oyun hiç zevk vermiyo..fmye çok sövsem de fm08 ve fm12de hiç hile yapmadım :)

lyncher
02.Ocak.2012, 20:04
cmyi 92den beri oynuyorum 96da sanırım o ajaxın efsane kadrosunda forvetleri yoktu forvete kendi adımda herseyi 20 olan bir oyuncu yapardım gol sorunu kalmazdı:)

Zafonte
02.Ocak.2012, 20:30
bazı kariyerlerimde genie scout kullanıyorum.

sonuç mu? sadece baktığımda potansiyel ve yetenek algılamam 20 görünüyor oyuncu keşfettiğim için. zaten genie den oyuncu bulup da gelen başarı zevk vermiyor insana

Gannicus
02.Ocak.2012, 20:48
2008 serisinde Galatasaray ile Şampiyonlar ligi finalinde yaklaşık 13-14 kez aç kapa yaparak Juventus'u yendim :)

wolffather
02.Ocak.2012, 21:27
amma hileci varmış yaw:0: Arkadaş siz hile yaparak oyundan zevk alıyor musunuz diyeceğim ama oynadığınıza göre herhalde alıyorsunuz:D Onun da zevki ayrı olsa gerek...

Hadi be sende temiz misin herkes yapmıştır şimdiye kadar (sanki bu konuşmaları başka konulardan içerikler çağrıştırıyor gibi:D ) diyeceksiniz ama ben hiç yapmadım:icon_eek: yapanları da kınıyorum etik var ahlak var lütfen :D