PDA

View Full Version : Kırmızı Kart

BaFraLı
07.Kasım.2011, 22:10
İnanılmaz derecede oyundan soğutan durumlardan birisi kırmızı kart. Her 2 maçtan bir tanesinde kırmızı yiyorum. Şimdi oynuyordum mesela duruma bakın;

http://a1111.hizliresim.com/r/7/d8t6.png

http://a1111.hizliresim.com/r/7/d8uc.png

Bu oyun yapımcıları acaba bu oyunu yaparken kırmızı kartı neye göre ayarlamışlar. Hayır ilginç yani. Bundan önceki maçlarında büyük bir bölümünde kırmızı kart çıktı hep.

bozoo1903
07.Kasım.2011, 22:26
Agresif oyun oynamıyorsun değil mi? Veya default bile oynatıyorsan takımını daha az pres ve daha az sert oyun oynamasını isteyerek oyunu test edebilirsin.

KaPaLı
07.Kasım.2011, 23:12
Default veya Aggresive yapsamda fark etmiyo aynı sıkıntıdan bende dertliyim. Sarı kart görüyor oyuncular ve sürekli değiştirme şansımda yok kırmızıya dönüyor sonra.

byariff
07.Kasım.2011, 23:26
bunlardan bende cok dertliyim cok kolay kirmizi kart ve cok kolay sari kart goruyor oyuncularim bide oyunda cok kolay sakatlaniyor oyuncular agrasif seviyesi orta derece yani asiri degil sadece DMC oyuncuma fazla agrasiflik veriyorum o kadar.

hakankor
08.Kasım.2011, 00:43
Aynen işte tam bende konu açıyordum. Her 2 maçta bir yarı sarı kart cezalım oluyor ya kırmızı kart.

ToRoSKaPLaNı
08.Kasım.2011, 00:48
oyunda bir sorun var demekki.2011 de fair play ödülünü alırken aynı taktiği 2012 ye uyarladım şuan 15. haftadayım ve kartlarda liderliği aldım.Doğru oyunum agresif ve sert savunmaya dayalı ancak 2011 de neden az kart görüyordum da 2012 de ne değişti de böyle çok kart görüyorum.

myres
08.Kasım.2011, 00:49
aynen bu sorun bendede var.oyuncuya kart görürsen birdaha seni oynatmam diye konuşuyorsun biryerden,belki bunu yapınca düzelir ama ingilizcemiz yokki arkadaş.

mertayasava
08.Kasım.2011, 05:03
Bu bana kalırsa bir oyun hatası değil de kullanıcı hatası.Ben Beşiktaşla ilk sezonumda toplam 56 maç oynadım ve sadece 7 kırmızı kart gördüm.

Durum taktik anlayışı,oyun felsefesi,tempo,sertlikle alakalı.Sen ağır adamlardan oluşan bir takıma çok hızlı tempoda futbol oynatıyorsan,top kapması zayıp olan oyuncuya "hard" tackling veriyorsan,yorulan oyunculara deli gibi pres yaptırıyorsan,moralsiz oyuncuyu motive edemeyip kart görmesini engelleyemiyorsan bir takım çok rahat kırmızı kart görebilir.Bu saydıklarım uzar gider.

Deus Dominus
08.Kasım.2011, 13:36
Bu bana kalırsa bir oyun hatası değil de kullanıcı hatası.Ben Beşiktaşla ilk sezonumda toplam 56 maç oynadım ve sadece 7 kırmızı kart gördüm.

Durum taktik anlayışı,oyun felsefesi,tempo,sertlikle alakalı.Sen ağır adamlardan oluşan bir takıma çok hızlı tempoda futbol oynatıyorsan,top kapması zayıp olan oyuncuya "hard" tackling veriyorsan,yorulan oyunculara deli gibi pres yaptırıyorsan,moralsiz oyuncuyu motive edemeyip kart görmesini engelleyemiyorsan bir takım çok rahat kırmızı kart görebilir.Bu saydıklarım uzar gider.

Aynen katılıyorum, tamda bunları yazacaktım :) Oyunculara basma kalıp rolleri verip sahaya salmayın arkadaşlar, özen gösterin biraz :) Neyi yapabilir, neyi yapamaz bunları iyi tespit eder, önlemi alırsanız hem daha etkili olurlar, hem bu tür sıkıntıları yaşamazsınız. Maç esnasında takım motivasyonunuda takip edin. Bir oyuncu gerginse, disiplinini kaybetmeye başladıysa, agresif oynuyorsa bunlar o motivasyon bölümünde belli eder kendini, beyaz yazıyla yazılanlar olumsuz durumlar. Hamlelerinizi yapmada büyük kolaylık sağlar.

ErayEbil
08.Kasım.2011, 14:28
Emre Bölezoğlu 3 maçta 1 kırmızı görüyor. Kırmızıdan sonra 2 maç ceza alıyo 3. maça çıkıyor o maç bidaha kırmızı görüyor 2 maç ceza daha. Toplam 6 kırmızı görmüş :)

Jaswege
08.Kasım.2011, 15:37
Aynen ya. Fenerbahçe kariyerimde her maç 4 sarı kart ortalamasıyla oynuyorum. 2-3 maçta birde ya direkt kırmızı ya da sarıdan kırmızı görüyorum. Ne agresif oynatıyorum ne sert. :/

Addolorato
08.Kasım.2011, 15:39
Aynı sorunu özellikle ben beklerde yaşamıştım Galatasaray oyunumda. Eboue ve Sabri devamlı kırmızı kart görüyorlardı. Ceza verdim tackling'i easy yaptım birşey farketmedi.

aykutbagci
08.Kasım.2011, 15:39
Tüm takıma aynı komutları vermeyin.Pres yada agresif top kapmak istiyorsanız bu ayarları ona uygun oyuncularla yapın.Tackling'i 5 olan adama agresif top kap pres yap derseniz kondisyon da düştüyse kesinlikle kart görecektir.Ama mesela Sergio Ramos gibi atletik özellikleri iyi birine (tacklingi de tabii) bu özellikleri verirseniz hem çok etkili olur hem de nispeten daha az sarı kart görür.

William Rookwood
08.Kasım.2011, 15:40
Oyuncuların agresiflik ve sportenlik özellikleri yüzünden olabilir birde agresif futbol oynattığınız içinde olabilir ben nadiren 1-2 kırmızı kart görüyorum maç içerisinde genelde sakatlıklar yüzünden 10 kişi oynuyorum

KanaKe
08.Kasım.2011, 17:14
haftalar önce bende konu acmistim kartlarla iligili... oyunda gereginden cok fazla kart cikiyor özellikle türkiye liginde kartlar havada ucusuyor mesela su anda ingiltere liginde oynuyorum 1 macta en fazla 2-3 oyuncum sari kart görüyor.. türkiye liginde 1 macta 5-6 oyuncum rakibinde 4-5 oyuncusu sari kart görüyordu... 2 macta 1 aynen senin gibi kirmizi kart gören oyuncularim oluyordu... sorun türkiye liginde ki oyun tarzi ile alakali.

serwan
09.Kasım.2011, 04:43
Emre Bölezoğlu 3 maçta 1 kırmızı görüyor. Kırmızıdan sonra 2 maç ceza alıyo 3. maça çıkıyor o maç bidaha kırmızı görüyor 2 maç ceza daha. Toplam 6 kırmızı görmüş :)

oyunu emre ile değerlendiremeyiz bence. hatta emre ile değerlendireceksek gayet normal bir durum bu. :D eğer hakemler maçları hakkıyla yönetseler emre zaten her 2-3 maçta bir kırmızı kart görür gerçekte de. sorun nerede anlamadım? oyunda da hakemler emre'ye kıyak mı yapsın? :D

canavar77
09.Kasım.2011, 04:58
Arkadaşlar bence sizde bir sorun var bende hiç kırmzı çıkmıor nerdeyse.

ktoid
09.Kasım.2011, 08:25
oyuncularının decision özelliği düşükse yanlış müdahelelerde bulunuyorlardır, ayrıca aggression da yüksekse aynı zamanda o oyuncudan hayır bekleme derim. kanımca hep aynı adamların kırmızı kart görüyordur. sana tavsiyem decisionı düşük agressionu yüksek adamların tacklingini default veya light yap.

hakankor
09.Kasım.2011, 12:35

Peki bizim gördüklerimiz dışında diğer takımlara bakalım. Neredeyse her maç iki takımdan biri kırmızı yiyor. Beşiktaş maçında ikisindede BJK 10 kişi kaldı.