PDA

View Full Version : Ne bu çelişki?

Ralph
09.Kasım.2011, 17:19
PA ve CA'sı 20 olan bir scout ile bir adamı araştırtıyorum. Oyuncunun gelmek istemediğini söylüyor ama oyuncuya teklif verdiğimde gelmek istiyor. Nedir bunun sebebi?

Deus Dominus
09.Kasım.2011, 18:25
Bahsettiğin gibi bir sorunla karşılaşmadım açıkçası. Öyle vasat gözlemciler kullandım takıma malzemeci olarak bile alınmayacak :) ancak yeteneği konusunda saçmalasalarda oyuncunun kulübe olan bakış açısı ile ilgili hep doğru bilgi verdiler. Gözlemcinin raporunda;
''....would have no intention for joining our club at this time.'' yazıyorsa boşa uğraşmamak lazım :)
onun haricindekilerde hep bir ihtimal vardır. Ama birde teklifte bulunduğun oyuncunun 'information' bölümüne bak, kulübün ya da sen oyuncunun favorleri içindeyse fikrini değiştirmiş olabilir :) Başka bir şey gelmedi aklıma.

Ralph
09.Kasım.2011, 18:26
Yok hayır. Favorileriyle alakalı bir oyuncu değil. Buna çok denk geliyorum. Başka bir Türkçe yama kullanıyorum onunla ilgili bir çeviri hatasımı acaba bilemedim.

Chinatown
09.Kasım.2011, 18:33
bende tam tersi çok oluyor ama böylesi olmadı. yani oyuncu realistic target içinde, ama asla teklifimi kabul etmiyor.

Deus Dominus
09.Kasım.2011, 18:44
Yok hayır. Favorileriyle alakalı bir oyuncu değil. Buna çok denk geliyorum. Başka bir Türkçe yama kullanıyorum onunla ilgili bir çeviri hatasımı acaba bilemedim.

bende tam tersi çok oluyor ama böylesi olmadı. yani oyuncu realistic target içinde, ama asla teklifimi kabul etmiyor.

Peki oyuncunun menajeriyle aranız nasıl? :)
Oyuncunun profilinden yine informations'a gidiyoruz, agent'e tıklıyoruz. Sol bölümde menajerin sevdiği sevmediği kişiler var. Oyuncu size gelmeye can atsa da menajeri ile aranız iyi değilse işiniz çok zor. Aynı şekilde tersi de geçerli.

eng1n
09.Kasım.2011, 18:47

Türkçe yama kullanıyorsan onun hatasıdır büyük ihtimal benim hiç başıma gelmedi böyle bir olay.

Sirius Black
10.Kasım.2011, 13:53
Geçen sene de Galatasaray'a Stekelenburg'u almaya çalışırken olmuştu. Gözlemci olmaz dese de almıştım Stekelenburg'u. Raporlar bazen güvenilmez olabiliyor.

meddah
10.Kasım.2011, 14:59
Çeviri hatası olup olmadığını, ilgili raporlardan birinin İngilizce ve Türkçe metnini yazarsan, bulmak çok zor değil.

Öbür yandan, mesela Quaresma'yı izlemeye, Pollyanna'yı bile göndersen, muhtemelen geriye "ama gelmek istemiyor" diye biten bir raporla dönerdi.

Ralph
10.Kasım.2011, 15:01
Çeviri hatası olup olmadığını, ilgili raporlardan birinin İngilizce ve Türkçe metnini yazarsan, bulmak çok zor değil.

Öbür yandan, mesela Quaresma'yı izlemeye, Pollyanna'yı bile göndersen, muhtemelen geriye "ama gelmek istemiyor" diye biten bir raporla dönerdi.

Tabi ki orası öyle ama işte ben daha önce rastlamamıştım böyle bir duruma. Mesela 11'de gelmek istiyorsa evet, gelmek istemiyorsa hayır yazıyordu. Yani açıklayıcı bir şekilde tabi ki...

pappi
10.Kasım.2011, 15:09
arkadaşların fikirlerine ilaveten bir hatırlatma yapayım,gözlemcinin raporu eski ise oyuncunun fikri değişmiş olabilir.kadro kayıtlarından bir gün önce alınan raporda gelmek istemeyebilir ancak kadroya alınmadıysa fikri değişebilir.Oyuncu takımında yedekse anahtar oyuncu yada ilk onbir oyuncusu olarak sözleşme teklif ettiyseniz gelebilir.

Ralph
10.Kasım.2011, 15:11
arkadaşların fikirlerine ilaveten bir hatırlatma yapayım,gözlemcinin raporu eski ise oyuncunun fikri değişmiş olabilir.kadro kayıtlarından bir gün önce alınan raporda gelmek istemeyebilir ancak kadroya alınmadıysa fikri değişebilir.Oyuncu takımında yedekse anahtar oyuncu yada ilk onbir oyuncusu olarak sözleşme teklif ettiyseniz gelebilir.

Yok hayır. Bilgi sıcak sıcak ve tazeydi. :icon_razz:

Walter Sakana
10.Kasım.2011, 18:57
Gözlemcinin CA ve PA yargılama yeteneğinin 20 olması oyuncunun mevcut yeteneği ile ulaşabileceği potansiyel yeteneği raporlamasını bağlar. Rapordaki diğer bilgiler yani oyuncunun gelmek isteyip istemeyeceği, kulübünün satmak isteyip istemeyeceği veya ne kadar isteyeceği gibi bilgiler ise biraz daha tahmini değerlendirmeler ve Ca ile PA yargılama özelliği ile alakalı olduklarını düşünmüyorum. Neyle alakalı diye sorarsan bilmiyorum :) ama gizli özelliklerden biri olabilir, -varsa öyle bir özellik- editörden bakmak lazım hangisi olabilir diye.

Rapor isterken adını unuttum en üstteki seçenek yerine birkaç maç izletme seçeneklerinden birini seçmek belki daha gerçekçi sonuçlar verebilir, denemek lazım.

Ralph
10.Kasım.2011, 19:08
Gözlemcinin CA ve PA yargılama yeteneğinin 20 olması oyuncunun mevcut yeteneği ile ulaşabileceği potansiyel yeteneği raporlamasını bağlar. Rapordaki diğer bilgiler yani oyuncunun gelmek isteyip istemeyeceği, kulübünün satmak isteyip istemeyeceği veya ne kadar isteyeceği gibi bilgiler ise biraz daha tahmini değerlendirmeler ve Ca ile PA yargılama özelliği ile alakalı olduklarını düşünmüyorum. Neyle alakalı diye sorarsan bilmiyorum :) ama gizli özelliklerden biri olabilir, -varsa öyle bir özellik- editörden bakmak lazım hangisi olabilir diye.

Rapor isterken adını unuttum en üstteki seçenek yerine birkaç maç izletme seçeneklerinden birini seçmek belki daha gerçekçi sonuçlar verebilir, denemek lazım.

Kesinlikle. 3 maç izletip almak daha sağlıklı oluyor.