PDA

View Full Version : Oyun esnasında kasma

Ralph
10.Kasım.2011, 21:23
Oyunu oynarken ara sıra aşırı bir kasma sorunu oluyor. Maçta mesela kasarak gösteriyor 2D maç motoru olduğu halde. Maça girerken, maça git butonuna basıyorum (her zaman değil, saatte 2-3 kez oluyor mesela) takım konuşmasına flan bastıktan sonra maça gir dediğimde 4-5 saniye bekliyor. Bu şekilde olduktan sonra maç esnasında kasıyor anlattığım şekilde. Sebep ne olabilir?

Mamadou
10.Kasım.2011, 23:28
Bende de oluyor. Takım konuşmasında kasmaya başlıyor. Maçın bir bölümünü özellikle ilk yarısını baya bir kasarak oynuyorum. Sonra kasma geçiyor. Her maçta olmuyor elbette ama kasma olduğu zaman oyunu durdur görev yöneticisinden performans kısmına bak. CPU kullanımı %90-%100 vuruyor. FIFA ve PES oynarken en fazla %65 vuruyor ama FM'de dediğim gibi %90-%100 vuruyor anormal bir şekilde. Mutlaka sende de böyle oluyordur. Mümkünse FM oynarken İnternet tarayıcısı,MSN ve arka planda çalışan program varsa bunları kapatarak oyna derim. Eğer orjinal ise oyunun Steam programından kaynaklanıyor olabilir. Bildiğim kadarıyla oyunu oynarken Steam programı açık diye biliyorum.

brknesta
11.Kasım.2011, 10:39
baska sayfam acıkca bendede oluyor

ALEN MARKARYAN
11.Kasım.2011, 13:41
Ben de böyle 2 - 3 saat oynadıktan sonra geliyor.

kalemci
11.Kasım.2011, 14:35
Bende bu sorun pencere modunda oluyor tam ekranken sıkıntısız ilerliyor.

Ralph
11.Kasım.2011, 14:38
O zaman bir de tam ekran denemek lazım.

Corpus
11.Kasım.2011, 15:17
Benimde pencere modu ve aynı sorun bende de var. Steam üzerinden oynadığımızdan dolayı olabilir diye düşünüyorum.

kalemci
11.Kasım.2011, 19:21
tam ekran denediniz mi