PDA

View Full Version : Steam database hacklendi(ÖNEMLİ)

nannar
11.Kasım.2011, 02:59
Arkadaşlar Steam kapatırken gelen mesajla irkildim :) orjinalini basayım,altına da özetini yazayım

Dear Steam Users and Steam Forum Users:
Our Steam forums were defaced on the evening of Sunday, November 6. We began investigating and found that the intrusion goes beyond the Steam forums.

We learned that intruders obtained access to a Steam database in addition to the forums. This database contained information including user names, hashed and salted passwords, game purchases, email addresses, billing addresses and encrypted credit card information. We do not have evidence that encrypted credit card numbers or personally identifying information were taken by the intruders, or that the protection on credit card numbers or passwords was *****ed. We are still investigating.

We don't have evidence of credit card misuse at this time. Nonetheless you should watch your credit card activity and statements closely.
While we only know of a few forum accounts that have been compromised, all forum users will be required to change their passwords the next time they login. If you have used your Steam forum password on other accounts you should change those passwords as well.
We do not know of any compromised Steam accounts, so we are not planning to force a change of Steam account passwords (which are separate from forum passwords). However, it wouldn't be a bad idea to change that as well, especially if it is the same as your Steam forum account password.
We will reopen the forums as soon as we can.
I am truly sorry this happened, and I apologize for the inconvenience.
Gabe.

Özellikle kırmızıya aldığım bölüm baya önemli. Resmi bir açıklama bu arkadaşlar.Steam kapatırken ekran geldi. Dediklerine göre steam database'ye ulaşanlar olmuş ve forumda bazı hesaplara el atmışlar. Bu database aynı zamanda kredi kartı numaraları,oyun alımları,kullanıcı adları,şifreler ve banka hesap numaraları gibi bir sürü bilgiyi içeriyormuş. Yani büyük bir hack olayı olabilir. Şu ana kadar hesaplarda kötüye kullanma olmadığını belirtiyorlar fakat yine de banka hesaplarınızı ve kredi kartlarınızı takip etmenizi öneriyorlar.Forum bir süre kapalı kalacakmış.Açıldığında da şifre değiştirmek gerekecekmiş.konunun özeti bu. Kredi kartı ya da havale ile steam'den oyun alanlara duyrulur...

lexoqe
11.Kasım.2011, 03:02
Çok önemli bir konu. Mutlaka kredi kartlarınızın numaralarını değiştirin. Ve STEAM şifrenizi değiştirin.

Flawless Victory
12.Kasım.2011, 20:50
Sanirim steam hacklenmis. Bilgileriniz calinmamistir insallah. tabi benimde. :)

Ralph
12.Kasım.2011, 20:56
İyi ki kredi kartıyla değil de havale ile aldım oyunu. İçim rahat etmezdi yoksa. Çok can sıkıcı bir durum.

canter55
14.Kasım.2011, 18:42
yeni steam update i ile steam'ın kurucusu gabe johnsondan gelen mesaj şöyle:

Dear Steam Users and Steam Forum Users:

Our Steam forums were defaced on the evening of Sunday, November 6. We began investigating and found that the intrusion goes beyond the Steam forums.

We learned that intruders obtained access to a Steam database in addition to the forums. This database contained information including user names, hashed and salted passwords, game purchases, email addresses, billing addresses and encrypted credit card information. We do not have evidence that encrypted credit card numbers or personally identifying information were taken by the intruders, or that the protection on credit card numbers or passwords was *****ed. We are still investigating.

We don’t have evidence of credit card misuse at this time. Nonetheless you should watch your credit card activity and statements closely.

While we only know of a few forum accounts that have been compromised, all forum users will be required to change their passwords the next time they login. If you have used your Steam forum password on other accounts you should change those passwords as well.

We do not know of any compromised Steam accounts, so we are not planning to force a change of Steam account passwords (which are separate from forum passwords). However, it wouldn’t be a bad idea to change that as well, especially if it is the same as your Steam forum account password.

We will reopen the forums as soon as we can.

I am truly sorry this happened, and I apologize for the inconvenience.

Gabe.

(Biri lütfen türkçeye çevirebilirse çevirsin, çevirmezse ben çeviririm, sorun yokhttp://www.secret-forest.net/images/smilies/tekgoz.png
Burada yazanların kısaca özeti şöyle:
Steam forumları hacklendi ve bu forumlara girerken bizim bilgilerimize ulaştılar ! YANİ KREDİ KARTLARIMIZ VE BÜTÜN ADRESLERİMİZ, KİŞİSEL BİLGİLERİMİZ VS. HACKERLARIN ELİNDE Bu yüzden sakın ama sakın steamden oyun satın almayın ve kredi kartınız kayıtlıysa silin!

Ralph
14.Kasım.2011, 18:43
Daha önce açıklanmıştı zaten bu. Kredi kartı numaralarınızı ve şifrelerinizi değiştirin şeklinde uyarı gelmişti.

canter55
14.Kasım.2011, 18:44
Daha önce açıklanmıştı zaten bu. Kredi kartı numaralarınızı ve şifrelerinizi değiştirin şeklinde uyarı gelmişti.

Paylaşıldıysa özür dilerim benim yeni haberim oluyorda :D

sui generis
14.Kasım.2011, 18:46
ben de yeni duyuyorum. iyi ki Turksportal dan almışız :)

wolfson
14.Kasım.2011, 19:08
Bu ne demek oluyor ya :D ne yapmamız lazım risk altında olmamak için?

byariff
14.Kasım.2011, 19:43
Steam hackleneli 1 hafta Falan Oldu Tum Databaseyi Cektiler Ama Su Anlik Zarar Vermediler O yuzden sifreler kredi karti bilgileri vs vs hepsi hackleyen kisinin elinde o yuzden sifrenizi degistirin ve kredi kartinizi iptal ettirin veya cvv numarasini falan degistirin. :)

Time Cris
14.Kasım.2011, 23:16
Paran ile rezil oluyorsun gibi olmuş

Flawless Victory
14.Kasım.2011, 23:16
1. Kredi kartı bilgilerimizi nereden görebiliriz?

2. Kredi kartı bilgilerimini nereden silebiliriz?

kral_67
14.Kasım.2011, 23:30
Steami açtığınız zaman sağ üst köşede "hesap sahibi xyz"
şeklinde bir yazı var oraya tıklıyorsunuz açılan sayfada
cüzdan bakiyeniz diye bir yazı var onun altında varsa kayıtlı kredi kartınız mevcut...
yoksa demekki kredi kartınız kayıtlı değil demektir...
birde sol üst tarafta steam yazısı var ona tıklıyorsunuz sonra ayarlara tıklıyorsunuz şifreyide ordan çıkan ekrandan değiştirebilirsiniz

ben az evvel aradım kartı iptal ettirdim zaten kayıtlı olduğunuda bilmiyordum yanlışlıkla kayıt ettirmişim...

The.Crow
14.Kasım.2011, 23:37
Kredi kartım kayıtlı değilmiş. O halde benim kredi kartı iptal ettirmeme gerek yok sanırım.

Şifremi de değiştireyim.

byariff
16.Kasım.2011, 04:22
kredi kartlariniz steam"e 1 kez kayitli olunuyor , cvv sifrenizi degistirseniz yeterlidir

Flawless Victory
16.Kasım.2011, 14:50
Steami açtığınız zaman sağ üst köşede "hesap sahibi xyz"
şeklinde bir yazı var oraya tıklıyorsunuz açılan sayfada
cüzdan bakiyeniz diye bir yazı var onun altında varsa kayıtlı kredi kartınız mevcut...
yoksa demekki kredi kartınız kayıtlı değil demektir...
birde sol üst tarafta steam yazısı var ona tıklıyorsunuz sonra ayarlara tıklıyorsunuz şifreyide ordan çıkan ekrandan değiştirebilirsiniz

ben az evvel aradım kartı iptal ettirdim zaten kayıtlı olduğunuda bilmiyordum yanlışlıkla kayıt ettirmişim...

Bende aşağıdaki seçenekler çıkıyor, cüzdan bakiyeniz diye bir şey yok. Hesap ayrıntılarına da girince kredi kartı ile ilgili bir bölüm göremedim. Sadece steam cüzdan diye bir yer var, orada da kredi kartı bilgileri falan göremedim.

Şöyle bir şey yazıyor, galiba hesap ile ilişkilendirilmiş bir kredi kartı bilgisi yok diyor. Bu durumda kredi kartı bilgilerim kayıtlı değil oluyor.

There is no stored credit card information associated with your account.

http://b1111.hizliresim.com/r/j/kmwn.jpg