PDA

View Full Version : Transfer Zorluğu

ck15
12.Kasım.2011, 15:44
Örneğin; Mesut Özil, Arda Turan, MArio Götze gibi futbolcuları almayı çok istiyorum. Kulübüyle Anlaşıyorum ancak contract yapamyıyorum. altta sanırsam menejer parası gibi bişey çok fazla para istiyor ve o oyuncuyu alamayıyorum. Bide yine kulübüyle anlaşıyorum ancak oyuncuya contract önermek istiyorum öneremiyorum seçim yapamaıyorum.

Bu konular hakkında bana yardımcı olurmusunuz? Gerçekten FM' den soğumaya başladım...

alper3
12.Kasım.2011, 16:28
Daha gerçekçi bir oyun oldu senin bu dediklerin ile fm. 2011'de ben fenerbahce ile 2.sezonumda kanatlara lennon-neymar ortalarına mesut. forvete benzema'yı orta sahaya nuri sahin ve hamsik'i alıyordum. Buda baya bi saçma oluyordu. Yardım gerektirecek bir olay değil bana göre olması gereken.

ck15
12.Kasım.2011, 16:32
Şimdi Atletico Madrid'e Nuri Şahin, Mario Götze ve Rincon'u Alamıyorsam Bunu Nesi Gerçek? menejeri benden 92 milyon euro istiyor Neymar için...

pappi
12.Kasım.2011, 17:55
bu problemin teknik sorun kategorisine girmez ama ben yine de bir cevap vereyim.

davul bile dengi dengine derler,almak istediğin oyuncunun şöhreti ile senin klübünün şöhreti birbirine yakın olmalı.klübünün ligdeki durumu,uefa yada şampiyonlar ligine dahil olup olmadığı gibi oyuncunun kariyeri açısından önemli olan unsurlar önem arzeder.

bütün bunlar mevcutsa ve bir oyuncuyu almak istiyorsanız yine göz önünde bulundurmanız gereken şeyler var. oyuncu klübünde mutluysa,yeni sözleşme imzalamışsa,takımında anahtar oyuncu iken sizin takımınızda rotasyona girecekse,klübünüze yada size karşı antipatisi varsa,oynadığı kulüp favori kulübüyse,menajeri satmak istemiyor ancak başkan para için transferi kabul ettiyse oyuncu gelmek istemeyebilir.

eğer bunlar da söz konusu değilse parada anlaşınca bir oyuncuyu transfer edebilirsiniz.

işiniz kolaylaşsın istiyorsanız;

1-almak istediğiniz oyuncu hakkında basında övgülü konuşmalar yapın.bunu bir kaç gün arayla ya da ayda iki kez falan yapın.böylece oyuncunun size olan sempatisi artacak hatta bir sezon boyunca böyle yaparsanız oyuncunun profilinde sevdiği kişi olarak adınız yazacaktır.böylece o oyuncunun kulübünü ikna edince işiniz kolay olur.

2-sürekli övüp sevgisini kazandığınız oyuncuyu transfer etmek için yine basın konuşmalarında transfer etme isteğinizi dile getirin."declare transfer" gibi bi seçenek olması lazım,buna karşılık oyuncu da sizin takımınıza gelebileceği yönünde basına konuşunca kulüp yumuşuyor.

her şeyin bir zamanı vardır,kulübünde problemi olmayan bir oyuncuyu almak istediğinizde cebinizden çok para çıkar.hem kulüp çok para ister hem oyuncu hem de menajeri.oyuncuyu ile aranızda sevgi bağı oluştuğunda ve oyuncu kulübünüze gelmek istediğinde kulübüne teklif yapın ama para teklifi değil,enqury seçeneği ile oyuncuyu kaça satacağını sorun,makul bir fiyat verecektir.

oyuncu sözleşmeleri pazarlığa açıktır,oyuncu ilk etapta isteklerini sunduysa siz bütçenize göre ayarlama yapabilirsiniz.mesela ben bir oyuncuya yıllık 4 milyon dolar maaş vereceğime imza ücretini 1 milyon dolar artırıp yıllık maaşını 3 milyona düşürüyorum,böylece 4-5 yıllık yaptığım sözleşmede 3-4 milyon kârım oluyor.ya da maaşı imza ücretini düşürüp gol bonusunu artırıyorum ki bunu orta saha oyuncularına yapıyorum ki nasıl olsa az gol atar mantığı ile.

son olarak da bu oyunla gelen bir yenilik olan kilit olayı var.oyuncunun menajeri sizden 5 milyon dolar oyuncu ise 1,5 milyon dolar imza ücreti istedi,menajer 5 den aşağısını kabul etmiyor,menajerin imza ücretini düşürüp kilitleyin,oyuncunun imza ücretini yarım yada 1 milyon kadar artırın ve kiltleyin eğer oyuncu gerçekten gelmek istiyorsa teklifinize razı olacaktır.bir nevi blöftür ama yerler:)ben böyle çok kârlı sözleşmeler imzaladım,At.madrid ile oynuyorum maaş bütçem 220 milyon dolar civarında sözleşme giderlerim ise 160 milyon dolar civarında.

alper3
12.Kasım.2011, 19:14
Şimdi Atletico Madrid'e Nuri Şahin, Mario Götze ve Rincon'u Alamıyorsam Bunu Nesi Gerçek? menejeri benden 92 milyon euro istiyor Neymar için...

Mario Götze'yi biraz izlediysen eğer gerçekte adam wonderkid. Atletico Madrid'e gelmemesi normal. M.City-United, Chelsea gibi takımlara alabilirsin.
Nuri'nin Dortmund'da gösterdiği performanstan sonra büyük şeyler bekleniyor ondan, ayrıca aynı şehrin diğer takımından oyuncu almak istiyorsun kolay olmaması gerek zaten bunun.
Neymar için şu anda konuşulan rakamlar zaten 60-80M euro arası miktarlar, haberleri biraz takip edersen görürsün sende.

pappi
12.Kasım.2011, 20:41
götze'yi At.Madrid'e aldım ben,ama 55 milyon dolar verdim yanlış hatırlamıyorsam.ve adam oyunda en iyi kanat oyuncularından biri ve evet wonderkid.ucuza kapatmak mümkün değil,erken davranılmazsa da daha büyük bir takım kapabilir.real madridten oyuncu almak hem de Atletico Madrid ile:) yemez.ezeli rakip olan iki takım arasında transfer zor,barça olsa bi nebze kurtarır da Real yemez:)

hasanamca
12.Kasım.2011, 21:12
oyun ıng yapamıyoruzkı bı konusma kardess varsa turkcesı soylede bızde yapalım:D

ck15
12.Kasım.2011, 21:50
Agent Fee denilen şey neden bukadar çok para istiyorlar...?

sarianet
12.Kasım.2011, 21:56
ya bu oyunun amacı zaten kendi mesutunu neymarını nurini bulmandır o yüzden bilinmeyen yıldızlara göz atın araştırma yapın öyle çok daha zevk alacaksınız

ck15
12.Kasım.2011, 22:38
"My client isn't currently interested in entering into contract negotiations with your club" diye bişey çıkıyor contract bile yapamıyorum bazen gençlere bile... nedir bu ya?

alper3
12.Kasım.2011, 23:37
Hocam hiç ingilizce bilmiyorsan bari internetten translate kullan. Az bucuk anlayabilirsin belki birşeyleri.
Agent fee denilen olay; oyuncunun menejerine ödeyeceğin paradır.
Contrat önerememenin sebebi ise, oyuncunun seninle kontrat görüşmesi yapmak istememesi, seninle ilgilenmiyor yani. Orda yazan cümlenin tam çevirisi ise ''Oyuncum henüz kulüp ile sözleşme görüşmelerine girmek istemiyor''.

bozoo1903
13.Kasım.2011, 04:06
Hocam hiç ingilizce bilmiyorsan bari internetten translate kullan. Az bucuk anlayabilirsin belki birşeyleri.
Agent fee denilen olay; oyuncunun menejerine ödeyeceğin paradır.
Contrat önerememenin sebebi ise, oyuncunun seninle kontrat görüşmesi yapmak istememesi, seninle ilgilenmiyor yani. Orda yazan cümlenin tam çevirisi ise ''Oyuncum henüz kulüp ile sözleşme görüşmelerine girmek istemiyor''.

Bunu bana Sidnei'nin menajeri de söyledi. Fakat ben Sideni'nin favori personelim, Beşiktaş favori klübü iken.

Almak istiyorum seni takıma dedim o da hay hay paşam dedi ama menajer kıllık yarattı. menajerleri razı etmek için başka bir özellik daha olmalı. Menajer görüşmüyor diye oyuncu koyun gibi bi oraya bi buraya.. Kısır döngü yani.

alper3
13.Kasım.2011, 05:38
Bunu bana Sidnei'nin menajeri de söyledi. Fakat ben Sideni'nin favori personelim, Beşiktaş favori klübü iken.

Almak istiyorum seni takıma dedim o da hay hay paşam dedi ama menajer kıllık yarattı. menajerleri razı etmek için başka bir özellik daha olmalı. Menajer görüşmüyor diye oyuncu koyun gibi bi oraya bi buraya.. Kısır döngü yani.

Demekki oyuncudan önce menejeri kafalican :) Menejerlerle konuşma yeride vardır illaki o kadar detaylı bakmadım ama chat bölümü olması lazım manajer ile.

Klavooz
13.Kasım.2011, 07:26
O değil de,

S.Liege & Anderlecht gibi dünya futboluna futbolcu pazarlayan kulüplere genç oyuncu alamıyorsun.

16 yaşındaki bebeler bile kontratta kıpkırmızı :D

ck15
14.Kasım.2011, 17:05
Menejerler uçmuş bu oyunda ya. 16 yaşındaki genç oyuncuyu bile alamıyorum. uçuk para istiyor menejerler...

Sysmix
14.Kasım.2011, 17:13
Menejerle chat kısmı yok bildiğim kadarıyla. Yalnız menejerleri kafalamak istiyorsanız eğer; menejeri olduğu diğer futbolculardan orta karar olanları ile anlaşın, menejerede o anlaşmada biraz yüklü para verin. Ben bunu hiç denemedim ama bu olaydan sonra menejerin favorisi olunuyormuş. Daha sonra istediğin adama tekrar denersin. seninle pazarlığa oturur bu sefer.

Mesut Özil, Arda Turan, Mario Götze gibi adamlar oyunda yıldız statüsünde. Neymar için bile nakit 80-90 isteyen bir yapay zekadan bu adamları almak daha zor. Eden Hazard ve Ganso (2011 de Paoulo Henrique diye geçiyor) içinde geçerli bu söylediklerim.

Alt yapıları kontrol edin ki emin olun 2 senede çoşacak en az 1 adam çıkıyor alt yapılardan.

ReaList
15.Kasım.2011, 01:01
Benim en sinir olduğum olay şu İngiltere'deki çalışma izni kuralı
Sırf bu sebeple bu ligi oynamak oyun zevkini kaçırıyor

Deus Dominus
15.Kasım.2011, 01:15
Demekki oyuncudan önce menejeri kafalican :) Menejerlerle konuşma yeride vardır illaki o kadar detaylı bakmadım ama chat bölümü olması lazım manajer ile.

Sysmix'in yazdığını geçen seride uygulamıştım bir-iki kez. İşe yarıyor.
Hile sayılabilir belki ama uygulanabilecek ufak bir oyun var o paragöz menajerlere :) Menajerliğini üstlendiği oyunculardan ucuz ve satılmaya elverişli oyuncularına yüksek teklifler yapıp, yüksek kontratlar öneriyordum bol sıfırlısından :) Tabi menajerinde cebini dolduracak :) Teklifi kabul ettiklerinde sürekli erteliyordum transferi, bu yüksek imza bedelli kontratlar beni o menajerin favori kişileri içine alıyordu. Asıl hedeflediğim transferlerde ikili ilişkilerimizden dolayı daha makul davranıyorlardı :)