PDA

View Full Version : PPM kaldırma hakkında

SteveScarlett
12.Kasım.2011, 18:17
Arkadaşlar,

"Runs with ball through centre" gibi vb. PPM'leri kaldırmak istiyorum bazı futbolcularımın. Çünkü boş durumlarda daha makul işler yapabilecekken pozisyonu daha çok arapsaçına çeviriyorlar. Bunun önlemini nasıl alabiliriz? Oyun içerisinde yapabiliyor muyuz yoksa, Editor'den mi yapmak gerekiyor?

Yardımlarınızı rica ediyorum..

DaveJones
12.Kasım.2011, 18:25
Oyuncu profilinden, Interaction > Start Preferred Move Training > buradan bir koç seçerseniz geçen yılki ppm ekranına geliyor.

pappi
12.Kasım.2011, 20:43
oyuncunun kazandığı böyle bir özelliği kaldırabilmenin aklıma gelen tek yolu oyun içi editörler,fmrte gibi.

DaveJones
12.Kasım.2011, 20:50
Hayır dediğim yolla bu özelliği unutması için çalışma yaptırılabiliyor.

Ralph
12.Kasım.2011, 20:55
Oyunun bu özelliği çok avantaj getiriyor. Ama bir o kadar da dezavantaj getiriyor. Örneğin bir oyuncuya uzaktan şut çeker özelliği kazandırmak, bana çok can sıkıcı geliyor. Mesela Dario Conca, FM'de 2011'den beri en çok kullandığım AMC'lerden biri. Adam geldiği andan itibaren asist kralı oluyor. Bir keresinde uzaktan şut çeker özelliği kazandırmıştım. Asist sayısı yarısından daha az sayıya düştü.

İyi düşünerek özellik verilmeli oyunculara. Yoksa gözle görülür şekilde değişiyor oyuncunun vasfı.

SteveScarlett
13.Kasım.2011, 17:42
Hayır dediğim yolla bu özelliği unutması için çalışma yaptırılabiliyor.

İşimi gördü, teşekkürler.