PDA

View Full Version : Diyelim ki PC'ye format attım

zemlinskis
12.Kasım.2011, 22:21
Evet arkadaşlar diyelim ki PC'ye format attık ve Steam'dan o kadar para vererek aldığımız oyun çöpe gitti. Daha sonra tekrar yükleyebiliyor muyuz acaba oyunu ? bilgisi olan varsa açıklayabilir mi ?

goosfraba
12.Kasım.2011, 22:22
oyun steam hesabının kütüphanesinde yüklü halde bulunur zaten. format atsan da, steam hesabına girip oyunu açman/yüklemen yeterli.

sanırım olay bu.

GeNç KaRTaL
12.Kasım.2011, 22:25
Oyunu bir kere hesabına kaydettirdikten sonra istediğin zaman,istediğin bilgisayarda sil yükle.

zemlinskis
13.Kasım.2011, 02:52
çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için ...

kel
13.Kasım.2011, 15:14
ben bu olayı yaşadım format attım bilgisayarıma stem tekrar kurdum ve kullanıcı adı parolamı girdikten sonra otomatik olarak oyunu tekrar download yaptı yani oyunu 2 kez indirmiş oldum

utkuciftci
17.Kasım.2011, 18:08
Merhaba.

Ben FM 2012 yi steam üzerinden satın aldım. Karşıdan yükleme sonrasında ise şu anda oyunumu oynuyorum. Fakat yeni bir bilgisayar aldığım için ve bu bilgisayarı başkasına vereceğim için format atmayı düşünüyorum. Bu bilgisayara format attıktan sonra ise yeni bilgisayarıma yine oyunu kurmak istiyorum fakat bunu yapabilir miyim?

Ürünü satın aldıktan sonra tarafıma gönderilen "Confirmation Number" mailimde duruyor. Bu numarayla tekrar oyunu indirebilir miyim? Eğer indirebiliyorsam bu numara ile kaç kere oyunu kurabilme hakkım var? Bilgilendirebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler

El Barto
17.Kasım.2011, 18:13
Oyunu steam üzerinden almak demek oyunu kullandığın steam hesabına eklemek demek.

bilgisayarını sat yenisini al. yenisine steam i kur şimdi oynadığın hesap ile steame bağlandığında oyunun kütüphanenede ekli olduğunu göreceksin. oyunu tekrar yeni bilgisayarına yükleyip aynı hesabınla steam e bağlanarak oynayabilirsin.

utkuciftci
17.Kasım.2011, 18:15
Oyunu steam üzerinden almak demek oyunu kullandığın steam hesabına eklemek demek.

bilgisayarını sat yenisini al. yenisine steam i kur şimdi oynadığın hesap ile steame bağlandığında oyunun kütüphanenede ekli olduğunu göreceksin. oyunu tekrar yeni bilgisayarına yükleyip aynı hesabınla steam e bağlanarak oynayabilirsin.

Yardımın için çok teşekkürler. O zaman başkası başka bilgisayardan steam'e benim üyeliğimle login olursa o da oynayabilir anlamına geliyor bu. Peki aynı anda 2 bilgisayardan aynı steam üyeliğine login olunup aynı oyun oynanabilir mi?

El Barto
17.Kasım.2011, 18:17
aynı anda login olunamıyor sanıyorum. kesin bir fikrim yok ama.

utkuciftci
17.Kasım.2011, 18:18
aynı anda login olunamıyor sanıyorum. kesin bir fikrim yok ama.

Peki o zaman, tekrar teşekkür ederim.

Bu arada zaten bu konu hakkında açılan bir başlık mevcutmuş, forumda sebep olduğum kirlilik adına özür dilerim. Konu silinebilir, teşekkürler.

pappi
17.Kasım.2011, 19:42
bir kolaylık söyleyeyim arkadaşlar,format yada yeniden kurulum gerektiren durumlarda eğer oyunun DVD sine sahip değilseniz,oyunu indirdikten sonra steam'in "oyun dosyalarını yedekle" özelliği ile oyunu hard diskinizde bir yere yedekleyebilirsiniz.böylece formattan sonra steami kurup tekrar download yapmanıza gerek kalmaz,yedeklediğiniz dosyaları kullanarak oyunu kurabilirsiniz.ben steam üzerinden 4 oyun oynuyorum hepsini kurup patcleri yükleyince steam de kurulu oyunların boyutu 80 gb ı buluyor:) D sürücüsüne kurdum steam i hiç uğraşmıyorum,basıyorum formatı C: ye.

dj_torun
17.Kasım.2011, 21:36
arkadaslar bu konu hakkında detyalı bilgisi olan varsa [email protected]

adresine mail atabilirmi yada eklesin bi bilgi versin sinirimi bozdu iyice..yukardakı adresı ekleyın enterladık yanlıslıkla :)))