PDA

View Full Version : FM 2012 Rekorlar - Görevler [Sohbet Alanı]

Sekopej
14.Kasım.2011, 00:52
Buyrun......

ReaList
14.Kasım.2011, 22:13
Güzel bir uygulama, sonuçta oyun oynuyoruz ve bundan keyf alıp bunu paylaşmak istiyoruz, kullanıcıların iştahını kabartacak bir uygulama tebrikler.

Rick Nelson
14.Kasım.2011, 22:21
Baya güzel bir uygulamaya benziyor , bakalım.

Kaka Leite
14.Kasım.2011, 22:24
Blackburn ile rekora doymayacağız desenize ;)
Şaka bi yana güzel bir uygulama,teşekkürler

Sekopej
17.Kasım.2011, 03:10
Güzel demişsiniz ama paylaşım yok, ben ilk olayım devamı gelir belki.:)

El Barto
17.Kasım.2011, 03:30
Sadece resmi maçlar mı geçerli sekocum? misal hazırlık maçında 19 atmışlığım var. :n:

Sekopej
17.Kasım.2011, 03:36
Yok onlar geçmez, açıklamaları okursan, sadece resmi maçlar diye vurgulanmış çoğu yerde.:D

El Barto
17.Kasım.2011, 04:00
Tamam tamam geçmesin. :D

Artık yarın rekorları alt üst ederim inşallah. :)

Sekopej
17.Kasım.2011, 04:07
Ben başlattım, pek başarılı olmadığım ve avrupa maçlarının olmadığı bir sezonda bu kadar oldu. Sen alt üst et de geliştirdiklerimi ondan sonra paylaşayım.:D

DisCo
17.Kasım.2011, 16:01
Hiç bulaşmasam iyi olur. Zira bütün alanlarda rekoru almak hoş olmaz. Zira mı? Zira nedir? :n:

Sekopej
17.Kasım.2011, 16:45
Tek kişinin tüm yeşilleri yakmasını istemeyiz o sebeple sen beklemede kal, paylaşma.:D

ozzymanborn
18.Kasım.2011, 14:51
Görevler ile ilgili bir öneri de benden olsun. SI Games forumlarındaki dafuge benzeri olarak Yarışmacılar ilk sene SAL'den istedikleri takımı alsınlar. Belli kurallar dahilinde sadece Tek ülke (Türkiye) ligleri açık olmak kaydıyla "Sunday League Footballer" olarak seçmek kaydıyla. Database boyut (small-medium-large) seçimleri kendilerine ait olarak. En fazla Türkiye ve Türkiye'de yerli sayılan ülkelerin tüm futbolcularını ekleme hakkı olarak (Ayrıca add key staff ve add players playable teams kapalı olarak- Yine ek olarak hide attiributes seçili olarak. ) [İleride avrupa kupalarında herkesin gri ve regen olmaması için avrupa liglerinin top divisionlarından tüm oyuncuların yüklenmesine izin verilerek-güney amerikaya izin verilmeyerek]

Ayrıca ilerde oyunun kasmaması için 3. seneden itibaren Amatör Liglerin, 5. seneden itibaren de 3. ligin oyun dışında "lig ekle bırak"'tan (üniversite ders ekle bırak gibi oldu ama :D) bırakılabileceği eklenerek...

Puan Alma yolları:
Stat yapma : (Hiç stadı olmayan takımlar var datada stadı zaten olanlara dezavantaj olacak ama yine de olmalı)
Yarı-Profesyonel Olma :
Profesyonel olma:
3. lige Yükselme:
Oynanabilir Liglere Yükselme: (2.Lig yani)
Süper Lige Çıkma:
Hiç fire vermeden süper lige yükselme: (Bonus)
Ödül alma: (Özellikle yılın menajeri)
Süper Ligde ilk sene düşmeme:
Avrupa Ligi 5-8 play-off oynama
Avrupa Ligi 1-4 play-off oynama
Avrupa Ligine Kalma
Şampiyonlar Ligine Kalma
Avrupa Kupalarında Kazanılan hER maç atlanılan her tur için ekstra puan
Ve en son olarak da temel hedef Şampiyonlar Ligi ve Dünya Kulüpler Şampiyonasını Kazanma...

Kariyer bitene kadar kulüp takımı değiştirmek yok. Kovulunursa ve baştan başlanmak istenmiyorsa Gelecek yaz kovulduğunuz takımın bulunduğu lige yeni gelecek olan her takım kabul edilir. (mesela İl özel idare spor'u süper lige çıkardınız ama kovdular sonraki sene süper lige gelecek (SAL'den olmasına gerek yok artık) her takım ile devam edilebilir.)

Kariyer Bitene Kadar Türkiye Alt yaş (19-20-21-23) ve Türkiye A Milli Takımını çalıştırma şansı gelirse kabul edilebilir. Başka ülke milli takımı yasak. (Başvuru sonucunda değil Teklif edilirse ancak kabul edilebilir.) (Bu da ekstra puan)

Tüm hedefler tamamlandığında istenen ligleri açmak/kaldırmak veya başka işler yapmak tamamen size kalmış. (Tabi ilk tamamlamak da büyük bonus)

Transfer şartları: Ancak Scout edilebilen oyuncular alınabilir. Scout edilemiyorsa trial yaptırılmalıdır. Başka takımlardaki kontratı korumasız durumdaki oyuncuların trial edilmesine gerek yoktur.

Birkaç ekstra bonus puan. Altyapınızdan çıktığı gün adı bildirilmiş olmak şartı ile takımınızda 100 maç oynayan (ve katları) 100 gol atan (ve katları) regen size ekstra puan kazandırır.

Biraz fazla detaylı oldu ama eğlenceli olabileceğini düşündüm...

Sekopej
18.Kasım.2011, 15:11
Teşekkürler bu fikriniz için, görevler konusunda aceleci olmamamın sebebi, oyunun şimdilik herkes tarafından oynanması ve henüz oyundan sıkılınmaması. Bir kaç ay sonra oyunda sıkılanların sayısı artacak ve onlara da yeniden oynamak için bir hedef koymuş olacağız bu görevlerle. O nedenle acele etmiyorum ama sizlerin de fikirleri önemli, bu tür değişik fikirlerinizi bizlerle paylaşırsanız daha da geliştirip, uygulanmak üzere görevlerde başlatırız.

hakankor
18.Kasım.2011, 19:43
Rekorlarda galibiyet ve beraberlik seriside olmalı bence :)

GeNç KaRTaL
18.Kasım.2011, 23:20
Bir tane vizem kaldı.Onu atlatmadan oyunu açmak istemiyorum.Oyunu açınca ben de rekorlarımı girmeyi düşünüyorum.Çok rekorum varmış gibi algılanabilir ama öyle değil.:icon_smile: Bir de ben sadece milli takım yönetiyorum.Sıkıntı olmaz değil mi Serkan abi?

Sekopej
18.Kasım.2011, 23:34
Hayır, herhangi bir sıkıntısı yok Şemsi, milli takımlar için de rekorlarımız var zaten, diğer sezonluk rekorlar kategorisine girmeyen (yılın oyuncusu, gol krallığı vs...) rekorları paylaşabilirsin.

edrogumos
23.Kasım.2011, 00:33
ben tam olarak tabloyu nasıl hazırlayacagımı anlamadım.. :)

Sekopej
23.Kasım.2011, 00:35
Tabloyu siz hazırlamıyorsunuz, siz konuyu açın, ben tabloya işleyip, burada paylaşıyorum.

edrogumos
23.Kasım.2011, 00:49
sadece sunu sunu yaptım diyerek mi konuyu açmalıyım yani kanıtlamam gerekmezmi :)

Sekopej
23.Kasım.2011, 00:52
Elbette kanıtlamanız gerekir, bunu diğer başlıklarda da yazdığım için yazma ihtiyacı hissetmemiştim şimdi. Açtığınız konunun ilk mesajını boş bırakıp kırdığınız rekoru, kırdığınız rekorun ismiyle beraber, kanıt olacak ekran görüntüsüyle destekleyerek diğer mesajlarda tek tek paylaşıyorsunuz.

edrogumos
23.Kasım.2011, 00:54
tamamdır teşekkür ederim :)

Trabzonspor
15.Aralık.2011, 00:10
Bir bakayım dedimde yeni eklediklerim tabloya aktarılmamış sanırım.Güncellendi yazmasına rağmen eskisi gibi duruyorlar.

Sekopej
15.Aralık.2011, 00:12
Evet tabloya eklemiştim ama çıkmam gerektiğinden ekran görüntüsü alıp koyamamıştım, koyarım birazdan.

Trabzonspor
15.Aralık.2011, 00:19
Save dosyası bozulmasaydı Trabzonspor ile yeni rekorlara yelken açacaktım ama bir başka takımaymış nasip :)

Sekopej
15.Aralık.2011, 00:49
8 dalda seninle liderliği paylaşıyoruz Mustafa.:D

Trabzonspor
15.Aralık.2011, 01:35
Gördüm şimdi.Ben bir bakayımda daha yazmadığım rekorlar var diye hatırlıyorum onları yazıp öne geçeyim :)Zirveyi paylaşmak olmaz :)

omersal
18.Aralık.2011, 01:53
Peki bu rekorlar İskoçya 3. Ligi gibi liglerde de geçerli değil mi ? Çünkü amatör ve yarı-profesyonel takımlardan oluşuyor. Bir de mesela 3 farklı kariyerden 3 farklı rekor yazılabiliyo mu ?

Sekopej
18.Aralık.2011, 04:16
Yazılabilir, kariyerle alakalı değil, sizinle alakalı, farklı takımlar farklı kariyerler olabilir. Tabi 10 farklı kariyerde 10 farklı şampiyon çıkardım şeklinde değil.:p

omersal
18.Aralık.2011, 11:03
Yazılabilir, kariyerle alakalı değil, sizinle alakalı, farklı takımlar farklı kariyerler olabilir. Tabi 10 farklı kariyerde 10 farklı şampiyon çıkardım şeklinde değil.:p

e heralde yani :P 10 maç manu 5 maç demirsporda galibiyet serisi yaptım diyip 15 olarak koyacak halim yok :D :D

BaGa TaRKaN
20.Aralık.2011, 14:00
Ah Barto Ah !

Hevesim Kursağımda Kaldı Ne Diye Yayınlarsın Rekorlarını

Sheriff
20.Aralık.2011, 14:32
Emre'nin GS maçında şike var diyorlar ;)

El Barto
20.Aralık.2011, 14:45
İftira onlar iftira ne şikesi. Bileğimizin hakkıyla kazandık biz o maçı. (::)

Trabzonspor
21.Aralık.2011, 14:58
Kapatın rekor başlıklarını gidelim :)

Sekopej
01.Ocak.2012, 15:39
Rekorlarda resmen El Barto fırtınası esiyor yahu, tutabilene aşk olsun.:D

Trabzonspor
01.Ocak.2012, 17:37
10. görevdede aynı sayıdayız bende son bir maçımı ekledim gözden kaçmasın yakalayıp gececem bu Barto'yu :)

El Barto
01.Ocak.2012, 21:09
Geliştirdiğimiz alanlar için tekrar görüntü mü eklemek gerekiyor ona göre biraz daha ekleyim. :D

Bir sezonda attığım gol sayısını ekleyeceğim ama üşeniyorum saymaya kolayca bulabilmenin bir yolu var mıdır acaba? :D

Trabzonspor
01.Ocak.2012, 21:15
Tabi bir maçta 10 gol olduysa diğer ma 11 olunca ekle rekorunu yenile :)

O konuda bende üşengecim.Kim uğraşacak o kadar golle dimi ya.

Sekopej
01.Ocak.2012, 21:20
Fikstürden ekleyebilirsin ya da her organizasyonun bilgilerinden. Sonuçta 3-4 farklı ss olmak zorunda.:D

Geliştirdiğin rekorları da yeni mesaj olarak atman gerekiyor ki dikkatimi çeksin, mesajın içeriğini değiştirerek yaparsanız dikkatimi çekmez, öyle kalır.:D

Sekopej
08.Ocak.2012, 15:29
Ocak ayının ilk haftasına damga vuran Trabzonspor ve omersal oldu. omersal tamamladığı 2 kategori ile rekorlarda adından söz ettiriyor, Trabzonspor ise 1 kategoriyi tamamlamış durumda.

Bakalım Ocak ayı sona ererken zirvede kim olacak? El Barto'yu tahtından indirebilen olacak mı?

Trabzonspor
08.Ocak.2012, 16:04
Kariyere devam ediyoruz işte bakalım ne olacak..

Serkan şimdi sezon başındaki süper kupa hangi sezondan sayılacak ona gore bir sezonda alınan kupa sayısını koyacam.

Trabzonspor
08.Ocak.2012, 16:06
Bu arada birde haftanın takımına verilen oyuncu 11 kişi maksimum olmuyor mu 12 neden var orda ki?

Sekopej
08.Ocak.2012, 16:20
Süper Kupa yeni sezonla alakalı kupa olarak sayılıyor.

Belki yedekten gelen oyuncun da çok iyi performans sergiledi, onu da seçtiler.:D Sınırları zorlamak gerek.:n:

Trabzonspor
08.Ocak.2012, 16:58
Tamam o zaman yeni sezon ilk kupayı aldık.

El Barto
08.Ocak.2012, 17:41
Hadi bakalım ben bu ara yeni işe başladım ve çok yoğun çalışıyorum pek devam etme şansım olmuyor. :)

Trabzonspor
08.Ocak.2012, 18:00
Aynen bende fazla oynayamıyorum iş yoğun.Daha ilk sezonum ama devamı iyi olacak.

Trabzonspor
15.Ocak.2012, 16:32
3. sezonu tamamladım geçen sezonki rekorları kırdım ama ss almayı unuttum ıyımı :)

Sekopej
02.Şubat.2012, 22:52
Güncelleme kısa süre içerisinde yapılacak arkadaşlar.

El Barto
02.Şubat.2012, 23:37
Ben de çok üşeniyorum güncellemeye biraz daha ilerledim ama. :)

BaGa TaRKaN
03.Şubat.2012, 00:17
El Barto Hileyi Bıraksın Diye Grup Açacağım

El Barto
03.Şubat.2012, 00:21
Boşuna uğraşmaya değmez, bırakmaz.

BaGa TaRKaN
03.Şubat.2012, 00:26
Online rekorumuz : 2.230 Üye

Bence Olur 2000 Kişi Seve Seve Katılır Bu Gruba İnanıyorum Ben Forum Ahalisine :icon_cool:

Kendi Bırakmasa Silah Zoruyla Bıraktırırız

sui generis
27.Şubat.2012, 20:27
bence artık görevler kısmının başlama zamanı geldi :)

Sekopej
27.Şubat.2012, 22:47
Yeni data çıksın, yeni kadrolarla bir süre daha hevesle oynanır oyun, sonrasında yavaş yavaş Görevler'i de açıklayıp, başlarız.

Sekopej
03.Mart.2012, 11:41
Görevler konusunda önerileriniz, güzel olabileceğini düşündüğünüz fantastik kurgularınız varsa özel mesajla bizlerle paylaşabilirsiniz.

Aklımda çok sayıda ve uzun bir sürece yayılmış görevler var, daha fazla olması da sıkıntı yaratmaz, o nedenle önerilerinize açığız.

nannar
10.Mart.2012, 10:18
Sanırım 12 tane rekoru ele geçirdim :D Chelsea ile oynadığım Ş.L. maçında gol atmayı başarabilsem üst üste gol atılan maç rekorunu da alacaktım ama nasip. Bir sezonda atılan en çok gol rekorunu da kıl payı kaçırdım. Geçen sezon ligde attıgım gol sayısına ulaşabilsem Elbarto'nun rekorunu 20 golle falan geçiyordum ama bu sezon ligde çok atamadık :D Önümüzdeki sezon haftanın takımına oyuncu, bir maçta en çok asist gibi güncel alınması gereken ss leri alayım bari. onlarda da rekoru alırdık ama ss yok :D

Cengo
14.Nisan.2012, 16:55
El Barto rekorunu kırmaya az kaldı, 42 maçtır yenilmiyorum :D

Cengo
15.Nisan.2012, 01:46
46 maçta kaldı tüh be.

Trabzonspor
16.Nisan.2012, 14:59
Birsürü rekorı kırdım ama ss alıp eklemeye üşeniyorum ya.

Smeudreant
06.Temmuz.2012, 03:25
Arsenal ile 91 maç (83 galibiyet, 8 beraberlik) gibi bir seri ile oyuna devam ediyorum.

Üst üste gol attığım maç sayısı 75 (ki sadece 1 maçım golsüz bitti).

Üst üste gol yemediğim maç sayısı şimdilik 10.

Yakın zamanda ilgili ekran görüntülerini ve kariyer hikayemi sizlerle de paylaşacağım.

Smeudreant
17.Temmuz.2012, 17:34
Arsenal ve İspanya milli takımı ile 252 maçlık (229 Galibiyet, 23 beraberlik) yenilmezlik serisine devam ediyorum.

Üst üste gol yemediğim maç sayısı ise 20.

İş yoğunluğunu atlatır atlatmaz kariyerimi ve gerekli ekran görüntülerini forumumuzda paylaşacağım.

Smeudreant
05.Ağustos.2012, 00:12
Real Madrid ve İspanya milli takımı ile 373 maçlık (331 Galibiyet, 42 beraberlik) yenilmezlik serisine devam ediyorum.

En kısa zaman içerisinde rekorun güncel ekran görüntülerini paylaşacağım.