PDA

View Full Version : İngiltere Premier Ligi Çalışma İzni Problemi

ALİ_can
17.Kasım.2011, 00:29
Bunu çözmenin bir yolu yok mu arkadaşlar.

ReaList
17.Kasım.2011, 01:24
En çok dert yandığım konulardan biri, tutarsızlık düzeyide yüksek.

ALİ_can
18.Kasım.2011, 14:35
Evet bir oyuncu alıyor diğeri alamıyor bir garip.Ben gerçek hayatta hiç bir büyük oyuncunun bu sebepten transfer olamadığını görmedim

uaylmz
19.Kasım.2011, 18:53
3 oyuncuya imza attırdım afrikalı hepsinin başında (wp) yazıyor oynatamıyorum milli takımlarında oynadıkça acaba düzelir mi ?? yada madem oynatamıyorum neden transfere izin veriyorlar ??

pappi
19.Kasım.2011, 19:07
oyuncunun bonservisini alıyorsun ama kadrona kaydedemiyorsun çünkü ingilterede çalışma izinleri yok.o oyuncularını hazırlık maçlarında oynatabilirsin,antrenman programına sokabilirsin,başka bir takıma kiralayabilirsin. bu tür oyuncular milli takım kalitesinde ise sorun çıkmıyor ancak wonderkid olacağını düşündüğünüz bir oyuncu ise yaşı küçük olacaktır,klübünüzün feeder clubü varsa oraya kiraya gönderin.feeder clubler genelde belçika yada benzeri avrupa ülkelerinden oluyor ki 3 sene bu ülkede yaşayan bir kişi o ülkenin vatandaşlığını alıyor ve otomatikman EU statüsünde oynuyor.böylece çalışma izni problemi olmuyor.ayrıca çalışma izni problemi de ülkeler arasında değişiyordu önceden,yine aynı mı bilmiyorum.bazı ülkelerden alınan oyunculara izin kolay çıkarken bazı ülkelerin vatandaşlarına kolay kolay çalışma izni çıkarılamıyor.

uaylmz
19.Kasım.2011, 22:11
Kadroya kaydettim listeyi yolladım... ülkelerinin milli takımlarında da oynuyorlar ama ona rağmen oynatamıyorum kırmızıyla (wp) yazıyor daha önce hiç başıma gelmemişti çünkü çalışma iznini alamayınca transfer de edemiyordun ama bu sefer hatalı olmuş bence transfer edebiliyorsun oyuncuları ama oynatamıyorsun.. bayağıda bonservisler vermiştim adamlara sağlam regenler :S

mgokalparslan
19.Kasım.2011, 23:46
Oyuncunun sadece a milli değil genç takımlardaki milli olma oranı da önemli. Bir de ek olarak scout raporlarında oyuncunun çalışma iznini alamayacağı ya da itiraz halinde yüksek olasılıkla bunu kazanabileceği yazar. Benim scout raporlarında bu itiraz halinde kazanabilir dediği 3 oyuncuda da ilk başta çalışma izni çıkmamasına rağmen itiraz edip 3'ünde de izni kopardım.

Bu tarz scout raporlarının faydası olabilir, dikkatli okumak lazım. Bu arada özellikle Amerika ve Afrika kıtasında 15-16 yaşında yüksek potansiyelli oyuncuları getirmek neredeyse imkansız gibi. En iyi ihtimalle genç takımlarda belirli bir milli olma seviyesine ulaşmalarını beklemek gerek.

uaylmz
20.Kasım.2011, 01:04
yaa itiraz edemiyorsun ki oyuncu kadroda ama hiç bir şekilde oynatamıyorsun. Çalışma izni alamayan oyuncunun takıma imza atması yoktu oyunda ilk defa böyle birşey oluyor??

europeanconquer
20.Kasım.2011, 01:31
Gerçekte böyle bir şey yaşandı.Emenike'nin Chelsea'ye transferi gündeme geldi ama milli takımda giydiği forma sayısının yetersizliğinden dolayı çalışma izni alamadı.Sanırım bu yüzden ama başka nedenlerde vardır tabi ki.