PDA

View Full Version : Oyuncular Rekor Sözleşme İstiyor

Alicanfmfan
17.Kasım.2011, 14:41
Herkese merhabalar öncelikle , ben bir konuda takıldım daha doğrusu çözemedim o konuyu şimdi sizinle paylaşıyorum.Mesela kariyer açtıgında ilk sene kupalar felan alıyosun oyuncuların yeni sözleşme veya sen onlara yeni sözleşme öneriyorsun , ama gel görki çok absürd rakamlar istiyorlar , mesela yıllık 2.5 Milyon Euro'ya oynayan oyuncu , senden 5.5 Milyon euro istiyor senelik , neredeyse takımın yarısı sözleşme imzalamak yada uzatmak isteyince 2 bilemedin 3 katı para teklif ediyorlar onun haricinde imzalamıyorlar , bilmiyorum sizdede böyle mi ?

sezer3590
17.Kasım.2011, 14:52
aynı şey bende de var 2.5 alan fernandes 8m istiyor komedi gibi ve favori takımıda beşiktaş oldugu halde :)

El Barto
17.Kasım.2011, 14:55
Evet böyle bir durum oluyor genelde. o yüzden Quaresma, Almeida gibi oyuncuları hiç olmazsa para kazanayım diye takımdan yolladım. Sırada Simao var. :D

alper3
17.Kasım.2011, 15:41
O olay takımdaki genel durumdan kaynaklanıyor. Ben fenerbahce ile oynarken sadece gökhan gönül'den öyle bir istek geldi. Onunda nedeni adamın kadro statüsü key player. Kadrodaki kay player ların ortalama maaşı 4-5M euro arası. Bu yüzden oda istedi o kadar para. Ama mesela Semih'in de kontratı bitiyordu oda fazla para istedi benden ama sadece 200bin euro zam yaparak imzalattım kontrat.
Yani kadrodaki oyuncuların maaşları genelde yüksekse diğer oyuncularda fazla para istiyorlar. Bunun dışında takımdan ayrılmak isteyenlerde bilerek yüksek kontrat istiyor.

Bekq
17.Kasım.2011, 15:56
O olay takımdaki genel durumdan kaynaklanıyor. Ben fenerbahce ile oynarken sadece gökhan gönül'den öyle bir istek geldi. Onunda nedeni adamın kadro statüsü key player. Kadrodaki kay player ların ortalama maaşı 4-5M euro arası. Bu yüzden oda istedi o kadar para. Ama mesela Semih'in de kontratı bitiyordu oda fazla para istedi benden ama sadece 200bin euro zam yaparak imzalattım kontrat.
Yani kadrodaki oyuncuların maaşları genelde yüksekse diğer oyuncularda fazla para istiyorlar. Bunun dışında takımdan ayrılmak isteyenlerde bilerek yüksek kontrat istiyor.
Bende ilkte uzatırken sorun yaşadım. Mesela Gökhan yanlış hatırlamıyorsam aylık 225K falan alıyor. 850k istiyordu yeni sözleşmede. Yaklaşık 4 katı. Aynı şekilde Emre ve diğer oyuncularda yükselmesini istiyorlardı. Fakat 2 sene sonra 30 yaş üstü oyuncularla sözleşme imzalarken daha düşük ücret istediklerini gördüm. Selçuk olsun, Semih olsun ve Emre olsun. Emre ilk başta fazla ama 1 sene sonra düşük istiyordu. Yaşı artıyor baya çünkü.

Bekq
17.Kasım.2011, 15:58
Ayrıca flood olacak ama eğer 30-31 yaşında oyuncu sözleşme çok istiyorsa 1 ya da max. 2 senelik sözleşme yapın. Sözleşme bitme zamanı geldiğinde yaşlandığından dolayı düşük istiyor.

CeNTeR_TR
17.Kasım.2011, 16:01
Ufak da olsa bir düzeltme ihtimalin oluyor Alican diyeceğim yöntemle.

Boadroom'da Maaş ve Transfer aralığı varya o eğer Maaş'a ayrılmış durumda ise onu biraz Transfer bütçene çek ve Maaş bütçen biraz olsun kısıtlasın.Tekrar kontrat öner biraz olsun düşme olacakdır.

Eğer o dediğim olmassa ( Ben yapıyorum oluyor ) oyuncuya imza bedeli ve menajerine biraz fazla ver örneğin 100 ise 150 150 ise 200 , Sonra aylık alacağı parayı düşür olsun bistin :)

Cengo
17.Kasım.2011, 16:06
Oyuncuya istediğiniz bedeli verin ve maaşı kitleyin, önerince uyanık menajer kalan herşeyi yükseltir ortasını arar kazancın ya da sonsuza dek reddeder :D

Bekq
17.Kasım.2011, 16:32
Ufak da olsa bir düzeltme ihtimalin oluyor Alican diyeceğim yöntemle.

Boadroom'da Maaş ve Transfer aralığı varya o eğer Maaş'a ayrılmış durumda ise onu biraz Transfer bütçene çek ve Maaş bütçen biraz olsun kısıtlasın.Tekrar kontrat öner biraz olsun düşme olacakdır.

Eğer o dediğim olmassa ( Ben yapıyorum oluyor ) oyuncuya imza bedeli ve menajerine biraz fazla ver örneğin 100 ise 150 150 ise 200 , Sonra aylık alacağı parayı düşür olsun bistin :)
Ek olarak birazda pazarlık yapmak lazım. Aylık 375k isteyen oyuncuyu 300k ya falan ikna edebiliyorsun. Tabii bazen kabul etmiyorlar sözleşmeyi. :D

caglayanmert
17.Kasım.2011, 16:55
Loyalty bonus diye birşey var sözleşme ekranında, onu biraz arttır tıpış tıpış kabul ediyolar...

Alicanfmfan
17.Kasım.2011, 17:27
Loyalty bonus diye birşey var sözleşme ekranında, onu biraz arttır tıpış tıpış kabul ediyolar...

Dedigin gibi harbiden kabul ediyorlar ama tam olarak Loyalty bonusun türkçe açılımı nedir , bağlılık felan diye biliyorum ama herhangi negetif etkisi var takım bütçesine ?

Redrum
17.Kasım.2011, 17:38
Dedigin gibi harbiden kabul ediyorlar ama tam olarak Loyalty bonusun türkçe açılımı nedir , bağlılık felan diye biliyorum ama herhangi negetif etkisi var takım bütçesine ?

İmzalama bedeli.

Alicanfmfan
17.Kasım.2011, 17:44
İmzalama bedeli.

Tek çare onu arttırmak herhalde , yapacak başka birşey yok.

nikootinn
17.Kasım.2011, 17:58
Ayrıca flood olacak ama eğer 30-31 yaşında oyuncu sözleşme çok istiyorsa 1 ya da max. 2 senelik sözleşme yapın. Sözleşme bitme zamanı geldiğinde yaşlandığından dolayı düşük istiyor.

Ben fm serilerinde 30 yasini geçip de 4-5 senelik sözlesme isteyen hicbir oyuncu görmedim zaten.

brknesta
17.Kasım.2011, 18:06
ıstemeyenın bı yuzu kara mısalı onlar ıster sende verme olsun bıtsın :)

RasAnt
17.Kasım.2011, 23:03
Bu yüzden gökhan gönülle sözleşme imzalayamadım menejeri ayar oldu bana HATRED oldu ilk defa gördüm bunu :D bende devre arasında 13.5 m euro cash PSG ye sattım.Acımayacaksın satacaksın oyuncu kim ya akıllı olsunlar :D

Bekq
18.Kasım.2011, 00:03
Ben fm serilerinde 30 yasini geçip de 4-5 senelik sözlesme isteyen hicbir oyuncu görmedim zaten.
Bende böyle birşey söylemedim zaten. 30-31 yaşında oyuncu 3 senelik sözleşme isteyebilir. Bunu 1'e, olmazsa 2'ye bağlayıp sözleşme yapın. Biterken tekrar yeni sözleşme yapmak istediğinizde yaşlandığından dolayı düşük maaş isteyecektir.

RasAnt
19.Kasım.2011, 00:07
Maaşı yüksek olan futbolcularını 'kontratlarının sona ermesine 1 hafta kaldı' uyarısı çıkana kadar sözleşme önermeyin.O uyarı çıkınca önerin aldığı maaşın yarısını istiyorlar.Emre B. aldığı miktar haftalık 80.000 euroydu galiba böyle bekledim 1 hafta kala önerdim 51.000 kabul etti ertesi sene gene bitiyordu tekrar son haftaya bıraktım 25.500 istedi :) daha nolsun yüksek ücretli oyuncular için acele etmeyin.

Heroon
19.Kasım.2011, 02:45
Maaşı yüksek olan futbolcularını 'kontratlarının sona ermesine 1 hafta kaldı' uyarısı çıkana kadar sözleşme önermeyin.O uyarı çıkınca önerin aldığı maaşın yarısını istiyorlar.Emre B. aldığı miktar haftalık 80.000 euroydu galiba böyle bekledim 1 hafta kala önerdim 51.000 kabul etti ertesi sene gene bitiyordu tekrar son haftaya bıraktım 25.500 istedi :) daha nolsun yüksek ücretli oyuncular için acele etmeyin.

Böyle yaparsak elimizdeki değerli oyuncuları bedavayada kaptırabiliriz.Yukarıda bi arkadas yazmıs maaş bütçesini kısın diye bencede yapılabilecek en mantıklı şey böyle yapmak.

alper3
19.Kasım.2011, 04:45
Böyle yaparsak elimizdeki değerli oyuncuları bedavayada kaptırabiliriz.Yukarıda bi arkadas yazmıs maaş bütçesini kısın diye bencede yapılabilecek en mantıklı şey böyle yapmak.

Oyuncular o maaş bütçesine pek bakmıyorlar kontrat önerirken. Takımdaki genel maaş durumuna bakıyorlar. Yani sen onu aşşa çekerken takımdaki yüksek kontratlı oyuncularında parasını aşşağıya çekmek zorundasın. Ama arkadaşın dediği gibi acele etmeyip bekledikten sonra kontrat önerirsen garantili olarak fiyatı düşecektir kontrattaki. Tabi ki riskli bir durum, bedavayada gidebilir oyuncu. Ama takımı sevip 11'de oynuyorsa ve mevcut kontratındaki paradan memnun ise gideceğini sanmıyorum.

Bekq
19.Kasım.2011, 14:36

Bunu bir Dia ya da Stoch'a yaparsak arkasından prangalar eskitiriz valla :D

caglayanmert
19.Kasım.2011, 16:04
Dikkatimi çeken konu sözleşme görüşmelerini menajerleri yapıyor. yani sözleşme imzalarken karşılaştığım inatlaşma menajerden kaynaklı. bazı menajerlerde 3-4 defa ısrarla onun istediği parayı vermeyince, sonunda benim istediğimi kabul edenler oldu. menajerlerin patience, willingness gibi özellikleri var onlarla alakalı bir durum büyük ihtimalle

Trabzonspor
19.Kasım.2011, 18:09
Bu olay benim başıma genelde Trabzon'la oynarken gelıyor.Vasıfsız adamlara kupa kazandırınca kendini birşey sanım para istiyorlar yapmassanda huzur bozuyorlar.Man Utd ile oynadım De Rossi gibi adamı 3.2 milyon € yıllıkla oynattım daha nicelerini bu tarz sözleşmelerle alıyorum.Hiçbir zaman maaş fazla vermem.

RasAnt
19.Kasım.2011, 23:12
Bunu bir Dia ya da Stoch'a yaparsak arkasından prangalar eskitiriz valla :D

Ya bende Diayla Stochu o zamana bırakmadım zaten :) yaşlı oyuncular demek daha doğru

Zafonte
20.Kasım.2011, 19:13
eğer takıma gelir gelmez yıldızları postalarsanız öyle bişey olmaz. 2.sezonda beşiktaşa geçmiştim quaresma ve holosko hariç tüm yabancıları sattım. takımda yüksek maaş alan biri kalmayınca hem yeni gelenler hem de sözleşme yenileyenler kendi maaşlarından en fazla 100-200 k fazla para istedi. sidney sam e 2017 e kadar 850k lık sözleşmeye imza attırdım. düşünün yani.

Heroon
20.Kasım.2011, 19:52
Oyuncular o maaş bütçesine pek bakmıyorlar kontrat önerirken. Takımdaki genel maaş durumuna bakıyorlar. Yani sen onu aşşa çekerken takımdaki yüksek kontratlı oyuncularında parasını aşşağıya çekmek zorundasın. Ama arkadaşın dediği gibi acele etmeyip bekledikten sonra kontrat önerirsen garantili olarak fiyatı düşecektir kontrattaki. Tabi ki riskli bir durum, bedavayada gidebilir oyuncu. Ama takımı sevip 11'de oynuyorsa ve mevcut kontratındaki paradan memnun ise gideceğini sanmıyorum.
Ben transfer yaparken oyuncunun istediği maaşla takımın genel ortalamasına bakarak transfer yapıyorum böylece maaş bütçesi fazla yükselmiyor. Zaten maaş bütçesini kesince otamatikman oyuncuya fazla maaş veremiyosun fm11 de böyle yaparak hulk,babacar,neymar gibi oyuncuları 5-6 sene yıllık 4-6 milyon dolar arası oynatmıstım.

perpetua
21.Kasım.2011, 00:28
Adam ligde ve avrupa'da basarili olduysa tabii yuksek maas ister. :)

Besiktas'in som sampiyonlugundan sonra Nobre kac paraya sozlesme imzalamisti? :D

Belki de lig icin kendisinin fazla iyi oldugunu dusunuyor ve kalmak icin yuksek maas istiyor. Beni tutmak istiyorsan pamuk eller cebe diyor. :)

Sozlesme yenileyecekseniz, ya sozlesme bitmeden 2 yil once yapacaksiniz bunu. Veya sozlesme bitmesine 1-2 hafta kala.

Sozlesmeye 1 yil kala yenilemeye kalksan, adam yarim sezon sonra baska takimlarla konusup degerimi olcebilecegim enayimiyim ki imzalayayim diyor kisacasi. Taa ki sezon sonu gelip, sozlesmesi bitmeye yaklasana kadar. Baska alicisi yoksa, fiyatini da dusuruyor.

Sozlesme bitmesine 2 yil kala bu isi yapmanin en dogru oldugu zamani. Anlasamazsan en gec sozlesmenin bitimine 1-1.5 yil kala iyi fiyata satabilirsin. Iyi fiyata indirerek anlasabilirsin bu donemde oyuncuyu. Sonucta elinde oyuncuyu satip para kazanma gibi bir sansin da var.

Genelde sozlesme yenilemek icin kulupler son yili beklemez. Ozellikle degerli ve potansiyelli oyuncular icin. Bitime 2 yil kala sozlesme yenilenir ve yatirim guvence altina alinir.

Bekq
21.Kasım.2011, 01:13
Adam ligde ve avrupa'da basarili olduysa tabii yuksek maas ister. :)

Besiktas'in som sampiyonlugundan sonra Nobre kac paraya sozlesme imzalamisti? :D

Belki de lig icin kendisinin fazla iyi oldugunu dusunuyor ve kalmak icin yuksek maas istiyor. Beni tutmak istiyorsan pamuk eller cebe diyor. :)

Sozlesme yenileyecekseniz, ya sozlesme bitmeden 2 yil once yapacaksiniz bunu. Veya sozlesme bitmesine 1-2 hafta kala.

Sozlesmeye 1 yil kala yenilemeye kalksan, adam yarim sezon sonra baska takimlarla konusup degerimi olcebilecegim enayimiyim ki imzalayayim diyor kisacasi. Taa ki sezon sonu gelip, sozlesmesi bitmeye yaklasana kadar. Baska alicisi yoksa, fiyatini da dusuruyor.

Sozlesme bitmesine 2 yil kala bu isi yapmanin en dogru oldugu zamani. Anlasamazsan en gec sozlesmenin bitimine 1-1.5 yil kala iyi fiyata satabilirsin. Iyi fiyata indirerek anlasabilirsin bu donemde oyuncuyu. Sonucta elinde oyuncuyu satip para kazanma gibi bir sansin da var.

Genelde sozlesme yenilemek icin kulupler son yili beklemez. Ozellikle degerli ve potansiyelli oyuncular icin. Bitime 2 yil kala sozlesme yenilenir ve yatirim guvence altina alinir.
Oyuna girer girmez 3 yıllık sözleşmesi olan oyuncuya bile yeni sözleşme teklif ettiğinde fazla maaş istiyor. Bana çok denk geldi böyle.

eXcitinG
21.Kasım.2011, 03:02
Ben istedikLeri parayı veririm geneLde. Sonuçta başarı kazanmışsam ve benim başarıLarıma oyuncu katkıda buLunmuşsa veririm. 4 ister 3 öneririm ve sonunda 3,2 e bağLarım oLayı. Ama eğer bana birşey vermemiş, performans göstermemiş adam benim önerdiğim maaş dışında yüksek ücrette diretirse kim oLursa oLsun kapıyı gösteririm. Vermeden aLmak yok. Benim feLsefem bu. Oyuncuyu da mutLu etmek, hoş tutmak gerek.

ParduS
21.Kasım.2011, 20:48
Küçük bir örnek vereyim. Emre'nin sözleşmesi 2013 yılında bitiyordu bende. Kendisine 33 bin önerdim haftalık. Menejeri direk reddetti ve beni sevmediği insanlar listesine ekledi. Sezon sonu geldi, Emre sözleşme yenilemedi ve serbest kaldı. Şuan Bursaspor'un kadrosunda ve haftalık 18 bin alıyor. Yani benim önerdiğimin yarısını.

Universal
21.Kasım.2011, 21:43
Sözleşmesi bitmek üzere olan bir oyuncuya 6 ay kala değill sezon sonuna doğru imza attırın, çünkü tekliflere açık olduğundan sizden çok yüksek bir rakam isteyecektir. Sezon sonu geldiğinde kulüpte kalmaktan yana tercih kullanacağından daha makul bir teklif alabilirsiniz. Ve hiçbir zaman eski sözleşmesinden çok büyük farklı bir teklifde bulunmayın hatta azaltın. 2,5 milyon € isteyen birisi için 2 milyon € önerin, kabul etmeyecektir kademeli olarak artırın, red ederse üzülmeyin bir kaç hafta sonra tekrar teklif yapabilme şansınız ve anlaşabilme ihtimaliniz olacaktır. Biraz uğraştırıyor; ama kesinlikle istenilenden kat kat daha aşağı sözleşme imzalıyabiliyorsunuz.

Ama oyuncunuz çok yetenekli ve önemli ise istediği ücreti verin, çünkü o arada başka bir kulüp kapabilir...