PDA

View Full Version : Rollerin Oyuncu Gelişimine Etkisi

Walter Sakana
17.Kasım.2011, 15:07
Bu seride dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama oyuncuların maçlarda oynaması ve oyuncuya verilen rol, özelliklerinin gelişimini oldukça etkiliyor. Önceki serilerde de maçlarda oynaması etkiliyordu ama bu serideki kadar değil. Genç oyuncuların maçlarda oynaması antrenmandan çok daha fazla katkı sağlıyor. Verilen rolün de bu kadar etkisi olduğunu bilmiyordum.

Mesela Thago Ilori diye bir defans oyuncum var. Sezon başından beri sürekli oynatıyorum ve özellikleri belirli bir çizgide gitgide gelişiyor. Son maçta Ball Playing Defender rolünde oynattım ve hemen akabinde 8 tekniksel özelliği birden yükseldi:

http://i1099.photobucket.com/albums/g381/WalterSakana/Fm12%20Players/TiagoIloriOverview_Attributes.png

Tabi bu tek örnek değil. Bir kaç kere karşılaşınca dikkatimi çekti. Sizde de benzer gelişmeler oluyor mu oyuncuya verdiğiniz role göre?

mogutcu
17.Kasım.2011, 17:22
Ben Dunc's Training prg ni kullanıyorum , başka bir konuda pek başarılı bulunmadığından bahsediliyordu. Ancak ben tüm takımda özellikle oynayan oyuncularda çok fazla gelişmeler olduğunu gördüm. yaklaşım tarzımda oyuncuya göre taktik değil taktiğe göre oyuncu olduğundan aldığım oyunculara rollerine uygun antremanlar verdiğimden özellikleri bir hayli arttı.

Sanırım ,bu durum sizin gözleminizi doğrular nitelikde