PDA

View Full Version : Sponsor Gelir sorunu

mgokalparslan
19.Kasım.2011, 23:41
Oyuna İngiltere en alt liginden Vauxhall Motors adlı kulüp ile başladım. Premier lig'e çıktım. son 2-3 sezondur hem ligde hem de Şampiyonlar liginde şampiyon oluyorum ve reputation'um worldwide. Fakar her sene (ligde ve şampiyonlar liginde çok fazla gelir elde etmeme rağmen) en az 30-40 milyon euroluk zarar ediyorum, üstelik transferden senelik en az 20 milyon euroluk net kazancım olmasına rağmen. İngiltere 3. ligindeyken kulüp yeni bir stad yapmıştı 5 bin kişilik. O stad şu anda 20 bin kişilik ve muhtemelen daha da gelişemeyecek, fakat o kadar başarı ve tanınırlığa rağmen yeni bir stad yapmıyorlar. Sponsor gelirlerim her sene 1-2 milyon euro arasında değişiyor. Tek düzgün gelirim tv'den gelenler (başarı primleri hariç). Normalde böyle bir durum olmaması gerekirdi, acaba oyunun bir hatası mı bilemiyorum.

Bu arada bütün bu sorunlar varken kulübün transfer bütçesi 150-200 m eurolarda, wage budget da haftalık 3-4 milyon euro gibi çok iyi düzeylerde, kulübün finansı da rich olarak gözüküyor.

Ek olarak, kulüpte doğru düzgün youth academy olmadığı için her sezon başındaki genç oyuncu gelme olayı yok, yani 18 yaşaltı kadrosu bomboş. Kulübün training ve youth facility durumları premier ligin standardına göre çok düşük fakat yönetimden artırma gibi seçeneğimiz yok, muhtemelen yeterli olduğunu düşünüyorlar.

Bu tarz bir kariyeri olan arkadaşlar varsa onların youmlarını bekliyorum.