PDA

View Full Version : Dünya Yıldızları Nasıl Gelir?

hasanharmanci
23.Kasım.2011, 12:09
Merhaba arkadaşlar Football Manageri 2005 ten beri oynuyorum..Tabi ki oyun her geçen sene güzelleşiyor daha doğrusu gerçeğe yaklaşıyor.Şimdi ben geleyim sorunuma

Beşiktaşta 2016-2017 sezonu transfer dönemindeyim transfer bütçem 34 milyon euro maaş bütçem 825k 5 senedir gelen başarılarla klubün ününü kıtasal yaptım.Ama gelin görün ki hiç yıldız transfer yapamadım.Örneğin Rooney artık 30 yaşında ve Manu da transfer listesinde olmasına rağmen bana gelmeye yanaşmıyor :( medyaya konuşuyorum takdir ediyorum tek dediği "Şu an emin değilim resmi teklif yapılsın düşünürüz :)"

Hile kullanmadan nasıl getirebilirim beşiktaşa yoksa gelmez mi?

urwrdskkn
23.Kasım.2011, 12:12
birazcık paraya kıyacaksın kardeşim zaten ingilizler başka ülke takımlarına kolay kolay gelmiyor (ispanya italya almanya ve hollanda hariç)

Ralph
23.Kasım.2011, 12:39
Rooney'i bir çok ünlü takımda alamıyor zaten, Messi gibi mesela. Simgeleşmiş oluyorlar takımda. Worldwide olması lazım takımının anca. Büyüklüğünü kesin olarak dünya da kabul etmiş takımlara gelir o tip oyuncular. 32-33'ünden sonra gelir ama sanıyorum. Ozaman da senin işine yaramaz ama. Drogba o şekilde oluyordu benim 2012'deki oyunumda. Daha aşağı kademe yıldızları düşün derim. Rooney biraz uçuk :]

atakan42
23.Kasım.2011, 15:36
fm 2011 şl yi almadan dünya starı getrmk imknszdı türkiyeye.

gorkem35
23.Kasım.2011, 17:46
2012 de Türkiye Ligi çok düşük popularitede yapılmış yanılmıyorsam 3 yıldızla başlıyor. İngiltere falan 4 - 4.5 yıldızdı yanılmıyorsam. Arada çok büyük fark var. Ben Gs ile Şamp Ligi aldığımda dahi gelen en iyi yıldız Tevez di o da boştaydı. Onun dışında çok zor anca transfer listesine düşerse belki

Deus Dominus
23.Kasım.2011, 22:27
Çok büyük maaş bütçen ve şansın olacak ki dünyaca ünlü bir yıldız getirebilesin :) Şanstan kastım oyuncunun boşta olması. Satılık listesindeyken bile ikna etmek zor oluyor. FM2011'de Real Madrid canı sıkıldıkça oyuncuları satılık listesine koyardı top class olmasa da olma adayı oyuncular kapıyorduk, bu seride durum nedir bilmiyorum :)

ktoid
23.Kasım.2011, 22:54
Türkiye liginin popularitesi inanılmaz düşük, danimarka ligiyle aynı seviyede. varın gerisini siz düşünün :D

malpince
23.Kasım.2011, 22:58
2012 de Türkiye Ligi çok düşük popularitede yapılmış yanılmıyorsam 3 yıldızla başlıyor. İngiltere falan 4 - 4.5 yıldızdı yanılmıyorsam. Arada çok büyük fark var. Ben Gs ile Şamp Ligi aldığımda dahi gelen en iyi yıldız Tevez di o da boştaydı. Onun dışında çok zor anca transfer listesine düşerse belki

tevez zaten şuan dünyadaki en iyi futbolculardan birisi... bir takımda kendini vererek oynarsa her takımın isteyeceği bir isim :)

hasanharmanci
24.Kasım.2011, 15:40
Carlos Velayı aldım arkadaşlar..Ne kadar iyi olur bilmem ama asıl çıkış beklediğim oyuncu Davide Ferrari 5 maçta 7 gol 6 asist :))

RasAnt
24.Kasım.2011, 15:53
Oyun gerçekci olmuş artık geçen sene millet Neymarı Hazardı falan Fbye Gsye Bjkye dolduruyordu

myres
24.Kasım.2011, 22:11
iyide kardeşim istese galatasaray şuanda berbatovu alır.meloyu kiraladık herif 6 sene gsde oynamak istiyorum dedi.meloyu bu sene takımda olmadığını seneye geleceğine düşünelim.biz istesek alabilecekmiydik fmde.onu bırak oyunda oyuncu kontratı kabul etmiyor bile.çok saçma.türkiye ligi bu kadar düşük olmamalı.samsunspor bile lincolnu alıyor.çok gerçekçi diyorsunuz.satılıkta olsa gelmiyor oyuncular.

Redrum
24.Kasım.2011, 22:27
iyide kardeşim istese galatasaray şuanda berbatovu alır.meloyu kiraladık herif 6 sene gsde oynamak istiyorum dedi.meloyu bu sene takımda olmadığını seneye geleceğine düşünelim.biz istesek alabilecekmiydik fmde.onu bırak oyunda oyuncu kontratı kabul etmiyor bile.çok saçma.türkiye ligi bu kadar düşük olmamalı.samsunspor bile lincolnu alıyor.çok gerçekçi diyorsunuz.satılıkta olsa gelmiyor oyuncular.

Felipe Melo öyle çok iyi bir oyuncu değil ki. Ben şahsen FMde sene sonu gelmeden kontratını feshediyorum, mehmet topal'ı tercih ediyorum. Yani oyun gayet mantıklı. Ama şu durum saçma, 2 sene üst üste yarı final oynadım CLde galatasaray'la, ama hala gelmek isteyen en iyi oyuncu Spartak Moscow'daki Jano. Birazcık daha iyi olabilirdi.

EmReLie
24.Kasım.2011, 22:38
2.Sezonda Es-Es'e Flaminiyi aldım.Parası yüksek ama.:D Yönetim maaşları sıkı tutun diye uyarıp durdu

El Barto
24.Kasım.2011, 22:39
Net cevap vereyim;

Gelmez. :)

iko37
25.Kasım.2011, 19:21
Felipe Melo öyle çok iyi bir oyuncu değil ki. Ben şahsen FMde sene sonu gelmeden kontratını feshediyorum, mehmet topal'ı tercih ediyorum. Yani oyun gayet mantıklı. Ama şu durum saçma, 2 sene üst üste yarı final oynadım CLde galatasaray'la, ama hala gelmek isteyen en iyi oyuncu Spartak Moscow'daki Jano. Birazcık daha iyi olabilirdi.

saçmadeğil bence schalkede geçen yıl yarı final oynadı daha önce çeyrek finali var bütün oyuncular schalkeye mi gitmek istiyo iki yıl yarı final oynamak her zaman o kadar önemli olmuyo

thekumpir
03.Aralık.2011, 01:46
Gercekte TR ye gelen oyuncular da bence kluplerin sansina veya cok iyi lobi yapmalariyla oluyor.
Fm de o kadar ikna sansimiz olmuyor adam kontrat istemiyorsa.

Ben 11 de Messi yi Fenerbahceye almistim, hemde 3. sezonda falan asiri basarili degildim. Barcayla sozlesmesi bittigi sene yenilemedi, beni seni icinde hep reddetti ama sene sonunda kabul etti :)

Herseyi en yuksekteydi kontratta sonrada sattim cunku ekonomim batti, oynatsan para bitiyo oynatmasan bi turlu.

rammstein7
03.Aralık.2011, 02:30
ben CR ye almak istiyorum adam 30 yaşinda değeride 5.5 milyon euro real kabul ediyor söleşme öneremiyorum şampiyonlar ligini aldım süper kupayı aldım dünya külüpler kupasını aldım daha ne yapayım böyle yildizlerin gelmesi için

0xjasaitis
03.Aralık.2011, 02:34
ben CR ye almak istiyorum adam 30 yaşinda değeride 5.5 milyon euro real kabul ediyor söleşme öneremiyorum şampiyonlar ligini aldım süper kupayı aldım dünya külüpler kupasını aldım daha ne yapayım böyle yildizlerin gelmesi için

Saydıklarının hepsini aldıysan napcan başka oyuncuları.Senin oyuncular sana yetiyor işte daha nolsun :)

Universal
03.Aralık.2011, 02:36
Senin takımından çok oynadığın ligin itibarıda önemli. Kısaca sahip olduğu yıldız, sonuçta İngiltere Ligi, Şampiyonlar Ligi kadar itibara sahip ve hiçbir oyuncu o ligden kolay kolay ayrılmaz. Bu yüzden oynadığın ligin kalitesi daha önemli.

BaGa TaRKaN
03.Aralık.2011, 02:54
En Basit Örnek Hollanda'da Ajax'ın Ş.L'de En Az Çeyrek Final Oynadığı Dönemlerde ve Kazandığı Zamanlarda Bile Dönemin Yıldızları Ajax'a Gitmedi Üstüne Üstlük 2-3 Sezon Tüm Başarıları Yaşamış Olan Oyuncu Hemen Başka Ülkelerin Daha İtibarlı Takımlarına R.Madrid, Milan Gibi Kulüplere Gittiler.

Yani Herşey Kupa Değil Yıldız Oyuncu Herşeyin Mükemmel Olduğu Yere Gider Eğer Öyle Bir Yeri Hissetmişse Sana Koşa Koşa Gelir :)

sarianet
03.Aralık.2011, 09:15
rooneyi ben geçen seride reale alamamıştım gelmiyo kerata
ligin derecesinin artması lazım takımın derecesinin artması lazım anca 32 31 33 yaşındayken alabileceğin yıldızlar olabilir
mesela geçen seride ben robinho kaka mario gomez aşl young raul albiol gibi elemanları 32 yaşından sonra kadroma katmıştım

Universal
03.Aralık.2011, 12:43
Ek olarak bu gün Neymar'ı hiçbir kulüp satın alamamıyor, çünkü oyuncu Santos'da mutlu ve hiçbir yerde de oynamak istemiyor. Sanırsam herşey para veya kupa değil zaman zaman.

Bakın Tuncay şampiyonlar ligini bırakıp bir anda Stoke City'e gitti Fenerbahçe'den, kısaca Premier Lig oyuncular için en üst nokta ve orda bir takım yönetiyorsanız oyuncu transfer etmek çok daha kolay.

ParduS
03.Aralık.2011, 18:53
Fenerbahçe ile 5. sezonumdayım. En büyük başarım iki kere çeyrek final Şampiyonlar Ligi'nde. Türkiye Ligi ise ligler sıralamasında 20. sıraya geriledi bu sezon. Fakat kadroma Tevez'i kattım. Menejeri önerdi baktım serbestti. Worldwide olarak geldi forma satışlarını patlattı. Sanırım futboldan biraz uzak kalan yıldızlar gelebiliyor. Onun dışında hiç büyük bir transfer yapamadım.

William Rookwood
04.Aralık.2011, 01:48
Ben ikinci sezon Tevez'i Galatasaray'a getirdim ama hiç katkısını göremedim. 1 sene futbol oynamayınca adam topa vurmayı unutmuş :)

denizgs93
04.Aralık.2011, 17:44
fm 10da lassana diarra yı antepe getirmiştim :D

Redrum
04.Aralık.2011, 17:58
Fellaini, 28 yaşında, Galatasaray'a getirdim. Değeri 26. Ocakta 38 teklif ettiler.

atakan42
05.Aralık.2011, 01:45
gs ile 2016 daym uefa yı aldm. yine dünya starlarını getiremiorm. neymar ı okdr istedm gelmio hayin :) türkiye liginden uzak durmak lazm. :)

martymcfly
06.Aralık.2011, 16:24
Takımlar yıldızlarını satmamakta direniyor resmen. CR7 için 100 milyon euro önerdim pazarlığa bile yanaşmadan reddettiler.
Gotze, Muller ve Ramsey için 60 ar milyonu aynı şekillde reddettiler.
Neymar ve Ganso takımdan ayrılmak ve büyük kulüplerde oynamak istiyor, 45 er önerdim yine red yedim halbuki önceki kariyerimde City 36 milyona Gansoyu almıştı.
Bizim oyuncularımıza biri teklif yapsın, geri çevirdiğimiz anda menejeri yeni sözleşme istiyor hayır diyince de mutsuz oluyorlar. bilgisayarın yönettiği takımlarda hiç öyle bişey olmuyor.

Trabzonspor
06.Aralık.2011, 16:40
Yıldız alamıyorsanız yıldız olacak olanları alın.Birsürü genç oyuncu var takımlarda ve yeni yeni regenlerde çıkıyor.

Ayrıca öyle CR7 vs almak kolay değil.Ben geçen sezon Manu'ya aldım 130 milyon € vermiştim.

COLMAN20
06.Aralık.2011, 18:53
Türkiye liginin itibarı düşük gibi.

Diğer örneklerde verildiği gibi Melo gibi oyuncular falan Gs'nin kontratını kabul edip gelmez. Gut, Quaresma, Simao mesela buna örnek.

martymcfly
07.Aralık.2011, 15:56
2014-15 sezonu bitti Real 4. Barça 2. oldu. Unitedla ligi ve CL yi alınca belki akıllarını çelerim diye Ronaldo ve Messi'ye 126 milyon euro teklif ettim 48 ay taksitle. Messi için 203 milyon, Ronaldo için 197 isteriz dedi takımları :D Şaşırmış bunlar.

izmer96
08.Aralık.2011, 13:31
dunya yildizlari nasil gelir diyorsan cevabi basit , genelde uzaksa mesafe ucakla ve business class la geliyorlar ama mesafe yakinsa kendi ozel arabalariyla geliyorlar , umarim yardimci olabilmisimdir

Deus Dominus
08.Aralık.2011, 18:31
Benden önce davranmışsın :D

EmReLie
08.Aralık.2011, 18:44
Fenere kimleri aldım. hazard falan süper.d ama oyun kasıyor.d

turayansin
23.Mart.2012, 16:13
gerçektende türkiye ligine gelmek istememekte haklılar. mesela en iyi tanınan alabildiğim oyuncular, gago, carlos vela, sessegnon, martin cacares vs.. tabii ne kadar dünya yıldızı sayılırlar onu bilmiyorum :(

Robeck
23.Mart.2012, 21:36
Valla ben bir kez Şampiyonlar liginde finale kaldım.Sene sonu Kagawa bana gelmedi Cagliari'ye gitti.Adamlar daha UEFA'ya dahi kalamdılar 3 sezonda.

Spe1907
25.Mart.2012, 03:20
şike soruşturmasından mı bilmiyorum ama bu sene türkiye liginin itibarı gerçekten çok düşürülmüş. Kimse gerçekçi olmuş demesin tamam hazard neymar falan gelmez türkiyeye yada 2 sene üstüste şamp. ligini kaldırsa bi takımımız yinede rooneyi alamaz ama ne bilim satılık listesindeki rene adler gelir türkiyeye. yaa kiralık kontratı bitince yobo bile fenere gelmiyor.Bazı orta düzey avrupa takımlarında satılık listesinde olan oyuncuları bile alamıyoruz.

Gncl1905
25.Mart.2012, 13:10
Yıldız gelmez kesinlikle.Onun yerine kıtasal tanınan, iyi bir milli takımda sürekli oynayan adamları alın.Onlar zaten potansiyel yıldız.Maksimum 5 yıla nur topu gibi bir yıldızınız olur yani adamın tanınırlığı 'dünya çapında' olur :)

Kendimden örnek veriyim; Jonathan Cristaldo, Stevan Jovetic, Youness Belhanda ve regenleri böyle böyle yıldız yaptım(takım Galatasaray).

Direk yıldız getireyim dersen ligin popülaritesini ve takımn popülaritesini bayağı arttırman lazım ki o da yıllar alır.Özellikle STSL çok zor artar, 10 yıla ilk 5'e girsen yat kalk dua et :)

slayer34
26.Mart.2012, 01:26
valla arkadaslar yıldız fln getirmekle ugrasmayın 2. sezondan itibaren oyunu regenler basınca oyundan bir tat alamıyorsunuz adam 16 yasında en iyi oyuncunuzla kıyasladıgınız zaman(profil anlamında) 1000 kat daha iyi ozelliklere sahip ee ne anladım ben bu isten???
2. sezondan itibaren acın genie scout u bulun regenleri ne messi ne ronaldo adamlar ucup gitmis