PDA

View Full Version : Sağ ve Sol beklerin Orta ve Top Sürme Seçimi

man_in_black21
27.Kasım.2011, 22:30
Arkadaşlar Man City'yi yönetiyorum. 4-3-3 oynuyorum . Orta saha kanadım yok beklerim ofansif oynuyor.3 forveti de Piatti - Aguero - Cristaldo olarak oynatıyorum genelde.

2 sorum olacak.

1- Forvetlerim kısa boylu olduğu için beklerin orta tercihlerini "Often - sometimes - rarely" den hangisine ayarlamalıyım sizce? Ayrıca takım ayarlarındaki orta tercihlerini "drill crosses - float crosses" dan hangisini ayarlamalıyım?

2- Beklerimin top sürme seçeneği şu an "sometimes". Bu tercihi "rarely" olarak değiştirirsem kontra atak şansım artar mı sizce? Bu tercihin artısı eksisi nasıl olur?

Görüşlerininzi bekliyorum.

nannar
27.Kasım.2011, 22:39
Beklerin top sürme seçeneği ile orta açma seçeneğini aynı düzeyde yapmanı ve ortaları da yerden ön direğe yani drill olarak açtırmanı tavsiye ederim. Yani eğer bekler topu nadiren sürecekse ortayı da nadiren açsın :) Kontralara çıkma konusunda ise en önemlisi pas şekli ve ilerde adam bırakman. yani beklerin direct pas ayarlıysa topu kaptıklarında ilerde adam varsa hızlıca atarlar...

man_in_black21
27.Kasım.2011, 22:54
Beklerin top sürme seçeneği ile orta açma seçeneğini aynı düzeyde yapmanı ve ortaları da yerden ön direğe yani drill olarak açtırmanı tavsiye ederim. Yani eğer bekler topu nadiren sürecekse ortayı da nadiren açsın :) Kontralara çıkma konusunda ise en önemlisi pas şekli ve ilerde adam bırakman. yani beklerin direct pas ayarlıysa topu kaptıklarında ilerde adam varsa hızlıca atarlar...

Teşekkür ederim. peki orta ve top sürme ayarlarını sometimes dan rarely e çekersem bunun oyuna ne gibi artısı ve etkisi olabilir ?

nannar
27.Kasım.2011, 22:57
pas oranın artar, bek oyuncuların genelde ceza alanına yakın yerlerde topla buluşsalar dahi bekler yan paslarla daha yaratıcı oyunculara insiyatifi bırakır,hücumda kenar atakların azalır,Genelde ara paslarla ya da hücumcularının hızıyla savunma arasına dalarak atılan goller görürsün.

man_in_black21
27.Kasım.2011, 23:00
pas oaranın artar,genelde ceza alanına yakın yerlerde topla buluşsalar dahi bekler yan paslarla daha yaratıcı oyunculara insiyatifi bırakır,hücumda kenar atakların azalır,Genelde ara paslarla ya da hücumcularının hızıyla savunma arasına dalarak atılan goller görürsün.

Çok teşekkürler nannar :icon_lol:

nannar
27.Kasım.2011, 23:01
rica ederim... ;)