PDA

View Full Version : Kamera Görüntülerinde Melek İddası!

BaGa TaRKaN
05.Aralık.2011, 16:08
Mobese Kameralarına Yansıyan "Melek" Görüntüsü :0:

Bismillahirrahmanirrahim...

http://img.ie/c8b32.jpg

Anlık Görüntü İçin TIKLAYIN (http://www.internethaber.com/mobesedeki-melek-sok-etti-388067h.htm?interstitial=true)

ToRoSKaPLaNı
05.Aralık.2011, 23:03
gerçekse çok ilginç.Zaten dinimiz gereği meleklere inanırız ama onların görünmesi rastlanan bir durum değil.

SAİT71
06.Aralık.2011, 01:54
Böylesine teknolojik bir çağda her görüntüye inanmak zor geliyor insana. Meleklere inancım sonsuz ancak bu tür şeyler dinden soğutmak içinde yanlış yönlere çekilebiliyor. En doğrusunu Allah bilir tabiki.

SacrificeGGTC
06.Aralık.2011, 01:58
Bu görüntülere 1 gram inancım yoktur. Sizleri bilemem

RaSenGan
06.Aralık.2011, 02:15
Böyle şeylere inanmak çok yanlış geliyor bana.Meleklerin kanadı olduğu falan yazıyor mu bir yerde ? İnsanların kendi kafasında kurguladığı bir şey diye biliyorum meleklerin kanadının olduğu,başının üstünde halka olduğu falan.Elbette Allah'a,meleklere vs. inanıyorum ama bu görüntülere hiç inanmıyorum.

Lim10
06.Aralık.2011, 02:17
“Hamd o Allah'a mahsustur ki, gökleri ve yeri yoktan var etmiş, melekleri de ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler kılmıştır. O, yarattıkları için neyi dilerse onu arttırır. Muhakkak ki Allah her şeye hakkıyla kadirdir." (Fâtır, 35/1)

sardokar
06.Aralık.2011, 02:26
Kendi gözümle görmediğim hiç bir şeye inanmam.

SAİT71
06.Aralık.2011, 02:50
“Hamd o Allah'a mahsustur ki, gökleri ve yeri yoktan var etmiş, melekleri de ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler kılmıştır. O, yarattıkları için neyi dilerse onu arttırır. Muhakkak ki Allah her şeye hakkıyla kadirdir." (Fâtır, 35/1)

Bu ayetteki kanat kelimesi daha farklı anlamda kullanılmış:

Mealini verdiğimiz ayette kanatların varlığı “elçilik” göreviyle bağlantılı bir şekilde söz konusu edilmiştir. O halde bu kanatların varlığı uçmaktan ziyade meleklerin aynı anda farklı elçilik görevlerine bir işaret olarak algılanmalıdır.

* (http://www.sorularlaislamiyet.com/article/12558/ayette-meleklerin-ikiser-ucer-dorder-kanatli-elciler-olarak-yaratildigi-bildiriliyor-fatir-35-1-nurdan-yaratilmis-varligin-kanatlara-ne-ihtiyaci-olabilir.html)

Ancak; gâib (görülmeyen) âlemden olan, maddî kesafetten soyutlanmış, mahiyeti bilinmeyen melekleri kuşlar gibi kanatlı, maddî varlılar olarak tasavvur etmek, yanlış bir anlayıştır. Çünkü onlar Allahu Teâlâ'nın irade ve takdiri ile bizim gözlerimizle görülecek şekilde yaratılmamış, Kuran'ı Kerimde bir konuda açık bilgi verilmemiştir. Sözü edilen kanat, meleğin yaratılış gayesi ve nuranî mahiyeti ile bağdaşan, vazifelerini en süratli bir şekilde yerine getirmelerine delâlet eden manevî bir kanat, bir kuvvet ve iktidar sembolüdür. Bu söz, temsilî ve mecazî bir ifade tarzıdır. Nitekim, din ve dünya ilimlerine sahip olan bir kimseye, mecazen "zül-cenaheyn" iki kanat sahibi dendiği gibi; anaların çocukları için "şefkat ve merhamet kanatları"ndan bahsedilir. Hristiyanlar ise melekleri, bir kuş gibi kanatlı olarak düşünür ve tasvir ederler. Onların İslâm itikadından ayrıldıkları bir husus da budur.
Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet Editör

Fakat bu konu üzerinde araştırıyım derken yukarıdaki makaleyi buldum. O nedenle düzeltme yapmak istedim. Dinimizde ayetlerde geçen bazı kelimeler farklı anlamlarda kullanılabiliyor. Bu ayettede kanadın vazife ile ilgili bir anlamda kullanıldığı belirtilmiş.

Hristiyan toplumu kutsal yaratıkları kadın biçiminde aksettirip kanatlı taçlı birer yaratık izlenimi veriyorlar...

Stan13
06.Aralık.2011, 03:04
Bunlara inanmamak lazım. Bilgisayar ortamında her görüntü ustalıkla montajlanabiliniyor. Basit bir oyunculuk ile de insanlara yutturmak mümkün. Şahsen görüntüyü inandırıcı bulmuyorum.

anil luque
06.Aralık.2011, 03:33
Videoda insanların oraya koşuşturması ayrı bir olay. Haberin bulunduğu sitede bir yorumda "el feneriyle melek arıyor" yazmış :)

Allah'a ve O'nun katında kutsal olan herşeye inancımız tam ama hem fikir olduğumuz gibi bu tür video , resim vb materyallere inanman yanlış bence de.

barahir
06.Aralık.2011, 05:38
Bana göre melekler insanlara görünebilir ancak insan suretinde.. Yani şu ana kadar ki metafizik bilgimle kendi oldukları gibi görünmeleri olanaksız..

Ancak tabi bi istisna var, Allah ol derse olur.. buna şüphe yok..

Corpus
06.Aralık.2011, 14:29
Görmeden inanmam.

sui generis
06.Aralık.2011, 14:33
Bana göre melekler insanlara görünebilir ancak insan suretinde.. Yani şu ana kadar ki metafizik bilgimle kendi oldukları gibi görünmeleri olanaksız..

Ancak tabi bi istisna var, Allah ol derse olur.. buna şüphe yok..

budur olayın özeti...

BleedingMoon
06.Aralık.2011, 14:44
allah isterse herhangi bir şekilde melekler görülebilirmiş. cübbeli ahmet hadislerden örneklerle öyle açıklamıştı.

El Barto
06.Aralık.2011, 16:45
Hiç güleceğim yoktu. :D

Böyle saçma şeylere inanmamak lazım. Bariz kurgu. Orası bana yol gibi gelmedi ayrıca. :p

İnecekse gelsin benim yanıma elim memleketlerine inip ne yapıyorsun melek kardeş? :)

Ralph
06.Aralık.2011, 16:51
Google'a girdiğimde; cin, melek, hayalet vs... görüntüleri yazdığımda sayısız video ve fotoğraf çıkıyor. Onlardan farklı bir şey değil buda. Sosyal ortamda bu tip şeylere güvenmemek lazım.