PDA

View Full Version : Yeni nesil telefonlarda şarj sorunu

Ralph
06.Aralık.2011, 21:16
Bu yeni nesil telefonlarda şarj sorunu çok can sıkıyor. Mutlaka kullananların dikkatini çekmiştir. Ben telefon değiştirmek istiyorum ama ne alayım karar veremedim. Bu olayında canımı sıkmasını istemiyorum. Nokia almak istemiyorum çünkü artık herkes kötü diyor. Yazılımından dolayı. Blackberry'leri ise hiç bilmiyorum. Benim telefonda istediğim 3 şey var. Arama yapmak, mesaj atmak ve Wireless ile internete girebilmek. Bu üç şeyi yapabilmek için bana ne tavsiye edersiniz?

BaFraLı
06.Aralık.2011, 21:42
Hocam tam 1 buçuk hafta önce 639 liraya Bimeks'ten Nokia C6-01 aldım. Aradığım özelliklerin tamamı telefonda var. Ben pek yazılımına falan bakmıyorum ama telefondaki yazılım Symbian işletim sistemi.

Dediğiniz gibi şarj sorunu var. Şarjı full doldurduktan sonra toplam 1 bilemediniz kullanımınıza bağlı olarak 1 buçuk gün falan gidiyor. Ben bataryası bozuk sandım telefonun ama internette bir araştırdım bu tamamen genel bir sorunmuş. Şarj çabuk gidiyor. Telefonu aldığımdan beri her gün şarja taktım neredeyse. Belki benim gibi telefonu aktif kullanmayan biri için telefonun şarjı 2-3 yada 4-5 gün kadar gidebilir belki ama benimde şarj dikkatimi çekiyor çok az gidiyor.

Ama genede hoş telefon ya. Dokunmatiği olsun, özellikleri olsun bilgisayar gibi telefon. Evde de kablosuz internet kullanıyoruz. Küçük şeyler için laptopu açmıyorum direk giriyorum telefondan hoş yani :).

Ama daha kaliteli telefonlarda var tabi. Ama Nokia C6-01'i de önerebilirim. Şarj sorunu hariç her özelliği mevcut.

Ralph
06.Aralık.2011, 21:49
Aslında Blackberry 9700 düşünmeye başladım. Baktım herkes çok güzel flan diyor. Nokia istemiyorum çünkü dediğim gibi hem işletim sistemi artık geride kaldı hem de şarj olayı malum... :]

Blackberry 9700 kullanan ya da bilgi sahibi olan var mı?

GeNç KaRTaL
06.Aralık.2011, 21:52
Normal bence şarjın bu kadar kısa gitmesi bu tarz çok özellikli telefonlarda.Ben iphone kullanıyorum.Sürekli tasarruf yaparaktan yaklaşık 2 gün falan gidiyor şarj.

futureless
06.Aralık.2011, 22:27
İphone'dan şaşma durum müsaitse , onun dışında HTC ' lerden bakabilirsin.

El Barto
06.Aralık.2011, 23:25
Aslında Blackberry 9700 düşünmeye başladım. Baktım herkes çok güzel flan diyor. Nokia istemiyorum çünkü dediğim gibi hem işletim sistemi artık geride kaldı hem de şarj olayı malum... :]

Blackberry 9700 kullanan ya da bilgi sahibi olan var mı?

Ben kullanıyorum. :)

Gayet iyi bir telefon ancak bence kişisel kullanım için ideal değil. Tamamen iş için kullanılacak bir telefon. Ben de zaten işim icabı kullanıyorum. :) İnternete bağlanabilmek oldukça zor. Bağlanabilmek derken ekranı çok küçük olduğu için kullanışlı değil. Zaten fareyi hareket ettirmek ayrı bir kabiliyet istiyor. :)

Nokia sakın alma. Hele C6-01 asla alma. İlk defa Tolga'yı gördüm bu telefondan memnun kalan. :) Ekranlarını pert oluyor çok çabuk. Bir hata ederek ben de aldım bu telefondan daha alır almaz ekran arızası yaptı şimdi para iadesi talebinde bulundum. :) Üstelik Symbian işlemcili. Kağnı gibi yavaş. :)

Sana tavsiyem HTC alman. Hatta Vodafone'nun kampanyası var. Onu bir araştır.

http://www.vodafone.com.tr/Cihazlar/htc-desire.php

Bir arkadaşım bu kampanya ile aldı telefonu. Android işlemcili telefon. Iphone kadar da özellikli ve işlevsel.

barahir
06.Aralık.2011, 23:25
Nokia e6 tavsiye ederim..

Flawless Victory
06.Aralık.2011, 23:30
htc nin üst modelleri çok iyidir

Ralph
06.Aralık.2011, 23:58
Ben kullanıyorum. :)

Gayet iyi bir telefon ancak bence kişisel kullanım için ideal değil. Tamamen iş için kullanılacak bir telefon. Ben de zaten işim icabı kullanıyorum. :) İnternete bağlanabilmek oldukça zor. Bağlanabilmek derken ekranı çok küçük olduğu için kullanışlı değil. Zaten fareyi hareket ettirmek ayrı bir kabiliyet istiyor. :)

Nokia sakın alma. Hele C6-01 asla alma. İlk defa Tolga'yı gördüm bu telefondan memnun kalan. :) Ekranlarını pert oluyor çok çabuk. Bir hata ederek ben de aldım bu telefondan daha alır almaz ekran arızası yaptı şimdi para iadesi talebinde bulundum. :) Üstelik Symbian işlemcili. Kağnı gibi yavaş. :)

Sana tavsiyem HTC alman. Hatta Vodafone'nun kampanyası var. Onu bir araştır.

http://www.vodafone.com.tr/Cihazlar/htc-desire.php

Bir arkadaşım bu kampanya ile aldı telefonu. Android işlemcili telefon. Iphone kadar da özellikli ve işlevsel.

Blackberry'ler ilgimi çekmeye başladı baya. Şarjı nasıl gidiyor? Dayanıklı mı?

Nokia e6 tavsiye ederim..

Nokia düşünmüyorum.

htc nin üst modelleri çok iyidir

HTC ile ilgili hiç bir araştırmam ve bilgim yok. Merak edipte bakmadım bile açıkçası. Nasıl telefon kullanışlı mı? İşletim sistemi flan ne oluyor onun?

El Barto
07.Aralık.2011, 00:00
3 gün falan gidiyor şarjı. Şarj konusunda sıkıntısı yokta ekran olarak sıkıntılı. :) Bana en azından çok küçük geliyor.

HTC'lerin üst modelleri Android Görkem. Çok kısa bir süre de olsa kullandım gayet başarılı telefonlar.

Ralph
07.Aralık.2011, 00:03
3 gün falan gidiyor şarjı. Şarj konusunda sıkıntısı yokta ekran olarak sıkıntılı. :) Bana en azından çok küçük geliyor.

HTC'lerin üst modelleri Android Görkem. Çok kısa bir süre de olsa kullandım gayet başarılı telefonlar.

Teşekkürler :] Şu HTC'leri bir araştırayım ben en iyisi. Ona göre Blackberry & HTC kıyaslaması yaparım daha sağlıklı olur. Ama önce şu elimdeki Samsung Galaxy'i satmam lazım. Çevrenizde böyle varsa isteyen yardımcı olurum fiyat konusunda da. Çok temiz gerçekten. Hem şarj hem de dokunmatik ekran istemediğimden satıyorum. Haberim olsun çevrende varsa flan isteyen :]

futureless
07.Aralık.2011, 00:25
HTC Desire HD veya Desire Z ' ye bakmanı tavsiye ederim.Bende Desire Z var gayet de memnunum.5 ay falan oldu alalı hiç bir sorunla karşılaşmadım henüz.

El Barto
07.Aralık.2011, 00:48
Yalnız HTC'ler dokunmatik ekran. :)

futureless
07.Aralık.2011, 01:04
Aynen dokunmatik istemiyorum dediğini görmemiştim.Söylediğim iki modeli unut :D

Redrum
07.Aralık.2011, 01:11
"Benim telefonda istediğim 3 şey var. Arama yapmak, mesaj atmak ve Wireless ile internete girebilmek."

Öneriler:
Blackberry, Iphone, HTC.

Ralph
07.Aralık.2011, 01:33
"Benim telefonda istediğim 3 şey var. Arama yapmak, mesaj atmak ve Wireless ile internete girebilmek."

Öneriler:
Blackberry, Iphone, HTC.

Ağzın bal yesin. :icon_biggrin: Benim bide dokunmatik ekran olmayacak.

Bekq
07.Aralık.2011, 01:45
Hocam tam 1 buçuk hafta önce 639 liraya Bimeks'ten Nokia C6-01 aldım. Aradığım özelliklerin tamamı telefonda var. Ben pek yazılımına falan bakmıyorum ama telefondaki yazılım Symbian işletim sistemi.

Dediğiniz gibi şarj sorunu var. Şarjı full doldurduktan sonra toplam 1 bilemediniz kullanımınıza bağlı olarak 1 buçuk gün falan gidiyor. Ben bataryası bozuk sandım telefonun ama internette bir araştırdım bu tamamen genel bir sorunmuş. Şarj çabuk gidiyor. Telefonu aldığımdan beri her gün şarja taktım neredeyse. Belki benim gibi telefonu aktif kullanmayan biri için telefonun şarjı 2-3 yada 4-5 gün kadar gidebilir belki ama benimde şarj dikkatimi çekiyor çok az gidiyor.

Ama genede hoş telefon ya. Dokunmatiği olsun, özellikleri olsun bilgisayar gibi telefon. Evde de kablosuz internet kullanıyoruz. Küçük şeyler için laptopu açmıyorum direk giriyorum telefondan hoş yani :).

Ama daha kaliteli telefonlarda var tabi. Ama Nokia C6-01'i de önerebilirim. Şarj sorunu hariç her özelliği mevcut.
Ulan ne düşürdüler bu telefonu da ya :D Tam 860 TL verdim Nokia C6-00'a. Klavye + Dokunmatik. Symbian işletim sistemi. 650'ye falan düşmüş şu sıralar.

Şarjım hiç dokunmazsam 6-7 gün, sürekli elimdeyse 3-4 gün gidiyor. Ha siz 7/24 internete girerseniz wi-fi inanılmaz bir şarj götürüyor. Sürekli şarj etmeniz gerekir.

Symbian işletim sistemi pişmanlıktır. Tavsiye etmem. Ama alıcaksan C6-00, klavyesi için al. Bildiğin Q klavye ve inanılmaz kolay mesaj yazmak. Fiyatıda baya düşmüş.

Kaka Leite
07.Aralık.2011, 04:57
HaTiCe kraldır ya dokunmatikte,bir dönem kullandım harika telefonları var :n:

LaigLeNoiR
07.Aralık.2011, 05:26
Galaxy S üzerine piyasada telefon tanımam. İPhone yanında hikaye :)

Ralph
07.Aralık.2011, 12:15
Galaxy S üzerine piyasada telefon tanımam. İPhone yanında hikaye :)

Katılıyorum. Dokunmatik sevenler için harika telefon.

Redrum
07.Aralık.2011, 16:48
Ağzın bal yesin. :icon_biggrin: Benim bide dokunmatik ekran olmayacak.

Yok ben olayın komikliğini anlatıyorum, istediğin şeyler onlar, öneriler blackberry, iphone ve htc. Bence daha düşük standartlardan başlamaları lazım :D

-Bir telefon istiyorum, arama yapsın yeter.
+Oo Iphone alsana bence gayet iyi.

futureless
07.Aralık.2011, 16:57
Yok ben olayın komikliğini anlatıyorum, istediğin şeyler onlar, öneriler blackberry, iphone ve htc. Bence daha düşük standartlardan başlamaları lazım :D

-Bir telefon istiyorum, arama yapsın yeter.
+Oo Iphone alsana bence gayet iyi.

Wireless istiyor adam alacağı telefon hakkını vermeli o yüzden öneriler de öyle :D

Ralph
07.Aralık.2011, 17:48
Karar verdim. Nokia 6700 classic alacagim. Yanina da ipod touch. Sizcede mantiklimi? Yoksa tam tersi cok mu sacma:]

futureless
07.Aralık.2011, 18:04
Karar verdim. Nokia 6700 classic alacagim. Yanina da ipod touch. Sizcede mantiklimi? Yoksa tam tersi cok mu sacma:]

6700 classic isteklerini karşılayıp seni tatmin edecekse mantıklı.En iyisini tabiki sen bilirsin.

Ralph
07.Aralık.2011, 18:17
6700 benim eski telefonum. Çok memnundum ama düşürüp bozduğum için telefonumu değiştirmiştim. Siyahını da çok beğendim. Şarj sorunumda olmaz. Wifiyi ise ipod ile karşılarım. Daha iyi olur.

El Barto
07.Aralık.2011, 18:54
Adamda Samsung Galaxy var bulduğu çözümlere bak. pehhhhh. :)

Ralph
07.Aralık.2011, 19:06
Abi sorma ya bu konuda eski kafali ciktim galiba. Dokunmatik telefon bana gore degilmis onu anladim.

Ralph
08.Aralık.2011, 01:48
Samsung Kies'den pc aracılığı ile SMS atabiliyor muyuz Nokia PC Suite'de olduğu gibi?

RaSenGan
08.Aralık.2011, 02:24
Başlıkta şarj sorunu yazıyor ama konu içeriği telefon markası kaynıyo :D

eXcitinG
08.Aralık.2011, 02:30
TeLefon işi iLe uğraşan yakın bir arkadaşıma bunu sordum. Herkes bu konudan çok müzdarip ve bana şu cevabı verdi; AsLında yeni nesLi teLefonLar en güçLü şarj donanımına sahip, ama BataryaLarında ki yüksek yüzdeLi radyasyon nedeni iLe sağLık onayı aLamadıkLarından doLayı Avrupa üLkeLerinde sahte batarya iLe satışa çıkıyorLar ve o yüzden şarj verimi aLamıyorsun. Uzak doğuda ve Amerika da kuLLanıLan İphone, HTC, BLackberry gibi teLefonLarın şarjLarının Avrupa ya oranLa iki katı oLduğunu ve Avrupa da ki bir çok kuLLanıcının da kaçak yoLLarLa bu tarz üLkeLerde orjinaL bataryaLarını getirttiğini söyLedi.

Ayrıca bende BLackberry kuLLanıyorum ve interneti sadece iş ve özeL maiLimi kontroL etmek amacı iLe kuLLanıyorum ayrıca ayda 700 dk gibi de konuşma yapmama ve 1000 dk gibi de aranıLmama rağmen 5-6 günde şarj ediyorum.

Ralph
08.Aralık.2011, 02:36
Başlıkta şarj sorunu yazıyor ama konu içeriği telefon markası kaynıyo :D
Ne güzel işte her konuda faydalı bir başlık oldu cep telefonu konusunda :icon_biggrin:

TeLefon işi iLe uğraşan yakın bir arkadaşıma bunu sordum. Herkes bu konudan çok müzdarip ve bana şu cevabı verdi; AsLında yeni nesLi teLefonLar en güçLü şarj donanımına sahip, ama BataryaLarında ki yüksek yüzdeLi radyasyon nedeni iLe sağLık onayı aLamadıkLarından doLayı Avrupa üLkeLerinde sahte batarya iLe satışa çıkıyorLar ve o yüzden şarj verimi aLamıyorsun. Uzak doğuda ve Amerika da kuLLanıLan İphone, HTC, BLackberry gibi teLefonLarın şarjLarının Avrupa ya oranLa iki katı oLduğunu ve Avrupa da ki bir çok kuLLanıcının da kaçak yoLLarLa bu tarz üLkeLerde orjinaL bataryaLarını getirttiğini söyLedi.

Ayrıca bende BLackberry kuLLanıyorum ve interneti sadece iş ve özeL maiLimi kontroL etmek amacı iLe kuLLanıyorum ayrıca ayda 700 dk gibi de konuşma yapmama ve 1000 dk gibi de aranıLmama rağmen 5-6 günde şarj ediyorum.
Galiba bunun tek bir çözümü olacak oda güneş enerjisi teknolojisinin çıkması lazım. Süper ötesi olur.