PDA

View Full Version : dünya değişti sen değişmedin fm

mad butcher
11.Aralık.2011, 22:57
fm 12 yi oynamak bugün nasip oldu. daha hazırlık maçlarındayım , bir maçta defansın sağındaki oyuncu sakatlandı değiştirdim 10 dakika sonra o da sakatlandı , dakika 75 yine aynı mevkideki adam sakatlandı. DR pozisyonunda 3 adam varken 1buçuk ay o pozisyonda adam oynatamayacağım ve bu fm in tüm serilerinde çok sık olan bir şey. en az 10 kez denk geldi.

antreman ayarlarına hiç dokunmadım , taktikde balanced onu da hiç ellemedim. hoş zaten bir mevkide adamım sakatlansın ne yaparsam yapayım devamının gelip oranın kökünün kurutulacağından eminim :7

darkpart2
11.Aralık.2011, 23:03
yapay zeka konusunda baya bi tartışıyoruz bu konuyu SI'e bi yazı yazdım ama kimi takıyolar ki

BaGa TaRKaN
11.Aralık.2011, 23:35
Başlık Enterasan :D

lakin1907
11.Aralık.2011, 23:39
Benim başıma böyle şeyler gelmedi şimdiye kadar, orijinal oyun mu kullanıyorsunuz?

darkpart2
11.Aralık.2011, 23:42
Benim başıma böyle şeyler gelmedi şimdiye kadar, orijinal oyun mu kullanıyorsunuz?

bu olay gelmemiş olabilir başka hiç mi saçma bişey gelmedi başınıza orjinal oyunla ne alakası var?:S

mad butcher
11.Aralık.2011, 23:58
Daha dün saat 17 sularında Fm 12 çıktı da ne oldu başlıklı konuya yazdığım cevap

2- oyuncu sakatlanırdı , değiştirirdikten 2 saniye sonra bi ekran gelirdi. bi bakmışız yerine giren oyuncu da sakatlanmış. Bre arkadaş rakipler düşman mı 2 saniyede aynı mevkideki 2 oyuncuyu sakatlasın .

fm in eski serileri hakkındaki sorunları yazmıştım. bu seride daha beteri varmış :7 başlığın sebebi de bu. hep aynı sorunlar

Bekq
12.Aralık.2011, 00:12
Korsan mı, Orjinal mi sorularını aştık sanıyordum. :)

İki türlüde oynamış biri olarak farkı olmadığını söyleyebilirim. Maç motorunun hatalarını korsana bağlamak nasıl bir mantıkdır orasını da anlamadım. Siz her maç ön direğe en iyi kafacınızı koyup maça 1-0, 2-0 önde başlamayı seviyorsanız bilemem tabii. Ya da sakatlık olduğunda 30-40 saniye onun kenara taşınmasını izlemeyi seviyorsanız yapacak birşey yok.

Fietra 10
12.Aralık.2011, 00:41
Az önce benim de başıma geldi bir kez daha..Allagui sakatlandı Sanogo'yu koydum oda sakatlandı Allah'tan maç bitti yoksa o da gidiyordu..3 senedir var bu olay..

lakin1907
12.Aralık.2011, 02:05
CM2010'da mesela orijinal oyun kullanmayanlarda maç motoru çok saçma hatalar yapabiliyordu *****ten kaynaklanıyordu bu sorunlar. FMde de bu tür sorunlar yaşatıyor olabilir.

darkpart2
12.Aralık.2011, 02:19
Demek ki korsan oyun kullanıyorsun liseli

neden böyle sert bi cıkış yaptın anlamadım ama yakışmamış.Liseli olmak bir eziklik değildir herkes liseli olmuştur sol tarafta bakarsan 21 yaşındayım ve liseyi bitireli baya oldu :) İstanbul Yeditepe Üniversitesindeyim bu arada.

Küçük bi not : Oyunum her seride olduğu gibi D&R'dan alınan lisanslı Football Manager 2012'dir.:icon_wink:

Birolazar
12.Aralık.2011, 03:48
Bunun orjinal oyun almakla ne alakasi var? Fm bana ne sunuyoki ben orjinal oyun alayim ?

Birolazar
12.Aralık.2011, 03:50
Demek ki korsan oyun kullanıyorsun liseli
Bunun orjinal oyun almakla ne alakasi var onu anlamadm ? :)

darkpart2
12.Aralık.2011, 04:06
yorum yapmak için yorum yapan arkadaşlarımız var işte dostum:)

mad butcher
14.Aralık.2011, 20:52
az önce de bir gazetenin internet sitesinde bi yorumda bulundum , eski gs li , yıllardır efes de oynayan ermal kurtoğlu hakkında

biri bana gs sayfasından çık liseli yazmış . burada da aynısı var

bu tarz yazıları yazanları cevap vermekten aciz, ufak çocuklar olarak görüyorum. hani ufak bebekler bi yerden bir şey görür yapar , bi yerden bi kelime duyar onu tekrarlar ya , bu liseli de öyle. cümle kurmaktan aciz bu ergenler bir şey yazamadıkları zaman hakarete başvururlar, bir yerlerden görüp popüler olan kelimeleri kullanmaya çalışan ufaklıklar. kısıtlı olan beyinleri anca özentiliğe yetiyor.

yazık ülkemin gençliğine :/

El Barto
14.Aralık.2011, 21:38
Orijinal oyun kullanmak ile oyuncuların sık sakatlanmasının ne alakası var cidden? :)

Başka bir konuda da bahsettiğim üzere sezon başında bütün oyunculara kondisyon antrenmanı yaptırmak oldukça verimli oluyor sakatlıkların azalması konusunda. Sezon başlarında takımınız oyuncularına muhakkak kondisyon antrenmanı yaptırmanızı tavsiye ederim. Sakatlanan oyuncularınızı da kondisyon antrenmanına koymanız sakatlıkların geçmesi sürelerini kısaltıyor.

Ayrıca gereksizce bir şeyler yazan ve "liseli" yazarak kimlere özendiklerini açıkça belli eden insanlara cevap dahi vermeyin arkadaşlar. Moderatöre bildir butonunu kullanarak bu "gereksiz" mesajları şikayet ediniz. Gereken ne ise yapılır.

Bekq
14.Aralık.2011, 21:41
Orijinal oyun kullanmak ile oyuncuların sık sakatlanmasının ne alakası var cidden? :)

Başka bir konuda da bahsettiğim üzere sezon başında bütün oyunculara kondisyon antrenmanı yaptırmak oldukça verimli oluyor sakatlıkların azalması konusunda. Sezon başlarında takımınız oyuncularına muhakkak kondisyon antrenmanı yaptırmanızı tavsiye ederim. Sakatlanan oyuncularınızı da kondisyon antrenmanına koymanız sakatlıkların geçmesi sürelerini kısaltıyor.

Nasıl yaptırabiliriz kondisyon antremanı?

El Barto
14.Aralık.2011, 21:47
Nasıl yaptırabiliriz kondisyon antremanı?

Zaten antrenmanlarda default olarak gelen bir conditioning antrenmanı var. Ben onu kullanıyorum. Hazırlık maçlarını oynarken bütün oyuncularımı buraya koyuyorum. 2-3 hafta kadar tutuyorum. Sonra tekrar hepsini normal antrenman programlarına koyuyorum.

http://i.imgur.com/0NNFj.jpg

Bekq
14.Aralık.2011, 21:50
Zaten antrenmanlarda default olarak gelen bir conditioning antrenmanı var. Ben onu kullanıyorum. Hazırlık maçlarını oynarken bütün oyuncularımı buraya koyuyorum. 2-3 hafta kadar tutuyorum. Sonra tekrar hepsini normal antrenman programlarına koyuyorum.

Teşekkürler, yeni sezonda bunu denemek lazım. :)

El Barto
14.Aralık.2011, 21:53
Kesinlikle etkisi çok büyük oluyor. oyuncuların sakatlık süreleri maksimum 2-3 hafta oluyor. Tabii rotasyonu iyi yapmakta önemli. Oyunculara çok yüklenmemek gerekiyor. :)

3-5 ay sakatlık 1-2 defa rast geldi gelmedi 4 sezondur.

C h A o S
14.Aralık.2011, 21:58

Bu olayı yapmak lazım.Mantıklı gerçekten.

myres
20.Aralık.2011, 22:11
bende böyle birşey olmadı.tek sorunum takımın sürekli kırmızı kart görmesi.2 haftalık cezalara kadar gitsekte yinede oyuncular kırmızıyı görüyor.ingilizcem iti olmadığından dolayıda oyuncuyla konuşup bu hareketlerini düzeltmesi gerektiğini söyleyemiyorum.haliyle oyunu tam anlamıyla oynayamıyorum.türkçesi çıkmadan oynamıyacam.konu başka yerlere geldi ama.tek tük böyle şeyler olabilir.ama sürekli tekrar ediyorsa sorunun var demektir.yeni kariyerdede olursa sorun sende.

Bekq
20.Aralık.2011, 22:43
bende böyle birşey olmadı.tek sorunum takımın sürekli kırmızı kart görmesi.2 haftalık cezalara kadar gitsekte yinede oyuncular kırmızıyı görüyor.ingilizcem iti olmadığından dolayıda oyuncuyla konuşup bu hareketlerini düzeltmesi gerektiğini söyleyemiyorum.haliyle oyunu tam anlamıyla oynayamıyorum.türkçesi çıkmadan oynamıyacam.konu başka yerlere geldi ama.tek tük böyle şeyler olabilir.ama sürekli tekrar ediyorsa sorunun var demektir.yeni kariyerdede olursa sorun sende.
Kırmızı kart aldığında uyarabilirsin oyuncuyu. Tekrarlarsa 2 haftalık maaşınıda kesebilirsin.

Birde taktik kısmında oyun sertliğini daha yumuşak şeklinde düzeltirsen kartlar azalabilir. Ama takımın mücadeleci bir takım ise bunu yapmanı önermem.