PDA

View Full Version : Kalecilerin Zayıf Ayak Dezavantajı

lakin1907
25.Aralık.2011, 13:59
Futbolda kalecilerin ayaklarından güç alması özellikle köşelere giden toplarda çok önemli. Mesela penaltılarda eğer kalecinin sol ayağı zayıfsa ve köşe seçmeden atlayacaksa, topu sağ köşeye bıraktığınızda uzanma süresi artacak ve büyük ihtimalle golü yiyecektir. Peki FM'de bu oyuna yansıtılmış mıdır? Özellikle araştırmacı ve tecrübeli arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum.

martymcfly
25.Aralık.2011, 14:44
Oyunda zayıf ayak jumpingi etkiliyor mu emin değilim. En büyük etkiyi teknik özelliklerde gösteriyordur muhtemelen.
PPM lerde zayıf ayağını kullanmaktan kaçınma özelliği var, asistan kalecilerim için sürekli öneriyor ama hiç uygulatmadım.

lakin1907
25.Aralık.2011, 15:57
Oyunda zayıf ayak jumpingi etkiliyor mu emin değilim. En büyük etkiyi teknik özelliklerde gösteriyordur muhtemelen.
PPM lerde zayıf ayağını kullanmaktan kaçınma özelliği var, asistan kalecilerim için sürekli öneriyor ama hiç uygulatmadım.

Buyuk ihtimalle degajlar icin falan diyodur o, eger benim dedigim gibi etkiliyorsa her iki ayagini da kullanabilen kaleciler cok buyuk avantaj sagliyorlardir oyun icinde.

Bekq
25.Aralık.2011, 16:31
İllaki yansıtılmıştır. Hızlanma'nın bile penaltı kurtarmada etkili olduğunu biliyorum. Baya ayrıntılı yani. :D

perpetua
25.Aralık.2011, 19:03
Zayif ayak degeri sadece topa ayakla yapilan vurus kalitesini etkiliyor. Sag veya sol tarafa dogru kurtaris yapmada etkisi yok.

lakin1907
26.Aralık.2011, 01:34
Zayif ayak degeri sadece topa ayakla yapilan vurus kalitesini etkiliyor. Sag veya sol tarafa dogru kurtaris yapmada etkisi yok.

Bilgilendirme icin tesekkurler :)

serkan1520
26.Aralık.2011, 03:38
arkadaşlar bu tip şeylere kafanızı yormayın ya :)