PDA

View Full Version : Menajer "Past Experience" Yükselmesi

narakan1969
02.Ocak.2012, 00:48
http://img833.imageshack.us/img833/3971/28300881.png (http://imageshack.us/photo/my-images/833/28300881.png/)

Misal ben Mısır Ligi'nde Al-Ahly ile oyunuyorum ve şuana kadar Mısır Ligi, Mısır Süper Kupası, Afrika Şampiyonlar Ligini ve Arap Şampiyonlar Ligini kazandım ve Afrika'nın en iyileri arasına girdim. Fakat durumum hala Semi-Prof. Bunun artması neye bağlı ya da ne kadar süre içerisinde gerçekleşir ?

fotosuki
02.Ocak.2012, 15:51
Past Exp değişmez. O sizin geçmişte futbolun içinde nasıl biri olduğunuzu gösterir. Gelişen sadece reputation kısmıdır. Oyuna başladığınızda muhtemelen local yada national halindeydi, şimdi continental olmuş.

BaGa TaRKaN
02.Ocak.2012, 16:08
Güzel Tespit :)

Geçmiş İtibar Değişmez

narakan1969
02.Ocak.2012, 18:30
Bende onun artmasını bekliyorum hep. Sanırım şuan sadece Afrika takımları tarafından işe alınabilirim. Yada bu durumun "past experience" etkisi nedir ?

fotosuki
02.Ocak.2012, 23:50
Past Experience oyun başındaki reputationa etki eder. Fakat başarı elde ettikçe reputtion artacağından past experience da önemini yitirir. Başarılara 1-2 sene daha devam ederseniz ün olarak World Class seviyesine yükselirsiniz.(Eğer başka takımlardan teklif gelmiyor diyorsanız Continental ve World Class seviyelerinde büyük olasılıkla ya teklif geliyor yada adınız büyük kuluplerle anılıyor.)

narakan1969
05.Ocak.2012, 01:00
Mesela Çin Liginin son sıralarında ki bir takıma başvuruda bulundum ama ilgilenmediler. Herhalde bu sadece continental olduğum için.

Deus Dominus
07.Ocak.2012, 20:43
Yok o onların kafasızlığından :D Continental olması bulunduğn kıtanın en tanınmış isimlerinden birisi olduğunu gösterir. Teklifi reddetmelerine anlam veremedim, belki de ''biz bunun maaşını karşılayamayız...'' diye düşünmüşlerdir :D
Misal Jose Mourinho'nun da kayda değer bir past experience' ı yok ama adam world class. Mühim olan reputation, mühim olan insanlık...

Universal
12.Ocak.2012, 16:53
Mesela Çin Liginin son sıralarında ki bir takıma başvuruda bulundum ama ilgilenmediler. Herhalde bu sadece continental olduğum için.

Kulüpler sizin maaşınızada bakar, mesala yılda 1milyon dolar maaş alan birisi iseniz, parası olmayan kulüpler sizin giderinizi karşılayamayız diye sizi tercih etmeyebilir.

Cengo
13.Ocak.2012, 00:54
Past Experience sizin futbolculuk yapıp yapmadığınız, yaptınız ise hangi lig seviyesinde yaptığınızı gösterir.

Teknik direktörlük kariyeriniz değildir, değiştiremezsiniz.

İngiltere en alt ligini de açıyorum, Pazar Ligi Futbolcusu seviyesinde başlıyorum (İngiltere'de oynamasanız da olur), bizdeki amatör küme :)

Böylece tanınırlığım neredeyse hiç oluyor, kariyerim hiç etkisi olmuyor, daha da zorlaşıyor oyun.