PDA

View Full Version : Kulübün Popülaritesini Arttırma

Mottcalem
15.Ocak.2012, 23:00
Merhaba arkadaşlar.

Galatasaray'da ilk sezonu lig şampiyonu olarak bitirdim. 2. sezona başlayacağız. Yeteri kadar transfer yaptım ama sorunum şu. Orta düzey ve isim yapmış futbolcular kulübe gelmek istemiyor. Örneğin, Mehmet Ekici, Lavezzi, Lisandro Lopez gibi isimler aklıma geldi şimdi.

Benim sormak istediğim, avrupada ve ligde yeteri kadar şampiyon olmadan Galatasaray'ın popülaritesini artırma yolu var mı? Hile vs.. değil. Doğal yollardan :)

Sonuçta herkesin bir popisi var dimi :P

Transferlerim,

http://e1201.hizliresim.com/t/h/1ug15.png

DenizlispoR
15.Ocak.2012, 23:09
Avrupa kupalarında başarılı olarak arttırabilirsin.

Mottcalem
15.Ocak.2012, 23:55
Teşekkürler. Tek çare bu görünüyor o zaman.

sarianet
16.Ocak.2012, 00:27
avrupa kupalarında başarı lazım hemde üst üste o zaman oyuncular sana gelmek için menejerlerini yollarlar merak etme :)

Mottcalem
16.Ocak.2012, 00:38
FM11'de Galatasaray'a Silva, Aguero, Tevez gibi adamları almıştım 4 sene sonra falan. Bunda da öyle olacak anlaşılan :)

sarianet
16.Ocak.2012, 00:39
tevez bu sene de geliyo merak etme :D

Mottcalem
16.Ocak.2012, 00:40

Ben gelmez diye hiç teklif yollamadım. Hemen deniyim o zaman sağolasın. Para bol tabi :P

edit: denedim ama gelmedi adam :/ 81 miyon dolara transfer listesindeydi. Parayı verdik adam kontrat imzalamak istemedi.

sarianet
16.Ocak.2012, 00:48
ne bileyim beşiktaşa alanlar olmuş sen avrupada biraz coştur takımı sonra yıldızlara bak:D

Mottcalem
16.Ocak.2012, 01:04
ne bileyim beşiktaşa alanlar olmuş sen avrupada biraz coştur takımı sonra yıldızlara bak:D

Aynen dediğin gibi, bu sezonda bitsin sonra gelir artık asıl topçular :D

Sheriff
16.Ocak.2012, 01:34
Birazda ülke popüleritesine bakar, ülkedeki diğer takımlarında avrupada iyi işler yapması lazım, hatta milli takımında..

comando77
16.Ocak.2012, 02:11
Truk takimlarin popularitesi epey dusmus. Ben popularitenin artmasi gerektigini dusunuyorum.

Eger popularitelerimiz dusuk olsaydi Sow Fenerbahce'ye, Shaqiri'de gs'ye gelmez istemezdi

Universal
16.Ocak.2012, 13:23

Tevez'i maddi olarak almak zor, yüksek bir bonservis istiyorlar, bütün transfer ücretini ona yatırmak bence çok mantıklı değil. :)

Mottcalem
16.Ocak.2012, 13:26
Tevez'i maddi olarak almak zor, yüksek bir bonservis istiyorlar, bütün transfer ücretini ona yatırmak bence çok mantıklı değil. :)

81 milyon dolara satılık listesine koymuşlar düşünün artık :)

Shaqiri GS'ye geldi bu arada :)

martymcfly
16.Ocak.2012, 15:19
Avrupada yoluna devam eden 2 takım var geçen sene 1 di galiba, milli takım gruptan çıkamadı, ligde berbat bir futbol var ne popülaritesinden bahsediyorsunuz. Oyuncuların özellikleri fazla bile veriliyor.

SaLviO
16.Ocak.2012, 16:39
Scout al takıma dünya turu yaptır katkısı oluyor

comando77
16.Ocak.2012, 18:53

ben Fenerbahce'ye hic alamadim. Avrupa'da basarili olsam da

Trabzonspor
16.Ocak.2012, 18:56
Bu işte çok saçma şeyler oluyor.Trabzonspor ile ilk sezon şampiyon olmama rağmen Bursaspor beni geçti populerlıkte.Sonra yine şampiyon oldum ancak önlerine geçebildim.Adamlar avrupa kupasına bile gidemediler.

comando77
16.Ocak.2012, 19:00
Bu işte çok saçma şeyler oluyor.Trabzonspor ile ilk sezon şampiyon olmama rağmen Bursaspor beni geçti populerlıkte.Sonra yine şampiyon oldum ancak önlerine geçebildim.Adamlar avrupa kupasına bile gidemediler.

popularite hic artmiyor nerdeyse

bu sene baya dusurmusler anlasilan

PaVLeNKo
24.Ocak.2012, 13:19
Lig şampiyonluğuna 50,Uefa kupasına 60 ve Şampiyonlar Ligine 100 rep.veriyor yanlıs hatırlamıyorsam..Dolayısıyla aralıksız kupalar kaldırman gerekir..

sarianet
24.Ocak.2012, 14:13
ben Fenerbahce'ye hic alamadim. Avrupa'da basarili olsam da

Fenerbahçenin popileritesi çok düşürülmüş bu oyunda yüzüne bakmayacağın elemanlar gelmiyo
ama bakıyosun realde sow geliyo işte enteresan bi durum

wolffather
24.Ocak.2012, 14:49
Arkadaşlar eğer yurt dışından bir feeder club ile anlaşırsanız o da takımınızın repini yükseltir ;;)

sarianet
24.Ocak.2012, 14:59
Arkadaşlar eğer yurt dışından bir feeder club ile anlaşırsanız o da takımınızın repini yükseltir ;;)

Tenerife ve S.bratislava feeder kulübüm şl aldım 23.sıradan 14.sıraya yükseldim :)
ayrıca aynı zamanda türkiyeden sivas ve ibb f.kulübüm :)

wolffather
24.Ocak.2012, 15:12
Tenerife ve S.bratislava feeder kulübüm şl aldım 23.sıradan 14.sıraya yükseldim :)
ayrıca aynı zamanda türkiyeden sivas ve ibb f.kulübüm :)

Ama tabii ki feeder club lar dan elde ettiğimiz Rep yurt dışında alınacak herhangi bir başarıdan elde edilen repin yanına bile yaklaşamaz... Bu konu hakkında bir yazı daha hazırlayabilir isem paylaşacağım yine Rehber kısmında

sarianet
24.Ocak.2012, 15:22
bekliyorum iyi çalışmaların var
birde oyunularla konuşmalar hakkında bi yazı hazırlarsan sevinirim resimli paso sallama muhabbetler ediyoruz elemanlarla:D

wolffather
24.Ocak.2012, 15:55
bekliyorum iyi çalışmaların var
birde oyunularla konuşmalar hakkında bi yazı hazırlarsan sevinirim resimli paso sallama muhabbetler ediyoruz elemanlarla:D

Elimden geldiği kadar yardımcı olurum ;;)

Trabzonspor
24.Ocak.2012, 16:11
Yönetim feeder kulüp ya bulamıyor yada istemiyor istiyorum sürekli ama olumsuz haber geliyor.4. sezondayım Avrupa sıralmasında 20.sıraya çıktım ama hala ülkede popülaritede 4.sıradayım.

comando77
24.Ocak.2012, 16:17
Fenerbahce'nin popularitesi artmali. Diger takimlarinda

Fenerbahce durum da bile Sow gibi Avrupa'nin bircok klubunun takip ettigi oyuncuyu alabiliyor ama oyunda 2-3 gecse de avrupa da basarili olabilse de alamiyor.

comando77
24.Ocak.2012, 16:18
Fenerbahçenin popileritesi çok düşürülmüş bu oyunda yüzüne bakmayacağın elemanlar gelmiyo
ama bakıyosun realde sow geliyo işte enteresan bi durum

aynen, bu durumu ayarlamalari lazim

wolffather
24.Ocak.2012, 16:32
Yönetim feeder kulüp ya bulamıyor yada istemiyor istiyorum sürekli ama olumsuz haber geliyor.4. sezondayım Avrupa sıralmasında 20.sıraya çıktım ama hala ülkede popülaritede 4.sıradayım.

Çıktığın 20. sıra takımın değeri (maddi) bakımında mı yoksa aldığın başarılı sonuçlardan ötürü aldığın puanlardan ötürü mü? Onu ayırt etmek lazım. Mesela sen Avrupa da 20. sırada isen ama ülkende 4. sırada isen otomatikman şöyle bir mantık devreye giriyor. Demek ki ülkende ki senin üstünde ki 3 kulüp Avrupada da ilk 20 nin içinde ve senin üstünde. Onu tam olarak kontrol et ;;)

wolffather
24.Ocak.2012, 16:46
Yahu arkadaşlar ne alakası var gerçek hayat ile bu oyunun diyeceğim ama :) Reel de seneye Lille de sözleşmesi bitecek olan Sow yeni sözleşmeye yanaşmadığı için Lille de bedavaya kaptırmak istemediği için satmaya karar verdi adamı. Yani anlatmaya çalıştığım bu ve bunun gibi yapay zekalar yok oyunda :) Bir de sizi kızdırmak istemem ama transfer daha bitmedi bence dereyi görmeden sıvamayın paçaları. Sonra büyük hayal kırıklığına uğrarsınız Bienvenu gibi biri gelir ise ;;)

Neyse zaten bu seri de Rep bakımından Türkiyede ki 4 büyüklerde ki sıralama şöyledir...

1- Fenerbahçe
2- Galatasaray ve Beşiktaş
3- Trabzonspor

Aralarında ki fark çok az

Trabzonspor
24.Ocak.2012, 17:02
Çıktığın 20. sıra takımın değeri (maddi) bakımında mı yoksa aldığın başarılı sonuçlardan ötürü aldığın puanlardan ötürü mü? Onu ayırt etmek lazım. Mesela sen Avrupa da 20. sırada isen ama ülkende 4. sırada isen otomatikman şöyle bir mantık devreye giriyor. Demek ki ülkende ki senin üstünde ki 3 kulüp Avrupada da ilk 20 nin içinde ve senin üstünde. Onu tam olarak kontrol et ;;)

Yok hayır finans olarak değil.Avrupa kupalarındaki başarı olarak.Finansımız 76 m € orda çok gerideyiz Avrupa'dan.

Şimdi baktım GS'nin üstüne çıkmışız 4.sezonu şampiyon tamamlayınca.Diğer 3 İstanbul takımı Avrupa'da varlık gösteremiyor,yıllardır kupalara ambargo koydum ülke içinde.Ş.l'de 1 kez final gördüm.Uefa'da yarı final vs vs ama hala yıldız isimlerle anlaşamıyorum ancak satılık listesine konan olursa o.Neyse devam edelim biz elbet yükselir zamanı gelince :)

comando77
24.Ocak.2012, 21:26
Yahu arkadaşlar ne alakası var gerçek hayat ile bu oyunun diyeceğim ama :) Reel de seneye Lille de sözleşmesi bitecek olan Sow yeni sözleşmeye yanaşmadığı için Lille de bedavaya kaptırmak istemediği için satmaya karar verdi adamı. Yani anlatmaya çalıştığım bu ve bunun gibi yapay zekalar yok oyunda :) Bir de sizi kızdırmak istemem ama transfer daha bitmedi bence dereyi görmeden sıvamayın paçaları. Sonra büyük hayal kırıklığına uğrarsınız Bienvenu gibi biri gelir ise ;;)

Neyse zaten bu seri de Rep bakımından Türkiyede ki 4 büyüklerde ki sıralama şöyledir...

1- Fenerbahçe
2- Galatasaray ve Beşiktaş
3- Trabzonspor

Aralarında ki fark çok az

sow'un daha 1.5 yillik sozleesi vardi ve buyuk ihtimalle de imzalayacakti ama biz teklif ettikten sonra vazgecti o da.

Reel'de alinabilen Sow'u oyunda alamiyoruz.

Turk kluplerinin popularitesi yerlerde. bu yuzden oyunun keyfi felan yok. Bu durumu duzeltmeleri gerekir

remzi1242
24.Ocak.2012, 22:30
oyunda ülke popülaritesi ve lig önemi düşük bence o yüzdeen gelmiyorlar

zamanla başarı kazandıkça bunlarda artıyor yıldızlar geliyor

comando77
25.Ocak.2012, 01:20
oyunda ülke popülaritesi ve lig önemi düşük bence o yüzdeen gelmiyorlar

zamanla başarı kazandıkça bunlarda artıyor yıldızlar geliyor

reel'de turk takimlari avrupa'da basarili olamiyorken sow gibi oyuncular gelmeyi kabul ediyor ama

ayrica ben cl'de sampiyon olmama ragmen mehmet ekici'yi alamadim. 2 sene ust uste yari final, sonra ki sezon ise cl sampiyonlugu ama adam yine de gelmiyor.

populariteler dusuk olmus. Gorevliler bence artisa gitmeli.

comando77
26.Ocak.2012, 21:42
Gorevlilere sorum olacak. Fenerbahce'nin popularitesi artacak mi? ya da diger turk takimlarininin?

Fenerbahce'nin popularitesinin artmasini bekliyorum. Bu durumda bile Sow gibi birini aldigimiza gore popularitemuz hala yuksektir demek ki.

Aldigimiz oyuncu kova degil Moussa Sow

TheWizard
26.Ocak.2012, 22:19
Bence şampiyonlar ligine katıldığımız sene, şampiyonlar ligine katılamayan takımın oyuncularının bizim takımımıza sıcak bakması lazım..

martymcfly
27.Ocak.2012, 00:18
Büyük transferler için oyunun baştan kodlanması lazım bence. Parayı basıp dünya starını getirmemiz gerek Eto'o gibi. Oyunda Anji ile masaya bile oturmazdı.

Wesley Sneijder
27.Ocak.2012, 00:27
Büyük transferler için oyunun baştan kodlanması lazım bence. Parayı basıp dünya starını getirmemiz gerek Eto'o gibi. Oyunda Anji ile masaya bile oturmazdı.
Hemfikirim. Beckham da LA Galaxy'e gitmezdi mesela. Para popülariteden daha önemli bir faktör olmalı oyunda, gerçekte de öyle zira. Oyuncular düşük popülariteli takımlardan daha çok para isteyebilirler, bu gerçekte de oluyor, ama görüşmeyi baştan reddetmeleri mantıksız.

comando77
27.Ocak.2012, 00:47
r10'u ve luis fabiano'yu Fenerbahce'ye vs gs'ye onerdiler ama iki takimda almadi.

Gs fiyatini pahali buldu, yillik alacaklari yuzunden. Bakin r10 gelmek istiyormus tr'ye. Fenerbahce istememis

Eger Fenerbahce Sow'u almasaydi suan ki forvetimiz Fabiano olacakti. Fabiano gibi bir oyuncu bile gelmek istiyor. ama oyuna da asla ve asla gelmek istemiyorlar.

Bu duruma yuzde yuz goz atilmali. Insanin oyun oynama zevkini fena sekilde kaciriyor

Artul
27.Ocak.2012, 15:12
Arkadaş, 6 sezondur Galatasaray ile şampiyon oluyorum 6 sezondur Türkiye kupası ve Super kupayı alıyorum.. 4 kez ŞL çeyrek finali 1 kez ŞL yarı finali oynadım hala reputation "National" ve Fenerbahçe reputation da benim üstümde, ki adamlar 6 sezon boyunca ŞL'de 1 kez gruplara kaldı.

Bu nasıl iş?

Escochae
27.Ocak.2012, 19:00
Kesinlikle ama kesinlikle Türkiye ligi ve Fenerbahçenin popülaritesinin yükseltilmesi gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca aynı ülkeden oyuncularda varsa o ülkenin diğer oyuncularınında o takıma sıcak bakması gerektiğine inanıyorum. Örnek şuan BJK'nin portekizli sevdası .. Geçmişte de Fenerbahçenin brezilyalı oyuncu sevdası .. Bunlar gerçekçilik açısından önemli bence ..

wolffather
27.Ocak.2012, 20:04
Arkadaş, 6 sezondur Galatasaray ile şampiyon oluyorum 6 sezondur Türkiye kupası ve Super kupayı alıyorum.. 4 kez ŞL çeyrek finali 1 kez ŞL yarı finali oynadım hala reputation "National" ve Fenerbahçe reputation da benim üstümde, ki adamlar 6 sezon boyunca ŞL'de 1 kez gruplara kaldı.

Bu nasıl iş?

Bunun olması imkansız. SS'ler misin Rep kısmını bakalım

Artul
27.Ocak.2012, 21:12
Bunun olması imkansız. SS'ler misin Rep kısmını bakalım

Galatasaray Bilgileri

http://img515.imageshack.us/img515/3383/gsinfo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/515/gsinfo.jpg/)

Türk Klüpleri

http://img6.imageshack.us/img6/9697/klplerinfo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/6/klplerinfo.jpg/)

Artul
27.Ocak.2012, 21:13
Ayrıca Galatasaray Avrupa kulüpler sıralamasında 21. sırada ama Fenerbahçe çok aşağılarda. Mantığım almadı bir türlü.. Fenerin zaten avrupa kupalarına katılmışlığı 1 kere.

Trabzonspor
27.Ocak.2012, 21:43
Aynı durum bendede vardı ama son yılımda ş.l kupasını alınca direk listenin başına çıktım.

wolffather
27.Ocak.2012, 22:25
Arkadaşlar yakında bugün yetiştiremez isem yarın kesinlikle bu kulüp Rep leri ile ilgili bir rehber hazırlayacağım. Daha iyi anlayacağız ;;) Ama burada değil de kendi blogum da yayınlayacağım. Burada da yayınlamak isterdim ama bürokrasiyi geçemedik :)

ERSELKULALI
30.Ocak.2012, 05:08
Galatasaray Bilgileri

http://img515.imageshack.us/img515/3383/gsinfo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/515/gsinfo.jpg/)

Türk Klüpleri

http://img6.imageshack.us/img6/9697/klplerinfo.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/6/klplerinfo.jpg/)

Tamamen aynı, 7 yıldır türkiyede kupa bırakmayıp şampiyonlar ligi gruplarına 1. kategoriden girecek seviyedeyim 12.yim galatasarayla ama fenerbahçe benim üstümde, her sene rep sıralamasında onlarda kırmızı bende yeşil ok var bir türlü geçemedim, bir kez gruplara kaldılar şl de onda da 0 çektiler beşiktaş uefa yarı finali oynadı ben şl yarı finali aynı sene içinde, türkiye ligi hala sıralamda 15, fb de türkiyede 1. sırada, bu saçmalıktan başka birşey değil

sarianet
30.Ocak.2012, 08:46
sanırım bi yetkilimiz bu duruma açıklık getirecektir en yakın zamanda çünkü akla mantığa sığmaz bi durum en azından bizim mantığımıza belki editörün bildiği bir şey vardır :)

Artul
30.Ocak.2012, 14:50
Takımdaki bütün yıldız oyuncularım dünya çapında ünlü oldular takım hala aynı.. Abel Hernandez, Erik Lamela, Diego Capel, Coutinho, Eduardo Salvio, Alan Pereira Emperur, Jonny Evans.. Daha kimi sayıyım? :)

Nocna Mora
30.Ocak.2012, 15:59
Garip bir durum gerçekten.. Acıklama yapılsa ya :))

Deus Dominus
30.Ocak.2012, 18:10
Atalarımızın bu duruma güzel bir sözü olmuş :)
Eşeğe altın semer vursan, eşek yine eşektir.

myres
31.Ocak.2012, 01:21
gıcık edici bir durum.oyundan aşırı derecede soğutuyor insanı.yetkililer bir türlü açıklama yapmıyor.insan dahada sinirleniyor.

Alicanfmfan
31.Ocak.2012, 04:28
Galatasaray kariyerimde 5 Sezon geçirdim , Türkiye Ligini 5 Sene üst üste , sayamadığım Türkiye Kupaları ve Süper Kupalar , iki kez Şl yarı finali , bir Şl Şampiyonluğu , bir Uefa Kupası ve 2 kezde Avrupa Süper Kupa finali birini almayı başardım.

Gel gör ki transfer dönemi açılıyor , neredeyse Cardozo vs gibi adamları getirmek imkansıza yakın hep genç oyunculara yöneliyoruz doğal olarak , 4-5sene boyunca aynı standart isimler bize gelmek istiyor , bir Avrupai oyuncuyu almak neredeyse imkansız , bu işten canım sıkıldıgı için kariyeri kapatmayı bile düşünüyorum.

Artul
31.Ocak.2012, 05:17
Galatasaray kariyerimde 5 Sezon geçirdim , Türkiye Ligini 5 Sene üst üste , sayamadığım Türkiye Kupaları ve Süper Kupalar , iki kez Şl yarı finali , bir Şl Şampiyonluğu , bir Uefa Kupası ve 2 kezde Avrupa Süper Kupa finali birini almayı başardım.

Gel gör ki transfer dönemi açılıyor , neredeyse Cardozo vs gibi adamları getirmek imkansıza yakın hep genç oyunculara yöneliyoruz doğal olarak , 4-5sene boyunca aynı standart isimler bize gelmek istiyor , bir Avrupai oyuncuyu almak neredeyse imkansız , bu işten canım sıkıldıgı için kariyeri kapatmayı bile düşünüyorum.

Aynen katılıyorum. Hayır işin ilginci ben artık genç yetenekleride alamıyorum. Büyük kulüpler dadanıyor ben teklif yaptıktan sonra.. Inter aynı adama 2M verip alıyor ben 10M versem dahi adamı alamıyorum..

Universal
31.Ocak.2012, 13:47
Bu kulüp popülaritesini artırmada ülkede önemli olsa gerek sonuçta, Türkiye Milli takımı ve diğer kulüpler Avrupa'da bir şey yapmazken sadece senin yapman boşuna, yüksebileceğin yer bir yere kadar. Rakiplerinde aynı ortantıda güçlenirse kaliteli oyuncular daha da çok gelmek isteyecektir. Oyunda kurduğum mantık bu.

wolffather
31.Ocak.2012, 17:12
Arkadaşlar bir oyuncun sizi seçmesi için takım tanınmışlığınızın fazla bir önemi yok. En azından sadece ona bağlı değil. Bir oyuncunun sizi seçmesi için farklı sebepler var. Bunlardan birincisi oynadığınız ligin Rep puanı ve ikincisi ise takımın tesislerinin kalitesi ;;) (eğer rep bakımından 1. bile olsan tesislerin kötü ise bazı iyi oyuncular seni tercih etmez) ve tabii ki sizin takımınızın tanınmışlığı. 2-3 gündür Team Rep olayı ile uğraşıyorum. Ve büyük ihtimal ile bu gece veya yarın sabaha hazır olur. Blogumu kaynak olarak gösteremediğim için burada ki rehber kısmında yayınlamıyorum. İsteyen olur ise PM ile bana ulaşsın blogun adresini verebilirim ;;)

comando77
31.Ocak.2012, 19:42
turkiye temsilcilerinin derhal istifa etmesi lazim.

West Ham gibi epl'ye yukseldikten hemen sonra Tevez gibi, Di Maria gibi oyunculari alabiliyorken. Turk takimlari ise Cl'de sampiyon olsun, basarili olsun ama yine de alamiyor bu oyunculari.

PSG orta sinif bir takimken, Araplar aldi diye, Pastore ve Menez'i aldi diye populariteri 4 yildiz olmus.

Malaga'yi araplar aldi ve 2-3 iyi transfer yaptilar diye oyunda bile ust duzey oyunculari alabiliyorsun o takimlarla.

Populariteyi arttirmalisinizzzzzzz

Sonra da oyun neden satilmiyor vs diyorsunuz. Oyunun hakkini verin, herseyi dogru yapin biz aliriz Fm'yi

Gncl1905
31.Ocak.2012, 20:45
Bence de yetti artık.GS zaten National olarak tanınıyor ve arttırmak çok zor, GS'nin National olması problem değil ama STSL'nin popülaritesi çok kötü.Kaç yıldır ŞL'de üst turlara kalıyoruz artmıyor ne GS ne FB nede STSL(ortak kariyer).Az önce de Hoffenheim elimden geleceği 4.5 yıldız olan genci kaptı.Genç masaya bile oturmadı.

sarianet
31.Ocak.2012, 20:45
turkiye temsilcilerinin derhal istifa etmesi lazim.

West Ham gibi epl'ye yukseldikten hemen sonra Tevez gibi, Di Maria gibi oyunculari alabiliyorken. Turk takimlari ise Cl'de sampiyon olsun, basarili olsun ama yine de alamiyor bu oyunculari.

PSG orta sinif bir takimken, Araplar aldi diye, Pastore ve Menez'i aldi diye populariteri 4 yildiz olmus.

Malaga'yi araplar aldi ve 2-3 iyi transfer yaptilar diye oyunda bile ust duzey oyunculari alabiliyorsun o takimlarla.

Populariteyi arttirmalisinizzzzzzz

Sonra da oyun neden satilmiyor vs diyorsunuz. Oyunun hakkini verin, herseyi dogru yapin biz aliriz Fm'yi

uslup çok önemli usul bilmeyen vusul bilemez demiş atalarımız
fikirlerin doğru ama haklıyken haksız duruma düşüyosun şimdi.

Alicanfmfan
31.Ocak.2012, 21:07
En ufak örnek Portekiz araştırmacıları kendi ligindeki oyuncularına nasıl absürt değerler veriyorlarsa bizdede verilsin bol keseden.

Artul
31.Ocak.2012, 22:11
En ufak örnek Portekiz araştırmacıları kendi ligindeki oyuncularına nasıl absürt değerler veriyorlarsa bizdede verilsin bol keseden.

Gerçekten anlamakta zorlanıyorum bazen. Türk oyuncuların genelinde gerçeğe ters düşen değerler var. Hadi bunları geçtim ama bu "Reputation" olayına bir çözüm bulunmalı. FM11 de Paulo Henrique'nin teknik ve mental özelliklerini hatırlıyorsunuzdur, ve hangi takımların talip olduklarınıda.. Trabzonspor getirdi bu adamı.. Ve değerlerindeki düşüşe bakın..

Türkiye Liginin komple bir bakımdan geçmesi gerekiyor bence..

wolffather
31.Ocak.2012, 22:26
Yahu arkadaşlar söylediklerinizden kişisel olarak ben hiç bir şey anlamadım! Buranın SEGA ile ne ilgisi var? Burada ki arkadaşlar oyunu yazanlar arasında mı? Adamlar bir strateji ile programlamışlar oyunu ve bu Team Rep olayını da kafalarından koymuyorlar! Fifanın dünya sıramalası listesine göre koyuyorlar. Yani Reel de kim ne yaptıysa Avrupa kupalarında veya UEFA veya şampiyonlar liginde ona göre koyuyorlar. Hem de şöyle de bir şey var ülkelerin Rep ile liglerin Repi ayrı;

Bu liglerin değeri

http://e1201.hizliresim.com/t/z/29b1q.jpg

Bu da Ülkelerin değeri

http://a1201.hizliresim.com/t/z/29b2q.jpg

Gördüğünüz gibi lig değeri konusunda Hollanda altımızda fakat dünya sıralamasından 1. durumda. Yani buradan en başında çıkacağımız sonuç milli takımın veya ligde ki takımların aldığı sonuçlar lig değerini etkiliyor mu etkilemiyor mu? Şu an onun çalışmalarını yapıyorum. Bir de tahmin ettiğiniz gibi Team Rep puanları öyle kolay kazanılmıyor... Puanlama sistemini aşağıda ki gibidir;

http://c1201.hizliresim.com/t/z/29bfg.jpg

Ve eğer liginizde Rep bakımından sizden aşağıda ki bir takım ile oynuyorsanız kazansanız bile 1 puan alamıyorsunuz. Kaybederseniz de 1-8 arası puan düşüyor. Çok daha kötü takımlara (pendik, yeni malatya v.s) kaybederseniz bu oran 15'e kadar oluyor. Size şunu temin ederim ki 4 gündür uğraşıyorum hepsi mantıklı bir algoritma ile yapılmış. Zaten şu yazı bitsin çoğunuz anlayacaksınız ;;)

wolffather
31.Ocak.2012, 23:16
Ama eğer ben oyunla uğraşmayayım hemen bana Ronaldolar, Messiler gelsin diyorsanız yöneticilerden neden bekliyorsunuz bazı şeyleri değiştirmeyi? Buyrun arkadaşlar;

Girin editöre filter kısmından istediğiniz ligin tipini yazın (Premier, liga) Türkiyenin Premier. Yazın premier içinden seçin Turkish premieri. Aşağıda ki Edit tuşuna basın...
http://d1201.hizliresim.com/t/z/29dch.jpg

Ondan sonra ekranınıza aşağıda ki pencere gelecektir.

http://a1201.hizliresim.com/t/z/29dkd.jpg

Kırmızı ile çevrelediğim Reputation kısmına yazın 200 kayıt edin. Ondan sonra En baba lig biz olalım. Oyunun tadı zaten önemli değil :icon_eek:

Universal
01.Şubat.2012, 00:07
Şunu belirteyim oyun hile için imkan vermiş editor kullanabilirsiniz, eğer oyundan daha fazla zevk almak için.

Bu ligin tek sorunu transferlerdir, oyunda bütün Andolu takımlarımızın 100bin dolar'dan fazla bühtçeli transferler yapmyorlar, hadi ilk iki yıl anladım; ama oyunda Türk takımları lig açık olduğundan çok gelişiyorlar, UEFA Kupası süpriz şampiyonlar ligi katılımları yapıyorlar; ama ben şöyle o takıma yakışacak daha bir transfer görmedim. Hiç adını sanını duymadığımız liglerden adını duymadığımız isimler alması çok sıkıcı.

comando77
01.Şubat.2012, 00:22
Yahu arkadaşlar söylediklerinizden kişisel olarak ben hiç bir şey anlamadım! Buranın SEGA ile ne ilgisi var? Burada ki arkadaşlar oyunu yazanlar arasında mı? Adamlar bir strateji ile programlamışlar oyunu ve bu Team Rep olayını da kafalarından koymuyorlar! Fifanın dünya sıramalası listesine göre koyuyorlar. Yani Reel de kim ne yaptıysa Avrupa kupalarında veya UEFA veya şampiyonlar liginde ona göre koyuyorlar. Hem de şöyle de bir şey var ülkelerin Rep ile liglerin Repi ayrı;

Bu liglerin değeri

http://e1201.hizliresim.com/t/z/29b1q.jpg

Bu da Ülkelerin değeri

http://a1201.hizliresim.com/t/z/29b2q.jpg

Gördüğünüz gibi lig değeri konusunda Hollanda altımızda fakat dünya sıralamasından 1. durumda. Yani buradan en başında çıkacağımız sonuç milli takımın veya ligde ki takımların aldığı sonuçlar lig değerini etkiliyor mu etkilemiyor mu? Şu an onun çalışmalarını yapıyorum. Bir de tahmin ettiğiniz gibi Team Rep puanları öyle kolay kazanılmıyor... Puanlama sistemini aşağıda ki gibidir;

http://c1201.hizliresim.com/t/z/29bfg.jpg

Ve eğer liginizde Rep bakımından sizden aşağıda ki bir takım ile oynuyorsanız kazansanız bile 1 puan alamıyorsunuz. Kaybederseniz de 1-8 arası puan düşüyor. Çok daha kötü takımlara (pendik, yeni malatya v.s) kaybederseniz bu oran 15'e kadar oluyor. Size şunu temin ederim ki 4 gündür uğraşıyorum hepsi mantıklı bir algoritma ile yapılmış. Zaten şu yazı bitsin çoğunuz anlayacaksınız ;;)

1 sene sonra bu siralamada tr liginin 12-13 siralar arasinda oldugunu unutma. Basarili ol veya olma her zaman dusus yasaniyor

comando77
01.Şubat.2012, 00:24
uslup çok önemli usul bilmeyen vusul bilemez demiş atalarımız
fikirlerin doğru ama haklıyken haksız duruma düşüyosun şimdi.

hocam kac gundur burada bu kadar mesaj yaziyoruz ama bir tane gorevli kisi gelip aciklama yapmiyor. insan geriliyor boyle olunca da.

Önder HOCA
01.Şubat.2012, 03:43
Hocam o sene avrupada kac klubun maç yapıyorsa onların toplam replerı klup sayısına bolunuyor ve ulke sıralaması o sekılde degısıyor yanı sımdı sen tek başına 30 kusur puan topladın bı senede ama dıer takımlar basarı gostermıyorsa atıyorum senede 5 takım katılıyorsa ona toplam puan ona bolunuyor.Yanı kısacası bızım lıgte senden baska avrupada basarı gosteren klup olmadıgından ulke sıralaması da dusuyor. Aksine bizim ligin üstündeki hemen hemen bütün ligler deki katılımcılar belli başlı puanlar topluyorlar sorun da burdan kaynaklanıyor

Artul
01.Şubat.2012, 14:47
Gerçekte reputation kazanmak bu kadar zor değil, Galatasaray 2 yıl içince (1998-2001) dünyanın zirvesine oturdu UEFA ve Süper Kupayı alarak.. Tabi ŞL'de çeyrek finalde var.

Zafonte
01.Şubat.2012, 15:31
şöyle söyliyim 6 sezon bitirdim beşiktaşın başında. 4 kez şampiyon oldum. 2-3 kez tr kupasını aldım. şampiyonlar liginde çeyrek final oynadım. bi kaç kez ikinci tur oynadım. uefada çeyrek oynadım ikinci sezon. ilk iki sezon hariç hep şl deydim ve hep grubu lider tamamladım. (nerdeyse her grupta barça denk geliyordu) ekonomi açısından borç batağındaki beşiktaşı ilk 30a soktuk. kulüpler sıralamasında yanlış hatırlamıyorsam 13.ydüm. türkiye ligi de 6. sıraya kadar gelmişti. ona rağmen hala fenerbahçenin arkasındayım. galatasarayı da zar zor geçtim. senelerdir yatıyor bu takımlar. hadi galatasaray şampiyon oldu 1-2kez. fenerbahçe olaylı ligi saymazsak 2007den beri şampiyon olamıyor hala 3.5 yıldız popülerliği benim ki 3 yıldız. ben daha napıyım anlamadım ki.

beyler dikkatimi başka bişey daha çekti. sanırım playoff yüzünden trdeki lig şampiyonlukları yazılmıyor. ben menajer olarak başarılarıma baktığımda lig şampiyonluğu 0 yazıyodu. ilginç

Gncl1905
01.Şubat.2012, 17:09

Bu mu mantıklı?O zaman ŞL'de şampiyon olmadığın sürece Rep yükselmesi imkansız.Ligde illa ki puan kaybedicez 40'da 40 yapmak çok zor.ŞL'de büyük takımları yenerek aldığımız Rep'ler de STSL takımlarına puan kaybederek gidecek elde var 0.

comando77
01.Şubat.2012, 17:45
Hocam o sene avrupada kac klubun maç yapıyorsa onların toplam replerı klup sayısına bolunuyor ve ulke sıralaması o sekılde degısıyor yanı sımdı sen tek başına 30 kusur puan topladın bı senede ama dıer takımlar basarı gostermıyorsa atıyorum senede 5 takım katılıyorsa ona toplam puan ona bolunuyor.Yanı kısacası bızım lıgte senden baska avrupada basarı gosteren klup olmadıgından ulke sıralaması da dusuyor. Aksine bizim ligin üstündeki hemen hemen bütün ligler deki katılımcılar belli başlı puanlar topluyorlar sorun da burdan kaynaklanıyor

ben Fenerbahce ile CL'de yari final oynamistim; 2. sesonumda. Bjk, Gs ve Ts ise uefa'da mucadele ediyorlardi. bu 3 takimda uefa'da gruplarinda lider ciktilar. Ts ve Bjk bir tur daha gecip sonra elendiler.

ama popularitenin bu durumda artmasi veya yerinde kalmasi gerekirken lig popularitesi daha da dustu

wolffather
01.Şubat.2012, 17:49
Arkadaşlar ilk öncelikle unutmamanız gereken bunun bir oyun olduğu... Geçelim diğer söylediğiniz olaylara;

Bir arkadaşımız GS nin 2 sezon da 1. sıraya çıktığını söylemiş. O istatistik takımların her sene sergiledikleri performanslara göre değişiyor. FM 2012 yazıldığında o sistemlere bakılıyor ve ona göre veriliyor. Ama oyunun motoru öyle gerçek hayatta ki gibi değil. Adamlar Rep olayını daha zor yapmışlar ki bir takım en üstlere gidebilmesi için çok daha fazla uğraşsın diye. Mantıktan kastım bu!!! Puan sisteminde yerleştirmişler oyuna ve ona göre programlamışlar. O zaman siz oyunda bir UEFA kupası veya ona benzer kupa aldığınız zaman dünyanın en iyi takımı mı olmak isterdiniz? O zaman hiç bir zaman 1. likten aşağıya inemezdiniz. O zaman da eminim ki offf oyun ne kadar kolay derdiniz!! Adamlar sizin için bir hedef koymuşlar oyundan sıkılmamanız için. Ve o hedefe uçarak değil sürünerek gitmeniz için programlamışlar. Bu mantık benim gibi oyuncular için gerçekten mükemmel bir yol. Uçmak yerine sürünmek. İsteğe bağlı olarakta adamlar EDITOR çıkarmışlar. buyrun istediğinizi değiştirin diye :schaf:

Puanlama olayı da evet öyle kendinizden kötü takıma elenirseniz puanınız gidiyor ama unutmayın bu bütün takımlara uygulanıyor sadece size değil! Ve puan kazanmak için çeşitli yöntemler ve yollar var. Mesela şu anda deneme oyunumda GS ile oynuyorum ve Feneri ilk sezon da altıma aldım Rep puanı bakımından(Aramızda 100 puan fark vardı ve GS ilk sezonda avrupa da yok). Hepsini belirteceğim ama bir türlü zaman bulamadım.

Lütfen oyuna oyun gibi bakın... Gerçek hayat ile bağdaştırmayın. Gerçek hayatta 2-3 sezon sonra avrupa da şampiyonluklar gelmiyor. Her sene Türk takımları yarı final final oynamıyor ŞL de. Elde olan progralama teknolojisi ve yapay zeka ile ancak bu kadar yapabiliyorlar ve bunun açığını da böyle bir sistem getirerek çözmüşler. Kendimi FM'nin avukatı gibi zannettim :) Ama sizlerden ricam tekrar tekrar ricam oyunu oyun olarak görün ve kendi içersinde belli mantık silsilesi ile gittiğini unutmayın ;;)

Yapmanız gereken gerçek hayatın mantığını değil oyunun mantığını kavramak (ı) ve umarım teknoloji geliştikçe yapay zeka ilerledikçe oyunların da gerçeklik ile ilgisi daha da artacaktır.

myres
01.Şubat.2012, 18:05
Arkadaşlar ilk öncelikle unutmamanız gereken bunun bir oyun olduğu... Geçelim diğer söylediğiniz olaylara;

Bir arkadaşımız GS nin 2 sezon da 1. sıraya çıktığını söylemiş. O istatistik takımların her sene sergiledikleri performanslara göre değişiyor. FM 2012 yazıldığında o sistemlere bakılıyor ve ona göre veriliyor. Ama oyunun motoru öyle gerçek hayatta ki gibi değil. Adamlar Rep olayını daha zor yapmışlar ki bir takım en üstlere gidebilmesi için çok daha fazla uğraşsın diye. Mantıktan kastım bu!!! Puan sisteminde yerleştirmişler oyuna ve ona göre programlamışlar. O zaman siz oyunda bir UEFA kupası veya ona benzer kupa aldığınız zaman dünyanın en iyi takımı mı olmak isterdiniz? O zaman hiç bir zaman 1. likten aşağıya inemezdiniz. O zaman da eminim ki offf oyun ne kadar kolay derdiniz!! Adamlar sizin için bir hedef koymuşlar oyundan sıkılmamanız için. Ve o hedefe uçarak değil sürünerek gitmeniz için programlamışlar. Bu mantık benim gibi oyuncular için gerçekten mükemmel bir yol. Uçmak yerine sürünmek. İsteğe bağlı olarakta adamlar EDITOR çıkarmışlar. buyrun istediğinizi değiştirin diye :schaf:

Puanlama olayı da evet öyle kendinizden kötü takıma elenirseniz puanınız gidiyor ama unutmayın bu bütün takımlara uygulanıyor sadece size değil! Ve puan kazanmak için çeşitli yöntemler ve yollar var. Mesela şu anda deneme oyunumda GS ile oynuyorum ve Feneri ilk sezon da altıma aldım Rep puanı bakımından(Aramızda 100 puan fark vardı ve GS ilk sezonda avrupa da yok). Hepsini belirteceğim ama bir türlü zaman bulamadım.

Lütfen oyuna oyun gibi bakın... Gerçek hayat ile bağdaştırmayın. Gerçek hayatta 2-3 sezon sonra avrupa da şampiyonluklar gelmiyor. Her sene Türk takımları yarı final final oynamıyor ŞL de. Elde olan progralama teknolojisi ve yapay zeka ile ancak bu kadar yapabiliyorlar ve bunun açığını da böyle bir sistem getirerek çözmüşler. Kendimi FM'nin avukatı gibi zannettim :) Ama sizlerden ricam tekrar tekrar ricam oyunu oyun olarak görün ve kendi içersinde belli mantık silsilesi ile gittiğini unutmayın ;;)

Yapmanız gereken gerçek hayatın mantığını değil oyunun mantığını kavramak (ı) ve umarım teknoloji geliştikçe yapay zeka ilerledikçe oyunların da gerçeklik ile ilgisi daha da artacaktır.

iyi güzel söylüyorsunda arkadaşım şu şekilde bak birde olaya.melo gerçekte gsde 6 sene burda oynamak istiyorum dedi.adama oyunda sözleşme imzalatamıyoruz.illa klüpten ayrılacak juventus satılığa koyacak sonra zorla almaya çalışacaz.herşeyi geçtim adamların sözleşmesi bitiyor.klüp bulamıyorlar oynayacak.e bari o zaman gel.yine gelmiyor.birde şurdan bakalım olaya; gs ile geçen sene kariyer yapmış olsak ufaluji,melo,elmander hatta eskilere gittim baros.bunlar eski klüplerinde oynasa alabilecekmiydik oyunda.ama gerçekte takır takır alıyoruz.fenere bakalım.adamlar sow'u aldı.oyunda bunu başarabilirmiydik? herşey belli.resmen türk takımları eziliyor oyunda.başarı elde etmek çok zor.transfer yapamıyoruz haliyle oyundan zevk alamıyoruz.oyunla gerçek hayatı karıştırmayın diyorsunda,bu oyunu oynamamızın nedeni gerçeğe en yakın olduğu içindir.full regen olsa takımların isimleri bilinmese kaç kişi oynayacak bu oyunu?

Önder HOCA
01.Şubat.2012, 18:20
ben Fenerbahce ile CL'de yari final oynamistim; 2. sesonumda. Bjk, Gs ve Ts ise uefa'da mucadele ediyorlardi. bu 3 takimda uefa'da gruplarinda lider ciktilar. Ts ve Bjk bir tur daha gecip sonra elendiler.

ama popularitenin bu durumda artmasi veya yerinde kalmasi gerekirken lig popularitesi daha da dustu

Hocam kupa almadan hıc bır sekılde fazla rep gelmıyor anca butun macları kazanıcan fınalde elenıcen ben eskıden bı kere hıleyle denemıstım ust uste 3 yada 4 tane sl kupası kaldırmıstım ustune gs ve bjk ye de paso uefa aldırıodum 5 sezonda ancak 4. sıraya gelebıldım.

comando77
01.Şubat.2012, 20:40
Hocam kupa almadan hıc bır sekılde fazla rep gelmıyor anca butun macları kazanıcan fınalde elenıcen ben eskıden bı kere hıleyle denemıstım ust uste 3 yada 4 tane sl kupası kaldırmıstım ustune gs ve bjk ye de paso uefa aldırıodum 5 sezonda ancak 4. sıraya gelebıldım.

hile yapinca da oyunun zevki felan kalmiyor onu gectim editor'den ayarlama yapsam bile 1 saat sonra actigim oyunu kapatiyorum.

Tr liginin popularitesi ve turk takimlarinin popularitesi artsa bir sorun olusmayacak

Önder HOCA
01.Şubat.2012, 22:45
hile yapinca da oyunun zevki felan kalmiyor onu gectim editor'den ayarlama yapsam bile 1 saat sonra actigim oyunu kapatiyorum.

Tr liginin popularitesi ve turk takimlarinin popularitesi artsa bir sorun olusmayacak

:D bende deneme amaçlı yapmıştım

comando77
04.Şubat.2012, 13:20
Fenerbahce'nin popularitesini ulkesel yapana selamlarimi yolluyorum.

Ulkesel denen takim son 2 yilda Fransa gol krallarini aldi. 2 oyuncu da ust duzeydi. Reto Ziegler ve Yobo gibi 2 kaliteli oyuncuyu transfer etti.

Bu oyunculari alan takimin popularitesi ulksel degil avrupa duzeyinde olmali.

Bu duruma cozum bulmayacaksaniz, bu oyunu bosuna oynuyoruz demektir. Lille gibi bir takim yillardir ne yapti da Avrupa duzeyinde oldu, Psg ne yapti da 4 yildizli oldu. Knedi liglerinde kac kere sampiyon olmuslar acaba? Avrupa'da sampiyon mu olmuslar son 15 sene icinde?

Turkiye'deki arastirmacilar bu isi bilmiyor. Bu bir gercek. bu popularite konusunda herkese haksizlik yapiliyor.

Trabzonspor
04.Şubat.2012, 13:50
Portekzideki oyuncular abartılmış diyorsunuz uçuk değerler veriliyor demişsiniz ama biraz oturup düşünün bakalım son 2-3 yılda o ligden Avrupanın çeşitli takımlarına yüksek bedellerle kaç tane adam transfer olmuş birde gelin Türkiye'ye bakın bakalım kimler transfer olmuş.Ben şöyle aman aman bir satuış yapan takım hatırlamıyorum.Hatırlayan?

zazanas
04.Şubat.2012, 13:52
Fenerbahce'nin popularitesini ulkesel yapana selamlarimi yolluyorum.

Ulkesel denen takim son 2 yilda Fransa gol krallarini aldi. 2 oyuncu da ust duzeydi. Reto Ziegler ve Yobo gibi 2 kaliteli oyuncuyu transfer etti.

Bu oyunculari alan takimin popularitesi ulksel degil avrupa duzeyinde olmali.

Bu duruma cozum bulmayacaksaniz, bu oyunu bosuna oynuyoruz demektir. Lille gibi bir takim yillardir ne yapti da Avrupa duzeyinde oldu, Psg ne yapti da 4 yildizli oldu. Knedi liglerinde kac kere sampiyon olmuslar acaba? Avrupa'da sampiyon mu olmuslar son 15 sene icinde?

Turkiye'deki arastirmacilar bu isi bilmiyor. Bu bir gercek. bu popularite konusunda herkese haksizlik yapiliyor.

Dostum Galatasaray neredeyse geçen sene küme düşüyordu ama bu sene gelenlere bak bir de menejerlerin önerdiği adamlara yani oyunla gerçek durum arasında oldukça fark var yeni çıkacak yama filan ile bu durumun düzeltilmesi gerekiyor. Geçen sene oyun başında neredeyse herkes geliyordu bu sene ise hiç kimse gelmiyor bence bunun orta yolunu bulmaları gerekiyor yoksa her iki durum da çok can sıkıcı .

serwan
04.Şubat.2012, 13:53
arkadaşlar reputation=ün, şan şöhret... yani sizin 5 kez lig şampiyonu bilmem ne olmanız pek önemli değil açıkçası. ülkenin bilinirliği çok önemli her şeyden önce.. şimdi düşünün celtic ve glasgow rangers yıllardır iskoçya şampiyonu ama dünya çapındaki bilinirlikleri sıradan bi ingiliz takımı kadar ancak vardır. bu ingiltere liglerinin popülaritesinden kaynaklı. e şimdi türkiye'nin popülaritesi bu kadar düşükken bi takımın sıyrılmasını bekleyemezsiniz ki. en fazla bikaç aylık bi rüzgar olur ve geçer. stsl'nin eredevise'nin üstünde olması bile garip. ne başarımız var allah aşkına.. kendimizi bu kadar dev aynasında görmeyelim. dünya türkiye'yi afrika ülkesi sanıyodu yakın zamana kadar. hala pek farklı değil. böyle şeyler birden bire düzelmez. iki başarıyla yılların getirdiği bi ölçüt değişmez kolay kolay. man utd 20 sene ligi 10. bitirse man utd'tır.
daha bir kez uluslararası bi organizasyon düzenlemişliğimiz bile yok. stadlarımızın hali ortada, takımlarımızın hali ortada.. kendimizi kandırmayalım. kimse türk futbolunu tanımıyor. hani mesela fm oynarken gidip fransa liginin alt düzey bi takımını alan ya da ingiltere'nin alt liglerinden bi takım alan çok vardır. acaba bu oyunu oynayan kaç yabancı türkiye liginden bi anadolu takımını seçip oynuyordur ya da istanbul takımlarından birini. çoğumuz championship'teki takımları bilirken bank asya'daki takımların yarısını sayamayız.. hala neyin tartışmasını yapıyoruz burda.

myres
04.Şubat.2012, 15:55
arkadaşlar reputation=ün, şan şöhret... yani sizin 5 kez lig şampiyonu bilmem ne olmanız pek önemli değil açıkçası. ülkenin bilinirliği çok önemli her şeyden önce.. şimdi düşünün celtic ve glasgow rangers yıllardır iskoçya şampiyonu ama dünya çapındaki bilinirlikleri sıradan bi ingiliz takımı kadar ancak vardır. bu ingiltere liglerinin popülaritesinden kaynaklı. e şimdi türkiye'nin popülaritesi bu kadar düşükken bi takımın sıyrılmasını bekleyemezsiniz ki. en fazla bikaç aylık bi rüzgar olur ve geçer. stsl'nin eredevise'nin üstünde olması bile garip. ne başarımız var allah aşkına.. kendimizi bu kadar dev aynasında görmeyelim. dünya türkiye'yi afrika ülkesi sanıyodu yakın zamana kadar. hala pek farklı değil. böyle şeyler birden bire düzelmez. iki başarıyla yılların getirdiği bi ölçüt değişmez kolay kolay. man utd 20 sene ligi 10. bitirse man utd'tır.
daha bir kez uluslararası bi organizasyon düzenlemişliğimiz bile yok. stadlarımızın hali ortada, takımlarımızın hali ortada.. kendimizi kandırmayalım. kimse türk futbolunu tanımıyor. hani mesela fm oynarken gidip fransa liginin alt düzey bi takımını alan ya da ingiltere'nin alt liglerinden bi takım alan çok vardır. acaba bu oyunu oynayan kaç yabancı türkiye liginden bi anadolu takımını seçip oynuyordur ya da istanbul takımlarından birini. çoğumuz championship'teki takımları bilirken bank asya'daki takımların yarısını sayamayız.. hala neyin tartışmasını yapıyoruz burda.

arkadaşım ne saçmalıyorsun biz burda ne diyoruz sen ne diyorsun.fener sow yerine başka birinimi aldıda haberimizmi yok? galatasaray meloyu elmanderi muslerayı ufalujiyi almadımı? sen biraz hayal aleminde yaşıyorsun gibi geliyor bana.git bi elini yüzünü yıka kendine gel.istese galatasaray fenerbahçe ronaldinhoyu pedro leonu dünya klasmanında birçok topçuyu getirebilir.bunu oyunda başarmak imkansız.hadi onları geçtim beşiktaşta quaresma,almeida,simao yokmu? neyi anlatıyorsun sen bize?
tabiki asıl sorun şu: bu takımlar bu futbolcuları gerçekte bu kadar kolay takıma getirirken,bizim oyunda,oyuncuları masaya dahi oturtamamamız.gidipte messi gelsin demiyoruz.ama quaresma geliyorsa çoğu gelecek.yoksa gerçekle ilgisi kalmaz transfer muhabbetinin.şimdiki gibi.

serwan
04.Şubat.2012, 16:08
arkadaşım ne saçmalıyorsun biz burda ne diyoruz sen ne diyorsun.fener sow yerine başka birinimi aldıda haberimizmi yok? galatasaray meloyu elmanderi muslerayı ufalujiyi almadımı? sen biraz hayal aleminde yaşıyorsun gibi geliyor bana.git bi elini yüzünü yıka kendine gel.istese galatasaray fenerbahçe ronaldinhoyu pedro leonu dünya klasmanında birçok topçuyu getirebilir.bunu oyunda başarmak imkansız.hadi onları geçtim beşiktaşta quaresma,almeida,simao yokmu? neyi anlatıyorsun sen bize?

komiksiniz gerçekten. sow dünya yıldızı haberimiz mi yok? ya da elmander'in peşinde real madrid falan mı vardı? quaresma senede 3,5 milyon euro alıp kafasına göre takılacağı başka bi kulüp bulmuştu da gitmedi mi yoksa? eto'o şu an nerede oynuyor biliyosunuz sanırım. ya da beckham, henry?
los angeles galaxy dünyanın sayılı takımlarından biri öyleyse. MLS'de dünyanın en popüler liglerinden biri zaten. bu kadar düz mantık kurmayın.
oyunda da elmander'i, sow'u falan çok rahat transfer edersiniz 3 büyüklere normalde.. ronaldinho gelir evet. hatta bakın söyleyeyim 1-2 sene içinde kaka falan da gelebilir.ya da 5 sene sonra c.ronaldo. şimdi gelir mi o sıkıntı? adamlar için türkiye katar'dan falan bi üst kademede duruyor. türkiye ligi'nin ne kadar göz önünde olduğu buraya gelen oyuncularla değil burdan giden oyuncularla belli olur.
ayrıca üslbunuza dikkat ederseniz sevinirim. ben "sizin" askerlik arkadaşınız değilim.

hee bişey daha.. takımın başındaki teknik direktör'ün kim olduğu da oldukça önemlidir futbolda. bundan da haberdarsınızdır umarım. beşiktaş'ın başında schuster olmasaydı q7, simao, almeida, guti falan gelmezdi buraya. aynı şekilde fatih terim öyle ya da böyle milan'ı çalıştırırken bi prestij kazandı. adamlar ona geliyor. kaldı ki yine de öyle aman aman kariyerli futbolcular değil bunlar.
bi takımın başına hiç bilinmeyen birini koyun bakalım geliyorlar mı o kadar rahat. bununla tezat oluşturan tek örnek fenerbahçe'dir ki ne sow ne niang öyle dünya yıldızı falan değil. şu ana kadar türkiye'ye gelen futbolcular arasında en kariyerlisi diyebileceğimiz adam guti'ydi sanırım. yıllarca real'de oynamış, kaptanlığı yapmış, sayısız kupa kaldırmış bi oyuncuydu. 34 yaşında geldi beşiktaş'a. o da schuster'in hatrına..
kimse kimseyi kandırmasın..
ama yok hala duygusal davranıp "yaaa bizi niye küçümsüyorlar aslında bizim hiç aşağı kalır yanımız yok" derseniz bişey diyemem zaten artık.
kaldı ki şu üstteki mesajınızdan da muhtemelen böyle bi tavır içersinde olduğunuz anlaşılıyor.
evet türkiye en iyisi. bizim takımların da üstüne yok. hala messi'nin neden 3 büyüklerin kapısında yatmadığını anlamış değilim. çok ilginç

myres
04.Şubat.2012, 16:13
komiksiniz gerçekten. sow dünya yıldızı haberimiz mi yok? ya da elmander'in peşinde real madrid falan mı vardı? quaresma senede 3,5 milyon euro alıp kafasına göre takılacağı başka bi kulüp bulmuştu da gitmedi mi yoksa? eto'o şu an nerede oynuyor biliyosunuz sanırım. ya da beckham, henry?
los angeles galaxy dünyanın sayılı takımlarından biri öyleyse. MLS'de dünyanın en popüler liglerinden biri zaten. bu kadar düz mantık kurmayın.
oyunda da elmander'i, sow'u falan çok rahat transfer edersiniz 3 büyüklere normalde.. ronaldinho gelir evet. hatta bakın söyleyeyim 1-2 sene içinde kaka falan da gelebilir.ya da 5 sene sonra c.ronaldo. şimdi gelir mi o sıkıntı? adamlar için türkiye katar'dan falan bi üst kademede duruyor. türkiye ligi'nin ne kadar göz önünde olduğu buraya gelen oyuncularla değil burdan giden oyuncularla belli olur.
ayrıca üslbunuza dikkat ederseniz sevinirim. ben "sizin" askerlik arkadaşınız değilim.

yok ya ben anlatamıyorum ya sen anlamıyorsun.şimdi birkere 10 senede geçse kakayı alamazsınız gs fb yada bjk.bu seride zor.kendin diyorsunki ''los angeles galaxy dünyanın sayılı takımlarından biri öyleyse. MLS'de dünyanın en popüler liglerinden biri zaten. bu kadar düz mantık kurmayın. ''
benim demek istediğimde bu.gidipte los angeles galaxy alsaydık.beckhamı transfer etmeye çalışsaydık gelecekmiydi?gsye muslera gelecekmiydi? sow alabilirmiydin fenere? ya oyunu oynamamışsın.yada farklı bir managerlık oynuyorsun.dahada birşey diyemem.herkez anladı zaten.

serwan
04.Şubat.2012, 16:40
yok ya ben anlatamıyorum ya sen anlamıyorsun.şimdi birkere 10 senede geçse kakayı alamazsınız gs fb yada bjk.bu seride zor.kendin diyorsunki ''los angeles galaxy dünyanın sayılı takımlarından biri öyleyse. MLS'de dünyanın en popüler liglerinden biri zaten. bu kadar düz mantık kurmayın. ''
benim demek istediğimde bu.gidipte los angeles galaxy alsaydık.beckhamı transfer etmeye çalışsaydık gelecekmiydi?gsye muslera gelecekmiydi? sow alabilirmiydin fenere? ya oyunu oynamamışsın.yada farklı bir managerlık oynuyorsun.dahada birşey diyemem.herkez anladı zaten.

bakın hocam gerçek hayatta oluşan şartlarla oyun bir mi?
gerçek hayatta tevez mesela.. adam kulübüyle sorunlu, hocasıyla sorunlu.. şu an gerçek hayatta mesela galatasaray gitsin city ile anlaşsın, tevez'e de istediği parayı versin gelir tevez. oyunda gelmez ama büyük ihtimalle. niye mi? çünkü oyunda hocasıyla sorunu olmayabiliyor. 11'de çatır çatır oynayabiliyor. gelmez tabi adam. lille avrupa kupalarından elenmeseydi sow bu kadar kolay gelir miydi fenere?
yahu oyunda adamın peşinde lyon var diyelim. adam niye gelsin.. ama gerçek hayatta böyle olmuyor işte. sow şu an yapabileceği en iyi transferi yaptı. oyunda böyle yürümüyor ama. adam sizden daha popüler bi takım peşindeyse size gelmeye yanaşmıyor.
oyunda da takımıyla sorunlu, transfer listesindeki bi yıldız eğer peşinde başka takımlar yoksa geliyor türkiye'ye. asıl aksi saçma olur. q7 beşiktaş'a geldiğinde eminim ki kendisine atıyorum tottenham 3 milyon euro verseydi gelmezdi türkiye'ye.. ama gerçek hayatta verilmiyor bu paralar. verildiğinde gelmiyorlar zaten. oyunda verilebiliyor ama. bi bakıyosunuz ki gerçek hayatta hiç talibi olmayan adamın 10 tane talibi var. ya da adam gerçek hayatta sönük kalmışken oyunda döktürüyor. tamamen farklı olaylar cereyan ediyor. sonra da niye gelmiyor diyosunuz..

comando77
04.Şubat.2012, 21:43
eger bu duruma cozum bulmayacaksaniz baska birsey demeyecem.

oyunu sizin gibi beceremeyn kisilere emanet edenlere laf soylenmeli

Deus Dominus
04.Şubat.2012, 21:52
Oynama o zaman hayret birşey. Bu nedir be, çocuk gibi sürekli şikayet şikayet. Vallahi gına geldi bu tip konuları, yorumları görmekten... Harbiden bir b*k zannediyoruz ligimizi, takımlarımızı. Elinden gelenin en iyisini yapıyor bu ekip, takdir ediyorum hepsini. Helal olsun. Sizin gibilere yaranma yoluna gitmektense gerçek neyse oyuna onu yansıttıkları için.

comando77
05.Şubat.2012, 02:53
Oynama o zaman hayret birşey. Bu nedir be, çocuk gibi sürekli şikayet şikayet. Vallahi gına geldi bu tip konuları, yorumları görmekten... Harbiden bir b*k zannediyoruz ligimizi, takımlarımızı. Elinden gelenin en iyisini yapıyor bu ekip, takdir ediyorum hepsini. Helal olsun. Sizin gibilere yaranma yoluna gitmektense gerçek neyse oyuna onu yansıttıkları için.

evet bu b*ktan gibi bir ligde 25 yasinda fransa gol krali gelebiliyor, melo gelebiliyor, ziegler gelebiliyor, niang gelebiliyor, q7 gelebiliyor, simao gelebiliyor

cok ilginc bir durum demi?

Deus Dominus
05.Şubat.2012, 03:40
İlginç bir tarafı yok, belki bizi şaşırtan transferler, başarılı transferler 'ama' doğru zamanlama ile gerçekleşmiş transferler. Quaresma Porto'da oynarken alabilir miydi Beşiktaş? Niang daha genç olsaydı düşünür müydü Türkiye'de oynamayı? Simao? Ziegler ve Melo Juventus'tan kiralık, takımlarında forma şansı bulamayacakları için tercihlerini bu yönde kullandılar. Sow'un aklında Türkiye olduğunu hiç zannetmiyorum. Kulübü Lille iyi bir teklif gelince satmayı uygun görmüş demekki. Aslında daha da var gelen ünlü oyuncu, Jo geldi, kiralık. Anelka geldi, Keita geldi Lyon'dan. Yine kulübünün gözden çıkardığı bir oyuncu. Baros geldi, kariyeri düşüşteydi toparladı burada. Elano aynı şekilde, Man. City'nin yeniden yapılanma sürecinde gözden düşen bir oyuncuydu, yedek kalıyordu.
Bak ben kulüplerimizi küçümsemiyorum, benim söylemek istediğim objektif bakmak, gözümüzde büyütmemek. Yorumum biraz sert farkındayım ama bu durumun suçlusu Türkiye araştırmacıları, Türkiye datasını hazırlayan ekip değil. Bir sorumlu arıyorsan Si Games'e söylen. Oyun sürprizlere açık olmayacak şekilde kodlanmışsa sorumlu onlardır çünkü.

serwan
05.Şubat.2012, 04:30
İlginç bir tarafı yok, belki bizi şaşırtan transferler, başarılı transferler 'ama' doğru zamanlama ile gerçekleşmiş transferler. Quaresma Porto'da oynarken alabilir miydi Beşiktaş? Niang daha genç olsaydı düşünür müydü Türkiye'de oynamayı? Simao? Ziegler ve Melo Juventus'tan kiralık, takımlarında forma şansı bulamayacakları için tercihlerini bu yönde kullandılar. Sow'un aklında Türkiye olduğunu hiç zannetmiyorum. Kulübü Lille iyi bir teklif gelince satmayı uygun görmüş demekki. Aslında daha da var gelen ünlü oyuncu, Jo geldi, kiralık. Anelka geldi, Keita geldi Lyon'dan. Yine kulübünün gözden çıkardığı bir oyuncu. Baros geldi, kariyeri düşüşteydi toparladı burada. Elano aynı şekilde, Man. City'nin yeniden yapılanma sürecinde gözden düşen bir oyuncuydu, yedek kalıyordu.
Bak ben kulüplerimizi küçümsemiyorum, benim söylemek istediğim objektif bakmak, gözümüzde büyütmemek. Yorumum biraz sert farkındayım ama bu durumun suçlusu Türkiye araştırmacıları, Türkiye datasını hazırlayan ekip değil. Bir sorumlu arıyorsan Si Games'e söylen. Oyun sürprizlere açık olmayacak şekilde kodlanmışsa sorumlu onlardır çünkü.

hocam aslında oyun sürprizlere de açık. ama bahsettiğiniz gibi şartların oluşması durumunda. bu ayarlarda oyuncular kulüplerinde yer bulamıyorsa, satılacaksa ve başka alternatifleri de yoksa geliyor oyunda. ama şartların oluşması lazım. gerçek hayatta oluşan şartlar oyunda oluşmadığı için çoğu oyuncu gelmiyor.

Balroq
05.Şubat.2012, 08:25
Heralde sabahın 6 buçuğunda hiçbir şey beni burada okuduğum son 15-20 mesaj kadar güldüremezdi, Allah'ta sizi güldürsün.

comando77
06.Şubat.2012, 02:06
Gorevlilerin bu konuya bir aciklik getirmesi lazim mi?

Popularite de her hangi bir artis olacak mi? yoksa ayni sekilde mi kalacak?

vedat1987
06.Şubat.2012, 06:11
Mesajları baştan sona okudum ve söyleyebileceğim bu konuda Turksportal gözlemcilerinin hiçbir hatası olmadığıdır.

Birsürü olumsuzlukla mücadele edilen, şike, teşvik ile lig şampiyonluğu tayin edilen, lig başlamadan bir hafta önce bir gecede playoff sistemine geçilen, avrupa kupaları başarısı sıfır olan bir ülke futboluna sahibiz ve hala reputation artsın diyen insanlar var aramızda. Komik olmayın lütfen. Türk futbolunun içine edilmiş siz hala +rep diyorsunuz.

Bazıları yapılan birkaç transfer ile kendince bu durumu kanıtlayabileceğini düşünüyor ancak artık dünya futbolu öyle değil. Bugün dünya üzerinde yapılan transferler Reputation değil paranın çokluğunun göstergesidir. Özellikle konu Güney Amerikalı ve Afrikalı oyuncularsa para kesinlikle kariyerden çok daha çekici durumda.

Ayrıca Türk takımlarını Portekiz takımlarıyla karşılaştıranlar var. Allah aşkına bir gidin 2 maç izleyin yahu.

myres
06.Şubat.2012, 23:56
çok saçma konuşan arkadaşlar var.oyunu gerçeğe en yakın managerlık oyunu diye oynarsınız.sonra gelip burda dengesiz yorumlar yaparsınız.ligimize yıldız futbolcular geliyor.ama ne zaman? kötü bir sezon geçirdikten sonra.artık eski kalitesinde olmadıktan sonra vs. bunda herkez hemfikir.arkadaş herşeyi geçtim vidal kalitesinde bir topçu boşta kaldığında,hatta 1 sene boşta kaldığında dahi gelmiyor klübe.neyi anlatmaya çalışıyorsunuz siz.popülarite konusunda yanlış var.bunun düzeltilmesi oyundan daha çok zevk almamızı sağlayacaktır.tabi bu değişmezsede ben oyunuma devam edeceğim.ama yinede değişmesi iyi olacaktır.sow'u gerçekte alsın fener,oyunda biz alamayalım.çok üzücü birşey bence.

turayansin
23.Mart.2012, 18:46
oyunda türk ligi, popularite, türk oyuncu özellikleri, türkçe dil problemi vs vs bence çoook eksiklikler var. yetkililer tarafından yakın zamanda da çözülecek gibi görünmüyor. ama sırf fm sevdası yüzünden herşeye katlanan bir türk gençliği var.