PDA

View Full Version : Sakatlık olayını çözemiyorum

Lestad
24.Ocak.2012, 17:48
arkadaşlar ne yaparsam yapayım bir türlü 5-6 oyuncudan az sakatım olmuyor. Önerilerinizi beklşyorum, ağlayacam valla. Şu kadronun haline bir bakın, Mehmet Topal daha yeni çıktı sakatlıktan ve diğerleride en iyi 7 hafta sakat. Sezo başından beri tam kadro çıkamadık maçlara 5. sırada 15 puan gerideyiz :S

http://e1201.hizliresim.com/t/s/224wu.jpg

serwan
12.Mart.2012, 13:04
http://f1203.hizliresim.com/v/d/3g2x0.jpg

arkadaşlar yamadan sonra oynadığım 4-5 maçta oyuncularım sakatlanıp durdu. 2 maçta 3er sakat verdim. üstelik uzun süreli çoğu. bazıları 3-5 gün ki onlar düzeldi resimde gözükmüyor.
bunun dışında maç içersinde sakatlanıp çıkan oyuncular da oldu..
sadece ben mi yaşıyorum bu sorunu?

Bekq
12.Mart.2012, 13:05
Benim düşüncem baya bir şanssızlık yaşamışsın. Bazen banada oluyor bu şekilde.

12.2.0'da bu genel sorun değil yani.

PaVLeNKo
12.Mart.2012, 13:05
Bu oyuncuların sakatlanma riskine bakmak gerek..

serwan
12.Mart.2012, 13:09
Bu oyuncuların sakatlanma riskine bakmak gerek..

zaten sıkıntı burada.. aynı kadroyla kaç yıldır oynuyorum. sorun yoktu. yine sakatlıklar oluyordu ama normal düzeydeydi. 12.2 den sonra oynadığım 2. maçta ilk yarıda 3 oyuncum birden sakatlanarak oyundan çıktı. sonraki maçlarda da sakatlandığı için kaç oyuncu değişmek zorunda kaldım. son maçta yine 3 oyuncum sakatlanıp çıktı. 2 tanesi 3 ay bu sakatlıkların. 4-5 hafta olan var. oyundan çıkıp önemli sakatlığı olmayanlar falan var.. yani toplam 4-5 maçta en az 10 oyuncuyu sakatlandığı için çıkarmak zorunda kaldım. 5 tanesi de önemli sakatlıklardan dolayı uzun süre yok.

PaVLeNKo
12.Mart.2012, 13:13
Antrenman programınız ağır olabilir mi?

serwan
12.Mart.2012, 13:16
Antrenman programınız ağır olabilir mi?

aksine.. nannar'ın antrenman programını kullanıyorum. oldukça hafif. zaten genelde maç içinde sert müdahalelerle gidiyor oyuncular..

PaVLeNKo
12.Mart.2012, 13:18
Sıkça sakatlanan oyuncuların ismini yazarsan akşam bakıp sana bilgi verebilirim..Ama neden olduğuna dair tahminlerim bu kadar..

serwan
12.Mart.2012, 13:29
Sıkça sakatlanan oyuncuların ismini yazarsan akşam bakıp sana bilgi verebilirim..Ama neden olduğuna dair tahminlerim bu kadar..

oyuncuların bi kısmı regen olduğu için sakatlanma eğilimlerine bakmanız olanaksız :) dediğim gibi eski versiyonda bu kadar olmazken şimdi çok sıklaşması düşündürdü beni sadece. merak ettim. denk gelmiş de olabilir. ama 2 tane neredeyse ardarda maçta 3er oyuncunun sakatlanarak çıkmaları ve uzun süreli sakatlık yaşamaları garip geldi

RasAnt
12.Mart.2012, 13:41
Bişi sorcam oyun kuruluyken yeni yamanın yüklenmesi o önceki oyuna nasıl etki ediyor ki ? Yamanın aktif olması için yeni oyun açmak gerekmez mi önceden öyleydi

Ralph
12.Mart.2012, 21:18
Katılıyorum. Her maç bir adamım sakatlanıyor neredeyse ve hepsi en az 5-6 hafta sakatlanıyor. Revire döndü şu an takım.

Gncl1905
12.Mart.2012, 21:37
Bişi sorcam oyun kuruluyken yeni yamanın yüklenmesi o önceki oyuna nasıl etki ediyor ki ? Yamanın aktif olması için yeni oyun açmak gerekmez mi önceden öyleydi

Benim bildiğim data değişmiyor kayıtlı oyunda ama maç motoru gibi teknik güncelleştirmeler yansıyor.

ibo
13.Mart.2012, 00:34
Bende 12.2'de yeni oyuna başladım. Ancak sakatlıklarda ciddi bir artış var gibi duruyor. Sakatlananlarda hafif sakatlanmıyor. Şu an 4 oyuncum 4,5 ay sakat.

alexalexalex
11.Temmuz.2012, 22:49
şimdi kesin antreman yükü çok fazla diyeceksiniz, hayır. o da öyle değil..

maç içinde çok fazla sakatlık oluyor. bazı maçlarda 3 oyuncu değişikliğimide sakatlıklardan dolayı kullanıyorum. ama 1 tane sakatlık çoğunlukla her maçta oluyor. birde sakatlanan adam 1-2 ay sakatlanıyor. bu hiç normal bişey değilki.. umarım fm 2013 te bu sorunu çözerler.

ToRoSKaPLaNı
11.Temmuz.2012, 23:09
Evet oyunda böyle bir sorun var.Çözümünü bende bulamadım.Sürekli sakatlanan oyuncular 4 5 hafta sakatlanıyor.Oyundan soğutuyor adamı bu durum.

fakakte
12.Temmuz.2012, 01:50
bu duruma ilave olarak daha berbat bir senaryo çizeyim, bazen lig başındaki hazırlık maçlarında hatta hazırlık döneminde, kadromdaki kilit isimlerin çoğu sakatlanıyor. ligin illk haftalarına yetişseler bile form tutmaları haftalar hatta aylar sürebiliyor.

insanın şevkini ciddi anlamda kıran bi durum.

BleedingMoon
12.Temmuz.2012, 02:54
hazırlık döneminde oyunculara ful kondisyon antrenmanı verin. faydasını göreceksiniz.