PDA

View Full Version : İspanya 3. Lig Lig Atlama

EndoplazmiK RetikuluM
28.Ocak.2012, 22:17
Ligde ilk 4 play-off'lara mı kalıyor yoksa şampiyon direk mi çıkıyor bir bilgilendirebilecek var mı ? Şu çelişkiyi gördüm merak ediyorum terfi nasıl diye. Rules kısmında da ilk 4 play-off'lara kalır demiş.

http://www.yukleresim.com/images/AaldN.png

Dooki
28.Ocak.2012, 22:59
Oynayıp öğren, sonucu buraya yaz. Ehuehue

EndoplazmiK RetikuluM
28.Ocak.2012, 23:02
Sanırım çıkamayacam Doay 36. hafta maçını kaybettim :D

di canio
28.Ocak.2012, 23:26
Bildiğim kadarıyla aşağıdaki gibi bir sistem var.

1- Gruplarını lider bitiren 4 takım play-off oynuyorlar. Kazanan 2 takım bir üst lige çıkıyor. Kaybeden 2 takım ise bir başka tura geçiyor. Bir üst ligden 4 takım düştüğü için 2 takımlık kontenjan kalıyor. Bu da aşağıdaki gibi belirleniyor.
2- Gruplarını 2. sırada bitiren 4 takım, gruplarını 3. sırada bitiren 4 takımla eşleşiyor. Buradan kazanan 4 takım bir sonraki tura geçiyor.
3- Gruplarını 4. sırada bitiren 4 takım kendi aralarında oynuyorlar. Buradan da 2 takım bir sonraki tura geçiyor.

Şimdi 1'de kaybeden 2 grup lideri + 2'den gelen 4 takım + 3'ten gelen 2 takım, yani toplamda 8 takım kalan 2 takımlık kontenjan için eleme maçı yapıyor.

Umarım yanlış değildir ve anlaşılır bir şekilde yazabilmişimdir.

EndoplazmiK RetikuluM
28.Ocak.2012, 23:55
Anladım teşekkürler :)

edit: son maçta berabere kalarak play-off potasından çıktım malesef :( Eşleşmeler ise dediğiniz gibi oldu. Teşekkürler.

lakin1907
29.Ocak.2012, 01:41

1- Gruplarını lider bitiren 4 takım play-off oynuyorlar. Kazanan 2 takım bir üst lige çıkıyor. Kaybeden 2 takım ise bir başka tura geçiyor. Bir üst ligden 4 takım düştüğü için 2 takımlık kontenjan kalıyor. Bu da aşağıdaki gibi belirleniyor.
2- Gruplarını 2. sırada bitiren 4 takım, gruplarını 3. sırada bitiren 4 takımla eşleşiyor. Buradan kazanan 4 takım bir sonraki tura geçiyor.
3- Gruplarını 4. sırada bitiren 4 takım kendi aralarında oynuyorlar. Buradan da 2 takım bir sonraki tura geçiyor.

Şimdi 1'de kaybeden 2 grup lideri + 2'den gelen 4 takım + 3'ten gelen 2 takım, yani toplamda 8 takım kalan 2 takımlık kontenjan için eleme maçı yapıyor.

Ne kasıntı bi sistemmiş yahu :)

leventb12
29.Ocak.2012, 22:59
Adelente bayağı bir zor söyliyim sana Emir. Huesca ile oynuyorum ölüm vallahi :n:

El Barto
29.Ocak.2012, 23:02
Ne kasıntı bi sistemmiş yahu :)

Hakikaten ya. İlk 3'ü ya da 4'ü çıkar işte. Ne bu böyle havuz problemi gibi.

leave_992
30.Ocak.2012, 02:46

adamlar bildiğin algoritma kurmuş.