PDA

View Full Version : Bravo(!) SI

serwan
31.Ocak.2012, 20:07
arkadaşlar bugün oyunumu steam işyerimde engelli olduğu için aktive edemediğime dair bi başlık açmıştım. çözüm bulamayınca Miles Jacobson'a tweet attım ne yapabilirim diye.

şimdi forum yetkilileri ister kızsın ister silsin başlığı isterlerse beni engellesin ama aldığım cevap yüzünden resmen orijinal oyun alarak enayilik ettiğimi anladım.

adama böyle bi sorun var ne yapabilirim diye tweet attığımda oyunun kutusuna koskocaman aktivasyon için internet bağlantısı gerekir yazdık madem öyle almasaydınız dedi.

ben de bunu burada paylaştım. ve mümkün olan her yerde de paylaşmaya devam edeceğim.

yorumu size bırakıyorum.

El Barto
31.Ocak.2012, 20:36
İşyerinde konan filtre için de adamları suçlamayı çok doğru bulmuyorum açıkçası ben. Kendilerince korsan kullanıma karşı çözümler üretmeye çalışıyorlar ve bu aktivasyon meselesi de bundan kaynaklı. Bunu neden böyle yaptın demekte doğru olmuyor adamlara aslında düz mantıkla bakarsak. Çünkü bu duruma gelmesinin sebebi yine ürünün kullanıcıları yani bizleriz.

Ancak şahsınıza verilen cevabı da doğru bulmuyorum. Sonuçta bizler müşteriyiz ve böyle ukalaca tavırlara layık görülüyorsak oturup tekrar bir düşünmemiz gerekir oyunu edinirken.

serwan
31.Ocak.2012, 20:48
İşyerinde konan filtre için de adamları suçlamayı çok doğru bulmuyorum açıkçası ben. Kendilerince korsan kullanıma karşı çözümler üretmeye çalışıyorlar ve bu aktivasyon meselesi de bundan kaynaklı. Bunu neden böyle yaptın demekte doğru olmuyor adamlara aslında düz mantıkla bakarsak. Çünkü bu duruma gelmesinin sebebi yine ürünün kullanıcıları yani bizleriz.

Ancak şahsınıza verilen cevabı da doğru bulmuyorum. Sonuçta bizler müşteriyiz ve böyle ukalaca tavırlara layık görülüyorsak oturup tekrar bir düşünmemiz gerekir oyunu edinirken.

benim tepkim zaten buna. tabi ki benim işyerimdeki engelleme adamın suçu değil. ama ben bi soru sorup böyle bi cevap alıyosam kusura bakmasınlar ama ne yapmam gerektiğini çok iyi biliyorum. madem öyle almam artık. sonuçta internet bağlantısı olmadan da oynamanın yolları mevcut bilindiği üzere. aptallık bende
ayrıca adam korsanı engelleyecek diye beni mağdur etmemeli. ben para verip alıyosam bu oyunu istediğim bilgisayarda oynayabilmeliyim. bunun çözümünü de kendileri bulmalı.

El Barto
31.Ocak.2012, 20:52
SIGames'in ukala bir şirket olduğu konusunda hem fikiriz zaten. :)

Zaten sayısı bir avuç olan Türk kullanıcısını da kaybedecekler gibi bu tutumları sebebiyle.

serwan
31.Ocak.2012, 21:20
SIGames'in ukala bir şirket olduğu konusunda hem fikiriz zaten. :)

Zaten sayısı bir avuç olan Türk kullanıcısını da kaybedecekler gibi bu tutumları sebebiyle.

çok dua ediyorum cm'nin tekrar kaliteli bi sürümle piyasaya girmesi için. ya da fifa manager'ın kendini biraz data ve maç motoru yönünden geliştirmesi için. o zaman görürüm ben onların ukalalıklarını. şu oyunun datasını fifa manager'a aktarabilmenin bi yolu olsa maç motorunu da önemsemem. zaten fm yapay zeka yönünden oldukça berbat

nannar
01.Şubat.2012, 01:16
ben twitterda arkadaşla baya bir gerginlik yaşadım ama sonra yıllardır üyesi oldugum bu platformun hatrına forumdan aldım orjinal oyunu. oyunun aktivasyonu için internetin gerekli olması tamamen saçmalık :) buna katılıyorum. yapımcıların sahte oyuna karşı bu şekilde önlemler almasına da hak vermek lazım. Fakat oyunla ilgili yetkili bir kişinin bu şekilde cevap vermesi ukalalıktan başka birşey değil :)

Cengo
01.Şubat.2012, 01:31
Bu konuda mağdur olduğunuzu düşünüyorsunuz, anlıyorum ama haklılık payları da var değil mi yalnız? Steam aktivasyonu gerekli olduğu bilgisi bulunuyor üründe ve Steam altyapısına müdahele etme şansları da yok.

Valve Corporation'a bağlı bir marka ve üründür Steam. Steam yönetimine mail atmanız daha doğru olur ama adresler bugün değişse bile filtre var ise şirketinizin IT birimi yine filtreleyecektir Steam adreslerini.

Steam yazılımının kurulması engelleniyorsa oyunu en baştan kodlama şansları olamayacağını çözüm bulmaları imkansız. Bir engel var ise bu oyun oynamanızın da şirketiniz tarafından istenmediğini anlıyorum. Kariyerinize zarar vermeyin önerim. İş akdi feshi ile ilgili iş kanunlarını kullanabilmeleri çok kolay olabilir, kanunlar bu hakları fazla fazla veriyor işverenlere. Tabi bu benim nacize önerimdir size, tercih edip etmemek size kalmış.

Sonuç olarak şunu söylemek gerekli, SI Games tüketici haklarına riayet etmeyen bir tutum sergilemiyor aslında ürünün yapısını en baştan belirttiği için.

Zekirdek
01.Şubat.2012, 01:32
Cevapta pek birşey yok. Büyütülmemeli.

alpi1925
01.Şubat.2012, 01:42
çok dua ediyorum cm'nin tekrar kaliteli bi sürümle piyasaya girmesi için. ya da fifa manager'ın kendini biraz data ve maç motoru yönünden geliştirmesi için. o zaman görürüm ben onların ukalalıklarını. şu oyunun datasını fifa manager'a aktarabilmenin bi yolu olsa maç motorunu da önemsemem. zaten fm yapay zeka yönünden oldukça berbat

Sana öyle katılıyorum ki dostum ah Cm 01-02 ahh :)

serwan
01.Şubat.2012, 02:08
Bu konuda mağdur olduğunuzu düşünüyorsunuz, anlıyorum ama haklılık payları da var değil mi yalnız? Steam aktivasyonu gerekli olduğu bilgisi bulunuyor üründe ve Steam altyapısına müdahele etme şansları da yok.

Valve Corporation'a bağlı bir marka ve üründür Steam. Steam yönetimine mail atmanız daha doğru olur ama adresler bugün değişse bile filtre var ise şirketinizin IT birimi yine filtreleyecektir Steam adreslerini.

Steam yazılımının kurulması engelleniyorsa oyunu en baştan kodlama şansları olamayacağını çözüm bulmaları imkansız. Bir engel var ise bu oyun oynamanızın da şirketiniz tarafından istenmediğini anlıyorum. Kariyerinize zarar vermeyin önerim. İş akdi feshi ile ilgili iş kanunlarını kullanabilmeleri çok kolay olabilir, kanunlar bu hakları fazla fazla veriyor işverenlere. Tabi bu benim nacize önerimdir size, tercih edip etmemek size kalmış.

Sonuç olarak şunu söylemek gerekli, SI Games tüketici haklarına riayet etmeyen bir tutum sergilemiyor aslında ürünün yapısını en baştan belirttiği için.

sanırım anlaşılmamışım. işimi tehlikeye atacak bi durum olsa zaten asla denemem bile. ortada çok farklı bi durum söz konusu. o olayın başka bi boyutu.
elbette ki oyunun üstüne aktivasyon gerektirdiği yazılmış bu da tamam.
ben sadece internet bağlantısı olmayanlar için bi çözümleri var mıdır diye merak etmiştim. ya da bu konuda ne düşündüklerini. sadece aldığım cevabın üslubu canımı sıkan.
hani malesef bu seride buna yönelik bi çözümümüz yok. korsanı engellemek için yaptık başarılı da olduk büyük oranda. evet interneti olmayanları mağdur ettiğimizin farkındayız ama şimdilik yapacak bişeyimiz yok ya da bu konuda steam ile iritibata geçmeniz daha doğru olur denebilirdi.
cevap gayet sert bi şekilde oyunun üstüne aktivasyon için internet gerektirir yazdık.okumadınız mı gibi bi cevap asla kabul edilemez.bence..
siz kabul ederseniz bişey diyemem.

Sekopej
01.Şubat.2012, 11:17
Oyunu senelerdir oynayanlar, korsanla mücadele edebilmek için neler neler denediklerini bilirler. Son olarak da, kendilerinde en güvenilir bildikleri yolu seçmişler. Çıkan yamadan sonra da kırılamadı sanırım oyun ama yine de en güvenli yol değildir.

Oyunu satarken bunu belirtiyorlar evet, muhtemelen interneti olmayanlar ne yapacak diye sorarsanız, oynamasın onlar, önemli değil derler. Yaklaşımları bu şekilde çünkü, oyunu çok fazla kişi oynamış onlar için önemli değil, önemli olan orjinal oyunu oynayanların sayısı ve bunu da takip ettiklerinden, bu yönde çalışmalar yapıyorlar.

İnternet aktivasyonunu zorunlu kılmayan durumla, bu seneki durumu değerlendirirler ve pek fark yoksa muhtemelen 2013'te de bu yolu izlerler.

Takındıkları üslüp ile yanlış, üslup çok önemlidir, birine öyle bir üslupla hakaret edersin ki, üstüne teşekkür eder, SI bunun tam tersini uygulamış.

Universal
01.Şubat.2012, 12:21
İngiliz değil mi her zaman verdikleri yanıtlarda ukala olur bu SI'ye ait, bütün ingilizlerde olan bir kaba tabir. Yakışmamış.

bozoo1903
01.Şubat.2012, 23:21
Cevapta pek birşey yok. Büyütülmemeli.

"SI bize niye saygı göstermiyor?" diyoruz. Biz saygı beklemiyoruz ki, önlerinde eğiliyoruz.

Military
02.Şubat.2012, 00:44
steam denen şey o kadar gıcık bi program ki az küfürler etmemiştim zamanında...

alpi1925
02.Şubat.2012, 19:51
"SI bize niye saygı göstermiyor?" diyoruz. Biz saygı beklemiyoruz ki, önlerinde eğiliyoruz.

Bozoo'nun dediği çok doğru aslında. Bu Fm'nin Türkiye'deki en geniş ve yetkili bakımdan baba forumu Turksportal. geniş bi imza toplayıp altına bir nevi uyarı gibi Türkiye'deki kullanıcıları azımsamayın gibisinden bir ortak metin yazılabilirse mesela tutumları değişir.

Hiç olmadı bırakırız SI'yi döneriz Cm 01/02'mize :D

CaTaL
03.Şubat.2012, 15:20
korsana teşvik var bir nevi bu mesajda

serwan
03.Şubat.2012, 23:38

SI'ın tutumunu anlatmak korsana teşvik ise evet. böyle davranıyorlar ama.

bozoo1903
03.Şubat.2012, 23:48

Sende biraz açık konuş birader. Atarlı çıkış yapıyoruz kusura bakma. :/

El Barto
03.Şubat.2012, 23:58
Bence arkadaşı yanlış anladınız. SI'nin yazdığı cevabın korsan oyuna teşvik olduğunu söylemiş. :)

serwan
04.Şubat.2012, 11:57
Bence arkadaşı yanlış anladınız. SI'nin yazdığı cevabın korsan oyuna teşvik olduğunu söylemiş. :)

eğer öyleyse kusura bakmasın arkadaş.. çok öfkeliyim bu konuda. hemen tepki veriyorum. hoş çözdüm sorunumu ama SI'ın ne halt olduğunu bi kez daha anlamış oldum.