PDA

View Full Version : Koroma Neden Şut Atmıyor?

lakin1907
01.Şubat.2012, 14:09
Büyük umutlarla yüksek maliyetle İngiltere 7.ligindeki takımıma kazandırdığım Omar Koroma adlı oyuncum çok kolay maçlarda zayıf rakiplere karşı bile topu ayağında geveleyip kaptırıyor. Teamwork zayıf, pas vermiyor pek zaten ama mesela bir maçta 6 7 kere kaleciyle karşı karşıya kalmışken şut atmıyor üzerine gidip kaybediyor. Ayrıca dribbling'i ve hızı iyi olmasına rağmen topu hızlı süremiyor nedense ve yavaş rakipler bile yakalayabiliyor arkadan gelip.
Profili ve P.I sayfasını koyuyorum, önerilerinizi bekliyorum.

http://i.imgur.com/Sg2Qe.png

http://i.imgur.com/fpTjk.jpg

Artul
01.Şubat.2012, 14:34
Preferred Moves'lara bir bak derim, topu ez ya da kaleciye çalım at gibi hareketlere sahip olabilir.

lakin1907
01.Şubat.2012, 14:41
Hiçbir PM'i yok hatta ben Private Talk'tan 'kaleciyi çalımla' dedim hızıyla bunu yapabilir diye, fakat daha bunu diyeli 1 2 hafta oldu kazanmadı bu özelliği yani.

Artul
01.Şubat.2012, 14:44
O özelliği kazanmasa bile sen ona çalıştırıyorsun bu özelliği, o da maçlarda deniyor haliyle. Eğer onun oyun yapısına uymayan bir hareket ise beceremiyor olabilir.

lakin1907
01.Şubat.2012, 14:54
O özelliği kazanmasa bile sen ona çalıştırıyorsun bu özelliği, o da maçlarda deniyor haliyle. Eğer onun oyun yapısına uymayan bir hareket ise beceremiyor olabilir.

Sence uygun değil mi? Hızlı, çevik dripling yapabilen bir oyuncu. Bu ppm'i bitiriciliği çok yok ve hızıyla avantaj sağlayıp alt liglerdeki kötü kalecileri çalımlar diye verdim.

Artul
01.Şubat.2012, 15:01
Uygun olduğunu bu hareketi kazandığında anlayabiliriz ancak. Kaçırdığı pozisyonları görebilsem daha net şeyler söyleyebilirim.

Topla koşu ayarına dikkat et, ara top ve orta açmasın. Görmeden ancak bu kadar yardımcı olabilirim. :)

lakin1907
01.Şubat.2012, 15:15
Ara Pası - Rarely
Orta Açma - Sometimes
Top Sürme - Sometimes

Zafonte
01.Şubat.2012, 15:20
adaptasyon problemleri olabilir mi?? genie den adaptasyon değerine bak düşük olabilir. forvetler adapte olamadıkları zaman çok etkisi oluyor. gerçi adaptasyon sorunu yaşıyorsa yakında gelir zaten sana. sen yine de bi bak

lakin1907
01.Şubat.2012, 15:27
Yok zaten ingiltere liginde oynamış bi oyuncu adaptasyon sorunu yaşayacağını sanmıyorum.

Artul
01.Şubat.2012, 15:37
Orta açmayı rarely, top sürmeyi often yap öyle dene.

BaGa TaRKaN
01.Şubat.2012, 18:08
Büyük umutlarla yüksek maliyetle İngiltere 7.ligindeki takımıma kazandırdığım Omar Koroma adlı oyuncum çok kolay maçlarda zayıf rakiplere karşı bile topu ayağında geveleyip kaptırıyor. Teamwork zayıf, pas vermiyor pek zaten ama mesela bir maçta 6 7 kere kaleciyle karşı karşıya kalmışken şut atmıyor üzerine gidip kaybediyor. Ayrıca dribbling'i ve hızı iyi olmasına rağmen topu hızlı süremiyor nedense ve yavaş rakipler bile yakalayabiliyor arkadan gelip.

Profili ve P.I sayfasını koyuyorum, önerilerinizi bekliyorum.

http://i.imgur.com/Sg2Qe.png

http://i.imgur.com/fpTjk.jpg

Öncelikle Oyuncunun Mental Özelliği Düşük Olduğu İçin Arada Zırvalamaları Normaldir. Ama Komutlarda Biraz Eksiklik Var;

Bu Kadar Teknik Olmayan Pas, Yetenek, Karar ile Bu Pas Komutunu Karışık Yapman Hata Olmuş Pas'ı Kısa veya Direct Olarak Ayarlamanı;

Sezme ve Topsuz Alan'ını Poacher Oynatıyorsan Birinci Kural Topsuz Alana Yapılan Koşuları Sık Sık Yapacaksın; Ayrıca Top Sürmesi ve Hızlanmasıda Sık Sık Ollmalı;

Uzun Şutlarını, Ara Paslarını ve Orta Açmalarını Nadiren Yapmanı ve Oyuncunun Takım Oyunu Düşük Olduğu İçin Onu Little Yapmamanı Öneririm Çünkü Zaten Takım Oyununu Beceremiyen Adamı Sen İyice Kısıtlarsın Onu Seçme Kendi Ayarı Olsun

lakin1907
01.Şubat.2012, 19:20
Öncelikle Oyuncunun Mental Özelliği Düşük Olduğu İçin Arada Zırvalamaları Normaldir. Ama Komutlarda Biraz Eksiklik Var;

Bu Kadar Teknik Olmayan Pas, Yetenek, Karar ile Bu Pas Komutunu Karışık Yapman Hata Olmuş Pas'ı Kısa veya Direct Olarak Ayarlamanı;

Sezme ve Topsuz Alan'ını Poacher Oynatıyorsan Birinci Kural Topsuz Alana Yapılan Koşuları Sık Sık Yapacaksın; Ayrıca Top Sürmesi ve Hızlanmasıda Sık Sık Ollmalı;

Uzun Şutlarını, Ara Paslarını ve Orta Açmalarını Nadiren Yapmanı ve Oyuncunun Takım Oyunu Düşük Olduğu İçin Onu Little Yapmamanı Öneririm Çünkü Zaten Takım Oyununu Beceremiyen Adamı Sen İyice Kısıtlarsın Onu Seçme Kendi Ayarı Olsun

Tam olarak anlayamadım ama yine de teşekkürler.

EndoplazmiK RetikuluM
02.Şubat.2012, 14:58
Team Work çok düşük. Creative Freedom'u little yerine oralara çek. Decisions 10 (lige göre iyi) olduğu için doğru zamanda doğru hamleyi yapabilir.
Ayrıca Run With Ball: Often, Wide Play: Move Into Channells, Roam From Position: Yes olarak denemeni öneririm. Birde mixed pas komutu olmaz bu adama. Direct olarak denemelisin bence.