PDA

View Full Version : Oyuncu Maaşları Hakkında

ageskoch
01.Şubat.2012, 20:56
Şimdi efendim, 4 yıldır Galatasaray'ın başındayım ve kimi alsam bir veya iki sezon sonra benden çok uçuk bir maaş istiyor. Sonradan maaş artışı istemesin diye istediğinin neredeyse iki katını veriyorum sonuç yine aynı oluyor. Örneğin gittim Burdisso diye bir stoper aldım 7.5m Euro'ya, ilk sezonunun ardından bana yeni kontrat ver diye ağlamaya başladı. Tamam vereyim dedim ama benden haftada 50bin Euro alan adam 200bin Euro maaş istedi, ben de doğal olarak vermedim. Motivasyonu iyice düşmeye başlayınca da satmak durumunda kaldım. Bu sadece yeni aldığım oyuncularda olmuyor, Muslera ile Selçuk İnan falan da yeni maaş istediler, istedikleri tutar makul bir rakam olsa vereceğim de 170bin Euro'dan aşağı istemiyor hiçbiri. Rooney'nin falan 200bin aldığı bir ortamda bu heriflere bu kadar parayı verecek güç ne bende var ne de bu parayı vermenin bir mantığı var. Neden oyuncularımın hepsi benden uçuk maaşlar istiyor ve bu konu hakkında ne yapabilirim?

Ekleme: Forumda arama yaptıktan sonra bütçe ayarlamasını transfer bütçesi ağırlıklı yaparsam sorunun azalacağı söylenmiş, yaptım ancak şu ana kadar bir sonuç alamadım. Ayrıca takımda diğerlerine oranla uçuk ücret alan bir oyuncu da yok.

Chivalry
02.Şubat.2012, 15:25
Yapılacak bir şey yok, FM 2011 le birlikte oyuna gelen saçma bir saçmalık...

myres
02.Şubat.2012, 18:04
şimdi dostum kilit oyuncu statüsündeki oyuncuların maaşları ortalama ne kadarsa,kilit oyuncu statüsüne koyduğun oyuncularda o kadar maaş istiyorlar.bu benim başıma çok geldi.ama mecburen bazı oyuncuları kilit oyuncu yapmak gerekiyor.özellikle transfer ederken.senin yapman gereken tüm oyuncuların maaşlarını sınırlı tutmak.çok maaş isteyenleri takıma alma.hatta sat.gelecek açısından yararı olur.transferleri çok ucuza kapatırsan bütün transfer bütçesini maaşa döndürerek 2 sene sonrasında her oyuncuya 150.000 200.000 verebilecek duruma gelebilirsin.ama dediğim gibi birine verdimmi diğerleride ağlamaya başlar başına sıkıntı olur haberin olsun.benim maaş ortalamam şudur.kilit oyuncu 50 75,as takım 40 50,kadro 25 40 yedek 10 25 vs. tam olarak emin değilim aklımda kaldığı kadarıyla yazdım ;)

Zafonte
02.Şubat.2012, 18:34
Squad harmony ve sizin takımdaki konumuza bağlı o şeyler. bende de gençler yeni kontrat istiyorlar. etkileşimden hallediyorum. eğer squad harmony çok yüksekse oyuncu yüksek istemiyor. Hem halinden memnun olduğu için hem de olası bi baş kaldırma da başarısız olacağını bildiği için. tek çözüm takımın başında senelerce kalmak ve squad harmony nin fulle yakıb olması

CaTaL
03.Şubat.2012, 15:23
benim tavsiyem kim olursa olsun yüz vermeyin koyun kapının önüne.

hem yeni oyuncular bulmak için daha heyecanlı bir hal alıyor oyun.diğer türlü ilk senelerde bulduğun 3-4 oyuncu ile 10 sene oynuyorsun ve sıkmaya başlıyor.

benim uyguladığım taktik fazla isterse hemen satmaya çalışıyorum sözleşme kesinlikle önermiyorum ama makul bir seviye isterse düşünüyorum.

Gncl1905
03.Şubat.2012, 15:47
Çok maaş isteyenlere istediklerini verme.Abartıyolar, yılda 1 MN Euro alan adam yılda 11 MN istiyo vs. vs. Oyuncuyu oyalayabildiğin kadar oyala, ben sahada iyi oynadığını göster sözleşmeyi kap diyorum bayağı oyalıyorum ama illa ki sözleşme yenilemen lazım.Sezon başı da en iyi dönem galiba.Kalecim önceki sezonun ortasında 11 MN isterken, 6 istedi yeni sezon başı.3'e düşürdüm zar zor ve kabul ettirdim.Bir yıl sonra tekrar zam isteyecek adım gibi eminim ama yapacak birşey yok yine oyalarım olmasa satarım.

Arkadaş Kadlec'i aldı ve istediklerini hep verdi.Şu anda 16 MN Euro kazanıyor yıllık, dünyada en çok kazanan futbolcu oldu :) Kıtasal itibarı hala, 8 sezon başı :)

Önder HOCA
03.Şubat.2012, 15:53
Şimdi efendim, 4 yıldır Galatasaray'ın başındayım ve kimi alsam bir veya iki sezon sonra benden çok uçuk bir maaş istiyor.
Seninki gene iyi ben alper potuk u alamaya kalksam senelık 5 mılyon dolardan acıyor kapıyı :D

wolffather
03.Şubat.2012, 16:14
Oyuncular tatile çıktığı zaman bir deneyin ;;)

Tesadüf eseri ben bu yolu denemiştim ve bir kaç oyuncu ile sezon içersinde istedikleri paradan çok daha az bir fiyata imza attırıyordum. Ve bunu bir çok defa denedim oldu bir deneyin bakalım.

BaGa TaRKaN
03.Şubat.2012, 16:35
Maaşlar Ne ki, Siz Burak'ın Menejerinin İstediği Parayı Görün :)

sralpici
03.Şubat.2012, 17:12
arkadaslar ben bu konuyu kısmen çözdüm..sözleşme isteyen futbolcuların menajerlerine biraz fazla para veriyorum böylelikle oyuncularını düşük maaşa ikna edebiliyorlar..bu benm yaptgm bişe hepnze kolay gelsin..