PDA

View Full Version : Alt Liglerde Yorgunluk Sorunu

lakin1907
04.Şubat.2012, 16:44
Daha ligin 10. haftasındayız fakat takımın en önemli parçaları birer birer yoruluyorlar. Çok sık maç oynuyoruz tamam ama oyuncular part time antrenman yapıyorlar zaten bu kadar çok yorulmaları normal mi? Eğer bir çözümü yoksa bu kadroya 3 5 transfer daha lazım rotasyon yapabilmek için.
http://i.imgur.com/nl68d.jpg

Deus Dominus
04.Şubat.2012, 20:33
Oynadığın taktik anlayışla ilgili de olabilir. Tempoyu düşürmeyi deneyebilirsin. Sık sık dribling yapan oyuncular varsa, onları azaltmayı deneyebilirsin.

Kaka Leite
04.Şubat.2012, 20:34
Bendede böyle bir sorun var ancak dinlendiriyorum her maç 2 kişiyi :)

di canio
04.Şubat.2012, 20:34
O liglerde oynayan oyuncuların fiziksel özellikleri de çok iyi olmuyor. Ağır antrenman ve sıkışık maç takviminin de etkisiyle çok yoruluyor olabilirler.

kalemci
04.Şubat.2012, 20:38
Fiziksel özellik ile de doğrudan ilgili değil. Kendi takımımda en çok dikkat ettiğim fiziksel özelliktir bu alt liglerde ama hala yoruluyorlar. Yorulmaları çok normal her maç sonrası dinlendirirsen 40-45 maç sıkıntı çekmezsin ama son 10 maç yorgunluğun önüne geçemezsin. Senede 65-70 maç arası haftada 3 maç dayanmıyor bünyeleri.

Bir diğer çözüm ise maç esnasında dinlendirmek. Zaten nefes aldırma gibi seçeneklerde var. Arkadaşın da dediği gibi tempoyla bile biraz olsun halledersin.

lakin1907
04.Şubat.2012, 23:44
Teşekkürler tüm cevaplarınız için, maçlardan sonra ilk 11 oynayanları dinlendirmeyi deneyeceğim.

bySperman
05.Şubat.2012, 11:57
Bol bol rotasyon yapmakta çok önemlidir.Bu yüzden olabildiğince alternatifli bir kadro kurmalısın.Şahsen ben rotasyon sayesinde hiç bu sorunları yaşamadım.

lakin1907
05.Şubat.2012, 16:06
Bol bol rotasyon yapmakta çok önemlidir.Bu yüzden olabildiğince alternatifli bir kadro kurmalısın.Şahsen ben rotasyon sayesinde hiç bu sorunları yaşamadım.

Rotasyona yönelik bir kadrom var zaten ama malum bütçe sıkıntılı yedek olan oyuncular çok iyi değil, ayrıca oyuncuların morali bozuluyor kesilince, iyi oynarken. Mesela kaleci Gilpin'e dinlendireyim seni kupa maçında dedim, üzüldü oynamak istiyorum dedi.

burocknba
14.Şubat.2012, 17:15
bunun bir nedenide fitness antrenörünün seviyesidir mümkün olduğunca yükseltmeye çalış 1 adama 1 görev ver falan