PDA

View Full Version : Korner Açığını Kullanıyor Musunuz?

lakin1907
08.Şubat.2012, 03:27
Arkadaşlar bu konu SI forumlarında tartışılmış kimi bu bir hiledir demiş kullanmamış, kimi bu yolla tek bir DC ile 15+ gol atıp başarıdan başarıya koşmuş. Peki siz kornerlerdeki bu açığı kullanıyor musunuz? Kullanmıyorsanız da nasıl ayarladığınızı yazarsanız iyi olur.

ToRoSKaPLaNı
08.Şubat.2012, 03:49
Açığı kullanmıyorum.Korner ayarlarını hiç ellemem.Bilgisayarın random ayarlarıyla oynarım.

BaGa TaRKaN
08.Şubat.2012, 03:55
Kendi Oyunumda Kullanmam Kısa Kullanırım Hep Ama Online Turnuvalarda Oynadığım Maçlarda Rakipler Kullanıyorsa Kullanırım

serkan1520
08.Şubat.2012, 08:15
bende hiç ellemiyorum random ayarlarla oynuyorum ancak yinede her sezon en az 10 15 gol atıyorum kornerden sırf bu yüzden değiştirmeyi düşünüyorum ama bu seferde hiç gol olmaz diye ellemiyorum kötü bir durum...

Zekirdek
08.Şubat.2012, 11:02
Random yapıyorum yine ciddi sayılarda gol oluyor. Oyunu oynamama sebebim.

meric
08.Şubat.2012, 13:03
ben bu korner hilesini hala anlamadım.Bende normal sayıda gol oluyor yani ne az ne çok.bir defans oyncusunun 15 gol atması nedemektir yahu anlamadım nasıl oluyor nerden ne yapılıyor

lakin1907
08.Şubat.2012, 13:18
ben bu korner hilesini hala anlamadım.Bende normal sayıda gol oluyor yani ne az ne çok.bir defans oyncusunun 15 gol atması nedemektir yahu anlamadım nasıl oluyor nerden ne yapılıyor

Kornerleri ön direğe kullan, en iyi kafa atan güçlü DCni ön direğe diğerini de kaleciye yolla.

Universal
08.Şubat.2012, 13:24
Ben duran topları hiç enlemiyorum, sadece kullanacak oyuncuları ayarlıyorum. Zaten bu açık nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum. :)

lakin1907
08.Şubat.2012, 15:04
Ben duran topları hiç enlemiyorum, sadece kullanacak oyuncuları ayarlıyorum. Zaten bu açık nasıl yapılıyor onuda bilmiyorum. :)

Ama bunlar önemli şeyler bence, gerçek hayatta tüm büyük kulüpler duran topların üzerine çok düşüyor. Hatta bazı küçük kulüpler de neredeyse tüm oyunlarını duran toplar üzerine kurup sürpriz sonuçlar almaya çalışırlar mesela.

sui generis
08.Şubat.2012, 16:02
Ama bunlar önemli şeyler bence, gerçek hayatta tüm büyük kulüpler duran topların üzerine çok düşüyor. Hatta bazı küçük kulüpler de neredeyse tüm oyunlarını duran toplar üzerine kurup sürpriz sonuçlar almaya çalışırlar mesela.

ama FM deki korner öyle böyle değil. hiç zevk bırakmıyor. düşünsene 4 korner kullanıyorsun bunun 3 ünü gole çeviriyorsun. ne kadar mantıklı ? hiç zevki kalmıyor. önceleri ben de severdim. ama her seride zorlaşması gereken korner olayı gittikçe daha da kolaylaşmaya başladı. o yüzden ben turnuva da falan kullanıyorum ama kendi kariyerlerimde hiç oynamıyorum korner taktiğiyle. ki gözle görülür bir azalış olduğu kesin.

europeanconquer
08.Şubat.2012, 16:56
Şahsen kullanıyorum.Ama kullanmama rağmen rahatsız olmuyor değilim.Oyunda ayarlanabilir bir şeyi hile olarak da görmüyorum ama oyun yapımcıları hile olarak görüyorlarsa bir an önce el atsınlar şu korner mevzusuna.Herkes istediği ayarı istediği şekilde yapma hakkına sahip değil mi ? Bunun neden bu kadar tartışılmasına da anlam veremiyorum.Zevk mi alamiyorsunuz.Kullanmayın.Ama rakip takımlarda aynı şekilde çok sayıda gol atıyor.Bu da kullanmak için bir sebep.

alper3
08.Şubat.2012, 17:27
Bu olay bende de olmuyor nedense. Ben kornerleri near post'a kullandırıyorum ve uzun defans oyyuncusunu oraya yönlendiriyorum. Ancak öle inanılmaz goller olmuyor en fazla 6-8 gol atıyor defans oyuncusu. Eskiden fenerbahce'deki Luciano ve Lugano'da bu sayıda gollere ulaşıyorlardı.

eXcitinG
08.Şubat.2012, 17:52
Ben kuLLanmıyorum. Random oLarak ayarLıyorum ve bir sezonda da ortaLama 6-7 goL arasında goL buLuyorum kornerden. Bu da zaten normaL bir rakam.

Addolorato
08.Şubat.2012, 19:37
Hiç bir duran top ayarına dokunmuyorum oyunda. Buna rağmen zıplaması iyi stoperlerle yılda 10-15 gol bulabiliyorsun.

Bekq
08.Şubat.2012, 19:42
Hiç dokunmuyordum senede 21-22 gol buluyordum ben. Saçma bir korner taktiği yaptım(bilerek) ve senede sadece 4 gol atabildim kornerden. Sizde böyle çare bulabilirsiniz buna.

Universal
08.Şubat.2012, 21:16

Ayarlamama gerek yok ki, iyi bir frikik kullanan oyuncunuz varsa zaten sezonda 10 gol buluyorsunuz, kornerlerde sezonda 50 gol atıyorsam, 20si kornerden geliyor, demek ki ayarlasam neler olacak... Sadece iyi kullanacak oyuncuları seçiyorum ve onları antremanda ona göre çalıştırıyorum.

ardaskoc
08.Şubat.2012, 21:27
Şu anki FC Bayern kariyerimde olduğu gibi her kariyerimde kornerlere dokunmam. Böyle olunca da çok aşırıya kaçmaz genelde kornerden gelen gol sayıları. Ancak bu seferki kariyerimde ilk yarı bitti ve Van Buyten 17 maçta 15 golle gol krallığında 5 farkla lider. Sezon sonuna ne kadar olur siz düşünün artık.
Bir yandan kısa kullanmak istesem de bu şekilde de gerçekçilik yok olacak diye düşünüp ellemiyorum. Sonuçta rakipler de kornerden fazlasıyla gol atıyor.

Deus Dominus
11.Şubat.2012, 02:22
Ben hep kurcalarım duran topları, attığım gollerin %15-20 kadarı da duran toptan olur, korner, serbest vuruş, hatta taç. Ama hepsi aynı şekilde olmaz. Yani tam anlamıyla açığını kullanıyorum sayılmaz, 'efektif kullanıyorum' diyebilirim. Sürekli aynı taktiğin kullanılmasına karşıyım (ön direğe orta, gönder takımın fasulyesini atsın gol taktiğine :))

fermangazi
14.Şubat.2012, 00:37
kornerden dc nin 15 golünün nasıl yapıldığını incelemedim.. ancak 2010 dan beri her taktiğimde kendime ait korner taktiklerim vardır.. 2012 yi geçen gün yükleme fırsatı buldum.. newcastle kariyeri açtım.. yine bir taktik hazırladım.. saolsun coloccini daha 10 maç olmadan 6 gol attı..
gecmiş serilerde yanılmıyorsam ceza sahası dışına kesince 3 kornerden 1 veya 2 si gol olurdu.. 2012 de kullandığım taktik şöyle : ön direğe colocciniyi koydum ön direğe orta kesiyorum hemen hemen vurduğu her kafa gol oluyor.. bug mu bilmyorum ama kullanıyorum işte.. kullannmaya da devam edeceğim..