PDA

View Full Version : Türkiye Alternatif Lig [12.0.0] [Yeni Versiyon İlk Mesajda]

ReaList
14.Şubat.2012, 17:12
Merbaha Arkadaşlar , Biraz editörü kurcalıyayım dedim ve Mevcut lig sisteminden sıkılanlara farklı bir heyecan yaratacak bir yama hazırladım. Bu yamayla beraber futbola doyacaksınız.

Fazla sözü gevelemeden hemen tanıtıma geçelim : )

Ulusal Ligler ve Kupalar

http://dosya.turksportal.net/disco_images/TurkiyeAlternatifLigtanitim.jpg

Spor Toto Süper Lig: 20 Takımdan Oluşuyor Playofflar kaldırılmış durumda sade ve mücadeleci bir havası var.

Bank Asya Ligi: 20 Takımdan Oluşuyor Playoff ve Playout sistemi var. Ya zirveye ya da karanlığa...

(Not: Bank Asya 1,2,3,4 ve 5. liglerde de Bank Asya Ligindeki sistem geçerli)

Ziraat Türkiye Kupası: 800'ü aşkın takımın katılımı ile gerçekleşen dev organizasyon. Artık bu kupa güçlünün güdümünde değil mücadele edenin emrinde...

Türkiye Lig Kupası: Süper Lig ve Bank Asya Liginde 40 takımın mücadele ettiği organizasyon, belki de kötü giden bir sezonda bu kupa taraftarınızı mutlu edebilir ?

Bank Asya Lig Kupası: Bank Asya 1,2,3,4 ve 5.Ligdeki 100 takımın mücadele ettiği er meydanı. Büyükler yok mücadele eşit.

Süper Kupa: Türkiyenin en büyüğü kim ? Lig şampiyonu mu , Kupa şampiyonu mu?

Türkiye Spor Yazarları Derneği Kupası: Lig,Türkiye Kupası,Lig Kupası ve Bank Asya Lig Kupası şampiyonlarını karşı karşıya getiren sezon öncesi hazırlık kupası. Yeni kupalar almaya hazır mısın?

Balkan Kulüpleri Kupası Türkiye ile beraber Yunanistan,Bulgaristan,Makedonya,Arnavutluk,Romany a,Ukrayna ve Bosna Hersek'in Lig ve Kupa şampiyonlarını karşı karşıya getiren Sezon arası organizasyonu. Zorlu kış şartlarında Antalya'da güzel bir kampı kupayla bitirmek ister misin?

Yeni Eklentiler

2011-2012 Sezonu Devre Arası Transferleri Oyuna Aktarıldı (Türkiye)
30'a yakın Medya Kuruluşu ve Forma Sponsoru Oyuna Eklendi.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ulusal Bir Devlet Olarak Oyuna Eklendi.
Yeni Eklediğim Lig ve Kupaların Logoları Oyuna Eklendi.
25 Tane Ödül Oyuna Eklendi.
Bazı Uluslarası Organizasyonların İsimleri Düzeltildi.

Oyun İçi Görüntüler

http://dosya.turksportal.net/disco_images/TurkiyeAlternatifLigtanitim10.jpg
http://dosya.turksportal.net/disco_images/alternatifligtanitim9.png
http://dosya.turksportal.net/disco_images/TurkiyeAlternatifLigtanitim11.jpg
http://dosya.turksportal.net/disco_images/TurkiyeAlternatifLigtanitim12.jpg
http://dosya.turksportal.net/disco_images/TurkiyeAlternatifLigtanitim13.jpg

Dosya

http://dosya.turksportal.net/disco_files/AlternatifLig.rar

Rar'dan AlternatiffLig adlı dosyayı C:\Users\BİLGİSAYAR ADI\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2012\editor data içine atınız.
Logo adlı dosyayı C:\Users\BİLGİSAYAR ADI\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2012\graphics içine atınız.

İyi Eğlenceler.

GeNç KaRTaL
14.Şubat.2012, 18:52
Paylaşım için teşekkürler.

ReaList
14.Şubat.2012, 20:50
Rica Ederim.

sarianet
15.Şubat.2012, 00:07
bu seri o kadar sıkıcı ki böyle güzel fikirlerin çıkmasına biloe sebep olmuş ellerine sağlık

Goofy
15.Şubat.2012, 01:32

uaemrah
15.Şubat.2012, 03:31
veri tabanı yeni oyunda senin dosyasını gösterdiğim'de hata veriyor...

bank asya ligi ile alakali tarih lerde sorun var...

ReaList
15.Şubat.2012, 16:01
bu seri o kadar sıkıcı ki böyle güzel fikirlerin çıkmasına biloe sebep olmuş ellerine sağlık

Rica ederim.

ReaList
15.Şubat.2012, 16:02
veri tabanı yeni oyunda senin dosyasını gösterdiğim'de hata veriyor...

bank asya ligi ile alakali tarih lerde sorun var...

Başka bir pc'de 2 sezon test etme imkanım oldu böyle bir problemle karşılaşmadım, kullandığın versiyondan kaynaklanabilir veya başka bir problem ama tarihlerde bir sorun yok.

Lusage
15.Şubat.2012, 16:35
Aynı hatayı bendede verdi. Editör'den sezon bitiş tarihini 15 Mayıs'tan 31 Mayıs'a çektim sorun kalmadı.

ReaList
15.Şubat.2012, 16:39
Aynı hatayı bendede verdi. Editör'den sezon bitiş tarihini 15 Mayıs'tan 31 Mayıs'a çektim sorun kalmadı.

Teşekkürler, Aynı düzenlemeyi yapıp gün içinde dosyayı düzeltir eklerim.

uaemrah
15.Şubat.2012, 17:00
Türkiye bitiş tarihini bende 31 mayıs'a çektim ve sorun kalmadı...

Teşekkürler Lusage

Jaswege
15.Şubat.2012, 18:49
Teşekkürler.

ReaList
15.Şubat.2012, 18:55
Kupaların tarihlerini düzenlerken dalgınlıkla sezon bitiş tarihini geri çekmişim bundan dolayı hata vermiş. Uyarısından dolayı uaemrah'a ve lusage'ye teşekkür ederim.

Editöre girip son düzenlemeleri yaptım, Kısaca ;

Sezon bitiş tarihi 31 Mayıs'a çekildi (Playofflar ve Playoutlar 29 Mayıs'ta sona eriyor)
Bir kaç organizasyonun ismi düzeltildi.
20'ye yakın yeni forma sponsoru, medya kuruluşu eklendi.
Süper Lig ve Bank Asya Ligindeki ödüllerin isimleri türkçeleştirildi.
Yeni eklediğim lig ve kupalara sezon sonu ödülleri eklendi.

İyi eğlenceler, http://dosya.turksportal.net/disco_files/AlternatifLig.rar

(Mevcut ceza durumundan dolayı mesaj editleyemiyorum. Rica etsem görevli arkadaş Linki ilk mesaja ekleyebilir mi?)

uaemrah
16.Şubat.2012, 04:20
oyunda inanılmaz bir kart cezası var! 2 sari kart gören cezali duruma düşüyor...

bilgin olsun.

2,3,4 etc yi 4,6,8 etc yapmanı öneririm...

Sekopej
16.Şubat.2012, 10:46
Böyle alternatif ligleri severim, aklımda bir proje var, bazı değişiklikler bu datayı da kullanabiliriz tabi izin verirsen.:p

Teşekkürler yama için.:)

ReaList
16.Şubat.2012, 13:29
@uaEmrah
Uyarın için teşekkürler, bazi aksaklıklar içinde doğal olarak mevcut bunları bir bir görüp üzerinde düzenleme yaparak en aza indirebiliriz.

@sekoloji
Rica ederim Serkan, data her türlü değişikliğe açıktır :)

uaemrah
16.Şubat.2012, 14:58
birde dostum, şampiyonlar ligine gönderilmeyen fenerbahçe yerine GALATASARAY'ı şampiyonlar ligine koyabilirsin...Avrupa'yı dize getirelim yine ;) şahsen ben bunu yaptım :)) hem tek takimla şamp.liginde temsil edilmek zaten kötü olan avrupa puanımızı etkiliyor mutlaka hakkımız olan 2 takim'i değerlendirmek gerek...

nasıl yapildiğina dair yardım istersen tarif ederim ;)

Sekopej
16.Şubat.2012, 15:16
birde dostum, şampiyonlar ligine gönderilmeyen fenerbahçe yerine GALATASARAY'ı şampiyonlar ligine koyabilirsin...Avrupa'yı dize getirelim yine ;) şahsen ben bunu yaptım :)) hem tek takimla şamp.liginde temsil edilmek zaten kötü olan avrupa puanımızı etkiliyor mutlaka hakkımız olan 2 takim'i değerlendirmek gerek...

nasıl yapildiğina dair yardım istersen tarif ederim ;)

Niye FENERBAHÇE yerine galatasaray yahu, FENERBAHÇE'nin gitmemesi gerçekçilik içinse, ligi 8. bitiren galatasaray yerine Bursaspor olması daha doğru olmaz mı? ;)

ReaList
16.Şubat.2012, 16:26
Görüşler için teşekkürler, Avrupa'ya katılan takımlar üzerinde düzenleme yapmaya gerek yok, bunun yerine hanemize ortalama bir puan ekleriz ve bunu telafi ederiz :) Diğer türlü tartışmaya yol açacaktır.

uaemrah
16.Şubat.2012, 16:29
Niye FENERBAHÇE yerine galatasaray yahu, FENERBAHÇE'nin gitmemesi gerçekçilik içinse, ligi 8. bitiren galatasaray yerine Bursaspor olması daha doğru olmaz mı? ;)

tmm dostum sen'de feneri koyarsın olur biter :)

ReaList
16.Şubat.2012, 16:39
Pazar gününe kadar bol bir zamanım var. Bu zamanı data üzerinde değişiklik yapmaya ayıracam. Sizlerden ricam eksik, hatalı gördüğünüz yerleri bildirmek veya varsa önerieriniz bunu burada bizlerle paylaşmak. Hep beraber geniş bir düzenleme yaparak datayı daha oynanabilir hale getirebiliriz.

Şuana kadar tespit edilen mevcut hatalar
Kart-Ceza sistemi
Fikstür sıkışıklığı (Özellikle Avrupa kupalarında oynayan takımlar haftada 4 maç yapabiiyor)

Data üzerinde değişiklik yapmayı düşündüğüm kısımlar
Mevcut hataları düzeltmek
Yeni transferler
Değişen Menajerler
Oyuncu değerleri üzerinde ufak düzenlemeler (Semih Kaya vs gibi)
Kupalar üzerinde yeni düzenlemeler (Süper Kupa formatı üzerinde yeni düzenleme)
Medya kuruluşları
Ödüller
Yeni Önerileriniz

Yeni ekleyeceğim kısımlar
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (ülke olarak)
Balkan Ligi (Kupa olarak)
Yeni Önerileriniz

Makyaj olarak
Oyuncu resimleri
Menajer resimleri
Hakem resimleri
Yeni eklenen kupa ve organizasyon logoları
Yeni Önerileriniz

Özellikle Balkan Liginin nasıl olması üzerine fikirler varsa burada tartışabiliriz.

Sekopej
16.Şubat.2012, 16:40
tmm dostum sen'de feneri koyarsın olur biter :)

Sorun Fenerbahçe ya da galata değil, ben herhangi bir değişiklik yapmayı düşünmüyorum, isteyen zaten sizin gibi yapar fakat yamanın bu şekilde olmasını istemek daha doğrusu bu şekilde olmasını bu üslupla istemenize takıldığım için cevap verdim. Yoksa oyunun orjinalinde bile Fenerbahçe'yi ŞL'ye almıyorum ilk sezon, o kadar takıldığım bir şey değil bu avrupaya gidip gitmeme olayı.:)

uaemrah
16.Şubat.2012, 16:45
hector cuper - orduspor
olcan aydın - TS
mustafa sarp,mehmet yıldız- karabük
gekas - uğur boral - serdar özkan - samsunspor
abdullah avcı - A MİLLİ
arif erdem - İBB
Ersun yenal - Eskişehir
turgut doğan şahin - antep

aklima gelen ilk isimler...

ReaList
16.Şubat.2012, 17:14
Teşekkürler Emrah, Ayrıca Futbol Federasyonun sitesinden yararlanabiliriz. Alt ligler içinde değişik spor sitesi forumlarında çalışmalar var onlarda işimize yarayabilir.
Örneğin; http://www.tribundergi.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=83663&st=0&sk=t&sd=a

ReaList
16.Şubat.2012, 21:18
Şuana kadar düzelttigim/eklediğim kısımlar
Kart ceza sistemi düzeltildi
Liglerinin başlangıç ve bitiş süreleri arasındaki fark uzatıldı (ligler ağustosun ılk haftası başlıyor)
Fiksturler Cuma,Cumartesi,Pazar,Pazartesi günlerine dağıtıldi
TSYD kupasına katılım formatı değiştirildi. Bundan sonra lig,lig kupası,bank asya lig kupası ve kupa şampiyonu katılacak.
Bank Asya 5.lig e düşme ve playout sistemi getirildi.

Pazar gününe kadar çalışma devam edecek. Destek ve önerilerinizi bekliyorum

ReaList
17.Şubat.2012, 13:20
Kuzey Kıbrıs Turk Cumhuriyeti ulusal bir devlet olarak oyuna eklendi.
Balkan Kulüpleri Kupası oyuna eklendi.

ReaList
18.Şubat.2012, 15:29
Devre Arasındaki Transferler Oyuna Aktarıldı (Süper Ligin tamamı, Alt liglerin bir bölümü)

Kaynak: http://super-lig.net/tum-transfer-haberleri/
http://www.tribundergi.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=83663&st=0&sk=t&sd=a#axzz1mjRag4t7

ReaList
19.Şubat.2012, 14:48
Eklediğim tüm lig ve kupa organizasyonların logoları tamamlandı.

ReaList
19.Şubat.2012, 15:57
Arkadaşlar datayı tamamladım diğer işlemlerde tamam, şimdi test zamanı test bittikten sonra gün içinde yayınlarım

ReaList
19.Şubat.2012, 23:09
Arkadaşlar yama hazır. Ilk mesaja bilgi-resim-link eklendi. Iyı eglenceler

lacvesar4
20.Şubat.2012, 21:49
Arkadaşlar yama hazır. Ilk mesaja bilgi-resim-link eklendi. Iyı eglenceler

ilk mesajdakını ındırıyorum dogrudur dimi

vego
20.Şubat.2012, 23:25
Eline sağlık harika duruyor.Deneyeceğim.

ReaList
20.Şubat.2012, 23:39
ilk mesajdakını ındırıyorum dogrudur dimi

Doğrudur, İlk mesajdaki link en son güncel halidir.

Eline sağlık harika duruyor.Deneyeceğim.

Teşekkürler, iyi eğlenceler.

Denedim eline sağlık TSYD kupasını kazandıktna sonra taraftarın gözdesi oldum :) oyuna zevk kattı

ReaList
21.Şubat.2012, 20:21
Rica ederim iyi eğlenceler : )

ardaskoc
22.Şubat.2012, 23:12
Denemeye başladım. Gerçekten güzele benziyor. Eline sağlık.

Önder HOCA
23.Şubat.2012, 00:09
elıne sağlık güzel çalışma olmuş

ReaList
23.Şubat.2012, 14:21
Denemeye başladım. Gerçekten güzele benziyor. Eline sağlık.

elıne sağlık güzel çalışma olmuş

Rica ederim iyi eğlenceler.

europeanconquer
23.Şubat.2012, 14:34
Mükemmel bir yama olmuş ellerine sağlık abi :)

ReaList
23.Şubat.2012, 15:06
Mükemmel bir yama olmuş ellerine sağlık abi :)

Rica ederim iyi eğlenceler.

toygar
23.Şubat.2012, 23:22
yalovasporla 5 ligden basladım ancak crash dump hatası verdi.birde takım amator oldugu için oyuncularla profesyonel olarak anlasamıyoruz.

Önder HOCA
23.Şubat.2012, 23:24
hocam yalnız tsl de ılk 11 de 8 yabancı forma gıyebılıyor haberın olsun

ReaList
24.Şubat.2012, 01:09
yalovasporla 5 ligden basladım ancak crash dump hatası verdi.birde takım amator oldugu için oyuncularla profesyonel olarak anlasamıyoruz.

Crash Dump'ı tam olarak nerede alıyorsun ? data yüklenirken mi ? yoksa oyun içinde belli bir zamanda mı ? Takım ve oyuncu durumlarına pek karışmadım. Halihazırda 5 lig takımı 7 lig düzeyinde Amatör olması da doğal. Eğer amatör kulüpte devam edersen başarı kazandıkça kulüp statüsünü yükseltme hakkına sahipsin.

hocam yalnız tsl de ılk 11 de 8 yabancı forma gıyebılıyor haberın olsun

Onu kasıtlı olarak ayarladım. +2'ler bize özgü komik bir uygulama, standart olsun diye öyle bir kural koydum.

Süper Lig'de 8 Bank Asya'da 6 Diğer alt liglerde 4 yabancı sınırlaması var.

ReaList
24.Şubat.2012, 01:10
Not: İstediğiniz kadar yabancı alma hakkına sahipsiz sınırlamalar sadece ilk 11 için geçerli.

bySperman
24.Şubat.2012, 10:17
Lan bu şimdi mi söylenir.Bende Galatasaray kariyerimde 6 yabancı olayını bir türlü ayarlayamadığım için neredeyse kafayı yiyordum :D

bySperman
24.Şubat.2012, 10:17
Bu arada Elazığspor Merter Yüce'yi almadı Karabük'ten İsmail İsa Mustafa ve Rıdvan Şimsek'i kiraladı.

ReaList
24.Şubat.2012, 13:03
Bu arada Elazığspor Merter Yüce'yi almadı Karabük'ten İsmail İsa Mustafa ve Rıdvan Şimsek'i kiraladı.

Uyarı için teşekkürler, Alt ligler için transferleri kesin bir biçimde yansıtan bir kaynak bulamadım. Bazı transferlerde sorun olabilir.

ReaList
24.Şubat.2012, 13:22
Bütün liglerdeki takımların kulüp logoları (%90'ı mevcut) (büyük ve küçük olarak)

http://hotfile.com/dl/147634232/20e4105/Trkiye.rar.html

Rar'dan çıkan Türkiye adlı dosyayı C:\Users\BİLGİSAYAR ADI\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2012\graphics içine atınız.

furdun
24.Şubat.2012, 16:12
12.0.4 için de geçerlmi bu yama?

ReaList
24.Şubat.2012, 17:28
12.0.4 için de geçerlmi bu yama?

Evet geçerli.

omersal
24.Şubat.2012, 20:58
dostum datada adanademirspor kaçıncı ligde acaba ?

ReaList
25.Şubat.2012, 00:37
dostum datada adanademirspor kaçıncı ligde acaba ?

Bank Asya 4.Lig

bySperman
25.Şubat.2012, 23:35
Yabancı sınırlaması ve Play-off nedeniyle Galatasaray kariyeri açamıyordum.Açtığım kariyerlerde 3-5 sonra bitiyordu.Bu yama oyuna inanılmaz renk katmış.Ama tek sıkıntı bu yamada da ilk 18'de sadece 8 yabancı bulunabiliyor.

ReaList
26.Şubat.2012, 01:22
Yabancı sınırlaması olmasaydı ilerleyen yıllarda diger takımların 11inde kalitesiz ucuz yabancılar dolar. 8de ciddi bir rakam iş görür bence : )

bySperman
26.Şubat.2012, 11:31
8'i ilk 11 geri kalanı sınırsız olsa fena olmazdı :D

ReaList
26.Şubat.2012, 16:20
Öyle zaten. İstediğiniz kadar yabancı alma hakkına sahipsiz bunlardan sadece 8 tanesini ilk 11'de oynatıyorsunuz.

bySperman
26.Şubat.2012, 19:44
Ama ilk 18'e sadece 8 yabancı alabiliyorum.

ReaList
26.Şubat.2012, 20:58
İlk 18'e 15 tane yabancı alacak sistem getirseydim sınırlama yapmanın anlamı olmazdı : )

aslında süper lig sınırsız yapsan daha zevkli olurdu

ReaList
26.Şubat.2012, 23:17
aslında süper lig sınırsız yapsan daha zevkli olurdu

İlk sezonlar için zevkli olabilir ama daha sonra regenlerle beraber kadroların yabancı kaynaması sıkıcı bir durum oluşturabilir diye düşünüyorum. Biraz frenlemek her zaman iyidir : )

Shelf
28.Şubat.2012, 15:32
Gerçekten çok farklı olmuş.Oyuna bir heyecan katmış.Teşekkürler.

ReaList
28.Şubat.2012, 17:07
Gerçekten çok farklı olmuş.Oyuna bir heyecan katmış.Teşekkürler.

Rica ederim iyi oyunlar.

cagty
28.Şubat.2012, 23:46
Editörden(fmrte'den) Oyuncu Transferi Yapabiliyo Muyduk ?
Yapabiliyosak Nasıl Yapıyoduk.
Yada Bunu Yapmak İçin Hangi Programı Kullandın ?
Konuyu Yanlış Yere Açtıysa Özür Dilerim

ParduS
28.Şubat.2012, 23:59
Uzun zamandır oynamıyorum çok sıkılmıştım sanırım. İlk fırsatta kullanmaya başlayacağım, çalışma için teşekkürler.

ReaList
29.Şubat.2012, 01:17
Editörden(fmrte'den) Oyuncu Transferi Yapabiliyo Muyduk ?
Yapabiliyosak Nasıl Yapıyoduk.
Yada Bunu Yapmak İçin Hangi Programı Kullandın ?
Konuyu Yanlış Yere Açtıysa Özür Dilerim

Editör'e oyunun bulunduğu klasörden erişebilirsin (Masaüstünde FM 12 simgesine sağ tıkla özellikler>dosya konumunu aç diyerek direk ulaşabilirsin)

Oyuncu transferi yapabilmen için editör açıldıktan sonra data'yı yüklemen gerekir, data yüklendikten sonra yan sekmelerde "People" diyerek istediğin futbolcunun adını aratabilir, Kontrat kısmından istediğin takıma transfer ettirebilirsin.

Uzun zamandır oynamıyorum çok sıkılmıştım sanırım. İlk fırsatta kullanmaya başlayacağım, çalışma için teşekkürler.

Rica ederim.

toygar
01.Mart.2012, 02:20
baldemir 5 . ligde sampiyon oldum ancak tum liglerde relegation gruplarının son maçları oynanmadıgı için bir turlu fikstur cekilişi olmadı.26 agustos oldu hala oyun yeni sezona gecmiyor.relegation gruplarının kurallarına bir bakabilirmisin.

ReaList
01.Mart.2012, 03:48
baldemir 5 . ligde sampiyon oldum ancak tum liglerde relegation gruplarının son maçları oynanmadıgı için bir turlu fikstur cekilişi olmadı.26 agustos oldu hala oyun yeni sezona gecmiyor.relegation gruplarının kurallarına bir bakabilirmisin.

Evet hatayı şimdi gördüm relagation sistemini lig usulü yapmıştım ama 2 maç yapılıyor 3.sü yapılmıyor doğal olarak düşmeler gerçekleşmiyor. En son yaptığım düzenlemeydi sanırım dikkat etmemişim. Şimdi tekrardan onu kupa sistemine çevirdim test ediyorum. Sorunsuz olması halinde yamayı yeniden ilk mesaja editliyoruz. Editlediğimiz zaman haber veririm.

ReaList
01.Mart.2012, 22:20
Arkadaşlar mevcut hatayı düzeltip (test edip) tekrar upload'ladım.

Playout sistemi lig usülü ile oynanıyordu ama çözemediğim bir biçimde 3.maçlara geçilmiyordu bunu değiştirip eleminasyon usulü getirerek sorunu hallettim sayılır. toygar'a uyarısı için teşekkür ederim.

ReaList
02.Mart.2012, 13:38
Arkadaşlar son atılan link ile ilk mesajdaki link aynıdır bilginize : )

bySperman
03.Mart.2012, 15:46
O kadar emek boşa gitti desene :(

ReaList
03.Mart.2012, 16:05
O kadar emek boşa gitti desene :(

Eğer Galatasaray ile oynuyorsan (veya başka bir süper lig takımı) emek boşa gitmiş sayılmaz, çünkü Süper ligde herhangi bir sorun yaşanmıyor, bir önceki data ayarlarına göre. Lakin alt liglerde bir takım yönetiyorsanız söylediğin ne yazık ki geçerli.

Tekrar ediyorum düzeltme yapılmadan önceki paylaşımda datayı kullanıp Süper Lig'de takım alanlar için herhangi bir sorun teşkil etmiyor, alt ligler açıksa eğer onları lig ekle/kaldır seçeneğinden kaldırır kariyere devam edebilirsiniz.

bySperman
03.Mart.2012, 16:17
Galatasaray'ı yönetiyordum.1 Eylül'de bile lig başlamadı.Başlamayı geç Şampiyonlar ligi fikstürü çekildi ama lig fikstürü çekilmedi.Ayrıca oyuncu kayıt etmede epey sıkıntılı.

LeoN48
03.Mart.2012, 16:38
Harika bir iş çıkarılmış, emeğine saygıyla teşekkür ediyorum..

ReaList
03.Mart.2012, 16:39
Galatasaray'ı yönetiyordum.1 Eylül'de bile lig başlamadı.Başlamayı geç Şampiyonlar ligi fikstürü çekildi ama lig fikstürü çekilmedi.Ayrıca oyuncu kayıt etmede epey sıkıntılı.

Alt ligler açıksa devam etmemesi doğaldır, Oyuncu kayıt etme derken ? Lige oyuncu kaydı yok zaten.

bySperman
03.Mart.2012, 22:24
2.sezon başında çıktı.İşte 15 19 yaş arası 5 futbolcu gibisinden bende anlamadım açıkçası.

ReaList
03.Mart.2012, 22:30
2.sezon başında çıktı.İşte 15 19 yaş arası 5 futbolcu gibisinden bende anlamadım açıkçası.

Şöyle göstereyim.

http://e1203.hizliresim.com/v/3/36n1b.jpg

Gördüğün gibi tek kural var o da yabancı kuralı. Onun için nasıl öyle bir şey olmuş açıklaması yok oyunda bir bug olsa gerek.

bySperman
03.Mart.2012, 22:38
Ya ben saveyi oyunun içinden sildim nasıl geri getirebilirim.O kadar emek verdim bi anlık sinirle sildim saveyi.Geri getirmek mümkün mü?

ReaList
03.Mart.2012, 22:43
Bu sorunun cevabını bilmiyorum : )

bySperman
03.Mart.2012, 23:05
Neyse yeni kariyer açarım :)

zalim0773
04.Mart.2012, 03:04
12.0.4 e olsa indirirdim :(

bySperman
04.Mart.2012, 09:35
Ben 12.0.4 kullanıyorum.Sıkıntı olmaz.İndirebilirsin.

darqqness
04.Mart.2012, 14:54
teşekkürler

zalim0773
04.Mart.2012, 15:06
Ben 12.0.4 kullanıyorum.Sıkıntı olmaz.İndirebilirsin.

söylemen iyi oldu hemen indiriyom

zalim0773
04.Mart.2012, 15:14
Rica ederim iyi oyunlar.

burda alternatif ligleri data editör e attım türkiye adlı dosyanın içinide attım türkiye organizasyon logolarını nereye atıcagım

bySperman
05.Mart.2012, 21:52
Bu yama sayesinde ağız tadıyla kariyerimi sürdürüyotum.Tek sıkıntı Türkiye ve Lig Kupasındaki takım sayısı.Bazen bilgisayarı bayağı kasıyor :p

zalim0773
05.Mart.2012, 21:56
Bu yama sayesinde ağız tadıyla kariyerimi sürdürüyotum.Tek sıkıntı Türkiye ve Lig Kupasındaki takım sayısı.Bazen bilgisayarı bayağı kasıyor :p

hangi takımı yönetiyorsun

ReaList
05.Mart.2012, 23:11
burda alternatif ligleri data editör e attım türkiye adlı dosyanın içinide attım türkiye organizasyon logolarını nereye atıcagım

Alternatiflig adlı dosyayı data editör'e
Türkiye ve Türkiye Organizasyon logolarını graphics içine, eğer yoksa kendiniz oluşturup atın.

bySperman
06.Mart.2012, 18:00
hangi takımı yönetiyorsun

Galatasaray.

bearyn
10.Mart.2012, 17:22
official yamadaki gibi şampiyonlukların sayılmama sorunu yok değil mi? Yoksa hemen başlıcam kariyere

Rick Nelson
10.Mart.2012, 18:14
Okuduğum kadarıyla harika bir yama olmuş.İndirip deniyorum.Daha normal datayla sezon bitirmedim zevksizlikten dolayı.Daha iyi olacağına eminim.

ReaList
10.Mart.2012, 18:41
official yamadaki gibi şampiyonlukların sayılmama sorunu yok değil mi? Yoksa hemen başlıcam kariyere

Hayır öyle bir problem yok, hatta daha fazla şampiyonluk yaşayacağınız bir yapı mevcut

Başarabiliyorsanız bir sezonda 9 şampiyonluk (Şampiyonlar Ligi,Süper Kupa,Kıtalararası Kupa,Süper Lig,Türkiye Kupası,Süper Kupa,TSYD Kupası,Balkan Kupası,Lig Kupası) kazanma şansına ve bol bol kutlama mesajı alma hakkına sahipsiniz : )

Okuduğum kadarıyla harika bir yama olmuş.İndirip deniyorum.Daha normal datayla sezon bitirmedim zevksizlikten dolayı.Daha iyi olacağına eminim.

Umarım memnun kalırsınız, iyi eğlenceler.

Buradan tekrar söylemekte her zaman yarar var, ilk mesajdaki link, yamanın hatalardan arınmış son güncel halidir.

bearyn
10.Mart.2012, 18:46
Bir sorum daha var başlamadan önce fikstür çok sıkışık oluyor mu yani kupa ve lig 3 günde bir olabilir de 3 günde 2 lig maçı falan sıkça var mı böyle bir durum? Bir de 12.2 datasıyla mı 12.0 la mı başlıyım?

ReaList
10.Mart.2012, 18:55
Bir sorum daha var başlamadan önce fikstür çok sıkışık oluyor mu yani kupa ve lig 3 günde bir olabilir de 3 günde 2 lig maçı falan sıkça var mı böyle bir durum? Bir de 12.2 datasıyla mı 12.0 la mı başlıyım?

Son sorudan başlarsak 12.2 ile çalışır mı bilmiyorum denemedim.

Yöneteceğin takımın Bütün kupalarda mücadele ettiğini varsayarsak bu 65-70 maç demek. Halihazırda yeri geldiğinde 3-4 gün arayla mücadele edeceğin haftalar olacaktır ama bu çok sık olmaz. Örneğin, Oyundaki 3 kupa lig dahili dışında bitiyor.
TSYD Kupası sezon başında, TFF Süper Kupa TSYD bittikten sonra, Balkan Kulüpleri Kupası'da Sezonun devre arasında oynanıyor. Bunlar lig fikstürünü sıkıştırmayacak. Lig Kupasında Finale kadar 5 tur oynuyorsunuz. Türkiye Kupası da finalle beraber 9 maç.

22-26 kişilik bir oyuncu kadrosuyla doya doya oynayabilirsiniz, hem oyuncular oynamadığı için şikayetçi olmaz hem de siz eldeki oyuncuları tutarlı kullanarak hep aynı oyuncularla oynamanın vermiş olduğu sıkıcılıktan kurtulmuş olursunuz.

ReaList
12.Mart.2012, 01:35
Arkadaşlar buradan bir duyura yapma gereği duydum,

İlk mesajda bulunan link, data yamasının tüm hatalarından giderilmiş güncel halidir. Bu sayfada veya daha önceki sayfalarda tespit edilen tüm hatalar giderilmiştir. İyi eğlenceler.

bearyn
19.Mart.2012, 20:56
Transfer sezonlarıyla ilgili bi sorun var sanırım. 2. transfer dönemi Mart'ta mı ne bitti bende. Onu bi kontrol edebilir misin? Ayrıca gerçekte diğer liglerde 1 Ocak'ta başlıyor sanırım transfer sezonu. Playoff falan derken bizde 7 Ocak'ta başladı onu da normal haline çevirirsen daha iyi olur bence.

ReaList
21.Mart.2012, 15:45
Sezonun ilk yarısı bittikten sonra Transfer dönemini başlatmaya özen gösterdim, dikkat edersen gerçekte de böyle oldu ve transferler için ligin ilk yarısının bitmesi beklendi. Oyunun datasını bunu tam görmediği için kaymalar olabilir ama Mart olması biraz zor gibi bug baya kasmış olsa gerek : ) Ben tarihi devre arası için 28-30 gün olarak ayarladım. Fikstür devre arasına göre nasıl ayarlanırsa transfer dönemi de o şekil hareket eder ama 1 ayı geçmez.

Şöyle göstereyim

http://b1203.hizliresim.com/v/p/3qfxs.jpg

bearyn
21.Mart.2012, 16:21
Peki bu transfer dönemlerini 1 Haziran - 31 Ağustos, 1 Ocak - 31 Ocak diye kesinleştiremez miyim her sezon için, kayma olmadan.

sarianet
21.Mart.2012, 16:27
fmde editör hangi dizinde bulamadım bir türlü ?

ReaList
21.Mart.2012, 16:28
Peki bu transfer dönemlerini 1 Haziran - 31 Ağustos, 1 Ocak - 31 Ocak diye kesinleştiremez miyim her sezon için, kayma olmadan.

O konuda kesin bir şey söyleyemem çünkü editör data'da yapabilecekleriniz kısıtlı. Düşündüklerinizi tam olarak aktarmak biraz zor oluyor. Mevcut transfer sezonu makul gibi.

ReaList
21.Mart.2012, 16:29
fmde editör hangi dizinde bulamadım bir türlü ?

Football Manager 2012 klasörürün içinde ki "Editor" klasöründe.

sarianet
21.Mart.2012, 16:37
bende editör klasörü yok aga :)

ReaList
21.Mart.2012, 16:42
bende editör klasörü yok aga :)

Steam üzerinden kullanıyorsan ekstradan yüklemen gerekiyor, Steam > Library > All Games > Tools içinde olması lazım. Steam kullanmıyorsam cevabını bilmiyorum google amcaya sorabilirsin : )

capbar1369
12.Nisan.2012, 04:05
Bu eklentiyi kullandım yeni bir kariyerimde , maç maç maç bittim öldüm resmen , takım allak bullak oldu . durmadan maç maç nereye kadar . Dedim en başta ama ...
Hakkını yemekte istemiyorum , gercekten cok iyi bir sistem kurmuşsun .

Eline , Koluna , emeğine sağlık ... devamını bekliyorum .

ReaList
12.Nisan.2012, 11:04
Bu eklentiyi kullandım yeni bir kariyerimde , maç maç maç bittim öldüm resmen , takım allak bullak oldu . durmadan maç maç nereye kadar . Dedim en başta ama ...
Hakkını yemekte istemiyorum , gercekten cok iyi bir sistem kurmuşsun .

Eline , Koluna , emeğine sağlık ... devamını bekliyorum .

: ) Teşekkürler.
Alternatif Lig'in sistemi bu, önceki mesajlarda da yazmıştım, futbola doyacaksınız diye. 30 kişilik bir oyuncu kadrosu ile bitmez tükenmez bir futbol akışının içinde buluyorsunuz kendinizi, sade ve basit bir şekilde olsaydı, yama yapmanın ne özelliği olurdu demi : )

bearyn
12.Nisan.2012, 12:20
Ben bir kaç ufak değişiklikle (Bir iki kupa organizasyonunu sildim mesela) hayalimdeki lige kavuştum, eline sağlık tekrardan.

EL-Hadji
04.Mayıs.2012, 12:24
Eline sağlık, hem vizyon hem de zaman isteyen çok önemli ve ciddi bir çalışma..

Güncel resmi yama için bir çalışma düşünüyor musun?

ReaList
04.Mayıs.2012, 13:03
Ben bir kaç ufak değişiklikle (Bir iki kupa organizasyonunu sildim mesela) hayalimdeki lige kavuştum, eline sağlık tekrardan.

Teşekkürler.

Eline sağlık, hem vizyon hem de zaman isteyen çok önemli ve ciddi bir çalışma..

Güncel resmi yama için bir çalışma düşünüyor musun?

Teşekkürler. Okul bitene kadar geniş bir çalışma yapacak zamanım yok. Yazın güncel yama üzerine yamayı inşa etmek, oyunu güncel oynayanların da yamadan yararlanabilmesi adına güzel olabilir.

FM 2013 çıktıktan sonra geniş sistemli bir lig kurmayı planlıyorum, Kafamda planları hazır zor olacak ama olursa güzel olacak : )

hamzali28
04.Mayıs.2012, 17:53
Baldemir, yaptığın çalışma için teşekkürler. Oyuna keyif geldi :)

ReaList
05.Mayıs.2012, 09:37
Baldemir, yaptığın çalışma için teşekkürler. Oyuna keyif geldi :)

Rica ederim, iyi eğlenceler.

bearyn
18.Mayıs.2012, 14:55
Bu arada yeni farkettim reserve ve u18 takımlarımın sayfasında training seçeneği gözükmüyor.

ReaList
19.Mayıs.2012, 19:06
Bu arada yeni farkettim reserve ve u18 takımlarımın sayfasında training seçeneği gözükmüyor.

Acaba editörle alakalı bir durum mu ? Bu konu hakkında yapabileceğim pek bir şey yok gibi Editör'de derinlemesine ayrıntılara giremiyorum.

bySperman
19.Mayıs.2012, 22:37
Lig kupası olmayan versiyonunu yayınlaman mümkün müdür? Zira deli gibi fikstür oluyor.Bazı haftalar 4 maç falan yapıyorum.

ReaList
19.Mayıs.2012, 23:36
Lig kupası olmayan versiyonunu yayınlaman mümkün müdür? Zira deli gibi fikstür oluyor.Bazı haftalar 4 maç falan yapıyorum.

Mümkün değildir : ) Eğer onu yaparsak sistem klasik olarak değişir o zaman bu yamanın alternatifliğinden bir eser kalmaz.

bearyn
20.Mayıs.2012, 02:03
Acaba editörle alakalı bir durum mu ? Bu konu hakkında yapabileceğim pek bir şey yok gibi Editör'de derinlemesine ayrıntılara giremiyorum.

Ben de bilmiyorum malesef.

Editörden istediğin kupayı silebilirsin.

bySperman
20.Mayıs.2012, 12:39
Ben de bilmiyorum malesef.

Editörden istediğin kupayı silebilirsin.
Oyun orjinal değil :( Ayrıca nasıl silineceğini bilmiyorum :(

bearyn
20.Mayıs.2012, 13:55
Editör varsa editöre gir ordan bu datayı seç sonra "Nation Rules Turkey"i seç ordan da çıkan listeden "cups"ı seç istediğin kupayı kaldır ordan

bearyn
22.Mayıs.2012, 19:22

Oyunun normal ve alternatifli lig versiyonunu karşılaştırdım. Alternatif lig datasında reserv ve u18 takımları maç yapmıyor, yani kendi ligleri yok (bütün ülkeler için geçerli). Sanırım bu yüzden de iki takımın da sayfasında training sekmesi gözükmüyor. Sorunu anlayan veya çözelebilecek biri var mı?

ReaList
22.Mayıs.2012, 19:29
Oyunun normal ve alternatifli lig versiyonunu karşılaştırdım. Alternatif lig datasında reserv ve u18 takımları maç yapmıyor, yani kendi ligleri yok (bütün ülkeler için geçerli). Sanırım bu yüzden de iki takımın da sayfasında training sekmesi gözükmüyor. Sorunu anlayan veya çözelebilecek biri var mı?

Benim kayıtlı oyunda Yedek ve U18'ler maç yapıyor. Sezon başında teklif geliyor zaten katılıp katılmama ile ilgili.

http://e1205.hizliresim.com/x/q/6gp6g.jpg

bearyn
22.Mayıs.2012, 19:38
Benim kayıtlı oyunda Yedek ve U18'ler maç yapıyor. Sezon başında teklif geliyor zaten katılıp katılmama ile ilgili.

http://e1205.hizliresim.com/x/q/6gp6g.jpg
Peki training ekranları var mı u18 için falan? Ona da bakabilir misin bi zahmet?

Bu arada evet dediğin gibi u18 ligleri falan var :) benim hatam, sezon öncesi save'den kontrol etmişim demin.

ReaList
01.Haziran.2012, 15:24
Peki training ekranları var mı u18 için falan? Ona da bakabilir misin bi zahmet?

Bu arada evet dediğin gibi u18 ligleri falan var :) benim hatam, sezon öncesi save'den kontrol etmişim demin.

Hayır antrenman ekranı yok u18'de.

hamzali28
15.Haziran.2012, 20:50
Balde_mir abicim 4 gün içinde 3 maça çıkıyorum, tek gereksiz şeyi lig kupası olmuş..

ReaList
15.Haziran.2012, 22:34
Balde_mir abicim 4 gün içinde 3 maça çıkıyorum, tek gereksiz şeyi lig kupası olmuş..

Büyük takımlar için daha doğrusu Süper Lig takımları için ekstra bir kupa ama Alt lig takımları için prestij ve itibar : ) Lig kupası için önerim genç oyuncuları oynatmanız en azından resmi maç tecrübesi edinirler. Bulunmaz fırsat.

hamzali28
16.Haziran.2012, 09:34
Ben o maçları asistana bırakıyordum, şimdi uefa finali var 2 gün önce Fenerbahçe maçı vardı. gençler için harika ama haklısın :)

visceroid
19.Haziran.2012, 17:16

Rar'dan AlternatiffLig adlı dosyayı C:\Users\BİLGİSAYAR ADI\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2012\editor data içine atınız.
Logo adlı dosyayı C:\Users\BİLGİSAYAR ADI\Belgelerim\Sports Interactive\Football Manager 2012\graphics içine atınız.

İyi Eğlenceler.

Edit : Tamam halletim...

alpi1925
25.Haziran.2012, 22:57
@balde_mir_07 1. sayfada yazdığın hatalar yenilikler eklendi değil mi şimdi indireceğim sorunsuz mu diye merak ettim :)

ReaList
25.Haziran.2012, 23:49
@balde_mir_07 1. sayfada yazdığın hatalar yenilikler eklendi değil mi şimdi indireceğim sorunsuz mu diye merak ettim :)

Sadece 1. sayfada değil diğer sayfalarda da tespit edilen tüm hatalar giderilmiş bir şekilde hazır. Başlıkta da söylediği gibi link ilk mesajda, iyi eğlenceler.

partizanlion
06.Temmuz.2012, 13:44
lig için teşekkür ederiz. biraz inceleme şansı buldum. alternatifli kupalar olması güzel.
eğer zor değilse sadece balkan ligini ekleyip bir sürüm ekleyebilir misin?

ReaList
11.Temmuz.2012, 15:04
Rica ederim.
Söylediğin gibi bir sürüm eklemek zor degil ama şuan tatildeyim. Tatil bitişi eylül ayını bulur, bundan sonraki çalışmalar kısmetse oyunun 2013 versiyonuna.
Bu arada başlıkta 12.0.0 yazmasına rağmen, data 12.0.2 ve 12.0.4 ıle uyumludur. Bilgilendirmekte fayda var.

hamzali28
18.Temmuz.2012, 15:55
Süper lig fikstürü ne zaman çekilecek ? 7 temmuzdayım henüz çekilmedi

Giallorossi
31.Temmuz.2012, 22:00
Hocam gerçekten güzel çalışma, eline sağlık. Fakat bir sorun var: Ülke seçme bölümüne geldiğimde "STSL, Bank Asya ve Bank Asya 1. Ligi'nden 20 takım olması gerekir, sadece 19 takım var." diye bir hata verdiği için Türkiye'yi seçemiyorum. Bu hatanın çözümünü belirtirsen sevinirim, şimdiden teşekkürler.

ReaList
02.Ağustos.2012, 16:28
Süper lig fikstürü ne zaman çekilecek ? 7 temmuzdayım henüz çekilmedi

Kaçıncı sezondasın ?

Hocam gerçekten güzel çalışma, eline sağlık. Fakat bir sorun var: Ülke seçme bölümüne geldiğimde "STSL, Bank Asya ve Bank Asya 1. Ligi'nden 20 takım olması gerekir, sadece 19 takım var." diye bir hata verdiği için Türkiye'yi seçemiyorum. Bu hatanın çözümünü belirtirsen sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Editör datasını seçerken başka bir editör datasını da onaylı halde bırakmadığından emin misin ? Bazeın çakışma durumu olabiliyor ve datalar arasında böyle hata mesajı alabiliyorsun. Bunun dışında versiyon 12.0.0 12.0.2 12.0.4 dışında ise bir çatışma söz konusu olabilir. Aksi halde ilk kez böyle bir sorunu duyduğumdan baştaki linki tekrar yükleyip, tekrar editör data'ya atarak çözümlemeni öneririm.

hamzali28
03.Ağustos.2012, 13:30
sorun çözüldü

Giallorossi
05.Ağustos.2012, 19:13
LFC Marshall transfer yaması onaylı olduğu için seçemiyormuşum hocam, yardımın için teşekkür ederim. :)

ReaList
08.Ağustos.2012, 19:31
sorun çözüldü

LFC Marshall transfer yaması onaylı olduğu için seçemiyormuşum hocam, yardımın için teşekkür ederim. :)

Bu işte en sevindiğim kısımlardan biri de sorunların çözülmüş olmasıdır :D İyi eğlenceler.

ReaList
17.Kasım.2012, 17:29
Yeni seride yeni bir veritabanı ve alternatif lig yaratmak istiyorum. Fakat bu sefer daha farklı ve ilginç bir lig düzeni olacak. Oynanabilirlik düzeyini biraz daha kaliteli hale getirmek istiyorum. Bir kaç hafta sonra veya gelecek resmi veritabanı güncelleştirmesinden sonra çalışmaya başlamayı düşünüyorum. Bu konuda ekstra fikirleri ve görüşleri beklerim, bu çalışma eğrisiyle doğrusuyla güzeldi bakalım daha iyisini nasıl ortaya çıkarırız : )

davidvilla
19.Kasım.2012, 13:42
Arjantin gibi açılış kapanış ligi yapabilirsen aslında enteresan olur, oynarım ben :) Bi de mesela avrupa şamp ligi yerine asya samp ligine katılalım değişiklik olsun. Asya ulkesi olalım :)

ReaList
20.Kasım.2012, 02:30
Arjantin gibi açılış kapanış ligi yapabilirsen aslında enteresan olur, oynarım ben :) Bi de mesela avrupa şamp ligi yerine asya samp ligine katılalım değişiklik olsun. Asya ulkesi olalım :)

Olabilir ama Editör bunu yapmamıza izin verir mi bakmam lazım. Geçen sezon playoff sistemi var diye benim yürüdüğüm klasik lig sistemi cazip gelmişti ama bu sezon klasik sistem var bu defa biz farklı bir lig sistemi inşa edelim : ) Asya'ya üye olmak olağan ama sıkıcı olur Futbol'un hası Avrupa'da : ) Bu veritabanını büyük ihtimalle oyunun resmi veritabanı güncelleştirmesinden (ocak veya şubat) sonra hızlı bir şekilde yapmaya başlayacam.

davidvilla
20.Kasım.2012, 12:09
Olabilir ama Editör bunu yapmamıza izin verir mi bakmam lazım. Geçen sezon playoff sistemi var diye benim yürüdüğüm klasik lig sistemi cazip gelmişti ama bu sezon klasik sistem var bu defa biz farklı bir lig sistemi inşa edelim : ) Asya'ya üye olmak olağan ama sıkıcı olur Futbol'un hası Avrupa'da : ) Bu veritabanını büyük ihtimalle oyunun resmi veritabanı güncelleştirmesinden (ocak veya şubat) sonra hızlı bir şekilde yapmaya başlayacam.

Tabi dogru diyorsun ama değişiklik olsun diye dedim :) Düşünsene Asya Şamp liginde favorilerde biz oluruz artık. Değişik takımlar değişik eleme sistemleri görürüz. Hele bir de yabancı statusunu değiştirebilirsen mesela Asya ülkesi olan ülkelerin futbolcuları yabancı sayılmayacak şeklinde yani bir nevi Asya Birliği de olabilirse şahane olmaz mı Avrupa'yı protesto ediyoruz

ReaList
20.Kasım.2012, 12:44
Tabi dogru diyorsun ama değişiklik olsun diye dedim :) Düşünsene Asya Şamp liginde favorilerde biz oluruz artık. Değişik takımlar değişik eleme sistemleri görürüz. Hele bir de yabancı statusunu değiştirebilirsen mesela Asya ülkesi olan ülkelerin futbolcuları yabancı sayılmayacak şeklinde yani bir nevi Asya Birliği de olabilirse şahane olmaz mı Avrupa'yı protesto ediyoruz

:) Eğer gerçekleşebilecek transferlere engel oluşturacak bir durum olmazsa (Sonuçta Avrupa futbolunda oynayacak adamla Asya futbolunda oynayacak adam bir düşünmez) böyle bir değişim olabilir neden olmasın.

darqqness
28.Kasım.2012, 01:33
birezilyada olduğu gibi ve eskiden Türkiye de olduğu gibi bölgesel ligler olabilir. istanbul ligi izmir ligi ankara ligi gibi

ReaList
28.Kasım.2012, 02:03
birezilyada olduğu gibi ve eskiden Türkiye de olduğu gibi bölgesel ligler olabilir. istanbul ligi izmir ligi ankara ligi gibi

Güzel öneri teşekkürler, Büyük takımları dağıtmak lazım ama : )

darqqness
28.Kasım.2012, 02:21
Güzel öneri teşekkürler, Büyük takımları dağıtmak lazım ama : )

ben editörü bu konu hakkında baya bir karıştırdım. süperligi ve diğer ligleri kaldırıp bölgesel ligler yaptım. bu liglerin şampiyonlarından oluşacak bir ulusal şampiyonlar ligi oluşturmaya çalıştım. böylece düşmenin olmadığı gerçekten hak edenin ulusal ligte olmasını sağlamaya çalıştım ama editör bi yere kadar izin veriyor. sonra bundan vazgeçip brezilyadaki gibi hem ulusal ligler hem bölgesel ligler yaptım. Bir müddette oynayabildim ama fikstür sıkışıklığını tam ayarlayamadım. denenebilir aslında.