PDA

View Full Version : Online Oynarken Kasma Sorunu

lionelforlan
14.Şubat.2012, 19:59
online fm oynarken oyuna sonradan girenin oyunu yavaşlıyor çözümü varsa söyler misiniz lütfen teşekkürler...

lionelforlan
14.Şubat.2012, 20:52
online fm oynarken oyuna sonradan girenin oyunu yavaşlıyor çözümü varsa söyler misiniz lütfen teşekkürler...

uaemrah
16.Şubat.2012, 15:22
Bunun çözümü fiber'den geçer...oyunu kuran ve bağlanan fiber olursa hızlanır..özellikle kuran fiberoptik bağlantıya sahipse bile bir nebze iyileşme olur..fiber'de upload hızı'da yüksektir...

çünkü ; her ikinizin ADSL hızı 8 mgbit olsa bile oyunu kuran kişinin upload hızı bellidir ve download hızı her ne olursa olsun upload ın izin verdiği ölçüde gelir hız...

Ama şu da var,eğer oynadığın kişi aynı apartman'da vs. ise tek bir ağ'da oynabilirsiniz HAP(terminal) kullanarak... böylelikle inanılmaz hızlı olur..

FM_Mania
02.Mart.2012, 15:25
Bu tamamiyle internet trafğiyle alakalı. Kendim çok fazla online oyun oynuyorum ve eğer ben yada karşı taraf internetten bir dosya indiriyor ya da internet trafiğini meşgul edecek bir uygulama çalıştırıyorsa oyun çok yavaşlıyor.

Ralph
02.Mart.2012, 15:30
Aynı ev içerisinde, aynı ağ ile aynı oyuna girince bile bu kasmaya engel olunamıyor. Sanıyorum çözümü yok şu an.

muratzihni
22.Mart.2012, 23:29
arkadaslar merhaba ... bi arkadasimla hamadhi uzerinden oynuyorum fakat ikimizin makineleri tekli oyunda dehset gbi calistrsada online da adeta kamyon gbi ... nedeni nedir acaba ??