PDA

View Full Version : Fm 2012 Oyuncu Satışı

henry1414
17.Şubat.2012, 14:10
Diğer açılan konularda ve kariyer hikayelrinde görüyorumda herkez cok ucuza aldığı oyuncular yada elinde bulunan oyuncuları 20-30M satıyor ben daha şu anakadar bu oyunda boyle bir teklif almadım. Genç ve fiyatı 10-15m arası olan oyuncularıma bile en fazla değerinin 2-3m ustu teklif geliyor 5-10M arasında fiyat artırması yaptığımda ise klüpler teklifi geri çekiyor. Benmi bir yerde yanlış yapıyorum yoksa herkesin bildiği benim bilmediğim bir olaymı var yardımcı olursanız sevinirim.

alper3
17.Şubat.2012, 15:58
Bende o kadar kar ile satamıyorum. En büyük karımı Sow'dan yaptım. 11M Euro'ya aldım 17.5M Euro'ya sattım. Diğerleri de hep 3-5M Euro farklarla satılan oyuncular.

Önder HOCA
17.Şubat.2012, 16:34
oyuncuyu satısa cıkardıgın zaman bazen etkılı oluyor yanı transfer sezonunun ılk gunu hatta 1 yada 2 gun once satısa cıkarırsan daha rahat satarsın eger sezonun son gunlerıne sarkmıssa elınde patlıyor cunkı dıger takımlar alıcagı futbolcuları coktan almıs oluyor

narakan1969
17.Şubat.2012, 17:17
Bende şöyle bir şey var. Mahmut Bezgin Porto'ya, Ozan Has'ı Touluse'a, Ali Güzeldal'ı Deportivo'ya sattım. Hiç biride oynamadan satılık listesine konuldular. Yani hemende teklif geliyor satılık listesinde olunca adamlar.

myres
17.Şubat.2012, 18:12
bende merak ediyorum nasıl başarıyorlar bunları.asıl gıcık olduğum şey ise şu.oyuncuyla ilgileniyorlar.iyi bir teklif ver satim sana diyoruz.adamlar gidiyorlar başkasını alıyorlar.

Deus Dominus
17.Şubat.2012, 19:00
Açık lig sayısı, database büyüklüğü hep bir etken. Ne kadar az oyuncu olursa oyunda, vasat oyuncuları elden çıkarmakta o kadar kolay oluyor, ya da ortalamanın üzerindeki oyuncuları daha pahalıya satmak. Oynadığınız lig, kulübünüzün ve hedef oyuncunun tanınmışlığı, kontrat süresi hep bir etken bu bonservisin belirlenmesinde. Açıkçası benimde kapım hiç o kadar yüksek tekliflerle çalınmadı ama genelde küçük takımlarla oynadığım için bu normal.

tosyalinl
17.Şubat.2012, 22:20
Rubin Kazan'da Johan Mollo isimli bir regen'i(regen diyorum çünkü simdi bulamadim, ama herhalde gerçektede var böyle bir futbolcu, çünkü resim vardi diye hatirliyorum) Manchester United'e satmistim 20 milyon gibi bir rakama. Bir sene sonrada bir milyon ya fazlasina yada azina Barcelona'ya gitmisti. Sezon 2017 felan olmasi gerekiyor.

Onun haricinde o fiyatlara yakinbir iki kez satmisligim olabilir ama çok nadir. Vasat bir futbolcu için mile milyonlar isterlerken siz en iyi oyuncunuzu iyi bir fiyata satamiyorsunuz. Bu fiyati abartanlarinda dogrusu oyuna yeni menejer ekleyerek yapabilecegini düsünüyorum.

Edit: Johan degil, Yohan Mollo'ymus, Fransiz ve Granada/Monaco'da oynuyor.

E.Cartman
17.Şubat.2012, 22:52
Valla ben değeri 7M€'yken Muslera'yı 20M€'ya sattım. Player intraction'dan oyuncuya kendisini satıcağını söyleyin otomatik olarak satılık listesine girer. Eğer bir süre sonra teklif gelmezse kulüplere önerin 5M€'ysa 15M€ isteyin mesela ama önerme bölümünde alt tarafta olan satılık listesine koy ve istenmeyen olarak işaretlenin yanındaki tiki kaldırın. Oyuncu yüksek bir bonservis bedeliyle takımdan ayrılır.

Önder HOCA
18.Şubat.2012, 00:02
bıde oyuncu sozlesmelerı onemlı mesela yıllık aldıgı para fazlaysa oyuncunun talıbı o kdr az oluyor aynı zamanda oyuncunun kadro statusu dusukse takımlar ona gore dusuk ucret onerıyor yanı fırst team oyuncuları daha yuksek ucrete gıdıyor

Artul
18.Şubat.2012, 01:45
Bu oyunda oyuncu satmak, meyve sebze yetiştirmek gibi.. Ekinlerini iyi beslersen, gübresini iyi verirsen iyi bir mal toplarsın. Oyuncularını oynatacaksın ki başka takımlar o oyuncunun futboluna göre transfer etmek isteyecekler. Örneğin 2013'te Eduardo Salvio'yu 1M Dolara aldım Atletico Madrid'den. Oynatmıyorlardı adamı, transfer listesine koymuşlardı. Aldım 2 sezon oynattım. 2 sezon boyunca 30 küsür gol 50 küsür asist yaptı. Real Madrid'e 18M Dolara sattım.

Olay budur. Oynatmadığın oyuncuyu iyi fiyata satamazsın. :)

Gncl1905
18.Şubat.2012, 01:55
Oyuncuyu oynatırsanız iyi fiyata satarsınız.Maaşı çok yüksek olmamalı ve tanınımışlığı iyi olmalı ek olarak :)

Feanaro
18.Şubat.2012, 02:02
Bende önceki mesajlara katılıyorum birde oyunculara teklif gelmemesinden şikayetçiyim, oyuncu ne kadar iyi olursa olsun ben satılık listesine koymadığım sürece teklif gelmiyor en fazla medyada söylenti çıkıyor, ortada bir rakam olmadığı içinde kesin birşey söyleyemiyorum.

Universal
18.Şubat.2012, 13:42
Yüksek kar istiyorsanız oyuncuya teklif geldiği zaman satmalınız, yani listeye koymadan o zaman tok satıcı rolünde oluyorsunuz.

narakan1969
18.Şubat.2012, 14:20
[B]Açık lig sayısı, database büyüklüğü hep bir etken. Ne kadar az oyuncu olursa oyunda, vasat oyuncuları elden çıkarmakta o kadar kolay oluyor.

Bende aslında database büyüktür ve lig sayısıda çoktur. Ama yinede yukarıda yazdığım gibi.

simbat26
18.Şubat.2012, 20:42
Diğer açılan konularda ve kariyer hikayelrinde görüyorumda herkez cok ucuza aldığı oyuncular yada elinde bulunan oyuncuları 20-30M satıyor ben daha şu anakadar bu oyunda boyle bir teklif almadım. Genç ve fiyatı 10-15m arası olan oyuncularıma bile en fazla değerinin 2-3m ustu teklif geliyor 5-10M arasında fiyat artırması yaptığımda ise klüpler teklifi geri çekiyor. Benmi bir yerde yanlış yapıyorum yoksa herkesin bildiği benim bilmediğim bir olaymı var yardımcı olursanız sevinirim.

güzel kardeşim tabii ki her işin püf noktası var. 24 ay taksitle satacaksın hatta peşinat isteme.mesela futbolcunun ederi 10m olsun sen ona teklif edilen 10-15m nu.teklifi görüş ve 24 ay taksitle 20m na sat.daha önce ben ederinin 4-5 katına rahatca satıyordum.fakat fm2012 ye yeni basladım sayılırım ve degerinin 2 katı fiyatına satabildim şuana kadar.tabii ki peşin satmam ben sende satma ok?alırkende asla peşin almam isterse degeri 3m olsun:)en az 12 ay taksitle:)

simbat26
18.Şubat.2012, 20:46
şuıan bjk ile 2. sezonumdayım devre arasındayım ve gelen iki teklifi paylaşayım.mensah ı almıştım sezon basında 19m na.şuan teklif geldi çoğu peşin 36m na ama ben 50 istedim (tabii ki bütün alım ve satımlar taksitle)kabul edilmedi.olsun varsıon elimde dursun adam bence çok degerli sezon sonunda satarım 50m na:)aynı şekilde vertonghen i de 22m na almıştım sezon basında ona da aynı takım 36,5m teklif etti tabii anlaşamadık fiyatta kaldıki cl de başarılı da olmak istiyorum kar amaçlı satabilirdim de...

alper3
18.Şubat.2012, 21:05
Taksitle sattıktan sonra herhalde satarsın büyük paralara. Ama bu şekilde kulüp finansını geliştirmen baya bir zaman alır. Şöylede bir şey var. Biz oyuncu alırken takımlara taksit ile önerdiğimiz fiyatla nakit önerdiğimiz fiyat aynı, yani aynı fiyatı versek de kabul ediyor takım. Ama biz oyuncu satmak istediğimiz zaman nakit ile taksit arasında dağlar kadar fark var. FM'nin oyuncu alım-satımında sorun olduğu açık yani.

simbat26
18.Şubat.2012, 21:21
alper3 ne yazsam karsı çıkıyorsun.anlayamadım.oyun bu tabii ki yapay zeka çok yüksek olmaz.bazen gelir en iyi oyuncun yanındakji adama bile pas veremeyebilir bizi sinir eder...takılmamak lazım böyle şeylere.bir büyüğün olarak sana tavsiyem budur oyundan zevk almaya bak ve sürekli oyuncvu arastır al sat .oyun daha keyifli gelir o zaman emin ol.kaldı ki taksitle satınca daha fazla para kazanırsın bunun kötü bir yanı hiç yok emin ol.ben çok denedim...kadı ki transfer bütçen 8 m olsa bile o şekilde 20 m na bile oyuncu alabiliyorsun.dene ve gör

Gannicus
18.Şubat.2012, 22:50
acele ile diğer mesajları okumadan hemen cevaplıyorum hocam yazılmışsa affola
teklif geldikten sonra yeterince iyi bulmadığını söyleyerek reddet lucas anderseni oyun başı 1.6 ya sanırım aldım ve sene sonunda toplamda 10 maç oynattıktan sonra 12 milyona sattım
Not:TL üzerinden oynuyorum

alper3
19.Şubat.2012, 04:02
alper3 ne yazsam karsı çıkıyorsun.anlayamadım.oyun bu tabii ki yapay zeka çok yüksek olmaz.bazen gelir en iyi oyuncun yanındakji adama bile pas veremeyebilir bizi sinir eder...takılmamak lazım böyle şeylere.bir büyüğün olarak sana tavsiyem budur oyundan zevk almaya bak ve sürekli oyuncvu arastır al sat .oyun daha keyifli gelir o zaman emin ol.kaldı ki taksitle satınca daha fazla para kazanırsın bunun kötü bir yanı hiç yok emin ol.ben çok denedim...kadı ki transfer bütçen 8 m olsa bile o şekilde 20 m na bile oyuncu alabiliyorsun.dene ve gör

Benim bu tarz şeylere takıldığım filan yok. Sadece burada konu olduğu için yazıyorum. Çok didik etmeden oynuyorum oyunu. Yoksa yapay zekası çok alt seviyede olan bir oyunun her şeyine bakmaya kalksam oyun oynamak gelmez içimden. Ayrıca çok iyi yapay zekaya sahip oyunlar var. FM yapımcıları biraz bu işin üstünde dursa dünyada en çok satılanlar arasına girer. Ben demek istediğimi anlatamadım sanırım neyse zaten bunun sonu yok. Oyunun sürekli bir eksiği olduğundan senin her yazdığın şeye karşı bir şey yazabilirim bu yüzden uzatmaya gerek yok.

Gncl1905
26.Şubat.2012, 13:37
Oyunda peşin 4.7 MN Euro'ya aldığım kaleciyi 46 MN Euro peşin + sonraki satış %50 ile Barça'ya sattım.

Oyuncunun tanınmışlığı çok önemli.Klüpte çok ciddi bir başarım yoktu açıkcası :D ama kalecim Arjantin milli takımının as kalecisiymiş.Arjantin milli takımıda coşmuş oyunda FIFA sıralamasında 1. ler uzun zamandır.Kalecim de dünya çapında tanınır olmuş.O sayede sattım tabi yeteneğide var çok iyi bir kaleciydi.Tanınmışlık + yetenek ile çok çok iyi fiyatlara satabilirsiniz oyuncularınızı.

Bir oyuncumuda 15 MN Euro'ya almıştım 30 MN Euro geldi reddettim, hala kıtasal tanınıyor.Bu da Arjantin'li yakında dünya çapında tanınır o da gider 50 MN Euro'ya :)

İlk defa bu seride bu kadar pahalıya adam sattım önceki serilerde rekorum 25 MN Euro idi :D

Bekq
27.Şubat.2012, 20:42
Serbest aldığım oyuncuyu değer 3 Milyonken 15'e sattığım oldu.

15'e aldığım oyuncuyu 16-17'ye sattığımda oldu. Tamamen oyuncu ile alakalı birşey. Hani yardımcı programlar varya "bu oyuncu en az kaç para teklife gelir" gibisinden, oyundada bilgisayar o algoritma ile teklif veriyor.

europeanconquer
27.Şubat.2012, 21:10
Muslera'yı 1.5 sezon boyunca düzenli oynattım ve 37M dolara sattım.İyi paralar kazanmak için oyuncuyu kesinlikle oynatmak gerekiyor.Tabi oyuncuyu takip eden kulüp varsa kulüplere önerirken fiyatı yüksek tutarsak gelen teklif önerdiğimiz kadar yüksek olmasa da gerekenin fazlası bile olabilir.

alper3
27.Şubat.2012, 21:39
Yaya Sanogo ligde 51 gol toplamda 65 gol attı. Messi ve Ronaldo'ya fark atarak altın ayakkabıyı aldı. Real Madrid, Barcelona gibi kulüpler takip ediyor adamı ancak en fazla verdikleri fiyat 18M Euro.

Deus Dominus
28.Şubat.2012, 20:12
Yaya Sanogo ligde 51 gol toplamda 65 gol attı. Messi ve Ronaldo'ya fark atarak altın ayakkabıyı aldı. Real Madrid, Barcelona gibi kulüpler takip ediyor adamı ancak en fazla verdikleri fiyat 18M Euro.

Bu kadar verimli futbolcuyu neden satmak istediğini anlayamadım ben takımların verdiği fiyattan çok :D

alper3
28.Şubat.2012, 23:34
Bu kadar verimli futbolcuyu neden satmak istediğini anlayamadım ben takımların verdiği fiyattan çok :D

Onun sayesinde lig maçlarında tatile gidiyorum, oyun oynamıyorum bayadır :D Şaka bir yana satmak istediğimden değilde ne kadar verecekler diye merak ettim önerdim takımlara. Şöyle bir 60-70M Euro verseler satardım, kulübün borcunu da baya bir kapatmış olurdum. Ama fiyat veren yok desem yeridir.

simbat26
06.Nisan.2012, 01:08
arkadaslar transfer bütçem var fakat maaş bütçemi nasıll arttırabilirm beceremedim:( fazla maaş vermediğim içn oyuncuları kaçııyorum

Gncl1905
06.Nisan.2012, 01:23
Boardroom kısmında bütçe bölümünde Edit Budgets var. Oraya basıp ayarlayın. İkinci seçenek olarak yönetimden ek maaş bütçesi isteyin...

simbat26
06.Nisan.2012, 17:40
yaptım dostum saol.bütçem 90 milyondan 60m na düştü ama maaş büteç iyi arttı tşkler