PDA

View Full Version : Sözleşmesi bitmek üzere olan oyuncular

0xjasaitis
17.Şubat.2012, 23:14
Oyuncunun sözleşmesinin bitimine 6 ay kala oyuncuyu bedava alabiliyoruz.Şüphesiz bu gerçek hayatta da olan yadsınamaz bir gerçek.Ama ben gerçek hayatta bu kuralın bu kadar işlediğini görmedim.Sıkı bi futbol takipçisiyimdir ama bu sene Selçuk inan hariç ben eli ayağı düzgün bir free transfer görmedim gerçek hayatta.Her sene toplasanız bizim lig de 1-2 tane adam ya vardır ya yoktur böyle transfer olan.Ama oyunda o kadar çok ki bu şekilde transfer olayı artık kabak tadı vermeye başladı.Yani orta halli bir takımınız olsun herhangi bir ligde bir kaç küçük başarıdan sonra çok çok büyük oyuncular hariç her sene free transferlerle ligi çok rahat götürebilrsiniz.Ve bu gerçekten çok sinir bozucu bir durum.Şahsen ben oyunun açıklarını kullanmayı hiç sevmem ve kullanmam da( korner bugu,neredeyse bug haline gelmiş oyuncular,bahsettiğim free transferler vs.vs.).Yine de oyunda böyle şeyler olduğunu bilmek canımı sıkıyor.Acaba buna bir hâl çare bulanamaz mı diye sizlerle paylaşmak istedim.

Zekirdek
18.Şubat.2012, 00:05
Arkadaş gerçekten doğru bir soruna değinmiş. Free transferler bu kadar kolay olmuyor. Fenerbahçe sezon sonu sözleşmesi bitecek oyuncular hakkında görüşmesini sezon sonuna bıraktığını belirtiyor. (Geçen sezon için konuşuyorum) Fakat bunu oyunda uygulamaya kalktığımız vakit oyuncular elimizden uçup gitmiş oluyor. Buna bir çözüm getirmek şart.

0xjasaitis
18.Şubat.2012, 01:30
Aynen öyle yani en azından oyuncu ile ilgili kararı biz versek çok iyi olur.Mesela bu sene oyuna dahil edilen alt yapıya oyuncu seçme olayı gibi sezon bitmeden 1-2 maç önce görüşmeler olsa ve o görüşmelerin ardından herşey netleşse çok daha iyi olur gibi...

europeanconquer
18.Şubat.2012, 01:39
Gerçekte oyuncular kulüplerini yüz üstü bırakmamak için sene sonunda anlaşıyor olabilirler.Ama oyunda bu geçerli değil diye düşünüyorum.

0xjasaitis
18.Şubat.2012, 01:46
Gerçekten kulübüyle özdeşleşmiş sembol adamlar hariç hiçbir oyuncu işine gelmeyen bi kontratı imlamaz.Sonuçta bizim için bir spor dalı olabilir futbol ama onlar için bir iş.Çok çok büyük bir bölümün bahsettiğin gibi yüzüstü bırakmış olmamak için kontrat uzattığına inanmıyorum fubolcuların.Ha demek istediğim ' Arkadaş bir oyun oynuyorum gerçekle aynısı olsun.' değil.Sadece bu abartılı soruna bir çözüm olamaz mı ben onun derdindeyim.

simbat26
18.Şubat.2012, 20:50
arkadaşlar aylık maaş bütçesini nasıl arttırabilirim?eskiden rahatça maaş bütçesini arttırabiliyordum(tabii ki ytransfer bütçesi azalıyordu ama olsun)bu yüzden bazı oyuncularım yada transfer edeceğim oyuncularla bütçem olmadıgı için anlaşamıyorum?yardımcı olan olursa memnun olurum

simbat26
18.Şubat.2012, 21:35
bu arada ayarlarla oynadım ve 18 yaş altı takımıyla maca çıktım nasıl basantranörüme verebilirim.team police ye girince ne yapmam gerektiğini yazabilen varmı acaba?

EndoplazmiK RetikuluM
18.Şubat.2012, 22:32
http://www.yukleresim.com/di-REUM.jpg

Buradan değiştirebilirsin.

fotosuki
19.Şubat.2012, 04:36
Gerçekte pek olmuyor(Özellikle Türkiye'de) Bu takımların birbirine saygı duymasından ve genelde görüşmelerin sezon sonu yapılmasından kaynaklanıyor. Ayrıca sözleşmesi bitmeden başka bir kulüple önündeki sezon için anlaşan futbolcuya kendi kulübü özellikle hain gözüyle bakıyor. Benim ilk düşündüğümde aklıma gelenler Bursasporlu Muhammed ve Kayserisporlu Ali Turan. Bu oyuncular kendi takımları ile sözleşme yanilemek istemediği veya başka bir takımla anlaştığı için kadro dışı bırakılmıştı.

rebelboy
21.Şubat.2012, 05:41
Yapmayın beyler küçük takımlar için can simidi o free transferler yoksa oyun oynanmaz eldeki oyuncularla... Çok yaşa Bosman :D

0xjasaitis
21.Şubat.2012, 17:21
:D Bu da ayrı bir görüş tabi

simbat26
06.Nisan.2012, 17:37
arkadaslar transfer bütçem var fakat maaş bütçemi nasıll arttırabilirm beceremedim fazla maaş vermediğim içn oyuncuları kaçııyorum

ommix
13.Nisan.2012, 15:42
Türkiye'de bu olay pek yaşanmıyor evet ama Avrupa'da sıklıkla olabiliyor.Gerçi son yıllarda azaldı ama bu kural çıktığı ilk seneler Avrupa'da baya böyle transfer olmuştu

Bekq
13.Nisan.2012, 16:02
Gerçekte pek olmuyor(Özellikle Türkiye'de) Bu takımların birbirine saygı duymasından ve genelde görüşmelerin sezon sonu yapılmasından kaynaklanıyor. Ayrıca sözleşmesi bitmeden başka bir kulüple önündeki sezon için anlaşan futbolcuya kendi kulübü özellikle hain gözüyle bakıyor. Benim ilk düşündüğümde aklıma gelenler Bursasporlu Muhammed ve Kayserisporlu Ali Turan. Bu oyuncular kendi takımları ile sözleşme yanilemek istemediği veya başka bir takımla anlaştığı için kadro dışı bırakılmıştı.

Saygı duymasıyla alakası yok. 6 ay önceden hiçbir oyuncu ile sözleşme imzalayamazsın(bonservisi ile alıp sezon sonuna kadar takımında durabilir haricinde).

Sözleşmesi bitmemiş oyuncunun bir başka kulüp ile görüşmesi yasal değil diye biliyorum. Yani kimse ilgilendiği oyuncuyu açıklamıyor. Ne KAP'a bildiriyor, ne de ilgileniyoruz diyebiliyor. Çünkü oyuncunun sözleşmesi devam ediyor ve sözleşmesinin bulunduğu kulüp oyuncunun sahibidir.

Kadro dışı bırakılma olayı ise; Takım yeni sözleşme öneriyor, oyuncu kabul etmiyor ve kadro dışı bırakılıyor. Yani başkasıyla anlaştı diye değil, imzalamıyor diye kadro dışı bırakılıyor.

Corpus
13.Nisan.2012, 16:07
Sözleşmesi bitmemiş oyuncunun bir başka kulüp ile görüşmesi yasal değil diye biliyorum.

6 ay öncesinden itibaren yasal.

ommix
13.Nisan.2012, 17:21
profesyonel bir futbolcu sözleşme bitimine kadar, sözleşmeli olduğu kulübüne bağlıdır. sözleşmesinin bitimine 6 ay kala, kendi kulübü dışında kulüpler ile görüşme yapıp "yeni sezon için" ön sözleşme imzalayabilir. fakat bu "yeni sezon için" geçerli bir sözleşmedir. futbolcu hala bağlı olduğu kulüpten para almaya devam etmektedir.

Bekq
13.Nisan.2012, 18:29
profesyonel bir futbolcu sözleşme bitimine kadar, sözleşmeli olduğu kulübüne bağlıdır. sözleşmesinin bitimine 6 ay kala, kendi kulübü dışında kulüpler ile görüşme yapıp "yeni sezon için" ön sözleşme imzalayabilir. fakat bu "yeni sezon için" geçerli bir sözleşmedir. futbolcu hala bağlı olduğu kulüpten para almaya devam etmektedir.

Ön sözleşme resmi bir şey yani. Bu şekilde olduğunu bilmiyordum. Bilgilendirme için teşekkürler.

William Rookwood
14.Nisan.2012, 00:01
Gerçekte de oluyor ama oyunda ki gibi komple bir takımı değiştiremiyorsun :)

slayer34
14.Nisan.2012, 06:13
en cok almanya liginde olmustur bunu da ozellikle bayern sıkla yapar misal lucio ballack ve bir dunya oyuncu...

berkebjk1
21.Nisan.2012, 04:28
her zaman olmuyor 6 ay öncesinden anlaşma ama 2-3 sene önce salihamidzic vardı bayern'de 3-4 ay önce anlaşmıştı juventusla sene sonundada gitmişti yani oluyor.