PDA

View Full Version : Asistanım alakasız futbolcu öneriyor

bySperman
28.Şubat.2012, 22:02
Oyunda Galatasaray ile kariyer yapıyorum.Taktiğim klasik 4-4-2.Ama asistanım bana devamlı Amc veya hiç ihtiyaç olmayan mevkilere oyuncu öneriyor.Asistandan kaynaklanan bir durum mu yoksa herkes yaşıyor mu? Geçen seride takım raporunda hangi mevkide eksiğim olduğunu söyleyip bana futbolcu öneriyordu.Bu sene ise aklına kim eserse onu söylüyor.

sentugo
28.Şubat.2012, 23:48
Hem oyundan hem de asistanından kaynaklanan bir durum. Eğer asistanının tercih ettiği dizilişte oynamıyorsan adam illaki kendi dizilişine göre adamlar öneriyor ve önerdiği adamlar genelde fos çıkıyor.

Asistanını iyi seçiceksin. İleride Baros çok iyi bir asistan oluyor..

bySperman
29.Şubat.2012, 19:05
Hem oyundan hem de asistanından kaynaklanan bir durum. Eğer asistanının tercih ettiği dizilişte oynamıyorsan adam illaki kendi dizilişine göre adamlar öneriyor ve önerdiği adamlar genelde fos çıkıyor.

Asistanını iyi seçiceksin. İleride Baros çok iyi bir asistan oluyor..
Sağolasın.Baros'u elde tutayım o zaman :p

bySperman
29.Şubat.2012, 19:05
Şimdi baktımda asistanında favori dizilişi 4-4-2.

NikolaiBelinski
29.Şubat.2012, 19:25
Benimde karşılaştığım bir durum. Kadromda MR-ML olmamasına rağmen ısrarla oraya adam öneriyor.

ToRoSKaPLaNı
29.Şubat.2012, 19:32
Bende aynı sorunu yaşayanlardanım.Hadi küçük takımlarla oynayınca tamam da koskoca Bayern Münih le oynuyorum asistan 36 37 yaşında adamlar öneriyor bana.Artık asistanın önerilerine hiç bakmıyorum bile.Kendim ararım daha iyi :D

Artul
29.Şubat.2012, 19:36
Asistanların; "Tactical Knowlege, Determination" özelliklerinin düşük olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Galatasaray örneğinden bakarsak; Ümit Davala'nın Determination 11 Tactical Knowledge 10..

bySperman
29.Şubat.2012, 20:16
Asistanım Tony Coton.Tactical Knowledge'ı yüksek değil ama Michael Henke gibi taktiksel bir deha bile aynılarını yapıyordu.

Artul
29.Şubat.2012, 22:40
Şöyle bir teorim daha var, her kulübün tercih ettiği dizilişler vardır. Örneğin Fenerbahçe 4-2-3-1 Danimarka modelini tercih ediyor, Fenerbahçe'nin asistanları yüksek ihtimalle bu dizilişe göre oyuncu öneriyorlardır. Yani Fenerbahçe'ye DMC-ML-MR önerisi yapmamaları gerekir.

bySperman
29.Şubat.2012, 23:36
İyide Galatasaray'ın tercih ettiği diziliş 4-4-2.Üstelik oyun başında Galatasaray'da asıl mevkisi Amc olan hiçbir futbolcu yok (Emre Çolak hariç).

Artul
01.Mart.2012, 02:45
İyide Galatasaray'ın tercih ettiği diziliş 4-4-2.Üstelik oyun başında Galatasaray'da asıl mevkisi Amc olan hiçbir futbolcu yok (Emre Çolak hariç).

İkinci tercih ettiği dizilişte 4-2-3-1 Danimarka ama.. Bilemiyorum belki sebebi bu değildir zaten, sadece aklıma böyle bir teori geldi. Yani bu asistanların yaptıklarının bir mantıklı açıklaması vardır elbet.

bySperman
01.Mart.2012, 18:01
Umarım öyledir.Çünkü deli gibi mc'ye ihtiyaç duyduğun bir anda asistanının 37'lik bir sağ bek önermesi hiç hoş olmuyor.