PDA

View Full Version : Hamachi ile Bağlantı Sorunu

TRbLack
01.Mart.2012, 01:25
Merhabalar;
Arkadaşlar ufak bir sorunumuz var yardımcı olursanız seviniriz.

Biz Hamachi üzerinden 4 arkadaş bir lig oynamak istiyoruz herkesin oyun versiyonu ve Hamachi versiyonu aynı tüm ayarlar bile aynı.
Önce oyunu bizim evde toplanıp kurduk herkes katılabildi sıkıntı olmadı.(Yani herkes bizim netten bağlandı)
Sonra herkes evine dağılınca aynı hamachi ağı üzerinden oyuna girdiklerinde oyunu göremediler neden acaba ?(Bu kez de herkes farklı netten bağlandı)
Win7 x64 kullanıyoruz.
Sorun nerede acaba ?

Şimdiden teşekkürler...

TRbLack
02.Mart.2012, 02:31
Yokmu bilgisi olan ?
Modemlerin firewall'larını kapatıp denedik yine olmadı...

europeanconquer
02.Mart.2012, 02:33
Sorunla ilgili bir şey söyleyemeyeceğim ama aynı internetten bağlanıyorsanız Hamachi ye gerek yok sunucu olarak çalıştırırsanız Hamachisiz oynayabilirsiniz.

TRbLack
02.Mart.2012, 02:56
Aynı internetten kurmamızın sebebi durumu kontrol etmek. Normalde sürekli aynı interneti kullanmıyoruz.

irresolute
02.Mart.2012, 18:41
aynı internetten olunca otomatik olarak gördüğünden bağlanma sorunu olmaz.farklı mekanlardan bağlanırken sunucu olan bilgisayara bağlanırken join other games gibi bir bölüm var o bölüme sunucunun hamachi'de gözüken ip'sini yazmak gerekiyor.belki orda bir sıkıntı olmuş olabilir.

TRbLack
02.Mart.2012, 21:05
Hepsi denendi...

Gncl1905
03.Mart.2012, 01:51
Biri hamachi ağı kurur ve diğer herkes bu hamachi ağına katılır.
Oyunu kuran ana menüden New Network Game'den Server Name'e kendi hamachi ipsini yazar ve oyunu kurar(Run As Server seçili olmalı).
Oyuna girenler Join Network Game'den Join Other Servers'a tıklar ve oyunu kuranın hamachi ipsini yazar ve Connect der.

Bunu zaten biliyorsunuzdur da gözünüzden birşey kaçmışsa diye yazdım.

Bunun dışında oyunu kuranın antivirüs, firewall gibi programları varsa engelleyebilir bu programlar bağlananları.İsterseniz bu programları bilgisayardan kaldırıp deneyin.

Daha da ne olabilir bilmiyorum.

TRbLack
04.Mart.2012, 10:31
Sanırım modemle alakalı bir durum. Başka bir arkadaş kurdu ve bağlandık. Ben kurduğumda giremiyorlar...