PDA

View Full Version : Türkiye liglerinde oyuncuların YÜKSEK kontrat istemesi?

Klavooz
05.Mart.2012, 06:44
Türkiye'de kontrolum altına aldığım tek takım FENERBAHCE.

Diğer takımları bilemiyorum, ama kesin ayndır.

Atıyorum, Gökhan Gönül.

5-10 hafta sonra mutsuz oluyor yeni kontrat isterim diyor.

Yeni kontrat öner diyorum ; Gerçek hayatta asla istemeyeceği bir para olan yıllık 6.5 milyon € imza parası için 3.5 milyon € menajeri ise 3 milyon € istiyor.

Bu neden böyle? Sırf bu yüzden Gökhan'ı sözleşmesinin bitimine 7-8 ay kala 7-8 milyon €'ya satıyorum.

Patch 12.0.4

Önceki patchlerde de aynı sorun vardı.

zalim0773
05.Mart.2012, 16:34
Kardeş bide sen beni düşün Quaresma'ya yıllık 36.500.000 mn tl veriyorum vay halime

nannar
05.Mart.2012, 17:08
ben hiç oynamadım tr ligi ama bu rakamlara imza atılyıorsa kadroyu tamamen kendi yetiştirdiğiniz yabancılardan kurun :D 15 yaşında getirsen 25te türk oluyorsa tamam işte:D 22den sonra 3 yıl kirada gezsin. 25 te kadroya al

zalim0773
05.Mart.2012, 17:12
ben hiç oynamadım tr ligi ama bu rakamlara imza atılyıorsa kadroyu tamamen kendi yetiştirdiğiniz yabancılardan kurun :D 15 yaşında getirsen 25te türk oluyorsa tamam işte:D 22den sonra 3 yıl kirada gezsin. 25 te kadroya al

Çok dogru diyosun hocam ama lazım bu futbolcularda yapacak birşey yok. el mahkum :D

alper3
05.Mart.2012, 17:17
Oyun ileri görüşlü. Türk liginin gidişatı orası. Bence gayet normal. Emre gibi biri gerçekte 3.5M Euro alıyor senelik. Buna primler vs. ekli değil yani.

Gncl1905
05.Mart.2012, 17:42
Sezon başı teklif yap.Çok daha düşük ücretlere imzalatabiliyosun.Örneğin yıllık 7-8 MN Euro isteyen kalecimle 3 MN'ye anlaştım.5 MN isteyen ofansif ortasaha oyuncumla 3 MN'ye anlaştım vs. vs.

Gannicus
05.Mart.2012, 18:01

arkadaşlar tüm takımlarımda oluyor Türkiye'de 3.ligde bile :)
hocam regeni getir yarım sezon oynasın maaşını atıyorum 100 ise 700 olarak başlıyor kontrata

zalim0773
05.Mart.2012, 18:21
O zamn soRun türklerin kökünde :D

Ketchaup
06.Mart.2012, 02:15
Oyun ileri görüşlü. Türk liginin gidişatı orası. Bence gayet normal. Emre gibi biri gerçekte 3.5M Euro alıyor senelik. Buna primler vs. ekli değil yani.

biraz basit bi ileri görüş ama. Gökhan'ı arsenal, juve, atl madrid... gibi takımlar alsa bile imza parası olarak 3,5m vermez neticede.

yine de evet, Türkiye liginin gidişatı oraya doğru.

myres
06.Mart.2012, 18:01
diğer oyunculara verdiğin maaş ne kadar fazla ise o oyuncuda ona göre para ister.kilit oyuncu statüsünde olduğunu düşünelim gökhanın.diğer kilit oyuncuların aldığı para kadar para isteyecektir. ;)

NikolaiBelinski
06.Mart.2012, 18:35
Türk olsun veya yabancı olsun, genellikle (oyunun itibar derecelendirmesine göre) Türkiye'de oynamak yerine Avrupa'da 2.sınıf bir takımda oynamayı bile daha çok tercih ediyorlar. Madem beni kadronda çok istiyorsun parayı bastıracaksın diyor nazikçe :)

slayer34
07.Mart.2012, 14:02
hocam oncelikle nacizane 2 tane tavsiyem olucak

1) oyuncunun menajeri oyuncum kontrat istiyo kıl yun fln diye konusunca oyuncu ile konus ''performansı gosterki sana kontrat onerim'' gibi bir sık var onu soyle bu oyuncuyu belirli bir zaman idare ediyor oyuncu gaza geliyor:)

2) sozlesme tekliflerini kesinlikle asistanına birakma adam bol keseden paraları dagıtıyor benim eski kariyerim de volkan haftalık 150 bin alıyodu

bunları yaparsan biraz da olsa bu sıkıntıdan kurtulmus olursun

bySperman
07.Mart.2012, 15:49
Aynı dertten muzdaribim.2 çalım atan adam hemen 6-7 M TL maaş istemeye başlıyor ama asıl bu uçuk istekler oyunculara gelen teklifleri reddettiğin zaman oluyor.Adam madem göndermiyorsun o zaman çok para vereceksin diyor.Allah'ın açgözlüsü :D

Oghuse
07.Mart.2012, 16:08

Hocam Türkiye'ye yabancılar 18 yaşını doldurunca gelebiliyorlar. :)

O maaş konusu gerçek anlamda can sıkıcı ve oyuncuların her transfer teklifinden sonra da kontrat istemesi ayrı sinir bozucu birşey.

CaTaL
07.Mart.2012, 17:20
Tr liginde oyuncular çok yüksek paralar alıyor gerçektede.Oyunada bu yansıyor.

perpetua
07.Mart.2012, 22:00
1. Oyunculara sezon ortasinda degil, sezon sonunda transfer doneminde sozlesme teklif edin.

2. Oyuncu buna ragmen yuksek fiyat cekiyorsa, sozlesmesini o an icin yenilemek istemiyordur

Klavooz
08.Mart.2012, 07:17
Tr liginde oyuncular çok yüksek paralar alıyor gerçektede.Oyunada bu yansıyor.

TR liginde hangi oyuncu yıllık 5-6 milyon € alıyor?

En fazla 4 alıyordur.

Onlar da belli zaten.