PDA

View Full Version : Türkiye Liginde Şampiyonluk Sorunu

bearyn
07.Mart.2012, 22:26
Forumda bir kaç kişide daha gördüm bu sorunu yazmışlar fakat kimse cevap vermiyor. Bugün çıkan yamadan önceki yamadaki (artık 12. kaçsa) oyunlarda ilk sezon normal bir şekilde playofftan sonra şampiyon olunca kutlama mesajları falan geliyor. fakat 2. sezonun ardından lig normal statüye dönünce şmapiyonlukla ilgili hiçbir haber çıkmıyor. Yeni yamada bu düzeldi mi bi fikri olan var mı?

alper3
08.Mart.2012, 00:39
Hocam oyunda her şey tamamda bir bumu eksik :) Onlar seni tebrik etse nolur etmese nolur.

Deza
08.Mart.2012, 00:42
duzeltilmedi sanirim..

Yetkili arastirmacilarimizdan birisi bir aciklama yapabilir mi acaba, bu konu hakkinda?

Deza
08.Mart.2012, 01:00
Kutlama haberi gelmemesinden ziyade, achivments bölumunde sampiyonluk gözukmuyor da diye biliyorum ben. Bunu bilen, bu konu hakkinda durum nedir bilen varsa bizi aydinlatirsa sevinirim.

Deza
08.Mart.2012, 01:10
SI dan Neil doruladi, bu konuda hicbir duzeltme yapilmamis. Duzeltilmesi zor biseymis guya. Bizim arastirmacilar niye bastirmadi bu konuda duzeltilsin diye bunu anlayamiyorum. Niye oynuyalim ki turkiye ligini kazandigimizda ligi bu sampiyonluk oyuna yansimayacaksa eger.

World Hollow o1
08.Mart.2012, 01:15
Hocam oyunda her şey tamamda bir bumu eksik :) Onlar seni tebrik etse nolur etmese nolur.

Şampiyon olduğun zaman kimse seni övmese, kimse senin veya takımının haberini yapmasa sorun olmamı? :)

bearyn
08.Mart.2012, 01:35
SI dan Neil doruladi, bu konuda hicbir duzeltme yapilmamis. Duzeltilmesi zor biseymis guya. Bizim arastirmacilar niye bastirmadi bu konuda duzeltilsin diye bunu anlayamiyorum. Niye oynuyalim ki turkiye ligini kazandigimizda ligi bu sampiyonluk oyuna yansimayacaksa eger.

SI'dan Neil ne ara doğruladı yav :) Durum böyleyse harbiden boşuna başlamıyım hiç yeni kariyere.
Olay övgü almak değil ki bu arada, bir sürü eksiklik çıkıyor oyun tam olarak şampiyon görmüyor seni.

clowegem
08.Mart.2012, 01:44
Reputation u falan etkiliyor mu ?

bearyn
08.Mart.2012, 01:46
hata yüzünden lig şampiyonluklarıyla reputation artmıyor benim bildiğim

clowegem
08.Mart.2012, 01:50
o zaman örneğin göztepe ile 20 sene arka arkaya şampiyon oldum. ama hala gençlerbirliğinin reputationu benden daha iyi olacak. Avrupa yı hesaba katmıyorum tabiki bunda. Eğer böyleyse gerçekten fmyi silip kutusuna kaldırmayı düşünüyorum bu senelik.

bearyn
08.Mart.2012, 01:53
valla ben Galatasarayla oynarken ne zaman baksam 7800 civarıydı rep. 7-8 sezon falan da oynamıştım. Yine de yetkili biri, bilgi sahibi biri açıklama yapsa netleşcek te olay...

Deza
08.Mart.2012, 02:16
Evet böyle bir sorun var, ve SI dan yeni bilgiler edindim. Bu sorunla beraber yunan liginde de cok buyuk sorun var, ayrica bulgaristan ve romanyayi da etkileyen buyuk sorunlar var yeni patchla birlikte gelen. Bunlardan haberdar SI ve umuyorum ki yeni bir patch cikarirlar bunu cözun. Bizim icin iyi olan sey, bizle beraber baska ulkeler de buyuk sorunlarla karsi karsiya, böylece SI bu tur sorunlari görmezden gelemiyor, sadece turkiye liginde sorun olsa bunu bosverirlerdi. Simdi durum farkli ve bu beni umutlandiriyor ki mecbur bu sorunlara cozum bulmalari gerek. Su anda yunan fm forumlari kayniyormus onlardaki olan sorundan dolayi mesela... Umutla bekleyelim :)

LaigLeNoiR
08.Mart.2012, 02:17
Bunu bizzat denemek için yeni bir oyun kurdum ve tatile attım, sonucu buradan bildireceğim.

Corpus
08.Mart.2012, 02:22
SI forumlarında konuları açılmış bu sorunun ve görevli kişiler not almışlar.

Deza
08.Mart.2012, 02:25
Bunu bizzat denemek için yeni bir oyun kurdum ve tatile attım, sonucu buradan bildireceğim.

Iyi yaptin, bekliyoruz merakla

Deza
08.Mart.2012, 03:20
son gelismeler söyle. Yunan ligindeki hata sadece eski versiyonlardaki bir oyunun 12.2 ile acilmasinda oluyor. Yani mesela oyuna 12.1 ile baslamissaniz ve 12.2 patchini indirip o oyuna devam ederseniz bu sorun yasaniyormus. Turkiyemizdeki hata ile ilgili su an SI dan Neil ilgileniyormus, ilk yazdiginda bu sorunun XML yazilimiyla ilgili olduguydu, yapilacak cok sey olmadigini. Ama bakalim su an yine göz atiyorlarmis, insallah cözerler.

LaigLeNoiR
08.Mart.2012, 03:26
Sezonu tatilde geçirdik. Sezon tamamlandı ve play-off sonucu G.Saray ilk sezonu şampiyon tamamladı ve G.Sarayın geçmişine baktığımda 2012 şampiyonluğu görünüyor.

1 sezon daha ilerleteceğim şimdi.

Deza
08.Mart.2012, 03:31
Sezonu tatilde geçirdik. Sezon tamamlandı ve play-off sonucu G.Saray ilk sezonu şampiyon tamamladı ve G.Sarayın geçmişine baktığımda 2012 şampiyonluğu görünüyor.

1 sezon daha ilerleteceğim şimdi.

tamam bak, ama sanirim ayrica manager achivments bölumune de bakman gerek. Orda gözukuyor mu diye. Belki sezon tam tamamlanmadan sampiyon olacak takimin basina gecip, sampiyon oldunuda senin achivments sayfanda gözukur mu diye bakabilirsin.

LaigLeNoiR
08.Mart.2012, 03:36
Orada baktığımda da Finished 1st in Turkish Super Division yazıyor.

Deza
08.Mart.2012, 03:40
Orada baktığımda da Finished 1st in Turkish Super Division yazıyor.

tamam, zaten sanirim ilk sezondan sonraki sampiyonluklarda sorun yasaniyor. Sen bak yine de

BaGa TaRKaN
08.Mart.2012, 03:44
Bu Datada Türkiye'de Eksiklikleri/Hataları Giderilen Çalışmalar;

Turkey
------
- Turkish 2nd division now stays at 17 teams per group with 3 teams relegated each season.
- Updated Turkish Cup format.

Bu Arada Bende Şuan Tatil Modundayım Bakalım Farklı Bişey Çıkacak mı Muratla Beraber :)

Deza
08.Mart.2012, 04:10
Bu Datada Türkiye'de Eksiklikleri/Hataları Giderilen Çalışmalar;

Bu Arada Bende Şuan Tatil Modundayım Bakalım Farklı Bişey Çıkacak mı Muratla Beraber :)

iyi olur :)

BaGa TaRKaN
08.Mart.2012, 04:15
Villas Boas Dışında Bir İlginçlik Görmedim İlk Sezonda :D Devam Ediyorum :)

BaGa TaRKaN
08.Mart.2012, 06:21
2 Sezonluk Oyun Sonunda Galatasaray Şampiyonluğu Bırakmadı.

http://www.yukleresim.com/di-EKA3.png

http://tnypic.net/b9b11.png

KanaKe
08.Mart.2012, 12:04
1. bitirdi diyor sampiyon oldu demiyor... cok büyük bir hata bence.

PaVLeNKo
08.Mart.2012, 12:23
Acaba ilk sezon Play-off sonucu birinci oldu yazabilirmi?Yani yapay zeka sadece play-offtan önceki sıralamayımı baz alıyor?

Deza
08.Mart.2012, 12:31
Playoof sezonundaki sampiyonlukta bir sorun olmuyor. Ama play off kalkinca artik hicbir sampiyonlugunuz kayit olmuyor. Cok buyuk bir hata.

Ve bence bizim yetkilili Turksportal ekibinden SI ile temasi kuranlar bu sorun icin derhal cözum istemeliler. Niye bu patch cikmadan bu sorunun kesinlikle cözulup öyle patchin cikarilmasi gerektigini bastirmadilar SI ya, onu anlayamiyorum. Biz burda oturup hala yok finishing 12 degil de 13 olmali diyoruz forumumuzda. Asil böyle buyuk sorunlar varken 12 olsa ne yazar 13 olsa ne.

Umuyorum ve diliyorum ki Turksportal ekibi SI nin pesini birakmaz bu konuda. Yoksa niye turk ligini oynayalim, anlami kalmadi bu sorunla beraber.

perpetua
08.Mart.2012, 13:24
Playoof sezonundaki sampiyonlukta bir sorun olmuyor. Ama play off kalkinca artik hicbir sampiyonlugunuz kayit olmuyor. Cok buyuk bir hata.

Ve bence bizim yetkilili Turksportal ekibinden SI ile temasi kuranlar bu sorun icin derhal cözum istemeliler. Niye bu patch cikmadan bu sorunun kesinlikle cözulup öyle patchin cikarilmasi gerektigini bastirmadilar SI ya, onu anlayamiyorum. Biz burda oturup hala yok finishing 12 degil de 13 olmali diyoruz forumumuzda. Asil böyle buyuk sorunlar varken 12 olsa ne yazar 13 olsa ne.

Umuyorum ve diliyorum ki Turksportal ekibi SI nin pesini birakmaz bu konuda. Yoksa niye turk ligini oynayalim, anlami kalmadi bu sorunla beraber.

Bir suredir bugs forumunda yazilmis olan bir sey bu.

Bakiliyor dedilerse bakiliyordur.

Deza
08.Mart.2012, 13:34
Bir suredir bugs forumunda yazilmis olan bir sey bu.

Bakiliyor dedilerse bakiliyordur.

Evet dogru. Ama bukadar vahim bir hatayi duzeltmeden yamayi cikartmak bence sacma Agabey. Siz biraz bastirsaniz belki SI yi. Cunku resmen turkiye ligini oynamanin zevki gidiyor. Sampiyonlugumuz gözukmeyecekse eger, niye sampiyon olalim yani. Umutla bekliyoruz gelismeleri.

Sekopej
08.Mart.2012, 13:48
Açıkçası benim de bütün keyfimi kaçırdı, şampiyon olarak gözükmeyecekse, hiç oynama isteğim kalmadı.

Bence federasyon resmen açıklayana kadar sistem değişikliği yapılmamalıydı, ben de galibiyetler 4 puan olsun istiyorum, anket yapıp sonuca ulaşsak ve 4 puan olsun çıksa, 4 puan mı yapacağız? :)

O nedenle TFF, 2012-2013 sezonu ile ilgili düzenlemeyi resmen yaptığında kaldırılmalıydı Şampiyonluk Grubu.

alper3
08.Mart.2012, 13:49
Şampiyon olduğun zaman kimse seni övmese, kimse senin veya takımının haberini yapmasa sorun olmamı? :)

Hall of Famer olabiliyorsam ve şampiyon olduğum kayıtlarda oluyorsa sıkıntı olmaz. Çok da umurumda beni kutlayıp kutlamamaları :)

bearyn
08.Mart.2012, 13:52
Hall of Famer olabiliyorsam ve şampiyon olduğum kayıtlarda oluyorsa sıkıntı olmaz. Çok da umurumda beni kutlayıp kutlamamaları :)

Sorun kutlanıp kutlanmamak değil arkadaşım niye anlamadım hala.

Sekopej
08.Mart.2012, 13:53

Önemli olan nokta burası zaten, bu şekilde oluyorsa benim için de çok önemli değil kutlanmak.:) 1 sezonu belki de 1 aya yakın bir sürede oynadığım düşünülürse, bu konuda son durumu bilmeden oyuna başlamamak gerekir çünkü 2. sezon sonunda anlaşılabilecek bir durum ki bu benim için 2 ay demek.:p

vedat1987
08.Mart.2012, 14:38
Arkadaşlar bu sorunun reputation'a etkisi nedir? Achievements, kutlamalar falan hadi biryere kadar sineye çekilebilir. Ancak şampiyon olunca menajer ve kulüpte reputation artışı yapılmıyorsa bu ciddi bir sorun ve giderilmeli.

PaVLeNKo
08.Mart.2012, 15:49
Önceki versiyonda rep.artışını gözlemledim ben..

Saviola1905
08.Mart.2012, 17:44
Az once SIgames'ten Neil ile yazistim..

Malesef, sampiyonluklarin achievements kisminda ve biography kisminda yer almama sorunu duzelmeyecek arkadaslar..

Bunu duzeltmeye ugrastiklarini fakat hem playoff hemde ligin 2 tane XML gerektirdigini, bunuda oyunun kabul etmedigini soyledi ama yinede ugrasiyoruz dedi..

Bunun icin bir hotfix bekleyen arkadaslar bosuna beklemesinler..

Reputation olayinda iste teoride etkilememesi lazim ama detayli sekilde bakicagiz dedi.

Saygilar..

Deza
08.Mart.2012, 18:43
Bizim arastirma ekibi nerde arkadaslar??? Bu sorunun en az 2 aydirir bilindigini biliyorum. Niye SI ya bastirilmadi cözulsun diye. Cözulemiyorsa, niye play off sisteminden normal sisteme döunldu ki bu sorun da cikmis oldu. Cok keyifsiz artik lig, ve bizim arastirma ekibinden hiiiic bir aciklama da yok. Oturup bakiyorlar bizim gibi. Ben ve birkac arkadas daha SI forumlarinda bastirmaya calisiyoruz biz duzeltilme icin. Arastirma ekibimiz cok iyi ve basarili, ama bu konuda beni hayal kirikligina urattilar. Nerde Ömer ve Mustafa Agabeyler, böyle buyuk bir sorun varken bizim ligimizde. Oyuna para verip aldik, en azinda buyuk sorunlar olmadan ligimizi oynama hakkimiz var diyorum ben!!

mertayasava
08.Mart.2012, 19:06
Bir sene bilet fiyatları yanlış girilir düzeltmek için 100.000 kişilik stadyumlar yapılır editörden,bir sezon 6+2 dışında 100 tane yabancı alabiliriz kadroya kurallarda olmamasına rağmen,bu sene Avrupa Ligi play-off'unu kazanan takım değil de kaybeden Avrupa'ya gider şimdi şampiyonluklar işlenmez.Yahu bir iş doğru düzgün yapılmaz mı şu ligde ? Her sene 70-80 tl verip aldığım oyunda kendi ligimi yaptığınız acemilikler yüzünden ağız tadıyla oynayamıyorum,size göre araştırma işi sadece data işlemekse tebrikler işinizi iyi yapıyorsunuz ama iletişimse herhangi bir aktifliğiniz yok.Bu sorunun çözümü için SI forumlarında insanlar sizden daha çok çaba sarfediyor.

Saviola1905
08.Mart.2012, 19:06
Evet Deza,

Playoffu oynamak gercekten zevksiz ama eger bu sorunun cikicagi bilinseydi, ben playoffu oynamayi tercih ederdim..

Malesef, SI forumdada yazdigimiz gibi, bu sekliyle Turkiye ligini oynamanin bir mantigi yok bence.

Tabi ki herkesin gorusu farkli, saygi duymak gerekir.. Ama ben sahsen, su durumdaki hatali bir turk liginde, engin baytarin finishingi kac , stochun driblingi kac diye tartisilmasindan cok daha onemli bir sorun oldugunu dusunuyorum bunun.

martymcfly
08.Mart.2012, 19:17
Patch başlığına da yazdım, buraya da yazıyım. Editörden anlayan bir arkadaş sıfırdan playoffsuz Türkiye ligi yazsa düzelir bence bu sorun.

clowegem
08.Mart.2012, 19:22
reputation ile ilgili kesin bir sonuç var mı beyler ? Ona göre kariyer açıcam bekliyorum :D

Sekopej
08.Mart.2012, 19:26
reputation ile ilgili kesin bir sonuç var mı beyler ? Ona göre kariyer açıcam bekliyorum :D

Bununla alakalı net bir bilgi verilirse ben de ona göre bugün yeni bir kariyere başlamayı düşünüyorum.

bearyn
08.Mart.2012, 19:34
Patch başlığına da yazdım, buraya da yazıyım. Editörden anlayan bir arkadaş sıfırdan playoffsuz Türkiye ligi yazsa düzelir bence bu sorun.
Ben de bunu merak ediyordum daha oyun çıkmadan. Editörden geçen senenin aynısı bir statü yapılamaz mı?

Vassili Zaitsev
08.Mart.2012, 19:36
Editörden play-off sistemi tamamen kaldırılsa halledilemez mi bu problem?

Saviola1905
08.Mart.2012, 19:57
Bununla alakalı net bir bilgi verilirse ben de ona göre bugün yeni bir kariyere başlamayı düşünüyorum.

Malesef henuz yok.. En son yazdigi sey bu :

''Reputation sorusunu ilettim , teoride reputationu ektilememesi lazim ama emin olmak icin kontrol etmek en iyisi''

uaemrah
08.Mart.2012, 21:33
gel'de küfür etme bu m.ali aydınlar denen adama! play off muş ! al sana pay off herşeyi ile her yerde sorun yaratıyor işte..

clowegem
08.Mart.2012, 21:38
her sezon playoff oynamaya razıyım şu sorun hallolsa keşke.

bearyn
08.Mart.2012, 23:02
her sezon playoff oynamaya razıyım şu sorun hallolsa keşke.
Playoff da ayrı işkence, öyle de oynanmaz ki. 2 günde bir derbi bir cl üst tur maçı, sonra bi de Türkiye Kupası. Orjinal ala ala bu sezonunkini aldım. Bi daha alırım bekle SI Games.

Deza
09.Mart.2012, 00:52
gel'de küfür etme bu m.ali aydınlar denen adama! play off muş ! al sana pay off herşeyi ile her yerde sorun yaratıyor işte..

HAHAHa vallah haklisin. Adam bizi mahvetti. FIFA dan da cikardi turkiye ligini.

Soruna gelince. SI hala bu sorunla ilgileniyor, yani umut bitmis degil. Herhangi bir söz vermediler, ama eger bir duzeltme yamasi cikacak ise, bu yama sadece yeni oyun baslatilinca cözermis bu sorunu. Ondan yeni oyuna baslamak isteyenleri birkac gun beklemelerini tavsiye ediyorum.

Ve hala bizim arastirma ekibinden bir somut duyuru veya bilgilendirme edinmedik. Vallah biz onlardan fazla SI ile diyalogdayiz herhalde. Arastirma ekibi olarak insan bi cikar der ki, arkadaslar söyle bir sorun vardir. SI su bilgileri verdi bizi, su an da beklemekdeyiz falan filan. Ve anlatilir niye bu sorun 2 aydir cözulmemis vs. Bu arastirma grubunun sorumlulugu bizi bu konularda bilgilendirmek. Ama mubarek biz hem SI ile diyalogu yurutuyoruz tum turk FM alemi adina, hem de burda bilgileri yaziyoruz.

Son olarak hala umuyorum ki SI bizi sevindirir be duzeltme cikar yakinda.

Goofy
09.Mart.2012, 01:12
Hadi şampiyon ilan edilmeyi geçtik reputation artmıyorsa boşuna ligi oynamaya gerek yok. Oyundan hep kaldırılsın Türkiye ligi çünkü bu şartlarda varlığının bir anlamı yok. Hiçbir çözüm bulamıyorlarsa normale yani eski sisteme döndürsünler, ilk senede play off olmasın. Yetkili arkadaşlar umarım en kısa sürede bu konuda bir açıklama yaparlar.

vedat1987
09.Mart.2012, 02:00
Hadi şampiyon ilan edilmeyi geçtik reputation artmıyorsa boşuna ligi oynamaya gerek yok. Oyundan hep kaldırılsın Türkiye ligi çünkü bu şartlarda varlığının bir anlamı yok. Hiçbir çözüm bulamıyorlarsa normale yani eski sisteme döndürsünler, ilk senede play off olmasın. Yetkili arkadaşlar umarım en kısa sürede bu konuda bir açıklama yaparlar.

Kullanıcılar dışında kimsenin bu konuyu önemsediğini, üzerinde düşündüğünü sanmıyorum. Uzun süredir bilinen bu sorunun giderilmesi için herhangi bir çalışma yapılmıyor. Bu yıl 80 tl verdim bu oyunu edinmek için gelecek yıl 1 tl dahi vermeyi düşünmüyorum. Nottıngham Forest için güncelleme yayınlayanlar koskoca bir ülkenin ligine ait sorunu gidermeyi düşünmüyorlar.

Deus Dominus
09.Mart.2012, 04:56
Yanlış hatırlamıyorsam fm 2010'da Belçika'da aynı sorun vardı, play-off sistemi orada da var ve play-off sonu 1. olan takımın şampiyonluğu görünmüyordu. İlk patchle düzeltmiştiler.

kiwi21
09.Mart.2012, 10:55
yöneticilerden de çıt çıkmıyor işin ilginci.

PaVLeNKo
09.Mart.2012, 11:15
Beyler Rep.artışı bir önceki versiyonda yükseldiğini gördüm FMRTE kullanıyorum,yönettiğim takım 2.sezon Süper Lig Şampiyonu olduğunda yaklaşık olarak 250 oranında Rep.artmıştı..Hatta İnformation kısmından kulübün eski ve yeni Rep.i gözüküyor ve yükseliyordu..Şuan ki versiyonda KırıkkaleSpor'u 2.lige aldım editörden şuan Bank Asyadayım ve 1,5 yıldız rep 2 olmuş..SS leri koyamıyorum işteyim..

PaVLeNKo
09.Mart.2012, 11:21

Bunu çoğu kez yaptım ama sadece fikstür kısmında sıkıntım var..Onun harici birçok şeyi yapabilirim..Fikstürde Cuma,Ctesi,Pazar ve Ptesi maçları nasıl ayarlanıyor çözemedim :) Ama yakında değişik bir data yapmayı düşünüyorum..

akorkmaz
09.Mart.2012, 11:40
Bence te en başında play-off sistemini oyuna aktarmakla hata ettik. Herkes çok iyi biliyor bu ilk sezon için Digitürk'ü küstürmemek adına yapılan olay. Eski statüde olsaydı baştan beri çok daha iyi olurdu. Mis gibi oynardık. SI Games bizi iplemiyor dendiğinde sadece Türkçe konusunda sanırdım. Halbuki bu sene eminim Türk oyuncu geneli olarak satış rekoru kırdıklarına. Ama adamlar genel olarak iplemiyorlar ne yapalım sonra istediği kadar bağırıp dursun Miles efendi Türkler korsan oyuncu diye. Herkes hakettiğini yaşar arkadaş. Bundan sonra korsan alan hiç kimseyi yadırgamam. Bu SI Games'e müstehak.

Saviola1905
09.Mart.2012, 12:20
HAHAHa vallah haklisin. Adam bizi mahvetti. FIFA dan da cikardi turkiye ligini.

Soruna gelince. SI hala bu sorunla ilgileniyor, yani umut bitmis degil. Herhangi bir söz vermediler, ama eger bir duzeltme yamasi cikacak ise, bu yama sadece yeni oyun baslatilinca cözermis bu sorunu. Ondan yeni oyuna baslamak isteyenleri birkac gun beklemelerini tavsiye ediyorum.

Ve hala bizim arastirma ekibinden bir somut duyuru veya bilgilendirme edinmedik. Vallah biz onlardan fazla SI ile diyalogdayiz herhalde. Arastirma ekibi olarak insan bi cikar der ki, arkadaslar söyle bir sorun vardir. SI su bilgileri verdi bizi, su an da beklemekdeyiz falan filan. Ve anlatilir niye bu sorun 2 aydir cözulmemis vs. Bu arastirma grubunun sorumlulugu bizi bu konularda bilgilendirmek. Ama mubarek biz hem SI ile diyalogu yurutuyoruz tum turk FM alemi adina, hem de burda bilgileri yaziyoruz.

Son olarak hala umuyorum ki SI bizi sevindirir be duzeltme cikar yakinda.

Evet Deza, Arastirma ekibinin bu konuda hic bir aciklama yapmamasi cok ilginc..

Adamlar yine iyi bizi tanimadiklari halde cevap veriyorlar aninda.. Bizde burada yaziyoruz..Ama 3-4 kisinin bastirmasiyla olacak is degil.. Bastirdigimizla kaliyoruz, ondan sonra yabancilar ''Turkiye ligiyse sorun cok onemli degil'' gibi yorumlar yapiyorlar tabi SI forumda.. Nasolsa onlar icin onemli degil Turkiye liginin olup olmamasi , bizdende buyuk bir tepki yok dedigim gibi ya 3 ya 4 kisi..

edgaras1905
09.Mart.2012, 13:47
Bu sorun 1 2 0 4 versiyonunda yok galiba playoff kalmıyor ama şampiyonluklar gözüküyor.Valla eğer olmazsa o verdiyonla oynamaya devam edecem :D

HeracLes
09.Mart.2012, 15:42
Sorunu çözemezlerse tam bir hayal kırıklığı yaşayacağım. Zevkimi kırdı şu an bu durum. 2100'e kadar gitmeyi hedefliyordum Beşiktaş ile.

Bordo61Mavi
09.Mart.2012, 18:14
MAA bu sene sadece sahadaki futbolumuzu degil evdeki oyunlarimizida etkiledi !

Fm2012
Fifa12

Goofy
09.Mart.2012, 18:52
Şahsen hala yetkili kişilerden bu konuda bir açıklama bekliyorum. Bu oyunun Türkiye ayağından sorumlu kişiler Türkiye ligindeki sorunlardan haberdar değiller ise bu sorulara cevap veremiyorlar bizleri gerektiği gibi aydınlatamıyorlar ise söylenebilecek pek bir şey yok aslında kendilerine. Gerektiğinde ve bizzat kendi alanları, kendi görevleri olan bir konuda cevap vermiyor yada veremiyorlar ise bundan sonra hiçbir konuda cevap vermemeleri daha uygun olacaktır. Belki biraz sert bir çıkış oluyor, belki biraz ağır bir eleştiri oluyor ama bu sorunlar yeni update çıkmadan bilinen sorunlardı ve yeni update çıkalı 2 gün oldu hala bir açıklama yok yetkili kişilerden. Buradaki normal kullanıcı arkadaşların Sİ ile iletişim çabaları görüş alış verişi sonucu ufak tefek birşeyler öğrenmiş durumdayız. Artık konuşmanın vakti zamanı geldi geçiyor.

Deza
09.Mart.2012, 21:58
Arkadaslar ben de su an foruma girdim ve hayretle göruyorum ki arastirma ekibimizden hiiiic bir ses yok. En azindan bi yazin ki, biz de burdayiz, SI ile temastayiz falan filan. Bizi sanki umursamiyorlar gibi. SI bile daha fazla umursuyor biz turk FM severleri. Lutfen bir yetkili kisi, Ömer Agabey ve Mustafa Agabeye sesleniyorum. Cikin biseyler yazin, bilgilendirin. En azindan hissedelim ki siz de bizi göruyorsunuz, sadece SI degil. Bu sizin göreviniz ve sorumlugunuzdur. Bukadar buyuk bir hata varken ligimizde sesis kalmanizi anlayamiyorum. Belki SI ile temastasinizdir, sorun cözulecektir. Öyle ise veya öyle degilse bile bizi en azindan bilgilendirmeniz gerekir diye dusunuyorum. Sanirim Sadece Ömer Agabey bu baslikta bir cevap yazdi, o da cok kisa idi ve söyle bisey idi: SI bakiyorlar diyorsa soruna bakiyorlardir... Bence tatmin edici bir bilgilendirme degil. Bu forumda yuzlerce kisi var, ve bunlarin bilgilenmeye haklari var bence.

Soruna gelince yeni bir gelisme yok su an daha SI forumlarindan takip edebildigim kadari ile. Yani hafta sonu geldi, su oyunu zevkle oynayalim diyorduk patch cikinca, yine nasip olmadi. Bekle anam bekle, eger daha duzeltme cikacak mi cikmayacak mi belli de degi. 10 sinif insan muamelesi göruyoruz herkesten.

Goofy
09.Mart.2012, 23:00
FM ile ilgili forumlarda bu konuda fazlasıyla tartışılıyor ve herkes şikayetçi durumda. FM forumlarını geçtik Fm nin adı geçen her forum da bu konu ciddi şekilde tartışılıyor. Her taraftan şikayet fışkırıyorken yetkililer ortada yok, ses vermiyorlar. Cidden ilk defa yetersiz görüyorum turksportalı. En azından çıkın olumlu yada olumsuz bir şey söyleyin. Kimseyi üzüp kırmak istemiyorum ama ayıptır yani bunca insanın seslenişini görmezden gelmek, yok saymak.

myres
09.Mart.2012, 23:08
çok zor bir işmi şu playoffu kaldırmak? yöneticiler neden cevap vermiyorlar? bu kadar kişi burada boşunamı konuşuyor? bir açıklama yapın artık!

uaemrah
09.Mart.2012, 23:44
offffffffffff cidden can sıkıcı bir durum ve en ufak bir bilgi verilmiyor...
Turksportal uyuma,üyelerine sahip çık ;)

perpetua
10.Mart.2012, 01:12
Arkadaslar ben de su an foruma girdim ve hayretle göruyorum ki arastirma ekibimizden hiiiic bir ses yok. En azindan bi yazin ki, biz de burdayiz, SI ile temastayiz falan filan. Bizi sanki umursamiyorlar gibi. SI bile daha fazla umursuyor biz turk FM severleri. Lutfen bir yetkili kisi, Ömer Agabey ve Mustafa Agabeye sesleniyorum. Cikin biseyler yazin, bilgilendirin. En azindan hissedelim ki siz de bizi göruyorsunuz, sadece SI degil. Bu sizin göreviniz ve sorumlugunuzdur. Bukadar buyuk bir hata varken ligimizde sesis kalmanizi anlayamiyorum. Belki SI ile temastasinizdir, sorun cözulecektir. Öyle ise veya öyle degilse bile bizi en azindan bilgilendirmeniz gerekir diye dusunuyorum. Sanirim Sadece Ömer Agabey bu baslikta bir cevap yazdi, o da cok kisa idi ve söyle bisey idi: SI bakiyorlar diyorsa soruna bakiyorlardir... Bence tatmin edici bir bilgilendirme degil. Bu forumda yuzlerce kisi var, ve bunlarin bilgilenmeye haklari var bence.

Soruna gelince yeni bir gelisme yok su an daha SI forumlarindan takip edebildigim kadari ile. Yani hafta sonu geldi, su oyunu zevkle oynayalim diyorduk patch cikinca, yine nasip olmadi. Bekle anam bekle, eger daha duzeltme cikacak mi cikmayacak mi belli de degi. 10 sinif insan muamelesi göruyoruz herkesten.

Denizcigim ne diyebilirim ki? Oyunun kodlamasini yapan ben degilim. SI eger bunun yeterince onemli bir hata oldugunu dusunuyorsa ek yama cikartir ve duzeltir. Eger yeterince onemli oldugunu dusunmuyorsa da FM 2013'e kadar duzeltmez.

Simdiye kadar boyle oldu. Bundan sonra da boyle olmaya devam eder.

Bir tane real time editor cikinca ben de teknik direktor reputation'u uzerindeki etkisine bakarim bu durumun. Eger etkisi yoksa zaten sadece kozmetik bir sorundur ve onem sirasinda en dusuk seviyededir.

Deza
10.Mart.2012, 03:12
Denizcigim ne diyebilirim ki? Oyunun kodlamasini yapan ben degilim. SI eger bunun yeterince onemli bir hata oldugunu dusunuyorsa ek yama cikartir ve duzeltir. Eger yeterince onemli oldugunu dusunmuyorsa da FM 2013'e kadar duzeltmez.

Simdiye kadar boyle oldu. Bundan sonra da boyle olmaya devam eder.

Bir tane real time editor cikinca ben de teknik direktor reputation'u uzerindeki etkisine bakarim bu durumun. Eger etkisi yoksa zaten sadece kozmetik bir sorundur ve onem sirasinda en dusuk seviyededir.

Selam Ömer Agabey, evet haklisin belki diyebileceginiz cok sey yok su an. Ama su cevabin ile bile bizi daha iyi hissetmemize neden oldun inan. En azindan siz de bizi göruyorsunuz bunu biliyoruz.

Soruna gelince, etkisi yok mu var mi SI da tam olarak bilemiyormus daha benim SI forumlarinda gördugum kadari ile. Eger varsa etkisi zaten bu sorun cok vahim ve kesinlikle duzeltilmesi gerekir. Yoksa eger, kozmetik senin dedigin gibi, ama yine de can sikici ve zevk azaltici.

ve duzeltilmesini gercekten umuyorum. Belki sizin tek yapabileceginiz SI yi gercekten bu sorunun cok FM severi etkiledini anlatmak ve bir duzeltmenin gercekten cok yerinde olacagini onlarin anlamasini saglamak. Nekadar cok kisiden ses cikarsa okadar daha hizli farkina varirlar bu sorunun önemini.

Bundan sonra bizi bilgilendirmeyi devam ederseniz cok seviniriz, ve tabi ki biz de burda baska forumlardan yakaladiklarimizi bilgilendiririz. Bu sorun sonucta hepimizi etkileyen bir sorundur.

Saygilarimla

bearyn
10.Mart.2012, 03:44
Belki basit bir mantık olacak fakat sorunu bilmelerine ramen düzeltemeyiz, çok zor diyen adamlar bu oyunun yapımcıları. Oyunu modlayan bir ekip değil yani, bildiğin sıfırdan bu oyunu yapan adamlar. Nasıl düzeltemezler bu kadar ufak bir sorunu, daha doğrusu çok zor, şimdilik düzeltemeyiz demek ne demek?

akorkmaz
10.Mart.2012, 07:38
Sadece bizim ligimizle ilgili ise düzeltme beklemeyin. Adamlar bize önyargılı baştan gözlerini kapatmışlar. Bu sene Türkçe yama çıkıyor %100 ve tahminim bu sene FM orjinal satış rekorları kırdı kıyamet koptu diğer malum forumda bakan var mı oraya bilmiyorum millet düşük fiyatı görünce manyak gibi orjinal almaya başladı. SI bu sene ki satışları da görmezden gelip seneye yine Türkçe çıkarmayacak buna rağmen bak yazdım buraya göreceksiniz.

KanaKe
10.Mart.2012, 13:22
daha doğrusu çok zor, şimdilik düzeltemeyiz demek ne demek?

kusura bakmayin yeteri kadar orjinal oyun satin almiyorsunuz düzeltmek icin ugrasamayiz demek.. yoksa zorluk felan hikaye.. nedense her sene bir sorun oluyor türkiye liginde ve bu sorunlar cok ciddi tr liginin zevkini azaltan sorunlar oluyor SI ise bu sorunlari cözmekten aciz daha dogrusu aciz degilde akillari sira türk fm severlere sart kosuyorlar orjinal almassaniz bizde sizi takmayiz gibisinden.. türkiyenin kisi basi milli geliri ortada oyunun ne kadar satmasini bekliyorlar ki? türkiyede 10.000-20.000 arasi orjinal satarlarsa öpüp baslarina koysunlar daha ne istiyorlar.

myres
10.Mart.2012, 13:49
playoff hiç kalkmasın eğer böyle oluyorsa.bir an önce birisi 2.sezonunu şampiyon bitirsinde baksın artmışmı artmamışmı? ona göre bizde başlayalım artık oyuna arkadaşlar.

clowegem
10.Mart.2012, 14:18
tatil modu yardımıylada 3. sezonu da şampiyon olarak bitirdim fenerbahçe ile denemek için. reputation da klüp olarak artış var ama menejer profilimde artışlar biraz yavaş sanırım. şampiyonluk olarak değilde kazandığım maçların fazla oluşuna göre rep. veriyor sanırım ama emin değilim yanlış yönlendirme olmasın.

myres
10.Mart.2012, 14:53
kesin bir cevap gelene kadar başlamıyorum.umarım bir an önce yöneticiler sonucu yazarda oyuna başlarız.

Vieri
10.Mart.2012, 15:11
Reputation lara herhangi bir etkisi olup olmadığını inceliyorum, data alır almaz sizi bilgilendireceğim.

myres
10.Mart.2012, 15:16
Reputation lara herhangi bir etkisi olup olmadığını inceliyorum, data alır almaz sizi bilgilendireceğim.

teşekkürler.beklemedeyiz.

lakin1907
10.Mart.2012, 15:38
Beklemedeyiz, nasıl böyle bir hata oluyor ve gözden kaçıyor anlamıyorum.

bearyn
10.Mart.2012, 15:53
Peki reputation sorunu olmadığını varsayarak bunun dışında başka ne sorunları var bu durumun tam olarak? Yani kulup şampiyonluk sayımız artıyor mu, kariyerimdeki şampiyonluk sayısı artıyor mu, şampiyonluk primi alıyor muyuz federasyondan, oyuncular şampiyon olduğumuzu biliyor mu falan filan?

Deza
10.Mart.2012, 16:33
Peki reputation sorunu olmadığını varsayarak bunun dışında başka ne sorunları var bu durumun tam olarak? Yani kulup şampiyonluk sayımız artıyor mu, kariyerimdeki şampiyonluk sayısı artıyor mu, şampiyonluk primi alıyor muyuz federasyondan, oyuncular şampiyon olduğumuzu biliyor mu falan filan?

Evet butun bunlar incelenmesi gerek bence. EN iyi durumda sadece görunus olarak etkisi olan bir sorundur bu, yani achivments bölumunde gözukmuyor sampiyonluklar. Ama eger oyunun mekanizmasini etkiliyorsa, senin yazdigin konularda, bu sorun ozaman cok vahim. Etkilemiyorsa bile zevk azaltici biseydir bu, kac tane sampiyonlugumuz var falan göremiyecegiz. Sonucta insan bu oyunu kendin nekadar basarili olabilecegini görmek icin oynuyor. Ve bunu da göremiyorsak baya bir bosuna oynamis gibi olunuyor, zevki kaciyor. 10 yil sonra oyunda insan bakiyor ne kazanmisim, ne basarmisim diye, ama bu sorundan dolayi bisey gözukmuyor.

martymcfly
10.Mart.2012, 16:47
Türkiye ligini açıp tatile çıktığımda ilk 2 sene Galatasaray şampiyon oldu.
Takımın geçmişinde 19 şampiyonluk yazıyor ama Fatih Terim'de 1 olarak görünüyor.
Genie scout çıkmadı galiba reputationlara ordan bakmak lazım.

myres
10.Mart.2012, 16:49
Evet butun bunlar incelenmesi gerek bence. EN iyi durumda sadece görunus olarak etkisi olan bir sorundur bu, yani achivments bölumunde gözukmuyor sampiyonluklar. Ama eger oyunun mekanizmasini etkiliyorsa, senin yazdigin konularda, bu sorun ozaman cok vahim. Etkilemiyorsa bile zevk azaltici biseydir bu, kac tane sampiyonlugumuz var falan göremiyecegiz. Sonucta insan bu oyunu kendin nekadar basarili olabilecegini görmek icin oynuyor. Ve bunu da göremiyorsak baya bir bosuna oynamis gibi olunuyor, zevki kaciyor. 10 yil sonra oyunda insan bakiyor ne kazanmisim, ne basarmisim diye, ama bu sorundan dolayi bisey gözukmuyor.

bütün sezonlarda play-off olursa sorun kalkacaktır.en kötü ihtimalle bu datayı yaparsa birileri tek sorun play-offlar olur.olsun oda artık yapacak birşey yok.umarım birileri el atar bu olayada,eğer sorun çözülmezse ki çözülemeyecek gibi duruyor,playoff ekler sezonlara.

sui generis
10.Mart.2012, 16:53
zaten play off olayının federasyon açıklamadan anket sonucu kaldırmak hataydı. her ne kadar federasyon kaldıracak olsa da resmi bir şey değildi ama yine de oyuna girildi.

clowegem
10.Mart.2012, 16:58
sigamesten yeni bir açıklama varmı arkadaşlar ? sigames forumlarında durum nedir ?

vedat1987
10.Mart.2012, 16:59
zaten play off olayının federasyon açıklamadan anket sonucu kaldırmak hataydı. her ne kadar federasyon kaldıracak olsa da resmi bir şey değildi ama yine de oyuna girildi.

Kesinlikle katılıyorum. Federasyon bu konuda resmi açıklama yapmadan kaldırılması çok saçma. Tamam kimse playoff olayına sıcak bakmıyor ancak bu konuda kesinleşmiş bir karar olduğunu sanmıyorum. Gelecek sezon ligin kaç takımla oynanacağı bile belli değil 22 takım olacak vs. söylentileri bile dolanıyor ortalarda. O yüzden resmi açıklama beklenmeliydi. Gelecek sezonun playoff sistemiyle devam etmeyeceğini kim garanti edebilir?

bearyn
10.Mart.2012, 17:08
Şu lanet oyunu en başından hatasız, playoffsuz bir şekilde başlatmanın bir yolu yok mu editörden, data güncellemesi falan?

tosyalinl
10.Mart.2012, 17:10
Herhalde bu hata 12.1 patchindan sonra olustu. Allahtan oyunu güncellememisim, yoksa oyunun zevki kaçacakmis :D her sene play-off lu oynuyoruz ama olsun.

Şu lanet oyunu en başından hatasız, playoffsuz bir şekilde başlatmanın bir yolu yok mu editörden, data güncellemesi falan?

Ben su alternatif ligi indirmistim ama henüz açmadim, yapisi biraz farkli ama play-offsuz bildigim kadariyla:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=106191

clowegem
10.Mart.2012, 17:12
Playoff oyunun bütün sezonlarında oynansın. 97 22,25%
Playoff sadece 2011/12 sezonunda oynansın, ilerleyen sezonlarda playoffsuz lig statüsü uygulansın. 339 77,75%

Bu oyunu türkiyede binlerce kişi oynuyor ama 339 kişi istedi diye lig değişti başımıza gelmeyen şey kalmadı :)) Şaka bi yana diğer arkadaşlarında dediği gibi sigames e kalmadan ligi editorden kendimiz yeniden yaratamazmıyız ?

myres
10.Mart.2012, 17:16
Playoff oyunun bütün sezonlarında oynansın. 97 22,25%
Playoff sadece 2011/12 sezonunda oynansın, ilerleyen sezonlarda playoffsuz lig statüsü uygulansın. 339 77,75%

Bu oyunu türkiyede binlerce kişi oynuyor ama 339 kişi istedi diye lig değişti başımıza gelmeyen şey kalmadı :)) Şaka bi yana diğer arkadaşlarında dediği gibi sigames e kalmadan ligi editorden kendimiz yeniden yaratamazmıyız ?

bende %77.75'lik dilim içerisindeyim.öyle olması daha güzel oldu.ama nerden bilelim böyle bir sorunla karşılaşacağımızı.dediğim gibi her sezon play-off olsun buna razıyım.yeterki şu şampiyonluklar hiçe gitmesin.bu datayı yapacak kimsede çıkmıyor.insan dahada umutsuz oluyor.

clowegem
10.Mart.2012, 17:22
sigames e falan araştırmacılar istekse bulunsa hiç playoff olmadan fm2011 deki yada öncekilerdeki sistemi kullansınlar. bu playoff hiç olmasa yapmazlarmı acaba ? bug u düzeltmeye uğraşacaklarına eski sisteme dönerler bi sorun yoktu zaten onda onlar içinde yapması zor olan bişey olmasa gerek.

Vieri
10.Mart.2012, 17:23

Bu şampiyonlukların işlenmemesi oyunun genel bir problemi gibi gözüküyor, açtığım oyunda İngiltere, İspanya ve Türkiye, lig şampiyonluğu sonrası kişilerin (oyuncu, menajer, personel vb) şampiyonluk bilgisi işlenmiyor.

Kulübün şampiyonluk sayıları artıyor
Kulüp History - Landmarks bölümünde şampiyonluk yer almıyor
Kulübün reputation artıyor
Competition bölümünde şampiyon olunan yıl ekleniyor

Manager history de league wins artmıyor (R.Madrid de Mourinho 2 sezon kazanmasına rağmen League wins 0).
Manager reputation artıyor
Süper ligde ilk sezon playoff nedeniyle Manager Achievements "Finished 1st in Turkish Premier Division" yazıyor. İkinci sezon boş.

bearyn
10.Mart.2012, 17:24
sigames e falan araştırmacılar istekse bulunsa hiç playoff olmadan fm2011 deki yada öncekilerdeki sistemi kullansınlar. bu playoff hiç olmasa yapmazlarmı acaba ? bug u düzeltmeye uğraşacaklarına eski sisteme dönerler bi sorun yoktu zaten onda onlar içinde yapması zor olan bişey olmasa gerek.
Saçmalık da bu zaten. Adamlar istedikleri herşeyi, her değişikliği yapabilir oyunla ilgili fakat yapmıyorlar.

bearyn
10.Mart.2012, 17:26
Bu şampiyonlukların işlenmemesi oyunun genel bir problemi gibi gözüküyor, açtığım oyunda İngiltere, İspanya ve Türkiye, lig şampiyonluğu sonrası kişilerin (oyuncu, menajer, personel vb) şampiyonluk bilgisi işlenmiyor.

Manager history de league wins artmıyor (R.Madrid de Mourinho 2 sezon kazanmasına rağmen League wins 0).
Süper ligde ilk sezon playoff nedeniyle Manager Achievements "Finished 1st in Turkish Premier Division" yazıyor. İkinci sezon boş.
Nasıl yani sadece Türkiye'de değil mi bu sorun?

Vieri
10.Mart.2012, 17:28
benim izlenimim bu yönde sizde bir test edin lütfen.

Reputation ların etkilerini incelemeye devam ediyorum. Şu anda 4.sezon oynanıyor.

lakin1907
10.Mart.2012, 17:29

Yuh ya !
Peki SI ne diyor, yamayla falan düzeltmeleri lazım olur mu böyle iş.

clowegem
reputationla ilgili bir sorun olmuyorsa oyuna başlayım o zaman.

sui generis
ben de açıp deneyim şimdi

myres
10.Mart.2012, 17:30

klüp başkanları neye göre bizi istiyorlar.örneğin chelsea takımının beni istemesi mümkünmü bu durumda.sadece repulation yükselmesi yeterli olurmu? yoksa kariyerimde şampiyonluk görünmediği için bu adam hiçbirşey kazanamamış getirmeye gerek yokmu diyorlar?

bearyn
10.Mart.2012, 17:34
klüp başkanları neye göre bizi istiyorlar.örneğin chelsea takımının beni istemesi mümkünmü bu durumda.sadece repulation yükselmesi yeterli olurmu? yoksa kariyerimde şampiyonluk görünmediği için bu adam hiçbirşey kazanamamış getirmeye gerek yokmu diyorlar?
Yani imkansız ki oyunu bu haliyle oynamak. Bunun gibi gözden kaçan onlarca detay var şampiyonlukla ilgili.

myres
10.Mart.2012, 17:43
Yani imkansız ki oyunu bu haliyle oynamak. Bunun gibi gözden kaçan onlarca detay var şampiyonlukla ilgili.

saçma.yani sadece türkiye ligi olsa tamam uğraşmadılar diyeceğimde,ingiltere gibi bir ligde böyle bir sorun varsa hala neyi bekliyorlar.bu patch yapmak bu kadarmı zordur ya.geldide benim orjinal oyun aldığım yıla denk geldi bu sorun.birde soruma tam cevap alamadım ama.

perpetua
10.Mart.2012, 17:52

Reputation yukselmesi yeterli olur. Kariyerdeki basarilar sadece kozmetik. Karar verme konusunda reputation ve CA kullaniliyor oyunun her yerinde.

perpetua
10.Mart.2012, 17:53
benim izlenimim bu yönde sizde bir test edin lütfen.

Reputation ların etkilerini incelemeye devam ediyorum. Şu anda 4.sezon oynanıyor.

Eline saglik Mustafa. :)

Repleri nasil buluyorsun yahu? Daha FMRTE falan cikmadi 12.2.0 icin.

myres
10.Mart.2012, 17:54
Reputation yukselmesi yeterli olur. Kariyerdeki basarilar sadece kozmetik. Karar verme konusunda reputation ve CA kullaniliyor oyunun her yerinde.

o zaman oynanmayacak kadar kötü değil.sadece göz zevkimizin içine edilecek o kadar.teşekkürler.umarım sorun çözülür bir an önce.

clowegem
10.Mart.2012, 17:56
şampiyonluk gelirleride geliyorsa 1. bitirince sezzonu o zaman idare edilebilir.

Vieri
10.Mart.2012, 18:01
Eline saglik Mustafa. :)

Repleri nasil buluyorsun yahu? Daha FMRTE falan cikmadi 12.2.0 icin.

Visual Studio 2010 da FM.exe nin RAM de tuttuğu verileri okuyarak ama biraz kasıyor.

sui generis
10.Mart.2012, 18:10
bende şöyle bir şey oldu. Alex Ferguson 2.yılda Man Utd ile şampiyon oldu ve achievements kısmında şampiyon yazdı. Villas-Boas ise Beşiktaş ile 2.yıl play off suz şampiyon oldu, orada 1.bitirdi yazdı.

http://www.netteresim.com/pictures/96b0e89f0b1fc459a426d7030d28a4a6.png (http://www.netteresim.com)
http://www.netteresim.com/pictures/ad1573e21b93adcb5ff8beed3c65703e.png (http://www.netteresim.com)

sui generis
10.Mart.2012, 18:12
ama play off lu ligde GS şampiyon olmuş Villas-Boas da ne yazıyorsa Fatih Terimde de o yazıyor.

ek: Owerview de Fatih Terim de legue wins kısmında 1 yazarken Villas-Boas kısmında 0 yazıyor. aynı şekilde 2 yıl İngiltere de şampiyon olan Ferguson da ise 1 yazıyor. yani benim anladığım ilk yıl herkeste normal 2.yıl Owerview kısmına şampiyonluk eklenmiyor.

Vieri
10.Mart.2012, 18:15
Lig şampiyonlukları kazandığına dair artma var mı?

sui generis
10.Mart.2012, 18:17
ama play off lu ligde GS şampiyon olmuş Villas-Boas da ne yazıyorsa Fatih Terimde de o yazıyor.

ek: Owerview de Fatih Terim de legue wins kısmında 1 yazarken Villas-Boas kısmında 0 yazıyor. aynı şekilde 2 yıl İngiltere de şampiyon olan Ferguson da ise 1 yazıyor. yani benim anladığım ilk yıl herkeste normal 2.yıl Owerview kısmına şampiyonluk eklenmiyor.

düzenle deyince görememiş olabilirsiniz. alıntıladım.

sui generis
10.Mart.2012, 18:20
İspanya da 2.sezon şampiyon olan Barcelona hocasına da eklenmemiş

martymcfly
10.Mart.2012, 18:35
Takımların itibarları değişiyor. 1 sezon tatile çıktım sadece İngiltere ligini açıp, Chelsea'nin rep continentale düştü.

Edit: 2. sezon United şampiyon Ferguson'un profilinde 2013 English premier division champions yazıyor.
Sadece Türkiye'de bu sorun var galiba.

sui generis
10.Mart.2012, 18:55
Takımların itibarları değişiyor. 1 sezon tatile çıktım sadece İngiltere ligini açıp, Chelsea'nin rep continentale düştü.

Edit: 2. sezon United şampiyon Ferguson'un profilinde 2013 English premier division champions yazıyor.
Sadece Türkiye'de bu sorun var galiba.

orada yazması değil, achievements kısmında lig şampiyonluğunda olup olmaması önemli.

rep kısmında değişim olduğu kanısına ben de vardım. şöyle; yanlış bilmiyorsam oyuna başlarken en yüksek rep'li Türk takımı Fenerbahçe. 2 yıl sonunda milli takım kısmını tıklayınca sol alt köşedeki kulüpler sırasında ilk olarak Galatasaray yazıyor. zaten oyunda da GS, FB den şampiyonluk,sıra vs. bakımından iyi durumda.

martymcfly
10.Mart.2012, 19:11
orada yazması değil, achievements kısmında lig şampiyonluğunda olup olmaması önemli.

rep kısmında değişim olduğu kanısına ben de vardım. şöyle; yanlış bilmiyorsam oyuna başlarken en yüksek rep'li Türk takımı Fenerbahçe. 2 yıl sonunda milli takım kısmını tıklayınca sol alt köşedeki kulüpler sırasında ilk olarak Galatasaray yazıyor. zaten oyunda da GS, FB den şampiyonluk,sıra vs. bakımından iyi durumda.

Tamam bunu demiyor musun ?

http://img31.imageshack.us/img31/2834/alexfergusonhistoryachi.jpg

sui generis
10.Mart.2012, 19:14
pardon karıştırmışım. owerview kısmında lig şampiyonluğu yazıyor orayı diyecekken yanlış yeri söylemişim.

martymcfly
10.Mart.2012, 19:20
Orda da var cup wins 1, league wins 1.

İspanya açık değil eğer orda dediğin gibi eklenmiyorsa çok ilginç bir hal aldı bu oyun.

sui generis
10.Mart.2012, 19:25
Orda da var cup wins 1, league wins 1.

İspanya açık değil eğer orda dediğin gibi eklenmiyorsa çok ilginç bir hal aldı bu oyun.

zaten ilk sezon sıkıntı değil, sıkıntı 2.yıl başlıyor. ve İspanyada da aynı şeyle karşılaştım ben. ama bana kalırsa sadece orada yazmıyor ama rep de falan sıkıntı olmuyor.

serwan
10.Mart.2012, 20:26
Visual Studio 2010 da FM.exe nin RAM de tuttuğu verileri okuyarak ama biraz kasıyor.

hocam bunu yapmak nereden geldi aklına ya :D takdire şayan valla..

edgaras1905
10.Mart.2012, 20:54
12.0.4 versiyonda denedim tatile cıkarak menejer sayfasında menejerin istatistiklerini oldugu sayfada ligi sampiyon olarak bitirmis ama o sayfada hic bir sey yazmıyor.Diger ülkelerde yaziyor
Sorunsuz versiyon varmı?

Vieri
10.Mart.2012, 21:12
Sonunda 7 sezon tamamladım. Türkiye ligi, İspanya ve İngiltere.

Reputation, CA değerleri gibi tüm matematiksel veriler normal işliyor.
Şampiyonluk sonrası kulüplerin reputation, finans verileri normal.

İlk sezon problemsiz. İkinci sezon ve sonrası Türkiye ligi Play-off un devre dışı kalmasıyla normal lig statüsünde lig şampiyonu kazanan takımın menajerinin kazandığı lig şampiyonluğu menajer profil tarihçesinde kazanılan lig şampiyonluklarındaki alanı arttırmıyor. Yine aynı şekilde oyuncuların veya personelin tarihçesinde başarılar alanına bilgi gelmiyor.

Cengo
10.Mart.2012, 21:47
İlk sezon problemsiz. İkinci sezon ve sonrası Türkiye ligi Play-off un devre dışı kalmasıyla normal lig statüsünde lig şampiyonu kazanan takımın menajerinin kazandığı lig şampiyonluğu menajer profil tarihçesinde kazanılan lig şampiyonluklarındaki alanı arttırmıyor. Yine aynı şekilde oyuncuların veya personelin tarihçesinde başarılar alanına bilgi gelmiyor.

Bu durum şampiyonluk sayısına orantılı TFF ödeneklerini etkilemiyor mu? Kozmetik bir durumun ötesinde bence.

clowegem
10.Mart.2012, 21:55
Lig tarihinde şampiyonluk sayıları artıyor benim oyunumda.

edgaras1905
10.Mart.2012, 22:05
Lig tarihinde şampiyonluk sayıları artıyor benim oyunumda.

Sampiyon olan bir takimini menejerlerini istatisliklerini oldugu sayfada yaziyormu lig sampiyonlugu kupa sampiyonlu yazan yerde.

HeracLes
10.Mart.2012, 22:19
Sigames'in forumu açılmıyor ya biraz daha bahsetsek şu konudan bu işe odaklanırlar.

Bu arada bende deneme amaçlı bir kariyer açtım Türkiye dışında sadece İngiltere açıktı oradan gördüğüm kadarıyla overview ve achievments bölümündeki şampiyonluklar doğru ancak Türkiye'de 2. yıldan itibaren sorun başlıyor. Reputation sorunu yok, artıyor veya azalıyor. Diğer liglerde olsaydı şimdiye fix çıkarmışlardı sanırım sadece TPD'de var.

clowegem
10.Mart.2012, 22:22
ondan bahsetmiyorum ben. abooo'nun dediğine yazdım.

The.Crow
10.Mart.2012, 22:35
Bu mudur yani o kadar para verip aldığımız oyun! Öyle ufak bir sorun da değil ki. Herkesin amacı şampiyon olmak ama şampiyonluklar yazmıyor kariyerinde insanın. Bu mudur yani . Haram olsun bu sene verdiğim para.

serwan
10.Mart.2012, 23:49
ya bende görünüyor ama şöyle bi sıkıntı var. ispanyada oynuyorum 1 kez şampiyon oldum 1 kez kral kupasını aldım 1 kez de süper kupayı aldım.. sadece şampiyonluğum görünüyor..

lakin1907
11.Mart.2012, 00:56
Bu durum şampiyonluk sayısına orantılı TFF ödeneklerini etkilemiyor mu? Kozmetik bir durumun ötesinde bence.

Tüm oynama isteğim gitti bunu duyunca..

akorkmaz
11.Mart.2012, 12:31
Anlamadığım eğer İspanya ve İngiltere liglerinde de böyle şampiyonluk yazılmama sorunu olsaydı SI forumlarında kıyametin kopması lazımdı şu ana kadar. Orada durumlar ne ki?

sui generis
11.Mart.2012, 14:22

hayır, böyle bir şey olamaz. Çünkü; hem ligin history kısmında hem de şampiyon olan kulübün history kısmında şampiyon olduğu yazıyor. benim yazmadığını gördüğüm tek yer menajerin kazandığı lig şampiyonluğu bölümü.. baktığım her yerde yazıyor. ama bu menajerin rep'ine, CA'sına etki ediyor mu bilmiyorum.

Vieri
11.Mart.2012, 14:24
Menajer CA ları değişiyor, reputation değişiyor ve gelirlerde sorun yok.

sui generis
11.Mart.2012, 14:26
o zaman pek bir sıkıntı değil, çünkü aynı sorun İspanyada da var İngilterede de.. düzelttiklerinde hepsi düzelir. bize özgü birşey değil.

Deza
11.Mart.2012, 15:48
o zaman pek bir sıkıntı değil, çünkü aynı sorun İspanyada da var İngilterede de.. düzelttiklerinde hepsi düzelir. bize özgü birşey değil.

Hayir o ulkelerde bu sorun oldugunu hic görmedim, ve ayrica baskasinin da belirttigini görmedim. Sanirim sadece bizim ligimiz icin, play off tan dolayi olan bir sorun. Yoksa SI forumlarinda kesinlikle gözume carpardi ingiltere ligi veya ispanya liginde bu sorun olsaydi

sui generis
11.Mart.2012, 15:51
dostum şimdi işim var biraz. akşama ss koyarım. aynı şekilde ispanya ve ingiltere de şampiyon olan menajerde de yazmıyor. kendim gördüm bunu.

Vieri
11.Mart.2012, 15:58
FM Genie Scout v12.2 ye uygun çalışıyormuş, kayıtlı oyunlarda dilerseniz kontrollerinizi yapabilirsiniz.

Deza
11.Mart.2012, 16:45
dostum şimdi işim var biraz. akşama ss koyarım. aynı şekilde ispanya ve ingiltere de şampiyon olan menajerde de yazmıyor. kendim gördüm bunu.

Tamam kardesim sen bir incele iyice aksama kadar. Eger öyle ise ben bunu SI forumunda belirteyim bakalim insanlarin tepkileri olacakmi, onlarda ayni sorun varsa belki bu sorunu cözmeye daha cok yanasirlar. SS lerde hem manajer achivmentsi gösteren hem de o takimin sampiyon olduguna dair bir SS koyarsan bunlari belki SI forumuna da ekleyebilirim ki görsunler. Oyun bende su an kayitli degil ben kendim deneme yapip bakamiyorum. Sagol

sasuta
11.Mart.2012, 17:07
Oldukçacan sıkıcı bir durum. Umarım biran önce düzeltebilirler. Bunun haricinde Playoff'u iptal etmenin bir yolu yok mu?

HeracLes
11.Mart.2012, 19:07
Yahu bu sorunla oyunu açasım bile yok. Bütün hevesim kaçtı. İnşallah bir hotfix çıkarırlar.

sui generis
11.Mart.2012, 21:14
işte ss ler... İngiltere de Man Utd 2 yıl şampiyon olmasına rağmen Alex Ferguson da 1 lig şampiyonluğu yazıyor. İapanya da Barcelona 1 kez şampiyon olmasına rağmen Guardiola da sıfır lig şampiyonluğu yazıyor.

http://www.netteresim.com/pictures/079e17bb98ee0ec179f4113a437a8eeb.png (http://www.netteresim.com)

http://www.netteresim.com/pictures/2fc3f5b8f1512c671758bdada582a12a.png (http://www.netteresim.com)

http://www.netteresim.com/pictures/c5d5f4b739c1b6fd071461366348e73e.png (http://www.netteresim.com)

http://www.netteresim.com/pictures/6cae34268cce587f8ae2c210424d7b90.png (http://www.netteresim.com)

http://www.netteresim.com/pictures/78400175b44fa81b4f8cca5fff72fc3a.png (http://www.netteresim.com)

Deza
12.Mart.2012, 03:55
Sagol SS ler icin, 28 mayisdasin ss lerde, belki tarih ilerleyince bu sampiyonluklar kayit olabilir. Yani haziran veya Temmuza gelince, hani fikstur yeniden cekiliyor ya ozaman. Biraz daha oyunu ilerletip bakabilirmisin sampiyonluklar gözukecek mi, yoksa hala gözukmuyor mu

Vieri
12.Mart.2012, 10:19
Evet sezonun sıfırlanması sonrası kontrol edilmesi gerekiyor.

serwan
12.Mart.2012, 10:59
benim teknik direktör geçmişimde görünüyor şampiyonluğum ve 2 kupam ancak hall of fame'de sıkıntı var

HeracLes
12.Mart.2012, 18:21
Arkadaşlar İngiltere ve İspanya da sorun yok gibi gözüküyor. Ayrıca bir de Yunan liginde bütün oyuncular yabancı sayılıyormuş. Daha büyük bir hata. Düzelteceklerine bozuyorlar :)

serwan
12.Mart.2012, 23:02
arkadaşlar çok ilginç bişey aktarmak istiyorum. kariyerime 2 farklı bilgisayarda save dosyamı taşıyarak devam ediyorum. laptopta oynarken hall of fame kısmında aldığım kupa gözükmezken diğer bilgisayarda gözüküyor.
ikisinde de 12.2 yüklü..

Deza
13.Mart.2012, 00:58
Sanirim ingiltere ve ispanya da sorun yok. Coktan SI forumlarinda duyulurda ozaman. Buyuk sorunlar su an bizim ligimizde ve yunanlilarda.

myres
14.Mart.2012, 18:07
bir gelişme varmı?

mcerdi
14.Mart.2012, 18:12
fm2010'dan sonra sigames iyicene saçmalamaya başladı.

KanaKe
14.Mart.2012, 18:13
bir gelişme varmı?

gelisme mi ne gelismesi gelisme ne arar SI'de :)

perpetua
14.Mart.2012, 19:43
arkadaşlar çok ilginç bişey aktarmak istiyorum. kariyerime 2 farklı bilgisayarda save dosyamı taşıyarak devam ediyorum. laptopta oynarken hall of fame kısmında aldığım kupa gözükmezken diğer bilgisayarda gözüküyor.
ikisinde de 12.2 yüklü..

Yanilmiyorsam hall of fame yukledigin yer ile iliskili, kayit ettigin oyun degil.

Mesela oyunun yuklendigi tek bilgisayarda iki farkli kisi iki ayri oyun oynuyorsa, hall of fame'de o iki kisinin de basarilarini gorebiliyorsun.

HeracLes
14.Mart.2012, 20:10
Steam az önce 40,9 mblik bir dosya indirdi, bakalım bi oyuna.

myres
14.Mart.2012, 20:23
Steam az önce 40,9 mblik bir dosya indirdi, bakalım bi oyuna.

evet bendede şuanda iniyor.umarım sorun çözülmüştür.bilgisi olan arkadaşlar güncellemenin ne işe yaradığını yazarsa iyi olur.

Edit:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=106874&page=7

linkte ''Ralf'' nickli arkadaşlar paylaşmış.

12.2.1

General
=======
- Fixed issue where the game would create too many scout reports, sometimes resulting in missing reports, runtime errors or a crash
- Fixed issue where Reminder Date was not being saved when confirming notes
- Fixed postponed fixtures issue that resulted in warnings being displayed and a possible crash

Competitions
============
- Fixed issue in pre-12.2.0 saves where some players in Greek & Hungarian leagues are incorrectly regarded as Foreign
- Fixed issue where winning the Turkish Premier League is not credited
- Prevented new Russian foreign player rules applying to pre-12.2.0 saves

Database
========
- Corrected Nottingham Forest chairman's retirement date so he is now available for board interaction
- Corrected Sam Hutchinson retirement date so he now appears in-game

artık kariyerler daha zevkli olacak.hata çözülmüştür.hayırlı uğurlu olsun :D

Deza
14.Mart.2012, 20:44
Sonunda duzeltilmesine cok sevindim :)

sui generis
14.Mart.2012, 20:50
bu data güncellemesi mi yoksa normal bir güncelleme mi ? kayıtlı oyuna etki ediyor mu yani

Deza
14.Mart.2012, 20:51
bu data güncellemesi mi yoksa normal bir güncelleme mi ? kayıtlı oyuna etki ediyor mu yani

Normal guncelleme seklinde. Sanirim kayitli oyunda etkisi var.

Goofy
14.Mart.2012, 21:28
Bende hala 12.2.0 olarak görünüyor?

serwan
14.Mart.2012, 22:27
Normal guncelleme seklinde. Sanirim kayitli oyunda etkisi var.

12.2.1 deki türkiye ligi düzeltmesi kayıtlı oyunlara etki etmiyormuş.. yeni oyun açmak gerekiyor

edgaras1905
14.Mart.2012, 22:57
Steam indiriminden yararlanarak oyunu aldım bu sorun canımı sıkıyordu cözükmesi iyi oldu.
Birde ben oyunu orjinal alınca sanki orjinal oyun almada patlama olmus gibi hissediyorum insallah hislerimde yanılmam :D
Su oyun fiyatları 20 25 TL olsa oyunların orginal alma oranı cok yükselir.

clowegem
14.Mart.2012, 23:27
kayıtlı oyunuma etki etmedi bende

Deza
15.Mart.2012, 00:43
Yeni oyun baslatmaniz gerek

Bordo61Mavi
15.Mart.2012, 00:54
Hadi ya illa yeni oyunmu baslatacaz.

Vassili Zaitsev
15.Mart.2012, 18:40
12.2.1 ile giderildiği iddia edilen menajere şampiyonluğun eklenmeme sorunu aynen devam ediyor. Denemek için tatile çıktım ilk sezonki şampiyonluk yine gözükürken 2. sezondan sonrası şampiyonluklar gözükmüyor. Bunlar hangi hatayı düzeltmişler ben anlamadım :(((((((((((((((( :icon_mad:

europeanconquer
15.Mart.2012, 21:42
12.2.1 ile giderildiği iddia edilen menajere şampiyonluğun eklenmeme sorunu aynen devam ediyor. Denemek için tatile çıktım ilk sezonki şampiyonluk yine gözükürken 2. sezondan sonrası şampiyonluklar gözükmüyor. Bunlar hangi hatayı düzeltmişler ben anlamadım :(((((((((((((((( :icon_mad:

Yeni oyun kurdunuz mu peki ?

Ayrıca bu sorunla 12.1.1 de tekrar karşılaşan var mı ?

sui generis
15.Mart.2012, 23:16
sezonun tamamlanmasını bekleyip dene dostum. yeni sezon başlayınca bir bak oraya.

Deza
16.Mart.2012, 00:13
Yeni oyun baslatarak tatile cikin ve birkac sezon sonra bakin. Hata duzeltilmis olmasi gerek.

Vassili Zaitsev
16.Mart.2012, 01:07
sizde düzeldi mi bilmem ama bende düzelmedi. yeni oyun açtım tatile çıktım. 2. sezon şampiyonluğu menajer de gözükmüyor yine :( oyun sildim baştan yükledim ama olmadı olmadı :(((

leave_992
16.Mart.2012, 01:14
bende sorun yok,tatile çıktım 2.sezon da şamypinoluk geldi.Hem kutlama mesajları hemde profilde gözüküyor.

Vassili Zaitsev
16.Mart.2012, 01:35
bende sorun yok,tatile çıktım 2.sezon da şamypinoluk geldi.Hem kutlama mesajları hemde profilde gözüküyor.

resim yükleyebilirmisin? takım şampiyonluğun problem yok hall of fame e etki etmiyor bende...

leave_992
16.Mart.2012, 02:23
resim yükleyebilirmisin? takım şampiyonluğun problem yok hall of fame e etki etmiyor bende...

Hocam kapadım da dur bidaha tatile çıkayim gelince şampiyonluk ekleyim.

Deza
17.Mart.2012, 00:51
Birkac arkadas yeni oyun baslatip, tatile cikip, bu sorun cözuldu mu cözulmedi mi bakabilir mi? 2. sezondan itibaren sampiyon olunca haberlerde cikiyor mu? Manajer ve oyuncu achivments bölumune ekleniyor mu sampiyonluk sayisi? Sorunlar buydu. SI cözduk diyor, ama bazi arkadaslarda cözulmemis gibi gözukmesi garip.

Cornholio
17.Mart.2012, 12:12
Birkac arkadas yeni oyun baslatip, tatile cikip, bu sorun cözuldu mu cözulmedi mi bakabilir mi? 2. sezondan itibaren sampiyon olunca haberlerde cikiyor mu? Manajer ve oyuncu achivments bölumune ekleniyor mu sampiyonluk sayisi? Sorunlar buydu. SI cözduk diyor, ama bazi arkadaslarda cözulmemis gibi gözukmesi garip.

Ben şimdi tekrar bir holiday save başlatıyorum. Birkaç saate eve gelince buraya yazarım.

Edit: Yok yine olmuyor

Deza
17.Mart.2012, 16:37
Cok garip. Yukarda bir arkadas sorun olmadigini yazmisti, o da bakabilir mi acaba? Niye böyle oluyorsa. Baska etki eden seyler mi var bu sorunun var olup olmamasina acaba?

Deza
17.Mart.2012, 16:43
Sorun cözulmemis gibi. SI neyi cözmus peki?? Bizle alay mi ediyorlar cözduk diyerek ki susalim!!??

TheWizard
17.Mart.2012, 18:09
Her kafadan farklı bir ses çıkıyor arkadaşlar insanların kafası karışıyor.Tatile çıktım 1-2 saate kadar ss'leri koyacağım..

Deza
17.Mart.2012, 18:21
Her kafadan farklı bir ses çıkıyor arkadaşlar insanların kafası karışıyor.Tatile çıktım 1-2 saate kadar ss'leri koyacağım..

Evet haklisin, ben de sasirdim. Bi bakarsan iyi olur sen de. Manajer ve oyuncu history ve achivments bölumunde sampiyonluklar ekleniyor mu 2. sezondan itibaren, ve ayrica sampiyon olundugunda haberlerde cikiyor mu. Merak edilen sorular bunlar. Gercekten herkes ayri diyor.

EDIT: SI forumlarinda da bazi arkadaslar ayri seyler diyor. Yeni bir konu actim SI forumunda bu belirsizlik hakkinda, bakalim yetkili kisiler ilgi duyup ne cevap verecekler.

noescape85
17.Mart.2012, 19:36
Net birinden net bir şekilde öğrenebilsek, daha belli değil yani bu durum öyle mi :S

HeracLes
17.Mart.2012, 20:56
1-2 arkadaş düzelmiş deyip sste göstermişti ama düzelmedi diyen de çok.

rapX
17.Mart.2012, 21:46
aslında geçen hafta ki indirimde oyunu orjinal alacaktım ama bu hata yüzünden almaktan vazgeçtim.

TheWizard
18.Mart.2012, 01:28
derbi nedeniyle biraz gecikti.1 saat içinde ekleyeceğim ss'leri..

Deza
18.Mart.2012, 03:39
derbi nedeniyle biraz gecikti.1 saat içinde ekleyeceğim ss'leri..

Tamam abicim sen ekle bakalim. Biz de anlamadik durumun nasil oldugunu.

World Hollow o1
18.Mart.2012, 03:47
http://img853.imageshack.us/img853/6907/adszcof.png

Deza
18.Mart.2012, 03:51
http://img853.imageshack.us/img853/6907/adszcof.png

Sen hangi versiyondasin bilmiyorum, ama oyun ciktiktan sonraki ilk yamada play off sistemi 2. sezondan itibaren kalkiyor. Sen de devam etmis play off uzun yillar. Oyunun kopya mi ki böyle?? Zaten play off varken bizim konustugumuz sorun var degil.

World Hollow o1
18.Mart.2012, 03:54
Sizdeki sorun, play off sistemi bitiyor şampiyonluk mu yazmıyor?

Deza
18.Mart.2012, 04:03
Sizdeki sorun, play off sistemi bitiyor şampiyonluk mu yazmıyor?

Play off sistemi 1. sezondan sonra bitiyor ve sistem eski normal haline dönuyor. Oyun ciktiktan sornaki ilk yama ile birlikte normal siteme döndu ligimiz. Ama bu degisiklikle birlikte oyunda ligimizde sampiyonlugun gözukmeme sorunu cikti. 2 gun önce cikan son yama ile SI bu sorunun duzeltildigini yazdi. Ama simdi bazi arkadaslar duzelmedi diyor, bazilar duzeldi diyor. Neyin nasil oldugunu anlamaya calisiyoruz su an.

World Hollow o1
18.Mart.2012, 04:18
O zaman ben ;

continues to' diyorum ve sayfayı terk ediyorum... :)

nefes
18.Mart.2012, 16:44
bu ne ya? bu sefer de ilk sene şampiyonluğum yazmadı. ligi 3. bitirip şampiyon oldum play off'ta, sadece finished 3rd in turkish premier division var. kazandığıma dair bir şey yok.

nefes
18.Mart.2012, 16:45
hatta sezon başı konuşmalarda da geçen seneyi unutmak istiyorsunuz biliyorum gibi bir seçenek çıkıyor. niye unutalım arkadaş, şampiyon olduk işte?

bearyn
18.Mart.2012, 18:20
Seneye bırak orjinal almayı, korsanını zahmet edip indirirsem sevinsin sigames, birinden bulurum artık oyunu :) Bu sene de sırf Türkçe yama isteyenlere destek olsun diye almıştım zaten.

martymcfly
18.Mart.2012, 20:12
1 kişi small database Türkiye ligini açıp 2 sezon tatile gitmiyor herkes biri kesin cevap versin diye bekliyor :D halbuki yarım saatlik iş. Sevabına ben yapıyım bari :D

meddah
18.Mart.2012, 20:20
1 kişi small database Türkiye ligini açıp 2 sezon tatile gitmiyor herkes biri kesin cevap versin diye bekliyor :D halbuki yarım saatlik iş. Sevabına ben yapıyım bari :D

Bunu şimdiye kadar epey kişi söyledi, hiç birinden bir daha haber alınamadı yalnız. Bir çeşit lanet var bu işte, dikkat!

nefes
18.Mart.2012, 20:21
ben diyorum daha ilk sene bile yazmıyor.

martymcfly
18.Mart.2012, 20:25
Bunu şimdiye kadar epey kişi söyledi, hiç birinden bir daha haber alınamadı yalnız. Bir çeşit lanet var bu işte, dikkat!

Ben de tırstım şimdi :icon_evil:
Aralık 2011 e geldim bitsin 2 sezon ekliyorum ssleri.

Edit:
İlk sezon haberlere çıktı, Terim'e eklendi, biyografi dışında hepsinde var.

2. sezon bitmek üzere Gs son haftaya 17 puan önce girdi hala şampiyon yazmıyor.
SSleri ve save i ekliyorum birazdan.

Fener Avrupa liginde finalde :D

Gncl1905
18.Mart.2012, 20:47
ben diyorum daha ilk sene bile yazmıyor.

İlginç :icon_eek:

İlk sezon birinci bitirdim normal ligi, play-off'ta da şampiyon oldum yazdı bende.İkinci sezonun bende merakla bekliyorum bu sezonun sonunu :)

martymcfly
18.Mart.2012, 21:19
İlk sezonu lig şampiyonluğu 2. sezonu kupa şampiyonluğu olarak yazıyor overwiev yani genel bakışta. Hall off fame ilk sezon değişiyor 2. sezon hareket yok. Temmuz 2013 e kadar ilerlettim.
upload ediyorum save ve ssleri.

martymcfly
18.Mart.2012, 21:42
Buyrun arkadaşlar. 2. sezon düzelen birşey yok boşuna çıkartmışlar patchi.

ssler 2.5 mb
http://speedy.sh/7nfd6/screenshots.rar

save 18 mb
http://speedy.sh/2RJcT/auto-save.rar

Vassili Zaitsev
18.Mart.2012, 22:31

Arkadaşım ben gittim. takım şampiyonluklarında problem yok ama 2. sezondan sonra menajer hanesine şampiyonluk eklenmiyor :(

di canio
18.Mart.2012, 22:34
Benim oyunumda ilk sezon şampiyonluklar hem kulüp profiline yansıdı hem de TD kariyerine yansıdı. 2. sezon ise sadece kulüp profilinde var. TD başarılarında ligi 1. sırada bitirdiği yazmasına rağmen istatistiklerine lig şampiyonluğu eklenmedi.

TheWizard
18.Mart.2012, 23:57
İlk sezon hem menajere hemde klübe ekleniyor şampiyonluk.2.sezon sadece klübe ekleniyor menajere eklenmiyor :(.Ss koyacaktım fakat site sorun çıkardı.Arkadaşıma sordum ondada aynı şekilde olmuş.Sorun kesin olarak çözülene kadar türkiye liginde kariyer açmamak farz oldu..

Cornholio
19.Mart.2012, 00:36
İlk sezon hem menajere hemde klübe ekleniyor şampiyonluk.2.sezon sadece klübe ekleniyor menajere eklenmiyor :(.Ss koyacaktım fakat site sorun çıkardı.Arkadaşıma sordum ondada aynı şekilde olmuş.Sorun kesin olarak çözülene kadar türkiye liginde kariyer açmamak farz oldu..

Bu sorun, en azından SI tarafından, artık çözülmeyecek.

vego
19.Mart.2012, 00:48
12.0.4'e dönün,rahat edin beyler.Mis gibi.

TheWizard
19.Mart.2012, 00:51
12.0.4'e dönün,rahat edin beyler.Mis gibi.

steam'lı orjinal oyun otomatik güncelliyor sürekli.Buna nasıl önlem alabilirim ?.yani 12.0.4'ü yüklesin bir dahada güncellemesin ?

Deza
19.Mart.2012, 01:09
Kisaca SI sorunu cözmemis... Ayip ya adamlar bizle dalga gecti, yine sesimizi cikartamadik. Ne zavalli durumdayiz be lanet olsun

EDIT: Dun SI forumunda bir konu acmistim, kimse cevap vermemis. Ilgilenen arkadaslar göz atabilir, ve yorum yazanlar olup destek cikanlar da olursa sevinirim. Tepkimizi belirtmek icin. Ingilizce bilmeyen arkadaslar icin, konu kisaca bu bizim yasadigimiz sorunun niye cöulmedigine dair bir sitem SI´ya.

Konuyu burdan takip edebilirsiniz. Umuyorum ki SI dan yetikili biri mert olup cikip en azindan duzgun bir cevap verir yazdigima yarin mesai yaptiklarinda. Resmen bize duzelttik dediler ama duzelen bisey yok. Konu -> http://community.sigames.com/showthread.php/301852-Turkish-issue-not-fixed

martymcfly
19.Mart.2012, 02:00
Sigames rezilliğin son noktasında. Orjinal Türkçe isteğinden geçtik artık yeterki hatasız ligimiz olsun diye dua ediyoruz. Bu sene rekor satış yapıldı insaf biraz özen gösterin.
Gerçi bunlar sigames forumlarına yazmak lazım ama İngilizce kötü.

Deza
19.Mart.2012, 02:03
Sigames rezilliğin son noktasında. Orjinal Türkçe isteğinden geçtik artık yeterki hatasız ligimiz olsun diye dua ediyoruz. Bu sene rekor satış yapıldı insaf biraz özen gösterin.
Gerçi bunlar sigames forumlarına yazmak lazım ama İngilizce kötü.

Ben yazacagim kardesim, belirttigim gibi bir konu actim. Yarin bakalim umursayip cevap verecekler mi adam gibi. Vermezlerse daha fazla yazacagim var.

HeracLes
19.Mart.2012, 02:13
Ben yazacagim kardesim, belirttigim gibi bir konu actim. Yarin bakalim umursayip cevap verecekler mi adam gibi. Vermezlerse daha fazla yazacagim var.

Bende birkaç kelime yazdım oraya. Resmen bizi kandırmaya çalışıyorlar.

Deza
19.Mart.2012, 02:16
Bende birkaç kelime yazdım oraya. Resmen bizi kandırmaya çalışıyorlar.

Evet gördum, iyi yaptin sagol. Evet resmen, bide alay eder gibi susalim diye changelist´e yazmislardi duzeltildi diye son patch cikinca.

Deza
19.Mart.2012, 17:18
Bu konu hakkinda yeni bir gelisme yok. SI forumunda actigim konuda SI dan cevap bekliyorum. Duzeltilmemisdir sorun, bu artik kesin. Duzeltilmeyecek de. SI artik bize zaman harcamaz. Artik en azindan onlardan istegim bize bu sorunun niye duzletilmedigini anlatmak, duzeltilecek demelerine ragmen.

Ve bu sorunun oyunu nasil etkiledigini anlatmalari lazim bize. Sorun sadece kosmetik midir, yani sampiyonlugumuz görunmuyor profilde, veya ayrica oyuna baska buyuk etkileri var midir, mesela manajer reputationun artmamasi gibi. Eger kosmetikligin disinda etkileri varsa rezillik. Sadece kosmetik ise bu sorunla idare ederiz diyip oynayacagiz yine de.

HeracLes
19.Mart.2012, 23:57
Bu konu hakkinda yeni bir gelisme yok. SI forumunda actigim konuda SI dan cevap bekliyorum. Duzeltilmemisdir sorun, bu artik kesin. Duzeltilmeyecek de. SI artik bize zaman harcamaz. Artik en azindan onlardan istegim bize bu sorunun niye duzletilmedigini anlatmak, duzeltilecek demelerine ragmen.

Ve bu sorunun oyunu nasil etkiledigini anlatmalari lazim bize. Sorun sadece kosmetik midir, yani sampiyonlugumuz görunmuyor profilde, veya ayrica oyuna baska buyuk etkileri var midir, mesela manajer reputationun artmamasi gibi. Eger kosmetikligin disinda etkileri varsa rezillik. Sadece kosmetik ise bu sorunla idare ederiz diyip oynayacagiz yine de.

League Spesific Issues bölümüne Olly yazmış. Sorunu fixlediklerini düşünmüşler ama hala devam ediyormuş, özür felan da dilemiş. Bir umut düzeltirler ve 12.2.2 çıkar. Çıkarmazlarsa böyle oynamak zorundayız galiba.

Deza
20.Mart.2012, 02:51
Evet simdi gördum. SI dan yetkili kisi bizi umutlandiran aciklamalar yapmis. Aslinda sorunun cözuldugunu son cikan yama icin, ama yama´nin bu cözumu tam olarak icerme de bir sorun yasandigini belirtti. Ve bu sorunla hala ilgilendiklerini de belirtiyor yetkili kisi. Insallah son bir yama cikarip bu sorunu da kökunden cözerler.

Sevindim SI nin bu aciklamasina ve acikcasi umutlandim, bakalim ne olacak. Aciklamalrina göre yakinda yeni bilgiler vereceklermis bu sorun hakkinda ve olasi bir cözum hakkinda. Umutla bekleyin arkadaslar :)

World Hollow o1
20.Mart.2012, 12:44
Benim oyunuda bozdular yahu bunlar.. :)
Türkçe yama kurduk bütün hepsi allak bullak oldu, gerçekden geçmiş falan gözükmeyince pek hoş olmuyor.

Deza
20.Mart.2012, 16:48
Insallah yakinda sevindirici aciklamalarda bulunurlar SI tarafindan ve yakin bir zamanda da yeni bir patch ile bu sorunu cözerler. SI en azindan bu konuyla ilgilendiklerini belirtiyor, ve özur diliyor en sonki patch da bu sorunun cözulememesine. Bu aciklamalari bence umut verici ve umutla bekliyecegiz simdi arkadaslar. Insallah olur istedigimiz sekilde :)

Saviola1905
20.Mart.2012, 17:22
Insallah yakinda sevindirici aciklamalarda bulunurlar SI tarafindan ve yakin bir zamanda da yeni bir patch ile bu sorunu cözerler. SI en azindan bu konuyla ilgilendiklerini belirtiyor, ve özur diliyor en sonki patch da bu sorunun cözulememesine. Bu aciklamalari bence umut verici ve umutla bekliyecegiz simdi arkadaslar. Insallah olur istedigimiz sekilde :)

Nisan oldu, biz hala dogru duzgun oyunu oynayamioruz.. Sorun duzeldi yine yeni oyuna basladim, bosu bosunaymis demekki..

HeracLes
20.Mart.2012, 18:17
Aslinda sorunun cözuldugunu son cikan yama icin, ama yama´nin bu cözumu tam olarak icerme de bir sorun yasandigini belirtti.

Ben bu kısmı görmemiştim, şimdi gördüm. Ama durum böyleyse büyük ihtimal ayın 21'inde çıkacaktır. 12.2, 7 Mart ; 12.2.1, 14 Mart'ta çıktı :) Haftada bir çıkıyor. İnşallah yarın çıkar ve sorun çözülür.

Deza
20.Mart.2012, 21:51
Ben bu kısmı görmemiştim, şimdi gördüm. Ama durum böyleyse büyük ihtimal ayın 21'inde çıkacaktır. 12.2, 7 Mart ; 12.2.1, 14 Mart'ta çıktı :) Haftada bir çıkıyor. İnşallah yarın çıkar ve sorun çözülür.

hahaha :) evet haklsin 1 hafta araliklarla cikiyor artik. Yeter ki duzelip ciksin da fark etmez iki gun fazla beklemisiz.

clowegem
21.Mart.2012, 20:04
az önce birşey güncellendi steamden ne olduğu hakkında bilgisi olan varmı ?

Saviola1905
21.Mart.2012, 20:19
Turkiye ligindeki sorun cozulmus arkadaslar.. Az once SI Forumda duzeltildigini yazdilar.. Yalniz yeni oyun acmak gerekicek..

bearyn
21.Mart.2012, 20:20
Turkiye ligindeki sorun cozulmus arkadaslar.. Az once SI Forumda duzeltildigini yazdilar.. Yalniz yeni oyun acmak gerekicek..
Yeni oyun mu :(

Saviola1905
21.Mart.2012, 20:21
Yeni oyun mu :(

Evet malesef .. Ama yinede sorunu cozmeleri guzel..

bearyn
21.Mart.2012, 20:23
Umarım çözmüşlerdir. Yeni data yamasından beri 3. başlayışım olcak aynı saçma playoff sezonuyla.

HeracLes
21.Mart.2012, 21:03
Ama durum böyleyse büyük ihtimal ayın 21'inde çıkacaktır. 12.2, 7 Mart ; 12.2.1, 14 Mart'ta çıktı :) Haftada bir çıkıyor. İnşallah yarın çıkar ve sorun çözülür.

Yoksa ben kahin miyim ? :D

sui generis
21.Mart.2012, 21:10
ben sorunlu oynayacağım artık. kaç defa kariyer aç-kapa yaptım bir yere kadar.

muztava
21.Mart.2012, 21:11
SI forumlarında Stuart güncellemeyi duyurdu. Yeni oyunlarda geçerli olcak ve Sorun çözülmüş söylediklerine göre.

Tam da Miles'a sormuştum Twitter üzerinden baktım güncelleme çıkmış.

TheWizard
21.Mart.2012, 21:25
ben fenerbahçe-samsun maçını izlerken tatile alıp sizi bilgilendireceğim..

kalemci
21.Mart.2012, 21:41
Bana sorunun ne olduğunu söylerseniz tatile atıp düzeltilmediğini öğrenebiliriz. 2 sene tatile atıyorum.

TheWizard
21.Mart.2012, 22:00
Bana sorunun ne olduğunu söylerseniz tatile atıp düzeltilmediğini öğrenebiliriz. 2 sene tatile atıyorum.

2.sezondan sonra şampiyonluklar menajer başarılarında gözükmüyor..

Gncl1905
21.Mart.2012, 22:14
3. sezona geldim baştan kariyer falan açamam :D

kalemci
21.Mart.2012, 22:18
3-4 dakika içinde SSleri ekleyeceğim.

http://img850.imageshack.us/img850/8190/fatihterimhistorybiogra.png (http://img850.imageshack.us/i/fatihterimhistorybiogra.png/)
http://img138.imageshack.us/img138/6062/fatihterimhistoryachiev.png (http://img138.imageshack.us/i/fatihterimhistoryachiev.png/)
http://img705.imageshack.us/img705/6162/turkishpremierdivisionh.png (http://img705.imageshack.us/i/turkishpremierdivisionh.png/)

TheWizard
21.Mart.2012, 22:42
save'i atabilirmisin ?

muztava
22.Mart.2012, 00:13
Ben de 3 sene tatile çıktım. 2. Sezonda da herhangi bir sorun gözükmüyor. Şu an 3. sezon işliyor. Sanırım bu sefer düzeltilmiş sorun.

di canio
22.Mart.2012, 00:30
Test amaçlı açtığım oyunda 2. sezon bitti. Sorun düzeltilmiş. Daha önce de böyle miydi hatırlamıyorum ancak ilk sezon sonunda oyuncularda ve teknik direktörde lig şampiyonu yazmıyor. Sadece teknik direktörde ligi 1. bitirdiği yazıyor. Ama teknik direktörün lig kazanma istatistiği hanesine işleniyor.

muztava
22.Mart.2012, 00:53
3 sezon sonrası görselleri ekliyorum. Yukarıda belirtildiği gibi İlk sezon teknik direktörlerde lig şampiyonu yerine birinci bitirdi ibaresi devam ediyor. 2. ve 3. sezonda ise şampiyonluk gözükmeye başlıyor. Sanırım bu doğrudan Playoff ile alakalı bir durum.

Sonuç olarak ilk sezondan sonra sorun tamamen düzeliyor.

http://img688.imageshack.us/img688/8190/fatihterimhistorybiogra.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/688/fatihterimhistorybiogra.png/)http://img198.imageshack.us/img198/3651/aykutkocamanhistorybiog.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/198/aykutkocamanhistorybiog.png/)http://img839.imageshack.us/img839/8913/abdullahavcihistorybiog.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/839/abdullahavcihistorybiog.png/)http://img837.imageshack.us/img837/8924/3sezoni.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/837/3sezoni.png/)http://img703.imageshack.us/img703/7169/2sezonh.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/703/2sezonh.png/)http://img94.imageshack.us/img94/4760/1sezono.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/94/1sezono.png/)

TheWizard
22.Mart.2012, 01:09
2 sezon tatile attım sorun düzelmiş..

Deza
22.Mart.2012, 02:03
Super oldu sorunun sonunda cözulmesi. En cok sevindirici sey ise SI nin bizi bu konuda bosvermemesi ve ugrasip bu sorunu cözmeleri bence. Bu son update sadece bizim icin yapilmis ve ugrasilmis biseydir. Ben acikcasi cok sevindim SI´nin bizi kucuk görmeyip bu sorunu cözmelerine. Haydi oyuna arkadaslar :)

perpetua
22.Mart.2012, 02:09
Super oldu sorunun sonunda cözulmesi. En cok sevindirici sey ise SI nin bizi bu konuda bosvermemesi ve ugrasip bu sorunu cözmeleri bence.

Yeterince onemliyse yaparlar. :)

Deza
22.Mart.2012, 02:12
Yeterince onemliyse yaparlar. :)

Yapacaklarini umuyordum ama acikcasi emin degildim Abi. Biraz sasirdim ama sevindik sonucta. Bizi bosvermediler, sorumluluk gösterdiler. SI forumlarinda verdigimiz tepkilerin de bir payi var saniyorum. Sonucta guzel ve dogru olan oldu :)

RasAnt
11.Nisan.2012, 17:57
Malesef sorun tam anlamıyla çözülmemiş

http://img69.imageshack.us/img69/5672/90982948.jpg

2012 deki şampiyonluğumu eklememiş.

martymcfly
11.Nisan.2012, 20:23
Bu sefer de ilk sezon sıkıntı var o zaman. Türkiye ligi oynamak isteyen 2011 oynayacak galiba ben artık bıraktım bizim ligi.

Deza
12.Nisan.2012, 01:57
Yeni oyun baslatmaniz gerekiyor hatanin ortadan kalkmasi icin.

RasAnt
12.Nisan.2012, 02:05
Yeni oyun zaten son yamaları kurup oyuna başladım,çok dert değil zaten hall of famede gözüküyor 4 şampiyonluk diye geçmişimde falanda gözüküyor ama tesadüfen gördüm orda yazmıyor orayı düzeltmeyi unutmuşlar söyliyim dedim.

di canio
12.Nisan.2012, 02:07
Şampiyonluk sorunu ilk çözüldüğünde de yazmıştık bunu. Şampiyon olarak değil de 1. bitirdi olarak yer alıyordu profilde yanlış hatırlamıyorsam.

Deza
13.Nisan.2012, 01:34
Şampiyonluk sorunu ilk çözüldüğünde de yazmıştık bunu. Şampiyon olarak değil de 1. bitirdi olarak yer alıyordu profilde yanlış hatırlamıyorsam.

Dogru haklisin, 1. bitirdi yaziyor.