PDA

View Full Version : Emre Çolak

Night_Mare17
07.Mart.2012, 22:29
Profilini alabilir miyim ?

http://img2.ressim.net/out.php/i5531147_emre-png (http://www.ressim.net/i/5531147_emre-png.html)

LaigLeNoiR
07.Mart.2012, 23:17
Profil eklendi.

lakin1907
07.Mart.2012, 23:57
Güç 3 olmuş doğru karar bence, genel olarak hakkı verilmiş oyuncunun teşekkürler.

Nocna Mora
08.Mart.2012, 19:02
Creativity'nin 13 olmasını anlayamadım bir tek. Kanattan kanada pas atabilen bir oyuncu Emre. 14-15 olması gerekirdi bence..

JohnConner
11.Mart.2012, 00:17
genel olarak yerinde bir profil olmuş tebrik ederim araştırmacı arkadaşları
ek olarak dribbling ve creativity 1 er puan long shots is 2 puan daha yüksek yapılsa daha adaletli olurdu diye düşünüyorum

MeliksahAydogan
11.Mart.2012, 00:35
genel olarak yerinde bir profil olmuş tebrik ederim araştırmacı arkadaşları
ek olarak dribbling ve creativity 1 er puan long shots is 2 puan daha yüksek yapılsa daha adaletli olurdu diye düşünüyorum

Katılıyorum.

ForCimbom
13.Mart.2012, 13:21
long shot fazla bile olmuş. topa güçlü vurabilmeyi bir türlü becerememiş bir oyuncu emre hala.
dribbling çok güzel bir değerlendirme olmuş bence iyi yakalamış arkadaş. emre topu çok hızlı sürebilen delici dribblingi olan bir adam değil. 13 çok yerinde olmuş. creativity de tam istediğim gibi olmuş. kesinlikle çok yaratıcı bir oyuncu değil emre. bundan kesinlikle eminim. kanattan kanata pas atmak kafasını kaldıracak pozisyonu bulan her oyuncu için çok sıradan bir durum. mühim olan kalabalık alanlardaki boşlukları görebilecek komplike üretkenliğe sahip olabilmek. emre'de bu kesinlikle yok. çok doğru olmuş tebrik ediyorum arkadaşı.

compusure 9 civarında olmalı diye düşünüyorum. özellikle ceza sahası civarında kaleye yaklaştıkça heyecandan beyni bulanan eli ayağına dolaşan bir oyuncu bence emre. bu yüzden sürekli olmadık yerlerde kaleyi deniyor dikkat ederseniz.

decisions da 7 seviyesinde falan olmalı ama anladığım kadarıyla o değeri verince oyunda oyuncu baya sapıtıyor. siz de o yüzden vermiyorsunuz. öyleyse tamam ama yani 9 çok iyimser bir değer bence emre için. tıpkı semih'e verilen decisions değeri gibi. o da çok iyimser olmuş.

concentration da 10'a düşürülse bence ideal olur. zira sene başındaki o motivasyon dalgasını arkasına alarak oynadığı maçlardaki baskınlığı son zamanlarda kayboldu. yani oyundan silinen kaybolan insiyatif almadan oynayan bir oyuncu izlenimi veriyor biraz . bu da concenration değeri düşürülerek yansıtılabilir sanki.

William Rookwood
13.Mart.2012, 16:12
Emre oyunda gayet iyi oynuyor güzel bir profil olmuş

Nocna Mora
13.Mart.2012, 18:34
long shot fazla bile olmuş. topa güçlü vurabilmeyi bir türlü becerememiş bir oyuncu emre hala.
dribbling çok güzel bir değerlendirme olmuş bence iyi yakalamış arkadaş. emre topu çok hızlı sürebilen delici dribblingi olan bir adam değil. 13 çok yerinde olmuş. creativity de tam istediğim gibi olmuş. kesinlikle çok yaratıcı bir oyuncu değil emre. bundan kesinlikle eminim. kanattan kanata pas atmak kafasını kaldıracak pozisyonu bulan her oyuncu için çok sıradan bir durum. mühim olan kalabalık alanlardaki boşlukları görebilecek komplike üretkenliğe sahip olabilmek. emre'de bu kesinlikle yok. çok doğru olmuş tebrik ediyorum arkadaşı.

compusure 9 civarında olmalı diye düşünüyorum. özellikle ceza sahası civarında kaleye yaklaştıkça heyecandan beyni bulanan eli ayağına dolaşan bir oyuncu bence emre. bu yüzden sürekli olmadık yerlerde kaleyi deniyor dikkat ederseniz.

decisions da 7 seviyesinde falan olmalı ama anladığım kadarıyla o değeri verince oyunda oyuncu baya sapıtıyor. siz de o yüzden vermiyorsunuz. öyleyse tamam ama yani 9 çok iyimser bir değer bence emre için. tıpkı semih'e verilen decisions değeri gibi. o da çok iyimser olmuş.

concentration da 10'a düşürülse bence ideal olur. zira sene başındaki o motivasyon dalgasını arkasına alarak oynadığı maçlardaki baskınlığı son zamanlarda kayboldu. yani oyundan silinen kaybolan insiyatif almadan oynayan bir oyuncu izlenimi veriyor biraz . bu da concenration değeri düşürülerek yansıtılabilir sanki.

Long Shots isabet ile alakalı.

ForCimbom
13.Mart.2012, 18:41
Long Shots isabet ile alakalı.

biliyorum. şimdi bunu anlatması zor olacak ama, güçlü vuruyorsa isabetli olma ihtimali daha yüksek. ayrıca isabet dedikleri şey şu değil; topa balon sektiriyormuş gibi okşamamsı bir tepik atıp kalecinin kucağına yollamak bahsedilen isabet oranı değil. daha çok tehlikeli olabilme oranı. zaten topa güçlü vurmak da bu şut tekniğiyle alakalı, perpetua'nın da dediği gibi.

ayrıca;

Long Shots - Uzun Şutlar
Ceza sahası dışından toplara ne kadar sert ve isabetli vurulduğu. Bu özellik, bitiricilik özelliğinin ceza sahası dışından vuruşlar için geçerli olanıdır

licentia
14.Mart.2012, 17:55

Emre bir kanat oyuncusu degil bu yuzden Emre'nin peformansini degerlendirirken bunu goze alman gerek bence. Forvet arkasi oynasa cok daha efektif ve uretken bir Emre izleyecegimize eminim yani mesela kanat oyanayn bir Alex'i dusun ama Emre'de bu fizigi ile bu seviyde kanat oynamasini yavas yavas cozuyor.

Creativity konusuna asla katilmiyorum alt yapilarda, genc ve umit milli takimlarda izleseydiniz Emre'yi "yaratici bir oyuncu degil" diye tanimlamazdiniz onu. "Mühim olan kalabalık alanlardaki boşlukları görebilecek komplike üretkenliğe sahip olabilmek" demissin ama A takimda da zaman zaman bunu yapiyor Emre. Guclendikce ve kendine guveni daha da artikca Emre'den cok farkli bir performans gorecegiz buna emin olabilirsin zira Arda'nin Emre'ye kiyas tek artilari guc, denge, karar alma, ve soguk kanlilik yoksa Emre bir cok alanda Arda'nin 20 yasindaki halinin onundedir veya onunla esittir.

mpaker66
14.Mart.2012, 18:05
takcling 9 olabilir belki.firs touch 16 olabili bence.emre top kontrolü çok iyi olan bir oyuncu.yumaşak kontrol ediyor.team work 15 olabilirdi belki.

ForCimbom
14.Mart.2012, 20:54
Emre bir kanat oyuncusu degil bu yuzden Emre'nin peformansini degerlendirirken bunu goze alman gerek bence. Forvet arkasi oynasa cok daha efektif ve uretken bir Emre izleyecegimize eminim yani mesela kanat oyanayn bir Alex'i dusun ama Emre'de bu fizigi ile bu seviyde kanat oynamasini yavas yavas cozuyor.

Creativity konusuna asla katilmiyorum alt yapilarda, genc ve umit milli takimlarda izleseydiniz Emre'yi "yaratici bir oyuncu degil" diye tanimlamazdiniz onu. "Mühim olan kalabalık alanlardaki boşlukları görebilecek komplike üretkenliğe sahip olabilmek" demissin ama A takimda da zaman zaman bunu yapiyor Emre. Guclendikce ve kendine guveni daha da artikca Emre'den cok farkli bir performans gorecegiz buna emin olabilirsin zira Arda'nin Emre'ye kiyas tek artilari guc, denge, karar alma, ve soguk kanlilik yoksa Emre bir cok alanda Arda'nin 20 yasindaki halinin onundedir veya onunla esittir.

kanat oynaması dediğiniz gibi sayısal olarak belki bu tarz durumların olmasına karşı bir kısıt oluşturabilir ama benim bahsettiğim emre örneğin ceza sahasına çok uzak olmayan bir mesafede topla buluştu göbek tarafında. hiçbir zaman 1. dereceden 2. dereceden boştaki arkadaşını gö-re-mi-yor. hep çok boştaki bir arkadaşını bulabilecek bir yaratıcılığa sahip. paf liglerde sürekli böyle boşluklar oluşabilir normaldir bu kadar alan daraltma bu kadar savunma yok oralarda.

arda konusuna gelince. güç denge diyince zaten milyon eurolar farkediyor. 2 oyuncunun arasında böyle bir fark varsa birini atıyorum manchester'a atarken birini villarreal'a atar. güç denge oyuncunun dribblinglerinin topa sahip olabilmesinin vs kalitesinin doğrudan etkiliyor. arda güçsüz ve dengesiz bir futbolcu olsaydı sizce tsl gibi bir kasaplar liginde çizgiden topu alıp evire çevire sıfıra inebilen sırtında rakip defansı taşıyabilen bir adam olabilir miydi?

karar alma ve soğukkanlılık modern futbolda bir orta saha oyuncusunun belki de en mühim iki yetisidir. xavi, iniesta gibi adamları gözünüzün önüne getirin. bu adamlar çok teknik oldukları için mi yoksa 3 metrekarede 5 pas yapabilecek oyun zekaları olduklarından dolayı mı bu kadar değerli. veya barcelona kendi 6 pasının oralardan paslaşarak çıkabilirken bunu sağlayan oyunculuarının teknik kapasitesi mi yoksa mental yetilerinin yarattığı fark mı? compusure decisions bence barcelona futbolunun off the ball ile birlikte en büyük 2-3 gereksinimidir. açın bakın barça topçularının profilinde en yüksek mental özellikler bunlardır.

demem o ki saydığınız özellikler zaten arda'yı emre'nin yanında uzay futbolcusu yapan özellikler. tekniksel olarak veya fiziksel olarak bir iki özellikte emre'nin arda'nın önünde olması hiçbir şey anlatmıyor. kaldı ki emre'de asla arda'nın dribbling yeteneği çalım tekniği yok. emre'nin şutları biraz daha iyi olabilir ama o da dişe dokunur bir beceri değil çünkü arda'nın şut yetisi berbat emre ona kıyasla elbet daha iyi ama asla şutuyla fark yaratan skorer bir adam da değil .